Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
válka 2023 / Reakce: Glosa Jiřího Weigla k výročí 7. října
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy Včera v 22:06:01 »
Někdejší  hradní kancléř a dnes výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl publikoval  7. října 2024 na webu tohoto think tanku glosu „Kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí?“.

Vypůjčil si fragment textu Jiřiny Fikejzové z české verze legendárního protiválečného songu levicového  muzikanta a exkomunisty (to mají s Weiglem společné)  Peta Seegera „Where Have All the Flowers Gone?“ Nikoli náhodou. Také jeho text, tematicky zaměřený na první výročí zvěrského masakru palestinskoarabských teroristů na jihu Izraele, lze vnímat jako protiválečný. Tedy kromě toho, že je přinejmenším rafinovaně protiizraelský.

J. Weigl hned v prvním odstavci tvrdí, že „smysl tohoto útoku nebyl nikdy objasněn“, na mysli má útoku Hamásu a spol. Na rozdíl od něj se domnívám, že smysl je zcela srozumitelný. Žádné tajemství. Terorističtí vládci Pásma Gazy realizovali jednu z fází své dlouhodobé politiky, která jistě není J. Weiglovi, vystudovanému arabistovi, neznámá. Je to likvidace židovského státu na území historické (někdejší mandátní) Palestiny. To je samozřejmě zcela mimo realitu. Zbývá tedy „plán B“ – Izraeli a jeho obyvatelům co nejvíce škodit. V rámci možností Židy vraždit, mučit, znásilňovat, mrzačit, na jejich území ničit a loupit a v ideálním případě unášet nevinné a tímto způsobem izraelské vedení vydírat. To se jim loni 7. října podařilo, nutno dodat bohužel. Nechápat smysl vpádu Hamásu do Izraele 7. října 2023, nezapomínejme, že byl provázen masivní raketovou agresí, je v principu podobné, jako kdyby někdo v roce 1940 přiznal, že  nechápe smysl útoku nacistického Německa na země Beneluxu a Francii – poté, co Hitler od anšlusu Rakouska v Evropě předvedl.
 
Autor si také všímá toho, že nikdy nebylo objasněno „nepochopitelné selhání izraelských tajných služeb“, jakož i „nepřítomnost izraelských vojenských a bezpečnostních složek u hranic s Gazou a jejich pozdní reakce na útok“. O této citlivé záležitosti je samozřejmě možné v tichých komnatách Klausova institutu donekonečna teoretizovat, ale primárně to patří do vnitroizraelského politického, vojenského a společenského diskursu. Zde bych doporučil více trpělivosti, otevřená izraelská demokratická a svobodná společnost se tím jistě bude zabývat, tak jako byly kriticky analyzovány počáteční neúspěchy Izraele po útoku egyptské a syrské armády ve válce z roku 1973.

J. Weigl pokračuje zdánlivě neutrálním konstatováním: „V odpověď na tuto teroristickou akci zahájila Netanjahuova vláda vojenskou operaci, jejímž cílem má být likvidace Hamásu.“ V dalších větách se ovšem dopídíme, komu patří jeho sympatie.  Nepřímo Izraeli klade za vinu „totální zničení pásma Gazy“ a „více než 40 000 mrtvých Palestinců“. Kolik z nich jsou teroristé ovšem neuvádí, pracuje tedy s čísly z propagandistické dílny Hamásu. Poukazuje na „milióny lidí bez přístřeší a na útěku“, jakož i na „humanitární katastrofu apokalyptických rozměrů“.  Průběh protiteroristické války v Pásmu Gazy dává do souvislosti mimo jiné i s tím, že „radikální síly v arabském světě podporované Íránem“ útočí na dopravu v Rudém moři. To lze s přihlédnutím na  celkové vyznění jeho článku chápat tak, Izrael zavinil to, že jemenští húthiovští  terorističtí piráti atakují na moři zahraniční civilní obchodní lodě, které s konfliktem na Středním východě nemají nic společného.

Ani slovo o tom, že v Pásmu zůstává v nelidských podmínkách stovka izraelských rukojmí, ani slovo o 60 tisících Izraelců, kteří museli na severu státu opustit své domovy, ani slovo o agresi Hizballáhu, kterou teroristické hnutí zahájilo pouhý den po 7. říjnu 2023. Explicitní odsouzení Hamásu za spáchaná zvěrstva, Hizballáhu za každodenní útoky, Húthiů za raketové a dronové útoky a Íránu za dvojí masívní raketový útok v tomto roce  se J. Weiglovi do glosy nevešlo.

S dalšími odstavci je autor protiizraelský už nepokrytě. Likvidaci šéfteroristy Haníji v Teheránu prezentuje jako další eskalaci situace, což se týká i likvidace vedení Hizballáhu. Zkusme analogii: Píše se květen 1942 a dobový J. Weigl píše: „Zavražděním R. Heydricha československá exilová vláda situaci v Protektorátu dále eskalovala.“ Ne že by tehdy v kolaborantském tisku něco takového k nalezení nebylo, ale kdo tuto propagandu veřejně šířil? Odpoví si jistě každý sám. Kriticky se J. Weigl staví i k izraelské pozemní operaci na jihu Libanonu. Dodejme, že k ní Izrael přistoupil téměř po roce neustálého ostřelování svého teritoria. Která země světa by si něco takového nechala líbit? A pokud ano, k čemu by to vedlo? Vrcholem falešného vnímání reality pak je vyjádření autora, že „odpovědí  Íránu (na izraelskou sebeobrannou operaci v Libanonu - LS) byl útok desítek balistických raket na Izrael (181, pane Weigle – LS)“, přičemž „Izrael teď zvažuje odvetu a svět trne v očekávání další eskalace, která může skutečně přivést svět na okraj globální katastrofy“. Jinými slovy, za všechno může Izrael, který se brání sunnitsko-šíitské agresi, nikoli agresoři.

J. Weigl si bere na mušku i vládu České republiky. Za to, že patří vedle USA k nejoddanějším spojencům Izraele. Tvrdí, že pro ČR začal řetězec tragických událostí až 7. října 2023. Prý naše republika hlásá, že Izrael „byl napaden a má právo se bránit jakýmkoliv způsobem bez ohledu na důsledky a počty obětí“. Dodává: „Tak to ale není.“ Jistěže ne přesně takto, ale to také nikdo z našich představitelů netvrdí. Autor pokračuje čirou demagogií: „Neptáme se  vůbec ani,  jak si Izrael představuje udržitelné řešení dnešní krize. Vyvraždit všechny nepřátele židovského státu asi není vojensky, technicky ani politicky možné.“ Tady si J. Weigl zjevně spletl „fanklub“. Zlikvidovat židovský stát chtějí jeho nepřátelé, nikoli naopak. Izraelci chtějí jedno:  žít v míru a bez hrozeb násilí ve své zemi, jediném státě židovského lidu na této planetě. Jiný nemají.

Není  účelné, má-li si tento článek zachovat rozumný rozsah, reagovat na vše, co J. Weigl ve své glose uvedl. Uzavřu proto protinázorem k jeho tvrzení, že „u nás se ale nikdo neptá, jak z bludného kruhu násilí ven“. Není to pravda: mnozí se ptáme a také odpovídáme. Autor je toho mínění, že řešením pro blízkovýchodní region nemůže být teror, masové vraždění, migrace ani vysoké zdi. Moje odpověď je konkrétnější. Řešení spatřuji ve dvou rovinách. Aktuálně je to okamžitý návrat izraelských rukojmí z Pásma Gazy, vojenská kapitulace Hamásu a Hizballáhu a ukončení útoků ze strany Íránu a jeho spojenců v Iráku, Sýrii a Jemenu. Dlouhodobě pak uznání práva Izraele na existenci v míru a bez hrozeb násilí a teroru ze strany všech muslimských zemí. Bez právě uvedeného mír v oblasti nikdy nezavládne. Na nějaké příměří, třebaže i to je ve hře, příliš nevěřím. Vždyť dnešní válečnou lavinu spustilo 7. října 2023 brutální porušení příměří hnutím Hamás vládnoucím v Pásmu Gazy. Kde máme jistotu, nebude-li Hamás odstraněn, že Izrael dříve či později nečeká něco podobného, až se teroristé znovu vyzbrojí?

Glosa J. Weigla:
https://www.institutvk.cz/clanky/2943.html

2
Sport / Basketbal
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 6. Října 2024, 22:15:49 »
První výsledky nového ročníku basketbalové superligy.
3
Sport / Fotbal
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 6. Října 2024, 22:03:02 »
Nejvyšší liga po 6. kole.
4
válka 2023 / Výročí: Slovo k 7. říjnu
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 6. Října 2024, 21:41:01 »
Toho dne v roce 2023 si Arabové, kteří vtrhli z Pásma Gazy do jihoizraelského pohraničí, splnili svůj dávný sen. Vraždit Židy. Mučit, znásilňovat, mrzačit, ničit a loupit. Unášet je a vydírat.

 
Způsobit Židům co nejbolestivější utrpení. Byl to den koncentrovaného zla, megazločin z nenávisti. Že přitom byli jejich oběťmi i cizinci, kteří v té době v regionu pobývali, je pouze důkazem bezmezné bestiality krvelačných útočníků. Byla to také varovná ilustrace toho, co může Evropany čekat, pokud jejich elity nezatáhnou za záchrannou brzdu ve věci přílivu muslimských migrantů. Pokud už není pozdě.

 
Vpád zabijáků přes pozemního hranici byl provázen paralelní raketovou agresí. O den později, 8. října 2023, se ke gazskému Hamásu připojilo v Libanonu teroristické hnutí Hizbaláh a od té doby útočí zejména na sever Izraele raketami, drony a jinými střelami. Stranou nezůstaly ani proíránské milice v Sýrii a Iráku, jakož i jemenští Húthiové. Dvakrát provedl masivní raketový a dronový útok Írán, který stojí v čele této teroristické internacionály.

 
Je jistě možné se ptát, jak vůbec mohlo dojít k něčemu tak hrůzostrašnému, čeho jsme byli svědky loni sedmého října. Jak mohl Izrael, jeho armáda a tajné služby, něco takového dopustit? Jak je možné, že i po roce od gangsterského únosu zůstává v Pásmu Gazy, v nelidských podmínkách, stovka rukojmí, stovka nevinných lidí? Tyto a podobné otázky jsou jistě legitimní, ale primárně patří do vnitroizraelského politického a společenského diskursu.

 
Mě jako člověka, který to vše sleduje ze závětří střední Evropy, zajímá něco jiného. S přibývajícím časem a údivem se znechucením zjišťuji, že příčina současné války – agrese Hamásu, Hizballáhu, Íránu a jeho spojenců – ustupuje do pozadí a z napadeného je víc a víc vykreslován jako agresor. V  médiích muslimských zemí otevřeně, a to i v těch, které mají s Izraelem uzavřenou mírovou smlouvu a samy mají s islamistickým terorem ty nejhorší zkušenosti (Egypt), a ve velké části západního světa více či méně skrytě. Nemluvě o hanebném polovičatém postoji šéfa OSN Guterrese, který přiměl izraelského ministra zahraničí Katze, aby ho prohlásil za nežádoucí osobu a zakázal mu vstup do jeho země. Takto by se dalo pokračovat ještě dlouho.

 
Izrael vede válku – v Pásmu Gazy a Libanonu; podniká vynucené obranné operace v Sýrii a Jemenu a v současné době připravuje (psáno 6. 10. po 21. hodině SELČ) vojenskou odpověď na drzou provokaci íránského režimu z 1. října (útok 181 balistickými raketami). Izraelská válka proti terorismu i jednotlivé operace s ní související jsou obranné, tedy legitimní a zaslouží si naši plnu podporu. Vážím si toho, že žiji v zemi, jejíž vláda bránícímu se Izraeli tuto podporu vyjadřuje, třebaže je v celosvětovém měřítku – poměřováno například hlasováním ve Valné shromáždění OSN – v menšině. Je to ale menšina, na kterou mohu být hrdý.

 
Co popřát Izraeli a jeho lidu rok po 7. říjnu? Armádě a tajným službám úspěchy na frontě v boji s teroristickými zločinci a co nejméně padlých vojáků. Rukojmím, aby co nejdříve skončilo jejich peklo na zemi (přesněji v podzemí v tunelech zločinců). Jejich blízkým, případně pozůstalým, hodně síly, aby šílenou situaci, do které je dostala nikoli vlastní vláda, ale nejodpornější zločinci naší doby. Pro Izrael neexistuje jiná varianta než vítězství - nad Hamásem, Hizballáhem, húthijskými teroristickými piráty, nad Íránem. Čím dříve to svět pochopí, tím lépe. Kdysi se říkalo, že u bran Madridu se bojuje také za Prahu. Bylo to ve 30. letech minulého století v době španělské občanské války. Dnes platí, že na Blízkém východě bojuje Izrael také za západní civilizaci. Že to ta civilizace ve své zaslepenosti nevidí, je důkaz její pošetilosti.
5
Sport / Thajský box
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 5. Října 2024, 23:19:06 »
Životní triumf izraelské bojovnice.
6
Sport / Basketbal
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 3. Října 2024, 23:04:23 »
Vítězný start v Eurolize.
7
Sport / Fotbal
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 3. Října 2024, 21:35:23 »
Porážka také v 2. zápase hlavní fáze.
8
válka 2023 / Zachráněná jezídská žena a irácká propaganda
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 3. Října 2024, 21:21:11 »
V srpnu 2014 byl svět šokován masakrem etnicko-náboženské komunity jezídů, kterého se v oblasti města Sandžáru na severozápadě Iráku dopustila teroristická organizace Islámský stát.

Několik tisíc jezídských mužů bylo povražděno, tisíce žen a dívek bylo zajato a bezpočet z nich prodán do zajetí. Mezi nimi byla i tehdy jedenáctiletá Fawzia Amin Sadová. Koupil ji palestinský Arab z Pásma Gazy, který v té době pobýval v Iráku. Muž spojený s hnutím Hamás donutil Fawziu k sňatku (zprávy neříkají, v kolika letech, pouze to, že mu porodila dvě děti). V tomto nuceném manželství, ještě na severu Iráku, byla fyzicky týrána a sexuálně zneužívána. Když její manžel zemřel, zlákala ji jeho rodina do Pásma Gazy, kam se dostala přes Turecko a Egypt v roce 2020. To jí bylo 17 let. Ani v tomto prostředí ovšem šťastná nebyla, rodina ji všemožně ponižovala a týrala, což vedlo k pokusům o sebevraždu a nucené hospitalizaci na psychiatrii. Není divu: v příliš mladém věku zažila peklo na zemi, odloučena od vlastní rodiny, původní komunity, mateřského jazyka. Začala mít panickou hrůzu ze všeho, co jakkoli souviselo se jménem Hamás.

Šanci na osvobození přinesla až izraelská protiteroristická válka v Pásmu Gazy, kterou vyvolala agrese Hamásu ze 7. října 2023. Při jednom náletu koncem téhož roku byl zabit muž, bojovník Hamásu, v jehož domě byla držena, a díky tomu se jí podařilo uniknout. I s mobilním telefonem. O svém údělu pak informovala kurmándžíjskou (kurdský dialekt) redakci kurdistánské zpravodajské sítě Rudaw News a jejím prostřednictvím se o něm dozvěděl i Kanaďan Steve Maman. Přezdívaný „židovský Schindler“. Stojí v čele neziskové organizace „Liberation of Christian and Yazidi Children of Iraq“, jejímž cílem je osvobodit křesťanské a jezídské ženy zajaté Islámským státem a donucené k sexuálnímu otroctví.

Steve Maman předložil příběh Fawzie izraelské Radě národní bezpečnosti a apeloval na izraelskou vládu, aby podnikla potřebné kroky k jejímu osvobození a návratu k rodině do Kurdistánu. To se podařilo, třebaže primárním úkolem pro Izrael je osvobození rukojmí unesených gangstery Hamásu loni 7. října, a mimoto, nebylo to „ze dne na den“. Izraelské noviny The Jerusalem Post hovoří o „důkladných byrokratických a diplomatických procedurách“. Nicméně 1. října 2024 zmíněné noviny uvedly, že Fawzii se konečně podařilo opustit Pásmo Gazy a 3. října řada serverů napsala, že už se shledala s rodinou v iráckém Kurdistánu.

Z logiky věci je zřejmé, že na jejím návratu se musela podílet příslušná místa několika zemí, v první řadě Izraele, který v Pásmu vojensky operuje. Sám Steve Maman, který má na tom všem klíčový podíl jako iniciátor záchrany, uvedl: „Musím poděkovat vládě USA, svým kontaktům v USA, Iráku, Jordánsku a Izraeli. Chci také poděkovat izraelskému premiérovi Netanjahuovi a prezidentu Bidenovi a administrativě USA, OSN (...) a všem ostatním, kteří se na této operaci podíleli.“ Lze předpokládat, že Fawzia cestovala z Pásma  do Izrael a přes Allenbyho most do Jordánska a odtud do Iráku.

A právě tisková kancelář posledně jmenované země,  Iraqi News Agency, v anglicky psané zprávě ze dne 3. října („MOFA announces rescue and repatriation of kidnapped Yazidi woman through joint efforts“) o společném úsilí při záchraně a repatriaci Fawzie A. Sidové nejenže ani jednou nezmínila klíčové přispění Izraele nebo Steva Mamona, ale v článku dokonce chybí jakákoli zmínka o tom, že mladá žena byla držena v Pásmu Gazy (jak je možné se přesvědčit na odkazu [4] níže).

Prostě: politicky nepohodlná fakta se do textu nezařadí, i kdyby byla sebedůležitější. Že jde o hrubou deformaci reality, to tvůrce arabské propagandy nikterak netrápí. Pro nás z toho plyne dvojí poučení. Právě takto vypadá, s ohledem na rčení, že ďábel je skryt v detailu, rafinovaná dezinformace. Především ale: po takovéto lekci ne každé arabské zpravodajství lze vnímat jako důvěryhodné. Řečeno ohleduplně. A na konec: tvrzení Izraele o spojení mezi Hamásem a Islámským státem dezinformace rozhodně není. Důkazem je právě krutá zkušenost Fawzie A. Sidové.

Prameny
[1]
https://www.jpost.com/israel-hamas-war/article-817572
[2]
https://www.jpost.com/israel-hamas-war/article-822799#google_vignette
[3]
https://www.timesofisrael.com/israel-rescues-yazidi-woman-from-gaza-after-kidnapping-by-isis-at-age-11/
[4]
https://ina.iq/eng/35242-mofa-announces-rescue-and-repatriation-of-kidnapped-yazidi-woman-through-joint-efforts.html



9
Sport / BASKETBAL: EUROLIGA 2024/2025
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 2. Října 2024, 20:52:36 »
Euroliga je nejvyšší evropská basketbalová klubová soutěž. Izrael zastupuje tým Maccabi Tel Aviv. V základní části, která začíná 3. října 2024, hraje 18 klubů. Celek Maccabi Tel Aviv je nucen hrát domácí zápasy v zahraničí, konkrétně v srbském Bělehradě. Důvodem je bezpečnostní situace související  s arabskou a íránskou agresí proti Izraeli a s ní související izraelská obranná protiteroristická válka.

ZÁKLADNÍ ČÁST
Postupový klíč. Po skončení základní části postoupí celky na 1. až 6. místě přímo do čtvrtfinále nadstavbové fáze. Kluby na 7. až 10. místě budou hrát baráž o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Týmy na zbývajících místech do dalších bojů nezasáhnou.

Systém baráže o postup do čtvrtfinále
Zápas B1 ... utkají se týmy na 7. a 8. místě - vítěz postoupí do čtvrtfinále;
Zápas B2 ... utkají se týmy na 9. a 10. místě, poražený bude vyřazen, vítěz postoupí do zápasu B3;
Zápas B3 ... utká se poražený ze zápasu B1  s vítězem zápasu B2 - vítěz postoupí do čtvrtfinále;

Zápas 1
03/10/2024
Maccabi TA - Lyon (Francie) ... 89:82

Zápas 2
09/10/2024
Monako - Maccabi TA ...



Pokračování příště...
10
válka 2023 / Had na prsou OSN
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 2. Října 2024, 20:24:15 »
Kdyby byl náš svět normální, byl by íránský režim dávno vyloučen z Organizace spojených národů, pakliže by tato mezinárodní instituce neměla být karikaturou sebe sama.

Je víc než absurdní, že v OSN může působit stát (Írán), který usiluje o likvidaci jiné členské země (Izraele). A ještě absurdnější je, že v OSN existují síly usilující o vyloučení ne Íránu, ale Izraele. Naposledy s tímto na hlavu postaveným nápadem přišel v projevu na Valném shromáždění předseda Palestinskoarabské autonomie Mahmúd Abbás.

Stejný Abbás, který neplní svoji základní povinnost – účinný boj proti terorismu, jehož semeniště se nacházejí na území pod správnou autonomie, které šéfuje. Přitom závazek palestinskoarabské reprezentace (PLO) zahrnující zřeknutí se terorismu a bránění násilnostem byl podmínkou pro to, aby mohly být mezi Izraelem a PLO podepsány mírové dohody z Oslo, bez nichž by Palestinskoarabská autonomie nevznikla. Abbás a jeho vláda nejenže v tom selhávají, ale vyplácením finančních prostředků zločincům odsouzeným izraelskou justicí a rodinám vrahů teror podporují. A když Izrael dělá za vládu autonomie její práci a aktivně teroristy potírá, dočká se za to z Abbásových úst nehorázné reakce: tlaku na vyloučení Izraele z OSN.

OSN si na prsou hřeje hada. Ne Izrael, jak by se mohlo z bezpočtu protiizraelských rezolucí zdát, ale Írán. To není nic proti íránskému lidu; v New Yorku je zastoupen íránský režim, který stojí v čele teroristické internacionály. Je to hlava chobotnice jménem Osa zla. Ne vždy musí útočit na Izrael tato hlava, nesrovnatelně víc špinavé práce odvádějí její chapadla: Hamás, Hizballáh, proteheránské guerilly v Sýrii a Iráku, Húthiové v Jemenu a v neposlední řadě teroristé v Předjordánsku, které mají likvidovat, ale neděje se to, bezpečnostní síly Palestinskoarabské autonomie. Zhusta působí dojmem vlka hlídajícího stádo ovcí.

Ať už ale útočí kdokoli, hlava chobotnice nebo její chapadla, cíl je vždy stejný. Poškodit nenáviděný Izrael. A co je prapříčinou této nenávisti? Samotná existence Státu Izrael. V případě Íránu je to obzvláště skandální. Členský stát OSN (Írán) útočí a usiluje o zničení Izraele, který vznikl z rozhodnutí OSN. A co na to šéf OSN Guterres? Má zacpané uši a hodně přivřené oči.


Unikum: Šéf OSN – nežádoucí osoba
Dokázal to po úterní (1. 10. 2024) raketové agresi Íránu proti Izraeli. Téhož dne zveřejnil na platformě X příspěvek, v němž se uchýlil k všeobecným frázím, ale Írán explicitně za jeho nehorázný útok nekritizoval. Uvedl, že odsuzuje rozšíření středovýchodního konfliktu, které má podobu "eskalace za eskalací" a dodal: "Toto musí přestat. Nezbytně potřebujeme příměří."

Lze se pak divit izraelskému ministru zahraničí Israelu Katzovi, že na toto ignorantství zareagoval neobvyklým, ale jediným možným způsobem? Guterrese zařadil mezi nežádoucí osoby. Na síti X ve středu 2. října napsal: „Dnes jsem označil generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese jako persona non grata a zakázal mu vstup do Izraele“. Vysvětlil proč. „Kdo nedokáže jednoznačně odsoudit ohavný útok Íránu na Izrael, nezaslouží si vkročit na izraelskou půdu.“ Připomněl, že Guterres dosud neodsoudil masakr a sexuální zvěrstva spáchaná vrahy Hamásu 7. října 2023, ani nevyvinul žádnou iniciativu, která by vedla k tomu, že Hamás bude prohlášen za teroristickou organizaci. Dodal, že „Izrael bude i nadále bránit své občany a uchová si svoji svou národní důstojnost, ať už s Antóniem Guterresem, nebo bez něj.“

Za sebe dodám. Neochota generálního tajemníka pojmenovat agresora je potvrzením toho, že OSN, pokud jde o přístup k oprávněné izraelské sebeobraně, klesá níž a níž do morálního bahna a s každým Guterresovým vyjádřením ztrácí víc a víc na své důvěryhodnosti.
Stran: [1] 2 3 ... 10