Autor Téma: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama  (Přečteno 38667 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Soudím, že jednání by bylo vhodné přerušit, protože pan Obama si u americké veřejnosti chce pomoci na úkor Izraele. Pan Abbás je pak pod kontrolou Hamasu, neboli plní zadání íránských revolučních gard. Pan Netanyahu by měl požádat o změnu "formátu" schůzky, což se dělá proto, aby byla odsunuta na neurčito.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #1 kdy: 21. Září 2010, 22:17:24 »
obecně se má za to, že do roka se Turecko, pokud Erdoganova strana vyhraje volby, stane druhým Íránem. Turecká armáda, záruka republikanismu a kemalismu, začíná být posledních 7 let kontrolována politicky a zpravodajsky stejně, jako armáda íránská. Podle Atatürkova konceptu má v Turecku armáda zasáhnout vždy, když se ve společnosti objeví "teplota způsobená zvýšenou náboženskou horlivostí". To po letošním zářijovém referendu už nikdy nemůže, protože každý voják smí být stíhán civilními orgány, které jsou pod kontrolou AKP (Erdoganova strana). Spojení Balkán-Indie (o muslimských cílech pákistánského vedení raději nepsat) bude tím, co k sobě už navázalo extremistickou Sýrii a falangistický Libanon- Irák bude rozdělen mezi Turecko (kurdská část) a Írán (Sadrova a Sistáního část Iráku). Nepřítel, který tak Erec Jisroel vyvstane, bude stonásobně větší síly, než ... Gaza. Navíc, nepřátelé budou disponovat il zbraněmi (Heron)a americkými F-35, jejichž 100 kusů má Turecko obdržet. Není, podle mne, čas ústupků. Ale přirozeně, jistě existují latentní islamofilové, kteří až do hořkého konce nebudou vidět, jak se zde říká," pro les stromy." Vidím-li zlo, drtím zlo. Bez ohledu na to, kdo říká, že zlo je dobrem. Komu je dobrem? Hodžatolislámům v Qomm-u?

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #2 kdy: 21. Září 2010, 23:50:34 »
Hulda, somewhere on the road :"During the day and most of the night the wounded were abandoned to our attackers.Once the attackers had left we went to retrieve the bodies of our beloved compatriots and discovered their BURNED and MUTILATED bodies. One of the drivers who managed to hide from the Arabs told us that the Arabs had ABUSED THE WOUNDED and then poured fuel on them and burned them alive. This was the first time I had been exposed to this type of ATROCITY and it taught me that the Arab soldier came from a different culture WITH A DIFFERENT FIGHTING ETHIC." by Raful Eitan: A Soldier´s Story, N.Y.1991. Generál Eitan věděl, že politika ústupků Arabům je k ničemu, a že ona "THE LAND FOR PEACE FORMULA" selhala především Mnichovem a mnichovanstvím. Ale přirozeně, stejně tak, jako je zánět slepého střeva možné "léčit" či spíše rozhánět ledováním břicha, tak je možné si platit stovky "vědců" na univerzitách, kteří budou "napovídat" vládě, že je třeba pracovat na tom, aby i naši "palestinští" sousedé viděli výhody míru a nezbrojení, kdy budou moci věnovat veškerý ekonomický potenciál na rozvoj lidských zdrojů...bla bla bla. (Myslím, že od dob faraónů měly být masy vždy nevzdělané a Mubarak et aliena se toho zdatně drží.)Právní madhaby islámu ani nepředstírají mírumilovnost. Bytosti ovládají násilím. A jen na násilí jsou muslimové zvyklí. A "rozumí" mu.

daniel lehotsky

 • Host
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #3 kdy: 22. Září 2010, 09:11:00 »
kedze sa na Mnichov a mnichovanstvo pernamentne zabuda,tak co s tym?existuje nejake vychodisko?

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #4 kdy: 22. Září 2010, 14:12:53 »
Východisko? Museli bychom mít k analýze více údajů. Jistě, je možné sklopit pohled a vykročit k tomu druhému- po silnici, nikoli po chodníku. Anebo je možné hlavu zvednout, a udělat krok nepříteli vstříc...aby si ve vašich očích jasně přečetl:dostaneš výprask, pokud se pohneš. Je to dnes poprvé, kdy se Arabové spoléhají na Turky a na Íránce, tedy národy, s jejichž minulostí a původem nemají nic společného. Spojuje je víra, islám. A ambice. Jak ukazuje americká politika DNES, Amerika, i když se stává rozvojovou zemí (Indie má také vědeckovýzkumnou základnu), měla ve své politice muslimům nakloněné představitele (vzpomeňme na Andrew Younga, druhdy velvyslance U.S.A. v OSN a jeho "arabská náhodná setkání") či opilce Billyho Cartera, registrovaného libyjského lobbistu-a má dnes muslimského prezidenta. Barack Hussein Obama II. ovšem není pohaněč oslíka, vezoucí náklad barvených hovězích kůží na marákešský súk, je to vrchní velitel amerických ozbrojených sil, který do jisté míry může favorizovat milionovou tureckou armádu. To, co muslim Obama veze na súk dějin jsou naše kůže. Proč se má připravit o přízeň Turků, kteří jistě rádi přijmou rozsáhlejší úkol v Afghánistánu (jako ho přijali v Koreji), když jim bude povoleno projít se cestou na bojiště "okovanou botou" přes irácký Kurdistán? Nebo nemá počítat s tím, že Evropané v NATO by nejraději o Afghánistánu neslyšeli? Každý operativec MITu má u sebe služební odznak v němž je šestnáct hvězd jako počet tureckých říší v dějinách. Pod Atatürkovým portrétem, ovšem. Nemám pocit, že právě Erdoganem řízená tajná služba by byla mimo hru. Naopak. Pryč jsou i doby, kdy an-Násir přemýšlel, zda Mr.Q z Bondovek skutečně existuje a jak ho "získat". Prvním krokem je říkat věci tak, jak jsou: obchod s "námi" a "o nás" v režii Clintonová-Obama-Abbás je daleko komplikovanější. Proč v tom panu Obamovi pomáhat? To už si snad skočit raději výhledově na čajový dýchánek(tea party).

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #5 kdy: 22. Září 2010, 18:26:18 »
Haaretz je dnes mohutně citován propalestinskými novináři, zvl. jeho kritika Izraele ze strany Abdullaha Gula, tureckého prezidenta. Gul se soustředí na jaderný potenciál země, a pak také na tvrzení, že "zásah proti flotille by za starých časů vyvolal mezi oběma zeměmi válku". V červnu t.r. jsem na jiném místě zde vysvětlil, že v době oprávněného vojenského zásahu IDF proti lodi Mavi Marmara, byla tato loď už měsíc v komorském lodním registru s domovským přístavem Moroni, tzn. že za veškeré právo na lodi (odpovídá kapitán)- bylo právo, uplatňované v Islámské Federaci Komorských Ostrovů (vých. Afrika). Možná by spor mohl vypuknout, ale mezi Komorami a Izraelem. Turecko, v momentě kdy IHH loď přeregistrovala v Burgasu, kde sídlí zástupce lodního registru Komor na domovský přístav Moroni, s tím přestalo mít cokoli společného. Nevím, proč se izraelští novináři Gulovi nesmějí, protože u mola v Ašdodu na lodi ještě visela mnohobarevná komorská vlajka. A nápis Mavi Marmara, Moroni byl jasně vidět. Jenže, turečtina (mavi-modrá) ještě nedělá loď tureckou.Možná je za tím něco strašně rafinovanýho.... 8)

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #6 kdy: 23. Září 2010, 00:35:12 »
a protože začaly svátky, krátce: v dnešním vydání Foreign Policy se pan William J.Clinton vyznal z toho, že "Russian immigrants and settlers are obstacles to Mideast peace", čímž jasně řekl, že mu vadí alija, a kdyby té nebylo, nebylo by ani sionismu v Izraeli. Pán, jehož morálka končila u věty "I DID NOT HAVE SEX WITH THAT LADY" (Monica Lewinská), NYNÍ MORALIZUJE NAD TÍM, ZDA JE SPRÁVNÉ, ŽE REPATRIANTI Z RUSKA A ARABSKÝCH ZEMÍ MAJÍ V ERECU NOVÝ DOMOV" a přemýšlí, jak oněch 16% ruskojazyčných Izraelců přimět "k povolnosti". Clinton cituje údajně příhodu z Camp Davidu, kdy mu Nathan Ščaranský údajně řekl: Nepřijel jsem z největší země na světě do jedné z nejmenších, abych ji ještě zbavoval území. Ne děkuji".Ščaranský okamžitě kontaktoval média, aby sdělil, že to, co a jak Clinton řekl pravda není, ale je pravda, že je proti americkým pie-in-the-sky-proposals týkající se území. S Clintonem se prý sešel v Wye Plantation v Marylandu 23.října 2010. Tam, jak víme, slíbil Clinton propuštění Pollarda (za 750 arabských vrahů), což nedodržel. Neúspěch jde ovšem na triko B.Netanjahu. Tamtéž mělo být uzavřeno více věcí, například postoupení 13% území Palestinské autonomní vládě. Arafat a Clinton Netanjahua podvedli, což je ovšem zárukou toho, že nyní, v třetím a dalším kole "mírových rozhovorů" bude il premiér podveden zaručeně :-[ opět....

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #7 kdy: 23. Září 2010, 09:29:35 »
A abych stručně dopověděl "nápady pana Clintona", -pan Clinton naznačil, že není daleko doba, kdy do svých raket, střílených na il, budou Arabové umisťovat GPSky, aby jejich raketové útoky byly přesnější...(beze slov). Ale když už nás milovník nezapálených doutníků strhl do řečiště úvah o Wye River Memo, které nebylo naplněno, ale hlavně Jonathan Pollard nedostal šanci ani na to mizerné předčasné propuštění, připomeňme si, že tento podzim už "sedí" 25 let. A že zrovna nedávno si dvě velmoci vyměnili údajné špióny bez věznění (peruánský prezident Alan Garcia, muž nikoli složité povahy, na to reagoval námitkou, že údajná Peruánka Wicky Pelaezová má, jak ho informovali, jiné datum narození v peruánských pramenech-porodnice, a jiné v "papírech", a konstatoval-že jde o krycí identitu. Protože však Pelaezová letěla do Moskvy via Vídeň, Lima ji už neuvidí. A proto Lima prohlásila, že se zmýlila, když podmínečně propustila Američanku Berensonovou, která si v Peru odseděla hodně času za pomoc levicovým guerrillam v plánu vyhodit ctihodné limské senátory do povětří. S falešnou novinářskou akreditací jako Američanka kdysi pronikla do Senátu a zakreslila polohu pro vhodná "technická zařízení". Dnes je opět ve vězení. Také manželský pár, který přijal 800.000 dolarů za plán na vybudování tajného reaktoru ve Venezuele (výr. plutonia) je, přestože takto laškoval s kontrarozvědkou přímo z národní laboratoře v Los Alamos, v D O M Á C Í M vězení. A pro horlivé čtenáře dodejme, že existuje "Ocean Bill  of Lading", NÁKLADOVÝ LIST DMALBUE 008408, v němž venezuelská Bariven S.A. c/o Petróleos de Venezuela  kupuje od argentinské firmy z Ezeizy "bezešvé titanové trubky" o rozměrech 530x630x65 a váze 472kg+kontejner. Samozřejmě je možné, že loď Santos Express v roce 2007 vezla trubky pro vodoinstalaci, nebo to mělo sloužit na jinou vodu jinde a jinak? Venezuelci, s ohledem na nedostatek el. energie, toho mnoho nesvaří, zvl. titan. Cíl lodě byl Houston -v době, kdy Arabové chtěli skoupit americké přístavy.( www.importgenius.com/importers/bariven-s-a-c-o-pdvsa-services.html )

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #8 kdy: 23. Září 2010, 19:56:49 »
FLASH-BLESK-MOLNIJA Na https://edition.cnn.com/2010/WORLD/meast/09/22/iran.ahmadinejad.lkl/index.html  naleznete rozhovor Larryho Kinga s tou sraženou chlupatou íránskou opičkou v obleku, kterou občas vypustí Chatámí ze zlaté teheránsko-qommské klece. Larry King začal o min. předsedovi Netanyahuovi, načež Ahmadínežád se zeptal: who is he? (pomocí překladatelky) a předsedu vlády označil za osobu, která je "skilled killer", zkušený nebo vyučený vrah. Na stránky CNN se rozhodně podívejte (Middle East).

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #9 kdy: 24. Září 2010, 07:50:16 »
Tárik el Aissámí by byl vhodnou testovou otázkou pro čtenáře Erecu. Ale abych Vám ušetřil zklamání z chybných odpovědí, není to "člověk z regionu". Je to venezuelský ministr vnitra syrského původu, díky němuž se ve Venezuele cvičí darebáci z Hamasu a Hezbolláhu. Otec el Aissámího byl syrský baasistický ideolog, takový, jakých na pražských ulicích naleznete stovky, coby pozůstatky "ideologické práce" vokovické Sorbonny a jejího ÚML. Aissámí je za všemi Chávezovými aktivitami. Co je zajímavé je to, že americký tisk bojující právě s Hughitem nikdy nezmíní šedou eminenci režimu, Aissámího, který kdysi prosadil přímou leteckou linku Caracas-Damašek-Teherán (skončila pády letadel Conviasy). Venezuelu čekají tento víkend volby. Změna se nečeká.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #10 kdy: 24. Září 2010, 15:34:39 »
Hitem podzimní knižní sezóny je kniha Mohameda Sefika Dince, reportéra tureckých lehce bulvárních novin Habertürk (internetových) v hardcoveru, nazvaná Kanli Mavi Marmara (Krvavá Mavi Marmara), s podtitulem Operasyonum tum detaylari (podrobnosti do detailů- vida, lze přeložit s minimem znalostí), Yayimlanmamis fotograflar (nepublikované fotografie) a otázkou Kim nerende hata yapti?- Kde se stala chyba?.... Sefik Dinc (foneticky šefik dinč- u s a c jsou známé cédille, háčky) byl účastníkam plavby a ve fotografické příloze jsou v barvě fotografie, které doplňují řadu, otištěnou v Hürriyetu v červnu- zmučený odzbrojený izraelský voják, krvácející z hlavy, kterému lámou prsty (a je vidět, že křičí), vojáci IDF octnuvší se v zajetí v podpalubí (byť na pár minut, a čekající to nejhorší), příprava stovky železných tyčí a jejich úkryt, secvičování teroristů (několikrát za noc). Doplněno jasným sdělením, že na palubě se připravoval aktivní odpor, doplněno informací (btw. je z webu IHH), že dobrovolci-šahídové berou vojáky jako zajatce (q.e.d. v lednu v Egyptě). Jak říká kanadská recenze, "Mavi Marmara was calculated gamble". Je otázkou, zda to, co věděl redaktor tureckého bulváru, nebylo zjistitelné už v severokyperské Famagustě, a zda mezi těch 700 osob nebylo možno někoho vpašovat, byť loď byla rejdištěm MIT. Každopádně, IHH tam osoby, mluvící hebrejsky měla. Měla i plán, a možná málo scházelo, aby "vojáci zmizeli", tak jako jejich zbraně. Jakkoli se zde v Evropě pláče pro devět Turků, 7 z nich chtělo být vždy šahídy, a ani jeden z nich nebyl humanitární pracovník, či registrovaný mírový aktivista. Soudím, že stačí knihu přeložit a zaslat členům všech vyšetřovacích komisí jako přílohu. Kdo je vinen, je z ní jasně patrné. A Turek to objektivně říká, protože cíl byl- naivitou >:D mnohých-splněn. Gut š.

ivanoslav

 • Host
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #11 kdy: 25. Září 2010, 11:02:44 »
Nechapu jak je tohle mozne. To vypada na nevynutelnou valkou mezi Izraelem a okolnimi staty pokud se neco razantne nezmeni. To je otazka casu s takovou. Co mi taky nejde do hlavy je to ze Clinton nesplnil kdysi slib (propusteni Pollarda). Takovou vec jsem treba vubec nevedel. To je hnus.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #12 kdy: 25. Září 2010, 17:56:14 »
Zase mohu jenom doporučit (pro znalé angličtiny) blog  https://www.carolineglick.com  je to brilantní novinářka. Byť i ona "kritizuje dovnitř". Před hodinou jsem virtuálně dodiskutoval s "přáteli palestinských Arabů" (míním osoby s jordánským občanstvím), kteří byli nadšeni z dodávky Rubínů (střel s plochou dráhou letu) syrským teroristům. Nechápu, proč Rusové prodávají zbraň zemi, která na Středním východě pětkrát začala válku s Erecem. Přeji si, aby Lockheed Martin pracoval rychleji, a aby ty F-35 UŽ BYLY. Líbí se mi modifikace B, která je jako Harrier, s kolmým startem. Myslím, že Arabům by se také líbilo, kdyby na ně taková "krásná příšerka" jukla. Někdy stačí gesto. Výroba má zvládnout 1 kus denně, a pro zájemce přidávám web: www.youtube.com/user/Lockheed/Martin/Videos. Béčko tam ale ještě není....P.S. Přirozeně, co udělá Arab se zbraní? Odzkouší ji. Takže il hladinová plavidla pozor (zvl. když Íránci ta svá "umístili" pod Union Jacka, britskou vlajku, protože loďstvo přepsali na Isle of Man). >:D Kvůli sankcím, válce a tak...

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #13 kdy: 25. Září 2010, 18:01:38 »
Pokud chcete ty F-35 VIDĚT zkuste přímo přes google najít Lockheed Martin nebo letoun (F-35A). Omlouvám se, odkaz jaksi nefunguje.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #14 kdy: 26. Září 2010, 09:51:46 »
Co mne na probíhajícím VS OSN v New Yorku přímo děsí, jsou některé projevy. Třeba srbského prezidenta Tadiće, který, aby se zavděčil nohsledům z EU, prohlásil, že Srbsko bude jednat s Kosovem (jako nezávislým státem, byť ho "nikdy neuzná"- tedy uzná "de facto" nikoli "de iure"). Tadičování politiky je to, co možná čeká i Erec. Pokud il strana přijme podmínky teroristů, budou tisíce žen a dětí plakat. Pokud by se vzmužila na odpor, budou plakat také. Jaký pláč je bolestivější-ten způsobený hanbou, nebo ztrátou blízkého v boji, nedokážu rozhodnout. Zoufalství toho prvního lze překonat jen tím činem, a smutek prostý zde stojí proti zoufalství bezmoci......ale trochu veseleji: přeměřoval jsem svého psa, a zjistil jsem, že bude muset mít svůj vlastní přepravní box. A tak zkoumám, zda by nebylo vhodnější transporty našeho psa koordinovat s Teheránem, vždycky když by pan Saburdžijan-Ahmadínežád necestoval, půjčil bych si jeho přepravní box pro "air cargo" (s těmi svými móresy může být Saburdžijan jen mezi cargem). Ovšem pokud bychom museli platit, museli by Íránci předávat box "halal", jak říká fatwa, sedmkrát vymytý a naposledy solným roztokem. Sliny jsou prevít a Sabudžožád jich na Izrael vždycky naplive-hodně. (V civilizovaných společnostech se takoví vzteklíci izolují v Pasteurově ústavu v Paříži, specializovaném vždy na vzteklinu (viz Via Mala  či Kniha o životě a smrti Švéda Axela Muntheho) :P

ivanoslav

 • Host
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #15 kdy: 26. Září 2010, 20:28:02 »
To je silene.
Obecne nechapu to proc lidi tolik nemaj rady zidy. Cim to je, netusim.
Co me ale porad zarazi je krok Clintona kdyz podrazil Izrael a nepropustil Pollarda. Zatimco Izrael
dodrzel slovo. Proc se kolem toho predtim kdysi neudelal nejaky obrovsky humbuk v mediich ?

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #16 kdy: 26. Září 2010, 21:20:17 »
Myslím, že proto je diplomacie diplomacií. Politik, který podvede toho druhého ví, že podvedený si připadá jako kdyby spadl do venkovského záchodu, a pokud je normální (uznává fungování principu něco za něco), vyjde mu vstříc v něčem jiném. Všichni potom drží mýtus určité etiky, kterou tyto špinavé politické triky a tlaky nemají. Ale že Clinton je miláček pro Araby, bylo v podstatě známo. Clintona netransformovali ve Velkého Satana..... osadníci a strana Likud oslavili ukončení nucené výluky (stavební). Arabové piští, že jsou občané druhého řádu, a hle Židé, kteří jsou vlastně vyloučeni z práv- existují také. Nevím, proč by se o tom nemělo hovořit. Uvidíme, zda muslim Soetoro- Obama (Barack Hussein Soetoro navštěvoval náboženskou školu v Indonézii) přiměje muslima Abbáse setrvat u jednacího stolu. Se vším respektem k matce amerického prezidenta, leč s otázkou- opravdu v Americe není Američan, který by neměl za otce keňského muslima a za otčíma muslima indonézského? A dodal bych: Sydney Poitier v prezidentském křesle vítán.

ivanoslav

 • Host
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #17 kdy: 27. Září 2010, 19:26:39 »
Je to vsechno strasne zamotane. Alespon me to tak prijde. Vselijake zakulisni triky a tlaky a spinave praktiky.
Holt politika. Clovek nikdy nevi co bude - co se v hlavach politiku zrodi za plany.
Jsem fakt zvedav jak to bude vypadat za 3 roky treba. Jestli bude nejaka dalsi akce podobna Litemu Olovu.
Na druhou stranu si rikam, ze Iran a tak moc dobre vi ze izrael je vojensky silny a ze by utrpeli velke ztraty..

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #18 kdy: 28. Září 2010, 01:24:54 »
 :)Když se naučíte lézt po skalní stěně, a hledat zrakem výstupky, zdokonalíte se tak, že je budete nakonec hledat hmatem a potom i vnitřním citem pro věc (lezení). A stejné je to s tímto. Neříkejme tomu politika, antičtí rétoři o politice měli možná etičtější představy. Je to handl, a Írán nechce jednat o něčem, chce nás (jen) smést do moře a připsat si zásluhy. Rázem by byl vůdcem muslimského světa. Nebo se mýlím? Saburdžianové, měnící se jak chameleoni v Ahmadínežády by si měli zvyknout, že vnější hranicí Izraele (židovství) je každý z nás v diaspoře. Zatímco generace Peršanů z Íránu prchají, my-nebo naši blízcí či známí směřují do Erecu. A my, co už nesměřujeme, jsme alespoň tím valem. Takové humánní Merkavy, řečeno lapidárně.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #19 kdy: 28. Září 2010, 19:06:09 »
Netvrdím že v rámci jednání, ale 13. října t.r. hodlá zmíněný Íránec na státní návštěvě Libanonu vrhat kameny "proti Izraeli", aby ho zostudil. Nebo je to metodická návštěva Hizballáhu "z centra", která ukáže kterak kamenovat nejen nepřítele, ale i vlastní ženy. Hizballah Gender Studies, by se to mohlo jmenovat, míním. >:( Dotace EU a účast slečny Novákové a jim podobných už někdo zajistí.

ivanoslav

 • Host
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #20 kdy: 28. Září 2010, 20:42:45 »
heh, tak to je dobre napsano :)
Evidentne okolni staty izraele ho taky dost nenavidi. No jsem zvedav jak to jednou dopadne.
Palestinci a izrael vecne vedou nejake mirove rozhovory (alespon me to tak prijde) a kde nic tu nic.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #21 kdy: 1. Října 2010, 20:04:33 »
Myslím, že by to zde zaznít mohlo (z VS OSN) v New Yorku: A. Liebermann ve svém- jistými kruhy kritizovaném projevu dne 28.9.řekl, že pro mír bude možná zralá příští generace Palestinců. Podstatné je, že delegátům připomenul, že od roku 1948 do roku 1967 mohli Palestinci (ministr tento termín používá) mít dávno samozřejmě samostatný stát, kdyby Egypt a Jordánsko projevily dobrou vůli. Gaza, Judea a Samaří byly prosty izraelského vlivu po celých těchto DEVATENÁCT let. A přirozeně, od roku 2006 mohl mít Hamas z Gazy "Palestinskou islámskou republiku", dodávám na okraj já...

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #22 kdy: 5. Října 2010, 12:18:45 »
Aniž bychom se příliš pohli nebo sama jednání pokročila, zajímavé bude, zda židé skutečně nabydou ve své zemi svých práv. Právě jsem dočetl stať o tom, kterak se starosta Jeruzaléma bojí zasáhnout proti arabské nelegální výstavbě ve východní části města. Bojí se mezinárodního ohlasu. Samozřejmě, slečen Novákových, schopných dny a dny za peníze NGO vysedávat v ženské části domu s Arabkami, a plkat o ničem, je více a více.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #23 kdy: 5. Října 2010, 12:24:08 »
Co mne na druhé straně potěšilo je to, že židé v diaspoře si problém uvědomují. Tento týden se v Evropě setkávají mj. ruští a ukrajinští oligarchové žijící v Erecu se zástupci diaspory, a doufejme, že se z toho něco kloudného vyvine. Kloudně se zatím vyvíjejí krásky ruského původu, kterým země viditelně prospívá (o portálu IzRus, myslím, psát nemusím). ;)

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re: izraelsko-palestinská jednání pod taktovkou Clintonová-Obama
« Odpověď #24 kdy: 6. Října 2010, 13:27:00 »
monolog sám se sebou (téměř) obohacuji- (u paní Clintonové klid?) sdělením, že íránská delegace v těchto dnech pobývá u bolivijského prezidenta indiánského původu Evo Moralese, který se při fotbalu (jehož je fandou i hráčem) tento týden proslavil tím, že na faul protihráče reagoval-jeho kopnutím do rozkroku. Žel, nehrálo se s Íránci. Morales vyváží do Íránu uran, aby "spekl" přátelství s Ahmadínežádem. Kdo už mu také zbývá. Sice má i Missky ve vládních funkcích (slečnu Burtonovou), ale jinak žije cele sám samotinký (v paláci)-ne cele. Jak už druhé volební období voličům vštěpuje, "oženil se s Bolivií". A tak za horkých nocí altiplanských sní o bicepsech a tricepsech a deltoidech té íránské opičky, která se rozhodla sníst naše banány. A posílá jí yellowcakes. Když už nejsou ty naše banány.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15