fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Politika v Zemi Izrael => Téma založeno: Samuel kdy 26. Červen 2007, 09:55:33

Název: K článku "Izrael za Šalita propustí 700 vězňů z Hamasu"
Přispěvatel: Samuel kdy 26. Červen 2007, 09:55:33
Vím, že to je velmi problematické téma a jinak se k němu bude jistě stavět ten, kdo má osobní vazby na uneseného a jinak ten, komu arabští teroristé zabili jeho blízké, ale nemyslíte, že tato politika Israele výměn unesených osob za stovky teroristů a vrahů je trochu kontraproduktivní ? Nemotivuje toto araby k větší snaze čas od času někoho unést a vymáhat tím osvobození svých lidí jinak spravedlivě odsouzených k dlouholetým žalářům ?
Název: Re: K článku "Izrael za Šalita propustí 700 vězňů z Hamasu"
Přispěvatel: Jicchak kdy 26. Červen 2007, 20:17:29
Samozřejmě že ano. Proto Židovský zákon říká že nevykupujeme zajatce za větší než přiměřenou cenu, je to přímí zákaz- kvůli nápravě světa. Z téhož Důvodu se Maharam z Rotenburgu nenechal vykoupit a ajko představitel pokolení raději shnil ve vězeňské díře ikdyž Židé byli ocvhotni za něj zaplatit pohádkové jmění, nicméně poté unášení rabínů v Německu ustalo. Jsou lidé kteří se halachou neřídí a podle toho to vypadá každé hnutí se nyní snaží někoho unést protože to je potom ten správný post mezi teroristy. Jsou snadná řešení jak Šalita z Aty dostat, dokonce i humanitární, ikdyž napoprvé by to přineslo v Aze zajisté krizy nypodruhé by se již nic takového nestalo a v konečném důsledku by si tedy ulevili i tamní arabové.
Název: Re: K článku "Izrael za Šalita propustí 700 vězňů z Hamasu"
Přispěvatel: fanuel kdy 28. Červen 2007, 23:40:05
Zdravím
Buď se budeme řídit světskými pravidly a nebo duchovními.Tak že to nebudeme míchat dohromady. Obávám se
že z toho nemůže být nic dobrého,když se to míchá.Prostě je válka a oběti je nutné přijmout,když ale dá pán vítězství tak neustupovat protože to je určitý záměr a lid Izraele má přislíbeno ještě hodně výtězství.Stanek (Fanuel)