Autor Téma: FOTBAL: POZADÍ AZOURIHO ODCHODU Z BEERŠEVY (k)  (Přečteno 3167 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
FOTBAL: POZADÍ AZOURIHO ODCHODU Z BEERŠEVY (k)
« kdy: 4. Března 2010, 12:54:05 »
Agresivní  fanoušci kopané  nepředstavují problém pouze v Anglii, u nás,  v … a takto bychom mohli zavítat na návštěvu do libovolné  fotbalově vyspělé země, ale také v Izraeli.  Čas od času jsou důvodem odchodu znechucených trenérů a majitelů klubů, jako nejnověji v Beerševě a Netanyji.

Na naší sportovní stránce, v níž přinášíme přehled  výsledků jednotlivých kol nejvyšší izraelské fotbalové ligy, se pod  tabulkou  24. kola objevila noticka, že v týmu Hapoel Beerševa rezignoval kouč Guy Azouri. Důvodem jeho odchodu bylo utržené ucho na džbánu trpělivosti. Po remízovém utkání s Nazaretem hraném 27. 2. 2010 čelil otevřenému nepřátelství fanoušků Hapoelu, byl vytlačen na krajnici, popliván a jen tak tak že  unikl fyzickému napadení. Nebyl to, žel, ojedinělý výstřelek části frustrovaných diváků, ale vyvrcholení neblahého trendu, který bylo možné pozorovat v několika uplynulých měsících.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Guy Azouri nejenže podal na výtržníky trestní oznámení, ale s platností od 28. 2. 2010  se vzdal funkce trenéra Hapoelu Beerševa.  

To ale nebylo všechno – v pondělí 1. 3. 2010 přišla studená sprcha.  Byznysmenka Alona Barkatová, majitelka a předsedkyně klubu oznámila, že po skončení sezony z Hapoelu odejde (i se svými penězi, slušelo by se dodat).  Sobotní události, které vyústily v rezignaci hlavního kouče, znamenaly podle ní překročení „červené linie“. Jakkoli  fanoušky a jejich protesty chápe, násilí akceptovat nemůže a nebude. Své rozhodnutí odejít  Barkatová, „královna Beerševy“, která klub koupila v roce 2007, měnit nehodlá.

Pozoruhodné  a zřejmě i příznačné je, že Barkatová oznámila  svůj úmysl opustit klub sotva den poté, co totéž učinil německo-židovský podnikatel Daniel Jammer, vlastník Maccabi Netanya. Důvod je stejný: zavilé nepříátelství fanoušků.

Izraelská fotbalová asociace ve svém prohlášení s lítostí konstatovala, že jak Barkatová, tak Jammer napumpovali miliony šekelů do svých klubů a nyní jsou nuceni odejít kvůli násilnickému chování diváků. Oba  podnikatele vyzvala, aby vzhledem ke svému přínosu pro izraelskou kopanou své rozhodnutí přehodnotili.  

Dodejme: Že si to rozmyslí, je ovšem málo pravděpodobné. Stejně jako to, že část obce fanoušků dokáže překročit vlastní stín a začne se chovat jako slušní synové Země Izrael. Bylo by to ku prospěchu nejen jejich, ale především v zájmu dobrého jména izraelského fotbalu.

K případu Guye Azouriho ještě poznámka. Je  zřejmé, že fanoušci Hapoelu Beerševa čekali od svého týmu víc. Na druhou stranu ale, klub se nachází  v polovině tabulky, s 31 body po minulém (24.) kole na osmém místě z šestnácti. Není ohrožen sestupem a svoji pozici pro přiští sezonu má v tuto chvíli zajištěnou. Nicméně v posledních kolech  utrpěl několik nepříjemných porážek a  rozbuškou k překročení oné „červené linie“ byla patrně remíza 2:2 s Nazaretem potácejícím se na dně tabulky. Ovšem ničím z toho nelze ospravedlnit hrubé násilí. Bude-li mít prvoligová Beerševa v příští sezoně finanční problémy, mohou „negevští rowdies“  poděkovat jen sami sobě. Jistě, rádi by po základní části viděli svůj Hapoel v elitní skupině (tedy do 6. místa). Otázka ale zní: má na to?Dosavadní výsledky Beerševy v druhé polovině základní části ligy (od 16. kola):
16. kolo … Raanana - Berševa 2:2/7. místo  Beerševy
17. kolo … Beerševa – Ramat Gan 1:0/7
18. kolo … Hapoel TA – Beerševa 4:1/8
19. kolo ...Beerševa – M. Petach Tikva 0:1/8
20. kolo … B. Jeruzalém - Beerševa 1:1/8
21. kolo … M. Haifa – Beerševa 4:1/8
22. kolo .. Beerševa – M. Netanya 2:0/7
23. kolo … Ašdod – Beerševa 5:2/8
24. kolo ... Beerševa – Nazaret 2:2/8Aktualizace - 03/05/2010
Dobrá zpráva pro Hapoel Beerševa. Alona Barkatová změnila rozhodnutí (prý se změnili i fanoušci) a 2. května 2010 oznámila, že v čele klubu zůstane i v dalším ročníku ligy.

Zpracováno podle -jpost.com-

« Poslední změna: 29. Května 2010, 08:35:56 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15