Autor Téma: KAUZA: LUIS FERNÁDEZ. SKONČÍ V REPREZENTACI? (k)  (Přečteno 3840 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 880
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
KAUZA: LUIS FERNÁDEZ. SKONČÍ V REPREZENTACI? (k)
« kdy: 18. Února 2011, 21:44:22 »

(I - 18/02/2011)
Nepříjemná zpráva přišla ve čtvrtek 17. února 2011 do sídla Izraelské fotbalové asociace (IFA). Týká se kouče národní reprezentace, Francouze Luise Fernándeze.


Jejím odesílatelem je FIFA, mezinárodní fotbalová federace. Asociaci IFA nařizuje, aby Fernándeze dočasně zprostila funkce reprezentačního trenéra. Důvod? Francouz nerespektuje dva roky staré rozhodnutí disciplinární komise FIFA. Tímto rozhodnutím řešila mezinárodní federace Fernándezův spor s katarským fotbalovým týmem Al Raján, kde působil v roce 2005 jako trenér a klubu má dlužit peníze.


Pro IFA jde o nečekanou komplikaci. Izraelskému výběru se pod Fernándezovým vedení dvakrát nedaří – a teď ještě takováto byrokratická lapálie. Příští týden se má šéf IFA Avi Luzon setkat s Fednándezem a jeho právníky, aby se seznámil se stavem věcí a společně se pokusili najít řešení.


Sám trenér ovšem neztrácí optimismus (anebo přehnané sebevědomí?). Nechal se slyšet, že problém bude vyřešen před nejbližšími mezistátními zápasy Izraele v rámci kvalifikace na Euro 2012. Podíváme-li se do programu reprezentace, dozvíme se, že na mysli má zápasy s Lotyšskem a Gruzií. Hrát se budou v Izraeli 26. a 29. března.

 
(II - 21/02/2011)
V pokračování Fernándezovy kauzy jsme se mezitím dozvěděli, že katarskému klubu má být dlužen 400 tisíc eur. Částka pochází z roku 2005, kdy od mužstva Al Raján odešel a zamířil na trenérskou lavičku Bejtaru Jeruzalém.


Z informací přicházejících z Izraele vyplývá, že asociace IFA dala trenérovi čas do 4. 3., aby tuto záležitost vyřešil. Šéf IFA Avi Luzon, jenž se s Fernándezem sešel v neděli 20. 2. 2011, vyjádřil naději, že kouč svůj případ dotáhne do zdárného konce v příštích dnech a bude se moci plně věnovat přípravě národního týmu na kvalifiační zápasy na Euro 2012, jež se, jak uvádíme výše, hrají koncem března.


Snadné to ovšem nebude.


Fernández na jednu stranu tvrdí, že respektuje rozhodnutí FIFA (míněno je z roku 2009, že má Katařanům zaplatit), současně si ale vyhrazuje právo najít řešení spolu se svými právníky. A tady mohou nastat komplikace. Trenérovi právníci mají totiž na věc poněkud jiný názor: nejenže jejich klient nemusí nic platit, on je v celé kauze vlastně obětí.


Jde tedy o klasickou právní bitvu s otevřeným koncem.


Aktuální stav: Fernández a jeho právní zástupci čekaji na zprávu švýcarské policie a úřadu prokurátora v Ženevě.


(III-03/03/2011)
Ve čtvrtek 3. března nastal významný posun.  Fernández se podle všeho dostal do časové tísně, a protože o místo trenéra izraelské fotbalové reprezentace přijít nechtěl, domnělý dluh kuvajstkému klubu raději zaplatit. Nyní spolu s IFA očekává, že FIFA své předchozí rouzhodnutí o jeho suspendování  zruší a on se bude moci plně věnovat přípravě na březnové kvalifikační zápasy s Lotyšskem a Gruzií. Posléze se tak i stalo a Fernández ve funkci kouče izraelské reprezentace zůstává.

 
**

« Poslední změna: 16. Července 2011, 20:55:46 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15