Autor Téma: JACHTING: ŠOKUJÍCÍ ZPRÁVA Z OMÁNU  (Přečteno 3828 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 896
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
JACHTING: ŠOKUJÍCÍ ZPRÁVA Z OMÁNU
« kdy: 1. Března 2016, 09:21:00 »
01/03/2016
V Ománu se mělo konat na konci prosince 2016, přesněji v  termínu od 29/12/2016 do 04/01/2017,  juniorské mistrovství světa v jachtingu.

Podobná akce se konala loni (2015) v prosinci v Malajsii a provázel ji nebetyčný protiizraelský skandál. Neuvěřitelná nehoráznost. Připomeňme. Malajsijské úřady
si vymínily, že pokud mají izraelským reprezentantům Noy Drihanové a Joavu Omerovi,  mimochodem patřícím v kategorii RS:X (windsurfing)  po šampionátu v polské Gdyni 2015 ke světové špičce, udělit víza,  musí  izraelská výprava splnit ponižující diskriminační podmínky. Jmenovitě:

- izraelská reprezentace nesmí vystupovat pod izraelskou vlajkou;

 - izraelští windsurfaři nesmí mít na oděvu a na prkně s plachtou žádný symbol, který by byl identifikovatelný se Státem Izrael;

- v případě, že by někdo z Izraelců vyhrál zlatou medaili, nebude hrána izraelská hymna Hatikva.

Na takovou drzost nemohlo vedení izraelské výpravy samozřejmě přistoupit (nemohl by na ni přistupit žádný stát na světě) a účasti v Malajsii se vzdalo.

Organizace World Sailing sice Malajsii nepotrestala, ale zaujala jasné stanovisko v tom, že napříště se už něco takového nesmí opakovat. Od všech budoucích hostitelů
mezinárodních jachtařských podniků požaduje jednoznačnou garanci, že podobné diskriminační praktiky se už nebudou opakovat - a pokud by k něčemu takovému došlo,
musí dotyčná země počítat se sankcemi.

Jak již řečeno, jako pořadatel juniorského MS figuruje v kalendáři organizace World Sailing Omán. V jeho případě se daly očekávat podobné protiizraelské excesy, jakých se dopustila Malajsie.
Organizace World Sailing proto chtěla, tak jako v případě všech ostatních pořadatelů všech budoucích mezinárodních závodů, od ománské strany garanci, že k žádné diskriminaci nikoho z účastníků MS nedojde.

Zdánlivě jednoduchý požadavek ovšem v Ománu narazil. Tato muslimská země nebyla ochotná podobné záruky poskytnout a v pondělí 29/1 oznámila, že se vzdává pořadatelství juniorského MS.

Je vskutku obtížně pochopitelné, kam až může dojít nenávist vůči jednomu státu Židů praktikovaná v jednom z desítek států Arabů.

Závěr: juniorské MS 2016 se v Ománu konat nebude. To dřív projde velbloud uchem jehly, než Omán zaručí izraelským sportovcům rovné a nediskriminační zacházení. Pokud jde o vztah k Izraelcům,  bere za své i tradiční arabská pohostinnost.

**
« Poslední změna: 1. Března 2016, 09:52:14 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15