fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: mrstejskal kdy 17. Červen 2008, 08:28:40

Název: Šéf Google Israel v Praze
Přispěvatel: mrstejskal kdy 17. Červen 2008, 08:28:40
Víte, že v ČR existuje sdružení, které si klade za cíl  podporu inovací? Jmenuje se Tuesday Business Network,  ustaveno bylo v roce 2004, sídlo má  v Praze 2(ulice V tůních, mezi Ječnou a Žitnou) a obvykle pětkrát do roka pořádá „Inovační čtvrtky“(Innovation Thursday). Jde o  „novou platformu pro setkávání a sdílení informací a zkušeností se zaměřením na inovace v podnikání a jejich efektivnější uplatnění“, jak čteme v jednom z bodů, jimiž  společnost představuje na internetu své aktivity.  Dalším cílem je podpořit inovátory v realizaci jejich nápadů.

Nejbližší ze série  setkání Innovation Thursday se koná tento čtvrtek 19. června. Z našeho hlediska je zajímavé tím, že jeho   nejvýznamnějším hostem bude Meir Brand, šéf izraelské pobočky internetové společnosti Google.  Promluví na téma Izrael – centrum inovací.

Meir Brand vystudoval Harvard a Univerzitu v Tel Avivu.  Profesionální zkušenosti čerpal během pětiletého pobytu ve Státech, kde působil ve společnostech  AOL Time Warner(internet a komunikace),  Excite @ Home (vysokorychlostní připojení) a rovněž   v poradenské firmě Booz Allen and Hamilton. Po zakoupení izraelského komunikačního programu ICQ společností AOL(8. června uplynulo od tohoto kontraktu deset let) měl na starosti otázky jeho marketingu. V roce 2002 nastoupil do izraelské pobočky Microsoftu. V současné době  má na vizitce pod svým jménem  uvedeno Country Director, Google Israel.

Innovation Thursday se bude konat v budově Vysoké školy ekonomické v Praze 3(náměstí  Winstona Churchilla, kde se nachází též jeho socha a Dům odborových svazů).  Začátek je ve 14,30 hod., podle programu by měl Meir Brand dostat slovo kolem patnácté hodiny.  Vstup a registrace(už ve 14,00)je zdarma, nutno ovšem počítat s tím, že setkání nebude tlumočeno.

*

Pokud by někdo ze čtenářů Eretzu akci navštívil, nebylo  by od věci, kdyby si napsal   pár poznámek a s myšlenkami Meira Branda nás posléze seznámil.

**

Obdobný článek, doplněný snímky, najdete na mém blogu na tomto odkazu: https://stejskal.bigbloger.lidovky.cz/c/39477/Inovace-Sef-Google-Israel-v-Praze.html (https://stejskal.bigbloger.lidovky.cz/c/39477/Inovace-Sef-Google-Israel-v-Praze.html)