Autor Téma: Telegraficky: Saúdská provokace na Světovém poháru v šermu kordem  (Přečteno 2112 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 812
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Jde o Světový pohár v družstvech juniorů 2016, který 17/1 hostila švýcarská Basilej. Akce se zúčastnil izraelský tým ve složení Adi Gitman, Amit Parizat, Jacob  Pizenberg a Ori Raz.
Mezi bezmála třicítkou zemí byla i juniorská reprezentace Saúdské Arábie.  Program turnaje byl  neúprosný. Prvním soupeřem Saúdů měli být Izraelci. Měli, ale nebyli.

Opět se stalo to, co už nesčíslněkrát předtím. Arabové proti svému izraelskému soupeři odmítli nastoupit. Přesněji: vůbec se v St. Jakobshalle neukázali. Izraelci byli sice prohlášeni za vítěze tohoto měření sil, což je potešující, ovšem pachuť v ústech, jak píše Jerusalem Post, z toho nesportovního chování zůstává.

Izraelec Vladimir Shklar, který je od roku 2013 viceprezidentem Evropské šermířské konfederace (a po náhlém úmrti jejího prezidenta Františka Jandy z ČR loni začátkem listopadu  nejvyšším představitelem konfederace), prohlásil, že ačkoli se nejedná o nový fenomén, neznamená to, že by nebyl závažný.  Hodlá proto tuto záležitost přednést za dva týdny na zasedání výkonného výboru Mezinárodní šermířské federace v Lausanne. Požadovat bude bezodkladnou reakci na nesportovní chování Saúdů.

"Bojoval jsem proti tomuto  jevu v minulosti a budu v tom pokračovat i nadále," prohlásil.

Izraelský juniorský tým skončil v Basileji na osmém místě.

**
« Poslední změna: 18. Ledna 2016, 06:23:47 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15