Autor Téma: SPORT A POLITIKA: DOZVUKY INCIDENTU U GAZY A AŠDODU (k)  (Přečteno 3132 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 859
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
SPORT A POLITIKA: DOZVUKY INCIDENTU U GAZY A AŠDODU (k)
« kdy: 1. Června 2010, 13:49:41 »
Ness Ciona Stadium ve stejnojmenném středoizraelském městě je domovským stánkem fotbalové reprezentace hráčů do 19 let. Týž den, kdy se udál ve vodách Středozemního moře incident mezi  izraelským námořnictvem a konvojem směřujícím do teroristické enklávy Pásmo Gazy, tedy v pondělí 31. května 2010, mělo se na tomto stadionu  odehrát přátelské utkání mezi  reprezentacemi Izraele a Turecka do 19 let.

Turecký fotbalový svaz však povolal před zápasem hráče domů.

Fotbalový svaz hostitelské země (IFA) k tomu vydal prohlášení, v němž se praví, že jde o politické rozhodnutí ankarské vlády.  Asociace IFA vyjádřila politování nad mícháním sportu a politiky a vyslovila  přesvědčení, že zápas měl být odehrán podle plánu.

Trenér izraelské „19“ Eli Ohana (někdejší vynikající hráč Bejtaru Jeruzalém, belgického KV Mechelenu  a portugalského celku SC Braga) listu Jerusalem Post řekl, že o rozhodnutí Turků se dozvěděli krátce před nástupem do autobusu mířícího na stadion.

Tušili jsme, že by se něco takového mohlo stát, dodal, ale doufali jsme, že k tomu nedojde. Vyjádřil mínění, že jejich soupeři nemají s tímto rozhodnutím nic společného.

Ohana dále vyjádřil lítost nad tím, že přátelské měření sil bylo zrušeno kvůli politice, o to víc, že šlo o mládežnické zápasy.  A bez servítků prohlásil: „Kdo říká, že politika se do sportu nemíchá, strká hlavu do písku anebo je to idiot. Tyhlety dvě věci se do sebe vždycky míchají.“
« Poslední změna: 28. Června 2010, 20:34:34 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15