Autor Téma: WINDSURFING (RS:X): MS 2015 (k)  (Přečteno 4899 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 888
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
WINDSURFING (RS:X): MS 2015 (k)
« kdy: 7. Října 2015, 18:02:07 »
Termín: 17-24/10/2015
Místo: Al Mussanah, Omán


SLOVO ÚVODEM
Ačkoli se šampionát koná v arabské zemi, která není Izraeli příznivě nakloněna, problém pro izraelskou výpravu nepředstavují záležitosti kolem udělení víz, ale něco jiného. Podle izraelského tisku byla víza členům výpravy vystavena před několika měsíci a cesta do sultanátu na jihovýchodě Arabského poloostrova byla otevřená. Leč objevila se jiná komplikace.  V úterý (06/10/2015) bylo oznámeno, že Všeobecná bezpečnostní služba (Šin Bet), která zodpovídá za bezpečnost izraelských sportovců, nedala souhlas k jejich vycestování do Ománu, protože se nepodařilo dosáhnout dohody s tamními bezpečnostními silami (týkající se bezpečnostní garancí pro izraelskou výpravu).

V Izraelské jachtařské asociaci vyvolala tato zpráva zděšení, protože ománský šampionát je jeden z těch podniků, na nichž se má rozhodnout, kdo bude v kategorii RS:X - muži Izrael reprezentovat na OH 2016 v Brazílii. Izrael může vyslat v této kategorii pouze jednoho olympionika, přičemž účast má šanci vybojovat buď  Nimrod Mašiah nebo Šahar Cubari.

Šéf izraelských jachtařů Gili Amir se nechal slyšet, že je nepřijatelné, aby vrcholní sportovci, kteří jsou uchazeči o účast na OH a patří ke světové elitě, chyběli na světovém šampionátu. Dodal, že doufá, žě nějaké řešení se najde.


08/10/2015
NOVÁ KOMPLIKACE
Organizační výbor MS oznámil Izraelské jachtařské asociaci, že víza, která Izraelci obdrželi v červenci, ománské úřady nyní zrušily. Izraelská jachtařská asociace a Izraelský olympijský výbor jsou v kontaktu se svýmu mezinárodními partnery (Mezinárodní jachtařská federace a MOV) a snaží se o to, aby Izraelcům byla vystavena víza nová.

ZPRÁVA Z NEDĚLE 11/10/2015
Izraelská jachtařská asociace rozhodla, že navzdory opačnému názoru  služby Šin Bet vyšle na MS do Ománu tři surfaře, pakliže obdrží nová víza. Jmenovitě jde o Maajan Davidovičovou, Šahara Cubariho a Nimroda Mašiaha.

UPŘESNĚNÍ ZE ČTVRTKA 15/10/2015
Je krajně nepříznivé. Izraelská jachtařská asociace (ISA) nikoho  na MS do Ománu nevyšle. Současně se objevily některé nové podrobnosti týkající se této kauzy. Minulý týden ISA organizátorům oznámila, že Izraelci do Ománu nepojedou. Důvodem bylo předchozí stanovisko Šin Bet varující před bezpečnostními riziky, jimž by byli reprezentanti židovského státu vystaveni. To vedlo ke zrušení víz vydaných ománskou stranou v červenci 2015.  Později ISA změnila názor, ovšem pořadatelé řekli, že za  tak krátkou dobu, která do šampionátu  zbývá, nestihnou vydat víza nová.

Není pochyb o tom, že problém si částečně zavinila sama ISA změnou postoje, dodejme, že nikoli bezdůvodnou, nicméně kdyby Omán projevil dostatečnou dobrou vůli a byl schopen garantovat Izraelcům bezpečný pobyt (což je konec konců jeho povinnost jako hostitele mezinárodního sportovního podníku), jistě by se způsob jak Davidovičové. Cubarimu a Mašiahovi účast na MS umožnit.

Podle některých zpráv ománské úřady odmítly možnost, že by ve výpravě izraelských surfařů byli také členové ochranky sportovců.

JAK TO NAKONEC DOPADLO
Podíváme-li se na web šampionátu, najdeme v průběžných výsledcích překvapivě Maajan Davidovičovou. Jak je to možné? Maajan má také rakouský pas a na MS soutěží nikoli pod hlavičkou Izraele, ale Mezinárodní jacjtařské federace ISAF.

Izraelská média uvádějí, že stejnou šanci měl i Nimrod Mašiach, který má pro změnu také nizozemský pas (rozumí se, že kromě izraelského), ale  činitelé izraelského jachtinku rozhodli, že by to nebylo fér vůči  Šaharu Cubarovi, který jiný než izraelský pas nemá a s Nimrodem soupeří o účast na OH 2016. Nimrod proto do Ománu neodcestoval.


VÝSLEDKY MAAJAN DAVIDOVIČOVÉ
Zlatá flotila
Kvalifikační část
Závody: Q1 ... 10/Q2 ... (12)/Q3 ... 10/Q4 ... 5/Q5 ... 6/Q6 ... 10

Finálová část

Závody: F1 ... 8/F2 ... 5/F3 ... 11/F4 ... 17/F5 ... (31 bodů - trest OCS*)

Celkem ... 95 bodů ... 14.místo z 30 ve Zlaté flotile

---
* OCS - neodstartovala, na dráhové straně startovní čáry při svém startovním znamení a neodstartovala, nebo porušila pravidlo 30.1 Pravidlo 30.1

Pravidlo vlajky I** Jestliže byla vztyčena vlajka I a jakákoliv část trupu lodě, posádky nebo výstroje je na dráhové straně startovní čáry nebo jednoho z jejích prodloužení během poslední minuty před jejím startovním znamením, musí předtím, než odstartuje, proplout směrem z dráhové strany přes jedno z jejích prodloužení na předstartovní stranu.

** vlajka I ... černý terč uprostřed žlutého čtverce

---
« Poslední změna: 30. Října 2015, 21:00:47 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15