fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 25. Října 2007, 22:03:34

Název: BASKETBAL: Euroliga 2007/2008 - muži (k)
Přispěvatel: mrstejskal kdy 25. Října 2007, 22:03:34
V  evropské basketbalové lize mužů 2007/08 zastupuje  izraelskou košíkovou telavivský tým Maccabi Elite, vítěz nejvyšší izraelské basketbalové ligy v minulém ročníku.  Zařazen je do skupiny B, kde jeho soupeři jsou tyto celky:

Tel Aviv

V základní části euroligy se hraje dvoukolově 2 x 7 zápasů. Zde je rozpis všech utkání Tel Avivu:

Le Mans - M. E. Tel Aviv ... 91:99

Podívejme se nyní, jak si stojí Tel Aviv na začátku odvetné části Euroligy. Relativně velmi dobře:
1. Unicaja
2. Lietuvos Rytas
3. Maccabi Tel Aviv   ... má jako soupeři před ním na kontě 6 výher a 2 porážky, třetí pozici zaujímá kvůli horšímu skóre(637:639).
 Pořadí na dalších místech: 4. Efes Pilsen, 5. Aris TT Bank, 6. Cibona, 7. A. J. Milano a beznadějně poslední Le Mans.

31/01/2008
Aris TT Bank - M. E. Tel Aviv ... 94:101 - Krátký report ze zápasu: Utkání skončilo  v základní hrací době smírně 86:86, když Tel Aviv vedl po třetí čtvrtině 65:65. Tu poslední soupeř vyhrál 26:21 a muselo se prodlužovat. Hráči Maccabi dali do zápasu všechny síly a podařilo se jim  dosáhnout dalšího cenného vítězství.

Bilance:  Ze 14 zápasů obou kol si Maccabi Tel Aviv připsal na konto 11 výher a tři porážky.

Osmifinálová část Euroligy - Top 16

Díky skvělému druhému místu ve skupině B se celek Maccabi Tel Aviv probojoval do osmifinálové části. Ta je tvořena čtyřmi skupinami (označených  písmeny D, E, F G) po čtyřech týmech. Maccabi Tel Aviv hraje ve skupině F, která má následující složení:

Z. Kaunas - M. Tel Aviv ... 101:82
Stručný report : Rozdílem 19 bodů prohrál Maccabi Tel Aviv  v druhém zápase osmifinálové skupiny F basketbalové Euroligy s litevským celkem Zalgiris Kaunas.  Zápas začal pro izraelský celek nadějně: první čtvrtinu vyhrál 26:21, ovšem ve druhé nastřílel soupeř 27 bodů a telavivští pouze 22. Skóre bylo  v poločase  srovnané (48:48) a pro Maccabi osudný zlom nastal ve třetí části zápasu.  Litevci si na své konto připsali 31 bodů, basketbalisté Maccabi pouze 14, čímž se vzdálili soupeři na rozdíl 43 bodů - a to v zásadě rozhodlo. V poslední čtvtině se Tel Avivu obrátit vývoj zápasu nepodařilo, resp. Kaunas si vedení vzít nenechal a zvítězil 101:82.

28/02/2008
M. Tel Aviv - R. Madrid ... 94:75

06/03/2008
M. Tel Aviv - O. Piraeus ... 82:87
Stručný reportVelmi nepříjemná porážka, a to ze tří důvodů. Tým Maccabi hrál v domácím prostředí, v předchozím zápase dokázal soupeře na jeho palubovce přehrát a za třetí - kromě závěrečné čtvrtiny všechny tři předchozí vyhrál.  První skončila 25:21, v poločase ukazovalo skóre v Nokia Aréně 50:45 a před závěrečnou částí hry  vedl Tel Aviv o deset bodů(71:61). Pak ovšem nastal šokující obrat. V poslední čtvrtině uhrál Tel Aviv pouze 11 bodů, zatímco Řekové 26 a podařilo se jim  tak otočit výsledek zápasu a o pět bodů zvítězit.  Teprve další vývoj ve skupině ukáže, jak velký vliv bude mít  tato prohra na  postupové  šance Maccabi.
13/03/2008
R. Madrid - M. Tel Aviv ... po základní hrací době 89:89, po prodloužení ...   100:103 !

Pozn.: Bez ohledu na výsledek posledního utkání má Tel Aviv zajištěn postup do čtvrtfinále!

20/03/2008
M. Tel Aviv - Z. Kaunas ... 80:66

Postupový klíč: Hraje se dvoukolově každý s každým, jednou venku a jednou doma. Do čtvrtfinále postupují týmy, které se umístí na prvním a druhém místě tabulky.

Konečná tabulka skupiny F

1. Maccabi Tel Aviv ... 10 bodů
2. Olympiakos Pireus ... 10 bodů
3. Real Madrid ... 9 bodů
4. Žalgiris Kaunas ... 7 bodů

Maccabi Tel Aviv postupuje do další části Euroligy z prvního místa ve skupině. Jeho soupeřem ve čtvrtfinálovém play-off bude celek Barcelony, který skončil druhý ve skupině G. Hraje se na dvě vítězná utkání.

M. Tel Aviv - A. FC Barcelona ... 88:75/Na zápasy 2:1

Tel Aviv v sérii zvítězil a postoupil do prestižního basketbalového Final Four. Hostitelským městem je Madrid, termín 02-04/05/2008.

PROGRAM FINAL FOUR 2008

Semifinále
02/05/2008

Montepaschi Siena(Itálie) - M. Tel Aviv ... 85:92
Report ze zápasu: V pátek 2. května se v Paláci sportu v Madridu stal malý basketbalový zázrak. Nejde pouze o to, že se tým Maccabi probojoval do finále Euroligy, kde  jeho soupeřem v neděli 4. května bude moskevský celek CSKA. O zázraku hovoříme také proto, že po první čtvrtině utkání prohrával Tel Aviv s italským celkem Montepaschi Siena děsivě  vypadajícím skóre 8:20. A dvanáctibodový rozdíl zářil na světelné tabuli také v poločase, přičemž v průběhu druhé části hry prohrávali Izraelci dokonce o osmnáct bodů. První náznak obratu nastal ve třetí  čtvrtině, do níž oba celky nastupovaly za stavu 45: 33 pro Italy. Telavivským nezbývalo než přečíslit soupeře v počtu úspěšně trefených košů,  a to se jim v závěru třetí části hry začalo dařit.  Vyhráli ji  28:19 a snížili nepříznivé konto na své straně  z dvanácti na rozdíl pouhých tří bodů. Rozjetý telavisvký basketbalový stroj pokračoval stejně úspěšně v závěrečné dvacetiminutovce. Třinácti bodová série z přelomu třetí a poslední čtvrtiny znamenala obrat. Maccabi se ujalo vedení, které si do konce hrací doby vzít nenechalo. Poslední čtvrtinu vyhrál Tel Aviv 31:21, celkově 92:85 a v neděli se pokusí dobýt metu nejvyšší - finálové vítězství v Eurolize. Komu čest, tomu čest:  nejlepší střelec  Maccabi  v tomto  veledůležitém zápase sezony  se jmenuje Alex Garcia. Na svém kontě má 19 bodů.

Tau Ceramica(Španělsko) - CSKA Moskva ... 79:83

Finále
04/05/2008

Maccabi Tel Aviv - CSKA Moskva ... 77:91
Krátký report ze zápasu: Basketbalisté Maccabi drželi krok s favoritem na titul nejlepšího evropského celku pouze v prvních dvou čtvrtinách zápasu. Ty skončily z pohledu Tel Avivu 21:22 a 41:42, tedy v obou částech hry se ztrátou jediného   bodu. Hra ve prospěch soupeře se začala obracet ve třetí čtvrtině zápasu, kdy moskevský celek "utekl" borcům Maccabi o šest bodů(57:63), což ovšem nebylo skóre, které by se nedalo otočit - vzpomeňme na předchozí zápas Tel Avivu v semifinále, kdy se izraelský celek dostal z podstatně horší situace. Po prohře v úvodní čtvrtině 8:20 s Montepaschi Siena vytáhl  skóre na konečných 92:85. Tentokrát se to ovšem nepodařilo. Vynikající celek CSKA se o vítězství  připravit nenechal. Lepší a přesnější hrou v závěrečné fázi dramatického utkání vyhrál finále s rozdílem 14 bodů. Navzdory této porážce patří týmu Maccabi Tel Aviv velký hold: je druhým nejlepším celkem mezi evropskými basketbalovými kluby!

Název: Basketbal: Maccabi Tel Aviv druhým nejlepším celkem Evropy!
Přispěvatel: mrstejskal kdy 5. Května 2008, 11:19:02