Autor Téma: Ajatoláh Chameneí a fatva na zákaz výroby jadrových zbraní.  (Přečteno 8473 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Podľa najnovších info, duchovný vodca Iránskej islamskej republiky šítsky duchovný Ajatoláh Chameneí vydal celosvetove platnú fatvu na celosvetový zákaz výroby a držby  jardových zbraní.
Fatva sa vraj "údajne" vzťahuje nielen na územie Iránu a vzťahuje sa nielen na šítskych veriacich ale podľa fatvy je fatva platná na každého človeka stvoreného Bohom a vzťahuje sa na celú Zem.
Teda každý človek ktorý sa nejako na planéte Zem zapletie do výroby a vývoja jadrových zbraní spácha smrteľný hriech a bude to mať na neho patričné následky bez ohľadu na národnosť a náboženskú príslušnosť.
Potiaľto fatva.
« Poslední změna: 15. Ledna 2013, 20:12:29 od santos »

Offline Talmid

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 105
Re:Ajatoláh Chameneí a fatva na zákaz výroby jadrových zbraní.
« Odpověď #1 kdy: 15. Ledna 2013, 23:21:59 »
to je dost stará informace-náckové to přetřásali už před skoro rokem. Netušim co je na tom pravdy, ale každopádně šítský duchovní nemůže vydávat fatvy co se vztahují na všechny. Nemůže dokonce ani podle islámu. Ani na všechny šíty nemůže.

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Ajatoláh Chameneí a fatva na zákaz výroby jadrových zbraní.
« Odpověď #2 kdy: 16. Ledna 2013, 19:36:47 »
Chtěl bych varovat před naivní důvěrou v pravdomluvnost muslimů.Šíitský islám zná pojem Takíja(Al-Taqiyya),přeloženo to znamená přetvářka.Jedná se o povolenou lež,která sloužila k oklamání nepřítele,či-li se jedná o strategii pro dobu nebezpečí.Takíja byla často používaná v dobách,kdy sunnité pronásledovali šíity,a tim jim lhali např.o své víře,pocitech i názorech,aby si záchránili život.Lhaní je povoleno i k oklamání nepřítele,pokud to povede k vojenskému vítězství.                    Lhaní je ovšem z podobných důvodu povoleno i sunnitském islámu,jak nám líčí některé hadísy(hadíth): Alláhův apoštol(Muhammad) řekl:"Kdo je ochoten zabít Ka´ba bin al-Ašrafa,který zranil Alláha a Jeho Proroka?" Ka´ab bin al-Ašraf byl básník z tamějšího židovského kmene. Sahíh Muslim tento přečin popisuje takto:"Pomlouval Alláha,Vznešeného,a Jeho Proroka." Sahíh muslim,svazek 3,kniha 17,č.4436.Příběh pokračuje:"Načež se postavil Muhhamad bin Maslama a pronesl:"Ó,Apoštole Alláhův!Chtěl bys,abych ho zabil já?"          Prorok odpověděl:"Ano."          Muhhamad bin Maslama řekl:"Pak mi dovol říci nějakou(nepravdivou) věc (k oklamání básníka)".          Prorok odvětil:"Smíš tak učinit".          Hadís pokračuje líčením,jak byl básník oklamán a zavražděn Muhhamadem bin Maslamou.                                                                                                                                                       Známý úryvek z Koránu mluví za vše:Súra 9,Pokání,5: A až uplynou posvátné měsíce,pak zabíjejte modloslužebníky,kdekoliv je najdete,zajímejte je,obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy!!!!! >:D >:D >:D

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15