Autor Téma: Telegraficky: Izrael vytvořil světový rekord v dálkovém štafetovém plavání (k)  (Přečteno 2732 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 810
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
OSOBNÍ ÚVOD
Neděle večer, pátého října. Náš airbus opustil africký vzdušný prostor nad nilskou Deltou a vlétl nad Středozemní moře. Zanedlouho se na palubních monitorech objevila mapa Kypru s vyznačeným městem Paphos. Nikdo z cestujících netušil, že právě tady, více než 11 km pod námi,  začalo před několika hodinami neobvyklé drama.

 
K PODSTATĚ VĚCI
Boj o překonání světového rekordu v dálkovém štafetovém plavání. V něm nejde o čas, ale o počet kilometrů. Dosud největší vzdálenost na širém moři překonala štafeta Američanů. Bylo to loni u pobřeží  Kalifornie. Úctyhodná vzdálenost měřila 367 km.

 
Na západě Kypru se této výzvě postavila šestice Izraelců. Jejich jména: Udi Erell, Ori Sela, Oded Rahav, Ben Ehoš, Luc Chetboun, Doron Amosi. Věk:  od 44 do 66 let.

 
Plavali jihovýchodním směrem. Ke břehům jižně od Tel Avivu. Střídali se po 60 minutách, k cíli dorazili tento pátek (10/9). Záměr se podařil. Nový rekord má hodnotu 380 km.

 
Na pláži Tzuk Beach je přivítal ministr životního prostředí Amir Perec. Jejich akce neměla totiž jen sportovní, ale také společenský význam. Svým výkonem chtěli upozornit na nutnost chránit světová moře před znečištěním.**
« Poslední změna: 11. Července 2015, 18:45:29 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15