fórum komunity Eretz
Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 20. Dubna 2012, 15:00:34
-
Místo konání: Eilat, Izrael
Termín: 17. až 22. 12. 2012
Hlavní závody: 20. až 22. 04. 2012
Kongres Evropské triatlonové unie: 19. 04. 2012
NEPŘÍJEMNÁ SOUVISLOST
Na evropský triatlonový šampionát se do Izraele vypravila také šéfka Světové triatlonové unie Marisol Casadová. Spolu s ní příletěl v úterý (17. 4. 2012) večer na Ben Gurionovo letiště také Alex Gilady. Oba jsou členy Mezinárodního olympijského výboru.
Zatímco Gilady prošel vstupní kontrolou bez problémů a časového zpoždění, na paní Casadovou musel čekat 47 minut. A to navzdory tomu, že byla odbavována v zóně VIP. Nevíme přesně, co toto zdržení vysoké funkcionářky světového sportu způsobilo, nicméně Giladyho natolik rozčílilo, že se rozhodl apelovat na organizaci Evropské olympijské výbory, aby přehodnotila svůj záměr uspořádat v Eilatu jednání svého výkonného výboru a plenární zasedání. To se má konat ve dnech 7. a 8. 12. 2012.
Izraelský tisk nezastírá, že Marisol Casadová byla tím, jak s ní bylo na letišti zacházeno, hluboce uražena. Otázka, na níž neznáme odpověď, zní, zda bylo možné se této politováníhodné záležitosti vyhnout.
---
TRATĚ
Tritalon sestává z plavání, jízdy na kole a závěrečného běhu. Šampionát se dělí pro jednotlivce na několik kategorií. Pro juniory, juniorky a handicapované (paratriatlon) platí 750 m (plavání), 20 km (cyklistika) a 5 km (běh). V kategorích Elite a AG (věkové skupiny) platí tyto vzdálenosti: 1500m, 39,6/39,4 km a 10 km (olympijský triatlon). Kromě olympijského triatlonu se závodilaotaké v krátkém, tzv. sprint triatlonu. Jeho parametry: plavání 750 m, jízda na kole 10 km a běh na 5 km. Svoji trať mají také štafety (250 m - 5,6 km - 1,2 km).
Plavalo se v Eilatském zálivu, jízda na kole a běh byl veden ulicemi měta a v jeho okolí.
---
VÝSLEDKY
Juniorky
Celkem 49 hodnocených
Zlato: Goergia Taylor-Brownová, Británie ... 1:02:47 hod
Stříbro: Léonie Périaltová, Francie ... 1:02:53
Bronz: Sarah Wilmová, SRN ... 1:03:02
Umístění izraelských juniorek
40. Avital Gezová ... 1:11:11 hod
42. Lianne Witkinová ... 1:12:41
43. Juval Gomeová ... 1:13:09
45. Gal Levyová ... 1:14:59
46. Tomy Zentnerová ... 1:15:58
47. Neta Janirová ... 1:16:54
49. Hadar Aharoniová ... 2:05:08
Junioři
Celkem 64 hodnocených
Zlato: Matthias Steinwandter, Itálie ... 56:16 min
Stříbro: Delian Stateff, Itálie ... 56:19
Bronz: Kristian Blummenfelt, Norsko ... 56:20
Umístění izraelských juniorů
7. Amitai Jonah ... 56:40
32. Šachar Sagiv ... 58:00
47. Ron Lewinsohn ... 59:53
56. Joav Šamir ... 1:02:32 hod
Elite ženy (olympijský triatlon)
Zlato: Nicola Spirigová, Švýcarsko ... 2:07:11 hod
Stříbro: Ainhoa Muruaová, Španělsko ... 2:07:19
Bronz: Emmie Charayronová, Francie ...2:07:56
Jediná izraelská triatlonistka v této kategorii, Fanny Beisaronová, skončila na 23. místě (z 30 hodnocených). Její čas: 2:16:13 hod.
Elite muži (olympijský triatlon)
Celkem 49 hodnocených
Zlato: Javier Gomez, Španělsko ... 1:55:48 hod
Stříbro: Alexander Brjuchankov, Rusko ... 1:56:08
Bronz: Ivan Vasijlev, Rusko ... 1:56:42
Umístění izraelských triatlonistů
34. Ron Darmon ... 2:01:29
46. Amit Fein ... 2:11:20
Věkové kategorie - muži (olympijský triatlon)
V tomto přehledu uvádíme počet účastníků, vítěze a umístění nejlepšího izraelsého triatlonisty.
18-19 let (4 hodnocení účastníci)
1. Briscoe(Británie) ... 2:15:17 hod
2. Omer Straschnow (Izrael) ... 2:18:18
20-24 let (5)
1. Galea (Malta) ... 2:05:20
4. Jarden Barak (Izrael) ... 2:23:40
25-29 let (14)
1. Thomson (Británie) ... 2:06:42
2. Jonatan Frank (Izrael) ... 2:07:48
30-34 let (26)
1. Nolan (Itálie) ... 1:19:07
6. Šuki Seroja (Izrael) ... 2:10:38
35-39 let (41)
1. Sorell (Británie) ... 2:04:06
7. Asaf Cohen (Izrael) ... 2:12:10
40-44 let (54)
1. Molloy (Irsko) ... 1:59:47
4. Zohar Hill (Izrael) ... 2:09:48
45-49 let (37)
1. Fiore (Itálie) ... 2:08:17
7. Avi Haim (Izrael) ... 2:19:42
50-54 let (31)
1. Schwalder (Švýcarsko) ... 2:09:07
4. Zohar Wise (Izrael) ... 2:13:09
55-59 let (23)
1. Bürgi (Švýcarsko) ... 2:18:28
2. Ofer Pozner (Izrael) ... 2:23:45
60-64 let (9)
1. Walter (SRN) ... 2:18:23
2. Moše Odcohen (Izrael) ... 2:23:47
65-69 let (11)
1. Kuebler (Rakousko) ... 2:28:01
2. Eric Taube (Izrael) ... 2:43:19
70-74 let (3)
1. Daniel Morgenstern (Izrael) ... 3:44:26
75-79 let (2)
1. Norman (Británie) ... 3:03:16
2. Ariel Arad (Izrael) ... 3:33:01
Věkové kategorie - ženy (olympijský triatlon)
(Platí totéž co u mužů - viz výše)
25-29 let (9)
1. Murrayová (Británie) ... 2:25:15
3. Jael Lvinová (Izrael) ... 2:30:14
30-34 let (15)
1. Maxwellová (Británie) ... 2:17:45
10. Rachel Guertaová (Izrael) ... 2:40:49
35-39 let (14)
1. Edwardsová (Británie) ... 2:13:41
4. Orian Hertsová (Izrael) ... 2:37:47
40-44 let (13)
1.Geurriniová (Británie) ... 2:24:30
4. Irena Mazinová (Izrael) ... 2:28:50
45-49 let (12)
1. Tapleyová (Británie) ... 2:28:56
2. Janne Ramatiová (Izrael) ... 2:32:05
50-54 let (11)
1. Whittakerová (Británie) ... 2:27:12
4. Lisa Trudlerová (Izrael) ... 2:47:15
55-59 let (6)
1. Childsová (Británie) ... 2:35:36
2. Iris Olšanská (Izrael) ... 2:54:38
60-64 let (2)
1. Leslieová (Británie) ... 3:23:15
2. Daisy Iftachová (Izrael) ... 3:54:20
65-69 let (3)
1. Stevensonová (Británie) ... 3:23:15
3. Edna Gavišová (Izrael) ... 3:32:56
Věkové kategorie - muži (sprint triatlon)
Také zde zaznamenáváme pouze vítěze a nejlepšího izraelského triatlonistu
16-19 let (18 hodnocených účastníků)
1. Matthew Griffin (Británie) ... 1:05:20 hod
5. Jonatan Segal (Izrael) ... 1:09:34
20-24 let (6)
1. Ramsey Kechacha (Británie) ... 1:06:15
3. Meitar Heler (Izrael) ... 1:13:54
25-29 let (9)
1. Andrew Jones (Británie) ... 1:10:06
6. Ido Darnell (Izrael) ... 1:17:22
30-34 let (19)
1. Thomas Winkelmann (SRN) ... 1:04:56
15. Omer Cohen (Izrael) ... 1:19:30
35-39 let (23)
1. Garry Walker (Británie) ... 1:06:37
8. Tsachy Haber (Izrael) ... 1:10:58
40-44 let (29)
1. Steve Mckeown (Británie) ... 1:03:51
3. Amir Bahar (Izrael) ... 1:06:25
45-49 let (23)
1. Michael Birkebaek (Dánsko) ... 1:06:33
12. Nir Cohen (Izrael) ... 1:16:08
50-54 let (33)
1. Oleg Suchodolin (Rusko) ... 1:07:42
5. Adi Paiken (Izrael) ... 1:11:36
55-59 let (21)
1. Birger Frederiksen (Dánsko) .. 1:08:33
11. Elen Gafni (Izrael) ... 1:23:26
60-64 let (11)
1- James Chisholm (Británie) ... 1:21:17
5. Moše Hadžbi (Izrael) ... 1:29:19
65-69 let (7)
1. Michael Smallword (Británie) ... 1:16:52
4. David Bondi (Izrael) ... 1:43:12
70-74 let (5)
1. Barry Johnson (Británie) ... 1:34:08
4. Lolo Talmor (Izrael) ... 1:46:34
75-79 let (3)
1. Tony Shrimpton (Británie) ... 1:41:38
3. Uri Eliav (Izrael) ... 2:39:11
Věkové kategorie - ženy (sprint triatlon)
I zde zaznamenáváme pouze vítězku a nejlepší izraelskou triatlonistu
16-19 let (3)
1. Sela Shrelinová (Izrael) ... 1:24:09
20-24 let (5)
1. Hannach Kitchenová (Británie) ... 1:17:40
Bez izraelské účasti
25-29 let (12)
1. Emma Personová (Británie) .. 1:11:44
Bez izraelské účasti
30-34 let (9)
1. Jane Hodgsonová (Británie) ... 1:11:02
7. Sinai Jamová (Izrael) ... 1:32:01
35-39 let (16)
1. Christine Bertramová (Británie) ... 1:15:46
8. Orian Hertsová (Izrael) ... 1:21:59
40-44 let (18)
1. Mary-Anne Elkingtonová (Británie) ... 1:16:05
4. Sonya Arielyová (Izrael) ... 1:27:47
45-49 let (19)
1. Jacqui Phillipsová (Británie) ... 1:15:50
6. Nili Kislsyová (Izrael) ... 1:27:00
50-54 let (16)
1. Joyce Marková (Británie) ... 1:16:44
10. Iris Zanderová (Irael) ... 1:33:01
55-59 let (5)
1. Joanna Lewisová (Británie) ... 1:35:12
3. Ester Mysnerová (Izrael) ... 1:38:01
60-64 let (4)
1. Barbara Waltonová (Británie) ... 1:32:16
4. Tova Kedarová (Izrael) ... 2:02:38
65-69 let (2)
1. Peggy Cromeová (Británie) ... 1:53:23
2. Susie Dvoskinová (Izrael) .... 2:07:52
Štafety
Smíšená čtyřčlenná juniorská (13 družstev)
Zlato: Itálie I ... 1:12:19
Stříbro: Francie I ... 1:12:24
Bronz: Rusko I ... 1:12:28
12. Izrael I ... 1:20:29
Smíšená čtyřčlenná (seniorská - 8 družstev)
Zlato: Rusko I ... 1:11:54
Stříbro: SRN I ... 1:12:22
Bronz: Ukrajina I ... 1:12:29
Bez izraelské účasti
Paratriatlonisté
Uvádíme vítěze a nejlepšího izraelského závodníka
Kategorie TRI-1 (5 účastníků)
1. Francesc Sola García (Španělsko) ... 1:07:00
Bez izraelské účasti
TRI-2 (5)
1. Andrea Bozzato (Itáie) ... 1:22:41
4. Šlomo Nimrodi (Izrael) ... 1:47:43
TRI-3 (6)
1. Michele Ferrain (Itálie) ... 1:07:30
Bez izraelské účasti
TRI-4 (11)
1. Martin Schulz (SRN) ... 1:00:20
Bez izraelské účasti
TRI-5 (5)
1. Yan Guanter (Francie) .. 1:05:56
3. Adi Deytsch (Izrael) ... 1:17:30
TRI-6 (6)
1. Iain Dawson (Británie) ... 1:04:38
3. Oren Blitzblau (Izrael) ... 1:14:02
Paratriatlonistky
Uvádíme vítězku a nejlepší izraelskou závodnici
Kategorie TRI-1 (1)
1. Jane Eganová (Británie) ... 1:23:55
TRI-2 (1)
1. Julia Černogová (Izrael) ... 1:53:20
TRI-4 (3)
1. Faye McClellandová (Británie) ... 1:10:32
TRI-6 (2)
Charlotte Elisová (Británie) ... 1:12:22
**