fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 13. Červenec 2009, 12:32:01

Název: ŠAHAR PEEROVÁ OPĚT V PRAZE - NA PRAGUE OPEN 2009 (k)
Přispěvatel: mrstejskal kdy 13. Červenec 2009, 12:32:01
Tenisový rok se s rokem sešel a nejlepší izraelská tenistka Šahar Peerová přicestovala do hlavního města ČR, aby se zúčastnila dalšího podniku  mezinárodního tenisového turnaje kategorie WTA International Tour - turnaje ECM PRAGUE OPEN 2009.

Na pražskou Štvanici, kde se turnaj koná- letos od 13. do 19. července - nemá nejhorší vzpomínky, ba naopak. Účinkovala zde dosud třikrát a její bilance je více než příznivá. Ve dvouhře to je deset výher proti dvěma porážkám, ve čtyřhře vyhrála čtyři zápasy a ani jednou nebyla s partnerkou poražena. K tomu musíme samozřejmě připomenout velkou třešničku na tenisovém dortu - vítězství Šahar v roce 2006.


Krátké ohlédnutí

Šahar se turnaje poprvé zúčastnila v roce 2005. Přihlásila se pouze do dvouhry, kde se jí příliš nedařilo. Vypadla v úvodním kole hlavního turnaje, kde ji přehrála česká tenistka Klára Koukalová  ve dvou setech 3:6, 5:7.

Pak přišel šťastný rok 2006 a úspěšná cesta do finále, v němž porazila Australanku Samanthu Stosurovou 4:6, 6:2,6:1. Nedosti na tom:  s francouzskou partnerkou Marion Bartoliovou zvítězila i ve finále čtyřhry, když poměrem dvakrát 6:4 obě zdolaly americkou dvojici Harkleroadová-Matteková.

Potřetí se Šahar představila na štvanickém ostrově v roce 2008. Její přemožitelkou byla výše zmíněná Koukalová, která se mezitím stačila vdát a nyní hraje pod příjmením Zakopalová. Izraelskou jedničku porazila 6:7, 2:6.A jak letos?

Šahar se přihlásila do dvouhry i čtyřhry - v té ve dvojici s Rumunkou Oraduovou.  Hned v prvním kole singlu na ni čeká mimořádně nesnadná soupeřka, Italka Schiavoneová. Více níže v přehledu zápasů.

Dvouhra
1. kolo
Šahar Peerová - Schiavoneová (Itálie) ... 5:7, 3:6 - Šahar vypadla


Čtyřhra
1. kolo
Š. Peerová/Oraduová - Rybáriková (SR)/Voráčová (ČR) ... 4:6, 4:6 - Šahar s partnerkou vyřazenyZhodnocení
Stačí dvě věty. Ročník 2009 bude patřit k těm, které se Šahar nepovedly; v singlu i deblu byla vyřazena v prvním kole. Neměla prostě tu správnou formu, tak to ale ve sportu chodí: jednou jsi dole, jinde nahoře ...

**