Autor Téma: WINDSURFING: NA OH 2016 NAKONEC BUDE  (Přečteno 4882 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 888
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
WINDSURFING: NA OH 2016 NAKONEC BUDE
« kdy: 11. Listopadu 2012, 08:55:28 »
 
Málokterá sportovní zpráva vyvolala v Izraeli takové zklamání jako ta z letošního května, kdy bylo oznámeno, že windsurfing byl vyřazen z her příští olympiády. A málokterá vyvolala takové nasdšení jako ta ze soboty 10. listopadu, kdyby bylo rozhodnuto, že windsurfing se na brazislkou olympíádu vrátí. Důvod je nasnadě.


Windsurfing, přesněji jachtařská třídá RS:X, patří mezi nejúspěšnější sportovní disciplíny ve Státě Izrael. Ze sedmi olympijských medailí, které Izraelci na letních hrách dosud získali, patří tři právě windsurfingu. Z toho jedna zlatá. Izrael má také trojnásobnou mistryni světa v tomto sportu, medailisty z evropských i světových šampionátů a dalších mezinárodních klání.Nejnověji i juniorskou světovou šampionku.


Stačí připomenout jména jako Gal Fridman, Šahar Cubari, Nimrod Mašiah, Lee Kortzitsová nebo Maajan Davidovičová.  Čtenářům sportovních stránek Eretzu představovat netřeba. Co jméno, to medailová naděje.


Když bylo v květnu v Melbourne rozhodnuto, že na OH v Riu nahradí windsurfing neméně populární kiteboarding (kitesurfing), ozvaly se hlasy, že k tomu došlo tak trochu omylem.


Server iHned ve zprávě ČTK citoval 11. 5. 2012 předsedu Izraelské jachtařské asociace Jehudu Maajana, který řekl: Delegáti byli nejspíš zmatení nebo kvůli jazykové bariéře dobře nerozuměli. Nebo si možná zdřímli během prezentací a pak odhlasovali (kitesurfing – pozn. L. S.), aniž by věděli, o co jde.


Tato slova potvrdil představitel španělské federace: její delegát byl prý zmatený a chyboval. Šéf federace se za to všem surfařům své země veřejně omluvil.


Kajťáci“ na celém světě jásali, sportovci ve třídě RS:X zažívali černý den. V Izraeli snad ještě intentivněji. Z důvodů výše uvedených.


Radost jedněch a smutek druhých však netroval dlouho. Přesněji do 10. listopadu 2012, kdy se situace obrátila. Mezinárodní jachtařská federace na svém zasedání v irském Dun Loaghiru zvrátila své květnové rozhodnutí. To znamená: třída RS:X mužů i žen v programu OH 2016 zůstane.


V Izraeli bylo přijato toto oznámení s jásotem. Znamená oživení medailových nadějí. A konec chmur. Lee Korzitsová, Šahar Cubari a Nimrod Mašiah, stejně jako novopečená juniorská mistryně světa z říjnového šampionátu na Tchaj-wanu Naomi Cohenová čelili nepříjemné výzvě. Přeorientovat se z windsurfingu na kitesailing. Toto dilema po včerejšku padlo a nyní se mohou v klidu připravovat na olympádu v Riu. V disciplíně, kterou ovládají nejlépe, na špičkové úrovni.
 
**
« Poslední změna: 13. Listopadu 2012, 13:09:34 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15