fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 31. Prosinec 2009, 13:28:50

Název: O KOM SE MLUVÍ: NIR KLINGER (k)
Přispěvatel: mrstejskal kdy 31. Prosinec 2009, 13:28:50
Na konci prosince 2009 přišla z Kypru fotbalová zpráva, že byl propuštěn izraelský kouč  prvoligového klubu AEL Limassol, Nir Klinger (*1966). A to přesto, že jeho klubu se dařilo jak v lize, tak v Kyperském poháru. Hovoří se o tom, že pravým důvodem byla jeho absence v důležitém utkání mezi Limassolem a larnackým Anorthosise Famagusta, neboť termín  tohoto jihokyperského derby připadlo na Jom Kipur.

Je-li tomu tak, pak můžeme Nira označit za trenéra, který nezapřel svoji víru.

Nir Klinger zahájil fotbalovou kariéru v mládežnickém kádru Maccabi Haifa, kde v roce 1984 vstoupil do seniorského výběru. Z Haify přestoupil v roce 1990 do Maccabi Tel Aviv. Zde působil  do roku 1998. O rok dříve ukončil svoji reprezentační éru:  v dresu Izraele hrál deset let. Během svého seniorského působení vybojoval jako hráč pět mistrovských titulů, dva Poháry státu a jednou vyhrál pohárovou soutěž Toto Cup.

Jako trenér se poprvé přestavil v roce 2000, kdy stanul u kormidla Bejtaru Beerševa. V letech 2002-2005 vedl Maccabi Tel Aviv a od roku 2006 trénuje na Kypru. Vystřídal postupně Enosis Neon Paralimni, AEK Larnaka, AEP Pathos a do letošního roku již zmíněný Limassol.  Nicméně bez angažmá  nezůstal a dokonce musí měnit zemi pobytu. Jeho novým trenérským postem  je  Larnaka, kde se ujal vedení  tamní klubu  Nea Salamis Famagusta.