Autor Téma: FOTBAL: PROBLÉMY MÁ I NAZARET A RAMAT GAN (k)  (Přečteno 2787 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 787
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
FOTBAL: PROBLÉMY MÁ I NAZARET A RAMAT GAN (k)
« kdy: 12. Března 2010, 20:45:29 »

S finančními problémy se nemusí v budoucnu potýkat pouze beerševský Hapoel, Maccabi Netanya a Bejtar Jeruzalém (jejichž majitelé oznámili úmysl po sezoně kluby opustit),  ale čelí jim i další prvoligové týmy.


NAZARET POTŘEBUJE OTCE
Aktuálně na prvním místě Maccabi Ahi Nazaret. Tam došla situace tak daleko, že hráčům nejsou vypláceny peníze a ti na to reagovali tím, že odmítli nastoupit k nedělnínu (7. 3. 2010)  tréninku. Po hrozbě, že budou vyřazeni z kádru a čeká je pokuta se v úterý k tréninkové činnosti vrátili. Za podmínky, že peníze jim budou co nejdříve vyplaceny.

Není to jen v zájmu hráčů, ale i samotného klubu. Podle vyjádření Ofera Orlitzkého ze Správy čerpání rozpočtu (Budget Control Authority - BCA) Izraelské fotbalové asociace (IFA) pro server jpost.com,   neobdrží klub 400 tisíc nových šekelů (NIS), které chce příští týden rozdělovat IFA všem prvoligovým týmům, nebude-li ze strany jeho vedení dán do 15. 3. 2010 závazný příslib, že nároky hráčů budou uspokojeny.  Místo toho pošle do Nazareta jednoho ze svých účetních, aby byl nápomocen řešit finanční problémy galilejského oddílu.

Prozatímní šéf Maccabi Ahi Nazaret Ahmed Hilu, kterého citoval portál haaretz.com, ovšem nevidí situaci tak černě. Přiznal, že klub má problémy s cash-flow (tok financí), nicméně očekává peníze, které zaručeně přijdou. (S jistou mírou zlomyslnosti bychom mohli dodat: Snad nemyslí oněch 400 tisíc NIS od fotbalové asociace …)

„Naše situace není tak chmurná, jak se ji někteří lidé snaží vykreslit,“ dodává.

Jenomže nazaretský celek se potýká s  potížemi  ještě jiného druhu. V době, kdy se zmítá v problémech, dává jeho řádný předseda Kajid Abú Ajaš přednost pobytu v zahraničí.  „To rozhodně není zdravá situace,“ posteskl si  zastupující šéf Hilu. „Máme předsedu, který není zapojen vůbec do ničeho.“

A navíc: „Ajaš chtěl klub opustit. Tak tak jsme ho přesvědčili, aby setval do konce sezony. Je tu vynikající kádr manažerů, lidí, kteří tvrdě pracují a přispívají na chod týmu z vlastní kapsy. Jenomže oddíl potřebuje otce. Klub v první lize nemůže fungovat bez předsedy nebo vlastníka,“ říká Hilu.

Ani zde však špatné zprávy nekončí.  Už tři týdny chybí na tribuně Ilut stadionu, domovském stánku Maccabi Ahi, mezi VIP hosty Ali Salam, syn nazaretského místostarosty, jeden z patronů klubu. Policií byl obviněn z vraždy své manželky.

Přesto všechno Ahmed Hilu věří, že  nazaretský oddíl, který bude hrát baráž, v níž se rozhodne, kdo sestoupí  do druhé ligy, po zvládnutí všech současných peripetií v nejvyšší soutěži zůstane. Budeme si muset ještě několik týdnů počkat, abychom se dozvěděli, zda byl jeho optimismus oprávněný.


UŽ MÁM DOST FOTBALU!
Dalším týmem v potížích nejen pokud jde umístění v tabulce, je Hapoel Ramat Gan. Také tam řeší platební neschopnost ve vztahu k hráčům. Proto se jeho majitel  Jaron Kuris obrátil na BCA s žádostí, aby se Šahar Ben Ami,  někdejší člen managementu Hapoelu Tel Aviv,  podílel do konce sezony na chodu ramatganského celku.

Ve vyjádření pro armádní rozhlas Kuris uvedl, že klub bude fungovat jako dosud.  K tématu  nevyplácení  peněz hráčům řekl bez okolků: „A co, že dlužíme platby.  Každý  je tady dluží. Fotbalu už mám dost a chci klub prodat.  Ben Ami nám pomůže s řízením klubu a bude jednat s potenciálními zájemci.“


Volně podle jpost.com a haaretz.com


« Poslední změna: 5. Dubna 2010, 09:56:14 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14