fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: Míla kdy 19. Říjen 2008, 11:32:19

Název: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Míla kdy 19. Říjen 2008, 11:32:19
Ztrávila jsem do včerejška 3 dny s "Ukrytými dětmi" ve Vídni. Nejen, že mají perfektní vedení,ale jsou to i báječní lidé. Já nejsem ukryté dítě, ale cítila jsem se mezi nimi suprově. Teď vám sdělím, co jsme všechno viděli a vřele vám doporučuji totéž. Začali jsme Museem Sigmunda Freuda. Pak následovalo Museum holokaustu na Judenplatz včetně výstavy k 60.výročí Izraele a zbytků vykopávek nejstarší sinagogy, pak Museum J"udisch ve Vídni. Také jsme se zůčastnili večerní bohoslužby k šabesu ve Vídeňské synagoze. Jinak jsme navštěvovali obrazové výstavy Vincenta van Gogha,Gustava Klimta a další. Vřele doporučuji. Míla  ;)
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Scooolie kdy 19. Říjen 2008, 15:11:26
Díky za výborný tip na výlet  :)
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: zoom kdy 19. Říjen 2008, 17:10:07
Ja myslim, ze Mila nam napsala vic, nez tip na vylet, napsala nam take, jak ji bylo dobre mezi lidmi podobneho osudu a o tom, ze se konecne nemusi skryvat se svou identitou ani pred nacisty a jejich udavaci a ani pred komunisty, ale konecne muze byt tim kym je. Jsem i za ni rada.  :)
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Míla kdy 19. Říjen 2008, 19:57:14
Děkuji ZooM. Máte naprostou pravdu. Byla jsem hrdá, že mě mezi sebe přijali, protože jsem si představovala jejich osudy.Lajla tov. Mila :)
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Vader kdy 20. Říjen 2008, 07:31:18
Milo, neprivezla jste si i nejake fotky ? Bylo by super o tom napsat a ukazat obrazky, tedy pokud byste svolila.
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Míla kdy 20. Říjen 2008, 08:30:01
Přivezla, nejen fotky,to tolik ne, ale já hlavně filmuji, protože tam můžu zároveň mluvit . Např. z Izraele mám 5 kazet. Já to moc s tím počítačem neumím. Musíte počkat, až mi jeden ze synů pomůže. Jinak jsem taky levičák,  nejste sám, ale Paroubek mě štve.  Krásný den.Míla
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Vader kdy 20. Říjen 2008, 08:48:04
Přivezla, nejen fotky,to tolik ne, ale já hlavně filmuji, protože tam můžu zároveň mluvit . Např. z Izraele mám 5 kazet. Já to moc s tím počítačem neumím. Musíte počkat, až mi jeden ze synů pomůže.

To by bylo skvele. Ba primo uzasne ! Svolila byste, prosim, ke zverejneni nekterych snimku a videi ? Nespecha to, pan syn at si uziva zivota, tohle neutece  :D Snazim si tu atmosferu, kterou jste popisovala predstavit, a moc rad bych aspon trosku toho hezkeho "nasal" pres net.
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: gvodrazka kdy 20. Říjen 2008, 09:21:33
 :)
Zdravím paní Mílu. O akci "Hidden child" vím, těší mne, že jste na ní participovala. Čistě náhodou (přihřívám si jen svou polívčičku) - nehodil někdo řeč, jak místní obec hodlá postupovat v zabezpečení Wienu jako "eruv"? :D

gv
Název: Re: Židovská Vídeň
Přispěvatel: Míla kdy 20. Říjen 2008, 12:25:13
Slibuji, budu se snažit, ale v synagoze jsme nesměli fotit ani filmovat a musím vám říci, že tam byla pěkná prohlídka, včetně tašek, ale nám to nevadilo, protože jsme věděli proč. Také  vedle stál rakouský policista. Pokud se k vám snímky dostanou, ale lepší je ten film, tak si zveřejňujte co chcete. Mě to nevadí. Vždyť je to ve prospěch komunity.  Nabízím, požádám syna o CD třeba i Izraele a někomu z vás ho pošlu. Vy si poradíte. Já nejsem Zídek. Ten ovšem má všechna spojení na mě, protože jsem si myslela, že je to jen český novinář.Zdravím a pracuji. Míla :)