fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: Michall kdy 18. Červen 2009, 19:16:14

Název: Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze
Přispěvatel: Michall kdy 18. Červen 2009, 19:16:14
dost nákladné komplety, skoro 1000 dollars. Vyhledavač nabízí cosi zdarma v Linuxu, ale nikdo se toho nechce ujmout, aby to vyzkoušel. Třeba někde něco šlape. Přepisovat první je moc práce, druhé ani neumím. Pilným i odměna jistě vítaná v našem čase kruté nezaměstanosti.
Název: Re: Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze
Přispěvatel: Jicchak kdy 18. Červen 2009, 20:45:20
Ocr já používám program ligatura, je to ale finančně náročnější program zato stále se zdokonalující. Je i program zdarma, jeho jméno zná Vader nicméně za jeho zdraví se modleme, jakmile to bude v jeho silách jistě jméno programu doplní, já jej nestihl vyskoušet také si jej znovu nastavím, když mi jej poslal lehl windous a již se nezachránil. Zatím tedy pouze tolik.
Název: Re: Kdo umí OCR z ivrit popř. i arabštiny? Já nalezl pouze
Přispěvatel: Vader kdy 18. Červen 2009, 22:11:12
Pokud pouzivate nejake distro Linuxu, tak zkuste HOCR (hodte to do Googlu a on uz vam to najde), ale neni to moc dobry program.
Pro Windows zkuste QHOCR, s tim jsem pomerne spokojeny, najdete ho na https://code.google.com/p/qhocr/ (https://code.google.com/p/qhocr/)
Preju hodne stesti.

BTW pokud pouzijete apt-get v Debianu nebo jeho derivatech, kupodivu nestahne vsechny knihovny, proto jsem radil spise rucni hledani a pak make, nebo dpkg debianiho baliku s parametrem. Rozhozhodne nedoporucuju stahovat RPM, pokud to pro vas neni nativni format, nekdy holt alien nejenze nezabere, ale i skodi.
Název: Díky, nechám si to vysvětlit a vyzkouším, jsem zhýčkán supermarketem, ke scaneru
Přispěvatel: Michall kdy 23. Červen 2009, 00:09:01
bylo CD a ve Wordu okénko scaner atd. Jinak mi to přijde dost praktické, číst třeba zběžně i "utajené" texty. Jak jinak si my poddaní Hradu pod komorníkem panem Hájkem to máme vysvětlit, když se bortí Dvojčata, než, že je v tom nějaké zakletí. Dokonce i seriozní obcinst na to pořádá besedu.To turci latinku prozíravě zavedli již dávno.