Autor Téma: Téma Sýria  (Přečteno 77587 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Téma Sýria
« kdy: 23. Července 2012, 13:23:30 »
Dobrý den,

rád bych požádal někoho o fundovanější výklad toho co se děje v  Sýrii.
To není Lýbie  a Tunis ktoré sú daleko od Izreale.
 Inak som počul že vraj celá Sýrska Armáda odtiahla od hraníc s Izraelom v oblasti Golanských výšin a odsuhula sa do damašku a hranice s Izraelom a Sýriou sú teraz bejz vojenského zabezpečenia a úplne voľné.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #1 kdy: 26. Července 2012, 18:59:02 »
Veľmi dobrý článok:

https://eretz.cz/2012/07/horke-leto-syrii-al-kaida-zacina-ovladat-povstani/#more-8761
v podstate s ním súhlasím.
Samozrejme že Asadovci, Ben Alijovci, Mubarakovci Kadafiovci boli skorumpovaní a o demokracii sa nedalo vravieť ani slova.
Ale čo je podsatné dotiční boli PRGMATICI. To značí že sa dalo s nimi na niečom dohodnúť, teda neboli žiadni kamikadze čo by spáchali so svojimi krajinami harakiri.

Toto sa ale nedá povedať o islamských radikáloch čo sú v podstate šialenci ktorí jednajú iracionálne.

Sú schopní napríklad aj použitia chemických zbraní a úplne im bude jedno či padne aj atómka na Damask.

Ale naším európskym ale aj americkým demokratom toto nevysvetlíš.
A o ženských právach ani nevravím to je nám všetkým jasné.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #2 kdy: 27. Července 2012, 16:26:47 »
Už je to tu.
Najradikálnejšie wahábistické sily čo vyrobili Usama Bin Ladina a Al Kajdu už sú v akcii:
 https://www.sme.sk/c/6473355/turecko-udajne-zriadilo-tajnu-zakladnu-na-pomoc-syrskym-povstalcom.html

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re:Téma Sýria
« Odpověď #3 kdy: 28. Července 2012, 22:59:20 »

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #4 kdy: 19. Srpna 2012, 14:22:59 »
Roztroušené syrské povstalce v boji proti režimu prezidenta Bašára Asada organizuje profesionální revolucionář Mahdí Hárátí. Jako protiizraelský aktivista se plavil do Gazy, bojoval proti Kaddáfímu v Libyi a nyní organizuje syrské povstalce do svého Praporu jednoty.
 ....
 Hárátího příběh je plný kontroverzí a připomíná pasáže ze špionážních a dobrodružných románů.
 ........
 V roce 2010 poprvé vstoupil v širší povědomí, když se coby pro-palestinský aktivista účastnil námořní plavby do pásma Gazy, kterou násilně zastavilo izraelské komando. Do vlasti se vrátil z izraelské vazby jako hrdina místní muslimské komunity......

 https://zpravy.idnes.cz/profesionalni-revolucionar-v-syrii-d7c-/zahranicni.aspx?c=A120817_075820_zahranicni_ts
 

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #5 kdy: 13. Září 2012, 21:45:00 »
Hallo!
Diskusia nejako viazne, takže najnovšie info od šéfa AL-QAIDY, Mr.Zawahrího:
Vodca al-Káidy vyzval moslimov na podporu povstalcov v Sýrii
Dnes 19:14
 
TASR

DUBAJ - Vodca al-Káidy Ajman Zawahrí vyzval všetkých moslimov, aby podporili povstalcov v Sýrii. Zvrhnutie režimu prezidenta Bašára Asada ich podľa neho priblíži ku konečnému cieľu - porážke Izraela a "oslobodeniu Palestíny", vyplýva zo zvukovej nahrávky, ktorú vo štvrtok zverejnili na internete.
Zawahrí pri príležitosti výročia teroristických útokov v USA z 11. septembra 2001 kritizoval moslimské vlády na Blízkom východe a v Ázii za to, že nesledujú ciele politického islamu. Osobitne odsúdil nové vedenie Egypta za to, že dodržiava mierovú zmluvu s Izraelom, a Pakistan, kde je podľa neho "vláda na predaj a armáda na prenájom".

Po revolúciách vlaňajšej tzv. arabskej jari vytvorili islamisti vlády v Tunisku a Egypte, pričom rastie vplyv islamistických politických skupín v celom blízkovýchodnom regióne, čo vnímajú západné vlády so znepokojením, konštatovala agentúra Reuters.

Zawahrí tvrdí, že USA pomáhajú Asadovi, pretože sa obávali vzniku ďalšieho islamistického režimu, ktorý by ohrozoval ich spojenca Izrael.

"Podpora džihádu v Sýrii na vytvorenie moslimského štátu je základným krokom k Jeruzalemu, a preto Amerika dáva sekulárnemu režimu (Asadovej) strany Baas jednu šancu za druhou," vyhlásil Zawahrí, ktorý sa stal šéfom al-Káidy po vlaňajšom zabití Usámu bin Ládina.
URl linka:
https://aktualne.atlas.sk/vodca-al-kaidy-vyzval-moslimov-na-podporu-povstalcov-v-syrii/zahranicie/azia/

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #6 kdy: 4. Října 2012, 20:37:13 »
 Myslím, že ne. V hospodě U Kalicha by tajnej agent BIS Bretschneider Švejkovi nadhodil něco jako: "V tom Akcakale, to udělali Syřané." A Švejk by odpověděl: "To se mýlíte, to udělali Turci kvůli Iráku." A následně by vyložil svůj názor na mezinárodní politiku v oblasti Středního Východu: "Turecko, které postupně přišlo o všechny državy Osmanské říše v oblasti, chtělo udržet alespoň svůj vliv tím, že ve státech jako Irák nebo Sýrie budou vládnout Turecku přátelsky nakloněné režimy kontrolované Sunnity, které budou buď sekulární nebo islámsky orientované, ovšem pěkně mainstreamově a sunnitsky, jako praví bratři ve víře v jednotném kalífátu, a ne nějací šíitští odpadlíci a heretici, kteří by se spřáhli s odvěkými nepřáteli Turků, Peršany. A měli by to být samozřejmě Arabové a ne žádní Kurdové. Turecko vstoupilo i do NATO a doufalo, že mu NATO a Amerika pomůžou. Jenže pak místo toho Američani vletěli do Iráku, svrhli Saddáma, který tak pěkně šlapal na krk Kurdům na severu i šíitům na jihu, a místo něj nastolili vládu kontrolovanou šíity a Kurdy. A tak teď Turci, aby se pomstili, vyhodili do vzduchu jednu ženskou se čtyřmi dětmi do luftu. Ale amazonka Hillary to tak nenechá, zabili jste mi sestru, tady máte přes držku. Vojna s Turky musí být. Srbsko a Rusko nám pomůže v té válce. Bude se to řezat: Východdní křesťani se teďka spojej s Šíity, Alavity, Armény, Kurdy a Židy, aby Turkům vrátili, co jsou jim dlužni. Může být, že Angláni a Němci nás v případě války s Tureckem napadnou, poněvadž Němci, Angláni a Turci drží dohromady. Jsou to takový potvory, že jim není v světě rovno. Můžeme se však spojit s Francií, která má odjakživa spadeno na Anglii i Německo. A už to půjde. Válka bude, víc vám neřeknu.":-)))

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Téma Sýria
« Odpověď #7 kdy: 5. Října 2012, 12:41:14 »
  8) … a úřadující hospodská Palivcová (po dobu nepřítomnosti svého muže – v mezidobí odsouzeného na 15 let), která se normálně do politiky nemíchala, neodolala, aby si nepřisadila: „To maj´ svatou pravdu pane Švejk, že to udělali Turci … A udělali to přesně jako Němci v Gliwici v třicátémdevátém roce  – navlíkli se do syrských uniforem, odpálili pár minometných granátů ze syrské strany na Akçakalu, v Akçakale nechali na místě pár zabitých Kurdů, navlečených do tureckých uniforem … a bylo to. Heydrich by to lépe neudělal….“ Protože se do připletl Bretschneiderův nadřízený, policejní rada, známý antisemita a antisionista, mající ve zvyku po hospodách kontrolovat práci svých podřízených v terénu, ozvalo se jeho nesouhlasné zafunění: „To ´ste teda všichni vedle – to udělali Izraelci, nabouchaný do syrskejch mundurů, aby Sýrie dostala od Turků přes tlamu dřív, než si Sýrie začne zase něco znova na Golanech…“  Odvážnost té hypotézy všechny zarazila a aby se psychicky odblokovali, kopli do sebe panáka tuzemáku. Fatální následky na sebe dlouho nenechají čekat v následující kapitole, avšak v té již policejní rada neúčinkoval, neboť se odebral zpět na policejní ředitelství v Salmovské ulici, kde měl na programu závažný zájmový případ - výslech jakéhosi kancelisty, cynicky pokřikujícího při mariáši „sedum kulí – jako v Chrastavě“… A jako by to nestačilo, navíc hlasitě schvalujícího nejnovější přezdívku císaře pána "kremlofilní bába"...  :P 

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #8 kdy: 6. Října 2012, 13:11:45 »
Dobre takže operujme  s faktami a nie dojmami:
 turecky dennik Yurt priniesol spravu, ze strela na Akcakale bola odpalena minometom, ktory pouzivaju krajiny NATO a nie Syria. Prichadza tak k zaveru, ze ich rebelom poskytla turecka armada.

Tazko to ale potvrdit, kedze ziadne vysetrovanie sa nekonalo, lebo Erdogan o ziadne nema zaujem. Potrebuje situaciu eskalovat a pripravit podu na pozemnu intervenciu

Offline Pepino65

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 6
Re:Téma Sýria
« Odpověď #9 kdy: 6. Října 2012, 19:22:54 »
Pokud je faktem, že syrská armáda opustila pozice na druhé straně Golan, tak to znamená, že Assad si je dobře vědom, že Izrael je naprosto spolehlivý, takže nemusí hrát žádné divadlo, jestliže potřebuje ty jednotky jinde. To je opravdu zajímavé.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Hospodárska a finačná kríza mi nápadne pripomína situáciu pred vypuknutím svetovej vojny.
Aj vtedy mocnosti vyriešili krízu vojnou.
Scenár je takýto, Turci napadnú Sýriu Rusi bu budú brániť, Turecko vyzve NATO aby bránilo svojho člena A tAK natO NAPADNE RUSKO.
Irán ako spojenec Sýrie a Ruska zablokuje Hormuzskú úžinu pre vývoz ropy z Perzského zálivu pre Saud. arabiu, Kuvajt, Katar, Irak, Bahrajn, Oman, Spojene arabské emiráty. Samotný Irán zastaví vývoz pre členov NATO tiež.

Rusko zasatví ropovody a plynovody do EU.
Amerika nedokáže zabezpečiť pre Europu ani ropu ani plyn.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Téma Sýria
« Odpověď #11 kdy: 8. Října 2012, 10:47:01 »
 :D Optimistické pokračování dedukce: Rusko nezastaví ropovody a plynovody do EU, leda by chtělo spáchat ekonomické suicidum. Írán si už svým přístupem dost nadělal do vlastního hnízda, Rusové to nehodlají napodobovat, až příliš potřebujíce $$$$ a €€€€... Leda by si tapetovali zemljanky červenými obrázky předsedy Maa s číslem 100. :D
 :'( Apokakalyptické (ze slovesa: a-pokakat se) pokračování dedukce: Zažádejme v dostatečném předstihu o vystěhovalecké (anebo alespoň turistické) vízum do U.S.A. :-[
Můj (a event. Jerry Bruckheimera) scénář: Zatímco Chetité jsou vtaženi do války s Asyřany, Babylon zůstává neškodně rozložen a jen očekává, kdy se přes něj převalí mocná vojska Peršanů. V oblasti Kunajtry se země vlivem vis maior rozestoupí a pohltí kompletní perskou armádu.  Od toho okamžiku už nic nebrání procesu tikun ha olam:)

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #12 kdy: 8. Října 2012, 13:06:47 »
Z tej duše by som si prial mier, ale Turci ho asi nechcú. Buď skočili na lep AL-Kajde ktorá strieľa zo sýrskej strany alebo sú priamo turci s Al-kajdou spriahnutí.
 Už asi Turecko zabudlo na 1. svetovú vojnu. Len zázrak a Ataturk ich zachránil pred totálnym rozdelením Turecka medzi Grécko Bulharsko Arménsko. A Kurdský štát. Možno po vojne nebude Ediine ale Drinopol patriaci Znova pôvodnému vlastníkovi Bulharsku a nebude Istanbul Ale Konstantinopolis pôvodne patriaci Grécku sa mu aj vráti je to sväté mesto kresťanstva je to druhý Rím, kde sídli hlavný kresťanský patriarcha východných kresťanov, ako Grécke t.j. Byzanské pôvodné hlavné mesto. A arméni tiež chcú svoju svätú horu Ararat a jazero Van a mesto Van a mesto Ezenrum, čo im od nepamäti patrilo. A o Kurdistane je škoda reči s mesta Dierbakir a celou juho-východnou oblasťou. Kurdi sa už tešia na svoj štát. Inak tuším vo štvrtok alebo v stredu Rusko varovalo NATO aby vojensky nezasahovalo v Sýrii.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:Téma Sýria
« Odpověď #13 kdy: 8. Října 2012, 17:20:34 »
Turci nikomu na lep neskočili. Turci naprosto přesně vědí, co dělají. Nejde o samotnou Sýrii. Jde - jak jste správně trefil - o Kurdistán.

V Iráku dnes mají kurdské oblasti velmi vysokou míru autonomie. V Sýrii letos v létě předal Assad Kurdům do samosprávy jejich území, výměnou za to, že tam udrží klid. Turci mají strach, že by při pokračující občanské válce v Sýrii mohlo dojít k tomu, že by se nakonec de facto spojila kurdská území v Iráku a Sýrii - a de facto vznikl nezávislý kurdský stát, který by byl základnou pro kurdský odboj na území Turecka. Proto se Turci snaží získat na dění v Sýrii vliv, aby mohli ve vhodnou chvíli buď přímo intervenovat anebo podpořit vítězící stranu tak, aby byla uchována celistvost Sýrie jako unitárního státu.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #14 kdy: 8. Října 2012, 17:24:47 »
Zaujímavý film o vojne v Sýrii , české titulky:
Bitva o Sýrii (2012)

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #15 kdy: 15. Října 2012, 12:56:39 »


Turci už vyskakujú aj do arménov.Povstalci okrem toho informovali, že uniesli a zadržiavajú Mahmúda Hasúna, brata veľkého muftiho Sýrie Ahmada Hasúna, ktorý podporuje režim prezidenta Bašára Asada.- ake demokraticke, ale v ramci objektivity by mohli napisat, ze povstalci uz zabili syna velkeho muftiho a on im na pohrebe verejne odpustil a poziadal ich o mier pre krajinu. Ci vrazdy, unosy a teroristicke utoky pod taktovkou FSA su demokraticke? Arménske lietadlo smerujúce do Sýrie donútili pristáť v Turecku

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #16 kdy: 15. Října 2012, 14:00:01 »
Snažím sa čerpať informácie z miesta činu teda zo zdroja:
https://sana.sy/

https://www.sana.sy/

https://208.43.232.81/

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:Téma Sýria
« Odpověď #17 kdy: 15. Října 2012, 17:35:32 »
Ne, že bych SANA také nečetl, ale tvrdit, že se jedná informace z místa... Je to naprosto jednostranná vládní propaganda.

Moje oblíbené články jsou ty, kde představitelé "Syřanů v České republice" a "Syřanů na Slovensku" vyjadřují podporu Assadovi. Samozřejmě bez uvedení jediného jména - něco jako legendárních 99 pragováků.

Třeba poslední taková zpráva je jak z TASS, jeden by skoro věřil, že ty džihádisty, co bojují proti Assadovi neplatí Saúdové a Katařani, ale Izraelci:  ;D

Meanwhile, the Syrian students in Slovakia thanked Russia for its principled and balanced stance towards Syria in the face of the US-Zionist conspiracy hatched against it which aims at undermining its national and pan-Arab stances.

Ovšem ty organizace, které projevují podporu Assadovu režimu, jsou vskutku významné a jen díky SANA si člověk uvědomí, že vůbec existují. Třeba takový Svaz mladých komunistů Československa.
 :D
« Poslední změna: 15. Října 2012, 17:43:45 od Scooolie »

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #18 kdy: 20. Října 2012, 23:04:43 »
Scoolie ale to s tou podporou sýrskych alávitov /šítskej sekty/ pre prezidenta Assada je naoazj pravda.
Kto je proti prezidentovi Assadovi a vláde sú suniti konkrétnejšie radikálni suniti čiže saláfisti, wahábiti a z nich sa rekrutujúci džihádisti.
Vojna sa už dávno pretransformovala z pro-demokratických manifestácií na náboženskú občiansku vojnu.
Situácia je o to zložitejšia že v Sýrii nie je jednotne prevládajúce náboženstvo ako to bolo v sunitskej Líbii kde asi 98 percent je moslimov sunitov a zbytok Tí iní. Tam sdajednoducho povedalo že Tí čo sú proti Kaddáfímu sú demokrati a Tí ostatní sú tí zlí čo bojujú za Kaddáfího dikatúru.
Pokiaľ ide o náboženstvo, Sýria bola dosiaľ je tolerantný štát. Napríklad v Homse je tretina kresťanov, tretina sunnitov, tretina alawitov /šítska sekta/ a všetky tieto vierovyznania sa tu znášali veľmi dobre pokým ndošlo k tejto vojne.
Takže bojuje prezident a vláda /alavitskí šíti /  a jeho spojenci  kresťania východného aj západného obradu  proti povstaleckým  wahábisticko-saláfistickým silám.
Ide tu o to že Saudská Arábia  s sunitským radikálnym wahábizmom a saláfizmom by chcela zísať domimnciu v regióne a vytlačiť z oblasti šítsky Irán.

Prezidenta Asada podporuje preto šítsky Irán lebo aláviti sú šíti.
Hizbaláh z Libanonu preto podporuje prezidenta Asada lebo sa jedná o Šítov.
Turecko preto podporuje Džihádistických saláfistov a wahábitov lebo sa kjedná o sunitských radikálov a ako vieme Turecko ja bašta sunitov /možno troška miernejších ako sú saudsko-arabskí wahábiti/ ale stále sú to sunitskí bratia v zbrani.

A ak si zapnete TV a bude tam nejaký redaktor českého alebo slovenskej TV či rozhlasu alebo redaktor novín rozprávať niečo o prodemokratických demonštrantoch tak Vám napíšem rovno že je to truľo.
Ako to vídím v budúcnosti:
Obrovská náboženská vojna na celom blízkom východe o vplyv medzi blokom Saudská Arábia spojenci  Turecko ako sunitský blok možno s podporou Nata a západu
a šítsky blok teda šítsky bašta Irán Sýrsky aláviti , Časť Iraku so šítskym obyvateľstvom, časť libanončanov so šítskym Hizbaláhom, a tradične yemenský horali kde sú šíti v prevahe myslím zajdistskú sektu spadajúcu pod Yemenského imáma priameho potomka proroka Muhhamada pokoj a mier s ním.
Túto skupinu podporuje Rusko a Čína.
A čo z toho vyplýva pre Izrael?  Neviem .
Bobby Goldsboro - Honey

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:Téma Sýria
« Odpověď #19 kdy: 22. Října 2012, 12:48:10 »
Ale ano, alavité ve své většině Assada podporují - jsou menšina, on je jeden z nich a po léta je prosazoval do vedoucích pozic na úkor sunitů. Teď se alavité bojí, že kdyby padl Assad, budou se sunité mstít. Podle některých zpráv proto prý někteří alavité už vyjednávají s opozicí, aby se distancovali od prezidenta, jehož osud je značně nahnutý.

Za transformaci z občanských protestů na současnou válku v zastoupení odpovídá Assad, který ve snaze udržet si moc se pokusil protesty potlačit silou. Což by se mu více méně podařilo, pokud by proti němu zůstali jen opozičníci demokratičtí. Nyní už je to skutečně proxy war, kde na jedné straně je Assad (čti: Írán, Hizballáh, Rusko) a na straně druhé ozbrojená opozice (čti: Katar, Saúdové a sunitští radikálové).

Křesťané se pokud vím drží více méně stranou - neb mají obavu, že ať vyhraje kdokoliv, křesťané jako menšina budou první na ráně. Ale je pravda, že Assad je z hlediska křesťanů menší zlo. Je to sice masový vrah, který stejně jako jeho otec neváhá dát zabít kohokoliv, kdo mu odporuje, ale pokud křesťané poslouchají, nechává je žít. Od islámské opozice lze čekat cokoliv...

Turci podporují opozici nejen proto, že jsou sunité (i když samozřejmě i to je důvod), ale také proto, aby získali nad Sýrií vliv. Kvůli Kurdům.

Ten Váš popis budoucnosti je velmi přesný popis jednoho z možných scénářů. Alternativou je ekonomické zhroucení Assada a Íránu, po němž to pojede pak jako po drátku - a ve prospěch sunitského konceptu Blízkého východu. Že je něco z toho dobré pro Izrael si netroufám říci..

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #20 kdy: 22. Října 2012, 13:23:04 »
Naprostý súhlas.
Mám novú verziu:
 Bobby Goldsboro- Honey
 pomocou najmodernejšej počítačovej techniky video konvertorov  vyčistený obraz aj zvuk na úrovni CD  + pridaný
& Ray Conniff & Waldo de los Rios---Honey Vrelo doporučujem.
[url=https://www.youtube.com/watch?v=OcwOyVMOiBc#]Bobby Goldsboro & Ray Conniff & Waldo de los Rios---Honey[/url]

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #21 kdy: 24. Října 2012, 13:36:58 »
https://eretz.cz/2012/10/gazu-navstivil-katarsky-emir-privezl-sebou-penize/#more-9916

Z tejto udalosti  je jasné kto je jeho veličenstvo emír Qataru.
Vo svojej velikášnosti si snáď myslí že bude budúcim suntitským kalifom nového sunitského arabského kalifátu.
tento človek podpororoval teroristov v Lýbii podporuje teroristov v Sýrii a podporuje teroristov v Gaze.

Takže je jasné na čiu stranu By sa mal Izrael postaviť.Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:Téma Sýria
« Odpověď #22 kdy: 24. Října 2012, 21:24:43 »
Ono je to složitější. Izrael si jaksi nemá z čeho vybrat - na jedné straně parchanti, na straně druhé také. Když vyhrají Assadovi odpůrci, tak to směřuje k sunitskému Blízkému východu, když vyhraje Assad, tak i nadále bude spojencem Íránu a Hizballáhu. Jo, kdyby padl režim v Íránu... to by pak bylo možné nechat Assada u moci, neb by už nebyl bez ajatolláhů v zádech zdaleka tak nebezpečný... Ale zatím si není z čeho vybrat. Ideální čas do ničeho se nemíchat, dát si kávičku a sledovat to dění v Sýrii jen v izraelské televizi.

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #23 kdy: 20. Listopadu 2012, 10:15:07 »

V Sýrii sú snahy o vytvorenie islamského štátu kde bude zákonom šaríja.
Radikáli sa budú usilovať o vytvorenie islamského štátu v Sýrii
https://spravy.pravda.sk/radikali-sa-budu-usilovat-o-vytvorenie-islamskeho-statu-v-syrii-pxn-/sk_svet.asp?c=A121119_113053_sk_svet_p77

Offline santos

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 179
Re:Téma Sýria
« Odpověď #24 kdy: 20. Listopadu 2012, 16:04:09 »
USA a zapadne vlady cvicia islamistov v Syrii, Lybii a ked to skoncia tam domov nepojdu..obratia sa smer Izrael a potom si uvedomime ako si pilime konar pod sebou.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15