Autor Téma: O KOM SE MLUVÍ: EJAL GOLASA  (Přečteno 3302 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
O KOM SE MLUVÍ: EJAL GOLASA
« kdy: 1. Února 2010, 21:27:02 »

Ročník 1991, talentovaný záložník mistrovského klubu Maccabi Haifa. V říjnu 2009 mu bylo osmnáct (což je pro tento článek důležitý údaj).  S kopanou začal Ejal Golasa v netanyjském klubu Bejtar Nes Tobruk v roce 2001, v sezoně 2008/2009 už hrál za provoligový celek Maccabi Haifa.

Byla jen otázka času, kdy se o jeho fotbalové umění začne zajímat některý evropský klub. A vskutku:  31. leden 2010 byl posledním termínem zimního  evropského přestupového okna. Toho dne oznámil italský prvoligový klub SS Lazio Řím (v jeho sestavě hrál Pavel Nedvěd, Karel Poborský nebo David Rozehnal), že s Golasou podepsal smlouvu na čtyři a půl roku. Jeho jméno se vzápětí objevilo v sestavě Lazia  v internetové encyklopedii Wikipedia. Nikoli ovšem na oficiálních stránkách klubu.

Přestup totiž provázejí nejasnosti. Vedení haifského klubu má za to, že odchod Golasy do Itálie není po právní stránce v pořádku, protože hráč je stále vázán platnou smlouvou s Maccabi.  Věc proto předalo svému právníkovi Udimu Shochatovichovi.

Golasa ovšem soudí, že jeho smlouva vypršela loni v říjnu, kdy dovršil osmnáct let věku. Zprávy v této souvislosti hovoří o tom, že smlouvu s Maccabi (na 5 let) za něj podepsala  jeho matka když mu bylo sedmnáct a  nebyl  tedy plnoletý. Golasa  je přesvědčen, že on ji po dovršení plnoletosti sám neobnovil a stal se tak volným hráčem.

Objevily se také informace o tom, že Golasa chce odejít do zahraničí, aby obešel povinnost  nastoupit službu  v Obranném vojsku Izraele, která pro něj měla začít v červenci 2010.

Jak tento spor o přestup dopadne, ukáže blízká budoucnost a my se k celé kauze ještě vrátíme. Pokud by se ukázalo, že smlouva Golasy s Laziem je platná, byl by dosavadní záložník Maccabi Haifa historicky druhým Izraelcem, který kdy hrál v nejvyšší italské lize Serie A. První byl Tal Banin (*1971), který v roce 1997 přestoupil z Hapoelu Haifa do severoitalského Brescia Calcio.

Aktualizace 09/02/2010

V pondělí osmého února 2010 se Ejal Golasa poprvé objevil na veřejnosti od doby, kdy do médií pronikly zprávy, že podepsal smlouvu s Laziem Řím. Zopakoval to, co již bylo známo: jelikož smlouvu s Maccabi za něj z důvodu nezletilosti podepsala matka, domníval se, že po dovršení plnoletosti není touto smlouvou vázán a může se upsat jinému klubu. Nicméně podstatné je něco jiného. Po jednání s Maccabi Golasa oznámil, že se vrací zpět do Haify,  klubu a fanouškům se omluvil a nyní čeká, až se zotaví ze zranění, aby se mohl plně zapojit do ligového programu.


« Poslední změna: 10. Února 2010, 00:18:04 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15