fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: levi kdy 28. Září 2007, 10:31:18

Název: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 28. Září 2007, 10:31:18
Pruvod planovy ceskymi fasouny prazskou zidovskou ctvrti v den "vyroci" Kristalove noci a nasledne vystoupeni uredniku magistratu v CT a komentar soudkyne, ze mesto zakazalo minuly pruvod neopravnene, protoze vydalo zakaz s malym poctem  namitek.
To je uroven mysleni soudcu, legislativy, uredniku, ceskeho priposranismu.
Doufam, ze se hosi v bombrech budou divit kolik je v tech jejich bilejch C.a.K Cechach jeste ZIDU a zidu.
Je zrejme, ze to je akce na testovani jak Zidovske obce tak verejnosti, medii, policie atd.

Pokud tohle neskonci velkym pruserem v jejich neprospech tak si nasereme do vlastniho hnizda.
Cas kdy u synagogy kdekoliv v republice bouchne petarda vetsi nebo mensi se pak kvapem priblizi, nel-li neni za dvermi.

mazl tov

levi
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 28. Září 2007, 18:19:53
Vec jiste protiakce ma dva zasadni a naprosto neslucitelne aspekty. Ja sam za sebe jsem se jiz rozhodl, ale ve vyctu aspektu vse necham na vas, ostatnich.

Rozhodnuti necham na kazdem jednom z vas. Nenavadim vas ani k prvni, ani druhe alternative. Navic mam dojem, ze at udelame jedno nebo druhe, bude to stejne spatna varianta.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 28. Září 2007, 21:36:34
to Vader:

add tvuj kometar je z hlediska admina tak korektni jak by to melo byt

jen maly podvetek

a)neudela se ni = jsme mentalne stetl Jude s ceskym nadechem, kombinace celosvetove nevidana
b)neco se udela at medialne nebo petice nebo cokoli = tak by se zachoval bezny Americky Zid
c)neco se udela a pujdeme si tam stoupnout = to by udelal Sabra, kordon policajtu tam urcite bude

vzpomente si komu kvuli takovyhle CHATRE zahynuli pribuzni,  babicka, deda ...

pokud se b) objevi nebude nic proti slusnemu chovani ani moralce
pokud se rozhodne nekdo pro c) pak b-H vas provazej

pokud se nekdo dobrovolne nebo z lenosti rozhodne pro a) at si sam v sobe srovna co je to byt Zidem, zda nenosi kipu jen proto, ze mu slusi a ze si muze pripadat dulezity a neco jinciho nez jeho soused Novak, Novotny, potazmo Neumann

jestli nekdo vi o variante b) at to sem pichne

mazl tov

Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: V.Neckar jr kdy 28. Září 2007, 22:26:19
Mám dotaz. Pokud bude protiakci NS pochodu pořádat nějaká radikální levicová skupina,  která ale jinak má blízko k Palestincům a je antisionistická jak se k tomu ŽO Praha postaví? V Berlíně někdy tak kolem roku 2001 došlo ke kooperaci ANTIFAAktion a berlínských židů.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 28. Září 2007, 22:49:46
jses to opravdu ty ten slavnej hokejista :)

a odpoved : jestli jde ve valce nekdo s tebou, proc ne
jestli se po bitve otoci proti tobe, pak bim ho po palici
je to ekvivalent jako v pripade neonacistu, ktery kritizujou Izrael a jaky jsou Palestinci chudaci, co je valka a co je obrana Hamasu a Hizbullahu, a pak ve chvili kdy nebude Izrael, kdo bude ta spina? tak jak vidno hosi nacisticky se s antifasistama shodnou v jednom - maji radi Palestince a Company a proc, protoze jsou vpodstate obe skupiny antisemitsky vice ci mene, pokud jsem se dotknul nejakeho kohouta pak tedy opravuji na xenofobni

Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 28. Září 2007, 22:50:29
Možná budu v menšině, ale já jsem rozhodně proti "přímé protiakci".

Žijeme v demokratické zemi. Existují demokratické a právně odpovídající prostředky, jak neonacistům zabránit v páchání nepřístojností.

K možnostem, které uvedl Levi v 20:36 se já přikláním k b).Pokud bude průvod neonacistů povolen, pak je nezbytné respektovat, že byl povolen. Varianta c) je průšvih, který NELZE připustit. Tím, že by židovští či prožidovští občané aktivně bránili povolenému průvodu by se sami stali porušovateli zákona. A hlavně - přistoupili bychom na pravidla hry neonacistů. To oni chtějí vyvolat střety. To oni se těší na konfrontaci. To oni budou mít prasečí radost, že se podařilo vyvolat "násilí" ze strany Židů. My jsme ti, kdo důvěřují právnímu řádu a systému.

Samozřejmě je třeba být připraveni na variantu, že může dojít i k útokům na židovské objekty nebo osoby a bude nutné použít v sebeobraně nebo krajní nouzi odpovídající prostředky. To je ale něco ZCELA jiného, než se snažit blokovat řádně povolený průvod.

Nenechme se vyprovokovat k tomu, abychom se chovali jako neonacistická chátra. Naším programem není a ani na okamžik nesmí být porušování zákonů. Stávající zákony jsou v pořádku a v jejich rámci se lze účinně bránit - a je správné zakročit vůči každému, kdo je porušuje.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 28. Září 2007, 22:53:34
a odpoved : jestli jde ve valce nekdo s tebou, proc ne
jestli se po bitve otoci proti tobe, pak bim ho po palici
je to ekvivalent jako v pripade neonacistu, ktery kritizujou Izrael a jaky jsou Palestinci chudaci, co je valka a co je obrana Hamasu a Hizbullahu, a pak ve chvili kdy nebude Izrael, kdo bude ta spina? tak jak vidno hosi nacisticky se s antifasistama shodnou v jednom - maji radi Palestince a Company a proc, protoze jsou vpodstate obe skupiny antisemitsky vice ci mene, pokud jsem se dotknul nejakeho kohouta pak tedy opravuji na xenofobni

Já bych byl na tahle spojenectví opatrný. Krajní levice nebo krajní pravice - stejná chátra. Jedni nenávidí kvůli národnosti, druzí kvůli majetku. Židy (ech.. "sionisty", jejich terminologií) pro jistotu nenávidí skupiny obě. Jednorázově spojenectví s nimi může být přínosné, ale z dlouhodobého pohledu je to cesta do pekel.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 28. Září 2007, 23:09:58
Žijeme v demokratické zemi. Existují demokratické a právně odpovídající prostředky, jak neonacistům zabránit v páchání nepřístojností.
je možné, že existuje demokratické zřízení s nemorálním systémem, je nekde hrana mezi demokracií a morálkou? je to o tom, že společnost nás bere takhle : Co by tam nešli, co se snima budem dohadovat, vždyť stejně skoro žádný Židi v Čechách už nejsou a těch pár ať drží hubu. Co to je ta křištálová noc to je ňákž sklo z Novýho Boru? Že jim to tam rozsekaj, no a co, voni sou bohatý tak si to zas opravěj.
Ano jsem Čech možná taky Žid žid, ale to co mi všichni říkají, že antisemitismus /to je silné slovo spíše lépe to vystihuje, nemám židy rád/ v Češích je tak jako v jiné zemi kdekoliv na světě.
Takže pardon pánové, pan Nahlavězrcátko mi šlápnul do ksichtu a já si pujdu stěžovat k jeho fotrovi na magistrát.

Napadá někoho z Vás kam tohle může zajít?

Kolik lidí si v Německu a po celé Evropě říkalo : To není možný, vždyť mají Goetha, takový kulturní národ, co mi to tu Kohn vypravujou. Někomu to takhle vydrželo až do Auschwitzu na peruňk.
Nemám chuť se nechat přizabít od nějakýho přidavače co mu doma stará zanáší, jen jsem chtěl trochu zjistit zda tu někdo napíše svůj pocit a názor a jak je na tom duše ČŽ /česk.žida/.

já balim kufry tak zas' někdy v lepších časech

l'itraot

Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 28. Září 2007, 23:21:10
Neviděl bych to tak černě. Česká společnost je vůči neonacismu velmi kritická - na evropské poměry, o USA už vůbec nemluvě. Jde o to, jak je v právním řádu nastavena hranice mezi svobodou slova, projevu a shromažďování vůči zákazu projevů nenávisti.

Třeba v USA, kde je Židů relativně dost a jsou nepoměrně lépe organizovaní a vlivnější než v ČR, by otázka vůbec nezněla, zda neonacisté mají právo říkat co říkají (to je vyřešeno velmi širokým pojetím svobody slova), ale zda svým jednáním neohrožují veřejný pořádek. Pokud by dokázali uskutečnit průvod v klidu, byl by zákon na jejich straně - viz průvody KKK, proti nimž nebylo nikdy zasahováno, byly-li v klidu.

Demokratický právní stát se pozná mj. podle toho, že stejná pravidla platí pro všechny. Takže i v případě průvodu, který se má konat "čirou náhodou" na výročí Křišťálové noci a "čirou náhodou" Josefovem je nutné poskytnout magistrátu dostatečné důkazy o tom, že se bude konat něco protiprávního. Jinak magistrát nemá právo ten průvod zakázat. To je celé.

Prosím, nerad bych byl špatně pochopen - samozřejmě, že je třeba proti náckům jednat, ale podle zákona. Ne se s nimi rvát.

Nenechat si vnutit jejich způsob jednání. Jinak se od nich už zas tak moc lišit nebudeme.

Kufry nebalte  :) Časy nejsou až tak zlé. Vlastně jsou docela dobré. I když by mohlo být ještě lépe.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 29. Září 2007, 19:46:47
Dovolte několik poznámek: především krajní levice je stejně protižidovská resp. protiizraelská a spojená s Palestinci (tim myslim všechny skupiny lumpů kteří chtějí zničit Izrael), takže spojovat se s nimi je přímá a rychlá cesta do pekel.
Demokracie je jistě velmi vysoká hodnota, ovšem ne za každou cenu. Demokraticke je možná jít demonstrovat proti politice Izraele před velvyslanectví každé sudé pondělí v měsíci (s tím nemusím souhlasit, ale je to v mých očích výraz nesouhlasu s politikou státu).
Vybrat si datum, kdy byly před 69 lety vražděni židé a ničené synagogy i na území dnešní CR je nestoudné. Také místo plánovaného průvodu - staré židovské město je symbolem židovského nábožensví v českých zemích, kromě toho si nacisté vybrali židovskou radnici jako místo odkud byly administrativně řízeny transporty do koncentračních táborů.
Pokud český právní systém toto umožňuje potom jej nevidím jako dědice demokratických tradic reprezentovaných prezidentem Masarykem (nelze nevzpomenout jeho roli v polenském procesu), ale mnohem více jako represivního pseudosoudního systému padesátých let, kdy také nebylo opomenuto zdůraznit, že obvinění jsou židovského původu. Důsledky na  sebe jistě nedají dlouho čekat.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 29. Září 2007, 21:29:04
A máme předjímat jen podle data a trasy průvodu, že se chystá nekalost? Samozřejmě, že tušíme, že ano. Ale máme kvůli tomu rovnou preventivně zakázat průvod? Bez důkazů?


To bychom mohli rovnou zakázat všechna shromáždění na Staroměstském náměstí vždy 28. února (by někdo nepropagovat komunismus u příležitosti projevu z Hradu se navrátivšího syfilitika), 15. března (by někdo neslavil příjezd Branné moci do zimní Prahy roku 1939), atd.

Český právní systém umožňuje zakázat shromáždění za přesně stanovených podmínek. Jenže je třeba mít alespoň nějaké důkazy o tom, že se budou konat nekalosti. Jen proto, že máme intenzivní pocit, že se konat budou, zakázat nelze. Důkazy, ne pocity.

§ 10

   (1) Úřad, jemuž bylo shromáždění oznámeno, je zakáže, jestliže by oznámený účel shromáždění směřoval k výzvě:
a) popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů;
 
b) dopouštět se násilí nebo hrubé neslušnosti;
 
c) jinak porušovat ústavu a zákony.
 
   (2) Úřad shromáždění zakáže též tehdy, jestliže
a) se má konat na místě, kde by účastníkům hrozilo závažné nebezpečí pro jejich zdraví,
 
b) na stejném místě a ve stejnou dobu se má podle dříve doručeného oznámení konat jiné shromáždění a mezi svolavateli nedošlo k dohodě o úpravě doby jeho konání; nelze-li určit, které oznámení bylo doručeno dříve, rozhodne se za účasti zástupců svolavatelů losováním.
 
   (3) Úřad může shromáždění zakázat, má-li být konáno v místě, kde by nutné omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatelstva, lze-li bez nepřiměřených obtíží konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil oznámený účel shromáždění.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 30. Září 2007, 00:22:14
No ja si myslim, ze bod 10.1.A je splnen a take bod B - hruba neslusnost.
Nejsem právník, ale :  politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů , ale jsem presvědčená, že šikovný právník by toto měl umět.
A o tom, že pořádání takového pochodu v těch místech je hrubá neslušnost vůči lidem, kteří přežili WWII anebo jejich potomkům je neodiskutovatelné.
Takže pro židovské právníky, ale nejenom pro ně, je to výzva.
Možná to není populární dnes, ale G. Dimitrov také něco dokázal v rámci práva.
Ovšem můj soukromý názor je : Na hrubý pytel hrubá záplata.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 00:39:00
Jenže my v tuto chvíli - bohužel - nemáme v ruce žádný důkaz, že ti lidé chtějí dělat nějakou neslušnost nebo, že chtějí národnostně rozsévat nenávist. Asi se o to budou snažit a pak je nutné to dobře zdokumentovat a mít při ruce policii, aby ihned zakročila. Ale jak to lze prokázat dopředu? Jen z toho, že chtějí jít Prahou na výročí Křišťálové noci po Josefově nějací lidé? To je málo. Chce to získat další informace.

A samozřejmě také využít politickou stránku věci. Jak už zde bylo řečeno, dát jasně najevo, že si budeme dobře pamatovat, která strana se k věci jak stavěla a nebudeme váhat to v budoucnu před volbami řádně rozmáznout.

Dimitrov ovšem jednal v rámci práva! V tom je ten háček.

Na hrubý pytel hrubá záplata je špatná cesta. Naší zbraní je zákon. Oni jsou chátra, která zákon nerespektuje a uchyluje se k násilí, provokacím. Pokud na tuhle hru přistoupíme, hranice mezi námi a nimi se stanou nezřetelnými.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 30. Září 2007, 00:45:37
A máme předjímat jen podle data a trasy průvodu, že se chystá nekalost? Samozřejmě, že tušíme, že ano. Ale máme kvůli tomu rovnou preventivně zakázat průvod? Bez důkazů?


To bychom mohli rovnou zakázat všechna shromáždění na Staroměstském náměstí vždy 28. února (by někdo nepropagovat komunismus u příležitosti projevu z Hradu se navrátivšího syfilitika), 15. března (by někdo neslavil příjezd Branné moci do zimní Prahy roku 1939), atd.

Český právní systém umožňuje zakázat shromáždění za přesně stanovených podmínek. Jenže je třeba mít alespoň nějaké důkazy o tom, že se budou konat nekalosti. Jen proto, že máme intenzivní pocit, že se konat budou, zakázat nelze. Důkazy, ne pocity.

§ 10

   (1) Úřad, jemuž bylo shromáždění oznámeno, je zakáže, jestliže by oznámený účel shromáždění směřoval k výzvě:
a) popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů;
 
b) dopouštět se násilí nebo hrubé neslušnosti;
 
c) jinak porušovat ústavu a zákony.
 
   (2) Úřad shromáždění zakáže též tehdy, jestliže
a) se má konat na místě, kde by účastníkům hrozilo závažné nebezpečí pro jejich zdraví,
 
b) na stejném místě a ve stejnou dobu se má podle dříve doručeného oznámení konat jiné shromáždění a mezi svolavateli nedošlo k dohodě o úpravě doby jeho konání; nelze-li určit, které oznámení bylo doručeno dříve, rozhodne se za účasti zástupců svolavatelů losováním.
 
   (3) Úřad může shromáždění zakázat, má-li být konáno v místě, kde by nutné omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatelstva, lze-li bez nepřiměřených obtíží konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil oznámený účel shromáždění.


No konecne nekdo dal na web ten paragraf o shromazdovani, skvele.

Ja s tim mam podobny problem - ciste teoreticky totiz ti smejdi nic spatneho nedelaji, a to z duvodu zminenych vyse. Osobne jsem pro to je zesmesnit jak jen to jde - proc nikdo neudela do tv interview s vudcem NO a nezepta se ho, proc demonstruji proti ucasti ceskych vojaku v Iraku (kdyz tam zadne nemame), proc zrovna v tento den, kdyz ta valka uz trva nejakej ten patek, navic v listopadu, kdy bude urcite zima a osklivo - leto ci jaro jsou mnohem lepsi - a proc chteji pochodovat skrze zidovske mesto, ktere je pro takove ucely naprosto nevhodne  ;D, proc nejdou na vaclavak, k symbolu ceske statnosti? Nebo k mistru Janovi, ze?

Pokud bychom to vzali hodne volne, tak:
 1 a b c muzeme v klidu odpiskat, protoze i pri sebevetsi snaze jim nic z toho nedokazeme, i kdyz je vsem soudne uvazujicim lidem jasne, o co tem @!#$%  jde (tam musi zapracovat propaganda, aby z nich udelala to, cim opravdu jsou - zamindrakovani chudaci).

2 a - tam uz bych to videl spis - mohli bychom rici, ze za ciny mistnich Irgunistu opravdu nerucime a ze mame vazne obavy o jejich zdravi (treba uvolnena taska ze strechy zidovske radnice...)
2 b - slo by snad udelat pietni shromazdeni v Maiselove ulicli k ucteni pamatek obeti kristallnacht, ktera probehla i na nasem uzemi - a pozvat politiky - pak by museli nackove stranou  - nikdo si totiz netroufne zakazat nebo presunout pietni akci k ucteni pamatky zidu a obeti holocaustu...  ;)

Budme uprimni a nestydme se v teto otevrene valce vyuzit soa-komplexu (oni prece zneuzivaji demokracii)

3 - tam by bylo mozne uderit do cerneho, zvlaste veta "lze li shromazdeni konat jinde".
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 00:56:42
Přesně tak Elazare. Ten odst. 3 je zatím jediný reálný.

Ten odst. 2 písm. c) je mimo, protože oni si tu akci nepochybně ohlásili dříve. Spíše je to návod do budoucna - prostě na každé příští výročí Křišťálové noci jako první nahlásit konání vlastní akce na nejcitlivějších místech. A koneckonců není důvod, aby se skutečně nekonala.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 30. Září 2007, 01:03:32
Ještě k tomu mému názoru hrubý pytel, hrubá záplata, v idnes.cz je rozhovor s  přeživšim A. Radvanským,  podívala jsem se na diskuzi pod článkem  a skuečně mě tu utvrdilo v přesvědčení, že asi jiná cesta není. Nezapomeňte, že jsou to zbabělci a ti se nebojí právnických argumentů, ale přestože si hrají na velké machry nechtějí dostat do držky. A to je jediné co na ně platí. Otázka v českém prostředí je ovšem, s kým policie skutečně sympatizuje. Slyšela jsem názor, že skini mají například před cikány velký náskok v oblibě. Nevím jak jsou na tom židi. Je to ale smutné.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 01:11:46
Zbabělci to jsou. Ale proto se bojí i kriminálu. Často jsou to maminky mazlíčci, pro které jen pobyt 24 hodin v cele předběžného zadržení je noční můrou, z níž se týdny počůrávají...

Co se týče toho výprasku, tak to je naprosto špatná cesta. To je JEJICH způsob jednání. Pokud na něj přistoupíme, tak z toho běžný občan nabude dojmu, že "se náckové a Židi servali" a nabude dojmu, že jedni jsou za 18 a druzí bez 2 za 20 (abych parafrázoval oblíbený Večerníček "Kosí bratři"). Oni přesně tohle chtějí. Mít své mučedníky z "napadení Židy" apod.

A ještě jedna věc. Bude-li ten průvod povolený, pak zákon jednoznačně poruší ti, kdo se jej pokusí omezovat nebo zastavit. A nebudu se nijak divit policii, pokud proti nim zakročí.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 30. Září 2007, 01:12:48
Nebude v rozporu se svym vlastnim prvnim prispevkem, kdyz prohlasim, ze je mi sympaticka stara dobra Svejkova veta "Zabili jste mi strejcka, tak tady mate res drzku!"  ;D
Jak naznaceno vyse, z meho hlediska je tu velke dilema mezi zakonem a moralkou. Zakon mi b-huzel nabizi jen reseni nasledku, nikoliv prevenci. A ruku na srdce - co lze cekat od dutych a plesatych hlav na vyroci Kristalove noci ? Zcela jiste nic dobreho.
Osobne zastavam nazor, ze by nacky a fasouny meli rezat od rana do vecera, az by se z toho pokaleli (vse receno velmi eufemisticky). Ale dosahnu kyzeneho, kdyz pujdu a valecnou sekerou po vikingskem praprapraprapredkovi jich par definitivne zpacifikuju ? Myslim, ze bych dosahl spise praveho opaku.
Nezbyva, nez se snazit prosadit bud zmenu legislativy, nebo poslat NO a jine mente capty mimo zakon.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 01:21:03
Vader  ;D ;D ;D

K tomu ti řeknu jednu věc: Nelze připustit žádné násilí a boje v ulicích. Kdokoliv se pokusí brát zákon namísto státu do svých rukou, musí být bez výjimky potrestán. Ať je to kdokoliv. A mým jediným přáním je, aby se odpůrci neonacistů nenechali chytit do pasti a nestali se oni sami porušovateli zákona. Protože pak by to museli být oni, kdo by byl po zásluze potrestán.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 30. Září 2007, 01:24:31
Nevim nevim, prijde mi, ze se bavime pouze o jedne bitve v dlouhem, nikdy nekoncicim boji.
Predstavme si nasledujici situaci. Sezenem dost lidi, aby obkrouzili trasu pruvodu nacku, zkratka klidna "protidemonstrace" - jen jim ten jejich parademars trochu zneprijemnit.
Dojde k nasili - dejme tomu, ze ho vyprovokuji nackove. Vse bude natoceno a zdokumentovano, takze bude moci byt receno, kdo to rozpoutal. Dojde k bitce. Nekolik rozbitych ust. Jeden nacek to treba neprezije. Bude zabit v sebeobrane, kdyz vytahne pistoli nebo nuz. Soud prohledne zaznamy, vypovedi svedku a dospeje k nazoru, ze nacek jednal protipravne etc. a tudiz se nejedna ani o vrazdu, ani o zabiti. Vetsinova populace si na to rekne: Ano, zide se jen branili, soud rozhodl spravedlive.

Opravdu si myslite, ze to tak bude??? Ze se vetsina zastane zidu, co prave zabili "dobreho ceskeho hocha"? Jeden mrtvy nacek, zabity rukou zida - a mame na krku pogrom jako za starych casu. Protoze problem s nacky si musi kazdy narod vyresit sam, od nas jakekoli reseni neprijme. My si take musime problemy s nasimi (zidovskymi) nacky vyresit sami (a nemyslim ted ty, co cmaraji hakenkrajce v Izraeli, to nejsou zide).
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 30. Září 2007, 01:28:21
Přesně tak Elazare. Ten odst. 3 je zatím jediný reálný.

Ten odst. 2 písm. c) je mimo, protože oni si tu akci nepochybně ohlásili dříve. Spíše je to návod do budoucna - prostě na každé příští výročí Křišťálové noci jako první nahlásit konání vlastní akce na nejcitlivějších místech. A koneckonců není důvod, aby se skutečně nekonala.

Ale dat ji tak par hodin predtim a nekolika plamennymi projevy (vsadim se, ze se Topolanek i Paroubek budou moci pretrhnout) adresovanymi "te luze, co se za malou chvili chysta projit temito ulicemi a poslapat pamatku mrtvych.." To zni dobre, ne?  :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 30. Září 2007, 07:23:32
Byl tu zmíněn názor, že židé se nemají bránit, protože by popudili české obyvatelstvo a způsobili tak pogrom. K tomu lze říci  jen jedno - kde je víra v postoje historicky poučených Čechů? A potom jak známo, svět nená rád oběti - viz postoj k židům po 2. válce. Takže podle mého názoru, pokud reakce Židů v případě, že nezasáhne právní systém, nebude reakcí ustrašených obyvatel gheta, bude to jistě poučením pro nácky a jejich sympatizanty. Pro samotnou židovskou komunitu to bude velmi poučné, protože rázem se zjistí, kdo kam skutečně patři. Na Topolánkovi bych nestavěla, protože ne tak dávno použil zcela zprofanované "Es kommt der Tag". Byl-li to omyl, přeřeknutí anebo "něco" z podvědomí je zcela lhostejné, protože ani jedno si jako předseda vlády nesmí dovolit.

Tady v Izraeli se bohužel také musíme vypořádat s neonacisty z bývalého SSSR´, což je strašné, včera v HAifě shořela suka vedle jedné sygógy a na zdi té synagógy byly hakové  kříže. Nemyslím že se izraelská policie bude s  lumpy, kteří to udělali, mazlit. Otázka je, odkud jsou tito hošíci financováni.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 09:20:49
Začal bych od konce - s tím "Es kommt der Tag". To se zase české KSČSSD povedl mazaný propagandistický tah, když přesvědčila veřejnost, že na tom hesle je něco strašně špatného. Já to heslo (pravda v češtině) používám také a problém s tím nemám - koneckonců, nebudu si autocenzurovat Izajáše  ;).
Ve zbytku odkazuji na blog Johanna doktora Fausta - https://johanesdoktorfaust.sblog.cz/2007/04/01/318 (https://johanesdoktorfaust.sblog.cz/2007/04/01/318)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 09:34:52
S tím, že by Židé mohli případnou reakcí na neonacisty popudit Čechy nesouhlasím. Většina Čechů tyhle spory příliš nesleduje. Ale pokud bude situace taková, že Židé se budou bránit, nemyslím, že by jim to bylo vyčítáno (a nechme teď stranou nějakých 5-10 %, které budou proti Židům vždy a všude).

Neonacisté navíc rozhodně nejsou "naši čeští hoši" - pochodují pod říšskoněmeckými vlajkami, hajlují a provolávají slávu Hitlerovi. Na tohle jsou Češi dostatečně alergičtí. Jo, kdyby volali "Čechy Čechům" a pochodovali pod českými vlajkami, tak by možná nějaké sympatie měli. Ale propagace nácků? Propagace Němců? S tím se v ČR body nasbírat nedají...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 30. Září 2007, 09:44:52
Necheme tedy jablko sváru tiše zrát a uvidíme, kam to povede. Já so jsem svůj názor sdělila, objasnila, moje víra v právní stát není silná, konec konců vidím co se děje i v jiných "právních státech".
I když vysvětlení Topolánkova výkřiku je v tom blogu opravdu pěkně vysvětlené, nemyslím, že mělo být vysloveno německy - česky je to nenapadnutelné. Ovšem kdyby řekl, třeba něco o Božích mlýnech, jistě by to znělo příhodněji.

Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 30. Září 2007, 10:25:57
S tím, že by Židé mohli případnou reakcí na neonacisty popudit Čechy nesouhlasím. Většina Čechů tyhle spory příliš nesleduje. Ale pokud bude situace taková, že Židé se budou bránit, nemyslím, že by jim to bylo vyčítáno (a nechme teď stranou nějakých 5-10 %, které budou proti Židům vždy a všude).

Neonacisté navíc rozhodně nejsou "naši čeští hoši" - pochodují pod říšskoněmeckými vlajkami, hajlují a provolávají slávu Hitlerovi. Na tohle jsou Češi dostatečně alergičtí. Jo, kdyby volali "Čechy Čechům" a pochodovali pod českými vlajkami, tak by možná nějaké sympatie měli. Ale propagace nácků? Propagace Němců? S tím se v ČR body nasbírat nedají...

Ale vzdyt oni pochoduji pod ceskymi vlajkami. A volaji "Cechy Cechum" a "Nic nez narod".

BTW - domnivam se, ze muj nazor byl ponekud nepochopen. Reagoval jsem na heslo "na hruby pytel hruba zaplata" a dal jsem hypoteticky priklad - a to naprosto "idealni" priklad, kdy by na nasi strane byl zakon se vsim vsudy - zly nacek vyprovokuje stret, jako prvni se chysta pouzit zbran a nekoho s ni zabit, dotycny se ubrani za cenu, ze nacek zemre. Vse by bylo dolozeno a zdokumentovano - nebylo by pochyb o tom, kdo je v pravu - presto mam opravneny duvod domnivat se, ze pokud by nacek zemrel rukou Cecha, verejnost to prijme jako "blb, zaslouzil si to" - ovsem pokud by zemrel rukou Zida, ve vetsine lidi by se ozvalo kdesi v hloubi duse to latentni a nebezpecne "zidaci zkur....." Proto si myslim, ze nas odpor proti nacistum v takovemto pripade musi byt na urovni zakonne, kultivovane, a promyslene, nikoli zivelne. Sve nacky si musi kazdy narod vyresit sam, jen od "sebe"  to prijme.

Neco jineho je pobit se s nackem nekde mimo - pak samozrejme, jste-li napadeni a nemate kam ustoupit, brante se, dokud jeden z vas nezustane lezet, protoze nic jineho nam stejne nezbyva.

Ohledne Topolanka, on take neco prohlasil o "noci dlouhych nozu" - ale nevidel bych v tom hned kryptonacismus, videl bych v tom obycejnou lidskou tupost. Ale to jsme off topic.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 11:24:19
Ohledně Topolánka naprostý souhlas. Je to chachar.

Jinak jsem opravdu ten původní příspěvek trochu nepochopil - díky za upřesnění  :) Neonacistům nikdo na špek ohledně toho, že by byli českými nacionalisty neskočí. To mohu věřit některým těm týpkům z Vlastenecké fronty, kteří mávají českými vlajkami. Ale pravda vyjde vždy najevo, když dojde na nacismus a Hitlera. Pokud někdo oceňuje největšího nepřítele českého národa, pak těžko může být vlastencem.

K tomu, jak Češi vnímají Židy bych to neviděl tak černě. Většina Čechů vnímá české Židy jako Čechy, byť specifické. Asi jako katolíky nebo Svědky J-hovovy  :D Jen menší část vnímá Židy jako jiný národ. Souvisí to i s poměrně vyšší mírou asimilace.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 30. Září 2007, 13:32:01
Jen tak pro zajimavost: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boty-nacionalistu-dupaly-kladnem_24258.html

Stejne je to takove zvlastni - nad hlavou mi litaji letadla, ktera monitoruji syrsko-izraelsou hranici, situace je takova co kdyby .... , ochranu nam poskytuje provizorni stavbicka - suka skrz jeji strechu nemohu videt hvezdy, protoze jsou ve meste presvicene, ale mohla bych ... a vidim jako problem neonacisty v Praze. Ja se vlastne ani nikomu nedivim, kdyz si mysli, ze zidi jsou trochu padli na hlavu - ono se to vsechno divne chape.  :o :D
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 30. Září 2007, 14:54:04
Bijte je, bijte je, bijte je... Nic vic k tomu nemuzu dodat. Neni to ovsem vyzva, to aby bylo jasno. Je to recnicky povzdech  ;)
Lide jsou napoucitelni, my, jak vidno, take. Nemohu nez stale dokola opakovat - jak je to davno, co tyto menecenne svine pochodujici mesty Rise a prilehleho okoli byly brany jen jako exces? Jak je to davno, co se vsichni smali obavam? Jak je to davno, co vsichni argumentovali civilizovanosti, kulturni tradici a demokracii, ktere jistojiste nedovoli chrochtajici mensine v bilych puncochach neco provest? Jak je to davno, kdy se to "najednou" zvrtlo a bylo vse jinak? Jak je to vsechno davno? OMG, vzdyt jeste nestacila zemrit generace, ktera si to vse prozila a je to tu zase !
Summa: nevyzyvam rozhodne k zadnemu nasili, at organizovanemu ci "partyzanskemu", chran B-h, ja se jen snazim poukazat na to, ze tu neco smrdi. Reaganovsky receno, pravo moji pesti konci cenimetr pred nosem toho druheho. Jenze bosym hlavam v jejich prodlouzenych michach viri predstava, ze pravo jejich pesti konci az daleko za moji hlavou, pokud vubec nekde konci.  >:(
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Samuel kdy 30. Září 2007, 19:19:53
Na úřadu městské části Praha 1 musí být součástí oznámení shromáždění nácků přesně určeno místo, případně přesná trasa pochodu a čas.
Pokud si chcete otestovat "českou demokracii", které ostatně moc nevěřím a fungování "právního státu". Zkuste na shodný čas oznámit shromáždění na místo bezprostředně sousedící s trasou pochodu.
Odhaduji, že mohou nastat dvě možnosti. Buď Vám to shromáždění vůbec nepovolí s ohledem na pochod nácků, nebo pokud ano, bude policie mnohem více asistovat našemu shromáždění než pochodu nácků. V případě vyprovokovaného konfliktu nácky, to může maximálně někdo z nás odnést na zdraví, nácek přinejlepším, pokud vůbec bude "vypátrán", dostane podmínku.
Přesto bych se takového antishromáždění zúčastnil. Ono sedět doma a jen o tom diskutovat, jak se ti náckové roztahují opravdu nevede k ničemu positivnímu.
A snad i s pomocí žerdí od vlajek by se dalo v případě nouze chvíli bránit :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Září 2007, 20:41:44
Špatně, špatně, špatně. Víc k tomu těžko dodat...

Vadere, nacisty k moci nepřivedlo přísné dodržování zákonů, ale naopak jejich nedodržování. Pokud by zákony byly dodržovány, tak by nikdy nemohly existovat polovojenské SA a SS, nikdy by policie nemohla nečinně přihlížet bitkám nacistů a komunistů v ulicích. Právě nedodržování zákonů (jak nacisty, tak komunisty) mohlo vést k tomu, že se náckové mohli pasovat za "ochránce pořádku." Kdyby německý stát postavil nacisty a komunisty do latě (jak to dělá Německo od WWII), pak by neměli šanci... (Samozřejmě je jinou věcí, zda to koncem 20. a začátkem 30. let bylo vůbec možné. Ale já si myslím, že bylo. Jen všichni dávali přednost "reálné politice" před konceptem RechtStaat).
Kdo se uchyluje k nerespektování zákonů, jen náckům nahrává.

Zoom, starost o Prahu máš proto, že ji máš ráda. A vadí ti, že se tam mají dít nekalosti. Ten článek z Týdne je zajímavý, protože přesně popisuje to, co se bude dít v Praze - bude to úzkostlivě nekonfliktní průvod, aby ti, kdo ho zkusí blokovat vypadali jako největší lumpové.
A jak tak koukám, jistě se někdo na tuhle nazi past nachytá   :(
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 30. Září 2007, 23:04:55
Nemohu nez souhlasit. Nacisticky rezim byl bezskrupuloznim gangsterismem (to ostatne potvrzuje kazdy historik krome Irvinga a Zundela :D ), bolsevicky stejne tak - byla to gangsterska, protizakonna akce. A pokud se podivame do historie, tak mozna je to uvaha az prilis daleko, ale takove nezakonne prevzeti moci vzdy nasledovalo nekolik let pote, co se zeme uvrhla v naprostou zvuli, kdy se mezi sebou mydlily dve nebo vice skupin a ani jedna nectila cosi jako "zakon", "spravedlnost" nebo podobne.
Pokud ustoupime ze svych zasad, vrhame se do pekel. Poslapeme li zakony, ktere sami pomahame vytvaret (treba uz jenom nasi ucasti ve volbach nebo durazem na zachovani demokratickeho volebniho systemu), poslapeme sami sebe. Bojujme, ale mejme pro svuj boj oporu v zakone. V opacnem pripade bychom mohli prekrocit rubikon, za ktery uz se nevratime. Sepisme petice, zorganizujme protestni demonstrace, publikujme, informujme - ale nevystrelme prvni ranu - nejsme v situaci, ve ktere byl Izrael v roce 1967.

Reknu to takhle - dejme tomu, ze byhom prosadili zmenu zakona a nejak zakazali nackum pochod. Take bychom mohli zakazat nackum x dalsich veci. Kdo zaruci, ze na zaklade tehoz zakona nebudou pozdeji podobna prava uprena nam? Nezapominejte na to. Je to jako s trestem smrti. Kdo z tech zastancu absolutniho tresti zajisti, ze nebude zneuzit? A kdo zajisti, ze nebude pouzit proti nim samym?
Jak uz bylo receno, nackove jsou spina, ale momentalne timto nedelaji nic, co by odporovalo zakonum CR. A pokud nechceme byt stejnymi gaunery, musime se pohybovat v mezich tychz zakonu - pokud chceme, aby zakon platil pro vsechny, pak musime chtit, aby platil stejne tak pro zidy, antinacisty i nacky. Chceme li si byt pred zakonem rovni, pak si pred nim musi byt roven zid i nacek. Nevyhoda rovnosti...  ;)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: V.Neckar jr kdy 1. Říjen 2007, 00:20:23
S tím, že by Židé mohli případnou reakcí na neonacisty popudit Čechy nesouhlasím. Většina Čechů tyhle spory příliš nesleduje. Ale pokud bude situace taková, že Židé se budou bránit, nemyslím, že by jim to bylo vyčítáno (a nechme teď stranou nějakých 5-10 %, které budou proti Židům vždy a všude).

Neonacisté navíc rozhodně nejsou "naši čeští hoši" - pochodují pod říšskoněmeckými vlajkami, hajlují a provolávají slávu Hitlerovi. Na tohle jsou Češi dostatečně alergičtí. Jo, kdyby volali "Čechy Čechům" a pochodovali pod českými vlajkami, tak by možná nějaké sympatie měli. Ale propagace nácků? Propagace Němců? S tím se v ČR body nasbírat nedají...

To je pravda a přišel na to i takový blb jako dr Miroslav Sládek. 
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 1. Říjen 2007, 08:39:49
Mily Samulei, jak jsem psal vyse, sam za sebe jsem se uz rozhodl, i kdyz nesdeluji jak. Za dulezity povazuji velky vnitrni konflikt mezi moralkou a zakonnosti, ktere se v tomto pripade vylucuji. To si ale musi vyresit kazdy sam.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 1. Říjen 2007, 16:48:04
Za dulezity povazuji velky vnitrni konflikt mezi moralkou a zakonnosti, ktere se v tomto pripade vylucuji.

Pozoruhodný výrok. Má pan kolega za to, že je morálně správné porušovat zákony a naopak morálně nesprávné je dodržovat? Stejný vztah k zákonům demokratického právního státu mají totiž i ti zmiňovaní náckové...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 1. Říjen 2007, 18:46:16
 ;D ;D ;D Předáka neonacistů dostihl jeho "špatný" původ
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html (https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html)

Myslím, že by se nácek měl teď oběsit... :D
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: V.Neckar jr kdy 2. Říjen 2007, 00:08:09
;D ;D ;D Předáka neonacistů dostihl jeho "špatný" původ
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html (https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html)

Myslím, že by se nácek měl teď oběsit... :D

Horší by byla babička z matčiny strany. Takhle může říct že otec je vždy nejistý. Novinka pro mne je že pan Kebza ma asi papíry na hlavu, což mne ale nikterak nepřekvapuje.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 2. Říjen 2007, 03:25:29
Pozoruhodný výrok. Má pan kolega za to, že je morálně správné porušovat zákony a naopak morálně nesprávné je dodržovat? Stejný vztah k zákonům demokratického právního státu mají totiž i ti zmiňovaní náckové...

Mily Maxi, napred si poradne dej dohromady souvislosti a moje vyroky, potom se ozyvej  :P
Akademicka otazka (porad jesm jeste nerekl, jak jsem se rozhodl, a zrovna tobe se s tim sverovat nebudu) : je-li jakykoliv zakon spatny, je slepou povinnosti a moralnim jednanim jej dodrzovat?
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 2. Říjen 2007, 13:37:26
Odpovědí na svoje otázky od pana kolegy Vadera se zdá se nedočkám  ;D

Odpověď otázkou je sice vtipný úhybný manévr, nicméně bych si dovolil odpovědět až jako druhý...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 2. Říjen 2007, 17:08:44
Nu, to vedej, Maxi, odpovidat na otazku otazkou je stary dobry zidovsky zvyk  ;)
A ted vazne. Jasna odpoved. Ano, za nekterych okolnosti povazuji poruseni NEJAKEHO ustanoveni zakona za moralni. Z toho vyplyva, ze NEJAKY zakon za moralni povazovat nemusim. Lidske zakony dokonalosti zrovna neoplyvaji, zvlast, kdyz si nekolik zakonu navzajem protireci. Optej se kolegy Kleina, ten o kontradikci vi jiste svoje...
Odpoved druha: na Kristalnacht se nechystam. Cinim tak z obavy, ze by nektery z dutohlavu mohl prijit ke zdravotni ujme. To, ze povazuji za spravne zabranit jim v tom jejich gay-pruvodu neznamena, ze jim chci za kazdou cenu rozbijet hlavy, nebo k tomu hledat prilezitost. Nicmene trvam na tom, ze zablokovat jim cestu je sice nezakonne, lec naprosto moralni.
Spokojen, Maxiku ?  >:(
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 2. Říjen 2007, 20:08:51
Čistě pro úplnost, kde jsi Vadere zjistil že náckové jsou gayové...... Nejsi trochu předpojatej?
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 2. Říjen 2007, 23:04:11
Njn, Vadere, já s tebou v obecné rovině přece souhlasím. Jen si myslím, že k porušení zákona je třeba opravdu dobrý důvod. Pokud tam ti vandráci půjdou klidným pochodem, pak je to samozřejmě provokace, ale důvod k porušení zákona podle mého názoru ne. Ale to je věc pohledu. Samozřejmě.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 2. Říjen 2007, 23:05:00
Čistě pro úplnost, kde jsi Vadere zjistil že náckové jsou gayové...... Nejsi trochu předpojatej?

Myslíš jako, že Vader tím mohl urazit gaye? ;)  No to mohl.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 3. Říjen 2007, 09:47:12
Pravda, pravda ! Omlouvam se gayum  :-[
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 3. Říjen 2007, 11:52:20
;D ;D ;D Předáka neonacistů dostihl jeho "špatný" původ
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html (https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html)

Myslím, že by se nácek měl teď oběsit... :D

Hehehe, to je takrka ironie osudu  ;D ;D Ale myslim, ze on se neobesi, to za nej udelaji jeho soukmenovci  :-X
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 3. Říjen 2007, 16:34:06
liebe Freunde, napadlo už někdy na obci požádat Magistrát o pronájem ploch za těch a těch podmínek?
Pak by se museli tato holohlava paka obracet na pronajimatele ploch potazmo komunikaci a okolnich prostranstvi
zda mohou tise s rozzahnutymi svicemi projit.
Co na to Karol a spol.
Nebo se chysta medialni bitva, ktera v zahranici zdiskredituje Magistrat potazmo celou politickou scenu
tak, ze je priste ani nenapadne neco takoveho povolit.
Vsak on Pinokio v Chile taky hlasal, ze je demograt. :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 3. Říjen 2007, 17:02:02
Magistrát to samozřejmě zakáže. Asi tak den předem, aby už nebylo možné podat proti tomu žalobu k soudu a aby primátor mohl naplno ukázat, že je ochránce proti extremismu.

BTW: Lepší Pinochet než komunisté.  ;)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 3. Říjen 2007, 17:10:23
BTW: Lepší Pinochet než komunisté.  ;)

Prast jako uhod. Nebudu se dopoustet extremnich vyroku  :-X
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 4. Říjen 2007, 17:07:18
A JE PO STAROSTECH PRAVE JSEM NA BEATU ZASLECHL, ZE vsechny terminy si v "predstihu" zajitila BJT SMCHH.

miluju tiche mlceni a konspiracni praci ala Mossad

bravo hosi a holky

ted je rada na lebkounech co se jim v ty skebli urodi :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 4. Říjen 2007, 20:18:05
No, od 5.října do konce roku to je celkem 88 průvodů, to bude dost náročný........
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 4. Říjen 2007, 22:19:16
Zajistin neznamena delat kazdy den pruvod  :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 4. Říjen 2007, 23:03:13
Na lidovkach.cz se piše:

......Magistrát ale nemohl změnu termínu přijmout. Už předtím na úřad doručila oznámení o průvodu po stejné trase Židovská liberální unie, a to na všechny dny od 5. října do konce roku......
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 4. Říjen 2007, 23:03:56
Vlastně by to měli pořádat i o šabatu.........
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 5. Říjen 2007, 01:04:58
Máte to na titulní stránce Eretzu - včetně odkazů na všechny potřebné dokumenty  ;)

Jinak samozřejmě TOHLE byl bravurní kousek, který na 100 % oceňuji. Echt profi!
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: V.Neckar jr kdy 5. Říjen 2007, 01:12:08
Mne přijde že Erik Sedlis Diehard Sedláček and Co se trochu posrali. Na Anti-Nazi demo sice tady chodí (v poměru k náckům) dost málo lidí ve srovnání se starým spolkovými zeměmi SRN, ale tohle by zřejmě byla vyjímka.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 5. Říjen 2007, 08:58:41
Tak to vidite, jednoznacne nejpozitivnejsi zprava tydne. Nakonec to slo oboji - zabukovat misto i rozhodnuti z magistratu. I kdyz - priznejme si - v Americe by takove rozhodnuti rozcupoval kazdy druhy pravnik.. Ale tohle neni Amerika. ;)Yan: Offtopic - Odkdy tak kriticky a objektivne uvazujici clovek jako ty veri kazdemu slovu na lidovkach a spol.?  ;) Tam je prece nutne brat zpravy s uplne nejvetsi rezervou.

O Sabatu by pruvody stejne konat mohli, jen by nesmeli nosit transparenty, vlajky, zapalovat svicky a podobne veci, co lide na demonstracich delaji.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 5. Říjen 2007, 09:54:22
Neverim, kazdemu slovu na Lidovkach, ja je vlastne ani moc nectu, ale ono to v tu chvili bylo videt na Neviditelnym psu, tak jsem na to zareagoval, nic víc.

ještě drobnost, jak je to s tim háčkem nad "s" ve slově sabat/šabat?
(viz Elazarův příspěvek)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 5. Říjen 2007, 10:11:35
Je to tohle: Vzpomínkové shromáždění k důsledkům tzv.,,Křišťálové noci? v listopadu 1938........ (lidí 30+2)

Problém tohohle se mi jeví v tom, že účelem není propagovaný účel, ale že to má čistě blokační důvod. Tímhle způsobem by se daly vyblokovat úplně všechny prostory ve městě........ je jen otázkou času kdy na to někdo přijde.

Nicméně, ty pořadatelé by měli být na místě každý den v 6.00, minimálně aby akci zrušili, nepletu-li se.....

Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 5. Říjen 2007, 10:38:49
Teď jsem si uvědomil, 5.10. je dneska.........byli pořadatelé dnes ráno včas na místě, nebo zanedbali své pořadatelské povinnosti?  :D
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 5. Říjen 2007, 11:22:29
Je to jednoduche, pisu bez diakritiky, cehoz je jiste mozne si povsimnout. Jinak vyslovnost pouze s hackem.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 6. Říjen 2007, 10:32:46
Toho jsem si povšim, já to občas střídám, někdy i uprostřed věty (taková mírná forma schizofrenie), ale v nekterejch slovech si davam bacha......... sabat je tusim (bez naroku na presnost) slet carodejnic, tak tady jsem opatrnej  ;)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 23. Říjen 2007, 09:57:08
Teď jsem na to narazil:
https://www.lidovky.cz/pochod-neonacistu-asi-ano-0ym-/ln_domov.asp?c=A071023_091659_ln_domov_fho
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Tomsik kdy 23. Říjen 2007, 18:16:53
https://zpravy.idnes.cz/zide-svolavaji-sportovce-a-vojaky-proti-neonacistum-p0c-/praha.asp?c=A071023_122537_krimi_pei
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 23. Říjen 2007, 20:18:30
Přátelé, asi se nezavděčím řadě lidí, ale tohle není nic pro mě. Pokud se odpůrci povoleného pochodu sníží k násilnostem nebo k nim vyzývají, otevřeně říkám, že s nimi nechci mít nic společného.

Pokud je tohle skutečně autentický výrok ŽLU, pak je to hrubě nešťastné a zavrženíhodné.

"Vyzýváme proto všechny přátele, samozřejmě především mladší, zdravé, sportovce a vojáky, aby byli připraveni k aktivnímu odporu proti provokaci neonacistů," píše se v prohlášení Židovské liberální unie.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 23. Říjen 2007, 21:17:58
Vřele doporučuji výborný komentář Achaba v posledním čísle Maskilu https://www.maskil.cz/5768-2/index.htm (https://www.maskil.cz/5768-2/index.htm)

Je to až na konci časopisu, a proto než se k němu dolistujete, zřejmě Vás zaujme ještě celá řada dalších výborných článků. Mohu jen doporučit.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 24. Říjen 2007, 13:51:56
Jestlize moderator fora napise clanek o dulezitosti zachovani prava a pravnich postupu v CR, predpokladam ze toto ma platnost vseobecnou tedy i na Izrael, proto se mi zda nemistne umistit na forum nasledujici: Žena Jigala Amira, který údajně spáchal atentát na Jicchak Rabina, požádala vládního poradce pro právo (Nejvyššího státního zástupce), aby zahájil vyšetřování policejního ředitele, který protiprávně zveřejnil videozáznam z Amirova výslechu.
Byl-li J.Amir pravoplatne odsouzen a neodvolal-li se, potom je treba prijmout tuto skutecnost tak, jak ji prezentuje pravoplatny rozsudek izraelskeho soudu. At s tim souhlasim anebo ne.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 24. Říjen 2007, 14:54:32
to zoom: To napsal Jicchak, tak to musíš brát s rezervou......
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 24. Říjen 2007, 15:04:24
Proc bych to mela brat s rezervou, treba vubec nevim, kdo je Jicchak a beru to jako vyjadreni mineni redakce stranek, ktere kaze vodu a pije vino, anebo meri dvojim metrem. Nemohu  proto prijmout  clanek o Praze jako smerodatny, pokud vyjadreni o Amirovi je takove jake je, opakuji mohu s vysledkem soudu nesouhlasit, ale pokud je to pravoplatny rozsudek, tak nemohu rici udajne, protoze J.Amir se priznal a byl odsouzen. Neni tady podstatne, jestli Jicchak prehani anebo ne, je to otazka principialni.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 24. Říjen 2007, 15:19:42
Souhlasím se Zoom. Nicméně nemůžeme a nechceme zavádět cenzuru, která by spočívala v tom, že bez vědomí autora budeme vypouštět části článků. Pokud by se nejednalo o aktuální zpravodajství, tak by se počkalo s publikací a věc s autorem prodebatovala. Takto to šlo do tisku, protože příspěvek přišel v noci a publikován byl ještě asi o hodinu později, hluboko po půlnoci. Nebylo proto možné vést debatu - a příspěvek vyšel bez cenzurního zásahu, přičemž odpovědnost nese primárně autor. Nicméně bude dotázán na vysvětlení.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 24. Říjen 2007, 18:01:30
to zoom: To napsal Jicchak, tak to musíš brát s rezervou......

Radu veci od Jicchaka je nutne brat s rezervou a nejlepe se v nich moc nestourat...  ;)  (to je vtip, jsem jen lehce rozladen ze situace v Praze, tak si zlepsuju naladu...)


Ja myslim, ze je to opravdu chyba soudcu. Podle toho paragrafu, ktery tady Scoolie uverejnil pred casem by zcela odpovidalo zakazat pochod, protoze porusuje dobre mravy.
Tam bychom si meli stezovat. Co je to za soudce? Kdyz budu pochodovat s pochodnemi kolem centra Islamske nadace v Praze a "Palestinske ambasady" na den nezavislosti Izraele, a zduvdonim to odporem k ceske ucasti v Iraku, bude to ode me brano jako pekne nechutna provokace.

To prohlaseni ZLU splnilo minimalne cast sveho ucelu - dost se o tom mluvi - silna slova jsou ovsem dvousecnou zbrani...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 24. Říjen 2007, 18:07:40
Jestli me ovsem neco doopravdy stve, tak to, ze o ZLU je slyset jen v takovychto pripadech - a tehdy nechybi silna slova F. Fendrycha. Jinak opravdu netusim, co ZLU pro rozvoj zidovskeho zivota zde v CR vlastne dela...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 24. Říjen 2007, 20:21:41
Napadlo me take, ze se ZLU neni neco tak uplne v poradku, protoze jejich stranky jsou jakoby ucelove sestavene prave k tomu problemu kolem pochodu neonacistu, tedy urcita snaha o zviditelneni. Mozna, ze se mylim, ale ziskala jsem ten dojem. Hloupe je, ze v Praze je 5 Zidu a 10 seskupeni, ale kdyz je treba minjan na pohreb tak se nesejde. No snad je antisemiti stmeli.
K textum Jicchaka, nezapomente, ze je necteme jenom my, kdo jsme se situaci obeznameni, ale i jini, kteri to berou vazne anebo velmi nevazne. Nevim kolik ctenaru v prumeru ma eretz, ale jiste vic, nez je "skalni" parta, proto je treba slova vazit. A kdyz nekdo pouziva titul rabin, pak musi byt dvakrat opatrny, protoze jeho slova jsou brana jeste vazneji nez slova "laiku". Neco jineho jsou soukrome stranky a neco jineho jsou otevrene stranky.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 24. Říjen 2007, 21:53:11
To odůvodnění rozsudku pořád ještě nemám k dispozici, nicméně něco málo vydala ČTK

Městský soud zákaz magistrátu podvakrát zrušil kvůli procesním chybám. Magistrát svůj zákaz zdůvodnil tím, že oznámený účel shromáždění "směřuje k výzvě k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti občanů pro jejich národnost, původ a náboženské vyznání". Akce ale byla ohlášena jako protest proti účasti České republiky na okupaci Iráku.

Soud ve verdiktu uvedl, že právní úvahy magistrátu jsou nesrozumitelné. Magistrát nemá pravomoc zkoumat, zda oznámený účel shromáždění je, nebo není fiktivní a dovozovat, jaký je nebo mohl být skutečný důvod, stojí v rozsudku. Úřad může podle soudu posuzovat pouze účel, který byl oznámen. Nemůže se zabývat údajnou Sedláčkovou souvislostí s ultrapravicovým hnutím Národní odpor, jeho prý neonacistickými názory a souvislostmi pochodu s takzvanou křišťálovou nocí.

....
Pokud se městu nepodaří dosáhnout opětovného zákazu pochodu, úředníci budou podle primátorova náměstka Rudolfa Blažka (ODS) připraveni v případě potíží demonstraci na místě rozpustit. "Rozhodně nechceme připustit, aby nám v Praze 10. listopadu pochodovali osoby, které se k tomu chystají," řekl dnes ČTK Blažek.


Je zřejmé, že soud se postavil za přesný výklad zákona, podle něhož nelze presumovat dopředu, že se nedodrží ohlášený účel shromáždění. Na druhou stranu pokud se vyskytne závadové chování, neměl by být problém, aby úředním namístě shromáždění rozpustil.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 25. Říjen 2007, 00:20:56
Scooolie neni osklive kacatko, Scooolie je nejnaivnejsi clovek, ktereho jsem kdy potkal.
Název: Rozhovor s Erikem Sedláčkem na iDnes
Přispěvatel: Max kdy 25. Říjen 2007, 16:02:16
https://zpravy.idnes.cz/organizator-pochodu-protesty-zidu-jsou-skandalni-fwp-/domaci.asp?c=A071025_092307_domaci_pei (https://zpravy.idnes.cz/organizator-pochodu-protesty-zidu-jsou-skandalni-fwp-/domaci.asp?c=A071025_092307_domaci_pei)

Sice popírá, že by průvod měl nějakou souvislost s Křišťálovou nocí, ale tohle přiznal:

Jakou má podle vás pražský Josefov souvislost s českou účastí v Iráku?
Symbolická souvislost nepochybně existuje. Je to v podstatě otázka toho, kdo ve skutečnosti za touto válkou stojí. Doporučuji Vám k přečtení studii Izraelská lobby a americká zahraniční politika od profesorů Johna J. Mearsheimera a Stephena M. Walta. Je k nalezení na internetu v češtině a na tuto otázku odpovídá zcela vyčerpávajícím způsobem. Ostatně, mohli bychom se například ptát, jaká je souvislost mezi Václavským náměstím a plánovanou americkou radarovou základnou v ČR. Na první pohled žádná, přesto zde demonstrace proběhla. Dlužno dodat, že také byla nejprve nezákonně zakázána magistrátem.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 25. Říjen 2007, 19:12:15
Scooolie neni osklive kacatko, Scooolie je nejnaivnejsi clovek, ktereho jsem kdy potkal.

Už je to tady. Poslanci otevřeně vyzývají k porušení zákonů a Dr. Rath se do kamery chechtá, že má imunitu... a už chystají, jak omezit shromažďovací právo "extremistům."

Až budete chtít někdo příště demonstrovat proti Evropské unii, USA nebo Rusku, tak Vás prostě označí na základě nějakého článku na webu za extremisty a shromáždění Vám zakáží  :(

Došlo to přesně do té fáze, které jsem se bál a kterou jsem nechtěl. Slovy Karla Kryle: "V rámci boje proti alkoholismu povolíme odstřel dítěte se sáčkem rumových pralinek."

Správný postup je shromáždění zakázat namístě, pokud dojde k porušení zákona. Presumovat vinu předem, přestože pro ni nejsou jasné důkazy, je vždy průšvih.

Jsem z vývoje skutečně smutný. Dostáváme se do stavu, kdy nám poslanci vzkazují, že když se jim to hodí, klidně budou porušovat zákony ("máme imunitu, tak na nás policie tak snadno nemůže" - Rath) a prezident republiky dělá nátlak na orgány státní správy, které by měly rozhodovat nezávisle a jen na základě zákona. Chybí mi ještě Akční výbory a Lidové milice, které by "napravili" rozhodnutí, která "odporují vůli lidu."

Nejde mi o nějaké tupohlavé demonstranty. Jde o to, že nyní se vytváří precedent, na který se bude odkazovat i v budoucnu. Precedent, který říká, že rozhodující není zákon, ale "vůle lidu"... Tou už se oháněli komunisté i Hitler, když se jim nelíbily "obtěžující, nesprávné a příliš liberální" zákony. Právě nyní si pleteme bič sami na sebe. Podřezáváme větev zákona pro krátkodobý prospěch.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 25. Říjen 2007, 19:52:12
Správný postup je shromáždění zakázat namístě, pokud dojde k porušení zákona. Presumovat vinu předem, přestože pro ni nejsou jasné důkazy, je vždy průšvih.

Scooolie, voni se fakt pomatli... Voni si fakt myslej, ze oznacit nacky za nacky a zatrhnout jim tuhle nechutnou habaduru je pouhe predpokladani nejake nekalosti ?  :o

Citovat
Jsem z vývoje skutečně smutný. Dostáváme se do stavu, kdy nám poslanci vzkazují, že když se jim to hodí, klidně budou porušovat zákony  a prezident republiky dělá nátlak na orgány státní správy, které by měly rozhodovat nezávisle a jen na základě zákona.

Poslechnou, kdo uz se u Azazela ma v pripade neceho tak otresne nemoralniho ozvat, kdyz ne prezident, poslanci, ci jini vrcholni cinitele ? Voni by opravdu nechali ten "pruvod" jen tak nechat ? Vsadim svoje boty ze zrovna voni by desne kriceli, kdybych dejme tomu ja chtel pochodovat 7. listopadu s rudou vlajkou a tahnout za sebou na provazku model krizniku.

Citovat
Nejde mi o nějaké tupohlavé demonstranty. Jde o to, že nyní se vytváří precedent, na který se bude odkazovat i v budoucnu.

No a o to jde, copak to nechapou ? Kolikrat jim tu mam argumentovat rozporem mezi moralkou a zakonem. Bud se bude muset zmenit zakon, nebo (cholile) moralka. Je-li neco nemoralni, pak se s tim neco musi udelat. Nebo snad povazujou napr. eliminaci legalniho a zakonneho zastupujiciho riskeho protektora Heydricha za odporny a zavrzenihodny zlocin ? Nebo by rekli "Eh co, Norimberske zakony jsou taky zakony, nebudeme se jim protivit ani kdyz jsou hnusne" ? OMG, Scooolie, jdou se vyspat a premejslej o tom rano...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Tomsik kdy 25. Říjen 2007, 19:52:26
Osobně přijdu a víte na čí straně budu...
P.S.: Největší chybou by bylo neudělat nic, samotná přítomnost na té "správné straně" je jediná šance těm parchantům ukázat, že to co dělají je velice, velice špatné...a že v tom Židy nenecháme, doufám, že policie splní svoje poslání a nepůjde těm náckům na ruku.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 25. Říjen 2007, 20:10:17
Správný postup je shromáždění zakázat namístě, pokud dojde k porušení zákona. Presumovat vinu předem, přestože pro ni nejsou jasné důkazy, je vždy průšvih.

Scooolie, voni se fakt pomatli... Voni si fakt myslej, ze oznacit nacky za nacky a zatrhnout jim tuhle nechutnou habaduru je pouhe predpokladani nejake nekalosti ?  :o

Vader, a co až příště označí někdo za nácka jich? Nebo za komouše? Nebo za "někoho-jiného-kdo-nemá-ani-náznakem-právo-shromažďovací"? Trestat a zakazovat ano. Ale proč mám na každého, kdo v minulosti udělal něco nezákonného nebo špatného automaticky pohlížet jako na doživotního šmejda? Dám mu šanci - ať přijde, ať se shromáždí.. a chraň ho HaŠem, aby se ukázalo, že porušuje zákon - to mu to pak spočítám všechno dohromady i s těmi starými hříchy....

Citovat
Citovat
Jsem z vývoje skutečně smutný. Dostáváme se do stavu, kdy nám poslanci vzkazují, že když se jim to hodí, klidně budou porušovat zákony  a prezident republiky dělá nátlak na orgány státní správy, které by měly rozhodovat nezávisle a jen na základě zákona.

Poslechnou, kdo uz se u Azazela ma v pripade neceho tak otresne nemoralniho ozvat, kdyz ne prezident, poslanci, ci jini vrcholni cinitele ? Voni by opravdu nechali ten "pruvod" jen tak nechat ? Vsadim svoje boty ze zrovna voni by desne kriceli, kdybych dejme tomu ja chtel pochodovat 7. listopadu s rudou vlajkou a tahnout za sebou na provazku model krizniku.
Ozvat? Já tomu říkám výzva k porušování zákona (poslanci) a nátlak na státní orgán (prezident). Jak by se jim líbilo, kdyby třeba oni měli soud (občanskoprávní, trestní) nebo nějaké jiné řízení (třeba přestupkové, stavební,apod.) a prezident a poslanci by v médiích "radili" orgánu, který o věci rozhoduje, jak se má správně rozhodnout? Nebo rovnou říkali, že je úplně jedno, jak onen orgán rozhodne, protože i kdybys náhodou vyhrál, tak oni to tak nenechají a prostě ti v tom sami zabrání?

Já bych děsně křičel, že to je lumpárna - pokud bys to udělal nebo otevřeně řekl, že to chceš udělat. Ale kdybys řekl, že se chceš 7. listopadu shromáždit "na protest proti válce v Iráku" na Staroměstském náměstí (tam co žvanil ten syfilitik Gottwald), tak bych ti to samozřejmě předem nezakazoval. Nicméně bych tam poslal čekat policajty a chraň Tě HaŠem, abys tam místo kritiky Iráku začal propagovat bolševismus....Citovat
Citovat
Nejde mi o nějaké tupohlavé demonstranty. Jde o to, že nyní se vytváří precedent, na který se bude odkazovat i v budoucnu.

No a o to jde, copak to nechapou ? Kolikrat jim tu mam argumentovat rozporem mezi moralkou a zakonem. Bud se bude muset zmenit zakon, nebo (cholile) moralka. Je-li neco nemoralni, pak se s tim neco musi udelat. Nebo snad povazujou napr. eliminaci legalniho a zakonneho zastupujiciho riskeho protektora Heydricha za odporny a zavrzenihodny zlocin ? Nebo by rekli "Eh co, Norimberske zakony jsou taky zakony, nebudeme se jim protivit ani kdyz jsou hnusne" ? OMG, Scooolie, jdou se vyspat a premejslej o tom rano...

Prima. Tak tedy ten zákon změňme. Ale dokud platí tak jej respektujme.
Ta analogie s nacismem je zcela nemístná. Já hovořím o zákonem demokratického právního státu, jakým  je Česká republika. Srovnání s nacistickou diktaturou je nemístné.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 25. Říjen 2007, 20:13:27
Osobně přijdu a víte na čí straně budu...
P.S.: Největší chybou by bylo neudělat nic, samotná přítomnost na té "správné straně" je jediná šance těm parchantům ukázat, že to co dělají je velice, velice špatné...a že v tom Židy nenecháme, doufám, že policie splní svoje poslání a nepůjde těm náckům na ruku.

Pokud bude shromáždění povolené a v jeho průběhu se nebudou vyskytovat žádné excesy, ale naopak mu bude bráněno srocením jiných lidí, pak zákon je na straně těch, kdo realizují své ústavně zaručené shromažďovací právo. Policie ovšem v takovém případě půjde na ruku a zřejmě obě shromáždění vyzve k rozchodu. Pokud by postupovala přísně podle zákona, pak by samozřejmě musela chránit povolené shromáždění proti "rušitelům" - což se v praxi často děje, kdy jsou chráněny pochody holohlavců proti okolo křepčícím anarchistům.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 25. Říjen 2007, 20:19:02
Prima. Tak tedy ten zákon změňme. Ale dokud platí tak jej respektujme.
Ta analogie s nacismem je zcela nemístná. Já hovořím o zákonem demokratického právního státu, jakým  je Česká republika. Srovnání s nacistickou diktaturou je nemístné.

Ehm, KAZDE srovnavani a podobenstvi je tak trochu nemistne. Hele, dobre vis, ze se v tomhle nikdy neshodnem, ale ja neprestanu trvat na tom, ze je-li nejaky zakon spatny, pak se proste porusit obcas musi. Idealni je samozrejmne zakon zmenit, coz u nas ale potrva leta - mame tolik legislativnich restu, ze to bude nejdrive v radu let.
Smir se holt s tim, ze urcita skupina obyvatel nastalou situaci povazuje za naprosto vyzyvajici k aplikaci §14 a mozna i §13 tr.z.
Bud rad, ze v tom ja (se sekyrou v posteli, chichichi) spatruji jen tu ctrnactku. Trinactka by byla opravdu silne kafe... HOWGH (hebrejsky AMEN)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 25. Říjen 2007, 20:44:30
Možná by bylo dobré si ta zákonná ustanovení, když už je o nich řeč, přečíst...

§ 13

Nutná obrana
 
   Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.


1) O jaký útok (hrozící či trvající) na jaký zájem chráněný trestním zákonem se bude jednat, pokud skupina lidí půjde (bez výkřiků nacistických hesel, hajlování, apod.) Starým židovským městem?

2) Pokud by ti lidé skandovali nacistická hesla a hajlovali, pak to je jistě důvod k okamžitému rozpuštění průvodu a jejich pozatýkání policií, nikoliv však k jejich napadení - protože fyzické napadení je nepochybně zcela zjevně nepřiměřenou reakcí na verbální útok


§ 14

Krajní nouze
 
   Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil.


1) O jaké nebezpečí jakému zájmu chráněnému trestním zákonem se bude jednat, pokud skupina lidí půjde (bez výkřiků nacistických hesel, hajlování, apod.) Starým židovským městem?

2) Jaký hrozí následek pokud ti lidé půjdou a) pokojně a v klidu, nebo b) skandujíce nacistická hesla, aby to ospravedlňovalo fyzické napadení?

3) Bude-li namístě policie (a to zcela jistě bude), tak nelze o § 14 uvažovat ani na okamžik, protože "nebezpečí lze odvrátit jinak"...


Takže - odvolávat se na § 13 nebo 14 tr. zákona je blbost HOWGH :)
Název: Re: Rozhovor s Erikem Sedláčkem na iDnes
Přispěvatel: fanuel kdy 25. Říjen 2007, 23:00:07
https://zpravy.idnes.cz/organizator-pochodu-protesty-zidu-jsou-skandalni-fwp-/domaci.asp?c=A071025_092307_domaci_pei (https://zpravy.idnes.cz/organizator-pochodu-protesty-zidu-jsou-skandalni-fwp-/domaci.asp?c=A071025_092307_domaci_pei)

Sice popírá, že by průvod měl nějakou souvislost s Křišťálovou nocí, ale tohle přiznal:

Jakou má podle vás pražský Josefov souvislost s českou účastí v Iráku?
Symbolická souvislost nepochybně existuje. Je to v podstatě otázka toho, kdo ve skutečnosti za touto válkou stojí. Doporučuji Vám k přečtení studii Izraelská lobby a americká zahraniční politika od profesorů Johna J. Mearsheimera a Stephena M. Walta. Je k nalezení na internetu v češtině a na tuto otázku odpovídá zcela vyčerpávajícím způsobem. Ostatně, mohli bychom se například ptát, jaká je souvislost mezi Václavským náměstím a plánovanou americkou radarovou základnou v ČR. Na první pohled žádná, přesto zde demonstrace proběhla. Dlužno dodat, že také byla nejprve nezákonně zakázána magistrátem.

Zdravím,bude to pěkná mela, ale musím souhlasit s názorem že nelze předjímat ani tušit natož se domnívat. Počkáme co se z toho vyklube. Demokracie je zde socialistická založená na klientelismu a korupci. Co se týče pochodu 10. listopadu tak je nutné zajistit silnou pořadatelskou skupinu ve spolupráci se státními orgány aby byla zajištěna oběktivita.Není se čeho bát ani jejich úderných bojůvek protože to mají předem prohraný.Reakce světové veřejnosti budou různé a protichůdné,takový zmateční je dnešní svět.Dnešní Bohemie je nevšimavá k potřebám menšin, protože politika našich státních představitelů je zkážená,nemravná v některých momentech antisemistická viz. Benešovy dekrety a jejich rasistický genocidní podtext.Stanek (Fanuel)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: V.Neckar jr kdy 26. Říjen 2007, 02:26:22
Já říkám jen jedno. Kopni Sedláčka do hlavy.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 26. Říjen 2007, 13:31:03
Já říkám jen jedno. Kopni Sedláčka do hlavy.

Kopat jen v sebeobrane. Neboli : nikoho nekopejte a budte klidnou hradbou nackum.
Halachicky vzato, pokud by nackove zautocili, pak mate pravo se i o sabatu branit. Stejne tak ale nesmite zapomenout na povinnost poskytnout nackovi, ktery vam klesne k noham, prvni pomoc (jakoukoliv pomoc) a predat ho nasledne policii.
Nejlepsi vsak bude, pokud nastane situace, ze nebudete muset skolit zadneho nacka. Bez projevu sebemensiho nasili (i v sebeobrane) to proste bude nejlepsi.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 26. Říjen 2007, 15:47:29
It?s over again. Uvidime, jestli uz naporad. I kdyby to mela byt jen zdrzovaci akce, tak to asi do 10. 11. nestihnou...  :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 30. Říjen 2007, 15:32:27
pan Sedláček je překladatel
a rodný bratr Hamasu

https://www.israelshamir.com/shamirReaders/czech/Shamir__Say_Not_Fatah.php

nemá rád Židy, protože araba z Hamasu nikdy nepotkal?
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Pepino65 kdy 30. Říjen 2007, 19:05:46
Přesně tak Elazare. Ten odst. 3 je zatím jediný reálný.

Ten odst. 2 písm. c) je mimo, protože oni si tu akci nepochybně ohlásili dříve. Spíše je to návod do budoucna - prostě na každé příští výročí Křišťálové noci jako první nahlásit konání vlastní akce na nejcitlivějších místech. A koneckonců není důvod, aby se skutečně nekonala.

To je asi nejschůdnější řešení, je mi vás líto. Úředníci jsou burani a kdyby je to napadlo samotné, tak by si ušetřili spoustu starostí. 
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Star of Davidson kdy 6. Listopad 2007, 08:11:37
Rosekame je na sracky a basta. Zapomente na Vase intelektualní kecy to uz tu bylo a jak to dopadlo.
At to zkusí projít uvidíme jaky jsou to bojovníci.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 6. Listopad 2007, 11:31:50
dle tveho nicku je prevacujes na silnem stroji Harley
je ale pravdou, ze jsem byl pritomny diskuze na toto tema a v lidech, kteri prezili valku se opetovne ozvalo to ce si zatim jen myslime a nechceme si to pripustit

 a to, ze spolecnost se rozdeli - radikalizuje na odpurce a privrzence vice nez doposud, tim padem pribude lidi, kteri proti Zidum budou otevrene mluvit

nastal tedy cas se na to pripravit
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 6. Listopad 2007, 13:51:35
Otázka je, zda vyzývání k nerespektování zákonů a braní spravedlnosti do vlastních rukou získá Židům více sympatizantů nebo odpůrců. Mě osobně tyhle výkřiky hluboce znechucují a vedou mě k velmi zdrženlivému postoji k celé ŽLU.

Pokud by měla být věc tak, že by průvod MND byl povolen (což není) a přesto byla snaha zabránit mu násilím, tak odmítám se rváči v ulicích mít cokoliv společného. Chátra, která vyvolává násilné střety musí být policií tvrdě potlačena, a to zcela bez ohledu na to, zda se jedná o nácky, anarchisty nebo Židy. Nechci žít ve státě, kde se násilí vůči tomu, s kým nesouhlasím, považuje za legitimní prostředek.

Tenhle článek je myslím docela dobrý (až na ten poslední odstavec, který poněkud nereálný  ;))
https://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007110501 (https://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007110501)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 6. Listopad 2007, 14:40:55
ano souhlas, ALE

pokud ŽLU vyjadřuje postoj určité skupiny lidí, at sympatizantů či členů pak nelze paušalizovat

je to podobné jako s Irgunem, Sternem, Palmachem do roku 48. v očích Britské správy to byly organizace
teroristické z pohledu Židů organizace bojující za nezávislost a podpora té či oné byla větší či menší akce od akce
a politickými názory vedoucích přestavitelů

tento případ je, ať chceš nebo nechceš připustit /dle mne :)/ podobný, proti zlu je třeba se postavit ať je to klidně protiprávní

v německu od 33 ns-dp postupně přitvrzovala až do doby kdy měla většinu v parlametu /ř.sněmu/, pak si prosadili svoje zákony a ostatní strany a lidi během předchozích let zastrašili tak, že tomu také začali věřit
po 48 si u nás komunisti udělali zákony, které všechno zakázali a lidi podporující nebo jinak spjatí s židovskou komunitou byli pronásledováni

kdo nemlčí a nechá do sebe kopat, jim dává prostor a sebevědomí

takže za mě : jdu tam, ale prát se nebudu :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 6. Listopad 2007, 14:51:21
Chátra, která vyvolává násilné střety musí být policií tvrdě potlačena, a to zcela bez ohledu na to, zda se jedná o nácky, anarchisty nebo Židy. Nechci žít ve státě, kde se násilí vůči tomu, s kým nesouhlasím, považuje za legitimní prostředek.

nechci ti nic podsouvat, znamená to, že by jsi nechtěl žít ani v Izraeli?

pokud jsem se trefil do černého, pak jsi na tom jako moji příbuzní, kteří z Izraele odešli v 48mém zpátky do Čech a moc si nepomohli

možná, že jsi můj příbuzný, které dosud mimochodem marně hledám :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 6. Listopad 2007, 16:04:26
Prosim prosim, o jeden jediny pripad, kdy byla v Izraeli pouzito nasili jako legitimni prostredek proti lidem, kteri pouze chteli vyjadrit svuj nazor a nijak pri tom neporusovali zakon. Prosim, alespon jeden.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 6. Listopad 2007, 22:55:21
Rosekame je na sracky a basta.

Jedna vec je sebeobrana, druha vec je neustoupit nackum, ale jet tam s vyslovene nasilnym zamerem, to ne. A jeste to vykrikovat verejne a neslusnym stylem... Je mi lito, ale pada prvni varovani.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 6. Listopad 2007, 22:58:34
https://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007110501 (https://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007110501)

Mne se ten clanek nelibi, autor je nejaky zmateny  :P
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Star of Davidson kdy 7. Listopad 2007, 02:48:29
Nelepsi sebeobrana...

Smazano. Rikejte tomu treba cenzura, ale co je moc, to je moc. Vader
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 7. Listopad 2007, 08:27:42
Komu neni rady, tomu neni pomoci. Banan po druhem prispevku, to je nemile.
Oduvodneni banu je v patricne kategorii fora. A jako vzdy - nebrat osobne.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: menagen kdy 7. Listopad 2007, 08:56:21
Prosim prosim, o jeden jediny pripad, kdy byla v Izraeli pouzito nasili jako legitimni prostredek proti lidem, kteri pouze chteli vyjadrit svuj nazor a nijak pri tom neporusovali zakon. Prosim, alespon jeden.
Není to sice úplně přesně to, co žádáš, ale má to tomu dost blízko.
(https://www.volny.cz/shlomo/vodni-delo.jpg)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 7. Listopad 2007, 12:30:38
Prosim prosim, o jeden jediny pripad, kdy byla v Izraeli pouzito nasili jako legitimni prostredek proti lidem, kteri pouze chteli vyjadrit svuj nazor a nijak pri tom neporusovali zakon. Prosim, alespon jeden.

nemyslím si že vystěhování osad z Gazy bylo jen mírumilovné, určitě se našli i tací, kteří se bránili podobně jako chce(me)
v sobotu bránit vstup do Josefova

add 2) a to důležitější věc : nikde jsem z výzev a prohlášení ŽLU nezahlédl dovětek, že podpoří lidi, kteří "poruší" zákon, tedy budou bránit povolené demostraci blbosti.
Jedna věc je lidem říkat lidem přijďte a pomožte nám, a druhá věc je až mně seberou policajti, že překážím zda se nás někdo zastane nebo budu muset psát panu prezidentovi na hrad o milost. :)

a přátelé nedělejte si iluze anarchisti, kteří budou stán na naší straně, jsou stejný s prominutím paka jako ti druzí
o tom, že je pravděpodobné, že problém vznikne z popudu těchto dvou stran je nasnadě

z interních policejních zdrojů statiska uvádí, že každý x-tý poliš je přívržencem, sympatizantem holých makoviček.


add 3) trika, která budou za stovku k mání - černé triko si osobně nekoupím, protože pak budu od těch rádoby pravých Čechů k nerozeznání,
jejich nový styl oblékání na podobné akce už není bombr, ale kompletně značkové hadry v černé barvě

to se zase někdo chytře zamyslel  :-\

takže , kdo s tím co se v sobotu stane, nesouhlasí, alespoň si na nás po Ó vzpomeňte, a buďte s námi alespoň v srdci

šalom alejchem ve mazl tov
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 7. Listopad 2007, 22:11:36
Mozna, ze je to dulezite, aby se tam lidi sesli a zacli spolu mluvit, ale stejne by bylo zajimave vedet kdo taha za nitky. Protoze je to vsechno takove divne. Davejte na sebe VY kdo tam pujdete pozor a take neprovokujte.

Jinak k otaze, kdy bylo pouzito policejni nasili v IZr proti izraelcum - coz nestacily informace o demonstacich kolem Gush Kativ a take charedim, jak upozornil nekdo a take treba tusim v roce 2005 proti poboznym obyvatelum Kirjat Yam, kteri pokojne demonstrovali proti otevreni v sobotu  silnice ktera vede ctvrti . Policie to tehdy pouzila jako trening na Gazu.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 8. Listopad 2007, 09:01:28
Protoze je to vsechno takove divne.

divne to ani moc neni jestli to cele divadlo beres jako testovani >
a) kam az muzou ti blci zajit
b) kam az je ceska priposrana "demokracie" pusti
c) jak se zachova komoussky smyslejici soudce a tim ukaze kde je pro ne v zakonu dalsi skulinka pro priste
d) ukaze jim zda existuje protivnik a v jake sile
f) ukaze jak je protivnik organizovany a jake ma kontakty na vyssi mista
g) jak se zachova ceska neangazovana vetsina

proste je to takove otukavani, pred bouri :
1) bud dostanou od policajtu tak, prez drzku a daji na chvili pokoj
2) bude to nerozhodne a posili je to
3) policije jim zajisti pruchod a oslavy narozeni Adolfka a smrt Hessounka budou priste slavit pred Altschule

4) kazdopadne VEREJNOST po sobote uvidi, kolik je v kotline Židů a jestli to jsou nabožensky fanatici, tak jak si to většina myslí
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 8. Listopad 2007, 12:00:05
Ohledne vyhnani z Gush Katif doufam, ze si rozumime a nepleteme do toho osobni emoce, protoze i kdyz s tim muzeme nesouhlasit a nemusi se nam to libit a muzeme si o tom myslet svoje, coz delame, tak z hlediska statniho narizeni tam ti lide nemeli co delat. Je to smutne, je to ale tak. A to nemluvim o faktu, ze 1) ony tolik zverejnovane titulky "Zide proti zidum" jak je predvadela evropska media, zase tak zhave nebyly, 2) byla to vojenska operace.

Co se tyce Charedim - pominu li skutecnost, ze vetsina je antisionisticka a Stat Izrael de facto neuznava, pak mam zase osobni zkusenost, nebot cirou nahodou jsem byl v Jeruzaleme v dobe, kdy tam mela - alespon dle zprav od Jicchaka - probihat bezprecedentni brutalni razie proti nebohym Charedim (tusim, ze to bylo v ramci protestu proti Gay parade). Bylo to nekdy zjara - a mohu rict, ze jsem nic takoveho nevidel a to ani v Mea Shearim, ani v Nachlaot, kde se charedim koncentruji nejvice.
A nebudeme si nic nalhavat, oni Charedim (nekteri) se take k ne-charedim nechovaji dvakrat pratelsky. Ja osobne jsem se sice nikdy nedostal s nikym z nich do konfliktu (proc take, ze), ale zase jsem slysel od jinych lidi o plivancich nebo leticih kamenech - znate to, jedna pani povidala.
Proti studentum nebo aktivistum, kteri takrka kazdy tyden demonstrovali pred Olmertovou rezidenci nikdy policie nezasahla. A ze delai hodne velky "bordel". Stejne tak nekolik charedi akci, ktere jsem videl, a ktere probehly v ramci protestu proti gay parade - policie proti nim nezasahovala.
Samozrejme, ze ted je to mu ciste subjektivni pocit, se kterym vubec nemusite souhlasit, ale mam duvod domnivat se, ze pokud by pri nejake demonstraci nebyl porusen zakon, policie by nezasahla. Tolik moje osobni zkusenost.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 8. Listopad 2007, 12:30:12
Ve veci Guse jsem mela na mysli demonstrace pred vyhnanim. To byly demonstrace ne samotne vyhnani. Situace byly nekdy osklive. Take vyhaneni z jednoho mista v Somronu nebylo zrovna neznou zabavou. Proti demonstracim u Olmertovy vily policie pochopitelne nezasahne, protoze protestujici jsou levice a tu si Olmert nechce rozhazet. O te demonstraci tady na severu jsem mela informace z prvni ruky a byla to takova pokojna demonstrace national religious komunity, kdy se ocekavalo, ze to probehne klidne, bylo to n asabes a obuchy a plyn a  kone byli na miste. 
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Yan kdy 8. Listopad 2007, 12:39:44
Co se tyce Charedim.........Jeruzaleme v dobe, kdy tam mela - alespon dle zprav od Jicchaka - probihat bezprecedentni brutalni razie proti nebohym Charedim............ jsem nic takoveho nevidel......
Asi se budu opakovat, ale zprávy od Jicchaka je třeba brát s rezervou.

PS: To nic nemění na tom, že si jeho souhrn informací z Izraele vždy rád přečtu.
Vpodstatě je to taková malá škola práce se zdroji informací  ;)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Elazar kdy 8. Listopad 2007, 17:09:56
Zoom, pri vsi ucte, mohu se zeptat, jak rozeznate protestujicho levicaka a protestujiciho pravicaka? A chcete mi tvrdit, ze lide, kteri protestuji proti propousteni arabskych teroristu jsou "levice"?

Takovy argument typu "to je levice.." bych zrovna od Vas necekal. Vy sama byste mela nejlepe vedet, ze v Izraeli rozdil mezi levici a pravici v evropskem pojeti neexistuje, protoze "levicaci" se nekdy chovaji jako mnohem vetsi narodovci, nez "pravicaci", a "pravicaci" casto vykazuji neuveritelne socialni citeni, o kterem by se i evropskym "levicakum" mohlo jen nechat zdat.

Ohledne tech demonstraci pred vyhnanim jsem na tom se zdroji podobne jako Vy, z prvni (nekdy zel z druhe) ruky. Ty moje zase znely, ze probihaly vice mene standardne, s pouze lokalnimi excesy. Ale mozna by to chtelo nekoho, kdo na takove demonstraci opravdu byl a dostal tam na budku. Moje zkusenosti z izraelskych demonstraci, kde jsem byl (at uz ajko aktivni nebo pasivni ucastnik) mi rikaji, ze to je izraelsky narodni sport (skoda ze ho Lubomir nema ve svych statistikach) a pokud k nejakemu nasili dojde, je to vzajemne (castecne i diky tomu, ze izraelsti policajti se na demonstracich nechovaji jako cesti, tj. v rukavickach)Yan: Prectu si Jicchaka, prectu si neco z ceskeho tisku, pak neco z Ha?aretz, mozna i Ma?ariv, kdyz ma opravdu chut se o necem dozvedet - a nekde v tom pruniku je mozna pravda.... Ma metoda u 90% zprav je: Odmyslete si veskere sceny z akcnich filmu, uberte trochu te krve, pocet zranenych a mrtvych zkratte o polovinu - a nejak tak to bylo. Pral bych treba vsem obhajcum intifady videt, jak takova "intifada" v Ramallahu opravdu probihala. Ve skutecnosti to byla koulovana a naprosto k smichu.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 9. Listopad 2007, 11:08:07
Tak myslím, že Zoom když mluví o levici a pravici, tak to bere podle izraelského dělení, ne podle evropského. Levičáci jsou ti, kdo chtějí rozdělit Jeruzalém, vandalizují židovské obce v Judeji a Samaří, chtěli by dát Arabům Golany, atd. Pravice jsou ti, kdo chtějí pravý opak.

A jak se rozeznají? No, třeba podle toho co skandují nebo mají na transparentech, ne? S hesly "Mír ihned" a "Konec okupace Palestiny" to asi nebude nikdo jiný, než levicoví extrémisté, ne?

O sociálním cítění netřeba debatovat - to přece v Izraeli není primárním kritériem dělení na levici a pravici.S tím čtení zpráv je to ovšem přesný postřeh  ;)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Samuel kdy 9. Listopad 2007, 13:14:12
Citace z článku " Kdo má rozehnat neonacisty v Praze? Policie!"

"My jsme ti, kdo zákony dodržují. Zákony mohou být nedokonalé, nicméně my je respektujeme, v plné důvěře v demokratický a právní stát. Ve stát, který si jistě poradí s těmi, kdo jeho zákony pohrdají a silou se snaží prosadit ?svoji pravdu.?"

Ne, že bych měl něco proti důvěře Scooolieho v náš stát, ostatně každý máme pro něco slabost :), ale já v právní stát v Česku, kde na zákony čas od času nebo systematicky kašle dle mého odhadu minimálně 80% dospělé populace napříč všemi sociálními skupinami, nevěřím.
Proč bych měl po všech zkušenostech zrovna v tuto chvíli být přesvědčen, že si stát dokáže zjednat právo, když to nedokáže ve spoustě jiných případů.
Tím nechci říci, že se připravuji na bitky s nacisty, jen mi přijde naivní se utěšovat, že tu situaci stát zvládne.
Podle mě policisté s tíží a nechutí budou schopni obě nebo více skupin oddělit od sebe, ale nacistům to k jejich účelu, tedy propagaci, bude stačit. Do zpráv se dostanou, kus plánované cesty v doprovodu policistů stejně urazí, své si zakřičí, někoho dříve či později napadnou a zbijí. To vše jako vždy vyšumí do vytracena ...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 9. Listopad 2007, 13:45:43
no to ses Same držel mimo pěkně dlouho :), to už Tě to muselo tady pěkně nadzvednout
taky ti přijde, že někteří chtějí z diskutujících žijí někde jinde než v Čechách?

ona ta kavárrenská slušnost má své meze asi trochu posunutý, možná až do "aussteigen, raus, Bahnhof Auschwitz" :(

takže v chobotu si brnkneme  8) agent 007


-----------------------
ale jinak docela slušná diskuze a výměna názorů co Vy klucká nato :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 9. Listopad 2007, 14:48:37
Ne, že bych měl něco proti důvěře Scooolieho v náš stát, ostatně každý máme pro něco slabost :), ale já v právní stát v Česku, kde na zákony čas od času nebo systematicky kašle dle mého odhadu minimálně 80% dospělé populace napříč všemi sociálními skupinami, nevěřím.
Proč bych měl po všech zkušenostech zrovna v tuto chvíli být přesvědčen, že si stát dokáže zjednat právo, když to nedokáže ve spoustě jiných případů.
Tím nechci říci, že se připravuji na bitky s nacisty, jen mi přijde naivní se utěšovat, že tu situaci stát zvládne.
Podle mě policisté s tíží a nechutí budou schopni obě nebo více skupin oddělit od sebe, ale nacistům to k jejich účelu, tedy propagaci, bude stačit. Do zpráv se dostanou, kus plánované cesty v doprovodu policistů stejně urazí, své si zakřičí, někoho dříve či později napadnou a zbijí. To vše jako vždy vyšumí do vytracena ...

Ta moje důvěra není zdaleka tak naivní, jak může vypadat. Je to úpěnlivá touha věřit, že tento stát dokáže přiměřeně reagovat na neonacistické provokace, a současně úpěnlivá touha po tom, aby se čeští Židé a jejich příznivci nediskvalifikovali tím, že přijmou stejné metody chování jako neonacistická chátra.

Prohlášení typu "zastavit i za cenu fyzického střetu" mě opravdu trápí. Zastávám názor, že zákony má dodržovat každý - a to, že nějací extrémisté chtějí provokovat přece není důvodem k tomu, aby se slušní lidé začali chovat jako anarchističtí bitkaři.

Co se týče propagace neonacistů, pak musím zopakovat svůj názor - přispěla k ní nejvíce hysterie, která se rozvinula ohledně chystaného provokačního pochodu. Provokací bezvýznamného spolku lidí, stojících na okraji společnosti, se zabývají všechna hlavní média. Každý známější politik považuje za potřebné se k těmto bezvýznamných nácíčkům vyjadřovat. Šíří se hysterie, jako by onen pochod měl být koncem světa, jemuž je nutné zabránit stůj co stůj, bez ohledu na zákony... Je to paradoxní, ale k propagaci nácků nejvíce přispěla ta část pražských Židů, která se na této mediální kampani podílí. Z tlupy pitomců udělali gigantické nepřátele, proti nimž se musí sjednotit celý svět.

Přitom stačilo v klidu vyčkat, až se parta nácíčků shromáždí na okraji Starého židovského města a úředník magistrátu mohl oznámit, že před hodinou byl vydán zákaz shromáždění a necht se proto rozejdou... Po 5 minutách by začala pracovat zásahová jednotka policie. Mohla z toho být 10 řádková zpráva na str. 5 celostátních deníků, resp. 20 sekundová zpráva v televizních novinách.

Namísto toho mají nácíčci reklamu, o jaké se jim nesnilo  :(

Chce to méně hysterie a více přemýšlení.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Tomsik kdy 10. Listopad 2007, 21:40:08
Byl jsem jak ve 14:00 na pietní akci Židovské obce tak v 15:00 na Staroměstském náměstí.
Nejsilnějsímy zážitky pro mě asi byly:
1) Slzy v očích mnohých při projevech před synagogou.
2) Projev pamětníka holokaustu na Staroměstském náměstí ve vězeňském úboru, který si oblékl poprvé po 60. letech...nemusím nic dodávat.
a mnohé daší...
P.S.: Díky policii za perfektně provedenou práci...
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 10. Listopad 2007, 21:53:50
Zdravím a pozdravuji,

nechtěl byste napsat článek o pietním shromáždění? Může to být popisné, stejně jako pocitové, jak uznáte za vhodné. Myslím, že dost našich čtenářů na místě bylo, ale řada určitě také ne a ty by to jistě zajímalo.

Sc.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: V.Neckar jr kdy 11. Listopad 2007, 03:04:44
Zajímalo by mne kde zůstal Nillbert a jeho JDL? Nějak jsem její přítomnost v tak klíčový den nezaznamenal
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: zoom kdy 11. Listopad 2007, 11:12:58
K vysvetleni - levice a pravice v izraelskem meritku neni vubec takova jako v zapadni Evrope. Levice = mirotvorci, bez ohledu na socialni situaci a skutecnou realitu tedy politicky vsichni od Avody resp. dnes Kadimy po ultralevicove arabske strany. Pravice vse napravo od Likudu a Mafdalu.
Jedina strana ktera se profilovala politicky napravo a socialne nalevo byl Mafdal. Dnes uz to tomu bohuzel tak neni. Pravice se snazi o zachovani uzemni celistvosti a silne armady a rekl bych, ze se za svoje izraelstvi resp. zidovstvi nestydi. Policie je nastroj moci a proto jedna podle toho kdo je u moci. Demonstrace pred vyhnanim z Guse byly potlacene dost hnusne. Ja tady v Izraeli na demonstrace nechodim, protoze se proste bojim. Vseobecne na pravicovych demonstracich byva reakce policie drsnejsi a na levicovych nemam co delat, vzhedem ke svym postojum. Davam prednost jinym formam.

Take bych velice uvitala, kdyby Tomsik napsal o Praze.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 12. Listopad 2007, 13:51:26
Byl jsem jak ve 14:00 na pietní akci Židovské obce tak v 15:00 na Staroměstském náměstí.

pokud jsem na tebe chrchlal v metru tak kolem 8 az 9 tak jsem rad ze jsi domu dorazil v poradku

jak jsem to viděl já
----
1) Majslovka od 14°°   ---- Nebylo narváno a bylo více starších než mladých
dost lidí si nalepilo samolepku ve tvaru žlutého magenu s nápisem Jude,
JÁ tedy ne, toto označení je pro mne symbolem utrpení mé rodiny a perzekuce Židů v minulých století A JÁ JSEM TAM ŠEL ABYCH VYJÁDŘIL SVŮJ POSTOJ PRÁVĚ ABY SE TOTO NIKDY NEOPAKOVALO

2) Staromák 15°°
proslovy pana Lustiga a dalších dvo lidí přeživších shoah byli krásné, ale zároveň věcné
osatní se z mého pohledu zvrhlo v předvolební a tomu podobnou estrádu, nicméně Přemek mi v TV zpravodajství dělal tak trochu kulisu :)
účast dost slabá na to jak byla v médiích vyhrocená situace

3) Majslovka 17°°
tam byla účast ještě sporadičtější

4) program ve společenském sále židovské radnice
pěkný, kavárenský pořad, kde mne hlavně zaujal postoj pana Cakla, který jako jediný nestranný pozorovatel a hlavní organizátor programu a hlavně vedoucí skupiny lidí, kteří nácky monitorují ŘEKL : ŽE BY ASI PRO PŘÍŠTĚ BYLO DOBRÉ ABY SE NA VEŠKERÉ ROZEPŘE MEZI Karlem a Frantou ZAPOMNĚLO A SPOLEČNĚ SE VYSTUPOVALO A JEDNALO.
Pro nás mlao skupinu lidí mimo Prahu je ono zmiňované "nemluvení" oto směšnější, když vidíme kolik Vás správných Židů příjde demonstrovat svůj občanský postoj a morálně se postavit proti , jak řekla do TV pani Holubová: "sráčům", a ukázat tak vlastně, jak moc si vážíte svých příbuzných, kteří zahynuli v koncentrákách a morálních hodnot. Oni to ti policajti stejně vyřeší za nás, když jsou za to placení, že? No může přijít také doba a ono "NE".

-------------
5) odchod a jízda metrem byla OK a rád bych se připojil k poděkování jak Policii ČR tak i Městské Polici
je smutné, že oni vlstně mrzli a chránili tu hrstku lidí "židů" kteří tam přišli když ostatnní byli hezky v teplíčku.
já osobně být tím policajtem tak si řeknu "kvůli těmhle pár lidem tady mrznu? to se a to příště můžu vysr..t"


nechci nikomu šahat do svědomí, ale mne osobně to dost zklamalo
nešel jsem tam jenom kvůli svým příbuzným , ale byl jsem tam hlavně kvůli svému svědomí a HLAVNĚ KVŮLI SVÝM DĚTEM
takže všem co tam nebyli NEDÍKY  :-\ //// LO-TODA
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Tomsik kdy 13. Listopad 2007, 19:02:24
pokud jsem na tebe chrchlal v metru tak kolem 8 az 9 tak jsem rad ze jsi domu dorazil v poradku

Jo jo, to je náhodička, moc mě těší... :)
Nejdřív jsem se děsil cesty domů, protože člověk nikdy neví jestli náckové nepojedou metrem že...ale když jsem stál v metru vedle skupinky chlapíků, z nichž minimálně jeden měl na hrudi zmiňovanou hvězdu, tak jsem si připadal hned bezpečněji...no a to plácnutí po rameni, nejdřív jsem nechápal, ale pak mi to došlo :) Jsem také rád, že jste dorazil v pořádku, snad i vaši kamarádi.
P.S.: Svět je fakt malej :)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: levi kdy 14. Listopad 2007, 08:00:45
P.S.: Svět je fakt malej :)


no, my jsme v té vánici dorazili domů o poznání později /23°°/
ale stálo to za to, osobně můžu říct, že mi to dost dalo ---- ať v dobrým tak i ve zlým
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Scooolie kdy 27. Prosinec 2007, 21:05:51
Omlouvám se, že se ještě vracím k tématu pochodu MND v Praze 10. 11. 2007, na výročí Křišťalové noci. Něco podobného ale zřejmě nastane i v lednu v Plzni, a proto upozorňuji na výborný článek, s nímž se zcela ztotožňuji. Do písmene. A to nejsem autorem  :D

Mladí (anti)národní (ne)demokraté
https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-mladi-anti-narodni-ne-demokrate-f2o-/p_spolecnost.asp?c=A071222_134945_p_spolecnost_wag (https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-mladi-anti-narodni-ne-demokrate-f2o-/p_spolecnost.asp?c=A071222_134945_p_spolecnost_wag)
Jinými slovy, domnívám se, že akce byla už dávno před svou realizací zbytečně a především uměle vyexponována odpůrci neonacistického pochodu, a to do té míry, že do automaticky kladné role ?hrdinných bojovníků proti fašismu? stylizovala spousta jedinců a obskurních organizací z ?opačné strany politického spektra? (záměrně užívám tento příměr, neboť se zdráhám pro neonacisty užívat označení ?krajní pravice?), jejichž jediným cílem bylo (jak ostatně ukázaly večerní události toho dne) vyvolat násilné střety s neonacisty.

Nejde o žádnou politiku appeasementu proti ?hnědým?. Nemůžeme ale nechat ultralevicové bojůvky, aby suplovaly práci bezpečnostních složek. Není možné přistoupit na legitimizační argument, že násilné útoky ze strany Antify a podobných jsou pouze prevencí před tím, aby se historie neopakovala. Za prvé, pokud by zde hrozilo nebezpečí násilných akcí ze strany jakýchkoli politických skupin, či k nim došlo, na jejich potírání máme státní ozbrojené a bezpečnostní složky. Za druhé je napadání a bití kohokoli zákonem postiženo jako výtržnictví, případně ublížení na zdraví. Zákon měří všem stejným metrem a nehodnotí neonacistické, či anarchistické a ultralevicové násilí jako jedno horší a druhé lepší. Obojí je porušením zákona.

Ostatně je zcela pochybené stavět ?Antifu? a podobné na stejnou úroveň jako pozůstalé, kteří do Maiselovy ulice vyšli protestovat proti zneuctění památky svých předků. A o to více pak zaráží kontrast mezi úsilím, které policie věnovala odzbrojení několika stovek příznivců MND najednou, zatímco ultralevičáci ve večerních hodinách páchali výtržnosti a ozbrojeni železnými tyčemi napadli policistu.

....

Obě dvě skupiny ? nacionálně-socialističtí radikálové i jejich ?militantně antifašistické? protějšky ? z podobných akcí tyjí. Jedni si dovedou ?přihřívat polívčičku? na přisvojování si tabuizovaných problémů či z represí proti sobě samým, druzí pod líbivá hesla ?proti fašismu? halí vlastní ideologii a podobné akce jsou jim dobré zejména k legitimizaci sebe sama. Co takhle příště podobné akce neexponovat do absurdních a megalomanských rozměrů, zachovat se čistě profesionálně a vzít tak vítr z plachet oběma skupinám?
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Tomsik kdy 27. Prosinec 2007, 22:50:54
Ano ano, presne tak.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: fanuel kdy 28. Prosinec 2007, 10:57:03
Ano ano, presne tak.
  Zdravím, ústava, zákony  v  nevyspělé demokracii a hlavně rasismus skrytý v hlavách. Nic méně je pravda že násilné složky pracují dobře, vždyť mají praxi Husákův režim.Podstata problému lidstva v EU je v socialismu a jeho ideologii.Dnes maskováno jako sociální a že by se na to mělo slyšet nás média masírují každý den.Kdo tam byl tak pochod MND se uskutečnil a asi jako jediný jsem byl puštěn přes dva kordony u Interkontinentálu to už ale bylo skoro po všem.Stanek (Fanuel)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Max kdy 22. Říjen 2008, 09:45:57
Jak jsem čekal, tak se i stalo. Ústavní soud odmítl podání Města Plzně na zrušení části zákona o shromažďování, protože město těžko může být jako právnická osoba dotčeno na lidských právech.

Neměl by už někdo nahradit toho muže na magistrátu, který nejprve vědomě protizákonně zakázal shromáždění a teď se zase diví opravdu - promiňte mi to slovo - jako hňup?

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/bezradna-mesta-neumi-se-branit-proti-extremistum_86421.html

Plzeňský primátor se pozastavil také nad tím, že město Plzeň jako instituce nemá právo obrátit se na Ústavní soud se stížností. "Vždyť přeci zastupujeme lidi."
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 22. Říjen 2008, 11:55:26
Hledam slovo, kterym bych te oznacil, vystihnul a presto neurazil... Jsi ..eee.. neni takoveho slova. Proste jsi osklive kacatko  :-\
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: analityk kdy 23. Leden 2009, 14:20:20
https://spravy.pravda.sk/mengele-mozno-vyrabal-v-brazilii-blondave-modrooke-dvojcata-plv-/sk_svet.asp?c=A090123_102836_sk_svet_p29 (https://spravy.pravda.sk/mengele-mozno-vyrabal-v-brazilii-blondave-modrooke-dvojcata-plv-/sk_svet.asp?c=A090123_102836_sk_svet_p29)
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 23. Leden 2009, 17:35:27
A jak to souvisi s tematem cehokoliv zde ?
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: analityk kdy 27. Leden 2009, 11:41:23
témat už je toľko že sa z toho nevyznám.
Název: Re: Kristal nacht in Prag
Přispěvatel: Vader kdy 27. Leden 2009, 17:03:07
témat už je toľko že sa z toho nevyznám.

Tak bud zalozte novy thread "linky" nebo jiny thread v odpovidajici kategorii. Napoveda : Hyde Park snese lecos.