Autor Téma: FOTBAL: LIGA MISTRŮ A EVROPSKÁ LIGA 2014/2015 (k)  (Přečteno 5473 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 879
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
FOTBAL: LIGA MISTRŮ A EVROPSKÁ LIGA 2014/2015 (k)
« kdy: 23. Června 2014, 22:15:07 »
LIGA MISTRŮ 2014/2015

Izraelská účast: Maccabi Tel Aviv
Začíná  v druhém předkole, jeho soupeřem bude úspěšnější tým z duelu* FC Santa Coloma (Andorra) vs FC Banants Jerevan (Arménie).
* 1. zápas S. Coloma - Banants ... 1:0/2. zápas Banats - S. Coloma ... 3:2, celkem 3:3 - postupuje S. Coloma (více vstřelených gólů na hřišti soupeře)

2. PŘEDKOLO
1. zápas/15. 07. 2014
FC Santa Coloma - Maccabi Tel Aviv ... 0:1
Pozn.: Původně měl 1. zápas hostil izraelský mistr, ale vzhledem k raketové agresi vedené z  Pásma Gazy proti Izraeli se kluby dohodly na tom, že prvním hostitelem bude andorrský tým.

Odveta/22. 07. 2014
Maccabi TA - FC S. Coloma ... 2:0
Původní zpráva: Zda se bude skutečně hrát v TA není  vzhledem k vážné bezpečnostní situaci způsobené protiizraelskou raketovou agresí jisté. Místo konání bude upřesněno. --- Upřesnění: Hrát se bude na neutrálním hřišti, v Larnace v řecké části ostrova Kypr.

Dvojzápasový součet 3:0 pro izraelský celek. Maccabi TA postupuje do 3. předkola Ligy mistrů.


3. PŘEDKOLO

Soupeřem Maccabi TA je slovinský klub NK Maribor.
1. zápas/30. 07. 2014
NK Maribor - Maccabi TA ... 1:0
Po bezbrankovém poločase padl gól až v samotném závěru utkání, v neuvěřitelné minutě 90+5.  Snad bide v odvětě Maccabi úspěšnější.

Odveta/05. 08. 2014
Maccabi TA - NK Maribor ... 2:2
Vzhledem k raketové agresi vedené proti Izraeli z Pásma Gaza rozhodla UEFA, že odveta musí být  odehrána mimo území Izraele. Hostitelským městem je proto Larnaka v řecké části Kypru.

První poločas skončil 1:1, hosté dali první branku, bylo to ve 36. minutě, v minutě 42. vyrovnal Ben Haim. Ve druhé části hry se Maccabi dostalo do vedení gólem  Ben Basata v 54. minutě, ovšem vzápětí Maribor vyrovnal (55. minuta).  Do konce zápasu se skóre nezměnilo. Výsledek dvojzápasu 3:2 pro Maribor. Tým Maccabi Tel Aviv v Lize mistrů skončil a bude pokračovat ve 4. předkole Evropské ligy.
---

EVROPSKÁ LIGA 2014/2015
Izraelská účast:
Hapoel Beerševa - začíná v 2. předkole. Jeho soupeř: Vítěz duelu** RNK Split (Chorvatsko) vs FC Mika Jerevan (Arménie).
** 1. zápas Split - Mika ... 2:0/2. zápas Mika - Split ... 1:1, celkem 3:1 pro Split, který postupuje

Hapoel Tel Aviv - začíná v 2. předkole. Jeho soupeř: Vítěz duelu*** FC Pjunik Jerevan (Arménie) vs FC Astana (Kazachstán).
*** 1. zápas Pjunik - Astana ... 1:4/2. zápas Astana - Pjunik ...2:0, celkem 6:1 pro Astanu, která postupuje

Hapoel Ironi Kirjat Šmona
- začíná v 3. předkole. Jeho soupeř je uveden níže.

2. PŘEDKOLO
Původní rozpis:
1. zápasy/17. 07. 2014
Hapoel Beerševa - RNK Split
Hapoel TA - FC Astana

Odvety/24. 07. 2014
RNK Split - H. Beerševa
FC Astana - Hapoel TA 

Pozn.: Vzhledem k vážné bezpečnostní situaci v Izraeli vyvolané raketovou agresí vedenou proti němu z Pásma Gazy může v pořadatelství dojít ke změnám. AKTUALIZACE:  A přesně to se stalo. Upravený rozvrh 2. předkola vypadá takto:

1. zápasy/17. 07. 2014
RNK Split - Hapoel Beerševa  ... 2:1
FC Astana - Hapoel TA ... 3:0

Odvety/24. 07. 2014
Vzhledem k raketové agresi  vedené proti Izraeli z Pásma Gazy budou odvetné zápasy hrány na neutrální půdě - v kyperskořecké Larnace
Hapoel Beerševa - RNK Split ... 0:0
Výsledek dvojzápasu 2:1 ve prospěch soupeře - Beerševa je z dalšího účinkování v EL vyřazena
Hapoel TA - FC Astana ...  1:0
Výsledek dvojzápasu 3:1 ve prospěch soupeře - Hapoel TA je z dalšího účinkování v EL vyřazen

3. PŘEDKOLO
Vzhledem ke smutné skutečnosti, že ani Hapoel Beerševa, ani Hapoel TA z druhého předkola nepostoupily, bude barvy izraelských celků hájit pouze vítěz Poháru státu, Hapoel Ironi Kirjat Šmona. Jeho soupeřem je ruský celek Dynamo Moskva.

1. zápas/31. 07. 2014
Dynamo Moskva - H. I. Kirjat Šmona ... 1:1
První poločas bez branek, ve druhém otevřel skóre pro Kirjat Šmonu Zambijec  Rodgers Kola, to bylo v 63. minutě. Domácí srovnali v 71. minutě. Remíza 1:1 je dobrá výchozí pozice pro odvetu na Kypru.

Odveta
H. I. Kirjat Šmona - Dynamo Moskva ... 1:2
Vzhledem k raketové agresi vedené proti Izraeli z Pásma Gaza rozhodla UEFA, že odveta musí být  odehrána mimo území Izraele. Hostitelským městem byla proto Nikósie v řecké části Kypru.

V prvním poločase, vlastně hned na začátku, v 11. minutě, svitla Kirjat Šmoně velká naděje.  Roi  Kahat poslal izraelský tým do vedení. Naděje však netrvala dlouho. Rusové snížili z penalty ve 22. minutě a poslední gól zápasu vsítili o osm minut později. Ve druhém poločase Dynamo výhru uhájilo a s celkovým skóre 3:2 postupuje. Klub Hapoel Ironi Kirjat Šmona byl vyřazen.


Ze čtyř izraelských týmů tak zbývá v evropských soutěžích UEFA Maccabi Tel Aviv, který bude po vyřazení z Ligy mistrů hrát ve 4. předkole Evropské ligy.

Zajímavost
V odvetném zápase 3. předkola EL, v němž se 7/8 střetla doma plzeňská Viktorka s rumunským klubem Petrolul PloješT. Český zým prohrál vysoko 1:4 a postaral se o to také izraelský hráč Toto Tamuz, který vstřelil do plzeňské sítě poslední ze čtyř gólů.
 

4. PŘEDKOLO

Los byl na programu 8. srpna.
Do čtvrtého předkola postoupil z izraelských klubů pouze Maccabi Tel Aviv.

Měst se jménem Tripoli (Tripolis) je ve světě několik. Nás v této souvislosti zajímá Tripolis v Řecku, v regionu Arkádia na Peloponéském poloostrově, jihozápadně od Atén. To proto, že právě fotbalový klub tohoto města, Asteras Tripolis, bude podle losu z 8/8 soupeřem Maccabi Tel Avivu ve 4. předkole Evropské ligy.

Asteras Tripolis  hraje nejvyšší soutěž ve své zemi, řeckou superligu. V ročníku 2013/2014  skončil na pátém místě - jako poslední z řeckých klubů postupujících do evropských soutěží UEFA.

Hracími termíny jsou 21. a 28. srpen 2014, začíná se na hřišti Asterasu. Komplikace pro izraelský celek nastane patrně v odvetě, neboť všechny dosavadní zápasy  izraelských klubů v tomto ročníku Ligy mistrů a Evropské ligy se hrály na Kypru (v souvislosti s raketovou agresí vedenou z Pásma Gazy vůči Izraeli). Je vysoce pravděpodobné, že ani ve 4. předkole tomu nebude jinak, ale o tom přineseme aktuální informaci níže. Vítěz dvojzápasu postoupí do skupinové fáze Evropské ligy.

1. zápas/21. 08. 2014
Asteras Tripolis - Maccabi Tel Aviv ... 2:0
Góly do sítě Maccabi padly ve 29. a 47. minutě, nepříjemná prohra komplikuje situaci izraelského týmu pro odvetu. Tu navíc nebude hrát  v TA "na Bloomfieldu", ale v Larnace na Kypru. Tím Maccabi přijde, vzhledem k raketové agresi gazských Arabů, o výhodu domácího prostředí. Nicméně naděje stále žije ...

Odveta/28. 08. 2014
Vzhledem k nebezpečí vyplývající z raketové agrese gazských teroristů byl zápas hrán v Larnace na Kypru.
Maccabi Tel Aviv - Asteras Tripolis ... 3:1
Nejprve, jak padaly góly.  Skóre otevřeli hosté ve 23. minutě, o čtyři minuty později vyrovnal Barak Badaš. Poločas: 1:1. Pak už skórovali jenom hráči Maccabi: v 54. minutě z penalty Eran Zahavi a v 75. minutě Rade Prica.

Vítězství nebylo ovšem izraelskému týmu mnoho platné. Celkové skóre v obou zápasech bylo vyrovnané 3:3 a o postupu soupeře (a vyřazení Maccabi) rozhodlo pravidlo o gólu vstřeleném na hřiště soupeře.  Pikantní a smutné na tom všem ovšem je, že ani  klub Maccabi z důvodu výše uvedeného  nehrál na svém domovském stadionu, neboť byl v Larnace také faktickým hostem.  Z dalšího účinkování v Evropské lize byl vyřazen sice papírově v souladu s pravidly, ale z morálního hlediska je to celé ne tak úplně košer. Zkrátka a dobře, izraelský klub nemohl využít všech výhod domácího prostředí, tak jak to bylo dopřáno jeho soupeři. Máme právo se ptát: je to fér?


**
« Poslední změna: 6. Září 2014, 21:54:23 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15