fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 21. Březen 2021, 23:00:15

Název: Telegraficky – březen 2021: Ragby, MMA, tenis
Přispěvatel: mrstejskal kdy 21. Březen 2021, 23:00:15
21/03/2021
V pátek 19. března 2021 se uskutečnil v Dubaji přátelský zápas v  sedmičkovém  ragby mezi reprezentací domácích Emirátů a hosty z Izraele. Jde o další plod mírové spolupráce jako výsledek Anrahamovských dohod. Izraelci vyhráli 30:0. Turnal měl oficiální název Abraham Accords Friendship Cup a zahrnoval také mix utkání, v němž byly modrých a bílých složeny z hráčů obou zemí. Bílí zvítězili 50:40.

Dva zástupce měl Izrael na akci MMA (Smíšená bojová umění) v Abú Zabí nazvané „UAE Warriors 18“. Noad Lahat prohrál se Sarianem z USA technickým KO v prvním kole. Byl to jeho první souboj po více než dvou letech, v osobní skóre si pohoršil: poměr výhry-prohry-remízy má hodnoty 13 – 5 – 0. Daniella Šutovová podlehla ve své MMA premiéře Italce Vaiové, když v prvním kole vzdala. Daniella je známá také jako kickboxerka. V roce 2018 získala titul juniorské mistryně světa na šampionátu v Itálii a o rok později stříbro na MS v Bosně a Hercegovině. Na obou akcích vystupovala s příjmením Pašajevová.

Emiráty do třetice. Mužskou dvouhru na turnaji ATP v Dubaji vyhrál Aslan Karatsev, který se narodil v ruské diaspoře, ale od tří do šestnácti let žil v Izraeli. Poté se s otcem do Ruska z rodinných důvodů vrátil. Je to jeho první  vítězství v singlu na turnaji ATP, přičemž o týden dříve vyhrál na turnaji ATP v Dauhá čtyřhru. Letos (2021) na sebe upozornil už v únoru, kdy se probojoval do semifinále dvouhry na Australian Open. Izrael může litovat, že jeho talent nepodchytil, když v zemi žil.