Autor Téma: Fotbal: Puskásova cena - Izraelská kandidatura + aktualizace (k)  (Přečteno 3499 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Když 7. února 2009 útočník telavivského fotbalového týmu Bnej Jehuda Eliran Atar překonal brankáře celku Maccabi Netanya, byl celý stadion na nohou.  Fanoušci viděli něco fantastického. Icik Azuz centroval z pravé strany do velkého vápna, kde Atar ze vzduchu stylem zvaným nůžky vstřelil gól, který se stal  ozdobou  nejen 19. kola nejvyšší izraelské ligy. Protože ...

V druhé polovině října 2009 navštívil Maďarsko prezident mezinárodní fotbalové asociace FIFA Sepp Blatter,  který svým hostitelům sdělil potěšující novinu. Jím vedená organizace začne od tohoto roku udělovat cenu za nejkrásnější gól – a ta cena ponese jméno jednoho z nejlepších hráčů fotbalové historie, maďarského internacionála a někdejšího člena klubu Real Madrid  Ference Puscáse (1927-2006).

A zde se  vracíme zpět k Eliranu Atarovi. Jeho excelentní nůžky s datem 7. 2. 2009 se dostaly do výběru deseti gólů, které kandidují na zisk Puscásovy trofeje v její premiéře. Kromě toho jsou mezi kandidáty branky, které padly v Lize mistrů, Poháru konfederace, německé Bundeslize, jakož i mexické a brazilské soutěži. Prvotřídní fotbalová společnost, není-liž pravda?

I kdyby Atarův  unikátní kousek vybrán nebyl, sama skutečnost, že se dostal do zmíněného výběru Top 10 je vysokým oceněním jeho fotbalového umění – a potažmo přispěje k dobrému jménu izraelské kopané jako takové.

Vítěz Puscásovy ceny bude vyhlášen na slavnostním večeru organizace FIFA, který se koná 21. prosince 2009 v Curychu.

Atarův gól nůžkami do sítě Netanyje je k vidění na webu Fifa.com, anebo na této adrese serveru You Tube:

https://www.youtube.com/watch?v=xlUkriEojAk


*

AKTUALIZACE 22/12/2009 - Výsledek hlasováníEliranovy nůžky sice nevyhrály, přesto ale jeho parádní kousek u hlasujících skvěle zabodoval. Umístil se na čtvrtém místě z deseti, přičemž od bronzové pozice ho dělily pouhé tři setiny procentního bodu.  Navíc patří mezi čtyři fotbalisty, kteří dostali více než deset procent hlasů, ostatní skončili pod touto hranicí.

Zde uvádíme přehled na prvních čtyřech místech.

1.
Cristiano Ronaldo ... 17,68% hlasů - historicky první nositel Puskásovy ceny. Portugalec, dnes hráč Realu Madrid, trofej ovšem získal za gól, který vstřelil v dresu Manchesteru United portugalskému celku FC Porto.


2.
Andres Iniesta ... 15,64% - Španěl, druhé místo získal za gól, který vstřelil v barvách Barcelony anglickému klubu Chelsea.


3.
Grafite ... 13,39% - Brazilec, hráč bundesligového VfL Wolsburg, oceněn třetí za branku, kterou vsítil Bayernu Mnichov.


4.
Eliran Atar ... 13,36% - o jeho gólu píšeme výše.
« Poslední změna: 14. Ledna 2010, 20:55:42 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15