fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 4. Říjen 2020, 15:18:00

Název: O jedné myšlence z Jeruzaléma aneb Evropská fotbalová liga
Přispěvatel: mrstejskal kdy 4. Říjen 2020, 15:18:00
Ta myšlenka vznikla v Izraeli a v médiích se objevila v sobotu 3. října 2020. Jejím duchovním otcem je Moše Hogg (Hogeg), majitel prvoligového klubu Bejtar Jeruzalém.

Tým z metropole je  jedním z těch, na koho dopadly tvrdé restrikce v současné době platící celostátní karantény v Izraeli:  nemůže ani hrát (domácí fotbalové soutěže byly pozastaveny) a ani trénovat (to mohou pouze kluby hrající mezinárodní soutěže, přičemž Bejtar byl vyřazen v 1. předkole Evropské ligy).

S tímto přístupem úřadů je Hogg hrubě nespokojen a hodlá tuto záležitost řešit. Netradičním způsobem. Navrhuje vytvoření nové evropské fotbalové ligy nazvané „The Detached“ (Odloučení). Sdružovat má ty kluby, které v Izraeli nemohou hrát ani trénovat.

A smysl toho všeho?  Tím, že půjde  o „evropský“ charakter soutěže,  sídlo má mít  v zahraničí (hovoří se o Řecku), budou mít její účastníci možnost hrát a trénovat stejně jako  týmy, které se účastní stávajících evropských klubových soutěže. Jednalo by se o nezávislou ligu; není ovšem  jasné, jak se k tomu postaví UEFA.

Tato nezávislá iniciativa je projevem odporu vůči vládám (nemusí se týkat jen Izraele), které jsou „mimo realitu“ tím, že znemožnily normální fungování sportu . Myšleno v době koronavirové pandemie. O jejím nebezpečí se ovšem v dosud zveřejněných materiálech iniciativy mnoho nehovoří.

Aktivisté již založili webové stránky https://we-d.com (https://we-d.com), na nichž  mimo jiné oznámili, že k Bejtaru Jeruzalém se připojil Hapoel Tel Aviv a FC Ašdod, vše izraelské prvoligové celky.

Zda a jak se to celé ujme, ukáží příští dny.

*

04/10/2020
První komplikace. Dle webu Ynet klub Hapoel Tel Aviv tvrdí, že není členem Ligy odloučených, ačkoli na jejím webu jako člen uveden je.