fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: buck kdy 2. Květen 2011, 22:02:32

Název: Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 2. Květen 2011, 22:02:32
Jaký je váš názor na neonacisty a na sílící rasismus & antisemitismus v české společnosti?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Květen 2011, 23:31:27
Když budu hodně stručný: negativní. Nicméně si osobně nemyslím, že by antisemitismus v české společnosti sílil. Dokonce ani neonacismus - stačí si vzpomenout, kolik lidí zcela otevřeně projevovalo sympatie skinheadům v 90. letech a zjistíme, že dnes to horší není. Což neznamená, že by to nemohlo a nemělo být lepší.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 3. Květen 2011, 09:30:21
dá se to nějak početně odhadnout? mě taky překvapilo, že těch radikálních příznivců bylo v tom brně poměrně málo..

to že nás bylo tři až čtyřikrát tolik bylo docela příjemné a myslím, že blokáda pochodu zcela splnila svůj účel - lidi ukázali, že jim to není jedno, a že jsou na podobné projevy ostražití..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: zoom kdy 3. Květen 2011, 10:35:06
To že do Brna dojelo poměrně málo neonacistů mi připadá v českém prostředí docela normální. Horší je pomyšlení kolik je takových, kteří by přišli - přijeli, kdyby to opravdu stálo za to anebo by je pozval nějak opravdu charizmatický "vůdce". Prostě kam by se přidala váhající většina.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 3. Květen 2011, 10:43:34
Myslím Zoom, že to tak není.. oni mají v tom Brně nějaké centrum a chystali se na to dost dlouho..
To, že jich bylo málo podle mě může svědčit i o tom, že jich prostě o moc víc není..

většina neváhající se projevila dost důrazně.. co s tou váhají to nevím.. ale nějak si neumím představit charismatického vůdce extrémně radikálního charakteru..  ::)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: zoom kdy 3. Květen 2011, 11:36:44
No naštěstí to Vandas se svou vizáží účetního není a doufejme že se hned tak někdo nenajde. Já si to buhužel umím představit docela dobře.  >:(
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Květen 2011, 09:02:57
Pravděpodobně si ten blbeček představuje, že vypadá tak trochu jako Ronan Vibert, herec ztvárňující postavu Robespierra v zábavné rytírně "Scarlet pimpernel"  ::)
Zase jeden "hodný chlapeček" utržený z řetězu. Pozor na hodné chlapečky. V dospělosti se z nich velmi často stávají solidní devianti. 8) 
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 4. Květen 2011, 12:01:22
Čtete někdy diskuse pod články o Romech a Židech na Novinkách(seznam.cz)?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 10. Květen 2011, 01:05:43
Buck: asi bych  nebral Novinky jako ten nejobjektivnější zdroj. Vezměte to tak, že to je de facto komunistický server a podle toho se tam stahují lidé určitého způsobu myšlení (jinak řečeno primitivové). B.hužel,  co se týče Romů,  zkuste mi najít člověka, který by neměl nějakou zkušenost s jejich kriminalitou. Zatímco antisemitismus je záležitost v podstatě iracionální, byť v evropské kultuře ošklivě hluboko zakořeněná, postoj obyvatelstva vůči  Romům má častó své racionální základy, které jsou dány  způsobem jejich života a které  Romové sami ochotně přiživují.   Mám jen otázku: jak to, že  nikdo nebyl za x století(!) schopen Romy naučit to, že je lepší pracovat než nepracovat, vzdělávat se než vzdělání opomíjet, zákon respektovat místo porušovat. Neboť vezmeme-li to po stránce historické již  císař Karel VI. vydal drakonický  patent proti nim (zřejmě již tehdy byly s tímto etnikem jakési neblahé zkušenosti). A ať se to zkoušelo po dobrém či po zlém, výsledek v konečné fázi nulový. Stále pokud někdo řekne Rom,  asociace většinou bývá člověk, který nepracuje, žije ze sociálních dávek a kriminálník. Byť připouštím, že je to image scestná a ne  vždy odpovídající pravdě, ptám se, nakolik sami Romové pracují na tom, aby ji změnili? Neb jsem skálopevně přesvědčen, že etnikum romské je etnikum s obrovským potenciálem. Schází jen jedno jediné. Tento potenciál uchopit a nasměrovat ho směrem, kerý bude přínosný jak pro  Romy samotné, tak i pro okolní národy, se kterými žijí. Jakou motivaci použít k tomu, aby se Romové integrovali do společnosti, která je obklopuje a přinesli tím prospěch sobě i těm okolo? Ten, kdo nalezne odpověď na tuto otázku budiž odměněn cenou Nobelovou. A já tomu člověku půjdu políbit nohu a budu ho nazývat opravdovým mudrcem a Mistrem života.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 10. Květen 2011, 13:19:02
Diskuze na Novinkách nečtu právě proto, abych se vyhnula čtení podobných příspěvků..  ::) ::) ::)

ještě že jsem to Martine nečetla ráno, to bych asi přišla pozdě do práce..


1) Existuje spousta lidí, kteří nemají přímou zkušenost s romskou kriminalitou. Nicméně přesto většina z nich je ochotná o ní dlouze vykládat. Z této skutečnosti vyplývá další skutečnost: Fakt, že když se řekne "Rom", vyvolá to asociaci člověka nepracujícího, pouze přiživujícího se - tento fakt vůbec nic nevypovídá o skutečném stavu věci.

2) Určitá obava z něčeho, co neznáme je v podstatě přirozená. Takže určitá část rasové nevraživosti je lidem  vrozená.. Vím bezpečně, že běžný Čech neví o židovství a o Židech vůbec nic, stejně tak jako o Romech (to ostatně vyplývá i z toho vašeho příspěvku..)

Představa, že lze s lidmi tak manévrovat a manipulovat je a strkat je do nějakých "směrů" teoreticky "prospěšných" (a komu jako?? .. nám?? .. jim??  ;D ;D ) je přinejmenším úsměvná.. Takže nemudrujte a běžte se seznámit s nějakými Romy, ať o nich neplácáte takové nesmysly..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 10. Květen 2011, 13:35:12
Ono to Marcelo není tak jednoduché... Pokud podle předevčírem zveřejněného průzkumu má na Romy negativní názor 86 % obyvatel ČR, tak těžko se spokojit s tím, že to je projev extremismu a rasismu. Když vůči jiným národnostem to číslo je výrazně nižší.

Já třeba zkušenost s romskou kriminalitou nemám, resp. nevím, zda mám či nemám, protože pachatelé některých drobných zlodějinek (vykradený sklep, auto) nebyli nikdy chyceni. S čím ale zkušenost mám je jedna (ano jen jedna) romská rodina, která dokáže zlikvidovat klidný život lidem v celé ulici. Prostě tím, že od jara do podzimu má otevřená okna, řvoucí televizi a přes ni na sebe řvoucí členy rodiny. Neurvale, sprostě, neskutečně nahlas - a do pozdních nočních hodin. Prostě proto, že jsou to nemakačenkové, kteří se narozdíl od jiných ráno vyspinkají do oběda. Že to jsou Romové je zřejmé z jejich slovníku. A teď mi řekněte, co bych asi tam v té anketě měl odpovědět na otázku, zda chci Romy za sousedy?

Jen dodám, že kousek vedle bydlí rodinka, o které jsem až nedávno z rozhovoru mezi rodiči a děckem pochopil, že to jsou zřejmě Ukrajinci. A denně potkávám několik velmi zdvořilých a příjemných vietnamských dětí i dospělých Vietnamců - o nichž tuším, že jsou mí sousedé jen podle toho, jak často se potkáváme...
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 10. Květen 2011, 14:18:40
No co co.. .. byste měl odpovědět..  tsss..  ;D .. měl byste popravdě odpovědět, že Romové vám v globále příliš nevadí, ale že rozhodně za sousedy nechcete jistého XY ..

herdek .. to srovnávání .. Vietnamci jsou "hodnější" než Ukrajinci  a ukrajinci jsou "hodnější než Romové.. Scoolie, neštvete mě.. (já vím, že takhle přemýšlí 90% obyvatelstva.. .. no budu optimista.. třeba jen 80%..)

Já vím, že to není jednoduché.. vím to moc dobře a na vlastní kůži..
 .. právě proto mi takové rádobyduchaplné mentorování připadá dosti nebezpečné.. S obrovskou ochotou se k tomu přidá kdekdo a zejména ti, co o dotyčné problematice vědí úplné prd..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 10. Květen 2011, 16:30:03
Já bych se k tomu vyjádřil asi tak, ževětšina Romů je sociálně nepřizpůsobivá. Ale to nesmí znamenat, že když nějakého potkám, budu se k němu podle toho chovat. Mám zkušeností špatných(trochu špatných) více než dobrých, ale ona jedna dobrá zkušenost je důvodem proč tak nelze jednat. Jednat lze tak jen v případě, kdy chci svěřit někomu nějakou zodpovědnost/práci-hlásí se oni dva cizí -1 Rom 1 Čech a nemám o nich jiných preferencí. Ovšem i v tomto případě se lze rozhodnout jinak, na základě pomoci sociálně slabší skupině a tím i státu.
PS: Chtěl bych podotknout že historická diskriminace Romů, by mohla být i zcela neoprávněná-vždyť kočovali-nedocházelo k větší interakci (snad nějaké krádeže slepic)  To mohl být čistý xenofobní rasismus.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 10. Květen 2011, 22:07:08
Já bych se k tomu vyjádřil asi tak, že většina Romů je sociálně nepřizpůsobivá.

Hmmm..   ::) ::) .. a odkud máte, prosím tuto informaci?? Vy víte kolik u nás žije Romů? A máte nějak spočítané ty, kteří jsou "sociálně nepřizpůsobiví"?

.. a jak se vlastně definuje ta "sociální nepřizpůsobivost"? Co je tím kritériem? Že je někdo delší dobu nezaměstnaný?  (to jsem zažila a můj muž jakbysmet)  Že má víc jak tři děti? (já měla tři, on taky, ale jinde.. hm..) Anebo tím, že byl někdo soudně trestaný (jednou? nebo jen ti, co byli víckrát?) .. (můj muž v té době měl za sebou celkem 6 - 7 let ve III. nápravné skupině..) ..? Že nenosí smetí do popelnice a háže ho z okna? (Mimochodem.. to jsem tuhle zahlídla na jakýchsi fotografiích z Hebronu.. dělají to prý židovští osadníci, kteří bydlí v historickém centru města.. ulice jsou "zastřešené" sítěmi, aby odpadky nepadaly lidem na hlavu..)

No.. vypadá to, že by do kategorie "sociálně nepřizpůsobiví" mohl být zařazen leckdo včetně mě.. 

.. ale mi někdo ukrást slepici, tak na něj vemu vidle rom nerom, cikán necikán.. jakýpak xenofobní rasizmus..


p.s. setkala jsem se během svého života s mnoha Romy, většina z nich byla přizpůsobivá až příliš.. nevím sice úplně přesně kolik měli dětí, jestli na ně brali či nebrali přídavky (ale řekla bych že brali - byli by blbí, kdyby to nedělali). Nevím, jestli vynášeli odpadky - ale ve všech bytech, které jsem  viděla bylo rozhodně uklizeno víc a pečlivěji než u mě.. a taky nevím kdo z nich a za co byl trestán, ale nikdy mi nikdo z nich nijak neublížil, ani mě nijak nepoškodil.. (což se o mých sousedech - Češích říct nedá..)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 11. Květen 2011, 07:38:48
Snažme se pohlížet na realitu romskýma očima - z jejich pohledu jsou "podivnými" všichni konformní lidé, žijící podle zásad civilizace, nemající v genech kočovný způsob života...  ;D
Jsem přesvědčen, že Romové jsou schopni přežít extrémní podmínky, které bychom my všichni ostatní (závislí na elektřině, vodovodu, intenzivní zdravotní péči, plynulému přísunu financí a potravin), nepřežili v případě selhání zásobování, či totálnímu black-outu, ani týden. ;D 
A to je to, co mne s nimi usmiřuje, neboť příroda jim (mnohem životaschopnějším než my) dává zapravdu. :D
Co? ;)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 11. Květen 2011, 14:07:08
Mám s romy velkou zkušenost protože jsem snimi dlouho(15let) pracoval v dolech.Rozhodně bych je nikdy neházel všechny do jednoho pytle.Mezi sebou se chovají velmi solidárně.jejich sociální uspořádání mi velmi připomíná Arabskou klanovou společnost z dob před vznikem Islámu
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Květen 2011, 15:56:50
No co co.. .. byste měl odpovědět..  tsss..  ;D .. měl byste popravdě odpovědět, že Romové vám v globále příliš nevadí, ale že rozhodně za sousedy nechcete jistého XY ..

herdek .. to srovnávání .. Vietnamci jsou "hodnější" než Ukrajinci  a ukrajinci jsou "hodnější než Romové.. Scoolie, neštvete mě.. (já vím, že takhle přemýšlí 90% obyvatelstva.. .. no budu optimista.. třeba jen 80%..)

Já vím, že to není jednoduché.. vím to moc dobře a na vlastní kůži..
 .. právě proto mi takové rádobyduchaplné mentorování připadá dosti nebezpečné.. S obrovskou ochotou se k tomu přidá kdekdo a zejména ti, co o dotyčné problematice vědí úplné prd..

Nikoliv. Moje zkušenost je taková, jaká je, a na jejím základě Romy za sousedy nechci. Ledaže získám jinou - opačnou - zkušenost s Romy. Do té doby si ale ponechám závěr na základě zkušenosti stávající.

Jinak to srovnání s Vietnamci a Ukrajinci je opět moje ryze subjektivní, které nikomu nevnucuji, ale prostě takovou zkušenost mám. Prostě tito lidé mě neobtěžují.

A zdá se, že takto ryze subjektivně odpovídali i další lidé v tom průzkumu a co čert nechtěl, 86 % z nich má jakousi nedobrou zkušenost s Romy. A ptejme se: Je to chyba těch lidí, kteří odpovídali?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Květen 2011, 16:50:44
Mám s romy velkou zkušenost protože jsem snimi dlouho(15let) pracoval v dolech.Rozhodně bych je nikdy neházel všechny do jednoho pytle.Mezi sebou se chovají velmi solidárně.jejich sociální uspořádání mi velmi připomíná Arabskou klanovou společnost z dob před vznikem Islámu

V tom házení do jednoho pytle je zakopán pes.

1) Obecně všichni víme, že lidé jsou různí a v každé skupině (ať už vymezené jakkoliv - národnostně, nábožensky, územně atd.) se najdou lidé problémoví a problémy ostatním nepůsobící.

2) Ale jen málokdo z nás má chuť dělat ze sebe zkušební myšku a pokud už má špatnou zkušenost, zkoušet to znovu - pokud si může vybrat. To je normální proces učení se - spálím si ruku o kamna, už na ně nesahám; koupím si auto, které je často porouchané, už si příště stejnou značku nekoupím.... udělám špatnou zkušenost s romskými sousedy, už příště Romy za sousedy nechci. Může se to někomu nelíbit, ale je to zcela přirozené jednání.

Většina lidí je vychovávána k tomu, že je korektní říkat jen názor 1), takže ho velká část populace vyhlašuje. V praxi se ale zcela pragmaticky řídí zkušeností, tedy bodem 2). Prostě stát nutí lidi k double thinking.
Skutečným řešením přitom není převýchova těch, kdo mají nedobrou zkušenost, ale zmenšováním počtu oněch nedobrých zkušeností.

Už jsem zmínil Vietnamce. Ti jsou jako cíle negativního vnímání primárně mnohem zranitelnější než Romové. Na první pohled vypadají jinak. Často neumí dobře česky. A přesto je negativně vnímá mnohem méně lidí než Romy. Důvod je prostý - s Vietnamci mají lidé minimum negativních osobních zkušeností. Zbývají jen "přenesené" negativní názory, ale i ty se často mění v neutrální až pozitivní pod vlivem osobního styku s Vietnamci. U Romů tomu tak zdá se není nebo je v daleko menší míře. Proč se máme domnívat, že to je chyba majority a ne Romů, když u Vietnamců je tomu jinak?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 11. Květen 2011, 17:54:12
Marcelo, představte si, že jich i pár znám. Soused na chatě je Rom a je to velice slušný a pracovitý člověk a rád si s ním to kafe nebo pivko dám. A taky jsem je měl možnost poznat i z druhé stránky, před rokem vykradené auto, teď v pátek moje kancelář... Nejlepší je, že policie celkem dost dobře ví, kdo to asi je, ale pokud je nechytí na místě, tak moc šancí nemají. Tak objíždím bazary a hledám svůj počítač .... Vyvíjel jsem dost unikátní program, je v háji. Když přijdete o 4 roky práce, tak to skutečně zamrzí.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 11. Květen 2011, 22:44:51
Mě osobně se nelíbí že se někteří  vyčůraní politici šplhají přes "cikánskou otázku"do vyšší politiky např.Řápková,starosta N.Bydžova atd....Nebo se cikánskou otázkou zakrývají korupčí aféry.Docela dost lidí  rádo skočí na udici jakmile se jedná o Romy.Dokonce se vymýšlí i pohádky ovysokých soc. dávkách ,důchodech pro romy,že dostávají mobily na úřadech práce  atd.... Emailem mi od různých lidí chodí tyhle bláboly celkem pravidelně.Krajně mi to připomíná praktiky vládnoucí NSDAP v 30 letech 20 stol.Kdy se vypustila mezi Německý lid fáma,že vlasy židů přenáší nebezpečné infekce.Myslím si,že je to všechno moc dobře promyšlené ,nevím sice kdo to dělá,ale dělá to velmi dobře a daří se mu
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 12. Květen 2011, 00:17:18
Zrovna tomu starostovi Nového Bydžova bych nic nevyčítal. Na jeho místě a na místě bydžovských obyvatel bych být nechtěl. Co se "pohádek" o Romech týče, zkuste se někdy informovat, na dávky (včetně příspěvku na bydlení) v jaké výši má nárok nepracující manželský pár (jakýkoliv, romský, neromský) s několika dětmi  - a divte se pak třeba prodavačce z Kauflandu, která jak hloupá chodí do práce... Není totiž výjimkou, že pracující lidé žijí od výplaty k výplatě v bytě 2+1 na 60 m2 s 2 dětmi, zatímco nepracující lidé s 4 a více dětmi dostávají 8 a více tisíc příspěvek na bydlení na byt 100 m2 ve staré zástavbě... Samozřejmě by mohli bydlet i levnějším a menším bytě, ale proč? Stejně se nájemné platí z příspěvku na bydlení, tak co?
Jistě, je to chyba systému. Nemyslím ale, že by ten vztek řady pracujících lidí, kteří to nemají lehké, ale snaží se, směřoval cíleně jen vůči Romům. Směřuje vůči obecně vůči flákačům, neromským i romským.
Právě neochota standardních politických stran zastat se lidí, kteří dělají za podprůměrné mzdy (ale dělají!), spolu s falešnou politickou korektností, zakazující pojmenovávat konkrétní potížisty, vedou k tomu, že se občané obracejí k extrémistům. Ti sice nabízejí recepty na řešení stupidní, ale alespoň nějak projevují zájem.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 12. Květen 2011, 09:23:11
https://www.novinky.cz/domaci/233133-zpevacka-vera-bila-se-odmita-nastehovat-do-holobytu.html (https://www.novinky.cz/domaci/233133-zpevacka-vera-bila-se-odmita-nastehovat-do-holobytu.html)
 
Třeba kdyby se obrátila na jmenovkyni Lucii, ta by jí možná z profesionální kolegiality pomohla ...?  :D
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 10:26:19
Scooolie: je to problém, kdy odpor těch, kdo pracují, k asociálnímu chování těch, kdo nepracují, je automaticky označován ve vydatné mediální masáži různými pseudohumanisty jako rasismus, neonacismus.  V konečném důsledku to vede k rozšiřování řad zastánců těchto pochybných ideologií. Jinak bych chtěl vyzdvihnout duchovní rozměr práce. B.h stvořil svět. Tedy vykonal nějakou práci. Nakonec stvořil člověka ke svému obrazu. Tedy i člověk má pracovat. A kdo nepracuje, neplní poslání, ke kterému byl poslán na Zemi. Nebo vezmu-li to i podle Nového Zákona, Pavel to vyjádřil lapidárně: Kdo nepracuje ať nejí. Kdyby tuto myšlenku dnes vyslovil nějaký politik a co hůř, snažil se ji v praxi prosadit, zda by nebyl rozcupován na kousky v médiích?  Troufám si tvrdit, že jako politik by skončil.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 10:51:08
Nemyslím ale, že by ten vztek řady pracujících lidí, kteří to nemají lehké, ale snaží se, směřoval cíleně jen vůči Romům. Směřuje vůči obecně vůči flákačům, neromským i romským.

 :( no.. jak kdy.. jak kdy..

Právě neochota standardních politických stran zastat se lidí, kteří dělají za podprůměrné mzdy (ale dělají!), spolu s falešnou politickou korektností, zakazující pojmenovávat konkrétní potížisty, vedou k tomu, že se občané obracejí k extrémistům. Ti sice nabízejí recepty na řešení stupidní, ale alespoň nějak projevují zájem.

 :-[ :( :o ??? ::) .. ježišmarjá.. Scoolie..


Zkuste si někdo představit, že jste se narodili jako Rom. Ve slušné rodině.  Přesto, pokud to je na vás vidět, že jste Rom nebo Romka, musíte už od školky počítat s tím, že budete muset neustále dokazovat každému člověku s kterým se setkáte, že nejste hajzl, který mu chce ukrást peněženku.
Pořád znovu a znovu, všude kam přijdete, s kýmkoli se setkáte..

A přitom jste nikdy nikomu nic neukradli, ani vy ani vaši rodiče. Dospělí členové vaší rodiny chodí normálně do práce, ale máte spoustu příbuzných a sousedů, kteří by chtěli chodit do práce, ale tu práci prostě nenajdou.
Takové ty kecy "kdo pracovat chce, tak si práci najde.." .. takhle mluví ti, kdo nikdy nebyl nezaměstnaný a nikdy si práci nehledal.. Kdo sám na své kůži nezažil několikeré opakované odmítnutí neví o čem je řeč..

Já vím, že to není jednoduché.. vím to moc dobře a na vlastní kůži..
 .. právě proto mi takové rádobyduchaplné mentorování připadá dosti nebezpečné.. S obrovskou ochotou se k tomu přidá kdekdo a zejména ti, co o dotyčné problematice vědí úplné prd..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 11:39:07

Zkuste si někdo představit, že jste se narodili jako Rom. Ve slušné rodině.  Přesto, pokud to je na vás vidět, že jste Rom nebo Romka, musíte už od školky počítat s tím, že budete muset neustále dokazovat každému člověku s kterým se setkáte, že nejste hajzl, který mu chce ukrást peněženku.
Pořád znovu a znovu, všude kam přijdete, s kýmkoli se setkáte....

Otázka : Co vlatně Romové aktivně dělají pro to, aby tuto představu o sobě u lidí  změnili? Udělali kdy pro to vůbec něco?
P.S. abyste si nemyslela, že vinu chci házet jen na Romy. Bílá společnost je vinna tím, že jim jejich jednání nejenže toleruje, ale i přímo nebo nepřímo podporuje.
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Zina kdy 12. Květen 2011, 12:20:08
Troufám si tvrdit,že v extrémních podmínkách by každý z nás byl schopen přežít.Pochybují,že cikáni by byli schopni přežít.Každý z nás by velice rychle začal totíž pracovat na přežití,což u cikánu neplatí.Jen s krádežemi dlouho nevydržíte.
Z mých zkušeností vím,že můžete chtít vy pomoci sebevíc,ale kde není zájem,tak to prostě nejde.Vidím to každý den,ve škole,v rodinách.Nejhorší na tom je,že dnešní cikánské rodiny jsou na tom mnohem huře,než byly před 20 lety.Devastace je obrovská.Dnešní děti v těchto komunitách neznají nic pozitivního ze života.Samozřejmě jsou vyjímky,ale těch je tak málo.
Přesvědčit Romy nebo cikány(většinu),aby nejen pracovali,ale také s penězma hospodařili je nadlidský úkol.A v tomto já vidím největší problém.Když někdo přichází snadno k penězům,nezná jejich cenu.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 12:35:41
Otázka : Co vlatně Romové aktivně dělají pro to, aby tuto představu o sobě u lidí  změnili? Udělali kdy pro to vůbec něco?
P.S. abyste si nemyslela, že vinu chci házet jen na Romy. Bílá společnost je vinna tím, že jim jejich jednání nejenže toleruje, ale i přímo nebo nepřímo podporuje.

No jo to je právě ono..
 
 A proč si myslíte, že by měli dělat ještě něco dalšího než to, že nebudou krást peněženky a chodit do práce žít jako hodní, slušní a spořádaní občané??
 
 Martine, pokud to nevíte, tak mě to mrzí, ale těžko s tím tady a teď něco udělám.. Jistě že toho dělají hodně, ale to opravdu vidí jen ti, kteří to chtějí vidět.. (jak mezi Romy, tak mezi neromy..)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 12. Květen 2011, 12:42:36
Kdo nejí, ať nepracuje ! ;)
 
Domnívám se, že Romové nějak necítí potřebu někomu něco dokazovat, resp. někoho přesvědčovat, že "nikomu nechtějí vyčorovat perzu". Oni se sebou problémy nemají a vystačí si tací, jací jsou. Nemají nějaké náznaky komplexu méněcennosti či pocit provinilosti, že je někdo podezřívá z nekalostí. (Takto může uvažovat "gadžo", vychovaný ve stylu "zločin a trest", pokoušející se skrze svoji mentalitu vžít do mentality, kterou nezná.)  ;)  Romové jsou suverénní a pochopí je pouze ten, kdo pochopí jejich hodnotovou stupnici.  :D  Prostě - tady mě máte takového, jaký jsem. Jestli vám to vadí, je to váš problém, nikoliv můj.
 
Troufám si tvrdit,že v extrémních podmínkách by každý z nás byl schopen přežít.Pochybují,že cikáni by byli schopni přežít.
Nesouhlas, Zinočko.  ;D  Zkuste si to technicky představit. Romové jsou schopni plynule přejít na život s kotlíkem na ohni u potoka. Já a mnoho jiných nikoliv. ... a o tom to je. 8)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 12:50:50
Romové jsou schopni plynule přejít na život s kotlíkem na ohni u potoka. Já a mnoho jiných nikoliv. ... a o tom to je. 8)

no proto to taky intenzivně trénujem ..  ;D ;D


(https://img3.rajce.idnes.cz/d0303/2/2455/2455102_374aa9a137eb7d44697c58097d0774a5/images/P1060487.JPG)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 12. Květen 2011, 12:57:57
Nemyslím ale, že by ten vztek řady pracujících lidí, kteří to nemají lehké, ale snaží se, směřoval cíleně jen vůči Romům. Směřuje vůči obecně vůči flákačům, neromským i romským.

 :( no.. jak kdy.. jak kdy..

Právě neochota standardních politických stran zastat se lidí, kteří dělají za podprůměrné mzdy (ale dělají!), spolu s falešnou politickou korektností, zakazující pojmenovávat konkrétní potížisty, vedou k tomu, že se občané obracejí k extrémistům. Ti sice nabízejí recepty na řešení stupidní, ale alespoň nějak projevují zájem.

 :-[ :( :o ??? ::) .. ježišmarjá.. Scoolie..


Zkuste si někdo představit, že jste se narodili jako Rom. Ve slušné rodině.  Přesto, pokud to je na vás vidět, že jste Rom nebo Romka, musíte už od školky počítat s tím, že budete muset neustále dokazovat každému člověku s kterým se setkáte, že nejste hajzl, který mu chce ukrást peněženku.
Pořád znovu a znovu, všude kam přijdete, s kýmkoli se setkáte..

A přitom jste nikdy nikomu nic neukradli, ani vy ani vaši rodiče. Dospělí členové vaší rodiny chodí normálně do práce, ale máte spoustu příbuzných a sousedů, kteří by chtěli chodit do práce, ale tu práci prostě nenajdou.
Takové ty kecy "kdo pracovat chce, tak si práci najde.." .. takhle mluví ti, kdo nikdy nebyl nezaměstnaný a nikdy si práci nehledal.. Kdo sám na své kůži nezažil několikeré opakované odmítnutí neví o čem je řeč..


Stejně jsou na tom třeba ti Vietmanci. Anebo zpočátku byli. Nemusí se nám to líbit, ale prostě to tak je. A nejlepší cestou je přesvědčovat majoritu, že ten dojem je mylný. Vietnamcům se to podařilo, tak proč by se to nepodařilo Romům?

To, že by někdo chtěl chodit do práce, ale nesežene ji, je jistě pravda. Na druhou stranu se zbývá zeptat, čí je to chyba? proč jiní ji mají? Není to třeba tím, že romská komunita "žije dneškem" a prakticky nedbá na vzdělání svých dětí?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 12. Květen 2011, 13:00:51
Troufám si tvrdit,že v extrémních podmínkách by každý z nás byl schopen přežít.Pochybují,že cikáni by byli schopni přežít.Každý z nás by velice rychle začal totíž pracovat na přežití,což u cikánu neplatí.Jen s krádežemi dlouho nevydržíte.
Z mých zkušeností vím,že můžete chtít vy pomoci sebevíc,ale kde není zájem,tak to prostě nejde.Vidím to každý den,ve škole,v rodinách.Nejhorší na tom je,že dnešní cikánské rodiny jsou na tom mnohem huře,než byly před 20 lety.Devastace je obrovská.Dnešní děti v těchto komunitách neznají nic pozitivního ze života.Samozřejmě jsou vyjímky,ale těch je tak málo.
Přesvědčit Romy nebo cikány(většinu),aby nejen pracovali,ale také s penězma hospodařili je nadlidský úkol.A v tomto já vidím největší problém.Když někdo přichází snadno k penězům,nezná jejich cenu.

Problém současných romských dětí je, že nemají pozitivní vzory. Pokud rodiče (z jakéhokoliv důvodu) žijí na dávkách a nepracují, vzdělání mají na úrovni zvláštní školy, kdo je dětem vzorem a co z nich může vyrůst - byť by měly jinak předpoklady k normálnímu vzdělání a začlenění do společnosti?
A kdo je tím vinen? Společnost? Nebo spíš konkrétní rodiny?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 13:06:50
Není to třeba tím, že romská komunita "žije dneškem" a prakticky nedbá na vzdělání svých dětí?

ale jo.. jistě že to je z velké části způsobeno právě tímto..

jenže to je právě ta tradice, kterou je tak strašně těžko měnit..
a navíc se mnohým vzdělaným Romům stalo to, o čem vy a ani mnozí další mnoho nevíte..
že ani přes svoje vzdělání tu práci neseženou..  :(

A když k tomu přidáte příšernou úroveň českého školství..   :(
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 13:37:35
Otázka : Co vlatně Romové aktivně dělají pro to, aby tuto představu o sobě u lidí  změnili? Udělali kdy pro to vůbec něco?
P.S. abyste si nemyslela, že vinu chci házet jen na Romy. Bílá společnost je vinna tím, že jim jejich jednání nejenže toleruje, ale i přímo nebo nepřímo podporuje.

No jo to je právě ono..
 
 A proč si myslíte, že by měli dělat ještě něco dalšího než to, že nebudou krást peněženky a chodit do práce žít jako hodní, slušní a spořádaní občané??
 
 Martine, pokud to nevíte, tak mě to mrzí, ale těžko s tím tady a teď něco udělám.. Jistě že toho dělají hodně, ale to opravdu vidí jen ti, kteří to chtějí vidět.. (jak mezi Romy, tak mezi neromy..)
No právě! Nekrást ty peněženky ani nic jiného a chodit do práce. Podívejte, kolik je tady zahraničních dělníků, kteří jsou rádi, že tu pracují i za minimální mzdu. Myslíte, že kdyby ze strany Romů byla skutečně ochota pracovat, že by jejich místa nezaplnili?
P.S.  to příšerné školství  každým rokem produkuje nové vzdělance, studují tu i cizinci.  Nebude to spíš o ochotě nebo neochotě studovat?
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 13:42:54
nevím.. nevím.. nevím..

můj muž pracovat chtěl, ale kolikrát nepracoval.. a někdy taky nechtěl, protože ho to věčné postrkování a ponižování už sralo a taky to nebyl žádný beránek.. chodil sbírat staré železo na stavby.. chodila jsem s ním.. s kočárkem..

nic o tom životě nevíte..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Zina kdy 12. Květen 2011, 13:47:49
Milý pane gvodrazko :)  Jsem schopná i bez kotlíku přežít v lese.Mám za sebou několik pobytu v přírodních podmínkách.Bez zakoupeného jídla jsem přežila a k mému dobru i s úbytkem váhy.A nemít jinou možnost,zvládl by jste to také.
PS. ;) Pro začátek mohu nabídnout školu v přírodě,není až tak extremně náročná.Jeden den s dětmi se staráme sami o sebe.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 13:52:07
nevím.. nevím.. nevím..

můj muž pracovat chtěl, ale kolikrát nepracoval.. a někdy taky nechtěl, protože ho to věčné postrkování a ponižování už sralo a taky to nebyl žádný beránek.. chodil sbírat staré železo na stavby.. chodila jsem s ním.. s kočárkem..

nic o tom životě nevíte..
Nebude to všechno spíš o motivaci? Když mám dobrou motivaci ukázat, že jsem v něčem opravdu dobrý, tak to dokážu. Vždycky se v životě najdě něco, co člověka štve. Jenže je to o tom to překonat a jít dál. Taková zdravá zarputilost není ani trochu na škodu. ;)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 13:53:01
Milý pane gvodrazko :)  Jsem schopná i bez kotlíku přežít v lese.Mám za sebou několik pobytu v přírodních podmínkách.Bez zakoupeného jídla jsem přežila a k mému dobru i s úbytkem váhy.A nemít jinou možnost,zvládl by jste to také.
PS. ;) Pro začátek mohu nabídnout školu v přírodě,není až tak extremně náročná.Jeden den s dětmi se staráme sami o sebe.

hi hi hi.. bingo..  8)   .. v našich přírodních podmínkách bez koupeného jídla to jde jen když ukradnete brambory na poli.. :-))))))))))))).. naše děcka to zkoušely na Šumavě a byli z toho řádně zdecimovaní..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 13:55:52
Nebude to všechno spíš o motivaci? Když mám dobrou motivaci ukázat, že jsem v něčem opravdu dobrý, tak to dokážu. Vždycky se v životě najdě něco, co člověka štve. Jenže je to o tom to překonat a jít dál. Taková zdravá zarputilost není ani trochu na škodu. ;)

jo jenomže furt dokola někomu něco dokazovat člověka po čase docela otráví..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Zina kdy 12. Květen 2011, 14:14:31
Milá Marcelko.Byla jsem několikrát v Beskydech.Jedli jsme houby,ovoce.neměla bych to psát,ale i ptačí vejce a zajíce.Musím říci,že jsme opravdu celé dny mysleli jak se zasytit.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 14:19:28
Nebude to všechno spíš o motivaci? Když mám dobrou motivaci ukázat, že jsem v něčem opravdu dobrý, tak to dokážu. Vždycky se v životě najdě něco, co člověka štve. Jenže je to o tom to překonat a jít dál. Taková zdravá zarputilost není ani trochu na škodu. ;)

jo jenomže furt dokola někomu něco dokazovat člověka po čase docela otráví..
Tak se radši nechám otrávit a vzdám se něčeho, co je dobré? Taky postoj.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 14:27:48
martine nic takového jsem neřekla..

jen že někdy nemá cenu dokazovat něco, co ti druzí stejně neuznají
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 12. Květen 2011, 15:02:00
nevím.. nevím.. nevím..

můj muž pracovat chtěl, ale kolikrát nepracoval.. a někdy taky nechtěl, protože ho to věčné postrkování a ponižování už sralo a taky to nebyl žádný beránek.. chodil sbírat staré železo na stavby.. chodila jsem s ním.. s kočárkem..

nic o tom životě nevíte..

Každý musí v životě někomu něco dokazovat - pokud mu záleží na názorech jiných. Nejde o to, že by někdo od Romů chtěl, aby něco dokazovali. Prostě ať si žijí jak chtějí, pokud to není na úkor jiných. A okolí časem na to přijde.

 Těm mnou mnohokrát zmíněným Vietnamcům v ČR taky nikdo pomocnou ruku nepodával, ale oni se nevzdali, a všem navzdory uspěli. Dnes je majorita respektuje právě proto, že V. něco dokázali. Mohu respektovat lidi, jejichž děti mají vynikající studijní výsledky, kteří mě ničím neobtěžují. Bez ohledu na to, co kdo říká, si takových lidí vážím. A když to tak udělala půlka republiky, najednou se zjistilo, že během desetiletí už Čech nevnímá Vietnamce jako "rákosníky", ale jako celkem fajn sousedy.

Je na Romech, aby přesvědčili okolí. Anebo ať tedy nepřesvědčují - ale taky si nestěžují. O respekt se bojuje, o respekt se neprosí. Když chci, aby mě ostatní uznávali, musím si to vydobýt. Ne vystěžovat...
D
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 15:50:50
Představte si Marcelo, že musíte dokazovat celý život. Ve škole učiteli, že jste zvládla látku,  jako zaměstnanec šéfovi,  že zrovna vy jste člověk na svém místě,  nebo jako samostatně vydělávající svým klientům, že jste hodna jejich důvěry.... V zásadě nemusíte dokazovat nic pouze Nejvyššímu, neb ten nás zná líp než my sami sebe. Ale on Vám to napsal scooolie velice výstižně.
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 15:56:55
jo.. fajn.. tak jste mi to nandali.. cítíte se dobře? (já ne)
 jen říkám, že skutečnost je trochu někde jinde, než si ji všichni představujeme..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 12. Květen 2011, 16:12:09

Konkrétní čísla o zaostalé sociální části Romů nemám, snad jen mohu doporučit film Bastardi- vystihuje celkem dost přesně můj názor-že větší procento Cikánů je na tom s morálkou na štíru, Češi v tom samo jedou taky, ale je jich míň. Samozřejmě že pokud byste byla slušný Cikán je špatné od ostatních, že jim musíte něco dokazovat. 
PS: Chtěl bych uvést, že necítím nejmenší antipatie vůči Romům-pouze se snažím zaujmout správný postoj -není to lehké při takovém proudu radikálních názorů Pro i Proti
A také bych se chtěl distancovat od lidí co nenávidí Vietnamce i Romy-domnívám se, že pokud mají takový názor na Vietnamce, jejich názor na Romy je není podložen ničím jiným než antipatiemi-rasismem v dnešním slova smyslu  
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 16:18:23
jo.. fajn.. tak jste mi to nandali.. cítíte se dobře? (já ne)
 jen říkám, že skutečnost je trochu někde jinde, než si ji všichni představujeme..
Není to o tom někomu něco nandat. Je to třeba o tom být schopný se na věc kouknout jinak a zkusit se zamyslet nad argumenty toho druhého. 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 12. Květen 2011, 16:22:54

Určitě je mi líto, že jste na obhajování druhé strany barikády sama, ale ujišťuji vás že se nesnažím onu barikádu posunout, ale postavit se přesně na její vrchol. Zajisté bych se postavil proti některým názorům z druhé strany-v této diskuzi však nepadli názory, které bych mohl potvrdit či vyvrátit. 

Zajisté je Romům často křivděno, ale zde to neregistruji-jsou zde pouze lehoulince radikálnější názory (než ty moje) o jejichž pravdivosti se mohu pouze dohadovat. 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: zoom kdy 12. Květen 2011, 18:14:54
Vždycky, když tento problém někdo někde prezentuje, diskutuje, rozmazává apod. tak si musím vzpomenout na to, jak na haifské univerzitě dělala post doktorát jedna česká vědkyně - cikánka a vedle vědeckých ambicí se snažila také se tu vdát, vskutku si našla křesťana araba také vědce a  žijí spolu tady. Řekla, že tady není nijak nápadná a nikdo neakcentuje to, že je "jiná" . Jistě je to jeden příklad, ale napovídá, že i když v ČR dokázala hodně, tak přesto se cítila jako outsider a raději odešla sem do toho "rasistického" Izraele. Takže k shrneme-li to, jsou romové a jiní, kteří se snaží a jsou jiní, kteří se nesnaží a ti i ti mají určité problémy, ovšem někdy je snazší plakat, než dělat a to furt, imervere, protože to se od nás na tomto světě čeká.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Albert Ahornchen kdy 12. Květen 2011, 18:17:19
Byl bych rád, kdyby se zde zmínění chopili práce a nevysávali stát,  za to by jim byl nejeden člověk  vděčný. V této republice existuje rasizmus to jo, ale z jejich strany jen se podivejte jak snimi jednaj na úřadech a jak s vámi. 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 18:27:46
fajn..  Alberte a jak s vámi jednají na úřadě? mračí se na vás?
a viděl jste že se na nějakého roma usmáli?
nedali vám přídavky na dítě? a jim ano?

no mě je taky nedali.. nemám na ně totiž při svém závratném příjmu nárok..

Vy jste byl někde svědkem toho, že s Romy jednali na úřadě vlídně, zatímco s Čechem vymetli? Docela bych to chtěla i vidět.. ale nevěřím tomu, že se to někde stalo..

kecy.. kecy.. kecy..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Albert Ahornchen kdy 12. Květen 2011, 18:38:59
Opravdu byl, je to smutné jinak jsem státní zaměstnanec  co si vezmete z člověka zatíženýho exekucí kterýmu dáte sankci a on se vám směje do očí, že nic nemá nic mu v uvozovkách nepatří a neplatí daně a tak na něho Financ nemůže.
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 18:43:13
No dobře.. ale můžou za tohle Romové?

Když udělá dluh a nechce a nehodlá ho platit, tak ho maj zavřít až zčerná..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Albert Ahornchen kdy 12. Květen 2011, 18:51:04
Nemůžou takhle to máme nastavený a ty se toho chytli a tenhle systém jim vyhovuje. Když ho zavřou tak zase platí na něho daňoví poplatníci protože v base nepracuje je to opravdu začarovanej kruh a my na tomhle foru nic stím neuděláme
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 19:39:16
fajn..  Alberte a jak s vámi jednají na úřadě? mračí se na vás?
a viděl jste že se na nějakého roma usmáli?
nedali vám přídavky na dítě? a jim ano?

no mě je taky nedali.. nemám na ně totiž při svém závratném příjmu nárok..

Vy jste byl někde svědkem toho, že s Romy jednali na úřadě vlídně, zatímco s Čechem vymetli? Docela bych to chtěla i vidět.. ale nevěřím tomu, že se to někde stalo..

kecy.. kecy.. kecy..
Já toho byl svědkem. Jedna moje klientka odešla v nedobrém od zaměstnavatele, nedostala zápočtový list a práci sehnat nemohla. A jelikož neměla ten zápočtový list, neměla ani právo na dávky v nezaměstnanosti. Úřednice jí mezi čtyřma očima řekla, že kdyby byla černá, už je dávno dostala. Moje tchýně těžce onemocněla. Když chtěla žádat o invalidní důchod, bylo jí řečeno de facto totéž. Ano rasová diskriminace tu je, ale ta  "pozitivní". Jinak přídavky na děti: považuji za naprosto přirozené, že když si dítě  udělám, tak se o ně taky postarám po všech stránkách, tedy i finančně. Udělat si dítě a pak říci "státe plať!" považuji za nedůstojné.
Albert: ono by stačilo, aby si dotyční v té base museli pobyt odpracovat a odpracovat i náhradu škody těm, kdo byli jejich kriminální činností postiženi (teď je jedno, jestli je to bílej, černej nebo puntíkovanej. Žádný taxy v letech od do. Prostě nevylezeš z basy dokud neuhradíš všechny dluhy.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 19:47:50
ale tohle opravdu není vina těch Romů..

no já osobně bych nějaký ten přídavek brala.. to, že splácím hypotéku a můj bývalý (romský  ;D ) manžel neplatí alimenty nikoho nezajímá..

Ono uhlídat četu pracujících vězňů taky není nejlevnější, takže to zase asi nebude ideální řešení.. 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 19:54:51
ale tohle opravdu není vina těch Romů..

no já osobně bych nějaký ten přídavek brala.. to, že splácím hypotéku a můj bývalý (romský  ;D ) manžel neplatí alimenty nikoho nezajímá..

Ono uhlídat četu pracujících vězňů taky není nejlevnější, takže to zase asi nebude ideální řešení..
Museli by vydělat na svoji obživu, ubytování a plat těch, co je hlídají. Jenže to by asi dělali od nevidím do nevidím. A už by se ozvali ochránci lidských práv. A taky jsou práce jako  kompletace el. součástek a to klidně na cele dělat můžou. Moje tchýně taky kompletovala vypínače. Přivezli jí domů čtyři bedny a když měla čas, tak cvakala součástky k sobě.
Jinak pravdu máte, že tohle není chyba Romů ale chyba v nastavení zákonů a v celé společnosti. Osobně jsem přesvědčený, že právě Romům nejvíc ubližuje naše štědrá sociální síť.
P.S. ten vtip s medvědem je excelentní
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 12. Květen 2011, 19:57:26
hlídat můžou dozorci venku jako vevnitř a armáda beztak nemá krom výcviku co dělat


Nebo by mohli pomáhat odklízet trosky po povodních
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tamar kdy 12. Květen 2011, 19:58:11
vy ste prima plánovači.. tak hurá do toho.. ať to funguje..
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 12. Květen 2011, 23:43:13
Marcelko: jestli moje chabé právnické vědomosti stačí, je  neplacení výživného  též trestným činem. Tož buďte vítána v řadách obětí romské kriminality. ;D   Jinak Vám vřele doporučuji přečíst si knihu: Bert Helliger Rodinné konstelace Imperativy lásky. jste chytrá holka, určitě Vám při jejím čtení dojdou některé věci, které někdy můžou  člověku uniknout. Sice je to knížka velice hutná obsahem, ale vy se s ní určitě popasujete k Vašemu dobru.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 13. Květen 2011, 09:48:58
"...chyba v nastavení zákonů..." ?  :D  Kdo "nastavil" zákony? A kdo "nastavil" sociální síť? ;D  No kdo? A jsme u voleb a volebního systému. Ocitáme se u absence politické odvahy. Sociální síť má svá pravidla fungování, platící univerzálně - bez rozdílu etnika. (Je zde doufám jasné, že nelze přijmout jiné vyhlášky pro Romy a jiné vyhlášky pro dominantní etnikum.) Pokud poslanci-zákonodárci najdou v sobě politickou odvahu přijmout velice nepopulární zákonné zásady ve sféře sociálního zabezpečení, směřující proti sociálně nepřizpůsobivým Romům, pak pro příští volební období končí, neb drakonická opatření v sociální sféře dopadnou sice na poměrně malý segment asociálů, avšak souběžně i na drtivou většinu méně dramatických sociálních případů. ;D  Tento elektorát se následně postará o zemětřesení ve Sněmovně. :D
 
Za další: problém odpracování náhrady škody v lochu nespočívá v nechuti vězňů k práci, nýbrž téměř v nemožnosti u soukromníků tyto vězně zaměstnávat. Je s tím spojeno mnoho komplikací (povinný dozor a ostraha, zdravotní péče apod.) Zkrátka více škody než užitku. Když nějaký cowboy vypálí od boku momentální nápad, že by vězňové měli třeba jít stavět dálnici, tak je třeba přispěchat s mokrým ručníkem a zchladit mu čelo. Vězně může zaměstnávat jen stát. Takže pro realizaci takového záměru by se musel vytvořit speciální státní podnik, po celé délce staveniště by se musely hnát ostnaté dráty, stát věže a pendlovat ostraha.....   :D
 
Jediné řešení ? Tyran, diktátor, despota, eventuálně dobrotivý mocnář, císařpán František Procházka....  ::) ::)   Co?  ;D
 
 
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Zina kdy 13. Květen 2011, 10:52:43
Máte pravdu.Jen do nekonečná to fungovat nemůže.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 13. Květen 2011, 12:26:10
Gvodrazka: s tou politickou odvahou máte pravdu ( nevzpomínám si, kdy byste ji neměl), co se týče těch sociálních dávek, myslím ale, že pokud někdo něco dostane, měl by taky za to něco odvést. Tedy člověk na dávkách by měl být nějakou formou zaměstnán státem a  normálně pracovat 8 hodin denně, i kdyby měl třeba na chodníku sbírat psí exkrementy.  A co se práce vězňů týče,  měl jsem na mysli hlavně práci přímo ve vězení  proto ten příklad s vypínači.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 13. Květen 2011, 13:29:26
Vyděl jsem takový starší film-nevzpomenu si na jméno-tři čtyři dozorci hlídali náklaďák vězňů, kopajících ve výkopu. Takže to není zase tak nerealizovatelné. Samozřejmě je to jen neopracovaná holá myšlenka.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 13. Květen 2011, 13:36:14
Práce v lochu jsou rovněž ztrátovky - skoro každá věznice vypisuje oznámení, že má volné výrobní kapacity. resp. prostory, aby se tam nějaká firma etablovala - ale je to marné. Žádný soukromník vám tam za těch podmínek nechce. Vemte si třeba jen otázku počtů pracovníků ve směnách: ten je den co den jiný (někdo "lehne", někdo pro změnu stávkuje, protože dostal k jídlu "blívajz", někdo dostane kázeňský trest, atd.) a takhle se nedají rovnoměrně vyrábět pevně stanovené zakázky.
 
Ohledně sociální sítě: Když někomu dáváte dávky, podpory apod. a chcete po něm zároveň 8 hodinovou práci, tak to už nejsou sociálky, nýbrž mzda. ;D  A to už jsme u jiného problémového okruhu: hned se objeví otázka minimální mzdy, daně ze mzdy ... 8)
Entweder oder:  :D  buď mu dáte sociálku a díváte se jak, sedí na lavičce před barákem a usrkává lahváč, celej udřenej z tahání poklopů od kanálů do sběrny, nebo ho dáte na nucené práce za slušnou mzdu (a máte na krku OSN, EU, Amnesty International a jiné krasoduchy, že děláte z republiky PTPácký tábor). Zatím mluvím jen o poměrně pohybově schopných individuích. Co ale s někým, kdo už je opravdu už jen "alte kaker"?  :(
 
A v oblasti zdravotní to vidím jen na dvě alternativy: americkou (máš jen to, na co sis zaplatil u pojišťovny); kontinentální (sociálně solidární, kdy platí všichni na všechny a když exneš ještě před důchodovým věkem, ostatní si s povděkem mezi sebou rozdělí to, co jsi do systému za ta léta nacpal ;D ; ovšem v podstatě se jedná o "letadlo" - z peněz pozdějších investorů se vyplácejí inestoři dřívější. ;D )
 
No ne? - (jak říká Libuna) :D   
 
To Talmid -- :D :D :D :D  asi "Frajer Luke", ne? Tohle řekněte v parlamentě a budou si myslet, že máte konexe na bachaře z Uranových dolů v Jáchymově.... :D :D :D
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 13. Květen 2011, 16:44:37
Frajer Luke-přesně tak- móóóc pěknej film-  ;D  bral jsem to celkově na všechny vězně (fyzicky zdatné, nedělající potíže atd.) snad by to šlo kdyby to nějaký právnický šikula vzal za správnej konec- ale to opravdu neposoudím  :-[
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 13. Květen 2011, 18:03:02
gvodrazka: v dobách mého bujarého mládí vězni pracovali. A i mimo věznici. Nebyl problém vidět ve městě několik muklů na výkopu a nad nimi bachaře se škorpíkem. pracovali i v závodech - Škoda Mladá Boleslav i když dnes celkem chápu, že práce ve strojírenství je mnohem sofistikovanější než před 30 lety, pracovali v dolech - což pro změnu nechápu, že není. Dva bachaři u vchodu do šachty jsou schopni uhlídat klidně stovku vězňů. Proč došlo ke změně,  nevím.
Jinak co se týče těch sociálek, je to zase o té politické odvaze a vůli. Neboť když politická vůle je, prohlasuje se i ta největší kravina. Takže jsem přesvědčený, že kdyby ta vůle a odvaha byla, tak by i nezaměstnaní mohli pracovat pro  ostatní a částečně jim splácet to, že jsou jimi vydržováni.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 13. Květen 2011, 23:56:22
A co říkáte na Zvědavce?Občas se tam chodím zasmát :D
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 14. Květen 2011, 22:12:16
A co říkáte na Zvědavce?Občas se tam chodím zasmát :D
Moc pozitivní server- kde jinde se člověk dozví, že Židé vlastně ovládají celý svět  ;)  Tož teď už to zbývá jen do puntíku naplnit.
 
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Albert Ahornchen kdy 15. Květen 2011, 11:48:45
I dnes vězni pracují jen musí splňovat určitá kritéria, rozhodně nepracujou ve státním jsou nasmlouvané soukromé firmy. Vím , že se vězně využívali na likvidaci značek ze zabaveného zboží duševního vlastnictví prostě a jednoduše párali proužky na tričkách Adibas  :D
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: gvodrazka kdy 16. Květen 2011, 06:10:40
Ad Martin: Za dob mého bujarého mládí bylo v platnosti ustanovení trestního zákoníku o "příživnictví". Do jisté míry existence tohoto paragrafu a existence práce ve věznicích souvisela. Poté, co bylo zmíněné ustanovení zrušeno jako relikt bolševismu, se příživnictví stalo předmětem plačtivých sociálních a jiných podpůrných programů.   ;D
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Scooolie kdy 16. Květen 2011, 13:30:56
A co říkáte na Zvědavce?Občas se tam chodím zasmát :D

Jak už napsal MartinDePores, někdy mě Zvědavec i potěší. Třeba, když říká následující, tak zbývá jen s úsměvem kývat  :D

Až budete zase někdy přemýšlet nad tím, proč jsou Židé tak úspěšní, a jak je možné, že dokážou ovládat svět, tak tady je jeden z důvodů: Židé si dokážou pomáhat navzájem. Vědí, že bez vzájemné pomoci nepřežijí. Proto jejich eretz.cz nemusí každý měsíc žebrat o par drobných, jeho provoz běží jako po másle, má celou redakci spolupracovníků a zcela jistě tady bude ještě za mnoho let. Což se o Zvědavci říct nedá.
https://www.zvedavec.org/zvedavec/2011/05/4373-prijmy-a-vydaje-zvedavce-za-duben-2011.htm (https://www.zvedavec.org/zvedavec/2011/05/4373-prijmy-a-vydaje-zvedavce-za-duben-2011.htm)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 16. Květen 2011, 16:15:15
https://www.novinky.cz/koktejl/233470-v-srdcich-roztomilych-smoulu-se-pry-ukryva-nacismus.html (https://www.novinky.cz/koktejl/233470-v-srdcich-roztomilych-smoulu-se-pry-ukryva-nacismus.html)    :D   Zbývá prý jen udělat další díl s hajlujícím taťkou Šmoulou
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 16. Květen 2011, 16:17:59
Juchů! Ať žije solidarita! Doufám, že tahle pravdomluvnost na Zvědavci vydrží :D  
(Smrt šmoulům!  ;D (joke))
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 22. Květen 2011, 15:00:47
Znám i několik židů kteří jsou neonacisty,např.Kebza,nebo Kostlán ml.Tací by potřebovali řádně sfackovat  :-\
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 23. Květen 2011, 14:09:27
Znám i několik židů kteří jsou neonacisty,např.Kebza,nebo Kostlán ml.Tací by potřebovali řádně sfackovat  :-\
No spíš by potřebovali řádně pracovat. Ten, kdo má co dělat, nemá čas vymýšlet ptákoviny.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: mattyah kdy 24. Květen 2011, 11:39:58
Znám i několik židů kteří jsou neonacisty,např.Kebza,nebo Kostlán ml.Tací by potřebovali řádně sfackovat  :-\
No spíš by potřebovali řádně pracovat. Ten, kdo má co dělat, nemá čas vymýšlet ptákoviny.

Moje řeč!
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: ze-ev kdy 26. Květen 2011, 18:08:08
Zdá se mi, že i kdyby stát vyhověl požadavkům stran, jako např. ex-DS (DSSS), tak se stejně nezastaví.
Opravdové nebezpečí je v tom, že touží po moci a po politickém kapitálu.
Ba co více, jejich propaganda je natolik prostoduchá, že je neskutečně přesvědčivá.
Obzvlášť pro "zasažené" (vizte třeba Chanov - občané pomáhali neonacistům).
V tom je to nebezpečí.

A navíc, docela velkou otázkou by podle mě bylo, jak ty lidi od zasažení touto propagandou odvrátit?

Je naděje na to, že se ve mnoha případech podaří vtělit myšlenku, že není třeba takového konzervatismu v názorech a aby člověk již nerozlišoval tak ploše na "bílý - černý", ale na "zlý - dobrý"?

Ano, možná je to příliš filosofické, ale tak aspoň jsem se vyjádřil :) Zajímají mě vaše názory.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tomsik kdy 27. Květen 2011, 14:25:33
Rekl bych to asi takto, dokud kdokoliv z tech neochytraku neprekroci zakon, necht si dela co chce a ma myslenky jake chce, je to jeho pravo. Jakmile prekroci zakon, je treba ho tvrde vymahat a ne privirat oci, natoz aby s nimi pripadne sama policie sympatizovala. Je potreba si uvedomit ze tyto lidi nemame jak zmenit a ani to asi neni dost dobre mozne, nedelejme si iluze pratele.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: buck kdy 27. Květen 2011, 16:50:41
 Neříká se neonacisté ,ale  "Propadlíci z dějepisu"  :)    Věří tomu,že je Adolf miloval a že by Češi byly v říši rovnoprávní s Němci,dokonce odsuzují atentát na Heydricha a schvalují vypálení Lidic
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Tomsik kdy 28. Květen 2011, 12:33:48
vidite to, ted jsem tak vzpomnel ze jsem nedavno cetl zajimavy clanek z nemecke historie, velmi pekne napsane a plne zajimavych faktu...
https://www.sumavak.bloguje.cz/533475-nemecky-ekonomicky-zazrak-1933-1939.php (https://www.sumavak.bloguje.cz/533475-nemecky-ekonomicky-zazrak-1933-1939.php)
mozna by si to meli precist i ti zminovani panove, treba by se alespon nekterym rozsvitilo
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: martindepores kdy 30. Květen 2011, 14:37:09
Zdá se mi, že i kdyby stát vyhověl požadavkům stran, jako např. ex-DS (DSSS), tak se stejně nezastaví.
Opravdové nebezpečí je v tom, že touží po moci a po politickém kapitálu.
Ba co více, jejich propaganda je natolik prostoduchá, že je neskutečně přesvědčivá.
Obzvlášť pro "zasažené" (vizte třeba Chanov - občané pomáhali neonacistům).
V tom je to nebezpečí.

A navíc, docela velkou otázkou by podle mě bylo, jak ty lidi od zasažení touto propagandou odvrátit?

Je naděje na to, že se ve mnoha případech podaří vtělit myšlenku, že není třeba takového konzervatismu v názorech a aby člověk již nerozlišoval tak ploše na "bílý - černý", ale na "zlý - dobrý"?

Ano, možná je to příliš filosofické, ale tak aspoň jsem se vyjádřil :) Zajímají mě vaše názory.
Můj osobní názor je ten, že pokud  budou neonaci nabízet lidem jednoduché (a povětšinou blbé)  řešení ožehavých a tabuizovaných politických témat, nad kterými ostatní strany zavírají oči, jejich stoupenců bude přibývat. Je nutno, aby se  politici skutečně zamysleli nad faktem, že normální pracující lidé musí v naší zemi živit další statisíce flákačů a všichni se tváří, jako že je všechno v nejlepším pořádku. Pan Sládek byl jen kašpar.  Přijdou jiní a horší.
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: santos kdy 23. Listopad 2012, 09:42:34
Bojovník proti Horthymu uteká z Maďarskaik | 22. novembra 2012  8:13
Pol roka po tom, čo oblial červenou farbou sochu regenta Miklósa Horthyho, vojnového spojenca nacistického Nemecka, sa protifašistický aktivista Péter Dániel rozhodol vysťahovať z Maďarska.
Horthyho farbou poliata drevená socha s nápisom: Masový vrah, vojnový zločinec.

Čítajte viac: https://spravy.pravda.sk/bojovnik-proti-horthymu-uteka-z-madarska-f14-/sk_svet.asp?c=A121122_081332_sk_svet_p70#ixzz2D28O1U8y (https://spravy.pravda.sk/bojovnik-proti-horthymu-uteka-z-madarska-f14-/sk_svet.asp?c=A121122_081332_sk_svet_p70#ixzz2D28O1U8y)

Advokát židovského pôvodu, ktorého prarodičov príslušníci Šípových krížov zastrelili a hodili do Dunaja, sa chystá usadiť v Izraeli.
"Hlavným dôvodom sú hrubé antisemitské útoky, ktoré sa proti mne spustili, ako aj to, že prakticky ani jedna demokratická organizácia sa za mňa nepostavila," povedal pre noviny Pest Megyei Hírhatár.
Štyridsiatnik Dániel sa mieni usadiť v Tel Avive, kde sa chce naučiť po hebrejsky, zaradiť sa do spoločnosti a nevylučuje ani to, že absolvuje civilnú službu v izraelskej armáde.
Dániel v máji vyvolal v Maďarsku obrovský rozruch, keď v malej obci pri Balatone iba tri dni po odhalení Horthyho pamätníka oblial drevenú sochu farbou a regentovi na krk zavesil tabuľku s nápisom Masový vrah, vojnový zločinec. Súd ho predminulý mesiac uznal vinným z poškodzovania cudzej veci. Uložil mu však najmiernejší možný trest: pokarhanie.
Aktivista sa od sudcu dočkal aj prekvapujúceho uznania. "Protest proti odhaleniu sochy má morálne pozitívny obsah, je spoločensky prospešným upriamením pozornosti," citoval Istvána Kovacsicsa denník Népszabadság. "Snahy o rehabilitáciu Horthyho podkopávajú pokojné spoločenské spolužitie, urážajú rodiny obetí druhej svetovej vojny a rozdeľujú verejnosť," dodal Kovacsics, ktorý si tým vyslúžil kritiku podpredsedu najvyššieho súdu.
Vláda Viktora Orbána od príchodu k moci v tichosti podporuje obrodzujúci sa Horthyho kult. Podľa Dániela sa však v tieni sôch nacistického prisluhovača, ktorý poslal státisíce ľudí na smrť, nedá dôstojne žiť.
Pre otvorene hlásaný antifašizmus musel byť Dániel nepretržite v strehu. Vchod do jeho advokátskej kancelárie niekto počarbal preškrtnutými Dávidovými hviezdami a nápisom Zomrieš, Péter Dániel. Na budapeštianskom pamätníku obetí krutovlády Šípových krížov páchatelia napísali: "Toto nie je vaša krajina, špinaví Židia." A ďalší nápis naznačoval, že ide o odvetu za zneuctenie Horthyho sochy: "Poďakujte za to Dánielovi." Pri útoku pravicových extrémistov na protifašistickú demonštráciu, ktorú Dániel organizoval, mu hrozilo lynčovanie. A líder ultranacionalistických motorkárov mu v budove súdu neváhal úderom do brady vyraziť zub.
"Čoraz viac si uvedomujem, že som v Maďarsku skutočne cudzincom. Táto krajina nedokáže kultúrne, čestne a demokraticky pristupovať k tunajším menšinám, najmä rómskej a židovskej," povedal pre Pest Megyei Hírhatár. Dániel, ktorý aktívne podporoval projekt expremiéra Gordona Bajnaiho na zomknutie síl demokratickej opozície, je znechutený váhavosťou Orbánovych protivníkov, vinou ktorej podľa neho po voľbách v roku 2014 hrozí vznik koalície Fideszu s extrémistickým Jobbikom. "A v takej krajine, kde ešte viac zosilnie rasizmus, antisemitizmus a revizionizmus, nechcem žiť," dodal.

Čítajte viac: https://spravy.pravda.sk/bojovnik-proti-horthymu-uteka-z-madarska-f14-/sk_svet.asp?c=A121122_081332_sk_svet_p70#ixzz2D28fFgyN (https://spravy.pravda.sk/bojovnik-proti-horthymu-uteka-z-madarska-f14-/sk_svet.asp?c=A121122_081332_sk_svet_p70#ixzz2D28fFgyN)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: Talmid kdy 25. Listopad 2012, 22:17:05
je to špatný. Připadám si jak na ostrově, zlatá ČR :(

Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: santos kdy 7. Leden 2013, 15:55:12
https://spravy.pravda.sk/madarsko-pomenovaniu-parku-po-horthym-nezabranilo-ani-referendum-1cy-/sk_svet.asp?c=A130107_110816_sk_svet_p77 (https://spravy.pravda.sk/madarsko-pomenovaniu-parku-po-horthym-nezabranilo-ani-referendum-1cy-/sk_svet.asp?c=A130107_110816_sk_svet_p77)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: santos kdy 8. Leden 2013, 17:41:19
https://www.sme.sk/c/6659856/zakladatel-fideszu-prirovnal-romov-k-zvieratam.html (https://www.sme.sk/c/6659856/zakladatel-fideszu-prirovnal-romov-k-zvieratam.html)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: santos kdy 21. Únor 2013, 11:32:56
Dotaz.
Kde už končí demokracie a sloboda prejavu ?
A kde už začína tolerance zla?
Pýtam sa kvôli tomuto:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/259749-s-hviezdou-v-madarsku-povolili-aj-hakovy-kriz/ (https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/259749-s-hviezdou-v-madarsku-povolili-aj-hakovy-kriz/)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: santos kdy 8. Květen 2013, 13:42:57
Dneska si pripomíname oslobodenie Jeruzalema ale aj oslobodenie celého sveta 8. respektíve 9. mája 1945 od Nemecko-Taliansko-japonských fašounov a ich mnohých kolaborantov a prisluhovačov, žiaľ Bohu aj mnohých slovenských českých a iných Qislingov :
Den Pobedy День Победы Moscow 9.may 2007 (https://www.youtube.com/watch?v=nI_ocZIabUE#)


Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: santos kdy 17. Květen 2013, 10:18:15
Hm, hm,hm, zaujímavé, veľmi zaujímavé:
https://www.sme.sk/c/6803397/izraelsky-zapisnik-sluzili-v-cervenej-armade-uz-sa-na-nich-zabudlo.html (https://www.sme.sk/c/6803397/izraelsky-zapisnik-sluzili-v-cervenej-armade-uz-sa-na-nich-zabudlo.html)
https://www.sme.sk/c/6803397/izraelsky-zapisnik-sluzili-v-cervenej-armade-uz-sa-na-nich-zabudlo.html (https://www.sme.sk/c/6803397/izraelsky-zapisnik-sluzili-v-cervenej-armade-uz-sa-na-nich-zabudlo.html)
Název: Re:Neonacismus
Přispěvatel: zoom kdy 26. Květen 2013, 00:22:50
Rozhodně se na ně nezapomnělo, v Izraeli funguje organizace veteránů, mají sociální výhody a dost silnou lobby v Knessetu. Myslím,, že z jednoho setkání nelze psát článek, který má za cíl hlavně postavit Izrael do poněkud špatného světla či spíš přítmí.
Řekla bych, že veterání z II. světové války tady v Izraeli žijí mnohem lépe než v Rusku. Ovšem to již v článku zmíněno není.