fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Historie Izraele => Téma založeno: Yan kdy 10. Duben 2008, 20:16:55

Název: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 10. Duben 2008, 20:16:55
Takže na základě Elazarovi žádosti (viz níže) zakládám nové vlákno Dejr Jasín.

.......Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam......

Dne 9.4.2008 bylo 60.výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín. Takže pokud k tomu chce někdo něco napsat (většina dosavadních příspěvků je jako OT ve vláknu o Jehudu Lahavovi) pište sem.Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 10. Duben 2008, 20:26:18
Tak co bychom tak měli napsat? Stalo se, je to smutné. Dejr Jasín byla strategická obec, bráněná ozbrojenými Araby. Tedy legitimní vojenský cíl. Ovšem pozabíjení civilistů samozřejmě ospravedlnitelné nebylo. I když všech mrtvých jich nebylo 250 ani 350 ani 750, ale něco mezi 107 až 120.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 10. Duben 2008, 20:35:31
Nutno také zmínit, že Arabové se promptně pomstili, když povraždili 78 židovských lékařů a sester v Jeruzalémě

4. Nisan
Tohoto dne v roce 1948 (tehdy připadl na 13. 4.), byl Araby přepaden konvoj židovského lékařského personálu na cestě do nemocnice Hadasa (Hadassah Hospital) v židovské enklávě na hoře Scopus v Jeruzalémě. Zabito bylo 78 židovských lékařů a zdravotníků. Přepadl odřízl nemocnici od zbytku Izraele a donutil nemocnici Hadasa k přesunu. Následně bylo v roce 1961 otevřeno stejnojmenné lékařské centrum v Ein Kerem. Zařízení na hoře Scopus bylo znovuotevřeno až v roce 1967, kdy byl Jeruzalém opětovně sjednocen.


A to nemluvím o masakru v Kfar Ecion se zhruba stejným počtem mrtvých jako v Dejr Jasín - https://en.wikipedia.org/wiki/Kfar_Etzion_massacre


Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 10. Duben 2008, 21:17:22
V deníku Právo byl ve středu 9.4.2008 na straně 9 zveřejněn článek Dajr Jásínem začal před 60 lety exodus Palestinců.

(https://sweb.cz/Yan321/1a.jpg)
(https://sweb.cz/Yan321/1b.jpg)
(https://sweb.cz/Yan321/1c.jpg)
(https://sweb.cz/Yan321/1d.jpg)
(https://sweb.cz/Yan321/1e.jpg)
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Elazar kdy 10. Duben 2008, 21:30:17
Takže na základě Elazarovi žádosti (viz níže) zakládám nové vlákno Dejr Jasín.

.......Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam......

Dne 9.4.2008 bylo 60.výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín. Takže pokud k tomu chce někdo něco napsat (většina dosavadních příspěvků je jako OT ve vláknu o Jehudu Lahavovi) pište sem.

Já o nic nežádal, chlapče  ;) To byl pouze návrh, abys prudil jinde.

Ale abys měl radost, tak já k tomu píšu - stalo se, stalo se - soráč soudruzi, je nám líto, ale byla to válka a druhá strana dělala stejná i horší svinstva. A to nemluvím o tom, že zbytek obyvatel Dejr Jásínu byl zachráněn židovskou obcí Givat Šaul. To se na opačné straně nestalo nikdy. Mimochodem, Abu Ghoš je taky strategická vesnice v jeruzalémském koridoru a zničena nebyla, protože její obyvatelé zkrátka zůstali loajální státu, ve kterém žili.

Máš snad ty něco, co bys k tomu napsal, nebo o těhle věcech víš stejné prd jako o většině, ke kterým se tu vyjadřuješ? ;)
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 10. Duben 2008, 21:50:18
V každym případě to stojí za pozornost. Mimochodem, já tam napsal 1 větu........... vzbudila řadu velmi zajímavých reakcí. Určitě je to věc na kterou by se nemělo zapomenout.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: fanuel kdy 10. Duben 2008, 22:14:51
Zdravím,pravdě- podobně -nechápete , že jitříte zbytečně staré rány.Jó valka je svinstvo, ale musím rozlišit loajalitu a nebo zrádcovství, které je běžné. Asi jako vybrat housku na krámě.Arabové si mysleli,že zaženou Izrael do moře.Ale to se přepočítali dnes je situace obdobná ,ještě horší.Socialismus, neokomunismus je medovina, která je vrcholnou formou zla posledních dnů 2018. Vydržet!!!!! Neosocialistická EU a bývalé státy RVHP tak to je bída na bídu, zlo a zase jen zlo.Všichni si dělají naději, že budou dělit Judeu a Samaří, nebo dokonce Stát Izrael.NEBUDOU A NEBUDOU do huby dostanou a co nakradli tak vrátí.Tohle je boj samého (B) a to není legrace. Pro všechny národy to je vážná věc.

                                                                                            Stanek (Fanuel) 
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 10. Duben 2008, 22:34:55
Pro zajímavost tady shrnu ty reakce na tuto větu: Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.

Vzhledem k tomu, že si nepřipomínáme nijak speciálně například ani masakr v Kfar Ecion (https://en.wikipedia.org/wiki/Kfar_Etzion_massacre), kde zahynulo více lidí, tak nevidím zvláštní důvod se zabývat nějak podrobněji zcela výjimečným případem Dejr Jásín.

Ale to byl přeci jen další z pokusů Yana o provokaci. Na to snad ani netřeba reagovat :)

A když byl Dejr Jásín vyvražděn, jakto, že půlka obyvatel přežila? Když to porovnám s Lidicemi nebo Ležáky nebo zrovna Kfar Ecijon... A připoměl sis to nějak, uronils slzu, zavzpomínal, udělal něco konkrétního nebo jen zase blbě krafeš, abys byl zajímavější? ;)

No kdyz uz jsme u tech vyroci, tak vcera bylo vyroci prepadeni konvoje zidovskych lekaru a zdravotnickeho personalu cestou do nemocnice Har Hazofim, kdy vetsina neprezila. (v r. 1948).
Ale o tom neni treba mluvit. Domnivam se, ze zid, ktery zije a pracuje v Izraeli ma byt k teto zemi loajalni, coz neznamena nekritizovat, ale precejen jsou jiste meze.

Já jsem se jednou byl narozdíl od výše zmíněného tlučhuby na místě Dejr Jásínu a u pamětní desky alespoň podívat - zastávám podobný názor - podporovat Izrael a nezavírat oči před tím, co se stalo, se nevylučuje.

Jenomze Yan je stary rypal, toz to by bylo, aby to nezminil. Chci verit tomu, ze to nemyslel nijak zle a ze je jen tak trochu mimo  ;)

Ale ne Yane, vy přeci nikdy neděláte nic špatně :) Vy jste ani tou poznámkou, která v podstatě vůbec nesouvisí s tématem a je tedy tak trochu off topic, nechtěl rozproudit diskusi, ve které byste se vyžil. :)
Zkuste příště něco méně okatého. Většina zde diskutujících vás již zná. :)

;D ;D ;D Víš co Yane, já se nad tvými příspěvky bavím - ale nedělej prosím ze sebe s prominutím pitomce, ok?
Prostě jsi připsal větu, která byla totálně off topic - nijak nesouvisí se zoominým příspěvkem, už vůbec nesouvisí s článkem o Jehudovi Lahavovi a už vůbec nesuvisí s Jehudou Lahavem samotným, kvůli kterému by tento thread založen. Prostě jen plkáš, přiznej si to. Nebo založ nový thread Dejr Jásín a tam si poplač dle libosti (i když se osobně domnívám, že ti o utrpení těch lidí ani trochu nejde a jsi jen obyčejný pozér, co se nudí a chce si rýpnout).

Já bych to neviděl tak černě. Berme to tak, že Yan nás upozornil, o čem bude psát náš oblíbený web Zoufalec zítra  ;)
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 10. Duben 2008, 22:37:18
Jen bych pro hnidopichy upozornil že ty poslední 3 příspěvky se tam objevily po mé následné reakci....... nicméně se vážou k tématu.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Elazar kdy 10. Duben 2008, 22:57:19
A chybí tam ty tvoje perly. Na ty jsi taky nějak zapoměl.


Hele Yane tady je seznam událostí, které připadají na 9. duben. Můžeš nějak dokázat, že jsi Dejr Jásín nevytáhl ze všech těch dat jenom jako provokaci, za kterou jsi schytal zaslouženou spršku?  ;)

Events
193 - Septimius Severus is proclaimed Roman Emperor by the army in Illyricum (in the Balkans).
475 - Byzantine Emperor Basiliscus issues a circular letter (Enkyklikon) to the bishops of his empire, supporting the Monophysite christological position.
1241 - Battle of Liegnitz: Mongol forces defeat the Polish and German armies.
1413 - Henry V is crowned King of England.
1440 - Christopher of Bavaria is appointed King of Denmark.
1682 - Robert Cavelier de La Salle discovers the mouth of the Mississippi River, claims it for France and names it Louisiana.
1865 - American Civil War: Robert E. Lee surrenders the Army of Northern Virginia (26,765 troops) to Ulysses S. Grant at Appomattox Courthouse, Virginia, effectively ending the war.
1867 - Alaska purchase: Passing by a single vote, the United States Senate ratifies a treaty with Russia for the purchase of Alaska.
1909 - The U.S. Congress passes the Payne-Aldrich Tariff Act.
1916 - World War I: The Battle of Verdun - German forces launch their third offensive of the battle.
1917 - World War I: The Battle of Arras - the battle begins with Canadian forces executing a massive assault on Vimy Ridge.
1937 - The Kamikaze arrives at Croydon Airport in London - it is the first Japanese-built aircraft to fly to Europe.
1939 - Marian Anderson sings at the Lincoln Memorial, after being denied the right to sing at the Daughters of the American Revolution's Constitution Hall.
1940 - World War II: Germany invades Denmark and Norway.
1942 - World War II: The Battle of Bataan/Bataan Death March - United States forces surrender on the Bataan Peninsula. The Japanese Navy launches an air raid on Trincomalee in Ceylon (Sri Lanka); Royal Navy aircraft carrier HMS Hermes and Royal Australian Navy Destroyer HMAS Vampire are sunk off the island's east coast.
1945 - World War II: The German pocket battleship Admiral Scheer is sunk.
1945 - World War II: The Battle of Königsberg, in East Prussia, ends.
1945 - The United States Atomic Energy Commission is formed.
1947 - The Glazier-Higgins-Woodward tornadoes kill 181 and injure 970 in Texas, Oklahoma, and Kansas.
1947 - The Journey of Reconciliation, the first interracial Freedom Ride begins through the upper South in violation of Jim Crow laws. The riders wanted enforcement of the United States Supreme Court's 1946 Irene Morgan decision that banned racial segregation in interstate travel.
1948 - Jorge Eliécer Gaitán's assassination provokes a violent riot in Bogotá (the Bogotazo), and a further ten years of violence in Colombia (La violencia).
1948 - Massacre at Deir Yassin.
1952 - Hugo Ballivian's government is overthrown by the Bolivian National Revolution, starting a period of agrarian reform, universal suffrage and the nationalisation of tin mines
1953 - Warner Brothers premieres the first 3-D film, entitled House of Wax.
1957 - The Suez Canal in Egypt is cleared and opens to shipping.
1959 - Mercury program: NASA announces the selection of the United States' first seven astronauts, whom the news media quickly dub the "Mercury Seven".
1967 - The first Boeing 737 (a 100 series) makes its maiden flight.
1969 - The "Chicago Eight" plead not guilty to federal charges of conspiracy to incite a riot at the 1968 Democratic National Convention in Chicago, Illinois.
1969 - The first British-built Concorde 002 makes its maiden flight from Filton to RAF Fairford.
1975 - The first game of the Philippine Basketball Association, the second oldest professional basketball league in the world.
1991 - Georgia declares its independence from the Soviet Union.
1992 - A U.S. Federal Court finds former Panamanian dictator Manuel Noriega guilty of drug and racketeering charges. He is sentenced to 30 years in prison.
1992 - John Major's Conservative Party wins an unprecedented fourth general election victory in the United Kingdom.
1999 - Ibrahim Baré Maïnassara, President of Niger, is assassinated.
2003 - 2003 invasion of Iraq: Baghdad, Iraq falls to American forces.
2005 - His Royal Highness Charles, Prince of Wales marries Camilla Parker Bowles.

Births
1336 - Tamerlane (Timur), Central Asian, Turkic conqueror (d. 1405)
1498 - John, Cardinal of Lorraine, French churchman (d. 1550)
1597 - John Davenport, Connecticut pioneer (d. 1670)
1634 - Albertine Agnes of Nassau, Regent of Friesland, Groningen and Drenthe (d. 1696)
1648 - Henri de Massue, Marquis de Ruvigny, 1st Viscount Galway, French soldier and diplomat (d. 1720)
1649 - James Scott, 1st Duke of Monmouth, illegitimate son of Charles II of Great Britain (d. 1685)
1680 - Philippe Néricault Destouches, French dramatist (d. 1754)
1686 - James Craggs the Younger, British politician (d. 1721)
1691 - Johann Matthias Gesner, German classical scholar (d. 1761)
1757 - Edward Pellew, 1st Viscount Exmouth, British admiral (d. 1833)
1770 - Thomas Johann Seebeck, German physicist (d. 1831)
1773 - Étienne Aignan, French writer (d. 1824
1794 - Theobald Boehm, German inventor of the modern flute (d. 1881)
1806 - Isambard Kingdom Brunel, British engineer (d. 1859)
1821 - Charles Baudelaire, French poet (d. 1867)
1830 - Eadweard Muybridge, English-born photographer and motion picture pioneer (d. 1904)
1835 - King Léopold II of Belgium (d. 1909)
1865 - Erich Ludendorff, German general in World War I (d. 1937)
1867 - Chris Watson, third Prime Minister of Australia (d. 1941)
1872 - Léon Blum, French prime minister (d. 1950)
1882 - Frederick Francis IV, Grand Duke of Mecklenburg-Schwerin, (d. 1946)
1888 - Sol Hurok, Russian-born impresario (d. 1974)
1889 - Efrem Zimbalist, Russian violinist (d. 1985)
1895 - Michel Simon, French actor (d. 1975)
1897 - John B. Gambling, American radio talk-show host (d. 1974)
1898 - Curly Lambeau, American football coach, executive (d. 1965)
1898 - Paul Robeson, American singer and activist (d. 1976)
1903 - Ward Bond, American actor (d. 1960)
1904 - Sharkey Bonano, American musician (d. 1972)
1905 - J. William Fulbright, U.S. Senator from Arkansas (d. 1995)
1906 - Antal Dorati, Hungarian conductor (d. 1988)
1906 - Rafaela Aparicio, Spanish actress (d. 1996)
1908 - Victor Vasarely, Hungarian-born painter (d. 1997)
1910 - Abraham Ribicoff, American politician (d. 1998)
1912 - Lew Kopelew, Russian author (d. 1997)
1915 - Daniel Johnson, Sr., Quebec politician (d. 1968)
1917 - Johannes Bobrowski, German lyricist and writer (d. 1965)
1917 - Brad Dexter, American actor (d. 2002)
1918 - Jørn Utzon, Danish architect
1919 - J. Presper Eckert, American computer pioneer (d. 1995)
1921 - Jean-Marie Balestre, French motorsports official (FIA) (d. 2008)
1921 - Frankie Thomas, American actor (d. 2006)
1922 - Carl Amery, German writer (d. 2005)
1926 - Hugh Hefner, American editor and publisher, founder of Playboy
1928 - Tom Lehrer, American musician and mathematician
1928 - Paul Arizin, American basketball player (d. 2006)
1930 - F. Albert Cotton, American chemist (d. 2007)
1930 - Nathaniel Branden, Canadian psychotherapist
1931 - Richard Hatfield, Canadian politician (d. 1991)
1932 - Jim Fowler, American zoologist
1932 - Armin Jordan, Swiss conductor (d. 2006)
1932 - Carl Perkins, American musician (d. 1998)
1932 - Cheeta, chimpanzee actor
1933 - Jean-Paul Belmondo, French actor
1934 - Bill Birch, New Zealand politician
1935 - Avery Schreiber, American actor (d. 2002)
1937 - Marty Krofft, Canadian children's television producer
1938 - Viktor Chernomyrdin, Russian politician
1939 - Michael Learned, American actress
1940 - Jim Roberts, Canadian ice hockey player
1941 - Kaye Adams, American country singer
1941 - Chu Song-woong, Korean stage actor (d. 1985)
1942 - Brandon De Wilde, American actor (d. 1972)
1943 - Terry Knight, American music promoter (d. 2004)
1945 - Peter Gammons, American baseball journalist
1945 - Steve Gadd, American session drummer
1946 - David Webb, English football player and coach
1948 - Jaya Bachchan, Indian actress
1953 - Hal Ketchum, American musician
1954 - Dennis Quaid, American actor
1954 - Iain Duncan Smith, British politician
1955 - Joolz Denby, English poet and novelist
1955 - Kate Heyhoe, American food writer
1956 - Miguel Ángel Russo, Argentine footballer
1957 - Seve Ballesteros, Spanish golfer
1957 - Brian Alexander, British broadcaster
1957 - Martin Margiela, Belgian fashion designer
1961 - Mark Kelly, British keyboard player (Marillion)
1962 - Imran Sherwani, British field hockey player
1963 - Marc Jacobs, American fashion designer
1963 - Joe Scarborough, American television personality
1964 - Rick Tocchet, Canadian ice hockey player
1964 - Rob Awalt, American football player
1964 - Soyo Oka, Japanese musician
1965 - Jeff Zucker, American television executive
1965 - Paulina Porizkova, Czechoslovakian-born actress and supermodel
1965 - Jay Wesley Neill, American convicted murderer (d. 2002)
1965 - Mark Pellegrino, American actor
1966 - Cynthia Nixon, American actress
1967 - Alex Kahn, American artist
1970 - Mike Barz, American meteorologist and TV anchor
1971 - Peter Canavan, Gaelic footballer
1971 - Jacques Villeneuve, French-Canadian race car driver
1971 - Austin Peck, American actor
1974 - Jenna Jameson, American porn star
1974 - Andrew Hansen, Australian Comedian The Chaser
1974 - Alexander Pichushkin, Russian serial killer
1975 - Robbie Fowler, English footballer
1975 - David Gordon Green, American filmmaker
1977 - Gerard Way, American musician (My Chemical Romance)
1978 - Jorge Andrade, Portuguese footballer
1978 - Rachel Stevens, English singer (S Club)
1978 - Vesna Pisarović, Croatian singer
1979 - Albert Hammond, Jr., American guitarist (The Strokes)
1979 - Katsuni, French porn star
1979 - Keith Nobbs, American actor
1979 - Keshia Knight Pulliam, American actress
1980 - Yoanna House, American model
1980 - Jerko Leko, Croatian footballer
1981 - Milan Bartovič, Slovak ice hockey player
1981 - Eric Harris, Columbine High School shooter (d. 1999)
1981 - Ireneusz Jeleń, Polish footballer
1981 - Dennis Sarfate, American baseball player
1982 - Jay Baruchel, Canadian actor
1982 - Carlos Hernández, Costa Rican footballer
1984 - Linda Chung, Hong Kong actress and singer
1984 - Adam Loewen, Canadian baseball player
1985 - Yamashita Tomohisa, Japanese singer News
1986 - Brian Larsen, American musician and record producer
1986 - Leighton Meester, American actress
1987 - Jesse McCartney, American actor and singer
1987 - Jarrod Mullen, Australian rugby league footballer
1990 - Kristen Stewart, American actress
1998 - Elle Fanning, American Actress

Deaths
93 - Yuan An, Minister over the Masses of the Han dynasty
491 - Zeno, Byzantine Emperor
715 - Pope Constantine
1024 - Pope Benedict VIII
1137 - William X, Duke of Aquitaine (b. 1099)
1483 - King Edward IV of England (b. 1442)
1484 - Edward of Middleham, Prince of Wales (b. 1473)
1492 - Lorenzo de' Medici, Italian statesmen (b. 1449)
1553 - François Rabelais, French writer
1557 - Mikael Agricola, Finnish scholar (b. ca. 1510)
1626 - Sir Francis Bacon, English philosopher, statesman, and essayist (b. 1561)
1654 - Matei Basarab, Prince of Wallachia (b. 1588)
1693 - Roger de Rabutin, Comte de Bussy, French writer (b. 1618)
1747 - Simon Fraser, 11th Lord Lovat, Scottish clan chief
1754 - Christian Wolff, German philosopher (b. 1679)
1761 - William Law, British minister (b. 1686)
1804 - Jacques Necker, French statesman (b. 1732)
1806 - William V of Orange, Stadtholder of the Dutch Republic (b. 1748)
1876 - Charles Goodyear, American politician (b. 1804)
1889 - Michel Eugène Chevreul, French chemist (b. 1786)
1909 - Helena Modrzejewska, Polish-American actress (b. 1840)
1917 - James Hope Moulton, British scholar of Classical Greek (b. 1863)
1936 - Ferdinand Tönnies, German sociologist (b. 1855)
1940 - Mrs. Patrick Campbell, British actress (b. 1865)
1944 - Evgeniya Rudneva, Russian World War II heroine (b. 1920)
1945 - Wilhelm Canaris, German Admiral (b. 1887)
1945 - Dietrich Bonhoeffer, German theologian (b. 1906)
1945 - Georg Elser, failed assassin of Hitler (b. 1903)
1948 - George Carpenter, Australian Salvation Army general (b. 1872)
1948 - Jorge Eliécer Gaitán, Colombian politician (b. 1903)
1951 - Vilhelm Bjerknes, Norwegian physicist (b. 1862)
1959 - Frank Lloyd Wright, American architect (b. 1867)
1961 - King Zog of Albania (b. 1895)
1963 - Eddie Edwards, American jazz trombonist (b. 1891)
1970 - Gustaf Tenggren, Swedish illustrator (b. 1896)
1976 - Dagmar Nordstrom, American composer, pianist (b. 1903)
1976 - Phil Ochs, American singer (b. 1940)
1978 - Clough Williams-Ellis, Welsh architect (b.1883)
1982 - Wilfrid Pelletier, French Canadian conductor (b. 1896)
1988 - Brook Benton, American singer (b. 1931)
1988 - David Prater, American singer (Sam & Dave) (b. 1937)
1991 - Martin Hannett, record producer (b. 1948)
1996 - Richard Condon, American novelist (b. 1915)
1996 - James W. Rouse, American real estate developer, activist, and philanthropist (b. 1914)
1997 - Helene Hanff, American writer (b. 1916)
1997 - Mae Boren Axton, American singer and songwriter (b. 1914)
1998 - Tom Cora, American cellist and composer (b. 1953)
1999 - Ibrahim Baré Maïnassara, Niger politician and general (b. 1949)
2001 - Willie Stargell, American baseball player (b. 1940)
2002 - Leopold Vietoris, Austrian mathematician (b. 1891)
2002 - Pat Flaherty, American racecar driver (b. 1926)
2006 - Billy Hitchcock, American baseball player, coach, and official (b. 1916)
2006 - Vilgot Sjöman, Swedish writer and film director (b. 1924)
2007 - Egon Bondy, Czech philosopher and writer (b. 1930)

Holidays and observances
Araw ng Kagitingan (Day of Valor, celebrated as Bataan Day in Bataan) in the Philippines.
Desan and companions
Saint Waltrudis
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 00:06:25
to Eleazar: já nehodlám nic dokazovat, nemam pro to důvod. Prostě jsem napsal že na 9.4. připadá výročí vyvraždění vesnice Dajr Jasín, což je pravda. To že ti to připomenutí vadí je tvůj problém.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 00:10:13
A ještě pro hnidopicha....... (Kdo uhodne koho mám na mysli?) doplním své 2 příspěvky z vlákna o Lahavovi.

No, ony se ty články připravují s jistým předstihem, to byla pouze náhoda. Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.

Já to samozřejmě nijak zle nemínil. Stalo se to (to je neoddiskutovatelné), výročí bylo 9.4. (což je také neoddiskutovatelné), zoom se pozastavil nad souvislostí toho dne (s něčím jiným), tož jsem to připoměl.......... předpokládal jsem že se to může......... Nebo jsem snad udělal něco špatně?  :o
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 00:14:05
Ale je mi jasný, že když někdo tady připomene to že byla Izraelci vyvražděna arabská vesnice, tak (byť je to skutečnost) jedná se zde o velký prohřešek a člověk za to jak napsal Eleazar (cituji) schytal zaslouženou spršku (konec citace).
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 11. Duben 2008, 08:52:58
Yane, chovate se jak malej. Co vam v reakcich schazi ? Odsouzeni zabiti civilistu tu bylo. Pripomenuti, ze byla valka tu bylo. Nikdo tu netvrdil, ze se v Dar Jasinu nic nestalo. Co JESTE chcete ? Abychom tu ronili krokodyli slzy ? Nebo se mame dat sborove k Shalom Achshav ? Vy se v tom, s odpustenim, rypate jako hovnival ve sve kulicce.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 09:46:21
Ale mě přece nic neschází. Vezměme to chronologicky:

1.Já jsem napsal jedinou větu, kde jsem uvedl že 9.4. je výročí vyvrazdění vesnice Dajr Jasín. NIC VÍC! Na to přišla sprška reakcí, mimo jiné i tvá (z níž cituji) ....Chci verit tomu, ze to nemyslel nijak zle a ze je jen tak trochu mimo (konec citace).

2. Tak jsem se podivil "co jsem udělal špatně".

3. Elazar mi poradil abych založil vlákno a Dajr Jasínu, neboť ve vláknu o Lahavovi jsem off-topic.

4. Dal jsem na jeho doporučení a to vlákno jsem založil.

5. Dal jsem sem foto jednoho středečního článku z novin a pro zjednodušení sem doplnil citace vyjádření k Dajr Jasínu z vlákna o Lahavovi, aby to bylo pohromadě.

Tak mi tady najdi něco kde píšu že po vás něco chci.
Všimni si, že kromě té jedné věty a jednoho podivení, jsem se v tom vůbec nijak nerýpal. Tohle vlákno by třeba bez Elazara vůbec nevzniklo. To a moje příspěvky do něj jsou vlastně až následnou reakcí na jeho návrhy či žádost o důkazy (cituji) ...Můžeš nějak dokázat, že jsi Dejr Jásín nevytáhl ze všech těch dat jenom jako provokaci..... (konec citace).

PS: všimni si, že i tohle je reakce na tvoji výtku.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Elazar kdy 11. Duben 2008, 09:58:49
Yane, a proč jsi to napsal do diskuze, která s tím vůbec nesouvisí a vůbec se toho netýkala?  :D Nebo u piva či fotbalu svým kamarádům také jen tak mezi řečí říkáš, co za výročí připadlo na tento den?  ;D

A bude nějaké pěkné výročí na dnešek?  ;D

Nikdo tady přece nepopírá, že se to stalo, a dokonce to bylo odsouzeno, tak o co jde? Myslím, že Vader to shrnul dostatečně. Ty sám o těchto věcech ani historii nic nevíš a jen cinicky využíváš tento masakr a jeho oběti k provokování. Ale je pravda, že k ničemu jinému tady nejsi, takže už jsme si na to mohli zvyknout, což už bylo rovněž řečeno ;)
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 10:23:26
Abych předešel nařčení že se "v tom rýpu", tak bych rád zdůraznil že je to zase reakce na předchozí příspěvek.

Yane, a proč jsi to napsal do diskuze, která s tím vůbec nesouvisí a vůbec se toho netýkala?  :D Nebo u piva či fotbalu svým kamarádům také jen tak mezi řečí říkáš, co za výročí připadlo na tento den?  ;D

Takže, stačí se podívat do začátku vlákna o Lahavovi. To bylo tak: zoom založil to vlákno a ve svém prvním příspěvku uvedl
......To ze clanek vysel den po te, kdy  palestici zavrazdili dva pracovnici prekladiste v Gaze je podle me skandalni.
no a na to jsem já napsal
No, ony se ty články připravují s jistým předstihem, to byla pouze náhoda. Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.
Prostě jsem si uvědomil že na ten inkriminovaný den o kterym v nějakých souvislostech psal zoom připadá i výročí vyvraždění Dajr Jasínu. Tak jsem to tam napsal a nijak jsem to nemínil dále rozpitvávat. Takže jak vidíš ten důvod vlastně vznikl jako jakási reminiscence na to datum při čtení příspěvku zooma. Přišly na to celkem korektní reakce (Scooolie), reakce poněkud zvláštní (Vader třeba napsal že jsem mimo mísu - jako že jsem se splet v datu??) i reakce mě rovnou označující za provokatéra (Samuel). No a pak už to šlo vlastní cestou. Hele, kdyby tady na fóru bylo jasně napsáno, že je ZDE zakázáno zmiňovat vyraždění Dajr Jasínu, tak já jakožto disciplinovaný účastník zdejší diskuze bych tohle pravidlo rozhodně neporušil. Jelikož jsem takovýto zákaz zde nezaregistroval, tak jsem to zmínil (samozřejmě slušnou formou).
Pokud jde o ty data, a to proč mě napad zrovna ten Dajr Jasín, to je otázka. Prostě to datum znám. Všechna čest Keshia Knight Pulliam, ale na její výročí které (jak správně uvádíš) na tento den také připadá jsem si opravdu ale opravdu nevzpoměl.

Mimochodem, i kdyby to byla provokace, tak určitě byla napsaná slušnou formou. A proč vám to vlastně vadí?
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Duben 2008, 10:28:58
Přátelé, co se věnovat něčemu smysluplnějšímu než debatě na téma "Rýpe či nerýpe Yan?"  ;D ?

Berme to tak, že Yan položil nějakou otázku, o té se debatuje. Jeho úmysly kalé či nekalé bych nechal stranou,  protože je jedno, proč se ptal.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 10:33:07
Tak teď si zahraju na hnidopicha já. Já jsem žádnou otázku nepoložil. Já pouze zmínil ono výročí. Nic víc (tedy pokud nemáš na mysli tu otázku proč vám to vlastně vadí?).
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Duben 2008, 10:36:54
 ;D Nevadí, nevadí. Jak už jsem uvedl včera, beru to na vědomí. Ale nehodlám tomu věnovat víc času, protože se nevěnuji ani jiným násilnostem z té doby, rozsahem srovnatelným.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 10:41:07
No dyť jo, taková reakce je naprosto vpořádku. Hele mě bylo jasný, že zmínka o Dajr Jasínu vyvolá malé pozdvižení, ostatně proto jsem jí tam napsal, no a někdo to těžce rozdejchával.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 11. Duben 2008, 10:49:18
Dejch..dejch... Slysite ten slavny dech zpoza cerne masky ?  ;D ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 10:53:16
éééééééé? ..............mimochodem, jak jsi to myslel s tím že jsem mimo mísu? K tomu vyvražděí Dajr Jasínu došlo 9.4. nebo ne?
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 11. Duben 2008, 10:57:03
Mimo misu = out of misa = off topic  8)
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 11:04:06
jo ták, tak ono šlo o OT, tak to jo. Ale sem to patří, teď už je to v pořádku.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Elazar kdy 11. Duben 2008, 14:29:38
No dyť jo, taková reakce je naprosto vpořádku. Hele mě bylo jasný, že zmínka o Dajr Jasínu vyvolá malé pozdvižení, ostatně proto jsem jí tam napsal, no a někdo to těžce rozdejchával.

OK, tak konečně Yan vylezl s pravdou ven, jen nechápu, že ti to trvalo tak dlouho. Myslel jsi to jako provokaci a prudu, o nic jiného ti nešlo, tudíž veškerá negativní reakce na tvůj příspěvek byla zcela oprávněná (a že jsem málem už začal mít výčitky svědomí  :D).

Jdu si zainhalovat O2, abych to vůbec rozdejchal ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Duben 2008, 15:18:34
 ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 16:07:18
Tak teď jsem z toho vážně jelen. Že zoom vytáh to datum je fakt. Že mě na tomhle základě napad Dajr Jasín je taky fakt. Že byl vyražděn 9.4. je taky fakt. Že jsem tam napsal jednovětou zmínku (která byla v daném fóru OT) je taky fakt. No a že proizraelská loby to bude brát jako provokaci což se dalo čekat je taky fakt......... A to to tam kvůli tomu nemam zmínit?  :o
Mimochodem ty reakce byly veskrze symptomatické  ;D .............
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 11. Duben 2008, 16:14:34
Ano zminila jsem datum, protoze toho dne byli zavrazdeni dva nevinni lide, kteri pracovali na prekladisti pro palestince a byli zavrazdeni v dusledku vyhnani z Gazy, stejne tak jako jsou kasamy strilene z Gazy na Askelon a Sderot a okoli  dusledkem tohoto pochybneho manevru Sarona a jeho party. A vsichni kdo s tim souhlasi jsou spoluodpovedni. Proto me to rozcililo a vyjadrila jsem se. Odpovedet Dejr Jasinem byla blba provokace a jako na takovou na ni bylo reagovano.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 16:24:27
To nebyla blbá provokace (je zajímavé sledovat kdo to tak bere), to byla připomínka jednoho zločinu. Jednoho konkrétního který byl spáchán v ten den, před 60 lety. Je snad připomínka zločinu provokací?  :o
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 11. Duben 2008, 16:56:44
V teto souvislosti ano.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Duben 2008, 17:23:31
Už se mi do té debaty vstupovat nechtělo, ale Yane, vždyť tys to přiznal sám, že jsi si chtěl lehce zaprovokovat  ;)

Připomíná mi to onen klasický vtip, jak na otázku: "Mohou si u Vás v SSSR dělníci stěžovat u soudu na špatné pracovní podmínky?", přijde po chvilce ticha odpověď: "A vy zase týráte černochy!"  ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Elazar kdy 11. Duben 2008, 19:11:50
Abych předešel nařčení že se "v tom rýpu", tak bych rád zdůraznil že je to zase reakce na předchozí příspěvek.

Yane, a proč jsi to napsal do diskuze, která s tím vůbec nesouvisí a vůbec se toho netýkala?  :D Nebo u piva či fotbalu svým kamarádům také jen tak mezi řečí říkáš, co za výročí připadlo na tento den?  ;D

Takže, stačí se podívat do začátku vlákna o Lahavovi. To bylo tak: zoom založil to vlákno a ve svém prvním příspěvku uvedl
......To ze clanek vysel den po te, kdy  palestici zavrazdili dva pracovnici prekladiste v Gaze je podle me skandalni.
no a na to jsem já napsal
No, ony se ty články připravují s jistým předstihem, to byla pouze náhoda. Mimochodem, 9.4. je výročí vyvraždění vesnice Dejr Jasín.
Prostě jsem si uvědomil že na ten inkriminovaný den o kterym v nějakých souvislostech psal zoom připadá i výročí vyvraždění Dajr Jasínu. Tak jsem to tam napsal a nijak jsem to nemínil dále rozpitvávat. Takže jak vidíš ten důvod vlastně vznikl jako jakási reminiscence na to datum při čtení příspěvku zooma.

Yane, kluku nešťastná, tys mi před pár týdny vytýkal, že mám až příliš přehnanou "schopnost číst mezi řádky" - nuže milý hochu, věř mi, že ve srovnání s touto tvojí argumentací jsem ve čtení mezi řádky chabý amatér, neb vysoudit ze zoomova příspěvku reminiscenci konkrétního datumu 9. dubna 1948 a tím i útok na Dejr Jásín, bych nedokázal  :D Takže jestli tu někdo trpí symptomy, jsi to ty.

Ptal ses, co nám vadí - pokud mám mluvit za sebe, vadí mi jedna věc - že o této tragédii a bezesporu smutné události žvatláš ty a to jen kvůli tomu, aby sis splnil svou týdenní dávku rýpání. Zneužíváš tragédii bez toho, aniž bys o tom cokoli věděl, abys znal historii, příčiny a důsledky.

Mimochodem, od TEBE to nebyla připomínka jednoho zločinu, od TEBE to byla blbá provokace - to je fakt  :D

Scoolie:  :D ...touché...
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 19:54:31
V teto souvislosti ano.
Asi nerozumím. Kdy je připomenutí vyvraždění Dejr Jasínu provokací a kdy nikoli? Na čem to závisí? Kdo to posuzuje? Týká se to pouze tohoto konkrétního zločinu a nebo je to obecný úzus? Pokud je to obecný úzus, kdo se na tom usnesl?
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 20:00:27
Už se mi do té debaty vstupovat nechtělo, ale Yane, vždyť tys to přiznal sám, že jsi si chtěl lehce zaprovokovat  ;)
Samozřejmě že jsem tím vědomě provokoval. Tedy nikoli prvoplánovitě, spíš jako důsledek. Šlo totiž o to kde jsem to napsal. Kdybych to napsal někam jinam tak by to bylo pouhé konstatování obecně známé skutečnosti. Zatímco když se zmíním o Dajr Jasínu tady je mi jasný že to nutně musíte brát jako provokaci..... je přece jasný že proizraelská loby by byla nejraději kdyby se na tuto (z jejich pohledu) nepříjemnost zapomenulo.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 20:02:59
Ptal ses, co nám vadí - pokud mám mluvit za sebe, vadí mi jedna věc - že o této tragédii a bezesporu smutné události žvatláš ty a to jen kvůli tomu, aby sis splnil svou týdenní dávku rýpání. Zneužíváš tragédii bez toho, aniž bys o tom cokoli věděl, abys znal historii, příčiny a důsledky.
Já nezneužívám tragédii, já jsem si jí pouze dovolil připomenout..... a to se nesmí. Chápu.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 11. Duben 2008, 20:07:07
Mimochodem, od TEBE to nebyla připomínka jednoho zločinu, od TEBE to byla blbá provokace - to je fakt  :D
No vidiš že ti to jde. Vždyť my se za chvíli shodnem i na tom náboženství (no jako že je prostě fakt že napatří do moderní společnosti)  ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 12. Duben 2008, 13:48:12
Asi nerozumím. Kdy je připomenutí vyvraždění Dejr Jasínu provokací a kdy nikoli? Na čem to závisí? Kdo to posuzuje? Týká se to pouze tohoto konkrétního zločinu a nebo je to obecný úzus? Pokud je to obecný úzus, kdo se na tom usnesl?

Yane, od vas je provokaci i zadost o recept na macesy  ;D Smirte se s tim - my vas bereme jako provokatera a rypala; cela vase historie prispevku na to ukazuje  ;) Ale budte bez obav - i rypalove maji svoje misto ve svete a na Eretzu. A usnesl jsem se na tom ja, prosty admin  :D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 12. Duben 2008, 14:22:38
Jednak mi to nevadí...... (do jisté míry je to i důvod proč sem chodit), ale jde mi o to, že i když je to z mé strany rýpání, tak pokud je to seriózní záležitost (a to je), mělo by se na to seriózně reagovat.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 12. Duben 2008, 14:24:14
Mimochodem, nevíte, neexistuje někde na webu něco jako vzpomínky bojovníků od Dajr Jasínu?

PS: Zní to jako rýpnutí, ale myslím to seriózně
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 12. Duben 2008, 16:12:03
Myslíte židovských bojovníků od Dár Jasínu?
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 12. Duben 2008, 16:17:59
Ano.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Elazar kdy 12. Duben 2008, 20:52:53
Jednak mi to nevadí...... (do jisté míry je to i důvod proč sem chodit), ale jde mi o to, že i když je to z mé strany rýpání, tak pokud je to seriózní záležitost (a to je), mělo by se na to seriózně reagovat.

To si trochu pleteš pojmy s dojmy, ne? Až budeš ty mluvt seriózně (což od tebe nečekám  ;) ), rak pak se dočkáš seriózní rekace - dokud budeš rýpat (a je ejndo do jak moc vážného tématu), budu alespoˇjá (a jak vidím, nejen já) odpovídat vždy jen rýpavě.

Citovat
Mimochodem, nevíte, neexistuje někde na webu něco jako vzpomínky bojovníků od Dajr Jasínu?

https://www.etzel.org.il/english/index.html - to je z druhé strany (pokud ceš znát tu první, tak stačí do googlu napsat "palestinské Lidice" nebo něco podobného
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 13. Duben 2008, 11:51:55
To je tuším web Irgunu (nebo tak nějak)....... ten znám ještě od Nilberta.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 13. Duben 2008, 12:29:45
Docela objektivni - jen si to precist, nez clovek zacne vykrikovat hesla. A jsou tam take citaty dokumentu a to jak jiste vite, neni "propaganda". Ono se vselicos da popsat vselijak. Me se take lide ptali "a kolik  padlo v Praze pri bojich v srpnu 68 cechu, kdyz padlo tolik sovetskych vojaku?". Proste dostali informaci a s tou ziji. Stejne jako informace o Dejr Jasin. Krome toho pamatujete, jak v Gaze byl zastrelen palestinsky chlapec v naruci otce, jak cely svet kricel jaci jsou Zidi vrazi a pak vyslo najevo, kdo ho skutecne zabil - palestinsti "bojovnici" tak se to objevilo jako zpravicka a ne jako bombasticka top novinka, takze pro mnoho lidi to zustane tak, palestinske dite zastrelene v naruci otce bidnymi zidy. Tak se dela propaganda, to prece vsichni kdo tady diskutuji vime, bez ohledu na to komu fandime.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 13. Duben 2008, 12:38:55
Já ho čet už tehdy. S tou objektivitou bych byl opatrný, přece jen je to přímý účastník konfliktu. Je to jeden ze zdrojů informací. Jako obvykle bude pravda někde uprostřed.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 13. Duben 2008, 13:22:54
Tak se dela propaganda, to prece vsichni kdo tady diskutuji vime, bez ohledu na to komu fandime.

Tak tak. Tahle slova do kamene tesat. Ještě, že Eretz je velmi seriozní nepropagandistický web. Protože kdybychom se pustili do propagandy, jej... to by se děli věci  ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 13. Duben 2008, 13:36:32
Proc bychom nemeli delat propagandu. Treba zminime, ze zide jsou zdravi protoze basti cesnek, ale jinovercum jsou prodavany neucinne rostlinky. Zvedneme tim export izraelskeho cesneku  ;D Pohrichu by to byl asi cesnek s prichuti Kassamu, o kterych ovsem vime, ze na farmy nedopadaji  :(
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 13. Duben 2008, 13:40:20
Z toho by se dalo dovodit:

1) izraelský česnek je tak zdravý jen díky raketovým útokům Kassámy
2) nebýt Palestinců, nejsou Izraelci tak zdraví

IMHO skvělá propaganda na Muslimské listy  ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 13. Duben 2008, 14:39:59
Jistě, právě proto je potřeba občas vytáhnout i ty stinné části historie.......... a někdo to udělat musí.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 13. Duben 2008, 14:56:58
Jiste, ale jsou zde dva cinitele - fakta a na druhe strane jejich (des)interpretace.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 13. Duben 2008, 14:57:44
Musim Vas zklamat v Izraeli se prodava cinsky cesnek - a ted z toho udelejte propagandu - ukazte se hrdinove !!!!
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 13. Duben 2008, 14:59:24
Jiste, ale jsou zde dva cinitele - fakta a na druhe strane jejich (des)interpretace.
Dajr Jasín je snad fakt....... nebo ne? (čínskej česnek pomíjím)
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 13. Duben 2008, 14:59:58
Jeste k tem stinnym strankam historie, myslim, ze Izrael ma mnohem vic, co vytahovat , nez jeho protivnici. Problem je, ze arabove to delaji uplne bez skrupuli, zatimco zidi jsou ponekud neschopni v tohhle artiklu.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 13. Duben 2008, 15:00:27
Cinane se snazi otravit zidy ! Palestinci dovazi nejedovaty cesnek z Egypta podzemnimi tunely na Sinaji  ;D
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Vader kdy 13. Duben 2008, 15:01:39
Ano Yane, Dar Jasin je fakt. Ale jaka je interpretace faktu ?
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 13. Duben 2008, 15:06:31
Ano Yane, Dar Jasin je fakt. Ale jaka je interpretace faktu ?
různá....... na obou stranách.
Pravda bude někde uprostřed. Mimochodem ten článek co jsem tady ofotil mi připadá docela korektní.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 13. Duben 2008, 15:08:19
Cesnek i Dej Jasin jsou fakt, otazka je jak se prodaji. Musim rici, ze ve svete se vzdy moc dobre prodava to co provedou zidi. Kfar Ecijon se tak dobre neprodava, neni-liz pravda monsieur Yan.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Scooolie kdy 13. Duben 2008, 15:16:24
Musim Vas zklamat v Izraeli se prodava cinsky cesnek - a ted z toho udelejte propagandu - ukazte se hrdinove !!!!

Protiizraelská:
Poté, co útisk Palestinců dosáhl nezměrné výše, přestalo hnutí odporu prodávat svůj vysoce kvalitní česnek sionistickému nepříteli. Protože sionisty v regionu nenávidí všichni, musejí dovážet česnek až z Dálného východu. Sami jsou příliš povýšení, než aby se věnovali nečemu tak "nečistému" jako je pěstování česneku.

Proizraelská:
Izrael prohlubuje spolupráci s Čínou. Na čínský trh míří řada vysoce oceňovaných izraelských produktů. Současně se do Izraele dováží řada výrobků čínských, zejména textil a hračky. Oblibu se však získal i vynikající čínský česnek, který Izraelci kupují zejména z vděčnosti k postoji čínského lidu, který poskytl Židům azyl v době šoa, kdy do Číny prchali přes SSSR.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: Yan kdy 13. Duben 2008, 15:18:14
Cesnek i Dej Jasin jsou fakt, otazka je jak se prodaji. Musim rici, ze ve svete se vzdy moc dobre prodava to co provedou zidi. Kfar Ecijon se tak dobre neprodava, neni-liz pravda monsieur Yan.
A brání vám někdo to dělat? ................."To je vaše dělo"....... jak pravil klasik.
Název: Re: Dejr Jasín
Přispěvatel: zoom kdy 13. Duben 2008, 16:27:34
Budes se divit, ale skutecne brani, protoze Zidi zdaleka nejsou tak pocetni a majetni, aby vladli svetovemu tisku a dalsim nastrojum propagandy. Prestoze o tom nekdy nekdo rad blaboli jako by byli tak super vladnouci a manipulujici.