Autor Téma: BOX: FOREMAN TITUL NEOBHÁJIL (k)  (Přečteno 3365 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
BOX: FOREMAN TITUL NEOBHÁJIL (k)
« kdy: 21. Února 2010, 19:44:07 »
V kalendáři  důležitých boxerský soubojů roku 2010 má své zastoupení také Izrael. V osobě Juriho Foremana, do 5. 6. 2010 mistra světa organizace WBA v superwelterové  (lehké střední) váze.

Zde připomeňme, že Juri se stal šampionem v této boxerské kategorii 14. 11. 2009, když v Las Vegas porazil Portoričana Daniela Santose. (Viz samostaný článek ve sportovní sekci tohoto serveru na odkazu

*** https://forum.eretz.cz/index.php/topic,1011.msg19668.html#msg19668 ).

Týž den a ve stejné aréně získal titul mistra světa organizace WBO ve welterové váze  excelentní filipínský boxer Manny Pacquiao.  Technickým k.o. ve 12 kole zdolal dalšího Portoričana  Miguela Cotta.

Když  v  roce 2010 přišel  čas na obhajobu titulu, zdálo se zpočátku jasné, že Pacquiaovi se postaví Američan Floyd Mayweather, někdejší šestinásobný mistr světa v různých váhových kategoriích.  Obě stáje měly ale rozdílný přístup k dopingovým kontrolám a ze zápasu s velkým  „Z“  nakonec sešlo. Mezi těmi, kdo byli ochotní  změřit s Pacquiaem své síly, byl i Juri Foreman. Filipínec však Izraelce odmítl (což Juri považoval od tak slavného boxera za kompliment) a posléze  souhlasil s tím, že jeho soupeřem v ringu  bude newyorský Ghaňan Joshua Clottey, mistr světa federace IBF ve weltrové váze za rok 2008. Zápas Pacquiao – Clottey hostil 13. března 2010 hostil Cowboys Stadium v texaském Arlingtonu. Filipínský boxer vyhrál na body 120:108/119:109/119:109.

BOXERSKÁ PREMIÉRA NA NOVÉM STADIONU
Také Juri Foreman  musel letos svůj titul obhájit, přičemž  zprávy z boxerského zákulisí hovořily o tom, že duel by se mohl uskutečnit  na legendárním sportovišti Yankee Stadium v newyorském Bronxu. Nikoli samozřejmě na původním z roku 1923, který byl  před dvěma lety uzavřen  s následnou demolicí, ale v novém stánku slavného baseballového klubu N. Y. Yankees postaveném v sousedství.  Tento záměr nakonec vyšel.  Koho zajímají statistiky, může si poznamenat, že to byl vůbec  boxerský zápas v nové aréně.

Vyzyvatelem Juriho Foremana jako obhájce titulu  byl výše zmíněný  Miguel Cotto, někdejší mistr světa ve welterové váze.

Zde jen připomeňme, že pokud by  záměr boxovat 5.  června 2010  na novém Yankee Stadionu nevyšel,  náhradním  řešením  byla o týden později  newyorská aréna Madison Square Garden.


Juri Foreman se už několik měsíců před duelem na měření sil těšil  a měl  obzvláštní radost z toho,  že bude obhajovat titul právě v New Yorku, který je podle něj hlavním městem židovské diaspory. „Bojovat na Yankee Stadionu je něco jako třešniška na dortu,“  citoval Jerusalem Post  z jeho prohlášení, „a prosím Boha, aby se to povedlo.“ Boxer, který se věnuje rabínskému studiu v Židovském vzdělávacím centru v brooklynské čtvrti Gowanus, jistě ví co říká.

Jeho mluvčí David Efune dodává: „Může to být největší židovská sportovní událost všech dob, bezpochyby od  Davidova zápasu  s Goliášem.“

Žel, tak slavné to nebylo ...


Nicméně na tiskové konferenci, jež se konala tři dny  před zápasem,  Foreman uvedl, že je připraven. Zápas začal  před půlnocí východoamerického letního času (ET) , tedy  po západu slunce s ohledem na to, že izraelský boxer  jako ortodoxní judaista a student výše uvedeného rabínského učiliště  respektuje ustanovení týkající se židovské soboty. Živý přenos vysílala  televize HBO se začátkem ve 22:15 východoamerického letního času.

Výsledek zápasu

1. kolo ... body v kole/body celkem
Foreman - Cotto ... 9:10

2. kolo
Foreman - Cotto ... 9:10/18:20

3. kolo
Foreman - Cotto ... 9:10/27:30 - po třech kolech  začínalo být zřejmé, že se potvrdí předpoklady o papírovém favoritovi;

4. kolo - jediné, v němž měl bodově navrch Izraelec
Foreman - Cotto ... 10:9/37:39

5. kolo
Foreman - Cotto ... 9:10/46:49

6. kolo
Foreman - Cotto ... 9:10/55:59

7. kolo
Foreman - Cotto ... 9:10/64:69 - v tomto kole došlo k mometu, který rozhodl v neprospěch obhájce titulu. Foreman  si při dvojím uklouznutí  zkroutil koleno a to ho pro další výbvoj zápasu beznadějně handicapovalo, v boji nicméně pokračoval;

8. kolo
Foreman - Cotto ... 9:10/73:79 - v ringu se objevuje ručník, který měl hodit Izraelcův kouč Joe Grier, ale rozhodčí Arthur Mercante to neakceptoval s poukazem na to, že přiletěl z jiné než obhájcovy strany. Borci pokračují, ale zakrátko je rozhodčí v souladu s pravidly atletické komise státu New York nucen boj  v tomto kole zastavit.

Závěrečné 9. kolo
Stav izraelského boxera je takový, že rozhodčí po 42 sekundách zápas ukončil a prohlásil  vítězem Miguela Cotta, který porazil Juriho Foremana technickým k.o.

Dva faktory, zraněné koleno a lepší soupeř,  ukončily Foremanův sen o obhajobě titulu. Novým světovým šampionem boxerské asociace WBA  v superwelterové vázeje od toho okamžiku Miguel Cotto z Portorika.


« Poslední změna: 24. Června 2010, 09:48:23 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15