fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Všeobecná diskuse => Téma založeno: Geršom kdy 28. Leden 2011, 09:31:39

Název: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Geršom kdy 28. Leden 2011, 09:31:39
Dobrý den,

rád bych požádal někoho o fundovanější výklad toho co se děje v Egyptě a Tunisu.

Naivním západním pohledem by se mohlo zdát Hurá, studenti dělají revoluci a pak přijde demokracie a samá pozitiva atd. (dle srovnání s tím co se dělo v Evropě)

Jenže mě se spíše vybaví Irán, a jestli se nemýlím tak tam taky hráli studenti velkou roli a kde je Iran dnes.

Není náhodou arabské studenstké hnutí spíše cestou k radikálnímu islamizmu? Není lepší starý dobrý diktátor, který sice nedbá příliž na lidská práva (jakkoliv nepříjemně se mi to píše) ale je schopen udržet fanatiky na uzdě? (Muslimské bratrstvo např).

Komu tedy držet palce? Kam to může směřovat?

díky moc za Vaše postřehy

Geršom
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Leden 2011, 21:51:06
 Je málo lidí, kteří dnes večer mají pracovat. Vojáci- a těmi jsme, pokud nám jde o udržení Erecu- musejí nedbat. Ukazuje se jak tragické bylo stažení ze Sinaje, která je přirozeným nástupištěm všech vojsk. Jak tragické bylo jednání s těmi, kteří nikoho nereprezentují...Izrael stojí na prahu  svého bytí a nebytí, dnes tedy se svými diplomaty v papučích a vytahaných svetrech. My jsme  a zůstáváme jenom "těni na trotuarach", stíny na chodnících, jak by řekli naši haličtí předci, ale přesto, nebo právě proto bycho měli "zatmít" vědomí našich nepřátel. ElBaradej je zapřísáhlý nepřítel Erecu. On byl kmotrem íránského jaderného programu a je smůlou, a říkám to sám za sebe, že ho při letu do Káhiry nečekal osud maršála Badoglia, který byl  vlastními italskými vojáky nad Libyí, ač vojenský velitel této  předválečné kolonie, sestřelen. Teherán jásá. Po svržení libanonského Haririho má totiž nakročeno k vlivu v Tunisku, i v samotném Egyptě. Tuniská bída, kterou údajně zavinil  prchnuvší Ben Ali, se totiž ještě prohloubí. V pondělí končí v německých zemích tzv. first minute prodej zájezdů, kdy si 25 milionů německy hovořících důchodců  západní Evropy vybírá svou letní dovolenkovou destinaci. Letos to nebude Tunis ani Džerba, a jak výstižně poznamenaly jedny moskevské noviny, hitem nejsou a nebudou ani dovolené v Egyptě , (s odletem z Domodědova...). Tedy šance pro volání po hrůzné realitě prvního století po hidžře Muhammadově se stává tuniskou i egyptskou realitou >:D. 
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 28. Leden 2011, 23:16:28
Sdílím obavy Vás obou. Tzv. revoluce v Egyptě, pokud by uspěla, by vedla ke svržení umírněné a poměrně osvícené diktatury. Co by ji nahradilo je ve hvězdách. Pokud by to byla jiná umírněná a osvícená diktatura, pak budiž. Ale pokud to bude demokracie, pak propadám panice. Většina obyvatel Egypta je a bude náchylná populistické agitaci, takže volby vyhrají nacionalisté a/nebo islamisté.

Analogie se svržením diktátorského, ale umírněného a osvíceného, šáha je očividná. Také se nejprve k moci dostala roztodivná směsice demokratických a nedemokratických sil, aby vítězně vyšel militantní islám - který pak zcela brutálně zúčtoval se všemi svými odpůrci, včetně tech, kteří mu pomohli k moci.

El Baradej je nebezpečný bastard. Díky tomu, že je na Západě dobře zapsán a image si buduje i nyní, projde mu při nástupu k moci skoro cokoliv. Západ si ho bude hýčkat.

Spojení Egypta a Libanonu bych se ale nebál. Nasralláh podněcoval ke svržení Mubaraka proto, že Mubarak se opakovaně velmi kriticky vyjádřil na adresu Hizballáhu, včetně toho, že kritizoval vinu Nasralláha za rozpoutání II. libanonské války. Je to ze strany Nasralláha osobní msta. Nicméně zájmy Egypta - i pokud by byl islámský - nejsou shodné se zájmy Íránu/Sýrie, skutečných vládců Hizballáhu a potažmo i Libanonu.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: fanuel kdy 29. Leden 2011, 00:48:04
Zdravím, jestli tedy bude, nějaká reakce ze strany západní demokracie,  pozitivní ve smyslu odepsání nynější vlády v Egyptě je ve hvězdách. Politika USA v Africe, na Blízkém Východě je v totální krizi a to nemluvím o vnitřních problémech v USA, kde mají jiné starosti. Což je i v pořádku, nemají se plést do něčeho, čemu nemůžou rozumět he he he viz. Izrael + plaštelína. Vyspělá demokracie :)), jak ji chápeme v Evropě v USA, hlavně ve smyslu osobních i lidských práv, pokud možno nekrácených zákonem viz. TEA PÁRTY=USA=Bohemia.cz Odborové združení A.Právo( www frantisek.blog.idnes.cz) Tak z různých důvodů není možná v muslimských státech, už z toho prostého důvodu, že je to neslučitelné s islámským právem šária. K tomu si přidejme špetku různých pohledů na islámské náboženství, tvořené sunity a šíty. A vyjde nám, Irán a jeho hegemonie v oblasti. Nesmíme ano, ani na chvilku zapomenout i na Turecko, které od sekulárního státu Ata Turka, spěje k teokracii vlády islámu (islámské právo šária). No vždyť podle západní demokracie vůle lidu rozhodne. ŽE!!! . Jaksi, že  1+1 = nemusí být dvě je evidentní ve smyslu náboženství Islámu a především AL-Kajda, Hizbaláh, muslimské teroristické bratrstvo v Egyptě nespí. Ti stojí se svým teroristickým radikalismem, ideologii za  zničení Státu Izrael, antijudaismu, antisionismu. V neposlední řadě to ukázali a není to tak dlouho i v Ruské federaci. A zároveň nesmíme zapomenou, že hrozí likvidaci celého národa Izraele, přesně tak jak vyhlašuje Irán slovy Ahmaždineřáda a jeho ajatochlastů. 8)
Stanek Frantisek Fanuel
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 30. Leden 2011, 12:45:18
Tak nějak mě docela zajímá, kdo tahý za nitky v těch severoafrických a středovýchodních radovankách a proč v Egyptě zakázali Eljaziru. A chytrý Obama tam chce demogggracii. Jinžmi slovy, muslimští bratři čekají na svou chvíli. A "svobodný"  svět bude v  :o .
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Leden 2011, 12:54:50
V Egyptě to je složité. Jsou tam spojené zájmy řady skupin, které si myslím, že je na čase vystrnadit Mubaraka. V tom, co by mělo být poté, se ale rozcházejí. Jsou tam tzv. liberálové, kteří věří v možnost demokracie a doufají, že by to prospělo obchodu. Pak armáda, která si Mubaraka váží, ale současně ho obětuje, pokud bude mít pocit, že by mohla přijít o moc. A samozřejmě Muslimští bratři, kteří jsou sice "umírnění", ale cíl mají jasný - zavedení islámského státu na základě šaríji...

USA by zřejmě nejraději zachovaly status quo, ale nevědí, jak na to. Bojí se, že Mubarak je už odepsaný a nedokáží se rozhodnout, na koho rychle vsadit místo něj... Jinak samozřejmě se angažuje Írán na straně "revoluce" a s obavami sledují Saúdové a další.

Al Džazíru zakázali proto, že vysílala rozhovory s protestujícími, z nichý řada ostře útočila na Mubaraka...

Doufejme, že se k moci dostane Omar Sulejmán. Velmi mazaný a bezskrupulozní chlapík, který ovšem nezavírá oči před realitou. Něco jako v SSSR kdysi Andropov nebo v Rusku Putin.... Alternativy k Sulejmánovi jsou horší - žvanil El Baradej nebo islamisté.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 30. Leden 2011, 13:35:52
No nevim, jestli to je tak jednoduche, zejména nevíme co se stane vzhledem k Izraeli, jde také o zemní plyn. Hranici s Gazou a další pikantní záležitosti.
A hlavně co vlastně v tom Kataru chtějí....
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Leden 2011, 13:42:59
V tuhle chvíli se hraje o budoucí směřování Egypta. Před chvilkou bylo zveřejněno, že na svobodě je už 7 vůdců Muslimského bratrstva, stejně jako tisíce (!) dalších zločinců. Armáda má teď unikátní příležitost "postavit se na stranu lidu" a pod heslem obnovy pořádku potlačit povstání. Sulejman je chytrý chlapík, doufám, že to zvládne.

Co chtějí v Kataru je velká otázka. Nedávno to zveřejnění tajných dokumentů o izraelsko-palestinských jednáních mělo jediný cíl - znemožnit Abbáse a znemožnit dosažení mírové dohody. Teď zase ta podpora převratu v Egyptě... A vzpomeňme na podporu protiamerických sil v Iráku. Katarský emír hraje vysokou hru, ale zatím netuším, co je cílem...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Martin kdy 30. Leden 2011, 17:13:15
Tak se zdá, že by mohlo jít o další "arabské povstání" :) Protesty se šíří do celého okolí. Vzhledem k přelidněnosti, potravinové nesoběstačnosti a islámu aby se člověk začal děsit íránského scénáře a miliónů uprchlíků směřujících do Evropy....Ale proč hned počítat s nejhorším :) Třeba se podaří demokratizace společnosti a region nastoupí cestu k 21. století :)

Když se to vezme kolem a kolem....ať to dopadne jakkoliv, konečně bychom se mohli dozvědět, jak si v arabském světě stojí islám a demokracie a jestli Arabové dokáží jít v touze po demokracii a lidských právech i proti Islámu.... Pokud ano, tak je to skvělé:), no a pokud ne, tak snad konečně skončí našlapování ohledně islámu a ortodoxních muslimů v Evropě
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: kost kdy 30. Leden 2011, 19:09:00
....Ale proč hned počítat s nejhorším :) Třeba se podaří demokratizace společnosti a region nastoupí cestu k 21. století :)

Když se to vezme kolem a kolem....ať to dopadne jakkoliv, konečně bychom se mohli dozvědět, jak si v arabském světě stojí islám a demokracie a jestli Arabové dokáží jít v touze po demokracii a lidských právech i proti Islámu.... Pokud ano, tak je to skvělé:), no a pokud ne, tak snad konečně skončí našlapování ohledně islámu a ortodoxních muslimů v Evropě


Taky bych chtěl mít tolik pozitivních myšlenek..  Reálně se obávám, že ani jedna "Vaše" varianta nebude. Demokratizace se v tomto regionu bude spíše ubírat směrem k islámskému pojetí "svobody" (svobodně se může každý rozhodnout, jestli bude uznávat právo šaría, nebo zemře). Našlapování ohledně islámu v EU stejně neskončí, na to tu nemají odvahu.. :-(

Osobně si myslím (obávám se), že tyto převraty jen získají více aktivistických nepřátel Izraeli..   :(
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Leden 2011, 19:48:19
.... Třeba se podaří demokratizace společnosti a region nastoupí cestu k 21. století :)

Když se to vezme kolem a kolem....ať to dopadne jakkoliv, konečně bychom se mohli dozvědět, jak si v arabském světě stojí islám a demokracie a jestli Arabové dokáží jít v touze po demokracii a lidských právech i proti Islámu.... Pokud ano, tak je to skvělé:), no a pokud ne, tak snad konečně skončí našlapování ohledně islámu a ortodoxních muslimů v Evropě

Na jednu stranu máte pravdu, že by každé společnosti měla být dána šance zavést demokracii a nějak si s jejími úskalími zkusit poradit. Na druhou stranu to riziko, co se může všechno stát, když to "nedopadne" je veliké. Osobně bych dal přednost tomu, kdyby arabská společnost přešla k demokracii pozvolněji, zejména kdy by existovaly silné mechanismy, jak zabránit zavedení islámského státu. Ale současné trendy nejsou zcela optimistické, ať už koukáme na Turecko, Libanon nebo Írán.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Leden 2011, 22:17:14
Íránský scénář se začíná realizovat v Tunisku... Pár týdnů po převratu a svržení sekulárního a prozápadního diktátora se do země vrací tamní Chomejní... ech...Ghanúší... https://aktualne.centrum.cz/zahranici/afrika/clanek.phtml?id=689593
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 31. Leden 2011, 01:57:40
Džazíru vypráskali proto, že dokázala ryčet nadšením, když někdo říkal "step down Mubarak" třikrát za minutu. Pokud jste viděli, Mubárakův obraz stržený ze zdí není ničen, jako Ben Aliův, ale je mu na čelo namalována Magen David a takto je vystavován. ElBaradej se snaží "hacknout prezidentství" všemi způsoby. A Tunisko, Egypt, Libanon, možná Jemen, jsou píšťaly varhan, na jejichž pedály šlapou duchovní v iránském Kommu. PS. Demokracie pro koho, pro Hasana Wshaha, který utekl z vězení Abú Zaabal u Káhiry, a dnes ráno se křenil na kameru Džazíry v Gaze..? (Prošel tunelem...)
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Leden 2011, 08:10:37
Pořád mi tady schází úvaha: a co Suez? Kdo a jak zajistí nekomplikovaný provoz Suezu? Je schopna ta klika magorů, aspirujících na vedení Egypta, udržet ve smysluplném provozu Suezský průplav? Nestojíme před novou krizí podobnou začátkům 70. let? Nemělo by se uvažovat o přítomnosti (ne o intervenci!) nějakého expedičního sboru na ochranu Suezu? 8)

Doufám, že si všichni uvědomujeme, že pád Mubaraka je bezpečnostním rizikem pro Izrael. :(
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 31. Leden 2011, 08:40:37
Gugi, nečekala bych tak hlubokou analýzu právě od Vás. Kupodivu možná to pomůže izraelské vládě pochopit, jak "hluboké přátelství" pojí USA a jeho spojence. Aneb potvrzení onoho pravidla že USA nemá přátele, ale zájmy.
Pěkný den přeji.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: martindeporres kdy 31. Leden 2011, 10:19:50
No, tady se mluví pořád o demokracii, ale právě se tu ukazují všechna ta rizika, která demokracie nese. Áda i komunisté se dostali k moci demokraticky. Tady a vsadil bych na to cokoliv, se zase "demokraticky "  jak v Egyptě tak v Tunisu dostanou k moci islamisté a nenalhávejme si, že ne. Na demokracii musí být národ  duchovně a kulturně vyspělý a pochybuji, že je to zrovna případ Arabů.  Pak je skutečně lepší osvícený diktátor s metodou cukru a biče, kdy cukrem nutno hodně šetřit.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 31. Leden 2011, 10:22:41
USA se snaží zařídit "řízené předání moci" v Egyptě někomu, kdo nahradí Mubaraka. Zjevně Amíci nemají dost trpělivosti počkat, až osvícený farao zemře přirozenou smrtí (odhlédneme-li tedy od toho, že přirozenou smrtí autokrata může být také kulka nebo provaz).

Tato snaha USA není nicméně iracionální. Mají prostě informace o tom, že situace v Egyptě je poslední roky čím dál napjatější, a snaží se proto vychovat si k USA loajální opozici. Někoho, kdo by nahradil Mubaraka, "až to padne". Problémem totiž je, že přirozená opozice proti Mubarakovi je islámská a protiamerická. USA se proto zřejmě snaží provést řízený převrat, kdy by se do čela země dostali noví lidé, kteří by ale současně nebyli islamisté. Zda to má naději na úspěch nevím. Ale je jasné, že nějací chytří hoši v USA už před několika lety usoudili, že je třeba se připravovat na den poté, kdy Mubarak padne...

Co se Suezu týče, tam bych problém nehledal. Jakákoliv budoucí egyptská vláda si nebude chtít - aspoň v počátku, než konsoliduje moc - rozzlobit USA. Takže Suez a letoviska pojedou, jako by se nic nedělo. Zatím. A až se případná islámská vláda upevní v kramflecích, tak máme ve hře případně další Írán...

Pád Mubaraka je samozřejmě pro bezpečnost Izraele obrovský průšvih. Pokud se k moci dostane Omar Sulejman, resp. armáda, tak se příliš nezmění. Ale pokud by se k moci dostali Muslimští bratři, tak celá izraelská bezpečnostní architektura za posledních 30 let, je vhodná k hození do koše...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Leden 2011, 11:44:00
WTF ?  >:( Mám vzteka. >:(
Nesnažme se udělat z nouze ctnost a přiznejme si, že Amíci a někdo z rozvědky (třeba zrovna ten, který říká, že „rozvědka není kouzelník“ a že se to nedalo předpokládat) obyčejně zachrápali nebo něco podcenili. >:(

No a to je právě to, na co myslím. Když to Amíci v dostatečném předstihu věděli, tak proč už tu není připravená "předem vychovaná" a vyšlechtěná loyální garnitura?! Je snad málo prachů ?!Pokud se dostane k moci opozice loyální k USA (a tedy nenastane problém se Suezem), pak nástup té „přirozené, islámské a protiamerické“ je jen otázkou času, protože ta loyální si nikdy nestihne vybudovat takové pozice jako Mubarak během 30 let. Leda že by ta opozice byla kamufláží původní Mubarakovy garnitury (což dozajista nebude). Sulejman je jen provizorní fází na cestě k úplnému muslimskému bordelu, pokud se tomu ovšem nezabrání včas. Sulejman nemá šanci se dlouhodobě udržet. Poněkud kýčovité přirovnání, ale v Egyptě padl car a prozatímní vláda je impotentní. Armáda a policie se drolí – oficírská elita kontra prostí vojáci, sympatizující s rebely. Čili v krátké době tu máme problém se Suezem (velmi drahý pro světovou ekonomiku), protože pro islamisty bude blokace Suezu nástroj, jak oslabit „velkého satana“.
 :P

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 31. Leden 2011, 12:32:58
Nezaspali. Těžko bylo možné vědět dopředu, že v Tunisku se podaří tak snadno změna režimu a že to inspiruje i Egypt.

Loajální garnitura existuje, a to dokonce ve třech proudech: jednak směr "tradiční", což jsou špičky armády v čele s Omarem Sulejmanem, jednak směr "liberální", což je El Baradej, a konečně domácí neislámská opozice.

V případě nástupu první garnitury není problém ani se zázemím, protože prostě převezme Mubarakovo. Omar Sulejman se postaví během krátké doby nejen do čela země jako (vice)prezident, ale i jako předseda Národní demokratické strany. Sulejman má velkou šanci se udržet - je to Putin Egypta. Člověk bez skrupulí, který bude částečně navazovat na Mubaraka a současně budovat svůj kult. Má (zatím) podporu tajné služby a zejména armády.

Pokud se k moci dostane ta druhá garnitura, pak námitka platí a zázemí není vybudováno. A pozor! ani nikdy nebude, protože Egypt není zemí, kde by liberálové měli šanci získat v nezfalšovaných volbách významnější podporu... Otázkou je ta třetí skupina, která není čitelná a nedá se odhadnout, kam půjde. Ta třetí parta je něco jako kdysi "Svobodní důstojníci" - byli mezi nimi lidé velmi vlevo i velmi vpravo. Časem se vyprofiloval jako vůdce Násir, ale na druhou stranu ze SD pocházel i Sadat... a každý byl úplně jiný.

Nicméně trvám na tom, že problém se Suezem (neberu-li v úvahu možný výpadek v řádu pár dnů) nebude. Egypt si dobře pamatuje, jaký byl důvod války v roce 1956 a islamisté (dostanou-li se k moci) budou muset nejprve upevňovat dlouhodobě moc v zemi a ne provokovat navenek.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Leden 2011, 13:12:22
Well,well...
Sulejman není Putin, protože Egypťani nejsou mužici - věřte, že mi nemá šanci.
Muslimské bratrstvo si nedá vnutit nového Mubaraka, když má vítězství na dosah ruky.
Špičky armády a tajné služby, to není žádná podpora, když mannschaft málem dezertuje a nižší důstojnictvo má náladu "svobodných důstojníků". :D
Čaroděj Baradej? - tomu nikdo nevěří. 

1956! Přesně to jsem měl na mysli! Egypt si dobře pamatuje, že tehdejší válka byla pro něj v podstatě vítězstvím. Tehdy se Amíci naštvali na Anglány a Frantíky. Lstiví islamisti najisto předpokládají, že pokud budou blokovat Suez, Západ nebude schopen jednoznačné kolektivní odpovědi - prostě oni vědí, že Západ si stíní vlastní humánní demokracií. Už vidím Anglány a Frantíky jak provádějí desant u Port Saidu, zatímco muslimské menšiny v Paříži a Londonistánu provádějí desant do vládních institucí  ;D
1956 není 2011. Tenkrát byli muslimové v Evropě velice potichu.

Pane kolego přiznaj´se: kolik akcií Suezské kanální a.s. maj´?  :D
Věřím, že maj´zájem, aby kolem Suezu nevznikaly poplašné zprávy.... 8)

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 31. Leden 2011, 13:21:59
Sulejman má šanci. Stačí aby nasadil "národní" a "islámskou" image. Něco jako svého času Sadat. Armáda jde za velitelem a nevěřím tomu, že by propukla vzpoura. Egyptská armáda nejspíš sehraje roli tradice latinoamerické a pomůže nastolení vojenské junty "národní spásy". A třeba i s rétorikou islámskou a národní. Ale ve skutečnosti armádní. A proto věřím Sulejmanovi.

Není ovšem rok 1956 a pokud by byl zablokován Suez, tak nebude bojovat Francie nebo VB, ale USA...A nepošlou tam jediného vojáka, ale pěkně ze vzduchu rozsekají vše, co se jim nebude líbit. Nakonec vznikne opět (výše zmíněná) vláda národní spásy. Blokování Suezu dnes nemá žádný smysl. Tehdy se jednalo o boj o znárodnění Suezu, ale dnes je Suez egyptský a nemá smysl si ničit zdroj příjmů. Už tak mizerných poté, co turisté balí a letos už asi nepřijedou...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Leden 2011, 14:08:35
A teď Vám řeknu, čemu věřím já: že tam Amíci vůbec nezasáhnou (leda že by si spletli Egypt se Srbskem), a že nakonec se věci díky těm egyptským magorům vyvinou tak, že zase budeme, my Izraelci, nuceni opalovat se na 101. kilometru od Káhiry.... ;D

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 31. Leden 2011, 15:39:22
Suez by nejlépe zajistila egyptská armáda, pokud ta ne, tak Cahal. Dodávám, Mubarakova egyptská armáda. T.č., jak to vidím na al-Arabíji, jde o nahrazení sekulární diktatury islámskou diktaturou. Přirozeně, pro Egypt je vhodnější Pharao Democracy. Krade jenom faraón, ostatní na něm závisí. Budou-li krást looters, (viz ukradené zlaté figurky z hrobu Tutanchamóna) B-h s touto zemí. NATO neberu vážně. V Afghánu říkali, že odstraní otroctví a násilí na ženách. Realita... 2.300 sebevražd Afghánek ročně, poměrně hodně upálením. (A kde je Bouaziz, byť mučedník...)
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 31. Leden 2011, 22:52:39
Dlouho jsem tu nic nenapsal ale jiz nemohu stat stranou...za sebe jen reknu, ze trnu jak to dopadne, na jednu stranu dobre ze se rozhybala situace, ktera nikam nevedla, nebo mozna spise vedla, prave k tomuto, radu let na druhou obrovske riziko, vse je tu jiz popsano. Diky za cerstve zpravodajstvi doufam ze kluci z Cahalu maji pevne nervy pripadne uz potichu lestej kniply v pilotnich kabinach :-)
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 31. Leden 2011, 23:24:19
Zrovna včera mě napadlo, jestli Tomsíku ještě někdy zajdeš  :) 
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Únor 2011, 08:37:15
Pharao Democracy ... tento termín se mi líbí.  :D

Do cestovních kanceláří budoucnosti patří slogan:

Navštivte Izrael - zemi pyramid ! ;D
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Únor 2011, 09:40:54
Američané věří v samospasitelnost svobodných voleb. Takže vstříc saláfistické teokracii, pokud armáda mírným tlakem obrněných vozidel nevyklidí káhirský "kulaťák", totiž náměstí at-Tahrir. Nebo střelbou do vzduchu. Banky nejsou otevřené proto, že jen v Káhiře je několik tisíc vykradených bankomatů. Ani obyvatelé Rumunské socialistické republiky nekradli v prosinci 1989...a to je co říci. Pravda, Rumuni také nejsou pro zavedení šaríji, fyzické tresty, kamenování žen a jiné vymoženosti, které by si i zde přála Komunita islámských sester českého původu...Měli jste přátelé vidět ty fanatické výrazy krásných oči polozahalených žen na Burgibově letišti, když se vracel Ganúší..z Ennahdy (islámská strana)... Kdybych byl mladší a velel nejmenované součásti nejmenovaného vojska, už bych stál na Suezu. Ostatně ....musí každý tah pěšcem či pěšákem začínat Arabové?
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Únor 2011, 11:11:41
www.youtube.com/watch?v=aWcKewmyh_o
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Únor 2011, 12:17:35
Tzv. "svobodné volby"? Jen skřeky davu a lůzy. V egyptských poměrech jen ztráta času. Geopolitika nás učí, že každý region má vzhledem k mentálnímu stereotypu obyvatel i svůj optimální způsob jejich ovládání. Irák, Afganistán... nejde zvládnout demokracií.. Sami obyvatelé očekávají, že budou zvládnuti jedině klackem, jinak se svému vládci vysmějí a vyženou ho. :P Externí komentátoři na to už také přišli a reagují obraty jako: "Nezasloužíte si nikoho než Saddáma..." apod. Opravdu - některá území nelze zvládnout jinak než klackem. Např. Číňani o tom vědí svoje...
Takže na cestě je zase nějaký autokrat (pokud to "farao" Mubarak neustojí) ;D

Arabové jsou ideální pioni, pro rozehrání další fáze hry s vyššími figurami. Já obvykle vyměňuji střelce a koně. A spoléhám na drtivý tlak zbylých pionů, z nichž některému (privilegovanému) se může povést proměna v královnu... ;D

Co teď ale bude s Šalitem ?! Protože teď jsou davy nemyslících fanatiků utržené z
řetězu, a pokud se pár nějakých nekonsekventně uvažujících debilů z Egypta dostane do Gazy, mohli by se na něm chtít vyřádit jako na symbolu Izraele a domnělé "kolaborace" Mubaraka s Izraelem. A to bez ohledu na jeho hodnotu co do počtu Palestinců, čekajících na výměnu...

V tomhle chaosu se člověk v davu těžko vyzná.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Únor 2011, 12:48:22
přesně to jsem měl na mysli (i když Gilada Šalita osobně nikoli), když jsem psal o tom Arabovi, co se vrátil (byl osvobozen davy ve vězení) tunelem do Gazy...na novinkách.cz byl příběh Slovenky Kataríny Azab, které manžel Egypťan vzal dítě (syna). Dva roky ho v Káhiře hledá...a její manžel, nebo jeho právník, vždy řekne, že je Židovka, a je vymalováno (chlapec se narodil v Anglii a má občanství i SR). K věci je i https://abcnews.go.com/ThisWeek/video/interview-zbigniew-brzezinski-12797176 kde matador zahr.polit. USA říká, že Irán...je islámský, Egypt...uvidí se a Turecko...tady říká, že je silná armáda. Já říkám, že sice ano, ale tajná služba a prokuratura má právo šetřit uvnitř ozbroj. sil, tzn., že vojáci se musí řídit vlivem Erdoganovy strany, která je islamistická. Neví-li to BigZbig, nemůžeme od Obamy čekat vůbec nic. Natož reálný soud k věci.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Geršom kdy 1. Únor 2011, 13:01:18
Díky za info,

snad jediné co mě trochu uklidňuje je arabská nejednota. Nikdy jim nic jednotného dlouho nevydrželo a ani teď tam není jednoznačný vůdce schopný shromáždit všechny pro zeleným lajntuchem a vytvořet něco jako Islámský commonwealth.

Jde o to vydržet a počkat až se sežerou mezi sebou. Jedna z pozitivních věcí na celé situaci je ta že to přišlo teď a ne až bude mít Irán atomovku. Takhle snad budou mít přece jen i ti největší bezmozci trochu strach se nechat ožehnout /přes všechny řeči o přímé cestě do ráje/.

A co vlastně Sýrie, další pseudodiktátorský stát, jak ta to vidí? Nikde jsem nečetl její postoj. Myslíte že i tam může hrozit -egyptský scénář? To už by se pak do toho museli asi vložit i Turci a to by byl teprv ten řádný guláš.

Kdo by to byl řekl ještě před měsícem co se může stát?

Geršom
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Únor 2011, 13:02:39
... a doplnil bych Vás pane kolego o to, že v současné chvíli je stanovisko české zamini takové, že kníže pán jako vždy "čumí". Ukazuje se také, že situace je složitější, než jsme si, my jednoduší, evropským komfortem zjemnělí plebejci mysleli: Amíci totiž podporují nejen Mubaraka, ale zároveň i vše, co vypadá jako opozice. Fidel vztekle prská něco o "americkém machiavelismu"..... :P :P

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Únor 2011, 13:06:11
To Geršom:

 ;D Kdo by to byl řek´, že kočka žere špek?
A největší legrace je ta, že se reálně uvažuje, že teď je na řadě právě Sýrie. Načež Assád se lehce zachmuřil a jde do sebe.... ;D ;D
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 1. Únor 2011, 13:08:16
Problémem je, že Barak Hussein je posedlý fixní (a zcela mylnou) myšlenkou, že problémy Blízkého východu vyřeší zavedení "demokracie". A obětuje této fixní ideji i věrné spojence, jakým je Mubarak. Něco jako Carter v Íránu...

(https://www.drybonesproject.com/blog/D11130_3.gif)
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 1. Únor 2011, 13:11:04
A co vlastně Sýrie, další pseudodiktátorský stát, jak ta to vidí? Nikde jsem nečetl její postoj. Myslíte že i tam může hrozit -egyptský scénář? To už by se pak do toho museli asi vložit i Turci a to by byl teprv ten řádný guláš.

Mám to v pořadí k překladu. Assad má stažené půlky  :D Což je sice hezky škodolibé sledovat, ale ... ve finále mu budeme ještě rádi držet palce, aby se udržel u moci.

Assad Prepares for ‘Day of Rage’ in Syria
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/142043

Assad: Revolutions a Result of Regional Political ‘Disease’
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/142052 (https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/142052)

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Únor 2011, 13:39:29
Drazí, teď možná řeknu něco, za co bych měl být pověšen za uši do průvanu jako heretik a zlobivec  :P, ale:

Domnívám se, že tato destabilizace (v celém regionu myslím) je jediným možným způsobem, jak rozhýbat stojaté vody a bahno stávajících patových poměrů.
Až se k míse dostanou ti největší debilové (Muslimští bratři, v Sýrii nějací proiránští kreteni či co a v Libanonu Hizbala) a oni se k ní dostanou - pak to bude signálem k legitimnímu zásahu všech, kdož něco na Blízkém východě chtějí získat. Nastane velký den D ("deratizace" všeho obtížného fundamentalistického a radikalistického jedovatého hmyzu).  ;D
Za dosavadního statu quo se to asi jevilo jaksi "nedemokratické", "antihumánní", resp. barbarsko-imperialistické.  :D
Někdy zkrátka věci musí jít o dva kroky zpět, aby pak mohly vyrazit o šest kroků vpřed...  ;)
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Samuel kdy 1. Únor 2011, 14:07:58
Milý gv,
Vaše idea je zajímavá a bylo by vcelku fajn, pokud by dospěla k výsledkům, které si všichni zde přejeme. Použiji li však Vašeho příměru, obávám se, že EU a Obamovské USA jsou schopné po těch dvou krocích vzad učinit tak maximálně dva kroky vpřed. Tedy opět jen přinejlepším přešlapovat na místě.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 1. Únor 2011, 14:17:29
Drahý příteli gv, jehož názorů si velmi vážím, v tomto případě se mýlíte.

Likvidace radikálních islámských lotrů je možná jen tehdy, je-li jich málo. Váš pohled je zajímavý, leč nereálný. Je to jako obhajovat nástup bolševiků v Rusku, Československu, Číně nebo Kambodži s tím, že pak si to s nimi aspoň lépe vyřídíme. Nevyřídíme. Oni zlikvidují veškerou relevantní vnitřní opozici vůči sobě a indoktrinují nebo přinutí k mlčení ostatní obyvatele. Pokud byste chtěl poté tyto lumpy likvidovat, nezbylo by Vám než provést jadernou anihilaci prakticky všech obyvatel daného státu... protože navenek všichni působí jako věrní stoupenci těchto radikálů.

S radikálním islámem (komunismem, nacismem) je to jako s epidemií nakažlivé choroby: je nutné ji likvidovat tak brzo, jak to jen jde.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Únor 2011, 14:56:06
Ano Scooolie, začínáte tomu přicházet na chuť, byť se nad tím tváříte kysele. Pochopil jste dobře. Ano, o to tu jde, říkáte to velmi příhodně:

... jadernou anihilaci prakticky všech obyvatel daného státu... protože navenek všichni působí jako věrní stoupenci těchto radikálů ...  

Ne zrovna nukleární, ale pokud možno nějaká, co nejvíce plošná "anihilace", protože oni všichni do morku kostí jsou stoupenci radikálů - ne že jen tak působí, asi jako "švejkové" naoko kooperující s bolševiky. Ti, co byste chtěl chránit, už totiž budou dávno mrtví, jsa eliminováni nastupujícími radikály. K likvidaci pak nezbude nic jiného než dav rozeřvaných kreténů, šlapajících po kdejaké nearabské vlajce.... To není jako r.1948, nebo "převlékání kabátů"... :D

Aby se to nepletlo, tak Abdulláh Jordánský pro jistotu vyhodil vládu ... :D
takže si můžeme připočíst i Jordánsko. :P
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Únor 2011, 17:26:32
pokud mohu doplnit, minulý týden přirozeně syrská média psala o nepokojích v Egyptě, které "byly způsobeny přítomností izraelského velvyslance". Rozumějte, manifestovalo se na náměstí osvobození proti Erecu a mírové smlouvě. Soudím, že 27. ledna se mohl obsadit Suez, kdyby...fakt je, že by tím padla mírová smlouva, ovšem, s nástupem ElBaradeje....stejně víme málo, co bude. Jen bych ty hochy v plenkách Pampers nepodceňoval.(Kdo NÁS bude přebalovat v jejich věku..) Vydávají si třeba "Current Trends in Islamic Ideology"...A hoši co sedí v Qommu dnes hrají o Mekku a Medinu. Jsou senilní zlí a mstiví,pánové, leč nikoli blbí (věkový průměr stejný, jako prezident Mubárak).
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Únor 2011, 18:01:45
Pro studijní účely, Geršome, doporučuji www.rasid.com/english/ z nichž čerpají i il analytici. Je to bulletin šíítů v KSA. Klidně (jednota a nejednota je jedna věc, subverze druhá) mohou časem obsadit východní provincii, a odtrhnout Hidžáz. Hidžázský Hezbolláh už existuje. Wahhábovci ( Saudové) si pak mohou v ar-Rijádu točit "mlýnek" palci...a my uvidíme onu "at-thawr-u al-islamiyy-u"...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 1. Únor 2011, 21:05:54
Drazí, teď možná řeknu něco, za co bych měl být pověšen za uši do průvanu jako heretik a zlobivec  :P, ale:

Domnívám se, že tato destabilizace (v celém regionu myslím) je jediným možným způsobem, jak rozhýbat stojaté vody a bahno stávajících patových poměrů.
Až se k míse dostanou ti největší debilové (Muslimští bratři, v Sýrii nějací proiránští kreteni či co a v Libanonu Hizbala) a oni se k ní dostanou - pak to bude signálem k legitimnímu zásahu všech, kdož něco na Blízkém východě chtějí získat. Nastane velký den D ("deratizace" všeho obtížného fundamentalistického a radikalistického jedovatého hmyzu).  ;D
Za dosavadního statu quo se to asi jevilo jaksi "nedemokratické", "antihumánní", resp. barbarsko-imperialistické.  :D
Někdy zkrátka věci musí jít o dva kroky zpět, aby pak mohly vyrazit o šest kroků vpřed...  ;)

V zasade to muselo prijit driv nebo pozdejc, islamiste byli drzeni celkem dlouho na uzde a nyni to prasklo, mozna si svet zase uvedomi co ze jsou ti mirumilovni arabove opravdu zac...az vypukne neco jeste horsiho
P.S.: Kdyz ctu clanek o tom, ze Britanie vydala slavneho teroristu z vezeni jen kvuli kontraktum narodnich firem tak me zachvacuje zmar a deprese...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 2. Únor 2011, 08:03:33
Nemohu se zbavit myšlenky, že celé to arabské domino je copy paste z roku 1989, jenomže ten kdo copy pastuje si neuvědomil, s kým má tu čest.
Ráda se nechám poučit, pokud se mýlím.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Únor 2011, 08:57:05
Gvodrazka: Tvářím se kysele, anžto to, co navrhujete, je mimo mísu. Je to jen návrh na zasmání. Anebo není, a pak ovšem si říkáte o hezký pogrom  ;D (Podle mé oblíbené teorie, že kdyby bylo včas zmasakrováno 10.000 bolševiků, byly by zachráněny životy 50 milionů obyvatel Rusi...)


Zoom: Podobnost s rokem 1989 nevidím. Tam padla velká Říše zla, která to držela pod palcem, a proto to padlo ve východní Evropě jak domino. Ale v arabském světě analogie SSSR chybí. Je spíš Írán roku 1979... Prozápadní autokrat (ano,s  řadou dílčích chyb) je svržen ve jménu demokracie a přitom se tím otevírá cesta k moci stoupencům islámského státu.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 2. Únor 2011, 09:24:03
No jo, ale všude, tedy zatím kromě Syrie, kde je asi systém policie apod. velmi efektivní a také , hleďme hleďme Kadafi se drží asi věděl kam nasměrovat svůj plášť (kam vítr tam plášť) a obrátil se k osvícené demoggggggracii. No je to tyatr a uvidíme co nás čeká až se svět unaví sledováním novinek.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Únor 2011, 09:24:22
Ne. Vedu si pořád svoji. ;D

Zatímco celý hystericky řvoucí Egypt spatřuje v mírových vztazích s Izraelem relikt Mubarakovy „kolaborace“ s americkým „satanem“ a se "zlými izraelskými sionisty", Izrael se zoufale snaží, aby pokud padne Mubarak, udržovatel 30 letého míru s Izraelem, o získání či vyřčení záruk, že následnická vláda převezme v nezměněné formě závazky z dosavadních mírových dohod a vstoupí do role pokračovatele mírových vztahů s Izraelem. Velice se strachuji, že tento hlas rozumu nikdo v řevu egyptského davu ani v Evropě příliš slyšet nebude.

Velká škoda, že ve White House nesedí ve funkci ředitele kanceláře prezidenta Mr. Rahm Emanuel, který již z této funkce odešel a aktuálně se věnuje své kandidatuře v letošních volbách starosty Chicaga. Možná by býval mohl pošeptat panu Obamovi do ouška, aby nebyl takovým hypokritou a jednal více jednoznačně ve prospěch svých spojenců na Blízkém východě. V těch totiž začíná převládat pocit, že je U.S.A. zrazují.

Mr. Emanuela známe z jeho návštěvy ANŠ v dubnu 2009, kdy doprovázel první dámu Michelle Obama na její procházce Prahou.

O Mr. Emanuelovi je známo (z článku Jeffa Zeleneho z N.Y. Times, 9. listopadu 2008), že razí (pro tuto dobu značně příhodné) krédo: “Rule one: Never allow a crisis to go to waste, …they are opportunities to do big things.”  ;)
Z tohoto kréda jde vydedukovat pro současnost velmi hodnotný závěr, že v krizových obdobích máme příležitost uskutečňovat převratné činy. Teď právě taková doba, xakru, nastala.  
8)

 

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Zina kdy 2. Únor 2011, 09:56:36
Pane gvodrazka.Vaše úvaha je neuvěřitelně reálna a děsivá.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Únor 2011, 10:42:18
Kdepak, kdepak.... Samozřejmě, že v Egyptě je teď dílčí hysterie - ale je také potřeba se podívat, kolik to je lidí. Drtivá menšina, a to i v Káhiře. Mír s Izraelem považují prostí Egypťané za problém, ale koho zajímají prostí Egypťané? Podstatný bude názor toho, kdo se dostane k moci. Železný zákon oligarchie funguje dokonale a je třeba se tedy domluvit jen s několika málo lidmi, kteří se v Egyptě dostanou nakonec k moci. V mezidobí se mohou dít různé divočiny, ale zase bych to nyní předem nedramatizoval.


Rahm Emanuel byl skutečný škůdce a je dobře, že je pryč. Obávám se, že nedoceňujete jeho roli při formulování Obamovy politiky vůči Izraeli - včetně nátlaků na zastavení židovské výstavby, apod. Nevšiml jste si vážený kolego, že co je Rahm z Bílého domu pryč, Obama je vůči Izraeli najednou mnohem měkčí? Rahm je Američan. Američan. Američan. Který si omotává některé Izraelce okolo prstu tím, že je také Žid. Ale on je především Američan. A hájí zájmy USA. Což je přirozené a v pořádku. Jen se na to nesmí zapomínat.
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Únor 2011, 14:30:40
Každopádně, v Egyptě jsou i protidemonstrace Mubárakových stoupenců (tedy proti lidem na náměstí at-Tahrír). Řada deníků už nemá Egypt za "hot", a když, tak uvádí, že ElBaradei žil třicet let ve službách mezinárodních organizací, s rodinou v New Yorku, Londýně, Amsterodamu a Vídni. A jak tvrdí jeho protivníci, nehovoří hovorovou arabštinou. Uvidíme...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Únor 2011, 14:49:42
 :D To my Scooolie:

Hush, hush … Nehodlám se pouštět do úvah o historické úloze a dopadu přítomnosti Rahmba ve White House.

Jen podotknu gottseidank, že tam vůbec někdo aspoň nějak za nás židy lobboval - byť s problematickými názory na Izrael. Nemohl tam, xakru, sedět třeba Ketzale Katz nebo Arje Eldad – nemusí pršet, stačí když kape. Rahmbo si nemohl dovolit transparentně sympatizovat s Izraelem v zemi, která se dívá z 50% na Izrael jako na „shitty little land“, schopnou U.S.A. zavléct do války…. ;)  Vysoká hodnota mé sentence  :P však spočívá v krédu, které nám (přes Vámi tvrzené škůdcovství během svého působení ve WH) zanechal.
 
Hussain O. se ukazuje jako staromódní, polomuslimský měkkýš, uplatňující pouze archaickou, učebnicovou zásadu posilovat rovnoměrně všechny znesvářené strany, aby žádná z nich nedosáhla dominance. To je za situace, vyžadující rychlé operativní kroky, jednání na úrovni opeřence jménem Didus Ineptus a nedostatek politické odvahy. Být živ Theodor Roosevelt (Teddy), ten by spolu s jeho Rough Riders do věci vnesl pořádek a rázem by přestaly růst obavy investorů o osud Suezu a ceny ropy. Měj v ruce klacek a mluv vlídně, říkával Teddy. Sociální pracovník Hussain, který se vyzná snad jen v problematice slums, však jen mluví vlídně a o klacek tak leda akorát zakopne. Rahmbo je možná Američan, ale Hussain není, není, není, není  :D Američan.

Teď je chvíle na „deus ex machina“ a ne na slabošské manévrování. Po plichtách v Iráku a Afghanistánu je třeba předvést něco excelentního, a ne vyšumělá moudra z příruček State departmentu z období cold war...   8)Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Únor 2011, 15:30:18
 :D
Bibine, to je naprosto jasné, že čaroděj Baradej si ani neškrtne, protože je to odnárodněný degene a jak správně říká strýček Scooolie „nebezpečný bastard“. ;D

Nejsem si jist, co to se Západem hrál za hru ohledně íránských nukleárních ambic jako šéf MAAE. Pokud je za egyptskou rebelií Írán, pak nerozumím přítomnosti Baradeje v egyptské opozici. Byl to přece on, kdo neustále dupal a poukazoval na íránské nukleární nebezpečí. Leda, že by dostal z Teheránu zadání, zblbákovat Západ, že Írán silně pokročil ve vývoji nukleárních zbraní a získat tak trumf pro íránská diplomatická jednání. Což mi připadá na Írán příliš naivní postup, ale budiž. Skutečně by mne zajímalo, jestli Baradej je nebo není poskokem Teheránu. Ne však do té míry, že bych ho pokládal za vážnějšího soupeře Mubaraka. Dav a Muslimští bratři ho stejně nebudou akceptovat.

Nostalgicky se dívám na zlatý 20 piastr z dob krále Farúka a Al mamlaka ....

Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 2. Únor 2011, 16:22:46
Tak Suez už začíná být problém, protože tam "nejsou lidi", kteří by pracovali... A USA a Britanie jsou znepokojeni. Jeste jeden poznateček, Ještě před 3 týdny byl Egypt považován za ideální cíl pro investice. Komupak se to nelíbílo. 4 izraelští novináři byli zatčeni spolu s dalšími západními. Pak zase propuštěni a snad uř na cestě domů ... A na náměstí se mlátí každý s každým. Žádná legrace. Tak to bylo jen pár perliček. A Bibi se konečně vyjádří....
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Únor 2011, 17:07:09
zatím se musíte spokojit se mnou (než Bibi promluví)... Myslím, milý gv., že paní Condi Riceová měla před cca 6 lety s ElBaradeiem rozhovor o tom, proč tak často telefonuje s Íránem... Barabanov Ilja (manžel Natalie Morar, která je spoluautorkou moldavské twitter revoluce 2009), tweetoval pro moskevské New Times, že situace je nepřehledná. Rozumím tomu tak, že stará káhirská garda se rozpomenula, že jsou "vypuskniki" Frunzeho vševojskové akademie (kdysi plnící úlohy i za vorošilovku) - Omar Sulejman, anebo, že "sedlala" MiGy 17 (Mubarak i předseda vlády). Prý v Káhiře bijí cizince...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Únor 2011, 18:08:02
Já považuji za zásadní dnešní prohlášení armády, že včerejším vystoupením Mubaraka a slibem, že nebude kandidovat a že se budou v řádném termínu konat prezidentské volby, byly splněny požadavky demonstrujících a ti by se měli vrátit domů. Je to velmi jemná, ale přesto zřetelná výzva k pomalému ukončení nepokojů a návratu k normalitě. A to od jediné složky, které v Egyptě skutečně má moc. Ještě pár dní brajglu a rabování a obyvatelé Káhiry sami armádě pomohou demonstrace rozehnat...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Davidovdom kdy 2. Únor 2011, 18:22:52
dúfajme...
Název: Re: Egypt a Tunis
Přispěvatel: Davidovdom kdy 2. Únor 2011, 18:32:22
"Teď je chvíle na „deus ex machina“ a ne na slabošské manévrování. Po plichtách v Iráku a Afghanistánu je třeba předvést něco excelentního, a ne vyšumělá moudra z příruček State departmentu z období cold war...   "
gvodrazka dúfam, že to nečakáte od Hussajna Obamu...On jasne vyhlásil,že jeho príchodom do Bieleho domu skončila vojna proti moslimom a islámu..takže na niečo excelentného si budeme musieť počkať po najbližších prezidentských voľbách v USA v novembri 2012...aj to len za predpokladu, že Obama už druhýkrát nesadne do prezidentskej stoličky..
Za ostatné dva roky sa ustavične pchá moslimom "do zadného otvoru" právom mu moslimovia, (ale aj rusi) reagujú pohŕdaním...
Takže razantný a excelentný manéver je zadanie pre úplne iný typ USA prezidenta, než je Obama...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Únor 2011, 14:28:50
Mubarak by měl mít dneškem politicky nejhorší za sebou (v těchto třiceti letech,....). Jinak, armáda jedná na rozkaz, davidome. Není rozkaz, není akce. Přimlouvám se, vážený scoolie, aby se v politicky pohnutých dobách neměnila podoba fóra, byť se mi líbí. Třeba jsem nebyl sám, který něco "mastil" a na obrazovku mu skočilo "access denied" Připadal jsem si jako Pulestone (archeolog),zabitý po úderu (nikoli do klávesnice) ale kamenného bubnu na přivolávání  blesků /deště (vápníkový krápník) u Kukulkánovy pyramidy v Chichen Itza (tematicky...stále jsme "u pyramid"). Prostě, příště by ten doomday mohl být odpočítán...? ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tamar kdy 3. Únor 2011, 17:44:20

 
včera jsem zažila mírný šok.. při sledování rozhovoru s touto dámou.. Měla jsem ji zafixovanou jako spisovatelku cestopisů po Africe a nikdy jsem blíže nezkoumala co je paní ve skutečnosti zač..
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/211411058080126-hyde-park/ (https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/211411058080126-hyde-park/)

výňatek .. zhruba 16. minuta:
"..Ono jde totiž o morálku.. Ty režimy jsou totiž velmi zkorumpované. Ti islamisté – ať už je to rétorika, anebo ať to myslí doopravdicky, oni vycházejí teda z Koránu a nabízejí: čistotu mravů, nabízejí.. mimochodem se to taky týká také bank.. těch.. a tak dále.. prostě – kolik my platíme bankám, nebo ty procenta a tak dále, prostě týká se to celého peněžního systému.
A zejména teda se to týká korupce. Oni nabízejí čistotu mravů. Když se podíváme na země, jako je Tunisko anebo jako je Egypt, to jsou země, které ve velké míře žijou ze západní turistiky. Kdo tam byl, jakože skoro každý, tak ví, že ty pláže jsou nějakým způsobem oddělené, že tuniské ženy a dívky se nekoupají v plavkách a že spousta mladých mužů, kteří tam chodí, nebo kteří tam obsluhují se živí takovou pokoutní prostitucí.."

.. jako.. .. já si uvědomuju, že to, co se děje jsou události dramatické, leckdy až tragické..
a fakt nejsem teda asi každý, protože jsem tam nebyla.. ale pokud jejich mravní čistota spočívá v tom, že se dívky nekoupají v plavkách a mladí muži se živí prostitucí.. tak pánbu s nima..
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Únor 2011, 21:50:25
Mubárak řekl Christiane Amanpourová, že by i odstoupil, ale že je mu jasné, že by se země propadla do chaosu. Amanpourová má mít v 11.25 Eastern Time s M. rozhovor. Každopádně, i se synem Gamálem ji přijali (team ABC) v prezidentském paláci. Mubárak řekl, že Obamovi sdělil, že egyptské hodnoty jsou jiné a jinde, než to vidí on. Myslím, že i mluvčí Gibbs odmítl Obamovy statementy. Cituje je, ale nepodílí se na nich. Čímž jsme u odbornosti úsudku (nebo i zdravosti), jak tu výše cituje paní Marcela dámu z hydeparkovského ČT, co se zabývala "těmadle nemorálnostma těhle muslimů". Hrůza.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Únor 2011, 22:01:00
v postatě bude zázrak, když náš Mubárak neskončí jako panamský Manuel Noriega. Taky voják, taky americké protegé a taky končil špatně. "Náš" píši proto, že jaksi tahá tento týden kratší slámky. Ruské zprávy jsou objektivní, Čína Egypt maže. Proč také říkat, že tanky jsou na náměstí, leč neohrožují demonstranty. Zajímalo by mne, kam ti lidé z at-tahríru chodí na WC, kde jedí (někteří mají bříška), co pijí...a tak. Spí, to chápu, na místě samém.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Únor 2011, 04:39:37
Kód: [Vybrat]
https://abcnews.go.com/WNT/video-christianne-amanpour-meets-egyptian-president-hosni-mubarak 12833970
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Únor 2011, 04:47:12
dodávám, že jsem se snažil se držet instrukcí, něco jsem nezvládl aby to šlo otevřít zde a diskutovat o tom také zde, Pomoc ocením.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Únor 2011, 13:21:10
Obr na Nilu už týden stůně. Ovšem, zimnici odskáčeme my. Gut šabes.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 5. Únor 2011, 17:46:59
Hillary Clinton dnes prohlásila, že tak jako chtělo Německo po pádu berlínské zdi sjednocení ihned, a muselo rok čekat na jednotnou marku a spojení východu se západem, tak si Egypťané "musejí počkat na odchod Mubaraka". Tak to  zatím vypadá, že ten starý pardál ten tlak idiotů, chaotů a fanatiků ustál. I miei rispetti, signore Mubarak !!! Klobouk dolů... :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 5. Únor 2011, 21:36:26
Samozřejmě. Věřil jsem mu a on důvěru nezklamal  ;) Oproti katastrofickým scénářům to vypadá velmi dobře. Armáda je zdrženlivá, ale nepřidala se k silám převratu a prezident prokázal, že je voják a ne nějaká hromada rosolu. Teď ještě do voleb dostatečně zdiskreditovat Muslimské bratrstvo a obměnit Národní demokratickou stranu (už se začalo, demisi podalo celé vedení) - a v září to vyhraje Omar Sulejman.
Sláva Mubarakovi!  :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Únor 2011, 07:59:17
Možná by to ještě chtělo poslat do Vídně (Amsterodamu, Londýna) ElBaradeje. Což chce dobrou PR a postavit proti němu třeba Omara Shariffa. Už jsem myslím konstatoval, že role berberských bojovníků z Atlasu by dnes slušely Juraji Kukurovi...Ostatně, Omar-Omar competition by bylo třeba i zajímavé. Každopádně, komu jde o oslabení Omara Prvního (Sulejmána)? Merklovce? Aby se zavděčila?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 6. Únor 2011, 10:51:04
Nedělejme si ale zase příliš růžové plány. Muslimské bratrstvo dnes "svolilo" k rozhovorům s viceprezidentem Sulejmanem, což v praxi znamená, že 1) dostali strach, aby se náhodou nejednalo bez nic, 2) chtějí významný podíl na moci.

Americký velvyslanec v Káhiře včera podpořil další setrvání Mubaraka ve funkci prezidenta, což State Department ihned označil za jeho "soukromý názor". Důkaz toho, že velvyslanec, který je na místě samém už tuší, že to jde blbým směrem, zatímco teoretici ze Zamini, kteří vrazili Mubarakovi kudlu do zad, nedokáží svoji chybu přiznat.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Únor 2011, 17:08:01
Myslej jsem to především tak, že Mubárak byl posledních 40 let "na place", byť jistě v luxusním prostředí. Ale Egypt je Afrika.  Takže zatímco ElBaradej "rostl" ve zkumavce na Západě jako Násirův diplomat, a pak odnárodněný držitel privilegií OSN,Mubárak alespoň dýchal stejný vzduch jako ti nejubožejší Egypťané.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 9. Únor 2011, 10:24:44
Podle španělského deníku Público.es jsou denní ztráty egyptské ekonomiky 230 milionů euro, což při téměř třech týdnech pádu není málo. Burza se otevírá v neděli 13., banky mají ramadánový provoz 10-13.30, nikoli 9-17, množství (stovky) bankomatů jsou zničeny, peníze, které se mění na eura nepřesahují 50.000 eg. liber (šest tisíc eur). A to pracují jen bank. pobočky. Přirozeně, v zemi s 86.000.000 obyvatel má účet jen 8 mil. obyvatel. Hotely, vyjma nejluxusnějších, hosty nemají. A jak doporučuje dr.L.K. na Eretz-u (rozhovor pro euroskop), prezidentem by měl být ElBaradej, protože Egypt si dnes prožívá svůj listopad 1989....(Při sběru nepublikovatelného lexika koncem 70.let v addisabebských hotelích- od tamních "dívek"- byl pan kolega, řekněme obratnější. Hotový Jungmann amharštiny).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Vader kdy 11. Únor 2011, 18:06:17
Mubarak rezignoval, kormidlo přebírá armáda.

https://eretz.cz/content/view/10133/41/ (https://eretz.cz/content/view/10133/41/)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 11. Únor 2011, 18:17:50
Takže dobře už bylo :'( ...špatné, přestože z dalších dvou zel (chaos proíránských skupin nebo vláda "vlastence" ElBaradeje) je to zlo nejmenší. Začínal jsem myslím druhou zprávu s patosem, nemusím tak končit. Mubárak je historická osobnost. Zlé je, že armáda je bez tváře, a ti darebáci na at-Tahríru si myslí, že ji budou ovládat.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Vader kdy 11. Únor 2011, 18:30:15
Armada uz dopoledne prohlasila, ze je na strane demonstrantu a ze zrusi vyjmecny stav hned jak prestanou demonstrace. A to byl jeste Mubarak oficialne prezidentem.

Jinak :


 (https://www.youtube.com/watch?v=vDyD2-42G6k#ws[/url)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 11. Únor 2011, 19:26:33
Smutný unavený muž. Sulejmán i Mubárak. Nejde zase tolik o Misr, i když chápu, že farao padá, aby dynastie přežila, jde o ultradarebáky v Gaze. Dovedu si představit jejich jásot a dovedu si představit, že Gilad Šalit, za něhož se modlím, je ve stonásobně větším nebezpečí. Jako každý "v jejich rukách".
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Únor 2011, 19:34:50
Jde o Misr. Jestli ten padne do rukou islámských darebáků, bude to pro celý Blízký východ a severní Afriku zlé... Moc zlé. Islámští šíitší bastardi z Íránu by měli najednou spojence sunitského směru - s armádou vyzbrojenou USA. Není to dobré. Doufejme, že vojenská diktatura do podzimu situaci zvládne.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Únor 2011, 19:43:46
Pro mě je moc smutné pozorovat, jak se od Mubaraka odvrátili jeho "přátelé". Jak ho podrazil Barack Hussein Obama, trapně ho k odchodu nutila žvanivá eurobaronska Ashton a decentně ale jasně se distancovali i Angela Merkel a Nicolas Sarkozy. Vlastně jediný, kdo si zachoval slušný přístup byl saúdský král a izraelský prezident a premiér.

Mubarak, stejně jako Sadat, udělal pro Egypt hodně moc. A bohužel to není oceňováno. Že to necení domácí, ještě dokáži pochopit - chtějí změnu. Ale že na prezidenta plive Západ, je velmi smutné. Snadno se může stát, že za pár let, ne-li měsíců, bude např. EU litovat, že u moci není právě Mubarak.

To stupidní žvanění Západu o "neodvratnosti cesty k demokracii", "nutnosti demokratických voleb" atd. ukazují, jak tihle západní politici žijí odtržení od reality... Je to jako poslouchat tlachy západních intelektuálů, jak je fajn, že se vyrábějí čtečky e-knih se solárním napájením, protože to umožňuje využívat čtečky lidem v Africe - jako by tam snad měli připojení k netu a jako by pro ně čtečka nebyla naprosto zbytečný krám..
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Vader kdy 11. Únor 2011, 19:59:36
Sadat i Mubarak toho udělali, byť i jen z nutnosti, dost dobrého i pro Izrael.
Nedávno jeden politolog docela mimo mainstream (v hodinách pozdnějších, než je určeno pro porno) povídal - a redaktor pak nebyl dobrou půlminutu schopen zavřít čelist - že USA potřebuje v různých místech a dobách buď stabilitu, nebo "demokracii". A protože už mají dojem, že Egypt nepotřebují, tak místo stability dali zelenou "demokratizaci a demokracii".
Je to asi 7 let, kdy jsem byl v nemocnici s Egypťanem. Ali se jmenoval. Vcelku fajn, byl jsem jediný, s kým se domluvil. Strašně na Mubaraka nadával, jaká že to je proizraelská sketa, a že by měl dopadnout jako Anvar... Po malé a krátké výměně názorů už byl odkázán pouze na samomluvu.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 11. Únor 2011, 20:09:44
tou negací (nejde o...) jsem samozřejmě myslel, že u organismu je jedno, metastázuje-li zhoubný nádor do krční páteře nebo do lymfatických cest (uzlin, třeba příušnice). Je to nádor, simply. A končí zpravidla (a na vyjímky) špatně. Prostě tam je diagnostkován, už to nikdy nezměníme, tak snad jen ho lokalizovat a zbrzdit... Napadlo mne, zda se sfinga dožije doho, že jí budou islamisté (tak jako talibanci své sochy Buddhovy) ostřelovat a drtit coby pohanské božstvo. Snad aby ji raději prodali.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 11. Únor 2011, 20:14:55
Zajímalo by mne, jak Obama hodnotí Mubáraka jako státníka a muslima, a jak ve své keňské hlavičce vidí sebe. Nic proti Obamovi. Sydney Poitier by byl ovšem lepší...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 13. Únor 2011, 16:06:43
Nějak nerozuím tomu, že "demokratický" svět je tak spokojený s tím, že moc v Egyptě převzala armáda. Konec konců i Mubarak vzdešel z armády a táž armáda má spasit demokracii, v rámci toho rozpustila parlament a zrušila ústavu a to je jako v pořádku. Nevím jestli jsem tak hloupá, že tomu nerozumím, anebo se zbláznil svět. Ovšem pravda je že ten americký arzenál který v Egyptě mají jistě také výmluvně zaštiťuje demokracií.  :-[
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 14. Únor 2011, 21:56:11
Jak se ukazuje, měla jsem včera pravdu. A vůbec mě to netěší.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: geo335 kdy 15. Únor 2011, 08:01:21
No tak především ta armáda nemá spásat demokracii, ale udržet bezpečnost a pořádek do zářijových voleb. Což vypadá, že by snad mohla zvládnout.
Ten pravý potlesk světových demokratických sil nastane, až si ve volbách demokraticky zvolí právo šaríja... :(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 16. Únor 2011, 14:46:02
Na jedné fotce z Tahriru těchto dní po odstoupení Moobyho byl zachyce špalír příslušníků vojenské policie (červené barety, červené epolety, černé uniformy, bílé psí dečky :D ) U poměrně velkého počtu příslušníků jsem zaznamenal silně pohrdavý až zhnusený pohled směrem k jakémusi jásajícímu, demonstrujícímu nadšenci s rozpřaženýma rukama. Vrtá mi mozkem, jestli to byla jen momentální nenálada příslušníků (špatný oběd, tlačící boty, přepracovanost, apod. ) nebo výraz generelního postoje armády k masám egyptského proletariátu a pracující inteligence...?  ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 16. Únor 2011, 20:57:05
Myslím, že armáda "lidem" opovrhuje. Je to jiná sorta lidí. Zvl. ti z povolání. Viděl jsem nějaký egyptský vojenský objekt z taxíku Káhira - Luxor...osvětlený v poušti (osvit asi jako  na pražském hradě), stráže... ve dvě v noci v pozoru, pořádek jako v Bundesheeru na jih nebo Bundeswehru na západ od nás. Poddůstojníci jezdí často na kurzy ven, a podle toho, že vojenská rada dnes sbírá info o životě prostých Egypťanů, mám za to, že s tím běžným životem moc do kontaktu nepřišla.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 17. Únor 2011, 07:20:11
No jo, ale údajný Moobyho rozkaz střílet do lidí prý nebyl proveden - resp. vyšuměl do ztracena - prý proto, že nižší oficíři utíkali od vysílaček a honem se mobilem dotazovali svých otců (starých vojáků pamatujících si na svůj nářez na Sinaji) a ti jim poradili, rozkaz odmítnout...  ;D
 
Jestli to tak opravdu je, pak zcela chápu, že Mooby ztratil veškeré iluze o své milované armádě ... ;D
 
A tím je o osudu "mašriq" rozhodnuto, ne? ;)
   
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 17. Únor 2011, 12:55:27
Použití mobilů (civilních pojítek) nelze asi vyloučit. Tento týden s tím už vyrukoval norský Aftenposten, kdy v gruzínsko-ruském konfliktu -prý- ruští velitelé zpřesňovali své a gruz. pozice  soukromými mobil.telefonáty, protože jinak prý docházelo k vysokým vlastním ztrátám. Tak útlocitní mi Egypťané nepřišli. Spíš jde o bajku, jako když si al-Džazíra natočila tlouštíka na at-Tahríru, který se sápal na tankistu s řevem "this is my brother". Samozřejmě, "brother" to byl jen "přeneseně", ale američtí plagiátoři se toho chytli, a začali smolit příběhy o tom, jak se na náměstí setkávají "celé rodiny". Jinak, odmítnout rozkaz znamená  v arabských armádách jít hnít (a dohnít) do vězení v poušti (+50 Cels. nevydrží ani místní), a nebo smrt okamžitou. Ovšem, kdo ví, co dělá taková "baradeizace" armádního sboru...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Dan kdy 18. Únor 2011, 12:09:13
Vojenská junta chilského typu v Egyptě by asi nebyla tím nejhorším řešením.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 18. Únor 2011, 13:01:13
A kdo by dělal egyptského Luise Corvalána? (Fakt je, že v Chile měli "zařvat" i naši- Vladimir Teitelbaum a spol.)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Únor 2011, 15:00:52
Faktem je, že bychom v Egyptě těžko hledali i protějšek Salvatora Allendeho ;) . Augusto Pinochet ekonomicky postavil Chile na nohy. Živnostnictvo si ho nemohlo vynachválit ;D .
Egypťané nejsou vlastníky chilského směru ekonomického uvažování. Koho bude chválit egyptské živnostnictvo, to ví jen Osiris nebo Isis. 8)
Název: Re:Egypt a Tunis a Libye o Bahrajnu a Jemenu nemluvě
Přispěvatel: bibin kdy 20. Únor 2011, 21:04:28
Možná bychom také měli připomenout Kaddáfího, a jeho projekt revoluce, který před třiceti lety vypadal zajímavě. Ostatně, Zelená kniha se u nás nesměla přeložit, zvl, její první část- The Solution of the Problemm of Democracy, v níž se říká, že každé volby jsou manipulací a podvodem...Vydrží? K násirismu má blíž, než Mubárak?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 20. Únor 2011, 21:38:59
Nevydrží, přehnal to.
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Únor 2011, 00:54:19
Každý je jiný. Viděl, jak padal Egypt.Připustí, aby se to opakovalo? Cizinci čekající na tranzit mu klidně jeho Libyjce utlučou, a on se bude cítit jako africký král.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Únor 2011, 11:12:20
Terminologicky je zajímavé, jak všichni hovoří o občanské válce (v džamáhiríji), přičemž v druhé větě říkají: povstaly kmeny... v Kyrenajce (vlajku, kterou vidíte na TV kdysi užíval král Idrís as-Sannúsí (zeleno-černo-rudé pruhy s bílým oddělením). Kaddáfí má přirozeně možnost napakovat asylanty na lodě - a hurá směr Apeninský poloostrov. Asylanti z černé Afriky mu mj. dělají onu 30% nezaměstnanost...Myslím, že Berlusconi by si to i přál. Žádný soud nebude soudit premiéra kvůli sexu, když se blíží invaze z jihu....
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 21. Únor 2011, 14:07:35
... protože v tom maj´všichni bordel Bibine. To samé v článku o Karadawim: jedním dechem to je šejch, imám a sunnita (šejch je kmenový náčelník, imám je šíitská duchovní autorita, nikoliv sunnitská). Navíc ší´u otevřeně prohlašuje za herezi... Měli bychom to u něj dobré - je silně pro dialog s ne-muslimy, jsme pro něj dhimmi - národ, který je třeba chránit... ;D
 
Je třeba se na vzniklý arabský problém dívat v "jejich" souvislostech a jaksi "zevnitř". Tohle je zadání pro orientalisty a odborníky na islám. Kibicovat do toho Arabům mi připadá jako "vychovávat sousedovy děti". Ať si udělají to, čemu říkají "spravedlivý islámský řád" a my si budeme jen hlídat, aby nám ten kypící hrnec nepřetekl na plotnu a nezasmradil byt.  ;D
 
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Dan kdy 21. Únor 2011, 15:53:34
... protože v tom maj´všichni bordel Bibine. To samé v článku o Karadawim: jedním dechem to je šejch, imám a sunnita (šejch je kmenový náčelník, imám je šíitská duchovní autorita, nikoliv sunnitská). Navíc ší´u otevřeně prohlašuje za herezi... Měli bychom to u něj dobré - je silně pro dialog s ne-muslimy, jsme pro něj dhimmi - národ, který je třeba chránit... ;D
 
Je třeba se na vzniklý arabský problém dívat v "jejich" souvislostech a jaksi "zevnitř". Tohle je zadání pro orientalisty a odborníky na islám. Kibicovat do toho Arabům mi připadá jako "vychovávat sousedovy děti". Ať si udělají to, čemu říkají "spravedlivý islámský řád" a my si budeme jen hlídat, aby nám ten kypící hrnec nepřetekl na plotnu a nezasmradil byt.  ;D

Šejch je sice kmenový starší, ale i třeba starosta arabské obce, příslušník královské rodiny, člověk starší 50 let, hlavně ale člověk znalý Koránu nebo dokonce učitel Koránu, šejch je vlastně muftí nebo fakích.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Únor 2011, 16:08:06
... protože v tom maj´všichni bordel Bibine. To samé v článku o Karadawim: jedním dechem to je šejch, imám a sunnita (šejch je kmenový náčelník, imám je šíitská duchovní autorita, nikoliv sunnitská)...1

Maj recht  ;) Příště prostě budeme volit přesný a jednoznačný titul "ten muslimský bastard"  ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Únor 2011, 16:20:22
Ale pokud ta námitka byla míněna vážně, pak tedy takto:

imámové existují i sunitském islámu, pouze nemají postavení "kněží" jako v šíie
 https://en.wikipedia.org/wiki/Imam#Sunni_Imams (https://en.wikipedia.org/wiki/Imam#Sunni_Imams)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Im%C3%A1m (https://cs.wikipedia.org/wiki/Im%C3%A1m)

šejch je v případě Karadávího čestný titul, jak už zmiňoval Bibin, oceňující váženou osobnost
https://en.wikipedia.org/wiki/Sheikh (https://en.wikipedia.org/wiki/Sheikh)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 01:19:08
dhimmi....měl jsem za to, že pro něj jsme všichni Chazarci, včetně Ibn as-Saúda a jeho potomstva, a povede se nám tak, jako když v bláhové naději směřovaly tlupy ozbrojených muslimů k Jerez de la Frontera a sem tam si některou  naší ženou či mužem pro veselí posloužili. No a "meč islámu" Kaddáfí to teď má na talíři...takové kmenové déja vu. Venezuelci připouštějí, že by za Hughitem mohl směřévat (Hugo Chávez je nositelem "mírové ceny Muammara al-Kaddáfího"), ale hovoří se i o Brazílii a Kubě. Také se ale může zakopat ve Fezzánu, který byl nejseparatističtější za krále Idríse. Nějaké dálnice Ghadames- vnitrozemí jsme postavili, a není zase tak hloupé sdělit, že Sebha (vyhlášení 3. mz. teorie v 1977- buď 2.3. nebo 3.2) znamenala onu džamáhirízaci společnosti. Žvanění všech o výsledku, který určí(l) Kaddáfí, a aby určené "drželo"- byly tu revoluční výbory (zbraně dostávali jak se bouřilo Tunisko). Sebha je moderní město s mz. letištěm. Mimochodem, zase nevidím ženy, a to v džama slouží jako v Erecu. Co ty davy jeho tělochranitělej v ženském vydání, které zůstávaly na ocet, protože překousnout živou zmiji není mezi ar. muži poptávaná ženská dovednost?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 02:08:39
Podle mne ty Mirage na Maltě jsou hotovost,která startovala po úprku dvou vrtulníků směr Malta bez povolení ke startu /odletu. 6 osob ze 7 z těch vrtulníků nemělo žádné doklady. Libyjci žádali o nouz. přistání, bylo povoleno, tak se smluvili na humanitární legendě (nechtěli bombardovat...) a oba požádali o asyl. Kdyby doletěli do Itálie, Taloši by je vydali zpět (jako u nás vydávali Finové ty, kteří tam žádali o asyl, zpět do ČSSR).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Únor 2011, 12:02:18
Well, well, já se nepřu o existenci imámů, jen o jejich religiozní autoritu v sunně, šejku Scooolie  :D :D .
 
Tak co sahibové, byl Idrís lepší než Kadáfí? Co nevidět vyskočí na haubnu nějaký záložák, a pak se bude povalovat v hnědém pyžama 30 let ve vládním paláci.
 
Válím se při představě, jak museli zpočátku na Maltě šílet, když se blížily libyjské stroje. Takovouhle parádu nezažili snad od Mussoliniho bombardování.... Řád maltézských rytířů jsou kabrňáci. Zatracení Saracéni.... ;D ;D
 
 
https://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_car.php?id=699 (https://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_car.php?id=699)
 
(velmi půvabný dárek - letenka Kaddáfímu do Lockerbie) :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 12:30:14
No, s tou letenkou, gv....ilalský corriere.it uveřejnil sdělení (k článku o nočním tv vystoupení Mu´ammara al-Qathafiho (ať je gramaticky přibližně označen), že ho pozval na soukromé sídlo k dožití Vladimír Žirinovský-Edelstein, jehož otec byl členem Likudu a žil v Holonu (Wolf Edelstein), a to včera nebo dnes. Italové to tisknou proto, že Rusů je 563 v Libyi a čekají na evakuacim jako Italové...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 12:35:57
...takž uvidíme. Wolf Edelstein byl právník, prý pěstoval chmel a v SSSR se ocitl po demokratickém připojení části Polska k Ukrajině po WWII. a následně, jak jinak, byl ocitnut v Kazachstánu, kde se narodil předseda nár. dem. strany RF... Vladimír Volfovič ostatně jistě sklidí dík Kremlu za iniciativu...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 13:01:22
Z diskuze v Süddeutsche Zeitung " pád Kaddáfího uvolní migrační vlnu 5-6 milionu Afričanů, KTEŘÍ budou migrovat na sever( v podstatě zadržovaných v Libyi.)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Únor 2011, 14:18:08
Ale no jasně, od I.Hajom to byla jen taková chvilková asociace, no! ;D  Šutka, minutka - i zarjažajet na čas! ;D
 
Idylická dača Wolfovič Žirik & Muammar... 8)  ! Žirik by ho musel při své veselé povaze za chvíli asi ukopat. ;D  Skutečně: pozvánka na dožití - ale neříká se, na jak dlouhé dožití...  :D
 
Patrně budeme svědky epochálního biologického úkazu, jak asi 5-6 milionům Afričanům narostou žábry a ploutve. Hodnotná náhrada za vymírajícího tuňáka středomořského... ;)
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 22. Únor 2011, 14:29:04
Milý GV, ono je to dost průšvih... Co navrhujete, pokud se prostě Afričané vypraví do Evropy? Můžeme ty jejich džunky potápět na volném moři? Asi ne... A co dál? V rámci slavné Lisabonské smlouvy (ano, ano, už je zase na stole) jsme jaksi potvrdili společnou azylovou politiku EU - což znamená, že nám do ČR mohou z italských uprchlických táborů v rámci eurosolidarity poslat pár set tisíc mušlimanů...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 14:57:47
BIBINŮV koutek italštiny: Franco Fratinni disse:(a nebudu Vás trápit) cituji z jeho tiskovky a Corriere della Sera online - Franco Fratinni je v Egyptě...." dělá mi dost velké starosti  možnost vytvoření ISLÁMSKÉHO EMIRÁTU V BENGHÁZÍ"..." POKUD BY SE POTVRDILA HYPOTÉZA, že se na východě (Kyrenajky) vytvořil islámský emirát (islámské emiráty - i emirati islamici v orig.), a bylo by to několik kilometrů od Itálie..sarebbe (bylo by to) faktorem velkého nebezpečenství (pericolosita).../siamo anche molto preoccupati, Sr. Fratinni/.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Únor 2011, 15:38:47
;) Já to také jako obrovský průšvih chápu, ale věřím též současně, že zavane kouzelný vítr, podobný tomu, který zahnal Mongoly od Japonska. :D
 
Jsem rovněž přesvědčen, že v moři, když ne přímo při libyjském pobřeží, pak v moři mezi Libyí, Lampedusou a celým Pelagickým souostrovím, Maltou, Sicílií, prakticky až ke Krétě, leží spousty a spousty nevybuchlých námořních min, zničených ponorek, lodí, letadel, obsahujících různou nevybuchlou munici …. Mělo by se těm chudákům africkým vysvětlit, že na moři to zhusta bouchá… Už vidím ty novinové titulky …. :(
 
Jistá ctihodná instituce (Societa Honorata), zabývající se čímkoliv, co přináší penízky (i likvidací odpadů v moři), určitě čeká na nějaké politické či podnikatelské zadání, na základě celospolečenské poptávky  ….  ;)
 
Dramatizující signore Frattini nechť se uklidní, protože otázka vzniku emirátu je ponejprve otázkou legitimního nástupnictví a také něčeho, čemu se říká lidový konsens. Domnívám se, že Itálie cítí šanci, jak zvýšit mnohonásobně svůj význam v EU. A proto dost dupe na plyn. Je v silách samotné Itálie to zvládnout. Stejně jako hrát commedia del´arte.  :D

 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 16:04:19
No, vzhledem k masopustním rejům v maskách, které se ještě před třemi staletími odehrávaly v italských městských státech pokaždé jindy (neshodné začátky křest. roku), Vám mohu dát za pravdu. Na druhé straně občané Nalútu (nebo soudruzi z Nalútu...z ropných polí) řekli, že Libyjská krev je dražší než ropa a plyn, což EU nechápe. A zavřeli přípojky na slavný Green Stream mezi Mellitou a sicilskou Gelou. ENI, aby zachovala "face", ihned deklarovala, že "také uzavírá greenstream", který má větev i z Alžírska. Což znamená,že Itálie jede na LNG, na to, co proběhne Balkánem, no a na rezervy. Greenstream točí do Itálie 9,3 miliard m3 zemního plynu ročně. Samozřejmě, plyn jde i na sever EU. co je podstatné, Rusové vyvážejí všechny Gazpromáky, a ráno spadla Libye z A- na BBB+ (a to nic známo nebylo). Podotýkám to proto, že když Muammar převzal moc 1.9.69 a řekl, ropa je naše, a žádné loyalties ale půl na půl, Britové vysmahli. Pak, za dva dny, britský inženýr zavolal, jestli jsou peníze. Byli. Tak Kaddáfímu řekl...uděláte a, b, c, to a to, jinak vám ropa v potrubí zrosolovatí. Udělali, nezrosolovatěla. Takže, není to zase taková sranda... ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 16:53:10
Ještě k tomu přivolavači deště (nebo nevím, proč Kaddáfí běhá po garáži s otevřeným deštníkem)...všichni jsme se při návštěvě Muammara u dr. Husáka přiučili, že Muammar si vezl nejen speciál s rukojmími (na Ruzyň)--tedy na plochu letiště ;) , ale také dvojníky...co asi dělají, či lépe, co dělá skutečný Kaddáfí???
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 17:59:05
skutečný Kaddáfí bojuje. Aneb, jak prohlásil, je revolucionář, nikoli volený prezident, který může být vyměněn. Ostatně, kdysi, za Idríse as-Sannúsího, byla Libye (výmysl Italů po WWI.) FRAGMENTOVÁNA na Tripolsko, Fezzán a Kyrenajku. A každá oblast byla státem v království...a král jen balancoval, zaštiťoval atd...Sajf Kaddáfí rozdělení čeká, jinak by nehovořil (v neděli) o jižní a severní Koreji...jako libyjském příměru. Každopádně, ve hře jsou kontrakty, a ta či ona vláda je bude přehodnocovat. Že by ve prospěch lady Ashton, nemyslím. Boduje Peking a Moskva.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 20:14:14
pro ty, které zaráží jistá vytrvalost politika, podotkněme, že politik (Kaddáfí) sice má, na co si vzpomene, ale nepije, nekouří, nekávuje, skutečně bydlí ve stanu (rezidence slouží jen hostům), dokáže vyžít z velbloudího mléka a datlí (jako jeho otec), je vegetarián...a kromě kostýmů je-oproti ostatním politikům- nenáročný. Proto mohl být včera představován ve starém Peugeotu. Jeho rodina nevlastní pozemky, ani vrty atp. Samozřejmě, tak trochu mu pomohlo, že jeho první žena byla dcerou člověka z královského genštábu...poté, co spáchal převrat, se s ní rozvedl a vzal si zdravotní sestru z voj. špitálu, s níž je oněch 42 let...těžko mu vytknou miliardy ve švýcarských bankách...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 22. Únor 2011, 20:20:28
Tak tomuhle snad věříš jen ty Bibine  :D Sázím lahev dobré whisky, že má nějaké pěkné zahraniční konto, investice do zlata (v tunách) nebo nemovitostí (na hodně dobré adrese v západní cizině) anebo něco podobného..
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 21:00:09
No, a jak se zajistil fanatik Kalvín, který Švýcary donutil sestavovat, a vyrábět hodinky, a vyhnal brusiče diamantů a zlatníky z Ženevy??? Netvrdím ,že není psychopatem s mesianistickým komplexem. Ale není TŘEBA Bushem. Diplomaticko-analytické zdroje Moskvy uvádějí, že za "revolucí" je Muslimské bratrstvo. Chování Kardávího tomu nasvědčuje...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 22. Únor 2011, 21:29:05
Cokoliv Moskva řekne, budiž bráno s rezervou. Moskva ví, proč to či ono říká, my to nevíme. Mimochodem - Moskva vysílá i to, že za převraty stojí skupina Bildeberg (bude ráno na Eretzu)  >:D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Únor 2011, 21:53:30
dobře, to nebylo z programu echo moskvy, to byl názor představitele moskevského diplomatického klubu, znalce oblasti...Ami zase křičí : demokracii kmenům! ...buržoazní?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 22. Únor 2011, 22:31:26
Ale já nemluvil o amatérismu na straně Moskvy.  Já mluvil o tom, že Rusové jsou mistři dezinformace. A pokud to prohlásil diplomat, pak mi jen zbývá se ptát, co tím Kreml sleduje... Ruský diplomat nikdy neříká, co je pravda, ale to, čemu chce, aby svět věřil, že je pravda...

Neznamená to nutně, že Rus mluví nepravdu. Ale ani opak. Prostě to znamená, že Rus z nějakého důvodu (libyjské přístavy jako základna ruských válečných lodí?) nechce, aby Kaddáfí padl.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 22. Únor 2011, 22:59:10
hm hm to se dejou cim dal tim zajimavejsi veci...vsude ticho po pesine co se tyce nasi strany, jsem zvedav co vypukne
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 23. Únor 2011, 08:12:42
Někdo říká syn Rommela, někdo říká syn Klapálka, někdo říká syn Montyho. V r. 1942 bylo možné všechno. Ty datle a velbloudí mléko mne ale matou…  :D  Ať byl jeho otcem kdokoliv, přenechal mu dědičné zaujetí pro peníze. Právě ty byly motivem pro jeho překvapivý obrat v r. 2003, kdy se dohodl s Amíky, že vycouvá z nukleárního výzkumu a z vývoje chemických zbraní, výměnou za zrušení sankcí a výmaz ze seznamu zemí podporujících terorismus. Takže o petro$$$ („na dobré adrese“) tu asi přece jen půjde.
Muamar může mít za dvojníka tak leda kapybaru, leda s tou bych si ho spletl… ;)
 
A nad vším bdí oko zednářské lože Bilderberg, která se určitě dohodla s loží ulamů a tajných vládců islámského světa … ó ó ó … Zmítá mnou strach z neznámých, mocných sil…. :o
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Únor 2011, 08:20:39
lze to brát i humorně, viz gv....(opravdu si myslíte, že byste se dostal u tohoto politika tak blízko, abyste mohl vyhodnotit, zda jde o originál, nebo podstaveného dvojníka???)..každopádně Němci dali pro tweetování Libyjcům IP adresu + 49, Francouzi +33. Pokud šlo před rokem o chudé Barmánce, bylo ticho po pěšině (al-JAZEERA ukázala obrázek, že prý 2/3 Libyjců žije za méně než 2 dolary..hmm hmm a na ty iPody našetří sběrem papíru?). Prostě falza a lži v éteru.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Únor 2011, 10:11:06
abych to ještě objasnil: Senegal pro islámské "rejdy" včera vykopl velvyslance Íránu (persona non grata) za podporu separatistického hnutí v Kasamance. Kasamanka je část území Senegalu, vybíhající k Atlantiku, a leží pod Gambií. Gambie pak je zemí s muslimským prezidentem a právem šaríja, vklíněná do Senegalu. No a od Kasamanky do Nigeru (soused Libye) vedl obchod po statetých otrokářských stezkách se zbraněmi, které dodával Írán. Kaddáfí je s muslimskými vousatci v boji na život a na smrt, viz jeho stanoviska proslovená proti Talibanu na půdě VS OSN V LISTOPADU 2009. Nechápu, proč se tedy celý "demokratický" svět vč gv. staví na jejich  demokratickou podporu v Libyi (jistě nesouhlasíte, ale chcete, aby tvrzení mohli "artikulovat"). Já jsem proto, aby je artikulovali hluboko v temných jeskyních Hindukúše, nikoli "mezi námi"- všemi, samozřejmě :( .
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 24. Únor 2011, 09:17:08
:D …silná bojová aktivita v oblasti Benghází a Tobruku…  Plukovník Kaddáfí („liška pouště“) žene vzbouřence na východ za hranice Libye až k El-Alamejnu … ale zde se situace obrací a generál Tantáví (starý Monty) po mocné dělostřelecké přípravě žene zpět pouštního lišáka na západ až k Tripolisu a dál k Tunisu, kde už čekají čerstvě vyloděná vojska strýčka Obamy, chystající se lišce pouště nakopat zadek…

EU neví co chce. Šílí při pomyšlení na 350 000 libyjských azylantů, ale současně trvá na odstoupení jediného člověka, který tomu může (pochopitelně jak jinak než násilím) zabránit.

O Muamarovi viz zábavná retro-slide-show na www.telegraph.co.uk (https://www.telegraph.co.uk/). Kam se hrabe Sagvan Tofi – ta oduševnělost, charisma, geist a šarm… Já bych ho z fleku angažoval do Hollywoodu – být Mayer nebo Goldwyn, neváhal bych… 8)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Únor 2011, 09:53:14
Pánové co vládnou v Egyptě chytli slinu...včera Reuters ukazoval káhirského "vypalovače" ministerstev s libyjskou vlajkou, následoval útok z Gazy na Berševu a doprava zbraní z Egypta do Islámského emirátu Barka (arab. Kyrenajka), kde se dnes rozdávají dobrovolcům pro zítřejší pouť na Tripolis. Takže, libyjské doklady přestávají via facti platit, nic nedrží Afričany v bývalé džamáhiríji, zlato "klepe" na hranici $1.500  za unci, benzín, který jsem v pondělí chytře natankoval už jsem vyjel...a tak sleduji ceny 33-36 Kč...a KDOVÍ co přijde. Bylo by se vyplatilo sledovat Egypt i nadále, protože nemám pocit, že tento dvacetkrát lidnatější (než džamahiríja) obr na Nilu by byl v klidu i po džazírovském svržení Mubáraka. Chlapíci, kteří stáli čestnou stráž u stanu rais at-thawry, kamkoli se hnul, dnes kopou do jeho nezdárných dětí Aiši, Hannibala, Sajf...(no, meče islámu) atd. Nevkusné. Jediní, komu se "rozpouštění džamahiríje"  viditelně  ;D líbí jsou Švýcaři. Asi začnu věřit, že mají nějakou ötziovskou moc...Džamahiriya-drama-hirija. Nebo, jaký je pracovní název v Bolly-Hollywoodu?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 24. Únor 2011, 13:57:46
Švýcaršti koboldi a elfové, sedící v alpských slujích na svých truhlicích s poklady (jako vždycky v dějinách finančnictví) čekají, že nějaká „odůmrť“ z džamahirije (dramatické-hysterie = pracovní název v Bollywoodu) spadne pod stůl.
Začínám věřit, že čím hůře, tím lépe….. ;)
 
Zejména pro nás filatelisty - pro které asi Libye jako taková bude brzo uzavřenou sbírkou a nastane nová éra klasických známek à la italská koloniální Poste Cirenaica... až do 50. let Cyrenaica... :D
  NATO a USA, chtějí sundávat libyjské letadla, pokračující v náletech na bezbranné civilisty.
Vděk arabského pokrokového světa za tuto pomoc bude asi  nezměrný…
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 24. Únor 2011, 15:34:28
pro ty, které zaráží jistá vytrvalost politika, podotkněme, že politik (Kaddáfí) sice má, na co si vzpomene, ale nepije, nekouří, nekávuje, skutečně bydlí ve stanu (rezidence slouží jen hostům), dokáže vyžít z velbloudího mléka a datlí (jako jeho otec), je vegetarián...a kromě kostýmů je-oproti ostatním politikům- nenáročný. Proto mohl být včera představován ve starém Peugeotu. Jeho rodina nevlastní pozemky, ani vrty atp. Samozřejmě, tak trochu mu pomohlo, že jeho první žena byla dcerou člověka z královského genštábu...poté, co spáchal převrat, se s ní rozvedl a vzal si zdravotní sestru z voj. špitálu, s níž je oněch 42 let...těžko mu vytknou miliardy ve švýcarských bankách...

A je to venku! Přece jen si něco Muamar naspořil.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/226109-wikileaks-kaddafi-disponuje-aktivy-za-32-miliard-dolaru.html?ref=boxD (https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/226109-wikileaks-kaddafi-disponuje-aktivy-za-32-miliard-dolaru.html?ref=boxD)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Únor 2011, 17:45:36
nepochybně aktiva má. Na druhé straně, jsou to třeba akcie fotbalového Juventusu nebo Perugie, nebo FIATu. Akcie lze znehodnotit, libyjské hotely bojkotovat, fotbalisté nemusí nastoupit...a letí náklady. Třeba za nerealizované reklamy při přenosu fotbalu. Kdysi jsem kdesi napsal (extrapolací majetku vs. užití), že africký (nebo "rozvojový") politik musí nasyslit v přepočtu 300 Kč, aby mu to reálně vyšlo na koupi jednoho rohlíku v Coopu (běžná cena 2.50)...a pak se divme jejich úsilí. Ostatně, Pakolli, albánský prezident se stal miliardářem po jedné zakázce od Jelcina.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 24. Únor 2011, 17:49:53
Tak jsem si vzpomněla, jak se v českých novinách objevily fotky ze 70-80 let a na nich Štrougal Husák s Kaddafim, že přece jednu dobu, snad koncem devadesátých let Američané bojkotovali nějaké hotely v Praze, s tím, že patří Kaddafimu. Pak to jaksi vyšumnělo. A třeba mu patří dodnes. Anebo možná něco jiného ... Peníze jak známo nesmrdí, a když smrdí, tak naftou a to zase tak moc nevadí.  :P
 
Mohlo by se říci, že s Bibinem máme nějaké napojení bezdrátové  :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 24. Únor 2011, 19:09:36
Corinthia Hotels - https://www.corinthia.com/ (https://www.corinthia.com/)  (tento hotýlek v Praze https://www.corinthia.com/Prague/home/ (https://www.corinthia.com/Prague/home/) dříve hotel Panorama)

Pro bližší zkoumání pak doporučuji na adrese https://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index?sysinf.@typ=or&sysinf.@strana=searchSubject subjekty s IČ 27191711 a IČ 27191729
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 24. Únor 2011, 20:53:30
Malinko se obávám, že v jednom má asi Kadáfí pravdu...islamisté využívají situace a toho se on možná bojí víc než toho že jeho moc končí.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 24. Únor 2011, 21:49:17
To je ale počteníčko zajímavé , člověk by neřekl kolik se toho na tu Maltu vejde.
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Únor 2011, 06:26:41
Maťané si pochvalují, že jsou v centru pozornosti, a že vydělají. Air Malta, na rozdíl od Luftwaffe (pardon, AH) Tripolis létá, a piloti přistanou, vyjdou, začnou sbírat Malťany z plochy letenka/neletenka a letí. Už je domluva, že pomohou Číňanům a dalším, v objemu opravdu kolem statisíce osob. Zůstává tam i Libyjský velvyslanec, ale sám mnoho nového neví (Dr. Suajeh). Je to asi jediná budova ve světě se zelenou vlajkou džamáhiríje. Ukrajina, Azerbajdžan nepřerušily dipl. styky, Peru a Botswana ano...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 25. Únor 2011, 07:51:36
Jak se k situaci staví vedoucí úřadu Lidové kanceláře Velké libyjské arabské lidové socialistické džamáhírije v Praze nevíte?

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/libye/kontaktni_cizi_urad/-mzv-publish-cz-o_ministerstvu-adresar_diplomatickych_misi-cizi_urady_pro_cr-libye_generalni_konzulat_velke_libyjske.html (https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/libye/kontaktni_cizi_urad/-mzv-publish-cz-o_ministerstvu-adresar_diplomatickych_misi-cizi_urady_pro_cr-libye_generalni_konzulat_velke_libyjske.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 25. Únor 2011, 08:09:40
Nemel by toho pana na dobre adrese na Hanspaulce nekdo z eretzu pozadat o rozhovor? Mohlo by to byt zajimave, vsadila bych se, že umí česky.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 25. Únor 2011, 08:15:47
Chemický Ali – yperitový Muammar. Ta chemie je nějak zafixovaná v arabských mozcích... ;D  Asi bude opravdu něco pravdy na tom, že Arabové vynalezli farmacii. :D

Kdo můžete, čtěte! Mansoor Maitah – svéráz arabské demokracie. Bingo! Tento vzdělanec mi mluví z duše. ;) https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=046&r=nazorya&idc=1537921 (https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=046&r=nazorya&idc=1537921)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Únor 2011, 11:35:26
to zoom. Jistě by rozhovor (někdo z generálního konzulátu) poskytl, pokud by mu bylo slíbeno, že text vyjde/nevyjde podle situace v Tripolisu, a pokud by ten, kdo dělá rozhovor, byl souvěrcem, leč odmítačem Eretzu. Kaddáfí kdysi předal nějaké cestovní libyjské doklady skupině ortodoxních věřících, ujišťujících ho, že Il nemá právo na existenci v dnešní podobě. Je to více než 25 let....a pokud jde o názor u gv., myslím, že každá arabská "hybridní" demokracie by dovolila říkat pravdu Šuhům a Nasralláhům a jiným "bláznům" v ummě, kterým se všichni smějí (byť jsou inteligentní či mazaní chytráci), ale kterým čas dává za pravdu proti chalífovi. Proto je posléze chalífa povolává na svůj dvůr jako šašky. Šaškům pravdu mluvit dovoleno. Nikoli občanům. Ostatně, projev Sajfa Kaddáfího obsahoval prvky (obraty), používané staršími kmene mezi sebou. Jim byl určen, nikoli prchlým intelektuálům někde v Malmö. Jsou-li vůbec tací....
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Únor 2011, 11:42:20
pro upřesnění: když Botswana včera přerušila diplomatické styky s Libyí, hodlalo to zamini v Gaberones předat nótou  Libyjské lidové kanceláři v Botswaně. Nikdo nebyl k zastižení. Tak to vyřešili vyhlášením "to all who may concern" s tím, že čtyři držitele botswanských pasů, kteří jsou údajně v džamáhiríji (možná bývalé), když tak obslouží botsw. legace v Addis Abebě ;) .
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 25. Únor 2011, 12:26:52
Bibe ! Nejenže (jak správně předpokládáte) neexistují "prchlí intelektuálové", ale ani nikdy v panování chalífů, ímámů, sultánů (a jiných fosilií) nebyl praktikován diwán dvorního šaška s rolničkami, po vzoru středověkých evropských monarchů. Realita byla drsnější - buď vyznáváš určitý oficiální směr a bude ti nasloucháno, nebo nevyznáváš určitý oficiální směr - a budeš (jako spousty učenců odlišného názoru) popraven na súqu. ;D  Je naprosto jasné, že za chalífátu by byly hlavy různých Nassr. a úchylkářů či jiných vzteklých psů, napíchnuty na kopí, místo aby (ozdobeny veselou čepičkou s rolničkami) z jejich úst vycházela diskutabilní moudra, oslabující a matoucí víru těch, kteří uvěřili v proroka... ;D
 
Ale vraťme se k pánovi jménem Mansoor Maitah - ten íkváč je jakýmsi styčným bodem mezi nechápavou euro-americkou civilizací a světem půlměsíce s hvězdou.
(Aťsi je to třeba něčí zpravodajec). Trpce si uvědomuji, že jeho teoriím asi nikdo z Maghrebu či Mašriqu příliš naslouchat nebude (domnívám se, že je původem Ind). Dokonce za jistých podmínek může i jeho velice inteligentní kopferl skončit na kopí nějakého kmenového omezence, podezíravě hledicího na jakékoliv racionální výklady koránu.... Nicméně je živoucím důkazem, že jakási naděje na konvergenci jejich a našeho civilizačního okruhu existuje...
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Únor 2011, 13:05:35
dvorní šašek s rolničkami jako "instituce" jistě ne...vždy se hovořilo (protože v jistých dobách byl místo Jrušaljmu jen al-Qúds) jen o "jakémsi" mazaném chlapíkovi, který se sice k chalífovi dostával, ale aby nepohoršil vezírovy lidi, vždy byl chudý a v cárech, zatímco hlupáci byli "zlatem obšívaní". Je to jedna z legend, asi jako že putující soudce může nechat zmrskat boháče, a dát za pravdu chudákovi...jak učili čeští arabisté (někteří). Netrpím averzí vůči Arabům, ba vůbec vůči Arabkám, z nichž Jemenky bych zvláště vyňal, jenže, jejich kulturní okruh bude už vždy ozářen svitem Luny SEDMÉHO STOLETÍ (a myslím tím geist 7. stol., ne Mohammeda). Btw. ruské zdroje (lenta.ru) uvádějí, že italské bojové svazy (fasci di combattimento) hodlají zachránit několik set Italů na jv. bývalé džamáhiríje...po deseti dnech občanské války. Nevysvětleno zůstává  několikadenní prodlení, ale možná, že Italové pro své svazky (fasci) sháněli černé košile, kšandy a střapce na čepice...ale to není potvrzeno 8) . Já spíše čekám, co vymysleli vůdci pátečních modliteb. V Teheránu, i Káhiře.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 25. Únor 2011, 13:27:40
Potulný qádí na způsob Hodži Nassredina (nejlépe na stroji Harley ben David - Davidson) - to je fakticky síla. :D
 
Souhlas s Tejmankami - a zejména s bechovet Ofrou Chaza!
 
Rusáci, kterým imponují černé košile (jimiž vybavili své novodobé černosotněnce), vykoupili celý italský textilní trh, takže odtud důvod jejich nedostatku v Itálii. A teď licoměrně poukazují na nedostatek, který sami vyvolali. Střapce si Italové můžou hbitě objednat v sousedním Španělsku od kamarádů caudilla - je jich tam dost. Střapců i kamarádů. Xˇandy (vyslov: kšandy) jsou nejkvalitnější švédské, značky Gustaff Gustaffson. ;D
 
Do Káhiry a až do Teheránu bude možná z východu cítit "hořčičný" samum, takže páteční modlitby zaniknou v gasmaskách.... ;D 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Únor 2011, 13:59:03
jj, jinak, na nawaat.org je zajímavý příspěvek o tom, proč by tuniská armáda měla zasáhnout na západě Libye ve prospěch svých  povstalých libyjských bratří. Vychází z nulity dohod uzavřených mezi Ben Alim a Kaddáfím (!?!). Francouzi "do toho" nemají co mluvit, protože ...pořád se omílá, jak paní ministryně zahraničí řekla, že když je na ministerstvu, je ministryní, a když má dovolenou, je jako každá jiná Francouzka...(tedy nevadí, že na ne-dietě od Ben Aliho)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 26. Únor 2011, 20:04:42
Kaddáfího  opouští Galina Kolotnickaja (blond ukrajinská ošetřovatelka), tři Ukrajinky prý ale zůstávají, v ulicích poporuje raise jen prepubescentní mládež, státní televize vysílá, ale wahda l´wataní  (jednota libyjské vlasti) nevypadá nejlépe...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Únor 2011, 08:16:22
 neděle ...další pracovně nepracovní den ad-daulátí džamáhirí (státu lidu). Nějak nám i z televize mizí slovo džamáhiríja. Pravda, v písních zůstává. Jako muška zakletá do jantaru.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Únor 2011, 10:38:53
ovšem, je třeba přivítat iniciativu doktora Karmelu Mifsud Bonniciho, bývalého premiéra Malty, který vyzdvihl plán Sajm al-Islama Kaddáfího na dialog mezi opozicí a revolučním vedením (prohlásit, že Libye nic nepostavila a nemá atd. by bylo simplifikací). Mifsud Bonnici byl v úřadě po Domu Mintoffovi, když Reagan nechal bombardovat kasárna Báb al-Azizíja. Bonnici telefonátem varoval před náletem Kaddáfího, který se stihl schovat i s rodinou...nepřežila ovšem adoptovaná dcera Kaddáfího. Mrtví v Libyi i "sur la rue tounisienne" včera v noci signalizují, že jedna věc je rozkopnout "demokratickou botou" mraveniště, druhá...vůbec něco jiného vytvořit. Tunis se zatím propadá do ekonomického marasmu a deficitu, Egypt ho následuje "demokratickým výprodejem". Před "egyptským second handem demokracie" ovšem stojí pouze los barbudos, vousáči z pákistánského pomezí se svými skelnými kokainovými pohledy, ústy černými zbytky zubů a divokými mravy. Šukran dímukrátíjá.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 27. Únor 2011, 14:47:57
Se divim ze do Libye nevlitla italska armada kdyz tam proudi 30% libyjske ropy :-)) Mozna proto ze italska army se ted vic desi co pripluje po mori no nedivim se... Hussein je v klidu tam jde jen 5% uz chapu proc je v US Army klid  :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Únor 2011, 19:06:22
obávám se. že Ghannúšího abdikace v Tunisku, spolu s abdikací francouzské ministryně zahraničí, nesvědčí o ničem dobrém. Itálie se do Libye pustí, jakmile přistane první Američan. Jinak, všichni ambasadoři z Tripolisu zmizeli směr domov. Poslední je maltský velvyslanec Cassari, který ještě pluje. Takže dokud není v Grand Harbour, je mír.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 28. Únor 2011, 09:32:03
Teprv až všichni jinověrci odcestují, tak  to začne. Symbolické zbrojní embargo proti ra´isovi je gesto srovnatelné s pohrůžkou babičky přežrané vnučce, že za trest nedostane po večeři karamelu...
Takže všichni zavčasu zmizte, Muammar začne yperitovou deratizaci.
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 28. Únor 2011, 09:50:48
No nevim, vojáci NATO se už vylodili.  :o
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 28. Únor 2011, 12:14:45
Jak to, že mi o tom neřekli? Takže yperitový repelent se nebude konat? 8)
 
V Tunisu byl jmenován premiérem Béji Said Essebsi, který ministroval už za Burgiby.
 
Ať žije Dubček... ;)
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 28. Únor 2011, 22:47:48
Britove uspesne provedli evakuacni akci ve stylu IDF, gratulace!!!
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Březen 2011, 08:08:40
To je sice hezké, ale... problémy zůstávají. Obávám se, že případnou invazní akcí U.S. Army & NATO šlápnou do pěkného lejna a ještě se v něm otočí...  :(
Nervózním pilotům z U.S. Air Force, toužícím se do něčeho trefovat, by pro získání "provozní teploty" mohly do začátku posloužit 2 perské lodičky u Syrie... ;D
 
Jinak by bylo vhodné připomenout, že Italové prozradili roce 1986 Libyjcům, že na ně Američané plánují nálet. Tato informace zřejmě zachránila život Kaddáfímu. Potvrdil to v r. 2008 i tehdejší italský ministr zahraničí Giulio Andreotti. Američané tehdy Libyi bombardovali v odvetu za pumové atentáty na americké vojáky v Německu, které spáchali Libyjci. ;D  Co provede Sylvio, Muammarův přítel, letos?
 
Quo vadis Europa ? ;D
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Březen 2011, 10:57:40
Prozradil to Bettino Craxi (Kaddáfímu)a dožil v tuniském Hammametu, a navíc to potvrdil KMB neboli maltský premiér Bonnici, když americké humanitární bombarďáky přelétaly Gozo a Comino. Ještě k těm větrům, gv.: až budete chtít "osvěžit" vzduch v Benghází, musíte do Súdánu a Egypta. Vanou tam (nad syrtský záliv) větry z horké pouště, a sice východní. Ale pro západ džamáhirije, o.k. západní větry. Jinak nevidím nic a la IDF na vtrhnutí do Kyrenajky, a zachránění pár lidí. Řekl bych, že rozdíl je kvalita. Malťané zachraňují nonstop gratis (aha, nesdělil jsem, že Libye je war zone a proto Vám letoun pojistí, ale mastně), zatímco Britoví váhali dva týdny (vyvést-nevyvést)...každopádně jsem, rád, že JISTĚ TAKÉ VTRHNEME K VRAHOVI MUGABEMU (jú..ten ale nemá ropu....)Oba jsou stejní, ale ty libyjské bomby jsem ještě neviděl. Usekané ruce milicemi ZANU/ZAPU ano. Nejsem pro mechanické vraždění civilistů. Těší mne, že pár lidí ještě Kardávímu na špek neskočilo, a sděluji, že milion km2 pouště se nedá pár stíhačkama kontrolovat. Ostatně, Muhammad VI. prý Kaddáfího podporuje, Buteflika také, takže Sahara je "pro zelenou revoluci". Když budou v Libyi statisíce mrtvých "péčí jistých armád", hamasníkům projde Gilad Šalit. Což víme. Proto bych, nejsa Chomsky and Fonda, nejásal.Kde byla Hanoi Jane když Ieng Sary vraždil národ?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Březen 2011, 15:20:03
 Zelená revoluce ? Tedy permanentní zelená revoluce? Mušketýři po dvaceti letech ? A pak ještě po deseti? Zelené vlajky prý působením yperitu silně vyšisují a vyblednou….  :(

Dost je mi nejasné, proč rebelové proti Kadáfímu malují na jeho portréty šesticípé hvězdičky (patrně ve snaze akcentovat jeho jakousi kolaboraci s Izraelem?!) Má to hoch špatné i v Izraeli, neboť se proslýchá, že ničí židovské hroby.  Neměly by se na něj malovat spíše pěticípé, jedním tahem vyvedené, marocké hvězdičky?  ;)

Trapný omyl posílat do Velké Syrty místo Queen Mary 2  ponorku Mount Whitney a letadlovou loď Enterprise. :(

Mugabe je hrubě nezajímavý….  stejně jako osudy vyhnaných anglických farmářů ….   :(

Bibe – myslel jste vzteklou, kontroverzní, protistátní, nevlasteneckou a „neamerickou“ Jane Fondovou nebo slaďounkou Jayne (Jane) Mansfieldovou :-* , co dostala darem od místní posádky při svém jihovietnamském turné 1967 růžově natřené přilby?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 1. Březen 2011, 17:02:14
Jako by jste pánové nevěděli, že za všechno VŽDYCKY mohou židé (tedy pokud mluvíme o průšvizích) a také na každém šprochu je pravdy trochu. Takže se dočkáme ještě silnějšího kalibru ve věci Kaddáfí  ve spojení s oněmi šesticípými hvězdami.  :-X
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Březen 2011, 17:11:15
to gv. myslel jsem Barbarellu. Nová zpráva je, že Sajf al Islam opsal dizertaci na London School of E. Škoda, že nepsal v Bayreuthu, bylo by jasné, že si to vypůjčil od Guttenberga, který abdikoval (osobně si myslím, že nechce vést Němce do Tobruku). A Tunisané padají jak zralé ovoce (kabinet)...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 08:57:42
Když 1. září 1969 RRV v čele se 27-letým Kaddáfím vzala moc nepřítomnému králi Idrísovi (dlel v Turecku), byly tváře Džallúda (býv. premiér posléze v dom. vězení v Benghází), Kaddáfího i Júnise Džábira (brutální typus) do tří hodin, tj. v poledne 1.9. "venku", a Harold Wilson začal spekulovat, zda, jako kursista Sandhurstu, bude Kaddáfí probritský, proitalský nebo proamerický (v zemi byla největší USAF základna v Africe, Wheelus.) Kluci vyhlásili republiku, ještě týž den změnili vlajku na analogii SAR, jen počet hvězdiček v bílém pruhu byl jiný. Prostě, "open policy". Tady je nám sugerováno, že v Benghází je 14 dní nová vláda. Bez tváře. Bez zástupce (jen mobiluje :D :D :D ) prostě je-není. A my máme věřit, že "brutální vojenský režim" byl svržen pár pěchotními zbraněmi??? Nové jsou jen staré vlajky království. Království, které konzultovalo demokraticky každý štěk v Londýně a Římě. A jehož obyvatelé (cca 2 mil.) žili v bídě. Smrdí to. Srbové se také nevracejí (sto odmítlo). Proč?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 09:05:25
V době, kdy nebyly mobily a kdy vítěžství Cassia Claye předávaly v Africe tamtamy se týž den vědělo, že seržant Abú Músá si v autě zlomil při převratu nohu (vyletěl ze silnice...pouštní) a že převrat měl být 31.8. ale v Benghází byla arabská lidová zpěvačka Umm Chaltúm, a "kluci" stejně jako královi lidé měli lístky, tak se převrat odložil a všichni šli poslouchat klasickou lidovku (arabskou). TOTO se vědělo 1.září 1969 (srn. Keesing´s Contemporary Archives). A dnes, v době satelitů schopných přečíst značku obuvi a tílka NENÍ ZNÁM ZACHRÁNCE LIBYE. Ha, a co když all was fabricated by Jazira...? Věřte Arabům... :P
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Březen 2011, 10:13:28
Jako by jste pánové nevěděli, že za všechno VŽDYCKY mohou židé (tedy pokud mluvíme o průšvizích) a také na každém šprochu je pravdy trochu. Takže se dočkáme ještě silnějšího kalibru ve věci Kaddáfí  ve spojení s oněmi šesticípými hvězdami.  :-X
"Ale jak si přejete," řeklo sluchátko. A Mach a Šebestová dostali, čeho si žádali...
„Kaddáfí je žid a já jsem jeho sestřenice“ (+ video) https://eretz.cz/content/view/10194/41/ (https://eretz.cz/content/view/10194/41/)


V době, kdy nebyly mobily a kdy vítěžství Cassia Claye předávaly v Africe tamtamy se týž den vědělo, že seržant Abú Músá si v autě zlomil při převratu nohu (vyletěl ze silnice...pouštní) a že převrat měl být 31.8. ale v Benghází byla arabská lidová zpěvačka Umm Chaltúm, a "kluci" stejně jako královi lidé měli lístky, tak se převrat odložil a všichni šli poslouchat klasickou lidovku (arabskou). TOTO se vědělo 1.září 1969 (srn. Keesing´s Contemporary Archives). A dnes, v době satelitů schopných přečíst značku obuvi a tílka NENÍ ZNÁM ZACHRÁNCE LIBYE. Ha, a co když all was fabricated by Jazira...? Věřte Arabům... :P

Myslím, že se dobře ví, kdo za tím stojí. Ale z nějakého důvodu ti, kdo to vědí, to ještě nechtějí pustit ven. PSYOPs.
Nicméně napovědět by nám mohlo to, jak dlouho Západ váhal, než se vyjádřil proti Kaddáfímu, a to už za situace, kdy jeho opičky pár dní masakrovaly opozici... Modří zřejmě již vědí, jaká že alternativa střídá kolonela...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 10:17:37
Dnes je tzv. Jamahiriya Day, před 34 lety Kaddáfí vyhlásil program budování nové společnosti. A asi to oslaví Britové útokem z neutrální, nezúčastněné Malty... :-[  nebo se počká, jak to "dole" dopadne, a pak každopádně bude jen jeden nepřítel?...Spencerová, známá arabofilka (budiž, budiž) uvádí jmého vůdce z Benghází. Prý Ghoga. Zní to krásně albánsky...že by kombatant?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Březen 2011, 10:21:36
Zoom to předvídala...  :D  A Gita Boaron nám to upřesnila....  ;D
Zatímco se mi kapitáni USS Enterprise a USS Mount Whitney včera telefonicky omluvili za svoji neúčast a poslali za sebe hodnotnou náhradu USS Kearsarge a USS Ponce, které se připojí k USS Barry, já prohlašuji: Na Muamara mi nesahejte - ne abyste mu něco provedli - rošťáci ! ;D
 
Kluci z britských SAS už jsou na cestě, aby zajistili, že nedojde k inhalaci yperitu.
Je to trochu podobné S.A.S. (Scandinavian Airlines System) s tím rozdílem, že letušáci nosí zelené barety..
 
Můj kluk Muammar to, co provádí, považuje za zcela legitimní obranu. On je bytostně přesvědčen o svém právu na potlačení vzpoury proti němu a ztrestání neposlušných poddaných z titulu kmenového náčelníka.  Je odtržen od reality, ale od té reality, jak ji chápou EU a U.S.A., nikoliv on. jeho chápaní reality plně odpovídá jeho mentalitě a realitě kolem Velké Syrty. Proto ho poměrů neznalá u.s. administrativa považuje za psychicky nemocného a neschopného řízení, zatímco ve sféře permanentní kmenové rivality je jeho postoj a taktika naprosto normální, situací vynucená a tedy ospravedlnitelná. Intuitivně jsem tušil, že Muammar je originál a že je nenapodobitelný. Opravdu, kam se hrabe Sagvan... :D   
 
Ale že se mi LÝBÍ, co se děje v LÝBII, to říct nemohu. :(
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 10:32:06
z hlediska africké kmenové politiky se chová přiměřeně. Souhlasím. Když už to na Muammara prasklo (ostatně, Saudúm šiité také nadávají do Chazarů), co by se stalo, kdyby Muammar DNES uznal samostatnost Státu Izrael a vyjádřil ochotu podepsat mírovou smlouvu (myslím, že pár Libyjců se někde v 73 motalo). Má-li být svržen, svržen bude. Nicméně, gesto by to bylo, a američní "analytikové" by měli možná těžkou hlavu...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Březen 2011, 10:51:51
Kdyby uznal Goldene medine oficiálně (ve svém srdci a duši ji už přece uznal dávno), určitě by za to nedostal ocenění à la "Spravedlivý mezi národy", ale něco lepšího. Ochranu, vyplývající z Chok HaŠvut.
Ostentativně opovrhnout Obamovým "muslim muslimovi bratrem" a stát se "achad haam" - to by bylo něco. Ještě se to musí vyjasnit s těmi zničenými hroby - to je velké faux pas - a pak se uvidí...
 
Jen počkejte, zajícové - můj houževnatý kluk svým "sejchelem" ve své "jüdische kopferl" něco vymyslí... Ale na funus na Har Herzl to asi nevypadá... 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 2. Březen 2011, 11:08:31
Milý a vážený Gugj, nechápu Vaše fandění Kaddáfímu, nějaké jeho osamocené rozředěné geny tu sice jsou, ale pro muslimy je MUSLIM, protože babička, vdaná židovka, utekla k šejchovi nebo s šejchem a narodila se jí dcera, v očích svého otce šejcha MUSLIMKA potom se tato muslimka s židovskými kořeny provdala za muslima a narodil se ji Muamar v očích musilimů muslim. Nikdy žádný žid nebude hrdý na to, že z tohoto zakázaného vztahu se narodil arabský muslimský terorista, který by podle Norimberských zákonů sice byl žid, ale nic víc. Obávám se, že na tenhle úlet židovské babičky, mnoho židů doplatí.
 
Jasně, že se chová jako kmenový náčelník, který se cítí ohrožen a amíci jsou z toho tumpach, ale pravděpodobně si nenechají ujít příležitost si vyzkoušet nový arzenál.
 
Vůbec se mi to nelíbí.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 11:31:17
mám před sebou foto údajného libyjského pohraničí. Samí muži. Jeden vedle druhého.Otázka...vy byste prchali, a ženy a děti byste nechali bezcitně napospas šajtánovi v Tripolisu? JISTĚŽE NE. Pak je možnost, že ti muži mají své ženy a děti  NĚKDE DOMA ALE NIKOLI V LIBYI DOMA. Ale pak to jsou gastarbeitři, vracející se DOMŮ. Respektive, z Tripolska jdoucí "směr bezpečí" do Tuniska. Kdo může takto "prchat"? No Egypťané. Přes poušť nemohou, propagandě podlehli, tak teď je propaganda VYUŽÍVÁ. Navíc, dál je bez peněz a dokladů nepustí Tunisané, nikoli Libyjci... :-[
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 11:47:13
milá a ctěná paní zoom. Správně jste napsala, že pro muslimy je Muammar "muslim". Nejsme muslimové...pro nás, je-li tvrzení pravdivé, je (skoro) jedním z nás. Ani se mu nijak příliš nefandí...v Libyi je zdravotnictví zdarma, včetně léků a stomatologických náhrad, školství též zdarma, včetně plně hrazeného studia v zahraničí se stipendiem, každý Libyec, chce-li, je mudir, a jen řídí, a za to chce Muammar jen trochu loajality. Na Libyjce v tom pekle pracovali imigranti. A je otázka, zda Libyjec dá  přednost jednou týdně schůzi lehce šíleného "zeleného"lidového výboru, nebo se nechá po Sahaře raději honit demokratickým exekutorem...a daněmi. Kaddáfí je viditelný velký bratr. V amerických předměstích, a nejen před tabulí, vládne neviditelná džungle. A vadí to někomu? Zjevně nikoli...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 2. Březen 2011, 13:06:18
Tak ze by dnes v noci? Nebo az zitra? Kde jsou sakra spojenecke jednotky, nebo tam jiz jsou, taky mozne...? :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Březen 2011, 14:11:05
Netoliko mu fandím, jako spíše se touto půvabnou rodinnou avantýrou (s politickými důsledky) bavím.  8)
 
To je bez diskusí, že pro muslimy je muslimem.  O tom se přece nepřu. Chicht. :D
Zatím na jeho muslimství doplatili jen muslimové. Chicht.  :D Světem dokáže zahýbat jen našinec, to je holt marný…. chicht. :D Pořád mi nejdou z hlavy ty šesticípé hvězdičky na jeho portrétech. Jak se to ti muslimové, pro které je muslimem (a to ještě PANEM muslimem), mohli z jeho genealogie domáknout tak pozdě?  ;)
 
Geny, táhnoucí ho k sebevzdělávání, střetávající se s geny beduínských náčelníků, vedly k syntéze individua, na které historie nezapomíná. Sabta a její incest ?  Obávat se důsledků je totéž, jako předhazovat něco rodině Madoffů ohledně slavného Bernieho, na kterého rovněž historie nezapomene.  :D
 
Evokuje mi to svěží povídku Mše Jacka Oplatky od E.E. Kische. Reportér se v závěru povídky, resp. interview s Jackem, zvaným Oplatka (famosní židovskou postavou pražských lokálů), rozčiluje nad skutečností, že jednooký Jack (dříve Kobi) zaskočil ze známosti jednomu farářovi při mši na místo onemocnělého ministranta. „Jak jste jako žid mohl sloužit křesťanskou mši?!“ Nato Jack po něm loupne vztekle svým jediným okem a odsekne: „Jak bych jí mohl sloužit jako žid, když jsem jí sloužil jako křesťan, vy chytrej?“

Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 14:38:49
máte fenomenální paměť :) to já bych toho Kische musel najít a ocitovat...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 2. Březen 2011, 14:56:25
Celá léta to nikoho z muslimů nezajímalo, protože Kadáfí se choval jako správný muslim, teď prostě něco zvoral, nebo nezvládl ve výchově synků o jejichž dobré vzdělání se síce postaral ovšem méně již o jejich dobré vychování. A oni to jak se to zpravidla v second generation stává, přehnali. A tak muslimové zapomněli na zubní protézy zdarma a šli toho smradlavýho žida vypráskat. Jinak v izraelských rodinách které přišly z Tripolisu se to bere jako skrvrna kterou nelze vyčistit, tedy ten hřích babičky. Mimochodem, když se mladý plukovník dostal k moci , tak dal židům týden, aby se vystěhovali, ovšem bez majetku. Mám to z první ruky. Traumata utíkajících jsou ještě živá. No a teď vyhánějí jeho. Obvyklý koloběh. Ovšem mafrum je v Izr. asi lepší, než v Tripolisu dnes.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 2. Březen 2011, 15:41:37
No jo, to bylo ono vývojové období, kdy židovské geny byly hrubě a neomaleně překřikovány těmi muslimskými …  ;)  Pak se v něm ale ozval příslovečný židovský smysl pro sociální spravedlnost a prokládal své „muslimské“ konání židovskými pohnutkami… :D
 
Nikoliv já, alebrž Vy Bibe, máte velkoprostorové, komparativně historické nazírání na skutečnosti. Asociační paměť se u takové vlohy, umožňující přidat realitě rozměr politických dějin, při vědomí vzájemných souvislostí, přímo předpokládá. Já jsem jen ztrápeným encyklopedickým autodidaktem, restaurujícím poničené mozkové informační soubory :( , zatímco Vaše paměť nechává před námi plasticky defilovat různé historické souvztažnosti v panoptiku Automatu Svět…. :D
...
Náš hošík Muammar mezitím správně poukazuje na to, že se brání tak, jako by se bránil každý establishment na světě.   ;D
 
 

 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 15:55:13
věřte mi, že jsem v únoru 1970 zažil jako dítě něco podobného. Nikoli v Tripolisu. Tady.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 16:35:56
jinak, Muammar dnes opět hovořil (Den džamáhiríje) a pozval delegaci, ať se podívá na ta bombardovaná města, řekl, že má cca 500 dinarů měsíčně, že vše zabavené patří lidu (povstalci) a tvrdil, že pokud v Derně vytvoří, to co chtějí, zažijí libyjské ženy něco nepěkného (od islamistů). Řekl, že poprvé vidí, jak někoho na základě neověřených zpráv tisku likvidují v OSN atd. Na Maltě, kde je zdá se jediný fungující velvyslanec včera demonstranti strhli zelenou vlajku (na budově libyjského byra), nahradili ji královskou vlajkou, dnes je tam opět vlajka džamáhiríje...a Malťané, když chtějí napsat "přibližnou" pravdu, ladí sice France 24 v angličtině, ale via smotreť TB Franse Dvadsaťčetyre...Podstatu jsem nevystihl, ale vypadá to, že Kaddáfí nepochopil, že proti němu není jenom Džazíra. I když jistě řekl, že se nenechají zotročit Američany. Jenže, je zotročením Kentucky Fried a Mc D., nebo to musí být až intervence...?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Březen 2011, 18:43:44
Turecko nepovolí útok na Libyi ze svého území. Řekl to Erdogan. Nicméně, Today´s Zaman konstatuje, že několik set letounů má NATO na lodích (jižní křídlo). Během operace na Balkáně bylo sto tisíc vzletů, sedm srbských stíhaček a jedna F-16 byla sestřelena.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 2. Březen 2011, 19:10:38
Ve Frankfurtu se střílelo, na letišti, US armáda tam má logistickké centrum a někomu luplo v bedně, anebo se jen chtělo upozornit, že se někde něco chystá. Ovšem nějací chudáci to odnesli.  >:(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Březen 2011, 21:27:30
Turecko nepovolí útok na Libyi ze svého území. Řekl to Erdogan. Nicméně, Today´s Zaman konstatuje, že několik set letounů má NATO na lodích (jižní křídlo). Během operace na Balkáně bylo sto tisíc vzletů, sedm srbských stíhaček a jedna F-16 byla sestřelena.

Když už tam ta letadle jsou, nešlo by něco dělat s tím Tureckem? Copak nikomu nevadí, že islámští bastardi z AKP tam během pár let otočili mezinárodní kurs země skoro o 180°, pozatýkali za údajné spiknutí skoro celé armádní velení, slouží jako trojský kůň Íránu a mj. také Erdoganovou tlamou vyhrožují Německu, že uvidí, když se pokusí asimilovat tamní Turky?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 2. Březen 2011, 21:28:33
Facebook:

Bruno Ferrari
‎...je mi hrozně líto, že končí Kaddáfí. Odchází jeden z posledních velkých diktátorů, který měl styl. Uměl se oblíkat a chovat jako skutečný (a čitelný) superpadouch. Velký muž. Vždyť ten chlap má úroveň skoro jako Green Goblin. Jsem rád, že nedá svoji kůži lacino a doufám, že má nějaké eso v rukávu. Slušela by mu tajná zbraň. Nějaký ohavný modrozelený plyn, který zabije plovinu populace. Držím palce Muammare!
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: chaje kdy 2. Březen 2011, 22:14:10
Milý a vážený Gugj, nechápu Vaše fandění Kaddáfímu, nějaké jeho osamocené rozředěné geny tu sice jsou, ale pro muslimy je MUSLIM, protože babička, vdaná židovka, utekla k šejchovi nebo s šejchem a narodila se jí dcera, v očích svého otce šejcha MUSLIMKA potom se tato muslimka s židovskými kořeny provdala za muslima a narodil se ji Muamar v očích musilimů muslim. Nikdy žádný žid nebude hrdý na to, že z tohoto zakázaného vztahu se narodil arabský muslimský terorista, který by podle Norimberských zákonů sice byl žid, ale nic víc. Obávám se, že na tenhle úlet židovské babičky, mnoho židů doplatí.
 


A je tedy Kaddáfí mamzer?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 3. Březen 2011, 08:49:44
Kaddáfí je především muslim. Jeho matka byla muslimka a její matka konvertovala od židovství k islámu, takže byla také muslimka. Pokud se nepletu, tak židem zůstává agnostik nebo ateista, ale ne konvertita k jinému náboženství.

Takže celá ta debata je sice zajímavá, pokud má prokázat, že "cesty Páně jsou nevyzpytatelné", ale co se Kaddáfího "židovství" týče, tak to je rovné nule, čistému nic.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 3. Březen 2011, 09:35:31
 ;) Nejen Lybii, ale celému systému fungování arabských establishmentů svět nerozumí.
Suverenita v arabském světě JE licencí k zabíjení. Cum grano salis i v nearabském … co si budeme namlouvat. Záleží však na tom, aby po suverénovi přišel někdo ještě suverénnější a stanovil jiná pravidla hry, odlišná od pravidel předešlého suveréna.
 
Rebelové, žádající na pomoc americké chytré bombičky, se mocně shazují v očích islámského světa, neboť se obracejí s prosbou o pomoc k velkému satanovi… "Americká výšivka" na zdech libyjského "Národního muzea" ? Jaká to věčně zelená parabola! Arabská Liga to vidí podobně a jakkoliv třeba pro mého hošíka Muamara láskou neplápolá, vystartuje okamžitě proti jakékoliv intervenci „ďaurů“ …. Líbí se mi, jak ho kluci jedni muslimští nechtějí nechat ve štychu … Tedy spíše sebe. Pes neštěká za ves, ale za sebe.
 
Nakonec, aby se to nepletlo, se do toho namontuje jako zdatný arbitr červenokošilatý strýc Hugo. To už by se mohl angažovat i Fidel… A co Štrougala – nechtěl by někdo ze "odloženýmy straníky zaplevelené" Zamini požádat ?
 
A náš hošík, freneticky opěvovaný jako „meč Boží“, zatím vesele kouká do dalšího rána… Ma bella Italia, ta pro něj měla vždycky pochopení... Není mamzer a taky není muslim jako poleno…. ;D   
 
Incirlik Air Base Story - představoval bych si to asi takto:
 
Řídící věž: Wing 101, Wing 101 – směr Tripolis (už to tam znáte, ne?) - přes Istanbul – ve 400 m shoz materiálu – …
Wing 101: Roger! Roger!
Za půl hodiny řídící věž:  …shit, kam jste to, you s.o.b., shodili ?! …
Wing 101: …no přece na Istanbul, ne?
Řídíci věž: ..shit, shoz ve 400 metrech, ale ne na Istanbul, ale na Tripolis! …. Tak už to nechte, jak to je, svedeme to na kluky z Cahalu – zdrhejte zpátky na Air Base!
Wing 101: Roger! Roger!
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 3. Březen 2011, 10:20:33
Škoda, že už nežije Bohuš Chňoupek, ten by to zvládnul dojednat. Ale naštěstí je tu pořád Honza "Kato" Kavan! Toho bychom mohli nad Tripolis shodit padákem...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 10:34:16
nebo náměstka ze zamini Svobodu. Ten vyjednal to propuštění "papírníků" v Angole. Což by se teď hodilo, anžto Kaddáfího lidé zajali dva-tři holandské mariňáky, pokoušející se v poušti o jarní výsadbu tulipánů nášlapných...ty na Floru Nizozemci neposílají...jsou smrtí smrdící...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 11:14:10
Pokud jsem pochopil tón některých "pokrokových" tiskovin (Correo del Orinoco), ještě by chápali, kdyby peníze, uložené na libyjských investičních fondech a dnes "zmrazené" (ve skutečnosti si s nimi nakládají ony "mrazu užívající země") byly v zápětí vypláceny libyjským občanům. Tak jak předvedl Kaddáfí začátkem týdne, kdy registrovaným Libyjcům komerční banky skutečně vyplácely dináry (někdy to bylo zajímavé, vidět hodinu počítání peněz...která stanice vám to ukáže). Jenže, to nebude. A tak Venezuelci říkají: Kaddáfí 40 let někam posílal peníze, a teď mu je ukradli,( Libyjcům) nač vůbec ropu prodávat zlodějům peněz (ropy nebo peněz)....? Tak z toho kouká, že svět prostě nebude exportovat ropu, když platbu za ni si pod  falešnou záminkou posléze někdo přisvojí. Kamkoli v EU lze vyslat žoldnéře a rozpoutat interní konflikt (propustnost hranic). Stane-li se to v Německu (třeba němečtí Němci a němečtí Turci--obě skupiny občané Německa), rozbombardují Američané znovu Drážďany???
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 3. Březen 2011, 11:41:55
500 dinárů každému z fanklubu mého hošíka. Bývávalo, že dinár rovnal se 4 $ ...
A toho vděku: Požehnaný buď vůdce Lybie.... atd. Líp by to znělo v ivrit: baruch ... Inkasující Lybijci by v tu chvíli opravdu položili život za svého ra´ise. Vypadali tak hodnověrně, autenticky. Svazečky dinárů vypadaly skutečně chutňoučce. :D 
 
Xakru, na Kavana jsem zapomněl - ten má kvalifikaci! Lev diplomatických salonů...  ;)
 
Ne ne. Erdogan půjde ochutnat döner kebab do Berlína a z jeho vládního aerotaxi typu Herkules vypochoduje paradezantní divize mameluků a janičářů, kteří vytvoří předmostí pro následující desant, takže Turci rozhodujícím způsobem budou ovlivňovat strategickou situaci v Porýní na příštích 300 let. Deutsche Çumhuriyeti Sandžak (všimněme si té souznělosti mezi čymhurijeti a džamahirija). :(
 
Correo del Orinoco - to čtou v Caracasu? To snad čtou ještě tak ve Francouzské Guyaně? :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 12:31:56
čtou El Universal, ale Correo del Orinoco si  malý vůdce (Chávez) stvořil. Řídí mu to nějaká Eva Golingerová z júesej. Dostává dolarové dotace, ale daně neplatí ani ve státech, ani ve Venezuele. Navíc, je to Američanka, s venezuelskou Cédulou de ident.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 3. Březen 2011, 13:06:08
Upřesnění - Correro del Orinoco řídí Vaneska Davies - to je tahle: (https://doc2.noticias24.com/0901/vane6.jpg)

Evička Golingerovic řídí anglickou sekci - to je tahle: (https://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxwnVfuaTk7dNM-zHZcJwhdD794QKdmT3W3AZZFeXGykfEONbaAkzowa_Drg)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 3. Březen 2011, 13:12:41
Zrovna tam čtu o nějakých poznatcích ruské armády ze satelitních snímků nad Lybií... 8) 8)  Zase nějaká Evita ... tentokrát Golinger. Srovnatelná fešanda s Perónovou.
 
Tak co, bude tanzímát (pro HochDeutsch - "neue ordnung" a pro Blood&Honour "New Order") u kataraktů Loreley? Jestli Amíci uspořádají reprízu komerčně úspěšného ohňostroje z r.1986 nad Tripolisem, pak to bude silná zatěžkávací zkouška na loyalitu Turků v NATO.
   
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 13:37:12
to scoolie...upřimně, correo del orinoco jsem četl naposledy vloni, když byly volby. Noticias24 nebo jiné portály byly schůdnější (nebo el espectador, kolumbijský). Venezuelci si totiž částo a rádi lžou. Ale je pravda, že Chávez má rád přesně takové typy žen. Také podle toho si vybírá, které stanici rozhovor poskytne, nebo nikoli. to gv...Berlusconi si prý ještě listuje knihou "Il Duce aviattore". Vůdce letcem...(skutečně vydaná bichle). Pak se musí dostat do holínek, a problém je, co s vlasama. Duce přece dával vyniknout vysokému čelu (až po šíji a límeček černé košile).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 3. Březen 2011, 13:58:03
Je to zajímavé počtení - obzvláště rubrika  "Myšlenky Fidelovy". Resumé je, že Fidel současnou situaci interpretuje jako "bal macabre" cynismu. Od něj to sedí. Ví o čem mluví. ;D
 
Evita Golinger je šikulka (krasavice inteligentní!) - zjišťuji - ostatně jako všichni právníci... :D
 
Sylvio to zmákne - s vysokým čelem to bude problém, ale slušivá brigadýrka federála to spraví. Il Duce měl mindráky s podbradkem - proto pořád bojovně dával dopředu bradu, což působilo agresivně, ale mělo to jediný účel - "vyliftovat" tuk pod bradou.. Mít tenkrát k ruce Ruby, tuk by se rychle ztratil...  :D  No, má rád mého hošíka, imponuje mu dívat se na Mare Nostrum z perspektivy okřídleného Duceho a žádný suchar to také není ... prostě vypadá to, že Libye má dobré perspektivy, když se tihle dva budou poplácávat po ramenou...  ;) Jenom aby Sylvio časem také nemusel vystrkovat bradu dopředu. To by signalizovalo něco velmi nedobrého... :(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 14:28:58
Silvio volí podvědomě. V Libyi kromě palem strom nalézti je obtížné, takže osud "vzoru" v repp. soz.italiana mu nehrozí. Navíc, jistě spojí příjemné s užitečným a vyhledá (si) v poušti nové talentky. Na rozdíl od Říma pod všetečným dohledem Otce (co má též zkušenosti s croce nera... nikoli rosso - a ještě zahnutým), může hledat talentky od devíti let. Btw. ta "jeho" Maročanka jako by měla hodně nad dvacet...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 3. Březen 2011, 15:37:48
 ;D  Bazilika Santa Croce (incurvata nera) - to by znělo lépe, byť otrocky, než Santa Svastica  … Ale buďme shovívaví k B16 – teď napsal zase něco o exoneraci židů ohledně smrti nazaretského…
 
Žijeme v době techniky - na co stromy (a hloupě alibistické historky ze Švejka o marném hledání stromu k provedení exekuce ve stepi), autojeřáb by to spravil, natolik by kreativní v Libyi určitě byli...  ;D
 
Ruby je už skutečně na pokraji klasifikace „urnový háj“…    :( :( 
 
K meritu: když vidím ty nešťastníky, ondající se pouští s otřískanými AK nebo RPG a lezoucí po T 55, nemaje žádné impozantní bojové zkušenosti Afrikakorps či Highlanders, ba ani Grazianiho, připadá mi to jako bezcílná patová honička v dunách …. Pociťuji jistou rozmrzelost nad tím, že se neděje nic heroického, výrazně dějiného a všechno se stává rozplizlým jako zákopová válka WW-I... Když chce člověk provést efektní letecký atak, tak tam zase jako na potvoru překáží ropná rafinerie... Nikomu se nechce provést grandiózní vylodění se ztrátami na životech v  pětimístných cifrách a nikomu se nechce potápět letadlové lodi... Mizérie.  :o  Kdyby aspoň ten tisk více lhal...  :(
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 16:11:09
každopádně válka je vůl...takže ještě, že se můžeme opřít o tu klasifikaci Maročanek (znám jednu), Jemenek (znám dvě) a přestanu....( s počtama hned). Jo, dluží nám stejná sdělení, jaká byla v 62 (Powers sestřelen a U-2 vyfotili "dozrávající kubánské raketové plantáže před sklizní"). Novinářští hejlové píší o válce (nebo Holubové) a zapomínají, že podněcování a příprava podněcování v normální společnosti "něco" stojí. Logos mi nějak uniká. Asi indispozicí. Libyjci si prodávají ropu z útrob území, nad nímž se nalezli a žijí, a Američané platí zelenými papírky federálních rezerv, o nichž sýčkové říkají, že nejsou  myšlenkou i realitou americké. Jaký rozdíl. To raději k těm Paridovým volbám....ovšem bez těch  známých konců...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 18:37:01
nebo soudům... ;) moc se mi líbila spontánnost "nové vlády v Benghází" na France 24. Jednak je jich třicet, druhak vybírají dary (peněžní) do barevných plastovích kbelíků, dále všichni hovoří plynně anglicky (slyšel jsem jen tři), což je věc, která dělá normálně i edukovaným Arabům problém, zvl. africkým, no a doma jsem byl, až když do kamery dva z dalších (co nehovořili) udělali "véčka" a odspěchali berouce dva schody najednou kamsi jinam. Uplně jsem omládl. Zpět v 89...jenom nevím, jak se ty bengházské oběti jmenují. Ben Šmíd, Ibn Martin, aš-šmíd...a tak dále a tak podobně???Hmmmm :o
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Březen 2011, 19:01:26
právě jsem se dodíval na video z bojů o Bregu, kde 20 osob (všichni v civilu) zajali (drží pět vousáčů vzor vousů Ahmadínežád) černocha " V UNIFORMĚ". Nakládají (mu) a nakládají (ho)...do bílého auta. Čímž se VÍ co chci říci (byť většina aut a Africe, btw. jsou bílá). Každopádně, vousáči v životě neslyšeli o Ženevské konvenci (černoch v maskáčích a kanadách).... :'(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Březen 2011, 09:50:07
 :D  V kruzích blízkých periodiku Correio do Brasil se proslýchá, že strýc Hugo a Muammar se mají setkat v divě skočném reji karnevalu v Riu pod maskami jedné ze škol samby a projednat nějaké záležitosti (snad kolem ropy či co). Od personálu vrátnice z TRIBUNA DA IMPRENSA prosákla závažná informace, že prý bude převládat veselá libyjská zeleň. Jedna seňora, jejíž brazilské portugalštině jsem v telefonu špatně rozuměl, povídala, že ILHA NOTICIAS (Uniăo quer empolgar o público do sambódromo com grande desfile …) spekuluje, že společná názorová platforma Huga a Muamara by mohla být navozena během tradičního candomblé, které žádnému z nich nebude příliš cizí…   ;D  Nepůjde o rozpustilou arabskou zeleň, ale o pistáciový odstín..., kam prý na takové informace chodím.... :D
 
Nyní z White House:  ;) Hussain O. si to představuje příliš einfach – odstoupit jen tak bez dalšího je možno tak leda v tradiční byrokracii, kde si jednoduše sedne na místo jednoho ouřady jiný ouřada, ale ne v pouštním kmenovém teritoriu, kde není kontinuita moci jištěna automatizmem byrokratické garnitury, ale tím, čemu se v tamním prostředí říká ´asabíja….
 
Egypt – to už je vyšumělý šumák ….  :(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Březen 2011, 10:57:47
Bem. Úplně jsem zapomněl, že je karneval, a reje a masky a dívčí nožky vedoucí z pozemského pekla do ráje smyslnosti.Nebýt v Brazílii v úřadu  Dilma Rouseff (nebo Ruseva), řekl bych, že tu zelenou barvu na vlajce (se smyslně vystřiženým kosodélníkem) pořídili Brazilci na počest džamáhiríje. Každopádně, denodenní podporou islamistů nebo té Národní islámské fronty mne Hussejn O. utvrzuje v přesvědčení, že Korán vycházel v Libyi jen jako samizdat :D .
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Březen 2011, 12:36:46
Cožpak Rio, ech...  ;D , ale hlavní těžiště světové politiky bych spatřoval v otázce, zda Hussain, opora panteismu, revitalizátor „samizdatového“ koránu a z leknutí ochránce islámu, bude pořádat (v rámci požadavku zachování vyváženosti religiozních vlivů) nějaký purimšpíl v Bílém domku. Možná by mohl Muamara nalákat na roli Achašveroše, výměnou za složení funkce…
 
Muamar by pak svoji kulturně-politickou vložku mohl zakončit veselým popěvkem, který mu zpívávala babička doma v Kyrenaice:
 
Hajnt iz purim
morgen iz ojz
git mir a grošn
und varft mir arojs…
 
s reálnou nadějí, že poté, co by obešel členy Kongresu, mohl spokojeně odhopkat s plnou mošničkou…  ;)
 
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 4. Březen 2011, 14:51:46
Chaje: A je tedy Kaddáfí mamzer?
 
Ne není mamzer, je potomek židovky a muslima, tedy z hlediska židovské rodiny ona udělala něco zakázaného, tj. vzala si muslima. Předpokládejme, že jí muž dal rozvodový list hned jak mu utekla. Před takovými sto lety se tyhle věci braly dost vážně a  severní Africe zejména .
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Březen 2011, 15:18:47
Předpokládejme ještě optimálnější řešení: hned jak jí dal get, tak mu utekla.  ;D
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 5. Březen 2011, 16:49:18
Cely svet se zas jen diva jak to asi dopadne, jako jiz mnohokrat v historii...


Doufam ze alespon US boys uz maj jasno a cekaj na rozkaz od Husejna (ze by nejak neprichazel?), trapne!!!
Budem se asi jeste divit az vyjde najevo kdo byl jak zkorumppovanej je mi z toho zle...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Březen 2011, 10:23:25
no, milý gv., pokud mu to, co jste napsal, babička opravdu zpívala...jen aby to věděli v "Uncle Hussain´s Cabin" ve Wash. D.C. Jinak mi celkem vadí, jak jsem také někde konstatoval, jistá souvztažnost arabských zdvižených pravic u hrobu "heroů" s  libyjskými povstalci, které jsem si pracovně nazval libyjští "benderovci". Též mají polovojenskou strukturu, též jsou podporováni Západem (jako Benderovci skuteční ještě v 1947) a též si vytvářejí seznamy (nevím zda židů a komunistů. Obého v džamáhiríji pomálu). Nicméně, ještě v době, kdy padaly rozsudky v Norimberku (1946) páchali benderovci polsko-slovenské pogromy na židy. Kvůli nenávisti, majetku, a ostatně, řada sotní byla složena z dozorců KT na východě a členů SS div. Galizien. Takže, kde stát, když nám islamisté chtějí zabít Muammara? Dovolím si citovat  válečného Ukrajinského nacionalistu (takový Der Stürmer v azbuce)" Ukrajinský nacionalismus nepočítá se žádnými všelidskými představami- se solidárností, spravedlností, milosrdenstvím, humanismem. Jakákoli cesta, vedoucí ke splnění našich cílů je naší cestou, lhostejno, jak bude nazývána druhými-hrdinstvím či podlostí". Za "ukrajinský" dosaď  třeba "islámský"...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Březen 2011, 12:34:20
a o tom, že se zase tak moc nemýlíme, svědčí dnešní (neděle 6.3.11 obč.let) vývoj preferencí Marine Le Penové a franc. NF, který raketově vystoupal poté, co Francie čeká velkou imigrační vlnu. No, proč ne, místo Vichystického režimu bude tentokráte Emirate islamique du Sud s hlavním městem Marseilles...sever Mali, sever Nigeru, jih Alžírska a východní Mauretanie jsou pod kontrolou islamistů, kterým to Tuaregové (poté, co si velitelé islamistů vzali jejich dcery) tak trochu nechali, a tam, kde rejdila rallye Paris-Dakar (pod stejným názvem dnes v Argentině jezdící) jsou entrepoty (mezisklady) kokainu...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 6. Březen 2011, 13:04:30
Nástup radikálních stran je zcela přirozený. Evropské politické strany už léta neposlouchají přání svých voličů, ale namísto toho si dělají svoji agendu. Většina voličů v zemích EU nestojí o další přistěhovalce a pokud už v zemi jsou, žádá, aby se přizpůsobili tamním zvykům a mravům. Žádná tolerance ke zvykům přišedších, žádné multikulti - přišli jstě do naší země a chcete tu být? Tak se začněte chovat jak my chceme. Anebo jděte pryč. A protože mainstreamové politické strany na toto zcela přirozené volání neslyší, tak nabývají významu strany radikální... Nemusí se nám to líbit, ale je to přirozené. Lidé si vždy volí mezi menším a větším zlem - a domácí LePen je pořád menší zlo, než islámská nezaměstnaná mládež, která terorizuje Marseilles...

Prostě to chce návrat k přirozenému instinktu: Kdo se nějam přistěhovává jako cizinec, musí se přizpůsobit. Žádný respekt k jeho kultuře a zvykům. Asimilace nebo odchod.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Březen 2011, 17:50:22
www.kp.ru/daily/25648/811902 (https://www.kp.ru/daily/25648/811902) v rozhovoru s generálem Vladimírem Ovčinským cituje dnes v neděli 6.3. Orenova slova, podle nichž se prý Amerika a Izrael od sebe vzdalují jako dvě zemské tektonické desky. To je krize? Ne, krize bývá jen dočasná, (toto je tedy setrvalé)...řekl prý  velvyslanec Oren... V noci údajně vybuchla atomová bomba v Benghází, kterou prý dodal Izrael (lež) a má se za to, že stejně jako použili Ami kajdu proti Rusům v Afghánistánu, použijí ji nyní proti Libyi (černé zlato) a Izraeli. Il vadí islamistům, a Wash. chce prý posílit vztahy právě s nimi.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Březen 2011, 18:10:15
česká televize  má v Libyi (bez akreditace, ovšem) borce z Mavi Marmary... štváče z mavi mar. Rozhlas totéž.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 6. Březen 2011, 19:45:00
No já ten pracovní pobyt chlapcům docela přeju, předpokládám, že si tam užijí demogggggracie až dost.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Březen 2011, 20:37:42
No, v dnešním rozhovoru pro Journal du Dimanche.fr Kaddáfí řekl, že se tam prezentuje Doku Umarov, čečenský emír a autor vreždění v Beslanu, v Metro, dále v Domodědovo. Tak snad tam měla jet milá jednoho z polních velitelů, Petra Prochazková...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 6. Březen 2011, 21:13:54
No me prekvapuje, v dnesni dobe, ze CT informuje o situaci, kdyz tam ma stab, formou zivych vstupu s velice slabou kvalitou zaberu, misto toho aby tam neco natocili kdyz uz tam jsou a shrnuli to nejak kvalitnejc formou reportaze. Navic v zemi kde se bojuje natacej bez neprustrelnych vest, no kdo vi co tam vubec delaj...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 7. Březen 2011, 01:51:09
to už se zpravodajství kryje se zpravodajstvím. Stejně by ovšem mohli udělat rozhovor s jedním z těch 30. tisíc egyptských propuštěných vězňů, co pokračují v trestné činnosti na zakázku vykrádáním Muchabaratů a jejich sídel, nebo českých arch. nalezišť. V zemi, kde si předseda vlády jde pro souhlas náměstí s výkonem funkce (na at-tahrír), co se divit. Rozdíl mezi Gottwaldem a Šafíkem, nebo jak se jmenuje, je ten, že G.  zjevně tleskaly mozolnaté ruce dělníků a zaměstnanců, chodících do práce. Tahrír, to byla budoucnost Egypta, co práci neviděla a nikdy neuvidí. Ostatně, jak to vypadá s tuniskou "demokratickou" turistickou sezónou? No velmi velmi špatně. Což jim nepřát. Tunisko, Malta a Itálie se mění v lágry utečenců z Afriky.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 7. Březen 2011, 03:03:30
ještě...ke kritickým účelům (jak se říkávalo) doporučuji shlédnout web povstalců, prof. dělaný v 6 jazycích díky překladači (ruština je svěží) na www.yosberides.com (https://www.yosberides.com). Ve srovnání s webem libyjské televize www.ljbc.net (https://www.ljbc.net) je vidět, kdo je "up to date", resp. že ten první dělal na klíč někdo na Západě.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 7. Březen 2011, 03:10:06
k předposlední informaci dodávám, že podle italských zdrojů připlulo na Lampedusu dnes v noci devět lodí (noc ještě nekončí). Poslední obsahovala 155 mužů a 1 ženu.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 7. Březen 2011, 09:55:26
Chuděra ta ženská... ;D
"Emirate islamique du Sud" nebude...bude se to jmenovat Almohadský chalífát. 8)
 
Libye: "Co to je za vzpouru?! ... Ale Sire, to není vzpoura, to je revoluce..." :o
Výsledkem bude Berbero-Tibu-Tuareg-Arabská federace. Už se fakticky těším na tamní filatelistické lahůdky...To se zase něco Muslim brotherhood povedlo. Tvářejí se, že politika je něco, co korán nezná, ale za vším mají prstíky. V chaloupce strýčka Husajna o tom určitě něco vědí. :D 
 
Radikalizace: To už jsme tu probírali. Multikulti selhalo, imigranti: buď přijmete místě platná pravidla chování, nebo se chovejte po svém, ale výhradně u vás.
Obávám se však, že v tomto chumlu padne hezkých pár facek na židovské hlavy. :(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 7. Březen 2011, 13:53:06
Naprosté břídilství evropské politiky (s výjimkou francouzské, která tradičně po zkušenostech z Alžíru ví, která bije, protože Araby zná) dokazuje, že o arabské problematice se toho ví žalostně málo - skoro nic. Anebo se už všechno zapomnělo? Muamar ví, co říká a tak mu věřme. Na Al-Kajďáky on má čich. Disraeli nebo lord Palmerston by mu věřili, stejně jako Napoleon III....  ;)  Není to zjemnělý Evropan, ale naštvaný rodák z Ben Jaouad (Bin Jawwad), kde se mimo jiné také bojuje. I Turci by ho nechali to srovnat v jeho režii....  ;) Vrcholem ubohosti je huhlání ze strany nositele Champion of Liberty…
Amíci, pokud tam vlítnou, prokáží, že nic nepochopili. A pozor - na příměr "nové Somálsko" zbystří, což znamená: přibrzdí. 8)


Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 7. Březen 2011, 18:00:09
N.Hawwás (kterého neznám jinak než mírně vzteklého) rezignoval z funkce egyptského ministra pro starožitné památky. Zřejmě už bylo všechno rozkradeno.Sošky, depoty, naleziště....
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 7. Březen 2011, 18:04:52
další dnešní článek www.kp.ru/daily/25648/811956/ (https://www.kp.ru/daily/25648/811956/)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 8. Březen 2011, 07:41:33
Muammar, zrovna když se ukazuje zmatenost NATO, to nějak psychicky nezvládá a hodlá odejít "po anglicku" v nejlepším  ... ;)
 
https://www.lemonde.fr/ (https://www.lemonde.fr/)
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Březen 2011, 07:50:10
kromě toho, že je to džazírlež stejně pravdivá, jako že at-thani tu v krimu založil exilovou komunistickou stranu Kataru (ale proč to nešířit), je proces svolávání všeo lib lid kongresu dost složitý. Má cca 2.000 delegátů z místních a profesních lidových výborů, posvěcených revolučními výbory. Takže Muammar správně zdržuje.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Březen 2011, 07:51:15
jo, Dánsko a Švédsko prý zruší známky, a budou se na obálky 8) psát kódy.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Březen 2011, 12:31:55
mohli jsme si ten emirát Derna vydat sami a nechat poslat z Benghází ;) ....ale ještě se dosti divím, že se nebojuje stejnými (arabskými) prostředky.Politickými karikaturami. Třeba sličná děva z Cahalu před Arabem s kalašnikovem: text...you control Benghazi, we the Sirat bridge (v pozadí mostík)... jde o most, tenký jak vlas a ostrý jak turecká šavle (zahnutá), který muslimům umožňuje přístup do Ráje. Teda údajně. Pokud jste ve snu v muslimském Ráji byli stejně  jako Prorok (Peace Be Upon Him), tak jste jenom viděli nápisy VACANCY, VACANCY...žádný muslim tam totiž JEŠTĚ není... Nebo....letištní plocha, na ní pojížděcí vozidlo s Magen David a svítícím nápisem FOLLOW ME a v závěsu Boeing QATAR AIRWAYS  s at-Thanim vystrčeným z okýnka, který se chechtá a dělá  rukou (prsty) "V" a říká: yes, we can..we do. Hussein O. na palubě (vykukuje z jiného okýnka)...tak nějak oni bojují s námi. Karikaturisté, politici- pro negramotné masy. Těm je třeba dát to, čemu rozumějí :) 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 8. Březen 2011, 12:34:13
Nikdo nemá rád mého hocha Muammara a navíc ve Švédsku a Dánsku nemají rádi filatelisty...  :(   Úúúú ... :(
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Březen 2011, 12:35:10
Ještě ovšem by bylo třeba vymyslet fiktivní zemi. Atlantidu. Aby zbytečně nenosili mírové zápalné bomby, nebo jak se tomu říká, před dánský konzulát.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Březen 2011, 12:36:37
jsou "R" nálepky součástí filatelie? Třeba s kódem zůstanou, když se lepí zvlášť...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 8. Březen 2011, 14:35:28
Recommandé - to není filatelie. Ale pro někoho, kdo sbírá poštovní celiny (obálky s neodlepenými známkami) to je součást celiny. Drátky čouhající ze záložky a divný zápach inclusive. Podle směru utržených pastelek pak poznáme odkud vítr vane, resp. manýry místní poštovní správy. :o
 
Obzvláštní zvěrstvo jsou frankotypy. :D  Dánové a Švédové jsou vůbec divní týpkové - jako první omezili zoubkování na známkách a prodávali je v svinuté v páskách, takže zoubkování bylo jen na rovnoběžných stranách známky. Zasloužili by lehce přes zoubky. ;D
 
Všimněme si, že země Maghrebu i Mašriqu považovaly za otázku poštovní etiky, mít názvy na známkách ve francouzštině. Maroc, Postes Algérie, Tunisie postes, République Tunisienne, Postes égyptiennes, Postes Ottomannes, Grand Liban, République Libanaise, République Syrienne, dokonce i Postes Persanes a pak Postes Iranniennes ... prostě takový poštovní bonton. No a tohle všechno nám válka vzala... jak říká Baloun.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 8. Březen 2011, 15:02:14
Pěkná a časem také uzavřená (kompletní) kolekce bude i tato "známková země".... Ta to píše pro změnu anglicky..

(https://www.zobbel.de/stamp/pna/013.jpg)


https://www.zobbel.de/stamp/pal_ine.htm (https://www.zobbel.de/stamp/pal_ine.htm) - pěkně až dole, na konci stránky...

A tady kapka teroristického teoretického zázemí...
https://en.wikipedia.org/wiki/Postage_stamps_and_postal_history_of_the_Palestinian_National_Authority  (https://en.wikipedia.org/wiki/Postage_stamps_and_postal_history_of_the_Palestinian_National_Authority)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 9. Březen 2011, 00:40:23
zajímavý údaj....(podle Tasso di natalita dˇItalia)...denně se v šedesátimilionové Itálii narodí 1.558 novorozenců. Včera za noc se Lampedusa a Sicílie (pref. Palermo) musela vypořádat s 1.700 uprchlíky z Tunisu, pouze v jednom případě se do tuniské lodě nalodila Němka 39 let. Denní příliv asylantů tak přesahuje natalitu/den ...a to jsou případy pouze z jihu.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 9. Březen 2011, 01:24:52
EU fakticky uznala tzv. prozatimní vzbouřeneckou vládu v Benghází poté, co se s jejími zástupci sešel v Evropě Guy Verhovstadt a Allan Juppé. Dnes ve středu mají teroristé zastupovaní M.Džibrílem žádat o diplomatické uznání, peníze (nachystáno je cca 100 mil €) a vytvoření bezletové zóny nad Libyí...obejita byla Ashtonová...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 9. Březen 2011, 08:30:57
Scooolie, s tím Zobbelem jste potěšil staré srdce milovníka britských kolonií, začátek je perfektní, konec však skutečně přechází do absurdna, avšak toliko z informačních důvodů pro úplnost. Miloučké jsou přetisky britských blízkovýchodních vojenských jednotek. Jako malý kluk jsem byl zamilovaný do ofsetových farukovských sérií...
 
Jak by krásně se asi vyjímaly přetisky M.E.F. - NATO na malých zoubkovaných obrázcích Muamara? Nebo dokonce na obrázcích E II R? Ale k tomu nemůže dojít - Libyjci si nechtějí zadat s neislámskou vojenskou pomocí. Jen ty penízky jsou jim sympatické. Ti Libyjci nemají vůbec smysl pro půvab filatelie a kazí mi radost.
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 9. Březen 2011, 08:36:21
Na druhou stranu nutno ocenit, že ty PR agentury, které dělají rebelům kampaň, odvádějí práci dobře. V Kosovu bylo třeba pobité teroristy UCK aspoň převléknout do civilních šatů, v Libyi už stačí jen odvolávat se na "zdroje rebelů"... Good made job!  :D

Myslím, že do Benghází už odněkud z Bari brzo připluje (pokud už nepřiplul) tiskařský stroj, který začne vyrábět limitovanou edici "Post Free Libya"  ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 9. Březen 2011, 09:13:51
Bezpochyby nějaké šlok tisky albánské provenience, na špatném papíře... :D
 
Ba ne, očekával bych spíš něco od Thomas de la Rue či Courvoisier S.A. Anebo nějakou pitomou emisi z U.S.A. "Liberty Bell in Tripolis". :D  Přičemž libyjská poštovní správa to bude hned ničit černými, hnusnými a mastnými přetisky půlměsíců, umístěných přesně na ten zvonec... :(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 9. Březen 2011, 11:22:31
vznešený koníček, pánové. Chtěl jsem na něj navázat (přeci jen jedno "vybílené" album se vrátilo post bellum), ale... Nicméně, myslím, že ta Afrika se rozroste. Juba by měla mít v jižním Súdánu vlastní fil. produkty po 9.7.11, Libye- o tom se bavíte, a pak by mne zajímalo, zda v Pobřeží slonoviny (také dva systémy) vydává známky pan Gbagbo i pan Ouettara...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 9. Březen 2011, 20:27:03
Protože Malta není zanedbatelná, ale, i přes členství v EU od 94,je NEUTRÁLNÍ, soustředí se na ní (Grand Harbor) řada HMS loďstva, přistávají libyjské letouny s poselstvy, kolem krouží Američené nejen ze Sigonelly. Proto deník Times of Malta položil otázky: jste pro zachovávání absolutní neutrality vždy? 47,9% řeklo ano.  Na otázku narušit neutralitu kvůli masakru v Libyi odpovědělo ano 37,8%. Vždy porušit severenitu žádá 14,3%. Sumarizuji: 47,9% Malťanů JE PRO TO, DRŽET NEUTRALITU STŮJ CO STŮJ, ale 52,1% Malťanů radí zapomenout na neutralitu, zdá-li se to potřebné. Hlasovalo 1.807 čtenářů internetového vydání timesofmalta.com
 
 
 
 
 
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 03:44:35
americká (Wash. Post) a "celistvá" politika odjinud www.yaplakal.com/forum28/topic311552.html (https://www.yaplakal.com/forum28/topic311552.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 03:47:37
možná přes google :( . Je to rozhovor Lukašenka...s amer. novinářem  totiž mluví Kaddáfí stejně
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 07:04:36
nojes iz..."překvapení" německé žurnalistiky. V neděli 6. byly vykradeny úřadovny Muchabárátu v řadě egyptských měst, následně bylo 47 velitelů této služby zadrženo, a dnes (vida, jak to otevírání archivů kvačí...) Der Spiegel, věren všeněmecké tradici cestování blonďatých arijců do dutozemě v představách pana Schickelgrubera (Stern a Hilter´s Tagebücher) tiskne online dokumenty egyptské tajné služby (bez ověření po třech dnech od ukradení) podle nichž Mubárak jr.- jistě s vědomím otce domlouval s hoteliérem Selimem (Mövenpick Šarm aš-Šajch) teroristické činy (80 mrtvých) při výbuších v Šarm aš-Šajchu 23.7.05 (výročí egypt. revoluce). Tak, jistě bude věcně příslušný trestní soud governorátu, kde teď ,zdá se, Mubárakové sídlí, a "mladému" to zhatí prezidentskou kandidaturu. Ugolovnoe delo je už, za potlesku německých "žurnalistů" zavedeno...navíc si pochvalují že "to jde rychleji, než se STASI". Ano, ano...i Enver Hoxha k čínské revoluci lapidárně sděloval "mělo se posekat více hlav". Holt, l´école revolutionnaire chinois de Mons. Barosso se u dnešních "mainstreamáků" nezapře 8) . Ostatně, cožpak každý ředitel Mövenpicku netouží po tom, aby jím řízený hotel udělal "bumm" i s tam zaměstnaným příbuzenstvem mudir-a ;D ?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 08:34:13
Medveděv zakázal prodej ruských zbraní do celé Libye (zatímco Hussein O. požádal, aby Saudové, přes bojkot z konce února (OSN) DODALI ZBRANĚ mírovým aktivistům na východě země. Nesmí ale dodávat Kaddáfímu.)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 10. Březen 2011, 09:00:36
Laurent Gbagbo a jeho území vlivu splňuje předpoklady pro kontinuální název Côte d'Ivoire (nový státní znak: modrý slon nořící chobot do moře.)
 
Alassane Quattara a jeho území na severu ve vnitrozemí pojmově tyto předpoklady nesplňuje, neleží přece u pobřeží a tak budou známky označeny názvem Ivory Land nebo Elephantida (pro Zamini pracovně: Lidově slonovinová, event. Slonovinově demokratická prozatímní enkláva). ;)  (Státní znak: dělený – v jedné polovině modrý slon nořící chobot do moře, v druhé polovině slon vzteky zelený, závistivě hledící na slona nořícího chobot do moře.) ;)
 
Francouzský kontingent oddělující Gbagba od Quattary: tradiční hořící granát Cizinecké legie mezi dvěma slony v porcelánu…   ;D
.......
Ohledně nesouladu způsobu dodávek zbraní do Libye od CCCP nebo USA: Ruská politika je tradičně necitlivá k jemným nuancím a "vylévá dítě i s vaničkou", zatímco americká velmi jemně rozeznává komu dát pistolku, komu RPG a komu Raptor...  :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 09:47:22
mně se líbí samozřejmě zelený slon. Možná by mohl nořit chobot do písku, a tím by splňoval náročné standarty tzv. mezinárodní pštrosí politiky a přitom by naznačil pozitivní vazbu k islámu (kterou nezdárné dítě Muammar hatí zbytečným neislámským obrysem Afriky s modlářsky vycházejícím Sluncem na zelené vlajce džamáhiríje). Samozřejmě počítám s hojným heraldickým využitím, neboť El Roy del Marruecos bude možná muset se svých paláců marockých přesídlit do Rio de Oro, kde může vyhlásiti Nové království. Západní Saharu mu nechají, pokud inkorporuje politiky Polisaria a osvojí si jejich neuznaný stát (budou-li peníze)..... Foreign Office dnes varovala Brity v Kataru před 15.-16. březnem (demonstrace v Dauhá). Tak doufám, že to al-Džazíra "bude pokrývat". Za Muammara by patřili at-Thániové do exilu v Bandar Seri Begawanu... ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 13:27:37
"La Sarkozie", jak říká obvykle fr. list Libération, dnes uznala bengházskou národní radu vedenou neoislamistou Mustafou Džalílem jako jedinou ofic. představitelku libyjského lidu. Jde o diplomatické uznání. Pan Džalíl, který se neholí po celou dobu svého demokratického vládnutí (pět dní), nosí mustafabeyovskou červenou čepičku (nevím, jak se to jmenuje), Francii patrně přislíbil, že Kaddáfího povstalci (role se mění) nebudou stříleni, nýbrž na oslavu Velké francouzské revoluce budou po skupinkách topeni v Syrtském zálivu. Složitý tendr na koše, v nichž budou  "kaddáfíovci" zřejmě topeni, vyhrála firma Bruni S.A., která ihned rozjela masivní pletení proutěných "revolučních" košů...Bohužel, legrace to není. Ta totiž končí už u první revoluční oběti :'( .
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 10. Březen 2011, 13:47:31
(našinec Nicolas klasicky nenávidí jiného našince, tentokrát Muammara)...nebo nikoli?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 11. Březen 2011, 08:04:56
Sladká Francie vždy sledovala svoje partikulární zájmy ve Středomoří. NATO a EU pro ni příliš moc neznamená. Do tradičních sfér bývalých kolonií rýpat nechce, tak to zkouší v Libyi. Třeba dělá dobrou službu i Sylviovi.
Muamar je oproti Sarkovi superman a to mu u Sarka nemůže projít… ;)
 
Neoholený a nechutný pan Džalíl nosí pokrývku hlavy zvanou "šešíja" (sheshia)
https://chachia.webnode.fr/products/chechia-tunisienne/ (https://chachia.webnode.fr/products/chechia-tunisienne/)
 
světoznámý to artikl.
 
Tradiční moc marockých monarchů byla nevýrazná a byla vždy silně ovlivněna kmenovými náčelníky. Mohammed král marocký, po dohodě se Španělskem, bude dislokován do Ceuty, kde bude vykonávat funkci kurátora vojenského muzea; v Tanezruf Tutrimt by ho asi potupně ukopali.  :(
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 11. Březen 2011, 12:26:48
díky moc. :) ...už hloupnu :'( .. Muammar nám možná bude zmizen jako Sioux Pádící kojot někde v rezervaci (kam jinam se zavírají hrdinové)...asi bychom se měli bavit o tom, co evidentně nechceme. To se totiž už podruhé udává-(děje)....
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 13. Březen 2011, 09:00:38
Japonsko "zamlžilo" všechny děje na severu Afriky, a tak i váleční zpravodajové přinášejí historky ze života ukrajinských lékařů v Benghází. Podle posledních zpráv Aleksandra Koce je postaven nový provizorní špitál pro 1.200 pacientů. Tak...boje se opravdu blíží. Jen Amr Músá poštěkává, jako prez. kandidát egyptský, v křesle šéfa Ligy arabských států. Protikaddáfíovsky poštěkává. Asi, aby se připravil na tu demokracii Sádátových vrahů, které vlídně přijme i egyptská Nejvyšší rada, Tantáwího "dítě".
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 13. Březen 2011, 09:14:49
Liga arabskych statu je pro bezletovku...pozde.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 13. Březen 2011, 12:43:19
pozdě není nikdy. Clintonová letí do Paříže, aby se setkala s Džibrílem, známým extremistou, a původně chtěla také projednat s EU a NATO i Japonskem ty útoky...ale když teď EU klesne obch. obrat s JPN, neměla by se zesměšňovat. Japonci, jejichž dluh činí 201% HDP a kteří musí vrhnout miliardy na rekonstrukci, půjdou do "akce". Btw., měli pěknou AFB...obrannou :P  trochu nechápu (viz Zawíja), proč Muammar nevrhne proti té tisícovce povstalců svých 200 tanků. Do boje jedou na technikálech (land rovery s kulomety), zpátky cestují sanitkami. Střelbou se děsí sami (protože netuší, že kulka musí i spadnout) a zraňují se. Ostatně, zbraň má pro ně falický význam. A když střílí...tak to už ty nedosažitelné panny i vidí 8) . Kaddáfí pochopil, že Západu se nelze "přiblížit" ni k němu "přiblížit". A Malta se děsí, co bude s prací, když Muammar zůstane (teď se propouští šestset lidí z hrdinné Air Malta). Ještě že jsou na jeho straně čadští mušketýři (dokážou dost zatopit v boji). Q.e.d. in "Toyota War" při bojích o Aozou...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 13. Březen 2011, 12:45:13
...v textu mělo být "přiblížit" ni k němu "připlížit". Omlouvám se.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 13. Březen 2011, 13:44:37
no, ti "Sarkozyho miláčci z Benghází" jsou neutralizovatelní. Ne silou. Kdo půjde s raísem, dostane barák, auto (dle Zelené knihy) mahr, cesťák na Ukrajinu+možnost vzít si Moldavanku, Ukrajinku, Rusku, uzbeckou ženu (Karimova vypadá pěkně divoce)... prostě dle libosti. Muammar by měl lidu dopřát to, co sobě (výjimečně). A jak ví, dvacet tisíc Ukrajinek je príma ;)  dva tisíce amer. mariňáků-ne (asi ne. Jak vypadá úroveň žoldnéřů ve službách královny víme-zajetí SAS. Lawrence of Arabia se obrací v hrobě a dobře mu tak). Libyjci se svými pasy mohli kdykoli kamkoli, Egypťané se nehnuli z governorátu...moc by se neměli snažit o implantování "egyptských zkušeností"...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 13. Březen 2011, 15:56:30
Pákistánská islámská republika  včera odmítla jakýkoli zásah do integrity Libyjské džamáhiríje.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 13. Březen 2011, 22:19:45
Vypada to ze do dvou dnu je s povstalci konec, pokud tedy nevyjede na plaz v Libyi nuklearni ponorka co zrovna priplula a vevyjde z ni aspon 10 tisic marinaku...ted vazne, Kad---da----fi jak rika nejmenova moderator CT se nejak nema do toho je rozprasit, byt by to musel zmaknout behem jedineho dne, bud nekdo vykradl sklady pohonnych hmot a tanky nemaj za co jezdit a letadla litaj styl plachteni nebo je nejakej lidumil, asi nechce dat zaminku aby i ultra mocna OSN neco schvalila, za coz by se se mohlo schovat mnoho hrdinnu dnesni doby a neco tam poslat, cele to smrdi jak jinak
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 14. Březen 2011, 04:23:15
otázka je, zda malý Funés (Sarki) nepočítá se spojením Libye, Čadu, Kamerunu, čímž by propojil Středomoří s Atlantikem (Guinejský záliv). Na jihu Libye jsou oázy Kufra, odkud Kaddáfí vede řeku. Libye může byt soběstačná v potravinách, mohl by i Čad. Fezzán, třetí pouštní část Libye je mlčky věren Kaddáfímu a to dobývání Fezzánu na alžísko-libyjských hranicích by asi nebylo snadné. A nebude. Ale dnes snad bude Francií zjištěno, že ekonomická situace jv. Asie bude po víkendu špatná kvůli japonským stornům, které se odrazí i na i obchodech EU.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 14. Březen 2011, 13:02:45
Nu, a teď když vyhrává řád a kázeň, mohl by se Muammar vrátit ke svému programu, pro který ho tak při jeho nástupu měli všichni rádi: každý má právo na svobodný výklad koránu. 8)
 
Sarko nepotřebuje ke svému propojení s Guinejským zálivem Libyi - od toho má Alžírsko a dále frankofonní zónu bývalé Afrique occidentale francaise.  ;D
Légionaires, à moi ! :D 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 14. Březen 2011, 13:44:13
Sarko má možná Alžírsko (že by kasba byla Francouzům oddaná?), ale nemá vodu jako Kaddáfí. I když i na Expu 1998 v Lisabonu Libyjci vystavovali jen jihokorejské realizační plány :D ...Pak ovšem prosím věrného čtenáře Le Mondu o vysvětlení, proč Sarki uznává bandu separatistů.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 14. Březen 2011, 13:55:14
Dmitrij Medveděv dnes podepsal ukaz, nedovolující Kaddáfímu a dalším průjezd a příjezd do RF...ve smyslu rez. OSN.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 14. Březen 2011, 14:03:42
Zahraniční novináři mizí z Benghází směr Tobrúk. Libyjci je nechtějí pustit a říkají:"počkejte, NATO nám dneska pomůže intervencí."
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 14. Březen 2011, 14:14:23
Nejdřív jsem se ulekl u zkratky RF (my frankofilové ji považujeme odjakživa za monogram République Française), v domnění, že kozáci jsou zase v Paříži, ale pak mi svitlo, že existuje taky Medvědí federace.  ;)

Povstalci jsou pitomci: Jestli budou svoji moc odvozovat od pomoci NATO, nikdy nebude jejich (eventuální) vláda Libyjci považována za legitimní a islámskou. Já jsem taky nikdy vládu, která přijela na pásech tanků, nepovažoval za mongolskou.  ;) 
Myslím, že už je ale rozhodnuto a EU by si měla připravovat červené kokosáky pro nadcházející námluvy a líbánky s Muammarem.  Kmotrem lišákem jedním pouštním…  ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 14. Březen 2011, 20:15:51
Povstalci uz vedej ze to maj asi spocitany, je otazka jestli je fakt zmastej nebo je zajmou a budou soudit, nevim jak to tam chodi v pripade vzpoury ale tipoval bych prvni moznost
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 15. Březen 2011, 08:22:08
Pro někoho budou změtí krvavých hadrů na písku a pro někoho šahídy...
 
Jak říkával s oblibou Winston Ch. (doutníček & skotská) "... jen blázen by povolil, když máte vítězství na dosah ruky..."
Nu, Muammar má britskou vojenskou školu. Jako našinec je rachamim, jako muslim je přísný a jako Brit je krutý  ;D ... Které v něm zvítězí?
 
Já bych myslel, že Muamar je omilostní a pošle pryč od své tváře. Konvoj náklaďáků odvážejících je k nové, lepší budoucnosti patrně náhodou kompletně zajede do ledabyle pohozeného minového pole...  :(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 15. Březen 2011, 09:07:48
Omilostní a dovolí odejít přes poušť do Čadu. Pěšky.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 15. Březen 2011, 15:35:53
www.faustobiloslavo.eu (https://www.faustobiloslavo.eu)  dělal interview s Muammarem, dnes v il giornale.it (biloslavo...pěkné jméno). Sarki smutní z nepovolení no-fly zone a Juppému spadl župan, když řekl: "Kdybychom použili vojenskou sílu o týden dříve, nebylo by se to stalo"( návrat Muammara směr východ). Být Muammarem, nemluvím v poslední minutě rozhovoru o kajdě a sobě a svaté válce. Měl říci, že na exilovém území (potopená loď někde ve Velké Syrtě) byla vyhlášena Italská džamáhiríja, kterou Libye uznala. Za peníze budou džamáhiríovat i  "sarkiho" Korsičané.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 15. Březen 2011, 20:21:31
Egypt rozpustil tajnou službu a zřídil tajnou službu. Ta druhá se ovšem podle ministra Issawího "nemá vměšovat do života lidí", ale má chytat teroristy (jak na ně ovšem přijde?). No, v provincii Marsa Matrúh Muammar přátele potřebuje, a tak by nepřekvapilo, kdyby najednou začali pracovat pro džamáhiríju (egyptských sto tisíc lidí asi nová služba nepřevezme). Kyrenajka ostatně sousedí s Egyptem, takže Libyi se tyto poznatky mohou nanejvýš hodit. 8)  Rozklad egyptské služby v době, kdy v zahraničí je občanská válka :o  tak to je zajímavý tah.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 15. Březen 2011, 20:24:41
No Katar to vyresil jednoduse, pozve si pany s kverama oficielne a je to :))
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 16. Březen 2011, 04:38:01
operace Dunaj II.?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 16. Březen 2011, 09:08:04
Ale depaby rozklad tajné služby... ;) Egyptská reformovaná "Sûreté" to provede jako ta česká: všichni prostě složí jinak formulovanou přísahu.  :D  Přerušení kontinuity zpravodajské práce si nemůže dovolit ani Vanuatu nebo Fidži... Během přechodného období dorostou nové "kádry" a staré "carské" oficíry vykopnou (to v nejlepším případě), pokud i u nich neplatí, že z tajné služby se odchází pouze nohama napřed... ;D
 
Jen počkej EU - zradili jste Muammara! Nechali jste ho ve štychu. Fakt jsem zvědav, kdo z EU kajícně k Muammarovi přileze první ... kór teď, když vzrostl strach z jádra...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 16. Březen 2011, 09:12:04
Gugi, vsadila bych na Taliany anebo třeba Švédové. I Poláci by mohli ...
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 16. Březen 2011, 10:47:55
Na Fiji je průměrná váha dospělého 130 kg. To ti operativci musí mít zajímavé metody (vyslýchaný byl preventivně zavalen tukem). Ale vážně. Muammar ještě nevyhrál, ale mohl by si pospíšit, a Jelil, nebo jak se jmenoval, dostal od Ashtonky 42 mil. USD. (9.3.) na ten svůj Council. Myslíte, že je vrátí? Chudák Kohn-Bandita...tak se v tom angažoval aby to klaplo 8) . Ale jako březnové kapesné...dobrý. Hlavně z daní EU.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 16. Březen 2011, 11:12:15
https://pics.livejournal.com/eyra_0501/pic/00179pq9 (https://pics.livejournal.com/eyra_0501/pic/00179pq9)  to gv.(prosím rozbalit)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 16. Březen 2011, 13:23:06
God almighty!  :-*
 
Bibin opět potěšil mé staré srdce tímto malým klenotem filatelistické polygrafie. Můj Hoch Muammar tam vypadá švarně jak Charlie Chaplin zamlada - a také trochu jako vysloužilý dragoun s červenou loďkou Martin Kabát z "Hrátek s čertem"...  :D
 
Razítko svědčí o tom, že v Libyi už v r. 1982 fungovaly pošty ! Nepřetištěný barvotisk by mohl být pokládán za fikci, ale zde je patrno, že známka skutečně prošla poštovním oběhem.... Och, jaká vzácnost ! Hlasem tygřice zjišťující, že jí chybí jedno mládě, řvu: "A já ji nemám!!"  :(  Myslím, že je to důvod započít korespondenci s Tripolisem... ;D
 
Peníze od Ashonové nebudou vráceny - budou "vyúčtovány" ... ;D 
 
Muammar si teď bude pečlivěji vybírat své přátele a jen tak někde v EU nerozbije svůj stan...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 16. Březen 2011, 16:22:42
ano, gv. Martin Kabát ;) , to je velmi vtipné. Škoda, že jsme toho Džalíla a tu Dernu/seu Benghází/ nestihli...tak mne napadá, že taková emise (nevím, jak by to šlo...nerozumím polygrafii cenin) by mohla mít skryté Muammarovo kopýtko v podobě nápisu v ivrit (zhruba "territoire dependante israelienne") a nominálem. Jde o to, aby nápis vystoupil až po časově teplotní expozici, nebo pod UV. To by bylo radosti, to by dupali po  SVÉ  korespondenci.... :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 17. Březen 2011, 06:56:26
poté, co povstalci odebrali satel. telefony novinářům do svých kapes, povstání není zpravodajsky kryto. Ale mne by zajímaly ty důkazy, že Muammar platil Sarkimu volební kampaň. Tak tu další nebude mít (Sarki) ani ve snu. Dobrá je i fotka mrtvoly v košili, natlačené povstalci za knipl spadlé L-39... je to prý Su-22 a muž v košili byl pilot (nelétá se v kombinéze?).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 17. Březen 2011, 07:21:12
Sarkozy na levelu velitele Irské osvobozenecké armády  Iana Andersena. Tak to mu nepřeju. To se snad už ani v náručí Cameronově nevypláče. Vlastně, má na to Carlu. Jistě také placenou.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 17. Březen 2011, 07:45:59
ano, a když už jsme to řekli....dnes se na počest DŽAMAHIRÍJE obarví řeka Potomac nazeleno (lhostejno, jak hlasování o no-fly zone v RB OSN dopadne) a i Obamič bude mít zelenou fontánku v areálu Bílého domu. Jistěže je (je-li 17.3) la pheile (svátek) Pádraig, ale toto budiž od pátár (sanskrt), čili otec. Pro Libyjce je "otec" Muammar. A Patrik , mj, byl také otec (duchovní). Škoda že v zeleném klobouku bych vypadal jako vodník :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 17. Březen 2011, 09:56:55
Možnosti polygrafie cenin jsou neomezené a ideální by byla technika "stíracího" losu. Pod stíratelným nápisem "Soc. people´s Libyan Arab Jamahiriya" by byl umístěn fixně ivrit nápis "LUV ŠELANU". Kdo chceš setřít, setři. Objevení nápisu pod UV zářením (či gama-paprsky) by mohlo být pokládáno jako provokace a persifláž vůči trpícímu japonskému lidu.
Ostatně jsem stejně nepochopil, proč se včera v TV objevil pan účetní Hugo Fantozzi a mluvil japonsky... :(  Další malér pana účetního?
 
O důkazy, že Muammar platil Sarkovi volební kampaň jako svému kámošovi, se určitě (po způsobu čuníků hledajících lanýže, které jsou hbitě odebrány) postará père Giscard, souzený pro machinace a naštvaný na celý svět včetně Nicolase.
 
Ano, velice se mi LÝBÝ veselý zelený libyjský čtyřlístek na dublinském Guinessu...
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 18. Březen 2011, 02:35:25
Tak to nejhorší už se stalo, Muammar je "v baju" proti "vojskám OSN" a proto, že včas neukončil konflikt. V souvislosti s japonským ekonomickým krachem, který začíná, je emanace neutronů z tyčí stejně nebezpečná, jako válka ve Středozemí... Afghánistán, Irák, Kosovo, Libye zřejmě budou hroby křesťansko-židovské civilizace, spískané Asijcem Moonem, židem Sarkózym a Kenyanem Obamou. Kaddáfí to s velkými těžkostmi přežije. Takže sociální zisk konfliktu  pro ně je nejasný. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Březen 2011, 08:45:36
Ejn baja, gamur :D . Britská Tornada a dosluhující Harriery, francouzské Mirage a sem tam nějaké to U.S.A.F. spolehlivě v rámci „frindly fire“ rozsekají omylem rebely, protože piloti (Top Gun) jsou političtí omezenci a nerozeznají Kaddáfího vojáky (kteří si lišácky sundají zelené šátky) od vagusů z Kajdy a Muslim Brotherhood. Sázím na britskou rezervovanost. Francouzi jsou „complètement fou“ – nic se nenaučili a nic starého nezapomněli; myslí si, že z toho něco vytřískají. Možná na tom ale trhneme něco my, filatelisté ;) . Britská Air Mail s přetisky Libyan Expedition Forces těsně nad medailonky Williama & Kate s monogramy WC … nebo francouzská Par Avion s EU hvězdičkami a přetiskem Libye Libre, nebo emise UN s mírovými holubicemi nad panoramatem Tripolisu… Debakly v Kosovu a Srebrenici, přelakované trojbarevnou trikolorou s bílým půlměsícem. ;)

Pozemní invaze (D-day in Tobruk) se konat nebude. Máte pravdu, Muammar to stihne. A pak, na vavřínech, zaujme pozici mrtvého brouka.
Japonsko nekrachne. Kdybych měl ty prachy, koupil bych japonské státní obligace a jiné japonské akcie, neboť do 2-3 let na nich mohutně vydělám. Proč? Protože v Japoncích se nachází mocný inteligenční potenciál, neskutečná houževnatost a hrdost.

Co však je závažnější, že Bahrajn se stává patrně casus belli mezi KSA a Íránem. A máme tu 30 letou válku, ne mezi reformací a protireformací, ale mezi ší´ou a sunnou. Heh. ;D
Proč to, co se stalo ve Fukušimě, se nastalo raději v Bušehru, zavrtaném ve skále? Byl by to v podstatě bezpečný podzemní jaderný výbuch, vzhledem k počtu kilometrů hloubky, ve které by k němu došlo. Přitom Írán je tektonicky aktivní skoro stejně jako Japonsko. Xakru. >:(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Březen 2011, 09:25:02
Pošetilost hypokritů a  krasoduchů z UN triumfuje >:( . Muammar by se ovšem degradoval do pozice úplného magora, pokud by začal sundávat civilní cestovní letadla, coby odpověď na americké letecké údery.…

Na jedné straně pošetilost politických deviantů z UN, která svým dementním rozhodnutím vygraduje konflikt, na druhé straně domněnka, že vše se dá vyřešit leteckou bojovou hrou ve stylu „klasické počítačové střílečky“.

OMG, tihle dementi rozhodují o dění ve světě….  >:(
 
Těm pitomcům s trikolorou doporučuji nadále vesele střílet do vzduchu ... jedině tak je američtí piloti budou pokládat za legitimní střelecké cíle ... a budou se do nich trefovat, zatímco Muammar si bude dělat v písku čárky, kolik povstalců už se Amíkům podařilo pobít... ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 18. Březen 2011, 09:44:30
Japonci jsou inteligentní, houževnatí, hrdí- jak jste napsal. Jenže synkreze šintoismu a buddhismu tabuizuje KEGARE, znečištěné, kteří spáchali hřích, cumi. Nařizuje-jim očistu (tu podstupuje i císař (oharae). Znečišťení se člověku dostane tak, že je třeba obětí přírodní katastrofy, je žhář, vrah. Ovšem v případě přírodní katastrofy člověk "byl vybrán" ke znečištění a pokud se jeho očista nezdaří, musí být zabit. Pokud je "znečištěn" jen tím, že se třeba otráví rtutí (dimethylhydrargiricum) jako v Minamatě 1956, je to jeho hřích, (trest= házení exkrementů na oběti).Ostatně firma Chisso (experiment se 400 kočkami) dlouho tvrdila, že jde o "nemoc tančících koček", ne otravu rtutí ze závodu, vypouštěná do zálivu.V rámci "poslušnosti" gyn.por. společnost (císařská) vydala stanovisko, že těžké kovy "neprocházejí placentární bariérou". Tím se odborně zlikvidovala. Dnes ji nikdo necituje. 10.000 uznaných hemi a qvadriplegiků bylo odškodněno souhrnně 3,5 mil USD. (léčba jednoho stojí 921.000 USD....)Mrtvé nepočítám. Takže Japoncům nevěřím dobrý den.....Alláhu fankúa l-úmtadí, B-h je nad triky útočníků, jak by se mohla přeložit strofa z libyjské hymny. Tak uvidíme. Zkusím číst O globo. Brazilci by nemuseli lhát. Do not cry on us, jamahiriya :'(  tedy...pokud bude o globo ke čtení (někde). Nevíte, jestli se stoupenci džamáhiríje budou internovat? No nic,... jdu pro kufřík a špagát.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 18. Březen 2011, 10:12:43
Mali a Írán podpořil Libyjskou džamáhiríji. Kmeny Fezzánu podporují Kaddáfího, včetně Sebhy, kde se konalo mimořádné zasedání lidového výboru. Kolik křesťanského utrpení se podaří "doručit" humanitárním bombardováním do libyjských škol a školek? Bomby místo velikonočních  čokoládových zajíčků...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Březen 2011, 11:52:56
Věřme, že se obětem katastrofy očištění zdaří, protože v opačném případě moje investice do japonských cenných papírů postrádají smyslu. Co se týče japonského smyslu pro dezinformaci, mé srdce zaplesalo a jsou mi tak nějak bližší, když vidím, že i oni dokážou „zatloukat“ – skoro stejně, jak velí etiketa EU. No dobře, dobře, ať si to Nippon uspořádá vnitřně podle svého a religiózně se s tím vyrovná - pro mne jsou důležité externí ekonomické výstupy. Pecunia non olet.
 
Pociťuji rozpaky na íránskou podporou mého hocha Muammara. Je to nevítané – mate mne to a vůbec – kšc! Ještě na tom můj chlapec není tak špatně, aby si podával ruku s šíity. Stoupenci džamahirije se nebudou internovat, alebrž se organicky včlení do eventuálně nově vzniklého establishmentu, protože nikdo kromě nich už pokrokovější v Libyi být nemůže. Jejich zkušenosti budou smysluplně exploatovány. Asi jako v české kotlině – kdyby se všechny komunistické kádry internovaly do jisté josefínské pevnosti, nastal by kolaps polistopadové státní správy. Je to naschvál, tohle udělat Muammarovi ausgerechnet na Purim. Třeba dojde k nějakému zázračnému deus ex machina…  :)

"Oceňuji" bláboly francouzské vlády o opatřeních na ochranu libyjského lidu. Kterého lidu? Těch 90% stojících za mým hochem, anebo těch zbývajících, co dělají jen bordel v zemi?

Nevěřící kripl, sedne si za knipl... (lidový popěvek z Bin Jawad) ;D
 
 
Tohle také není marné:
 
https://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/10079 (https://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/10079)
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 18. Březen 2011, 12:44:19
článek je to dobrý...katarské letectvo implantující demokracii :D  v tom smutku.... Ty stoupence džamáhiríje jsem myslel celosvětově, tedy i tady. Jako, jestli si nás zkoncentrují....a za padesát let na dané místo budou zase klást věnce.... Japonci sice lžou jako my...ale myslím, že i kdyby rýže nerostla, pohledávky a závazky budou respektovat. Btw. když je to teď mírová operace, tak nabídli Rusům účast. S díky odmítli.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Březen 2011, 13:18:26
Netoliko jsem stoupenec džammahirije, jako příznivec toho, aby si (viz článek) Arabové prali svoje špinavé prádlo sami a citově nevydírali Západ. ;)
Ale Muammar – to je moje krevní skupina…  :D

Opačně je také blbé – nejdříve věnce a pak internace….  ::)

Rusové by participovali leda, kdyby se z Japonců stali Čukčové nebo Burjati – viz Žirikova geniální demografická iniciativa na osídlení Sibiře. :)

Poslední sentimentální pohled na mapičku bojiště – don´t cry for me, Libya :'( – už nikdy nebudeš vypadat tak krásně, jako po kočkování Montyho s Rommelem, plná malebně ohořelých vraků a nevybuchlé munice.  Ti to uměli roztočit a nemuseli se přitom pokrytecky a slabošsky schovávat za pojem „bezletová zóna“…


https://www.lemonde.fr/afrique/infographie/2011/03/08/carte-de-situation-en-lybie_1490269_3212.html (https://www.lemonde.fr/afrique/infographie/2011/03/08/carte-de-situation-en-lybie_1490269_3212.html)

Nějaká trapná intervence OSN - to není ono. :-[
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tamar kdy 18. Březen 2011, 13:24:11
článek je to dobrý

Ten článek je fakt dobrý..

.. zdá se že do těch všech událostí (Lybie, Fukušima) skoro zapadá další článek na A7 varující před vznikem požárů, poněvadž purimové kostýmy se vyrábějí často z hořlavých materiálů..  :(Šabat šalom a chag Purim sameach
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Březen 2011, 14:15:01
Okamžitě přestaňte s přípravami na bombardování Libye. Nevidíte, že v zemi zavládl hluboký mír a nikdo s nikým nebojuje?!
Můj hoch chce mít na šabes klid a pak se chce (stejně jako já) pilně věnovat plnění důležité micvy (ztemnit si smysly natolik, že nerozezná Hamana od Mardocheje), resp. nerozeznat rozdíl mezi Haman Rights a Human Rights…
 
Člověk je povinen se o Purimu zpít vínem, že není s to rozeznat mezi „prokletým Hamanem“ a „požehnaným Mordechajem“. Raba a rabi Zejra se jednou na Purim sešli k hostině. Opili se a Raba vstal a podřízl rabimu Zejrovi hrdlo. Nazítří prosil Boha o smilování a oživil jej. Příští rok mu řekl: „Poctíš mě svou návštěvou? Budeme společně slavit Purim?“ Ten mu odvětil: „Ne pokaždé se stane zázrak.“ (Talmud (https://cs.wikipedia.org/wiki/Talmud), Megila 7b)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 18. Březen 2011, 17:59:08
Mozna se zapadni politici boji, ze zapadni letci zakrneli a potrebuji se procvicit...
Radsi at tam uz neletej, nema to cenu.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 18. Březen 2011, 19:46:56
také přeji. Našel jsem vám obrázek královny Ester, a než jsem se dobral k odentrování, naskočilo na obrazovce "my prosim jevrejev ne polzovaťsja našim sajtom v Šabbat..." a tak zůstaneme u představ... :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 20. Březen 2011, 09:09:13
Nositel Nobelovy ceny (za vraždění?) se zvěčňuje svou výrobou libyjských My-Lai. :'(
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Březen 2011, 05:41:57
a voják...s prstem na spoušti nespouští oči ze spouště na poušti...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 21. Březen 2011, 10:35:08
Ulysses Sunrise
Motto:
Pyramidy jsou trochu víc na východ, mon petit caporal, pokud byste chtěl aspirovat na funkci císaře všech Francouzů, jako Nikoleon Bruniparte IV.
Tak po pořádku.  Odpoledne 19.3.2011 se Francouzi rozhodnou bombardovat okolí Benghází. Nikdo mi nevymluví, že jde o průzkum bojem, a že Francouzi jsou navedeni, jako čuníci na hledání lanýžů, aby jejich stroje vyvolaly reakci libyjských radiolokačních stanic a protiletadlových radarů, které se tím odhalí pro zaměření satelitní technikou spojenců. Jejich likvidací je oslepena protiletadlová obrana Libyjců. Rusko lituje, Čína lituje. Liga arabských států souhlasí. Navečer přebírá velení USA. Velice nerado, protože účast "velkého satana" je arabským světem vnímána velice nelibě. Zvýšený tlak na protiletecké systémy. Pak přilétají Tomahawky. Kadáfí v mezidobí stihne obsadit Misurátu, libyjská televize varuje před vměšováním do vnitřních záležitostí Libye. Jako jedna z příčin eskalace vnitřních nepokojů v Libyi je spatřována skutečnost, že neexistují státní instituce, které by jako izolační meziprostor mezi obyvatelstvem a vládou, tlumily negativní podněty zezdola. Mezitím Francouzi operují s 20 stroji nad východní Libyí. Proslýchá se že jeden stroj byl sestřelen. a zničeny 4 Kadáfího tanky. Libye vyžaduje pozorovatele UN, protože je rozčilena nad faktem, že i přestože splnila podmínky rezoluce UN, je napadena, takže pozorovatelé mají ověřit, že podmínky rezoluce jsou skutečně plněny. Spolehlivé fotky padajícího letounu v izraelském tisku jasně prozrazují geometrii křídel, typickou pro stroje značky SU. Asi mu sám od sebe chytl výfuk… Kadáfího finta v boji proti rebelům v Benghází spočívá v tom, že město je čištěno provládními milicemi „ašábí“ zevnitř, a není na něj útočeno zvenčí…Televizní komentátor Jasir Daniel Reizk tvrdí, že Kadáfímu jde o čas a že skrývá své síly. Později se přizná, že je původem Egypťan, a že by preferoval, kdyby apriorně projevily bojovou iniciativu egyptské ozbrojené síly… Avšak 112 Tomahawků již vrhli Siouxové. Všeobecný lidový kongres Libye (což je instituce, nemající obdoby v kontinentálním systému dělby moci výkonné, zákonodárné a soudní, neboť vykonává vše najednou) protestuje ústy svého generálního tajemníka jménem Muhamad ZVAJ. Na tváři se mu zračí mocný hněv, je těžce rozzloben…. Desítky mrtvých a zraněných Libyjců. Libye se hodlá bránit. Na scéně konfliktu se objevuje Charles de Gaulle (in memoriam), ztělesněn v majestátní francouzské letadlové lodi s 1800 veselými francouzskými Fanfány Tulipány, Belmondy, Delony a jinými klauny. Scéna jak s příchodem komtura v Donu Giovanni. Kde je však Don Giovanni? Skočil rychle do vany... Dochází patrně k dělbě práce mezi spojenci: USA-Tripolis; Anglie, Francie – okolí Benghází. Budou se vyhodnocovat výsledky operací a pak to spustíme znovu tam kde něco zbylo. Později se usuzuje, že asi přece jen nepůjde o fyzickou likvidaci Kadáfího, protože se správně vyciťuje, že po skončení bojů bude jednáno. Ale s kým? Proslýchá se, že Sýrie vypomohla ra´isovi pár moderními protileteckými raketami. Komentátoři se shodují, že jediným partnerem pro jednání je nadále „fosilní politik“ Kadáfí. Do Libye si patrně přispěchají kopnout i Španělsko a údajně další arabské státy. OMG - které?! Později se ukazuje, že patrně nikoliv KSA, ale Katar a UAE. Jde o velice důležitý moment, ani ne tak vojenského jako politického významu, neboť účast islámského státu/států dává celé věci posvěcení a legitimitu v očích islámu. KSA a Sýrie se skutečně distancují. Komentátoři se správně a logicky táží, proč se objevuje podpora Ligy arabských států až nyní, když se Arabové mohli s Kadáfím vypořádat kdykoliv předtím. Čím více komentátorů mluví o roli Číny a Ruska, vylézá na povrch důvodná domněnka, že pasivita oněch „mlčících obrů“ je součástí politického kšeftu, spočívajícího ohledně Číny v tom, že Západ jí ponechá volnou ruku při její expanzi do Afriky a ohledně Ruska v tom, že mu nebude bráněno v udržení jeho dlouholeté zájmové sféry v Jižním Jemenu (kdysi Aden, Hadramaut). Preeminister Cameron prohlašuje, že vše je zákonné, protože Kadáfí vraždí vlastní lidi. Tomu nevěří ani sám. Tak hlupáckou výmluvu pochopí i tisíce na Facebooku visících lidí, kteří okamžitě kontrují, proč se tedy nezasahuje v Jemenu, v Bahrajnu?  Obama speech: po jeho vyslechnutí se cítím být uražen, že nestojím spojencům za to, aby si dali tu práci vymyslet pro mne aspoň nějakou, propagandisticky přijatelnou  záminku. Protože to co slyším, jsou pindy, jaké by nevymyslel ani Brežněv. Už od základu je záminka „ochrany libyjského lidu“ nesmyslná, nevěrohodná a vykonstruovaná. Kdo je tím „ libyjským lidem“? Parta hooligans, infiltrovaných Al - Kajdou, nebo lidé loyální režimu? V době, kdy už hučí střely s plochou dráhou letu, někteří komentátoři soudí, že mušketýrská Francie by na Libyi stačila sama… Je to prostě veselé – hajnt iz Purim. Pod názvem „Purimová válka“ to také patrně vstoupí do historie. TV projevu Muamara se nedočkáme, protože se správně (v souladu s úvahami izraelských zpravodajců, vědoucích o jeho připravených bunkrech a kde má pověšený ručník) rozhodl neriskovat zasažení raketou a zaslal raději audio nahrávku svého staromódního názoru, že se jedná o „koloniální a křižáckou válku“. Kde ještě hrozí nepokoje v arabském světě? Snad všude, kromě Maroka, Kataru a Libanonu. Přičemž v posledně jmenovaném proto, že tam snad větší chaos už být nemůže. Schyluje se k válce mezi KSA a Íránem (casus belli Bahrajn), takže uchráněny by nezůstaly ani UAE i Omán. Bombardování Libye pokračuje – je to jen testování. Kadáfí hodlá otevřít arsenály a vyzbrojit všechny Libyjce. Tedy „všechen libyjský lid“ … Pořád ta palčivá otázka, kde je Muamar? Chce hrdinsky zemřít jako mučedník, nebo zdrhnout s pomocí svých dvojníků, resp. emigrovat do kolegiální Venezuely ke strýčku Hugovi, nebo jinam, kde riskuje, že ho nakonec spojencům vydají poté, co z něho vyždímají nakradené zlaté pruty? Nastává zvrat – Liga arabských států kritizuje zásah. Předtím ho však schvalovala. Amr Musa lká: chtěli jsme ochranu civilistů a ne jejich větší bombardování. Úúúúú … Islámské svědomí začalo hryzat. Pepíček Al-Kardáví ale přece chtěl likvidaci Kadáfího, ne? Viceadmirál Bill Gortney nás však všechny uklidnil zprávou, že žádné civilní ztráty nejsou hlášeny. (Já bych tomu rozuměl tak, že za civilistu může být pokládán jen ten, kdo u sebe nemá zbraň.) Zbraně budou rozdány lidu, tak zní mezitím vůle Muamara, který hřímá, že není prezidentem, nýbrž vůdcem revoluce. Jsem však přesvědčen, že držení zbraně v této chvíli se pro každého „civilistu“ rovná vstupence do márnice… Spojenci se rozhodují, že budou podnikat údery na zásobovací uzly. To je tedy skutečně něco, co pomůže libyjskému lidu. Rozvrat v zásobování vodou, energií a potravinami. Argument o ochraně libyjského lidu dostává čím dál tím víc na frak. Nechtěli by tam poslat raději 10 metrovou tsunami? Je to takové humánnější, svést to na tektonickou aktivitu... Rusko ztrácí glanc – žádá ukončení operací a B16 dostává depky – pod klekátkem je louže… Muamar to vidí optimisticky: Vítězi budou ti, kdož obývají tuto zemi. Bingo! Co když to budou nakonec Angláni, Frantíci a Makaróni, kdo budou obyvateli oblasti kolem Velké Syrty? Kníže pán & his melody boys z české zamini  to vidí tak, že Muamar je nevyrovnaný hoch (asi šňupe sníh), po jehož odchodu vzniká otázka, s kým se bude vlastně jednat? Až mu dojde sníh od strýčka Huga, mohl by začít šňupat yperit… Pak zemi dekontaminují čeští experti z jednotek obrany před chemickými a biologickými zbraněmi….. Spojenci se na závěr trefili do Kadáfího sídla Bab al Azizia v Tripolisu - spíše symbolický než strategický efekt. A NATO? Moudře prezentuje zatím jen zbrojní embargo a se zajišťováním bezletové zóny se příliš nezabývá. Dost stratégů se totiž domnívá, že použité prostředky nejsou vůbec adekvátní. Věříme, že grandiózní „neokoloniální a neokřižácká“ operace „Odyssey Dawn“ bude kompletována pod názvem „Ulysses Sunrise“ a že jednou se budeme pyšně v Tripolisu procházet  po „Ulysses Sunrise Boulevard“…. Tentokrát si dáme pozor, abychom nešlápli na bulváru do exkrementu a pokud ano, pak budeme hledět se v něm ještě neotočit…  protože vedle Iraku, Afghanistanu zde vzniká pro pseudoexperty na Orient další politický rebus, nebo spíše další orientální telenovela s nekonečným počtem pokračování.
  :-*
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Březen 2011, 11:36:31
klobouk dolů...milý gv. To by si zasloužilo Jane´s Defence Weekly nebo "podval" první stránky Le Monde. Kam se hrabe oblíbený JP, který-v souladu s agenturními zvyklostmi musí opakovat balast, tedy že jde o vývoj po rezoluci 1973, a MK že je u vlády 42 let. :) Skvělé. Doplňovat dokonalé nelze. 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 21. Březen 2011, 11:58:19
Nechte na hlavě, nechte na hlavě ... můj milý ben Bibi. :D
 
Zpěvy sladké Francie
 
Mezitím „malý Korsičan“, užívající si svojí první válku, (a chtějící kráčet ve šlépějích předešlého přítele Arabů Chiraca) ukecal šejka Bin Zayeda z Abu Dhabi, aby zaparkoval své stíhačky na Krétě, zatímco katarské Mirage by parkovaly na Korsice (základna Solenzara). Jednoduchá a efektní „arabizace“ konfliktu. Rozvědka mi hlásí, že zatím nejsou vidět nějaké známky protiofenzivy od „my old fellow Muammar“. Z Elysée zaznívá, že nemají v úmyslu dělat Libyi bez Libyjců (to je od nich fakt galantní) a že nějaká prozatímní národní instituce by se konečně měla vyjádřit, formovat se a prezentovat nejen v TV, nýbrž i na mezinárodně diplomatickém poli. To mlčení "civilistů z Libye" je přece tak trapné...  Jen aby "bezletová zóna" nebyla jen velmi řídkou plácačkou na mouchy...  ;D
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Březen 2011, 13:06:48
Ověřovací dotaz: Příteli Gvodrazko, platí stále Váš kdysi daný souhlas k přetisku Vašich analýz zde na Fóru na titulní stránce Eretzu?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 21. Březen 2011, 13:31:20
To Scooolie: Samosebou, že platí.
 
Vídeňský kongres 2015
Domnívám se, že OTAN se rozpačitě škrábe na hlavě, uvědomujíc si, že občan císař Nikoléon IV. Bruniparte se utrhl z řetězu od boudy a že hodlá v Basin Méditérranéan praktikovat vlastní představu o francouzské politice, resp. pokračovat v imponující imperiální politice Napoléona III. Kardinál Richelieu mu pochvalně kyne rukou – vše pro velikost Francie. Od teď přichází rozkazy z Elysée, nikoliv z Ramsteinu (neplést si s kontroverzní, ale progresivní a svěží skupinou Rammstein), či Stuttgartu, stará gardo…
Originální Petit Caporal ale zapomněl, že s těmi bombičkami na tančíky zaběhl příliš daleko a že pokud bude chtít další šmajchl s Araby, bude se muset výrazněji distancovat od těch „américaines terribles“… za což by si ovšem vysloužil bezbřehé sympatie starého generála Charlese, v jehož barvách ostatně omamuje francouzský elektorát. …
Území rovnající se velikosti Alžíru a Libye dohromady! Wow! Za to by snad stálo konvertovat k islámu, ne? Tak ne, no. Není marné mít na firmě nápis „Liberté, Égalité, Fraternité, s.r.o.“, aneb jak říkávali v Sudetech: rofnost, sfornost, bratislafa… Když to působilo i v Sudetech, působí to i v Maghrebu. Zvláštní, jak ti Arabové mají slabost pro francouzskou galantní poezii a Francouzi pro islám.. Historie nás učí, že u Francouzů to vždycky začne a u Francouzů to zase skončí. Dost možná, že tohle libyjské dobrodružství najde své rozuzlení v přítomnosti kozáků, kteří se dost dlouho drželi slušně zpátky od věci, na Champs-Elysées …
Bylo by povzbudivé pro význam středoevropského regionu, kdyby se Vídeňský kongres 2015 (jako definitivní tečka za neodpovědnými výboji Nikoléona IV. Bruniparta) mohl konat opětovně za asistence knížepána Schwanzenbrka a překreslil by mapu Evropy tak, že Bémáci by měli zase v Terstu (odňatém Italům za trest, že měli připraveny svoje AMX na podporu Nikoléona) svůj lodní přístav.
Vůbec není (nebo je?) paranoidní myslet si, že Muammar a Schwanzenbrk se tajně
domluvili. Ostatně, kdo dnes není paranoidní...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Březen 2011, 13:44:37
Je to tam. Takovou pěknou analýzu by bylo škoda zapomenout v hlubinách fóra. Třeba by to kluci ze zamini přehlédli.

BTW: Čte nás někdo v Kataru a nelíbí se mu, co se tady na Fóru píše. Je to nevyrovnaná osobnost, která by udělala lépe, kdyby se zapojila do diskuse, než riskovala zničení svého počítače, až Vaderovi dojde trpělivost a provede protiúder...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 21. Březen 2011, 14:30:43
Dík, starý brachu.
 
Zmíněný jedinec patrně trpí katarem horních zálivových cest ....  ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Březen 2011, 15:12:13
Potěšení na mé straně. Zrovna jsem si říkal, že by se slušelo tak nějak shrnout ve zkratce co se děje v posledních dnech v Džamáhíriji ... a ejhle... já o článečku a oni o eposu  ;)

Sleduji to se zájmem. Na jednu stranu Mummarovi byl přál jednu pěknou včelku mezi oči už hodně, hodně dávno. Na druhou stranu ta šaráda, co tam hoši s ocelovými ptáky předvádějí... mno, když už si tedy opatřili to lejstro od Rady bezpečnosti, neměli by ho aspoň trošku dodržovat?  :o
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 21. Březen 2011, 16:16:34
Proslýchá se, že Muammar truchlí, syna Chamise mu zabil pilot. Vládní zdroje to popírají. Pouze mezi rebely se šíří fáma o šahídovi v letadle a jeho náletu ve stylu kamikadze. Domnívám se, že sice pilot do domu narazil, ale náklaďákem, protože byl opilý (účinkem osvědčeného jedu Rebel Yell) a nepřizpůsobil vozidlo stavu mezinárodní situace.
Prý se vládní síly převlékají za civilisty. Blbější nápady neexistují – vojáci v civilu. Proč ne rovnou civilisté v uniformách? Britští gentlemens patrně odlétají v nejlepším „po anglicku“ Na civilisty se prostě nestřílí. I když jsou to třeba vojáci „na opušťáku“.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tamar kdy 21. Březen 2011, 18:19:43
klobouk dolů... milý gv. ...  Doplňovat dokonalé nelze.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 21. Březen 2011, 19:18:24
Vcera vecer jsem se Sc. ptala co si o tom celem candrbalu mysli, a helemese hned jsem dostala takovou peknou analyzu. A to cele hned po Purimu, no vsechna cest.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Březen 2011, 20:05:00
cher gv., myslím, že Sarkozymu by někdo měl napsat memento s vykřičníkem a ukázat mu https://www.domfrance.helanta.sh (https://www.domfrance.helanta.sh) potažmo domainesdefranceasaintehelene.blogspot.com/search/label/timbres (známky pro Vás, žel oslavující více ELISABETH THE REIGN). Jak víme pouze my dva, na 15,883 ha se na Svaté Heleně nalézá francouzské výsostné území, na němž platí známá diplomatická extenze tuzemského francouzského práva, a jehož kurátor pan Michéle Dancoisne-Martineau jest zároveň honorárním konzulem RF (Francie, tentokrát) na ostrově, podléhajícím konzulátu Francie v cizokrajně znějícím Le Cap, neboli Kapském Městě.  Myslím, že zde v MAISON de LONGWOOD ("Maison de ville" Longwood :) ) by Sarki mohl pobývat, byť stavby byly kdysi napadeny termity, sežrány a jsou zčásti afunkční. Longwood však zachráněn ve stavu, v jakém ho Napoleon III. za Lstg 7.100 roku 1858 pořídil pro Francii. A lůžko, pro Vašeho Napoleonka 21. století est, certainement, libre. Francouzským stíhačům bych pak přál, aby bojovali jako Sedmá rota za úplňku, nebo Bažanti jdou do boje.(Nejsou to nakonec instruktážní filmy?).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Březen 2011, 09:02:20
Mes amis, občané a občanky, mon cher ami Bibin, silence, S.V.P. :-*
 
Poslední výsledky v Lize arabských států:

Brega Oilers c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis 0:1
Misurata Trash&Garbage c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis                0:1
Amr-Músa Country&Eastern Bla-Bla-Club c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis  1:1
Missouri Flying Invisibles c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis                 2:0
Al Tahaddy Benghazi  c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis  0:1(Benghazi - vlastňák)
Norfolk Air Base Flying Gentlemens c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis         0:0
Toulon Shipping c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis            0:0
Ajaccio Aérospatiale c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis         4:0
FC Sigonella c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis        (odloženo)
U.S.Yacht Club c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis             112:0
Qatar SC c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis    (zatím se nehrálo)
Sharjah SC c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis    (zatím se nehrálo)
Real Espaňa Aereo c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis     (zatím se nehrálo)
Amr-Músa Country&Eastern Bla-Bla-Club c/a Pan Ki Moon United  1:1                       
Amr-Músa Country&Eastern Bla-Bla-Club c/a FC Cairo Peoples United 0:1(Amr vypískán)
Flying Maple Leafs c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis     (zatím se nehrálo)
Hærens Flyvertropper c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis     (zatím se nehrálo)
 
Ze světa:
 
Zatímco Vladimír Vladimírovič pronáší závažné věty o křižáckém charakteru rezoluce OSN, nelibě snášené jeho „nadřízeným“, avšak korespondující jako echo výrokům vůdce Muamara, „allies“ se mezi sebou štěkají v důsledku zbrklé, fanfarónské a dopředu nekoordinované akce Fanfánů Tulipánů. Skutečně nejlépe by učinili, kdyby svůj „flying circus“ přesunuli do jiné štace - třeba do Jižního Jemenu a nechali v klidu vymýšlet Kadáfího jeho neotřelé, originální, mezinárodně politické podrazy. Rétorika Vladimíroviče by pak dostala jiný nádech….
 
Dezertérka od škopku a plotny, nešťastnice Ashtonová vůbec nechápe, jaký příšerný blábol (mluvíc o touze libyjského lidu po demokracii) vyslovuje a existuje silné podezření, že si plete všechny státy začínající slabikou Li- … Dolní i Horní sněmovna si mne ruce, že nesedí v jejich řadách, ale mimo UK , kompromitujíc tak EU a nikoliv monarchii. Perfidní Abion….
 
Ohledně Sarka nepředbíhejme dějiny, mon cher ami. Všechno hezky popořadě - nejdříve Empire, potom Helena. Galantní Fanfáni Tulipáni (v rozporu s úmysly Angloameričanů) chtějí ponechat Kaddáfího naživu a jen se rozhodují, zda ho zařadí jako elitní kádr do Cizinecké legie, nebo ho nechají v poklidu psát paměti v oblíbené Sartrově kavárně Les Deux Magots na bulváru Saint-Germain-des-Prés a konzultovat s ním čas od času problematiku Maghrebu…
 
Saláh ad-dín Júsuf ibn Ajjúb (v Hollywoodu znám jako Saladin) vždy tleskal nad nesvorností křižáků….  ;D Domnívám se, že tleskání se ozývá i v útulném bunkru mého hocha... :D
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 09:27:32
Haerens Flyvetropper (alespoň podle zpráv) utekli z hřiště i s míči. Hraje se o píšťalku rozhodčího (nebo s píšťalkou rozh.) ::)  Ctěný kolega Stejskal by mohl poradit, kde dnes vsadit na výsledkovou listinu. Trenér "Křídel sovětů", ruský velvyslanec Alexander Čamov (dřívější velvyslanec RF v Iráku a dopředevčera v Libyi) označil manažera ruského týmu Medveděva za hlupáka. Dnes přistává v Moskvě a po krátké dovolené nastupuje jako pomocný masér v Usť- Vjazmě. Hráči Putinovi hrozí zařazení na transferovou listinu za "verbal iceing", slovní zakázané uvolňování. Zájem o ruského borce projevil ženský klub "Muammara Misurata", a čeká se na zaslání "zelené" (protože revoluční) přestupní  (přestupové?) karty. Švýcar Sepp Blatter  ovšem vyjádřil naději, že libyjské kluby se po demokratickém "zásahu" rozpustí, jak fondu v misce na jeho stole.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 10:28:39
míče/puky nechme být. Zatímco se Srbskem nese "Do pobede pukovniče!", oznámila Tadičova kancelář, že zítra, 23.3. navštíví u příležitosti desátého výročí bombardování NATO Srbska Vladimir Putin Bělehrad, kde nabídne Srbsku vojenské spojenectví. Program začíná zítra v 11:30 (čas příletu je tajný), každopádně, v 18:00 si prohlédne host stadion Crvene zvezde Beograd (zase až tak moc jsme si nevymýšleli...) ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Zina kdy 22. Březen 2011, 10:59:05
Pánové váš duel je excelentní, zpravodajství z České kotliny stejného ražení by si určitě své čtenáře našlo. :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 11:17:00
děkujeme. Spíše než náš duel je to "MY DVA...a čas/nečas", jak se říká i ve zdejší kotlině. www.ctc.usma.edu/harmony/pdf/CTCForeignFighter.19.Dec07.pdf (https://www.ctc.usma.edu/harmony/pdf/CTCForeignFighter.19.Dec07.pdf) je zajímavý. Je to z Britských listů (odkaz) a potvrzuje, že již v 2007 bylo 52 Kajdistů z Derny v Libyi, 51 z Rijádu, pak byli rodáci z Mekky a 21 mužů z Benghází. Ročník narození průměr 1984. No neříkal to Kaddáfí? (Převaha počtu Kajdistů z Derny s 80.tis obyv. a  z téměř pětimilionového ar-Rijádu je  velmi zarážející).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Březen 2011, 11:46:40
Oh non, ma chérie Zina, žádný duel, přítel Bibin a já přinášíme pouze nové a nové poznatky o vysoké politice světových velikánů.
 
Další infoservis:
 
Vladimírovičovo pojetí „libyjské uličky“ nikdy nenalézalo pochopení u Dmitrije. Jen počkej, Dimo, až Vladimír Vladimírovič v Kremlu zasedne! Mon cher ami Bibin má dobré zprávy - Muamarovy „amazonky“ najisto Vladimíroviče očekávají.
 
Srbové mají teď jiný šlágr: už vědí, kam se budou chodit klanět památce svého milovaného Dragoljuba „Draži“ Mihailoviče, četnika a bijce Němců i komunistů, t.j. i německých komunistů. 
 

Historicky příznačná je role Itálie. Jednou s Trojspolkem,  jindy proti němu, jednou s Osou, jindy proti ní… Signore Frattini, náš malý Badoglio, luxuje červený kobereček pro svatý otisk bot velkého vůdce revoluce…. a letecká základna bude architektonicky pojata jako jedno velké, beduínské šapitó…  Vypadá to tak, že Petit Caporal by měl (aby uspíšil svůj dějinný osud), jako kdysi rychlými údery přes Savojsko, udělat pořádek a umravnit i „viklající se kámen NATO“ Itálii. Frattiniho odřeknutí účasti italských základen na konfliktu je motivováno nejen nedobrým technickým stavem u.s. stíhaček F-15 nad Benghází (ucpávají se jim motory karnevalovými konfetami), ale i jeho bodrá, italská nátura, navyklá na libyjský písek.
Možná, že apriorními partnery pro jednání o "demokratické" budoucnosti Libye, budou exponenti "Societa Honorata"...
 
Aha! Po přečtení materiálu z West Pointu mi svitlo, že USA vlastně bojují ne proti mému hochovi, ale proti Al Kajdě. Takže jsou vlastně na Muamarově straně. Muamare, vylez z toho zatraceného krytu, to jsou naši a dali ti zapravdu, že rebelové jsou teroristé z Al Kajdy. Ty to vezmi zespodu a Amíci to vezmou shora.
Že ti zbourali v Tripolisu barák je způsobeno tím, že měli zprávy o infiltraci Al Kajdy až do tvého hlavního stanu...  ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 22. Březen 2011, 12:58:42
Díky oběma komentátorům za průběžné hlášení z průběhu Grand Chess Libya 2011. Dovolil jsem si začlenit do komentáře na hlavní stránce Eretzu i Bibina, neb bez jeho mezihry by příběh nebyl úplný a smyslný.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Březen 2011, 14:44:53
Thank´s to Scooolie do hlavního dispečinku za briskní přenos. Přebírám mikrofon a hlásím z terénu:
 
Go Nord…

Okolí Tripolisu, Misuráty, Adžabíje a Benghází se stává rájem pro sběrače ušlechtilých kovů (titan, aluminium), potažmo pro sběrače šrotu vůbec. S poklopy od kanálů se nikdo nezatěžuje. Určitá příležitost se tu objevuje pro EU občany nižšího sociálního statusu, živících se sběrem mědi v železničních koridorech. Příliv imigrantů z Maghrebu do EU by tak byl do jisté míry kompenzován emigrací sběračů kovů (a jejich rodin) ze středoevropského regionu do slibné, bohaté a romantické divočiny severní Libye. Pospíchejte vykolíkovat si svůj claim v okolí Tobruku. 

Účast na investicích do tohoto odvětví navíc přislíbila i Čína, chronicky shánějící kovy po celém světě. Už předtím dostala od Muamara nabídku, která se neodmítá: přednostní práva na těžbu ropy. V BP a ELF Aquitaine vyskočili od stolů … 

Islámsko-maoisticko-bolševické světové spiknutí tak otevřelo další frontu: vedle východní Afriky zaplavené levným, nekvalitním póvlem a skleněnými korálky výměnou za uran, diamanty, rudy různých kovů a jiné delikatesy na čínský nenasytný trh a stůl, započala čínská investiční expanze do severní Afriky.

Liga arabských států, která mezitím skrečovala několik utkání, nevěřícně zírá na maoistický neokolonialismus. Zlaté doby, kdy se s elitou dalo mluvit anglicky, francouzsky a italsky. V Pekingu se hraje jiný soccer.

Italské listy

Janu Werichovi by se to líbilo. Je rušno. RAF´s Typhoony britských Gentlemen of Air přistávají na základně Gioia del Colle v Apulii blízko Bari, americké F-16 na Aviano (v malebném, pro vojenské ozdravné pobyty vhodném, regionu Friuli-Venezia-Giulia). Všichni si chtějí užít půvabné Itálie dokud to jde. A pak vyjde na balkon signore Frattini a bude významně držet v ruce Hemingwayův román: Sbohem armádo…  Francouzi mají svoje jisté: Rafale spokojeně přistávají v Saint-Dizier.

Muamare, stačíš to sledovat? Není to pro tebe příliš složité?

Zatím to všechno budí dojem aktivit ve středisku vrcholových bojových her pro obveselení nudících se profesionálů.

Jemně v Jemenu

Président Ali Abdallah Saleh se asi do konce roku vytratí z jemenské politické scény. Upřesnil kmenovým vůdcům a armádním oficírům, že si nepřeje předání moci do rukou vojáků….Je to divné, když jeho syn Ahmed velí obrněné prezidentské gardě a jeho synovec speciálním komandům. Ale uklidnilo nás to. Prozatím.
Letecký den nad Sanaa se tedy konat nebude. Zatím.

Pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Tripolis, Catania, Sanaa) :D
 
... a předávám zpět slovo do hlavního dispečinku :-*
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 22. Březen 2011, 15:17:54
Jistě mi prominou, že to přilepím k už zveřejněnému příspěvku - pro přehlednost  ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Březen 2011, 15:26:54
Omlouvám se za nenadálý, neomalený vstup, ale nelze jinak!  :D
 
Je to v kapse!
 
Sláva! Z hlavního stanu NATO odcházím s ujištěním, že akce je legitimizována přistoupením NATO k plnění rezoluce OSN. Mimo jiné nám to zachránilo i účast Itálie na zajímavých utkáních italských mužstev v Lize arabských států. Situace se tak rázem zjednodušila. Italové už nemusí dále intrikovat. Práva na televizní přenosy jsou zajištěna, vydané vstupenky zůstávají v platnosti. Bonbónkem by byla aktivní účast norských a islandských celků – ale to už bychom příliš spekulovali. Rozhodně by však neměla být vynechána squdra Chemička Praha nebo Lučební závody Kolín.
Jako první kolo stačí, že kolem Libye se sevře neprodyšné embargo na dovoz zbraní všeho druhu a je proto konec s pistolkami Made in Niger, šavlemi Made in Čad a trofejní výzbrojí ze Súdánu či Alžírska po Britech a Francouzích. Pokud si Sýrie rychle nepospíší, už do země žádné rakety nedodá. Muamare, musíš si vystačit s výzbrojí značky FN,  středními obrněnci řady T, ruskými protiletadlovými systémy a repasovanou stíhačkou Mirage. Prostředky k deratizaci se asi neuplatní.
Úplně přihlouple se ptám svého kolegy na stadionu v Tripolisu, zda se embargo bude vztahovat i na VÝVOZ zbraní ze země? 
Uvítal bych také, kdyby orlí oko letecké detekce terénu občas juklo i na pomezí Raffa-Gaza a včas přivolala hbité letouny, vybavené speciálním střelivem na bourání tunelů. 
 
Pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Brusel) ;)
 
... a vracím konečně zpět slovo do hlavního dispečinku ;D
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 16:41:29
..bereme slovo hlavnímu dispečinku a hlásíme se z nejmenované centrály, kde právě dešifrovali diplomatický cirkulář v maoršině, zatraceně ztracený nejmenovaným diplomatem nejmenovaného ostrovního království v Tichomoří. V depeši všem DVĚMA ZÚ této země se analyzuje německá neúčast na akcích v džamáhiríji. Tendence neúčasti byla službou tohoto království detekována při neúspěchu nové hymny Dernského emirátu v tomto provedení: www.youtube.com/watch?v=wzkueuywybQ (https://www.youtube.com/watch?v=wzkueuywybQ#ws) . Únorový úsměv či risus sardonicus bývalého německého ministra obrany pana Karl-Theodora zu Guttenberg totiž doprovázela kritická slova zvláštního vyslance kyrenajských povstalců pana Kejdy von Kajdy, kterému se nelíbila neárijská jména členů angl. skupiny Deep Purple(Lord a Lander) v jinak  PŘÍJEMNÉM árijském "ohňovém" prostředí a  provedení. To bylo  prý pravděpodobně pravou příčinou páně zu Guttenbergova odstoupení... ;) 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 22. Březen 2011, 19:00:19
Zacina zajimavy jev...prolinani akce "Jdem do toho dit co", "Jasne muzete ale my to nerekli a budem do vseho rejpat" a ted uz i "OTAN v rezii turku" se do toho montuje, clovek by se v tom uz pomalu ztratil, jeste stesti ze hosi z Eaglu stacili vystrelit destniky, clovek by se bal ze v tom srotu pojdou. No dobre ze mistni jsou pohostinni lide a nemaj blizko srotiste, hosi z US spesl forces by nemeli co zajistit.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 20:00:02
na twitteru jde zvěst, že PRÝ Kaddáfí nabízí za hlavu povstalce € 350. Se stoprocentní jistotou lze říci, že jde o podvrh. Podle twitteru a retweetů (identických) které přebírají NA TO zdroje, musí "lovec" donést do Tripolisu tělo (www.kp.ru (https://www.kp.ru)), nebo podle italských neověřených zdrojů hlavu. Obávám se, že kombatantů je pár set, což pro Libyjce (při směšné částce cca pěti set dinárů --není výdělek). Navíc, povstalci jsou na východě země, odměna se vyplácí na  Kaddáfím kontrolovaném západě. Teplota na pobřeží byla dnes kolem 20st. Celsia, což nesvědčí pro transport jakéhokoli biomateriálu. Stačí, že Západní georadary v Benghází neprokázaly oněch  ÚDAJNÝCH 8.000 mrtvých, s nimiž rádi operují vzbouřenci
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 20:35:08
z dnešního českého vojenského portálu, na němž jsou informace zoufale pozadu (www.palba.cz (https://www.palba.cz)) cituji alespoň heslo jednoho přispěvatele: read between lines, read between lies...čti mezi řádky a vybírej si mezi lží (a pravdou)...tvůrčím způsobem řečeno.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 22. Březen 2011, 23:09:23
"Le top de top" de cet jour.. by měla být kvalitní informace. Je jich jako šafránu. Proto konstatuji, že z 31 "představitelů" National Transition Councilu v Benghází je známo a identifikováno osm osob. Jsou ostatní lidmi al-Líbího, zástupce J. Zarkáwího? Pravděpodobně. Sousední Egypt prodělal 19.3. referendum, v němž 77%, tedy 14 milionů voličů řeklo ANO, 23% řeklo svým hlasem NE reformám (4 mil. osob). I tak byla účast jen 41% ze 45 milionů oprávněných egyptských voličů. Tedy 59% voličů se nevyjádřilo. Fraud of democracy, podvod na voličích, citoval by Muammar Kaddáfí svou Zelenou knihu. Přes všechna sdělení o změně prez. systému je podstatné to, že byla petrifikována úloha článku 2 ústavy (zrušena je ústava z roku 1971). Ten říká, že "islám je Náboženstvím Státu, arabština je úřední řečí a islámské právo (jeden z madhabů-bibin) je zdrojem veškerého práva". Právě to se nelíbilo Koptům, naopak saláfíjští stoupenci přesvědčovali voliče před volebními středisky, že kdo volí NE, volí proti islámu. Totéž nezakrytě provádělo Muslimské bratrstvo. Strana Tagammu volila NE. Do voleb, které musí být  uskutečněny do půl roku se budou kvalifikovat členové Národně demokratické strany (kdysi vedl Mubárak) a Muslimského bratrstva. To má již dnes vliv ve výboru právníků. Stát provedl "drive" směrem k Íránu, který poslal lodě se zbraněmi pro Latakiu přes Suez, a Egypťané neprovedli inspekci lodí. Nadržují Íráncům i Hamasu/Hezbolláh-u. Islamisté jsou také namočeni ve válce v Libyi, kde Západu hrají divadlo o těch hodných, kteří se rádi lísají k nohám svých nově nalezených páníčků. Uvidíme, kolik ty mňamky pro insurgenty budou stát Kaddáfího, libyjskou společnost i nás, na Západě. Ale hovoří se- zatím- o až dvojnásobném pádu životní úrovně a kvality života Evropanů.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Březen 2011, 04:01:30
https://galerie.palba.cz/displayimage.php?pid=9257&fullsize=1 (https://galerie.palba.cz/displayimage.php?pid=9257&fullsize=1) DNEŠNÍ Libye: pět fotografů, dva kombatanti. Výkonný výbor Nat. Trans. Council-u: M.Džibríl,Omar Harírí, Ali Issáwí, předseda NTC : Mustafa Abdel Džalíl, ideové vedení: Egypťan Jusúf Kardáwí.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Březen 2011, 04:26:10
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Qardawi.JPG (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Qardawi.JPG) "Oh Allah, take this oppresive Jewish Zionist band of people. Oh Allah, do not spare a single of them. Oh Allah, count their numbers and kill them down to the very last one." IMAM Y.Qardawi
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 23. Březen 2011, 08:29:57
Přebírám mikrofon od znaveného Bibina, který držel službu přes noc a hlásím:
 
Světové potpourri...
 
I přes zdánlivě nevýraznou participaci ministerstva obrany a jistou váhavost vrhnout do akce silový potenciál, který by rozhodl o vítězství demokratických sil (NATO, UN a paralelně každý separátně), se proslýchá, že ministerstvo obrany ve spolupráci s MAAE připravuje paradesantní výsadek (akce Humanoid Silver X) za účelem zajištění bezpečnosti malého jaderného reaktoru ve výzkumném jaderném ústavu v Tripolisu. Předběžně by se akce měl zúčastnit tandem Drabantová-Baradej. Souhlas Londýna se předpokládá. První jmenovaná by se pokusila sakem ucpat eventuální trhliny v plášti reaktoru a druhý jmenovaný by jí poskytoval jazykový servis. V druhé vlně by akce byla jištěna experty z Černobylu pod vedením Vladimíroviče, který ve skladech bývalé KGB objevil velké množství kontejnerů obsahujících sovětskoje moroženoje, které by bylo neprodleně použito k případnému chlazení přehřátého paliva. Oslovení Japonci zdvořile odmítli účast na této akci, neboť pan účetní Fantozzi lehce záporně zavrtěl hlavou.
 
U Elysée mezitím došla zpráva, že Francouzi vymysleli akci Spodnička (Jupka), jejíž autor Alain Juppé, je přesvědčen, že francouzská Légion étrangère i bez účasti NATO se zbytkem arabského světa obsadí Libyi. Tajemstvím zůstává, že do takto obsazené Libye má v plánu přesunout ve Francii usazené muslimy…. 

 
Z kruhů blízkých Muamarovu bunkru se k nám doneslo, že vůdce revoluce se rozplakal, když vyslechl zprávu, že Gene Simmons (61) lídr neustále populární a jeho oblíbené hardrockové kapely KISS, prohlásil: "Jsem Jisraeli, v USA jsem cizinec, outsider; narodil jsem se v Izraeli jako Chaim Witz a jsem na to hrdý…“ Nato rozrazil železné dveře bunkru (Muammar) a dlouze se zadíval směrem k Jerušalajim…. Značí to snad jinou orientaci jeho politiky?
 
Starý Al Kajďák Abu Musa Valad rebely nabádá, aby se Amíkům nevěřilo… Podivuhodně kontraproduktivní postoj – korespondující ostatně se všeobecně přijatelným názorem, že lepší nechat Kaddáfího u mísy, než riskovat chaos jako po popravě Saddáma v Iraku.  Až se zvedne teplota z Bibinem předikovaných 20 st. Celsia na vyšší hodnoty ucítíme zápach, nikoliv rozkládajících se ostatků 8000 šahídů, ale chcíplé kachny…
 
Ke zpravodajství z Egypta, spolehlivě pokrytého par mon cher ami Bibine, lze poznamenat, že egyptští Fátimovci odjakživa tíhli k šíitům … Potvrdí to i právní škola (madhab bin bibin).
 
pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Praha-Dejvice, Tripolis)  ;D

 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Březen 2011, 10:40:22
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3U0QRR3ELxw#at=233 (https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3U0QRR3ELxw#at=233) ...kdyby to bylo tak jednoduché, milý příteli gv. Egypská, lety citově deprivovaná princezna, která nesporně byla v roce 1987 krasavicí hodnou dvora faraonova, se nezdárně vyvíjí k budoucí kopii paní H.Thomasové, vypovězené ještě panem Rahm Emanuelem z Bílé chaloupky strýčka O. A J Street při "secondhand remarks on BIG BIBI" (Netanjahu) ryčí nadšením. J Street jako vždy ve slepé uličce, v domění, že je to SENZA. Je to "SENZO ÚNICO", jednosměrka, vedoucí na vrcholek srázu....a  pak dolů volným pádem. My jsme také psali o té  údajné Gandhíovsko-Luther Kingovské atmosféře míru, při níž se at-Tahrírem nesla vůně hořící, pálené, benzínem prosáklé slámy, protože slámy z oběšeného panáka, symbolizujícího druhdy pilota Mubáraka, odměněného na krku přivěšenou cedulí s Magen David. Pokud "tahríristé" něco prováděli, pak "violent dismantling mantl of the small golden Pharao Ramesse II´s  figure at Egyptian Museum". Horribile visu, hrůza pohledět (na Tahrír i názory paní Mony). Rád bych připomenul, že  saudský komodor Abdullatíf al-Mulhim (Retired) otiskl v Arab News článek, v němž konstatuje, že kdyby Arabové uznali 14.5.1948 samostatnost Eretzu, nebyl by umělý "Palestinský problém", nebyla by Násirova revoluce, obsazení Suezu "Spojenci", válka v 1967, hranice...Spekulativní, ovšem pravdivý názor, co by-kdyby. A kdyby ONI s námi spolupracovali. Zájemci nechť vtrhnou na stránky www.carolineglick.com (https://www.carolineglick.com),  nebo www.arabnews.com/opinion/columns/article322715.ece (https://www.arabnews.com/opinion/columns/article322715.ece) 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Březen 2011, 12:02:44
 ;) ... z jiného soudku: podle nikým neověřených zpráv se příležitostný hráč mužstva Terek Groznyj (trenér Lothar Mätthaus), prezident státu ČR (čti- zatím- Čečenská republika), Ramzan Kadyrov rozhodl zprostředkovat mírová utkání (rozuměj "setkání"). Stalo se tak pod vlivem mezinárodní situace, ale zejména po utkání výběru Čečny proti výběru Brazílie, které v Grozném proběhlo minulý měsíc. Kadyrov se proti hráčům Romario-vi, Zico-vi a Bebetovi neprosadil. (Čečna totiž prohrála 4:6 právě díky dvěma neproměněným jedenáctkám z kopačky Kadyrovovy.) "Není to pétanque", řekl libyjskému listu Zelený pochod Brazilec Romario, jako komentář k prezidentovým kopancům (kopům). Redakce listu pak nezávisle oslovila  nejvyššího libyjského představitele, Muammara al-Kaddáfího, který ovšem navrhl jiný formát střetnutí, a sice utkání v plážové kopané na kvalitním pobřežním povrchu, dosud zaminovaném z bojů WWII.  Diplomacie smrsklé Džamáhiríje intenzivně jedná s pány Kadyrovem, Ahmadínežádem, marockým králem Husajnem a jordánským králem Abdalláhem. Laťka prý bude položena  proklatě nízko (s ohledem na velikost státníků). Družstvo- jak sami Libyjci říkají- "křižáků" povede neúspěšný polský prezidentský kandidát pan Kacziński, a zúčastní se pánové Berlusconi, Medveděv, Putin (v treningové exhibici dnes na Crvené zvezdě Beograd), dále Dzurinda a pan Sarkozy, který podle vývoje preferencí francouzských voličů nevylučuje, že by po vyslovení "šahády" nastoupil za družstvo "islámu". Zvídavý dotaz zpravodaje, směřovaný do komplexu Báb al-Azizíja, potvrdil neúčast libyjského vůdce, který řekl:"Musel bych být o hlavu kratší. Jak víte, oni na tom intenzívně pracují." Ale odměním účastí Músu Kúsu. Může z něj být  "Na Kusy Músa", odhalil své skryté myšlenkové pochody vůdce revoluce 1. září 1969. ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 23. Březen 2011, 12:45:23
Gut gesagt! ;)
 
Abych vyprecizoval správné zpravodajské poznatky kolegy Bibina, musím podotknout, že právě jako pétanque mi začíná celý spektákl připadat. Nejtěžší z nejtěžších koulí přitom zůstává paradoxně náš petit caporal, tajně 5x denně padající na tvář, zatímco cochonetem je ra´is, lišácky vtahující své soupeře na plážová minová políčka, pole … (ruská lidová). Nečekaným favoritem je bej Kadyrov – to je tedy ohromující zjištění. A ta mravní síla od beje! Mezi Vladimírovičem a jím budou jistě přeskakovat elektrické výboje. Úsměvně působí participace dalšího Mikuláše (Nicolase), tentokrát Dzurindy…  Vůbec nic nepochopila Hillary, domnívající se, že Muammar promlouvá z exilu….  :D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 23. Březen 2011, 15:21:34
Poslední aktuality:
 
Allies bombardují Misuratu, zatímco Muamarovi snipeři na střechách stíhají v tom brajglu střílet po lidech.
 
Úřadující president Africké jednoty, hlava Rovníkové Guinei, Teodoro Obiang Nguema, vyzývá zúčastněné strany aby „pracovaly na opatřeních usnadňujících zastavení nepřátelství“; (patrně tím myslí včasnou výměnu mentálních stereotypů).
 
Alain Juppé opětovně uklidňuje veřejnost, že je „absolutně vyloučeno, že bychom vstoupili na libyjskou půdu“.
Názor rwandského prezidenta je dostatečně znám – útok schvaluje, neb ve Rwandě se rádi rwou …
 
V Rusku zavládl mezi Vladimírovičem a Dmitrijem bizarní (ale asi jen chvilkový) nesoulad mezi oblečením a názory – zatímco Vladimírovič, ač civilně navlečen do obleku, je bojovně naladěn, Dmitrij očividně s potěšením nosí slušivou bombers bundičku, ač zastává pacifistické stanovisko.
 
Pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Tripolis, Rovníková Guinea, Paris, Rwanda, Moskva) ;D
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Březen 2011, 15:33:43
Ego Vladimíra Vladimíroviče bude posíleno dnešním předáním dresu Crvene zvezdy Beograd u příležitosti "utakmice" Zenitu St.Petersburg s Crvenou zvezdou (jun. týmy). Zvezdu sponzoruje ruský Gazprom a tak "putinský dres" samozřejmě nese příjmení držitele a číslo JEDNA. Dmitrij A. pak dostane (poštou) dres s arabskou nulou... :(  a pomyslný šachista osudů vzal ženám Rebeccu (Ivanhoe) a nám krásnou ženu z Cat on a Hot Tin Roof, Elishebu Rachel Taylor. Egyptskou královnu Kleopatru, btw...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 23. Březen 2011, 18:11:54
Bývalý velvyslanec Ruska v Libyi, Alexandr Čamov prohlásil, že pokud propukla válka, a jsou civilní oběti, prohráli diplomaté, a tedy i on. Čamov byl neočekávaně odvolán 19.3., když předtím stálý delegát Ruska při RB OSN "nehlasoval proti" Rezoluci 1973, vyhašující "bezletovou zónu", od níž některé státy odvozují právo na bombardování všech cílů v Libyi. Delegátovi nehlasovat proti nařídil prezident Medveděv, když předtím ZAMINI Moskva připravila zdůvodnění, proč Rusko bude hlasovat proti. Má se za to, že Čamov vyložil Kaddáfímu s předstihem, že může očekáat vetování návrhu rezoluce. Nestalo se tak, a tak byl Čamov, jako první,  politicky obětován. Nadále však zůstává kmenovým zaměstnancem Ministerstva zahraničních věcí RF.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 24. Březen 2011, 09:57:14
Thanks, Bibin. To je Bibinovo velmi závažné zjištění z diplomatických kruhů - doufejme, že Čamov (semletý mezi dvěma mlýnskými kameny Dmitrij-Vladimírovič) zůstane alespoň kmenovým stařešinou v pobřežním libyjském resortu.
 
Nyní telegraficky z Bab Al Azizia:
 
Hovory, které svět neslyší…

Ještě před posledním projevem vůdce revoluce v Tripolisu se nám podařilo v zákulisí lehce poškozené rezidence krátce s ním po kamarádsku pohovořit. (Redakčně kráceno o různé arabismy, zdvořilostní ornamenty a arabesky, obvyklé v muslimském světě).

M. Můj synu, ty tady! Přinášíš mi snad poselství od velkého černého otce z Washingtonu? Víš, oni to zbabrali a zpanikařili. Ropná skvrna jim zatemnila mozky. Kdyby zůstali v klidu sedět, nezkompromitovali by se tak hrozně v očích mého a celého arabského lidu. Já už bych to nějak zařídil. Jak si …

G. Sorry, že ti skáču do řeči Muamare, ale přicházím ti říci, že  s tebou přestává být sranda jako kdysi. Dokud jsi byl zábavně proletářsky avantgardní, asi  jako Fidel, ještě to ušlo.

M. Vím, kam míříš, synu – že moje rétorika přechází do těžkopádně stalinského tónu a ..

G. Přesně. Nedáváš nám příliš manévrovacího prostoru pro politické klauniády a grotesky. Začínáš sám sebe brát moc vážně. A přestal si nosit ty půvabné operetní uniformy s epoletami…

M. Situace taky vážná je, synu.  Asi jako když Fidelovo bohémské, téměř existenciální levičáctví skončilo epizodou v Zátoce Sviní… Byly doby, kdy Jean-Paul Sartre v „Uragánu nad cukrem“ Západu servíroval Fidela a mládež jásala… Pak Fidel pochopil, stejně jako já, že je nutno přitvrdit v zájmu socialisticko-arabsko-beduínsko-kadáfiovské revoluce. A začali jsmem oba lidem připadat jako demagogové...

G. No určitě, začínáš se nám transformovat do pozice socialistického führera a rigidního pedanta. Některé politické fosilie tě dokonce pokládají za jednu z nich…

M. To proto, že jsem nikdy neměl svého Sartra – Západ mi nerozumí… Nikdy jsem se nedostal do popředí zájmu levicových intelektuálů pařížských kaváren. Podívej Fidel – řekl bys, že za chvíli sklapne paraple, ale nikdo ho nepokládá za fosilii. Ani Husák mému konceptu džamahirie příliš nerozuměl a to byl vzdělaný jurista jako ty. Ale ty víš, co je to džamahirija, viď?

G. Jasně Muamare, ale tys taky nic neudělal pro to, aby ti Západ i Husák porozuměl…

M. Satisfakcí pro mne je, že Rusové, Srbové mi rozumí. A možná i Bulhaři. I Bulharky a Ukrajinky. Už méně Češi…Ale na důkaz, že mé sympatie k velkému českému národu trvají, tady zcela při smyslech říkám, že jsem vždycky preferoval vaši slavnou filmovou umělkyni Fleur Violet před Liz Taylor – svého času jedna druhé mohla dělat dvojnici…

G. No, teď už naší filmové umělkyni nikdo nekonkuruje, ale k věci: že by Západ podcenil konexe pravoslaví a islámu?

M. Ne, tímto směrem neuvažuj, synu. To, že se ocitám v zájmové sféře azbukové civilizace, je způsobeno tím, že slovanská srdce rezonují na stejné vlně stejně jako srdce beduina. Stejně jako beduini z Bin Jawad též Slované jsou hluboce citově založeni a jsem jim sympatický. Přehlédli jste latentní mentální shodu mezi Uralem, Balkánem a Velkou Syrtou. Nezapomeň můj synu, že Slované byli velkými a ceněnými bojovníky ve službách Osmanů. Dotáhli to u nich daleko… Víš, synu,  já jsem pro Rusy něco jako Dostojevskij…

G. Domníváš se, že tvoje Zelená kniha…?

M. Ano synu, tvé úvahy jdou správnou stezkou. Kompletní kritický překlad všech třech dílů v azbuce je hotovou věcí. Co na tom, že mne nebudou freneticky citovat na bulváru Saint-Michel, když mne budou číst na Krasnom plaščadi… Vím, že Velký, budiž požehnán, je pra-marxista. Hnědá je barva naší země. Myslím, že to říkal i ra´is Šiklgrubr, ale toho jsem neměl rád, protože nesnášel moji babičku… Zelená je barva zavlažené země a JÁ jsem vláha. Myslíte si, že jsem vystrašený stařec, a že nosím hnědou barvu, aby nebylo vidět moje exkrementy znečištěné spodní prádlo. Velký buď s tebou, synu. Odcházím do očistné lázně hlasů svých věrných. Hle, kolik jich je….

G. Koukám, že se nebojí náletů spojenců.

M. Proč by se báli, když mají odpovědného vůdce, jakým jsem. Podívej, synu, já jsem mnohem odpovědnější, než celá vaše západní civilizace. Japonci mi postavili nukleární zařízení, palivo jsem natahal z Nigeru, který stojí na uranu a pak jsem to sám, z pocitu ohrožení, celé stopnul. Uvědomil jsem si, že v pekle existuje speciální údolí pro rouhače myslící si, že předstihnou dílo Velkého, budiž požehnán. Cítíš tu pokoru muslima, synu?

G. Cítím tady toho spoustu, Muamare a jedno z toho je určitě i pokora… Tak ciao Muamare … běž támhle, tam ti tleskají.

M. ... Ana huná, ana huná…   ("hine ani" po našem)
 
Dokonce pořádají i ohňostroj...říkám si.

(My víme, že jsi tady, tak neřvi… určitě se mu už doneslo, že jsme zase na začátku a že NATO se opětovně nedohodlo na velení v akcích proti Libyi – což nás vrací do nejistot ohledně Itálie a do potvrzení domněnky, že Francie tvrdě prosazuje svoje prioritní politické ambice. Navíc Francouzi posměšně poukazují na schizofrenní diplomacii, kdy požadavek ze strany rebelů „nepřestávat s bombardováním“ koliduje a rezolucí OSN č. 1973, vyžadující ve svém čl.1 zastavení palby, všeho násilí a útoků proti civilnímu obyvatelstvu…) ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Březen 2011, 12:29:16
Ctěný příteli gv....vždyť Vy jste ne Sartrem, jste Muammarovým  Jungem, prezentující "postfalacciovský" pohled na svět a dějiny. Psychologizující až Axelmunthovsky výpravné. Jen ty beduínské STANY, pod jejichž (a hvězdnou) klenbou budou černooké krasavice příštího libyjského života tajit dech, klopit zrak a vzrušeně naslouchat vašim  kaddáfiovským příběhům o Pirátovi z Velké Syrty tak jako jejich babičky shlíželi na Piráta z Karibiku, zatím nebyly vyrobeny. Na rozdíl od Vašich příběhů, které začaly a stále začínají, protože je svět (my)potřebuje a potřebují. Poušť není mrtvá. Sámové mají své Uldry, žijící pod zemí, občas trápící sobí stáda (cožpak sob není ekvivalentem velblouda?)Tak jako oni, i Libyjci vědí, že zdánlivě mrtvé mrazivé/horoucí písečné pláně stále ožívají vášní i nenávistí, a snad proto jsou jejich přechodná obydlí připomínkou toho, co jinde nazývají svátky měsíce tišrí. S každým (vykoupeným) únosem krásky, vonící hennou, se budou  Saharou šířit také Vaše příběhy, než dozrají v epos. Svět  totiž potřebuje příběhy a legendy, a potřebuje vypravěče merlinovské síly. Poušť je plodnou oázou, kde sídlí to, co zůstalo poté, kdy ti slabí a chamtiví otevřeli Pandořinu skříňku, aby zničili svět a nakonec i sebe sama. Zůstala-a tam přebývá- naděje...A ON to ví.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Březen 2011, 12:32:08
ach...bab. shlížely. Oprava a omluva čtenářům.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 24. Březen 2011, 14:15:56
Jste příliš laskav,  mon cher ami Bibin – Vaše recenze je ještě lepší než recenzovaný text a je jeho důstojnou korunou.  :D
 
S Jungem mne smiřuje skutečnost, že je Gustav, ale odpuzuje úchylka, že je Carl. Muamar (náš socialistický Mahdí) nepotřebuje Junga, toho zlobivého Freudova  žáka. Potřebuje Emilia Salgariho s jeho italskou imperiální vizi, které se však "o chlup" nedožil. Já z Muamara nejsem schopen stvořit Kabira Bediho, tím méně Sandokadafana, či Tygra Maghrebu (když tygr berberský už vymřel - naposled ho prý viděl Delacroix ;D ). Můj hoch potřebuje básníky pouště, kteří by o něm napsali:  „… a když jsi ke mně vztáhla paže, zapomněl jsem na svého otce, a pak i na děda…“ Autentické národy  pouště (nikoliv konzumní plebs z pobřeží) žijí hluboko ve vnitrozemí. Pouštní pohoří jsou divoce krásná a poskytnou nám klid filosofů. Ale teprve až z písku vysbíráme kovový šrot a PVC… Eventuálně až naše pleť dostane tmavomodrý nádech... Politika je Rallye Dakar. Zelená je omylem - barva vody je bleděmodrá - to je ta správná barva vlajky pouštních stoiků. Smysluplné spočívání v poušti předpokládá nalézt vnitřní klid. Veteráni z cizinecké to vědí a občas ve svých marseillských kavárničkách neklidně zavětří, když zavane vítr od Alžíru.
 
Pruhovaná Edice knih odvahy a dobrodružství (KOD) by měla být revitalizována úvodní emisí:

Moammar El Gheddafi
IL LIBRO VERDE
Prima parte: La soluzione del problema della democrazia „ Il Potere del Popolo“
Seconda Parte:  La soluzione del problema economico „Il Socialismo“
Terza Parte: base sociale della „Terza Teoria Universale“. (Obščestvennyj aspekt Treťej vcemirnoj teorii).

Národy pouště u svých večerních ohňů tuto knihu ocení po svém…  ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Březen 2011, 18:20:54
Černý korzár je především osamělý korzár, pokračující v boji svých bratrů (mj. Zeleného korzára), proti proradnému a nepřátelskému van Gouldovi (Hollywoodem nově obsazen Recep T. Erdogan). Erdogan ovšem dnes převzal scénář, překreslený do komiksového zpracování van Goulda, jak uvádí Yesterday´s Zaman. Součástí dohody bylo právě ono zrádné vyslání čtyř fregat, zásobovací lodi a ponorky do oblasti Syrtského zálivu. Po Erdoganově podepsání turecko-hollywoodské smlouvy se bootsman Gul žárlivě vyjádřil, že všechny blondýny - což Gould netuší, musí být jeho. A významně při tom polaskal svůj mečík. Osud Muammarovy (oprava: korzárovy) blonďaté ošetřovatelky, je v jeho mysli, zdá se, zpečetěn.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Březen 2011, 03:38:29
Africká unie, která nepodporuje znásilnění myšlenek solidarity OSN (viz článek Václava Jumra na blistech.cz) se na svém zasedání v Nuakšotu rozhodla, ústy kritika intervence, prezidenta Ugandy Joweriho Museweniho, svolat mř. zasedání o Libyi. Rozhodnutí následovalo vzápětí po té, kdy si předsedové vlád 27. zemí EU a Albánie (NATO) místo čokoládových modelů atomia přivezli plány na operaci pozemních vojsk v Libyi. Pozemní operace začne na jaře, a alianční vojáci budou prosévat bodáky písek celé léto, možná i déle. Jedna z ponorek, vrhající co zrádný Keoiwa své tomahawky do tábora Inču-čunova, má totiž v harmonogramu pobyt v Syrtském zálivu až do roku 2012 civ.let....Mezitím prezident Namibie podpořil našeho "Velkého řečníka s jednou zelenou botou", jehož odchyt Matignon plánuje.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 25. Březen 2011, 09:12:44
Ze zpravodajského servisu mon cher ami Bibina plyne, že věc „bruneta se zelenou botou“ (to se mi strašně líbí) by nemusela být tak úplně ztracena, i když Palais Matignon na něj zahájil parforsní hon. Zdá se rovněž (viz níže), že turecká kinematografie preferuje spíše filmové ateliery Gaumont. Leč tachles:

New Libyan Gold Coin.
Cylindr, zlaté zuby, doutník zn. Upmann, odulé, prsteny osazené prstíky – to jsem já, nedočkavě a dychtivě se pídící po informacích o nově vzniklé Centrální bance a jakémsi centrálním establishmentu rebelů. Mé hrabivé prstíky chtivě touží přebírat  nově šustivé libyjské oběživo v příznivém a vlídném kursu vůči Kadáfího dináru. Rebelové konečně učinili správný a silný tah: Ustavili něco, s čím se dá jakž takž oficiálně jednat a něco, kam se dá leccos poukazovat bankovním transferem.
 
Zatím silové iniciativě spojenců dochází dech a pro čtenáře, očekávajícího naturalistické popisy poziční války, konflikt ztrácí „drive“, takže jen uboze zapůsobí zpráva o francouzském sestřelu libyjského cvičného letounu G/2 Galeb (patrně jugoslávské provenience). Povzbudivěji už zní informace o použití britských řízených střel zn. Brimstone na libyjské vehikly. Britové se netají se svým fair-play vedením hry: „My nechceme krysu zahnanou do rohu, my chceme krysu, která má kam utéci…“
 
Telefonickým dotazem svému známému na londýnské burze se dovídám, že rebelové (mající politické a ekonomické zkušenosti na úrovni hokynářů) ustanovila jako svoji finanční instituci Centrální banku v Benghází. Což je nějaký nonsens, neboť takto se výslovně nejmenuje žádná banka, sídlící v Benghází (a že jich tam existuje požehnaně). Jaký bude kurs Beng-beng dirhamu a jak si bude stát tamní zmíněná a patrně virtuální „banka“, v jejíž sklepeních nepředpokládám nic lepšího než pár zaprášených beden a myší trus? 20 Beng-beng dirhamů za 1 Kadáfího dinár? Kdo dá více? Poprvé, podruhé, …. Třetí příklep tak leda poklepem na čelo.
 
Složení Libyjské povstalecké národní fronty, resp. ideové proudy, ze kterých se rekrutují její členové, připomíná složení československé lednové vlády v r. 1968… V podstatě renegáti, kteří ztratili nervy a krok s energií Kadáfího… Džalíl, Ghoga, Harírí, Al-Zubajr, Al-Sanusí (jediné zajímavé jméno značící příslušníka historické dynastie Idrise el-Senoussi), Džibríl, Baja, Issáwí, Terbil. 
 
Francouzi a Turci svými intrikami v NATO konečně dosáhli svého: údery proti Kadáfího věrným nebudou prováděny pod záštitou NATO, ale na jejich vlastní odpovědnost. NATO tak bylo suspendováno do role vechtra, hlídajícího třešňovou alej, či plavčíka Baywatch. Amíci si uvolňují ruce pro očekávané změny v Jemenu a jen tak přes rameno vzkázali Assádovi, aby jeho armáda šla stranou od potlačování nepokojů v jeho zemi.
 
Ale mne, burzovního predátora, poněkud omrzela a začíná mne už poněkud nudit tato libyjská polámaná hračka, slibující už jen rutinní, zákonité peněžní pohyby na londýnské burze a spekulace na pokles….  ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Březen 2011, 12:32:02
to burzovní predátor: už chápu, proč favorizujete modrou, milý příteli. Jest libý pohled na portfolio vlastních "blue chips" ;) , byť blue z nich dělá právě ten pohyb v "zeleném pásu"... Pokud, přirozeně, kroužky dýmu  z vašeho Upmanu nenarážejí do novin barvy "rosé", kde je to vytištěno (kurs akcií) "švarc an rosé" 8) . A považme, že i staré dobré $ ještě s podpisem Henry H.Fowler a jejich tiskařská zeleň báječně voněla. V jiných dobách. Dnes tělo dolaru připomíná tělo boxera po pádech. Čím barevnější, tím zmlácenější. (Ostatně, modřiny Vitalije Klička i po vyhraném matchi vypadají jako dolar po srážce s Y. Druhdy.)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Březen 2011, 13:18:47
Možná by se slušelo, v duchu dobrých tradic edice K.O.D., k našim adnotationis (poznámkám) jednou přičinit i vysvětlivky, aby i čtenář muflon z hlavní stránky věděl, co je vysvětlováno, nebo ironizováno. Zjednodušovat diskuzní (nejen!) duel nelze. Odkazuji čtenáře (těm, kteří nic nechápou, se omlouvám), na trojici Werich-Horníček-a fámulus v obecenstvu, kde tím fámulem (sluhou) jsem ovšem já, a spectabilis -vynikající- gv. třímá Werichovsko-Horníčkovský part, jsa občas políben myšlenkou přímo Muammarovskou.(Proto to je o Egyptě, Tunisku a TOM NIC MEZI nimi). A přirozeně, vodičem vláken našich loutkově pohrdavých gest je ctěný Scoolie, kterému patří-jakož i Vám čtenářům- nemenší dík za shovívavost.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 25. Březen 2011, 14:13:26
Mon cher Bibin, noviny s papírem lososového odstínu jsou jen přehledem pomníčků našich aktivit. Nikdo se z nich nedoví nic o našich futurologických vizích, a „futures“ jsou jen kouřovou clonou pro investory, neorientující se v Orientu. Moje parketa nejsou cenné papíry a už vůbec ne (jak říkám pro pobavení amatérů) „modré smažené brambůrky“. Ba ani ne nákladní listy či konosamenty.  Tvrdím, že nejlepším zbožím jsou peníze. Ty hezky vybarvené směnky velkých bank a jejich vysoká likvidita.  ;D  V jednom buffetu jsme se s Warrenem shodli, že můžeme věřit „greenbacku“ a jenu. A jemu. Zlatá 30´s, když existovaly až $ 10.000 nominály. Bylo to takové elegantnější, žádné kufříky a vyboulené kapsy… (Měna Viléma Tella je bez diskusí, ačkoliv Švýcaři se už delší čas pokoušejí o staronový trik s hrozbou nové emise - ten trik s natisknutím rezervní nové emise zkoušeli už před 1. i 2. válkou a stejně ty emise nikdy nepřišly do oběhu.) Zatímco ren min bi se zhroutí vlastní gravitací.  Aneb jak říká Walpole: „ Svět je komedií pro ty, kdož se řídí rozumem a tragedií pro ty, kdož se řídí city.“ Neřekl ale, že rozhodujícím momentem jsou však hlavní přestávky během jednotlivých představení.

Z tohoto intermezza ze světa vysokých financí přeskočím na konstatování, že mon cher ami Bibin uvádí vše na pravou míru s taktem, který je mu vlastní. My dva jsme však propojeni mnohem organičtěji a nejde klasifikovat výše Laurela než Hardyho, nebo Hardyho výše než Laurela. Stejně jako jsou nemyslitelní bratři Marxové bez jednoho Marxe. Nebo Hurvajs bez Spejbla (přičemž bych si zamlouval předem frak a dřeváky). A to už se dostávám nenuceně k Bibinem naznačenému marionetovému producentovi, který nám shovívavě umožňuje naše politicko-historické sci-fi křepčení, kterážto shovívavost by byla v jiných dobách nepochybně některými institucemi patřičně odměněna teplákovou soupravou barvy hnědé.   
 
...a jsem zpět u teplé, libyjské hnědé, která nám připomíná, že Muamar by musel být úplný debil, kdyby cpal svoje zlaté rezervy do nákupu nových zbraní, když k vítězství přece stačí jen blbý zázrak...   ;D  ... říkám mu to pořád. ;)
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Březen 2011, 18:03:41
začátek pozemní operace v L. duben- květen. Zdroj: ruská rozvědka podle www.lenta.ru (https://www.lenta.ru)  uff, Gut šábes.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Březen 2011, 14:49:19
pokud by byl ke čtení nějaký program "povstalecké" vlády, která kráčí po špici bodáků spojeneckých vojáků k Tripolisu, sem s ním. Aby pak Libye netvořila volný pendant Belgie, která neměla pěkných pár měsíců vládu. A nemá, pokud se Hawkinsovsky nepletu...Vlajky, jak nám i světu ukázala CNN, šijí Egypťané v Benghází (nějak zrovna tahle skupinka nespěchala domů po 17.2) a zelenočernočervené trikolory jdou od ruky i na dračku (někdy se nevydaří půlměsíc) Armáda povstalců by už byla někde u Džibuti, kdyby do se do polévky, vařené v Africe, nemíchal prstíkem, zřejmě teflonově neopařitelným, Západ. Hlavním rozkazem pro padesátileté taťky v Benghází je "alláhu akbar", a pak je pěkné, že se cvičí až pozdě dopoledne. Jakýsi vousatý seržant to chtěl měnit ( video i na youtube), leč opečovávatel rekrutů se zeptal? "To je rozkaz, cvičit ráno? Tak jestli je to rozkaz, tak písemně". A opečovávatel rekrutů, titulovaný rekruty "efendi" se obrátil ke svým svěřencům. Válka není nikdy komedií. H.Walpole ty své války prožíval moc "otrantsky". Nebo je nechtěl vnímat. Což my si dovolit nemůžeme.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Březen 2011, 18:10:01
vojenský server palba.cz (dva tisíce registrovaných čtenářů, rozpočet přes 0,25 milionu) zamkl pro "nejasnost" situace vlastní diskuzi "válka v Libyi"...že by výkonní rotmistři věděli více? No, s ohledem na spásný nápad "insurgentů" požádat diplomaticky o odchod (za obchod) interventů, aby před dějinami "získali tvář" (doděláme HO sami)...to nelze vyloučit. To je z toho "uznávání" darebáků  Vaším kamarádem Sarkim, pane Lévy... >:D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Březen 2011, 19:14:58
Tereza Spencerová si na OM.cz všímá článku Jigala Sarny:" Keep Gaddafi in Power", 23.3. Ynet-opinion ;) . Tak, to by ti Katarci mohli zůstat doma...stějně se už samo nasazují týden :-* , aneb jak říká ctěný přítel gv.: "akutní katar horních zálivových cest".. :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 27. Březen 2011, 20:32:50
Muammar nechtě ale souhlasí s Pingem a AU...ochrana obyvatel, humanitární pomoc Libyjcům a Nelibyjcům, rozhovory mezi Libyjci, přechodná vláda...politické reformy. Avšak ani to mu nemusí pomoci, viďte milý Perrachi (Velký brunet se zelenou botou).. :P
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Březen 2011, 05:34:47
"zvláště berou-li město za městem" (interventi), zatímco insurgenti kolem nich pobíhají a střílí do vzduchu. V Tripolisu je nedostatek benzínu, zatímco na východě jistý Trabulsí řekl, že jeho Libye bude marketingově závislá na prodeji v rámci katarských kvót. Nemá ovšem lodě- lodě má nasmlouvané Kaddáfí, ale všechny se zatím podařilo "chytit" na moři. Škoda že se ti insurgenti neprojevují pomocí na egyptsko-libyjském pomezí. To začíná připomínat Dárfúr a jeho  koncentrační tábory s řádící arabskou milicí.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 28. Březen 2011, 10:47:32
Zdá se, mon cher ami Bibin, že Velký, buď požehnán, zatáhl za splachovadlo poté, co celým regionem islámské denominace probíhá křečovitý průjem, způsobený virem obsaženým v nestravitelném pokrmu s názvem „demokratija“, předpokládajícím dlouhé předvaření před konzumací. Parboiled „demokratija“ není k mání.
Moje hlava nahuštěná Klausewitzem mi nějak nebere, že střílením do vzduchu a máváním hadry lze realizovat strategický postup GO WEST až k Tripolisu. Spíš bych chápal zvonění klíči. Domnívám se, že vzbouřenci střelbou do nebes mají v úmyslu zavraždit Velkého, budiž požehnaného.  Jsou to agnostici, ateisti nežijící v pravdě boží. Odměnou jim bude chaos a panování Satana. Značné ztráty na životech civilistů lze vysvětlit jediným způsobem: V celém balisticky vzdělaném světě je známo, že projektily ráže 7, 62 mm (AK 47), mají stále stejnou energii i při dopadu. Čili z nebes padající kulky (kam se dostaly střelbou do vzduchu) mají  tentýž smrtící účinek jako při přímém zásahu…

Dehonestace "velkého bruneta se zelenou botou" se firmě Colonel Toulouse & Perrache & spol. zalíbila natolik, že pohroz prstem byl namířen i směrem k Levantě, konkrétně Sýrii, zmítané provokacemi, jež vyvolávají agenti snad všech možných rozvědek. Vnímám to jako debakl posledních zbytků arabského sekulárního nacionalismu strany BAAS (Syrian Branche).

Třeba jednou opět dojde k oprášení, resp. revitalizaci a příslušné úpravě Sykes-Picotovy smlouvy a zavládne zase krásný, idylický, koloniální klid, volání muezzinů (rozléhající se na území pod britsko-francouzsko-tureckou úřední správou), plný klasických dámských klobouků, decentní filatelie, bridžových večírků, archeologického bádání a stáčení kohoutků naftových rafinerií… Všichni dostanou půlměsíců na vlajkách, co budou chtít (Egypt třeba tři půlměsíce = 1½ měsíce) a bude mír a klid na kšeft. Švýcarskem Mašriqu bude pochopitelně Izrael, přičemž kantonální systém (podle jmen 12 kmenů) nebude umožňovat infiltraci jinověrců. :-*
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Březen 2011, 13:04:44
jste idealistický realista, milý příteli. Snová realita jak z obrazu Seuratova ...pointilistický detail dam se slunečníkem na procházce, vyčesanými vlasy, kloboučkem s jemným závojem (hle, zde můžeme stoupencům Muhammadovým i vyhovět-ne ustoupit), nabízející představovanému pánovi ručku v rukavičce k letmému políbení...c´est l´illusion passé, jak by řekl Syřan, utíkající před davem (nebo před zvoněním klíčů). Věk Libyjců (průměrný) je 27. let. Krásných, kdyby jim bylo prožíti leta budoucí-krásně. Chtějí totiž ten žluklý projímavý pouliční kuskus i s mouchami ;)  demokracie-dímukratíje konzumovat, tak jak vidí jinde. Kde jinde se prodávají pokleslé iluze, než v šapitó politických stran,...a kde jinde je moc, než ve Vašich rytinách přenesených na papír s odznakem moci. Kde jinde je láska, než v očích milující ženy, v jejích starostlivých činech i hebkosti jejího hlasu. Oni si  chtějí prožít náhražku pudu, který spatřují v Dolly Buster Production, než poznají, že tajemstvím vášně a lásky je především její příslib. Náš homogalaktoi Muammar (lhostejno, že jeho kibla po otci byla jiná) asi tušil, že mezi džamáhiríjou a dímukrátíjí je stejný rozdíl, jako mezi arganovým olejem beduínů  a  margarinem tvrdých "Zápaďáků". A jde o to, zda snad džamáhiríja zůstane, a vůbec, seč pouštní, někde přetrvá....Ad lavorem, finis philosophiae.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 28. Březen 2011, 14:18:07
jeden velmi vzdělaný přítel zašátral v archivech a našel tam takovou velikou informaci, která jaksi může být dávána do souvislostí se současným děním v Lybii. Nikdy  neškodí si přešíst něco zajímavého, že. Vřele doporučuji.
https://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka (https://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka),
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 29. Březen 2011, 08:07:42
Uvedený projekt mne naplňuje tichým nadšením. Leč jeho provedení se odsouvá na neurčito, neb místo džamahirije nastoupí éra džahilie. A nejen v Libyi. O tom jsem přesvědčen. Je dobře pro Izrael nebo není, když islámský svět činí kroky zpět do diluviálního bahna premohamedánské éry?  ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 29. Březen 2011, 12:32:23
možná, že by se pak někdo opět pustil do diskuze s novým Muhammedem... "budiž Světlo jeho čistým myšlenkám"....a pak by asi nebylo diplomatické, aby diskuze s Učenými dopadla tak, jak dopadla. Great Man Made River částečně funguje. Je to dílo Jihokorejců, a svého času Lidové výbory sháněly zemědělce právě na ty zavlažované kruhy. Jenom ty závlahy by uživily dvakrát tak velký k.ú. podnik Sigma, ve stavu 1989...čili dobře 20 tisíc lidí....www.novinky.cz/zahranici/svet/229157-za-libyjske-povstalce-bojuje-i-mudzahid-z-afghanistanu-s-muzi-blizkymi-al-kaida.html?ref=boxE (https://www.novinky.cz/zahranici/svet/229157-za-libyjske-povstalce-bojuje-i-mudzahid-z-afghanistanu-s-muzi-blizkymi-al-kaida.html?ref=boxE) ...že by pozdní prozírání?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 29. Březen 2011, 13:17:50
Ano, pustil by se do diskuse s oním vzrušeným exegetem vyčtených rozumů a možná by mu oponoval úspěšněji. V tomto stadiu "počátku od nuly" by se zformovalo a vygenerovalo určitě něco více přihlížejícího k religiózně-historickým zkušenostem lidstva v tomto koutě země. New religion.  ;)  Idžma a tentokrát nekonfliktní modus vivendi ve vztahu k okolním civilizacím ...  (S výhĺedem, že když se to nevydaří jako nynější islám, tak se to zase za cca 1.400 let předělá - "a budete to pitomci předělávat tolikrát, až to bude přijatelné" ;D ).
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 29. Březen 2011, 13:27:41
souhlasím. Tuzemský THP (kterým nejsem) by asi řekl: "kluci, zazmetkovali jste to- prémie nebudou." Opakoval bych se, kdybych sám sebe citoval s muslimským Rájem a tamním nápisem "Vacancy"...Výrobek existuje (islám), ale tak akorát na cestě do obrobny.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 29. Březen 2011, 13:43:25
Věděl jsem, že se mohu spolehnout na futurologický smysl mon cher ami Bibina, majícího vlastnost jasnozřivě hledět do budoucna.  :D
Mnou zmíněná teorie je akceptabilní, ovšem za drobného, zanedbatelného předpokladu – že totiž budeme nesmrtelní, dožijeme se těch správných variant a dosyta si jich užijeme…  ::)

Aneb Sefer Ijjob (někde v 38, asi ke konci ) .. tušil jsi, že se narodíš a jaký bude počet tvých dnů…?!

A ta slast moci říci: Tušil.  ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 29. Březen 2011, 17:42:57
Three Big Pigs (https://www.youtube.com/watch?v=q0i9acHS_zQ#ws)  první dva byly zhruba takto.... A Muammar....?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 29. Březen 2011, 18:08:32
Bývalý francouzský velvyslanec v Kataru (pčíík...smrk,smrk...všechny cesty vedou ke kataru :D ) byl jmenován francouzským velvyslancem u "Rady..." v Benghází. U.S.A. také zvažují vyslaní zvl. zmocněnce. Aneb jak by podle neověřených zpráv řekl Muammar: "Kdyby Kolumbus neobjevil Ameriku, bylo by o problém méně!" ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Pepino65 kdy 30. Březen 2011, 07:03:28
K událostem v Libyi se hodí uvést https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/229157-za-libyjske-povstalce-bojuje-i-mudzahid-z-afghanistanu-s-muzi-blizkymi-al-kaida.html (https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/229157-za-libyjske-povstalce-bojuje-i-mudzahid-z-afghanistanu-s-muzi-blizkymi-al-kaida.html) . Mám pocit, že na to snad ani člověk nemusí mít schopnosti Sibylly, aby mu došlo, že to tak bude.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 08:33:26
Ano, všimli jsme si a je to i na stránce, ale protože diskuze "seriózního" serveru novinky se rozrostla a nebyla vyloučena, je dobře, pepino, že jste ODKAZ na článek zopakoval. Špatná politika=mnohá selhání. Ovšem naskýtá se otázka (nebo "natíska sa otázka"), zda kdyby nějaký rasista, třeba velký čaroděj Ku-klux-klanu prohlásil "Israel must be swept away", zda by nebyl uplatněn "libyjský scénář" proti Erecu. Existuje mechanismus, bránící rasistickému Velkému čaroději před vstupem do Bílého domu, když nyní obývá Bílý dům pan Barry Soetoro, jehož tatínek, píšící o kolektivizaci v Keňi větší "hrůzy", než kdy byla Zelená kniha Kaddáfího, byl British Overseas Citizen? A tím nechci stavět otázku na pozici "birtherů"... Obama je (všeho)schopný keňský politik. Lepší, než Jomo Kenyatta? Kdoví. Každopádně ataka Kaddáfího mi připadá jako snaha připojit jih země (Fezzán a oázy Kufra) k Darfúru a jižnímu Súdánu na prahu nezávislosti, a posléze ke Keňské republice. Tím by Keňa byla (po rozvalu Pobřeží slonoviny a ekonomiky Egypta a Středomoří) lokální mocností nikoli nepodobnou (už dnes stovkami  i soukromých nairobských měšit) -Saudské Arábii.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Scooolie kdy 30. Březen 2011, 08:48:10
Co se názorů a postojů Baracka Husseina týče, dovoluji si upozornit na dle mého soudu velmi zajímavou analýzu v bulletinu Občanského institutu - https://www.obcinst.cz/cs/Jak-Obama-premysli-Bulletin-c-230-c1695/ (https://www.obcinst.cz/cs/Jak-Obama-premysli-Bulletin-c-230-c1695/)


Název: Re:Egypt a Tunis (a xakru i Libye)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 30. Březen 2011, 09:25:44
 ;) Lekce demokracie a první ochutnávka chuti demokracie…  :(  Delegace libyjských rebelů stála na chodbě před jednacím sálem Londýnské konference o Libyi jako pár nepřipuštěných beranů…  ;D  Teprve pak, aby se neřeklo, se jich ujal Cameron & Hillary...
 
Skutečně schizofrenní situace.  Všech téměř 40 delegátů vědělo, že Kadáfímu jsou předkládány nesplnitelné podmínky (nelze bez dalšího stopnout represe establishmentu během občanské války mezi ním na jedné straně a Zarkávího zběsilci i teroristy z Al-Kajdy na druhé straně) a navíc Amíci si jsou „sure“, že rebelové jsou infiltrováni Al-Kajdou. Koneckonců opakovaně je na to Kadáfí upozorňuje ve svém včerejším prohlášení (viz dnešní Financial Times). V jeho „speech“ jsou obsaženy i paraboly typu „probíhající barbarské akce jsou srovnatelné s Hitlerovým bombardováním UK“, ale tyto historické výpůjčky mu jistě promineme, vzhledem k jeho momentálnímu duševnímu rozpoložení… .  ::)  Západ skutečně „neví co chce“: požaduje se splnění rezoluce UN a přitom Kadáfího odstoupení povede jen k další eskalaci chaosu, násilí a především k ekonomickému kolapsu. O imigrační tsunami do EU ani nemluvě. Výsledkem bude jen další Afghánistán, nebo dokonce 20 letá válka v Západní Sahaře….  :-\
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Nudí mne přehrabávat se v informačních zvratcích zpravodajských agentur, vydávených pro uspokojení širší čtenářské veřejnosti a kompilovat z nich úsudky. Víte co ? Pojďme založit něco lepšího: Prognosticko – predikační – futurologickou poradnu světové politicko-ekonomické a religiózní historie. Už v žádném případě analýzy již proběhlých dějů, snad možná opatrné historické analogie, ale zcela určitě vize. Zajisté seriózního obsahu. Formovat podvědomí pracující inteligence přece lze nejen exegezemi všeho passé, ale především originálními predikacemi budoucna, ne?  ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 09:42:33
Sc. připomínka je velmi podstatná, a text musí být přečten (je, mimochodem, pravdivý). Tím, že Hussejn O. nechal v běhu Afghánistán a Irák, ponechal v "těle Ameriky" zánětlivý proces, který se Libyí jen rozšíří, a jako zánět, oslabí tělo, které se plně soustředí na přežití. Vojáci jsou navíc americkou společností vyrostlou z Easy Ridera nenáviděni, což činí další rozkol v této "severoamerické Brazílii" (černé, islamizované a hispanizované...což by jinak nevadilo). Stěží může člověk, prosazující maglajz kultur, pán, který je "rejected son of Africa" svého otce, pochopit třeba význam  pojmu Domovina. Proto soudím, že zde nebezpečí reálně existuje. Kaddáfího Africká unie lidových výborů nemá, přirozeně, dnes šanci s analogií vlády kmene Luo (druhý největší v Keni), a myšlenka Greater Kenya (zcela nkrumahistická) je sice přitažená za vlasy, leč to byly "socialistické experimenty ZANU/ZAPU" v Salisbury roku 1966 také. A kde byla Rhodesie tehdy, a kde je Zimbabwe dnes (otevřeně řečeno, za Obamy smí Zimbabwe porušovat rezoluce RB OSN, a "černý otec ve Washingtonu, D.C. O TOM NECHCE VĚDĚT".) Obamu nutno vidět muslimským a africkým prizmatem. Pak ale musíme konstatovat, že Guantanamo je školou, kde jsou "nabrífováni" agenti před dalším vysazením v arabských zemích....obraťme list. Povstalci, kterým byl napsan manifest, dostanou zbraně, jak řečeno v Lancaster House v Londýně. Takže ty budou promlouvat...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 09:52:05
jsem pro, milý příteli. Rybáře, jste-li pod vodou, nejlépe naleznete podle výskytu nahozených udiček s cukajícími se návnadami. Ale predikace..proč ne my a proč ne dnes a tady? Navíc, jde o pokračování HRY ;)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 30. Březen 2011, 10:49:19
Přesněji jste to ani vyjádřit nemohl.
 ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 12:30:14
naše sdělení jsou jenom bezvýznamně nahozené hrubé "hladové" zdi, u kterých je jedno, zda někam vedou, či nikoli. Jenže žádná společnost si, naštěstí i naneštěstí, nemůže dovolit nalodit se na potopitelné čluny, a co mořský Ahasver bloudit  světovými oceány a mělčinami, a snad hydroponicky si pěstovat obživu (na výtěžnost rybolovu bych nespoléhal). Je to tak, že jsme svědky zásadní a důsledné likvidace  severoafrické libyjské společnosti (v níž by nám ovšem nemuselo být milé agovat). Co hůře, rozvrácení nikoli občanské, atomizované společnosti, ale společnosti kmenové, velkorodinné, kde existuje "hmatatelná" propojenost jejich členů. A jak naše "vorsagen" povedeme, to se- možná- uvidí. Možná nikoli. Zháším proto svoji krizovou cigaretu Sobranie (gv. Upman bych už  "as cardial non-frienly" nemohl) a uvidím. Prozření nečekám. Vomitus ano.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 12:44:50
možná ke shlédnutí  https://ellustrator.livejournal.com/464171.html (https://ellustrator.livejournal.com/464171.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 13:59:47
https://ru.euronews.net/2011/03/27/first-migrant-boat-from-libya-lands-on-italian-island/ (https://ru.euronews.net/2011/03/27/first-migrant-boat-from-libya-lands-on-italian-island/) Lampedusou od ledna 2011 prošlo přes 15. tisíc běženců. Dne 14. března navštívila ostrov M. Le Penová, která se problémem této migrace zabývá (v uvozovkách). Sedmdesát procent migrantů totiž chce do Francie. Jak uvádějí  italští obyvatelé, všechny domy jsou už popsány v arabštině, (má se za to, že tam jsou i pokyny jak jednat pro úspěch asylu).V současné době je na ostrově 6.000 utečenců, z toho prý, podle místních, 500 suspektních "insurgentů". Italská vláda vyplácí tisíc pět set € těm, kteří se dobrovolně vrátí do Tuniska. (Zpráva nebyla v českých sděl. prostředcích). Podobnou vlnu, jak je připomínáno, působila Evropě jen genocida za WWII. Informaci nekomentuji.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 14:49:04
vlastně, co tím vším chci říci... :'( ...reportéři Al-Džazíry jsou bývalými reportéry BBC, kteří byli "uvolněni" (viz politika škrtů britské vlády) a podstoupili několikaměsíční kurz arabštiny. Jejich cílem je moderovat dějiny. Pro svůj dnes nejvlivnější arabský satelitní kanál. Možná nejen. Budou-li dělat to co umí, a nebudeme-li jim stát v cestě- a nebudeme říkat, co dělají, příště si najmou arabské naturščiky, navlečou je do kaftanů, opatří nedioptrickými brýlemi a kloboukem, a nechají je "něco" (nemám zrůdnou fantazii) sehrát před svými objektivy třeba na půjčeném řeckém ostrově, který budou vydávat za Eretz, nebo po jejich, "West Bank". Bude následovat "spravedlivé" rozhořčení světové veřejnosti, dopisy amerických diváků kongresmanům (Congresswomen)...a dál???... "Nejlépe se lže o tom, co za vrčení kamery sledujete na vlastní oči", tvrdím. A tím teď míním i Zapruderův amatérský film. A tak Libye je možná zkouška, možná generálka...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 30. Březen 2011, 14:56:34
Mon cher ami Bibin, máte správný čich - závan dějin... V širších souvislostech byl možná Zapruderův film generálkou na Libyi... ;D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 30. Březen 2011, 15:57:00
kromě projevu syrského prezidenta (částečně tlumočeného i na čt24) měl projev Silvio Berlusconi. Prohlásil, že ostrovy Lampedusa, na nichž je dnes 30.3.11 obč.let. šest tisíc uprchlíků, vyklidí do 60 hodin. Rychlostí 100 osob za hodinu???
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 31. Březen 2011, 05:08:48
Americká strana znemožní Padre Miguel D´Escotovi, který byl nikaragujským ministrem zahraničních věcí a pobývá v U.S.A na základě turistického víza, činnost v OSN ve prospěch Libyjské džamáhiríje. Jak známo, Músa Kúsa údajně požádal o asyl v Británii, a libyjská zákonná vláda se potýká s nedostatkem diplomatů. Jako třetí země má, přirozeně, podle konvencí, které nedodržuje, Amerika přání Libye, pokud není proti nezávislá OSN, respektovat.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Březen 2011, 08:22:53
Ano, je tomu tak a ještě bych upřesnil mon cher ami Bibina, že Musa Kusa (trochu mi připomínající K.H.Franka ) patrně ztratil nervy, psychicky to nezvládl a odhlásil se od Revolučního Libyjského hnutí, neboť nebyl schopen platit horentní členské příspěvky. Přes Tunis to vzal přímo do spřáteleného Londonistanu. Muamaar proto sáhl do své revoluční kartotéky a vytáhl si kennkartu nikaragujského sandinisty Miguela D´Escoto Brockmanna, aby ho jmenoval zástupcem Libye v UN. Zřejmě tento krok konzultoval se strýcem Hugem.
 
Obamou schválené zahájení akcí CIA zaznamenalo první neúspěch: Kadáfí neskočil do pasti Ugandou nabízeného azylu, neboť lišák dobře ví. že proobamovská Kenja je velice blízko…
 
Avšak kruhy blízké Tripolisu mi právě našeptávají, že možná Musa Kusa šel vyjednat do Londonistanu podmínky Muamarova exilu a jednou si třeba na Regent Street padnou do náruče…  ;)

 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 31. Březen 2011, 09:02:21
 :) :) :) ano, Uganda jest rukavičkou na pracce (myšleno pacce) Keňanově. :) :) . Ale setkání na Regent Street nevěřím, leda by si Muammar potřeboval koupit nový deštník do garáže :) . A kde jinde kupovat, než u Harrod´s? Ovšem, tak neinformovaný, aby nevěděl, jak dopadl dědic tohoto obchoďáku pozvaný a zvoucí na vyjížďku, byť u Seiny, snad náš mučedník in spe není...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Březen 2011, 10:16:51
Osud Dodi Fayeda připomíná vaničku vylitou i s dítětem.  ::)  To byla vysoká cena, kterou musela Royal Family zaplatit za likvidaci buňky Al-Kajdy na nejvyšších místech. Ohřívat to teď, těsně před Royal Wedding  (W&C na hrníčkách) je tak nebritské….   :(
Muamarův skotačivý, až rošťácký vkus je zaměřen spíše na Burberry´s a v šatečkách této značky by mohl jednou plavat třeba v Arnu (Sul Lungarno…), či v Tibeře (Trastevere…). U Temže i Seiny mu nic zlého nehrozí…  8) 
V Edinburghu, kde jsou zvyklí i na Janáčka, by ale těžce narazil, to je nesporné. ::)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Pepino65 kdy 31. Březen 2011, 21:24:09
Děkuji Gugimu, nějak mi unikla souvislost toho, že by Kaddafí odmítl Ugandu v důsledku sousedství Keni, ale něco na tom určitě bude.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Duben 2011, 03:27:42
Kaddáfí řekl, že nikam nepůjde. To spíše okolí se snaží cosi vyjednat. Prezident Museveni řekl, že je to hoax (Museveni je proti intervenci v Libyi...na druhé straně ví, že Kaddáfí ve sporech v Ugandě podporoval vždy obě strany, což "pomoc pomocí asylu" dělá složitější). Kuba nebo Venezuela by Kaddáfího uvítaly. Důvod=pomoc s experimenty, mimojiné.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Duben 2011, 09:14:10
Libyjský "Rudolf Hess", Musa Kusa, vykecal co mohl na Kadáfího ohledně Lockerbie. Vládní britské prameny byly předem informovány, že by eventuálně z Tunisu mohl zdrhnout do Itálie, ale „bylo životně důležité neztratit ho“, takže ho nakonec přemluvily, aby přistál v Anglii, i když mu nezajistily imunitu. Britská Špandava zdá se být Musovi Kusovi přijatelnější (a bezpečnější), než přízeň Muamara.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Duben 2011, 11:11:16
 oba dva jsme k tomu dospěli tak nějak "mimochodně", pokud si vzpomínáte na mého "na kusy músu", který byl odměněn Kaddáfím účastí v zápase v plážové kopané na zaminované pláži (alespoň datace podle 5771 by tu být mohla)... :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 1. Duben 2011, 12:55:56
Možná by sem patřila zpráva, že Chámis al-Kaddáfí je po atentátu zdráv. 29.3. byl v libyjské státní televizi. Spojenci byl prohlášen za mrtvého, tak se možná dožije pěkného věku.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 1. Duben 2011, 13:14:05
Na ten match na zaminované pláži si pochopitelně vzpomínám.
 
Chámis i Muamar se, myslím, dožijí okamžiku, kdy budou syti svých dnů. Amíci už od toho dávají ruce pryč, Foghovi už taky docvaklo, že by vyzbrojovali Al Kajdu - a vlnky dál klidně šplouchají na Maltu, Lampedusu - Rommel a Monty se na to dívají z obláčků a usmívají se...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 2. Duben 2011, 10:04:44
America Must See! FAKE YouTube Twitter Accounts From Libya- Manipulated Social Media (https://www.youtube.com/watch?v=W3LPyZhvGNg#ws)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 3. Duben 2011, 08:53:13
Tuniská vláda Caida Essebsiho může počítat pro rok 2011 s růstem HDP 0, oproti loňskému +5,4%. Navíc po třech měsících je slíbeno vytvoření 95.000 pracovních míst, z čehož se podaří vytvořit 15.000. Mládež (200.000 osob) dostala na rok příspěvky á 200 TD měsíčně. Přidají se i peníze EU (vrací se 19.000 uprchlíků) a Berlusconi v pondělí 4.4. peníze Tunisku dá, nicméně ztrátou je vymístění (samovolné) Tunisanů z Libye. Turistický ruch je nevratně poškozen, a jak ukázala tunisko-americká jednání, přesvědčit Američany, že Tunisko je bezpečná destinace, když v Libyi se válčí, nelze. Odpadají také výlety Středomořských operátorů do La Goulette. Prodírat se mezi bojovými hladinovými plavidly, a poslouchat na moři přelety stíhaček, nikdo jednoduše nechce. Turistické kanceláře proto krachují, protože evropské cestovky navazují kontakt přímo s vlastníky hotelů. To může ovlivnit i leteckou přepravu, která zatím směřuje převážně do Francie, denní chartery do CH, D a A chybí. V zemi se zmáhá strana Ennahda (islamistická), která v pátek zablokovala Burgibův bulvár v hlavním městě. Komentátor Le Tempsu to označil za "barbarství a intelektuální terorismus lidí, kteří odmítají základní pravidla Demokracie a ducha samotné Revoluce." "Morosité et régresion a tous les niveaux", dodává list. Tunisané si uvědomují, že sousední "libyjské demokraty" podporuje oficiálně jen Francie a Katar, a trochu udiveně konstatují, jak mohou v Benghází žádat odchod Kaddáfího, když i s podporou bombometčíků NATO a CIA jsou povstalci za dva dny s to "ztratit" 200 kilometrů pobřežní silnice....Pro tuniské dělníky je doma připravena pomoc v řádu 400 TD a 600 TD pro rodinu, co budou ovšem dělat, známo není. Hojně je uváděn Laurent Gbagbo, bývalý prezident Pobřeží slonoviny, který se také drží oproti Ouattarovi, kterého lidu nutí  Arkansasanka Clintonová. Předloni byla stejná situace s Tsvangiraiem, kterého vzal prezident Zimbabwe na milost jen kvůli mz. tlaku, a také proto, že nějaký Tsvangiray v jeho prezidentském systému znamená méně než nic z americké skládky rezivějících politických vraků.
Název: Re:Egypt a Tunis (Libye & Ivory)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Duben 2011, 14:26:43
V Ivory Coast to jistí Cizinecká, přesně podle osvědčených rutinních postupů Francouzského společenství národů v této části Afriky. Takže Napoleon IV. přece jen zaboduje. ;)

Al-Kajda v Matto Grosso nikomu nevadí. Speciálové z Delta Forces/Seals a průzkumníci z egyptské armády školí speciály od Kardávího sekce Al-Kajdy a to taky nikomu nevadí. Už nic nechápající a zmatený Muamar (který asi hodlá postihnout hloubku evropské filosofie a vnořit se do tajů evropských stereotypů) si patrně podá přihlášku na univerzitní kurzy antické filosofie v Athénách...  ;)
 
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Duben 2011, 16:10:37
Pokud by PLÁN VYŠEL - se Saif-em u moci, mohl by být Muammar "flying professor" of applied political science :D  ovšem. Saif by měl  :D pojmout, co řádný sefard, řádnou manželku...než mu vůbec v hakitíji složíme  stručný hold. K Brazíliia al Kajdě... Včera jsem se hodlal připojit na www. Amazonía Judaica 200 anos, a místo toho mi to řeklo, že stránka je hacknutá, a objevily se zlaté nápisy na zeleném podkladě. Korán.....dnes bylo oznámeno, že Barak Hussejn kandiduje na další volební období. Tak přemýšlím, v jaké zemi...a vychází mi zhruba jen Madagaskar (Malgašská rep.)- pak by angažmá v Africe bylo jasné. Ovšem na ostrově M. by jeho keňské móresy byly vyhovující ;)  a přeji mu to. Problém vidím v tom, že na Malgašského prezidenta se musíte jmenovat  RAVALOMANA, RATSIRAKA, RAJOELINA, RASIRAHONANA, RAVALOMANANA a tak podobně, a dokonce i neúspěšní kandidáti jsou RAJAKOBA a RAZAFIMAHALEO. Nebude-li B.O. alespoň pracovně RABARACK (atd..) nemá šanci.. 8)  Ovšem, měnit si jméno někdy bývá i v Americe (u pres. kand.)celkem normální... :) 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Duben 2011, 18:00:50
V podstatě, Sajf už jednání s kmeny řídil. Neracionální (nebo ano?) politika Italů, která ještě v pátek chtěla vyklidit Lampedusu, selhala na celé čáře. Část "asylantů" in spe začala zapalovat auta, a na ostrov proudí další a další (známo je číslo 280, několik desítek lidí vyplavilo moře mrtvé.) Z tohoto hlediska - a  po drzých prohlášeních il Cavaliere (do měsíce bude Lampedusa druhým Portofinem) je třeba vidět "uznání" Itálie tzv. Benghazi councilu. Prostě Italové (po vyděračských postojích Tunisu, kde existuje 700 Italy vlastněných firem) si řekli, že uprchlíky vyřeší zasíláním do Benghází, místo Tripolisu. A Benghází kývlo (za peníze, a za to, že dostane náboje vzor Varšavská smlouva-jiné ráže než NATO). A za uznání de iure. Darebáctví Berlusconiho je tedy darebáctvím male malého muže.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 4. Duben 2011, 18:46:24
Posun. Fillon navrhl, že Tunisko bude "přidruženým členem" EU, pokud se nebude stávat, že ve Ventimiglii zadrží Tunisany. Italové souhlasí, potřebují zastavit "tsunami umano"...předchozí opatření platí...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Pepino65 kdy 4. Duben 2011, 19:40:59
No paráda, tak ať si Francie vystoupí s Schengenu a klidně si Tunisko začlení jako další departement, nemusí je jenom přidružit. Zrovna oni, už teď si neví rady s muslimskou imigrací a už chystají další pitomost.  >:D
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 5. Duben 2011, 09:14:12
Беларусь, Ливиец. О безопасной ситуации в Ливии (https://www.youtube.com/watch?v=8ePA8HyzAjQ#)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 5. Duben 2011, 09:17:08
Jdou zprávy, že část povstalců je pro to, aby demokratizaci prováděl sám Kaddáfí, a kruhy blízké plukovníkovi nevyloučili, že by se o Libyi mohlo uskutečnit vnitrolibyjské referendum.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 5. Duben 2011, 10:16:52
Pošetilá snaha Italů nějakým způsobem participovat na tom kusu země, který si tak umanutě vyhlédli už od r. 1911, by se jevila směšnou, kdyby nebyla rizikovou. Takhle pitomě by to neprováděl ani Benito. Sylvio nejenže v Libyi ničeho nedosáhne, ale povede se mu ještě výrazněji rozdělit zemi na Sever, amputující z těla Itálie imigrační gangrénou zachvácený Jih, a na zchátralý spodek boty pod vlivem kdejakého Saracéna.

Jak pravil Treitschke: národ je národem jen v boji. (Pro snazší pochopení této sentence se nabízí ilustrace: slabou intenzitu tohoto pocitu zažívá každý průměrný Čecháček, když si navlékne nějaký dres a jde „kalit“ někam na náměstí nebo do sportbaru). Muamar si tento sociologický poznatek vzal k srdci. Ty kmeny, pro které je vůdcem, se vlivem bojových akcí (byť s nejednoznačnými výsledky) netušeně emancipovaly, semkly, ideově uvědomily a tím pádem získaly ohromné sebevědomí. Tento fenomén se všeobecně podceňuje, ale jeho naléhavost se začíná pomalu projevovat. Muamar ví, že svým kmenům dal příležitost stát se pospolitostí a pocítit ducha kolektivní akce, což je více než pouhá davová psychóza. Získal tak k dispozici pohodlně velký manévrovací prostor, který se neustále zvětšuje o to, jak se opozice (eufemismus pro rebelující Al-Kajdu) čím dál více kompromituje kooperací se Západem. Pan-libyjské referendum rovná se vítězství Kadáfího. Lišák zahrál na "evropskú notečku" - na strunu referenda, pojmově identického s přímou demokracií lidu (v hlavách evropských politologických krasoduchů).... "Chcete demokracii? Já vám ji bez problémů předvedu..." říká náš pouštní lišák.
Pěkný snooker hraje s Evropou...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 5. Duben 2011, 12:16:11
Unikátní možnost zdiskreditovat každého vůdce páteční modlitby jako duševního chudáka, zneužívajícího Korán a saudskou stavbu (protože financovanou) k pozvání šejtánů, kteří když zrovna nebudou mít automatickou pušku s noktohledem na Araby, budou na Floridě pálit Korán. Ano, "pobratimství" z boje  příslušníků západolibyjských kmenů, kteří by se jinak pobili kvůli pár hřebcům a klisně, prochází tavbou v "melting potu"severní Sahary. Jako zirkonimu kdesi v neznámé Fukušimě. (Fukujamův Velký rozvrat jde na dračku. Nečtoucí studenti mají za to, že je to něco i o japonském jádru. :P )
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 5. Duben 2011, 14:19:46
 Chicagský rodák František Fukujama je přímo ukázkovým antipodem vzrušujících teorií o přirozené nerovnosti mezi lidmi a tvůrcem dobromyslných scénářů, že všechno dobře dopadne. Vhodné a uklidňující čtení na noční stolek starších pánů či dam. I když městečko Fukujama se nalézá v prefektuře Hirošima a jeho název by mohl asociovat relaci Hirošima – Fukušima – nukleární katastrofa, skutečně, jak správně podotýká mon cher ami Bibin :D , tomu tak není. Avšak zatímco současnost se potýká s rostoucí radioaktivitou a jejími bezprostředními škodlivými následky, Fukujamovy teorie, pokud by skutečně aspirovaly na vážně míněnou historickou realizaci, by svým neodůvodněným dějinným optimismem nabyly charakteru časované ekologické bomby, po způsobu roztomilého plastového medvídka, který jak se později ukáže, vesele vylučuje karcinogeny. ;D
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 5. Duben 2011, 17:45:27
zase...moderní dítko je tak prosto citových podnětů...že plastového medvídka nebere. Vždy byli hitem dotýkatelní a ohmatávatelní plyšáci, kdysi vycpávaní slámou. Nicméně...krom radosti sobě jsme i světlonoši informací v temných dobách...jak jsem zvěděl z prezidentského webu "Territoire Militaire des Pays et Protectorats du Tchad", tedy z présidence du Tchad, řekl včera mluvčí pana Idrisse Déby Itno, pan M .Kalzeubé Payimi Deubet, že bengházský CNT, který uznala Francie zatýká Čaďany, "les Tchadiens préséntéés comme étant mercenaries et parfois exécutées". Viděli jsme, ostatně, vzbouřence, jak listují (YouTube) v červených pasech, k čemuž dodejme, že červené pasy (čadské) mají pouze diplomaté . Takže, milí Čaďané mají pravdu. Znají Euforisty (síly NATO v Čadu) s plnou imunitou, a stěží si budou zbytečně tváří v tvář Paříži vymýšlet...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Duben 2011, 08:52:05
A tatáž Rada si chce stěžovat u OSN na nevýkonnost NATO při likvidaci Kaddáfího.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 6. Duben 2011, 10:28:50
S odhlédnutím od určitého žurnalistického balastu, co do libyjské kmenové problematiky odvedl redaktor  MF Dnes L.Heger perfektní práci ve svém včerejším článku (přičemž z faktografického hlediska není příliš rozhodující, zda to někde vyčetl nebo zda byl přímo na „fleku“).
 
https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=publicistikaa&v=080&idc=1561126 (https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=publicistikaa&v=080&idc=1561126)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Duben 2011, 12:58:15
Ze dna svých chabých znalostí bych prezentoval tu, že tyto kmeny ještě znají systém adopce, který pak umožňuje plné začlenění do života i rozhodování kmene. Abych to upřesnil, naše  Mocnářství, vidouce rejdy lorda Salisburyho a jeho následovníků- a hlavně lidí typu Lawrence of Arabia, vyslaly do Arábie (severní ovšem, nikoli do Hidžázu) Aloise Musila, učitele patristiky SZ, z bývalého vysokého učení v Olomouci, kde po stěhování školy  do Brna (za CaK) zbyla pouze teologická fakulta. Musil, jehož dílo bylo vydáváno za 2. republiky, rozvědně působil na území, citlivém pro Osmany. A pokud se nemýlím, byl osvojen beduínským kmenem ar-Ruálů (ar-Rwala) na dnešním saudsko-kuvajtsko-iráckém pomezí. Alois Musil je znám, dokonce i jeho práce cestopisné, méně korespondence s Vídní. Zcela negativní ocenění si nezaslouží, protože v době editace jeho knih v Praze již působil Orientální ústav (později ČSAV) s četnými lingvisty (později akademiky), kteří vzdělávali i členy Sicherheitsdienstu (za války), aniž by se dočkali odsudku (proč také, consecutio temporum samo o sobě politiku nezná).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 6. Duben 2011, 15:16:23
Xakru, mon cher ami, že by onen nešťastný žurnalista podstoupil kmenovou adopci v zájmu esoterické reportáže o reáliích kmenové scény v Libyi. To by bylo na Pulitzerovu cenu…. :D 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 6. Duben 2011, 17:33:09
zřejmě, jemný distanc MFD vidím v tom, že píše (MFD) autor je spolupracovníkem redakce
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Duben 2011, 16:18:06
bojové letouny švédského královského letectva JAS Gripen zůstanou na základně v Itálii. Jak zjistili švédští logisté-zásobovači, systém letounů je stavěn a seřízen na palivo JET A1, zatímco k mání na jihu Evropy je pouze americké palivo JET Propellent 5, které není zaměnitelné. V úvahu by připadal jen dovoz ze Švédska. Jak by dopadlo nasazení týchž letounů Czech Air Force je nasnadě. Švédové chtějí nedostatek kompenzovat dovozem mysteriózních mongolských červů Olgoj Chorchoj z pouště Gobi, kteří by na Sahaře napadali Kaddáfího jednotky. Jak je poznají, známo není (zpravodajská analytika není dostupná).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 8. Duben 2011, 16:22:49
(literatura viz Ludvík Souček)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 12. Duben 2011, 09:30:58
Good idea with olgoy khorkhoy from Gobi desert... :D
 
Avšak! Složení písku na Gobi je jiné než v Libyjském regionu (načervenalý, s vyšším obsahem železa  ;) ), což metabolismu zmíněného červa vůbec nesvědčí, zavzdušňuje se, stoupá mu provozní teplota a hyne na horečku.
 
Možná by se prosadily Rychlé Šípy... Mirek Hučín a Zelenáček.... 8)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Duben 2011, 08:54:42
Nevím, zda hiát nebyl zklamáním...moje nicotnost si samo-léčila dentální absces v maxile (jak jinak se to dělává v poušti?), takže pokračovat mohu pouze pozvolna. v Tunisku https://a_kleber.livejournal.com/836842.html (https://a_kleber.livejournal.com/836842.html) se situace vyhrocuje. Islámští aktivisté v MHD napadají s pásky ženy, bijí je, a vykřikují :"demokracii jste přeci chtěly?" Ben Ali ne, ozývá se následně z internetu (jediné fórum Tunisanek), ale šéf strany Ennahda (islámský fundamentalismus ředěný velbloudím mlékem, s cukrem) Rašíd Ganúčí (nesměšovat s šéfem vlády, který padl, Ganúčím) se připravuje na převzetí moci. V létě. Staré problémy vzrostly, a není to jen o rev. de Dignité, de la Liberté, de La Peuple (nebo du Peuple?), de La Jeunesse. Je to o bezvýchodnosti...pokud za východ nebudeme považovat cestu na Lampedusu...Třetí idžtihád říká"contre le dépendance intellectuelle et politique au nom de l´islam", a nám už je jasné, že ke Kardáwíovským dvěma milionům zběhů v bezmocnosti se vydávají na běh sedmým stoletím nejen Egypťané, ale i Tunisané. "Chacque époque a ses fétiches. Nous avons a présent les droits d´homme, l´EUROPE, la societé civile et l´état de droit."řekl před šesti lety Roger Garaudy, a jeho "droit"(d-r-t) mi foneticky připomíná drát, jímž jímáni otroci ("ač ten, kdo je jímá, sám jest otrokem") Vláda juristů (přítel Gustav promine) pak na jednoho právníka potřebuje v d-r-t-u  500 občanů (US), 1000 (GB) nebo 2000 (F)...oč nejistější lidé i právníci, o to častější odkazy na moc viz výše (G"d bless America, In G"d We Trust, G"d save the Queen)...Inšalláh, Francouz si vystačil kdysi s oním...vive la France!...a au nom de Roi. ;)  Kaddáfí přežívá (what price), Africe už šílení na severu vadí (a to i panní Anne Sinclair-Rosenberg, nejkrásnější fr. novinářce...(manželka nějakého Strausse-Kahna)...a rais se stává "sol sacré du Grand Maghreb Arabe Zanga Zanga Song by Muammar Gaddafi أغنية القذافي زنجا زنجا (https://www.youtube.com/watch?v=MrMKl8J0bTA#)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Duben 2011, 14:25:52
https://www.dailymotion.com/video/x4dm5r_kadhafi-l-enquete-corse_news#from=embed (https://www.dailymotion.com/video/x4dm5r_kadhafi-l-enquete-corse_news#from=embed)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 21. Duben 2011, 15:10:06
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/afrika/nevdek-kaddafiho-bombarduji-z-letiste-jeho-otce_197994.html (https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/afrika/nevdek-kaddafiho-bombarduji-z-letiste-jeho-otce_197994.html) na předchozím snímku hovoří šéf zpravodajské služby prezidenta Nigeru Hamani Dioriho (začátek klipu). Jakkoli to ve skutečnosti je (DNK zkoušky neprovedeny), je pravdou, že gen. Sylvestre de Sacy se v roce 1999 pídil po pravdě s tím, že ovšem listiny zpravodajského odd. štábu gen. Leclerca neexistují. Ani pro, ani proti. A tak mezihru o Muammarovi uzavírám s tím, že "na světě je místo jen pro jednoho živého mocichtivého Korsičana". Sarki živoucí sice je (na rozdíl od Napoleona), ovšem s nevýhodou: Korsičanem není a nebude...
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Duben 2011, 11:10:59
každopádně, jak by řekl Jack Oplatka, čtoucí Brevis Maior signovaný kardinálem Sodanem 10.3.1997 in rem publicam Libycam: řešení zde je. Velká ...džamáhiríja vstoupila do vztahů se Svatým stolcem, jehož hlava je současně hlavou Vatikánu. A Vatikán by, v případě nutnosti, mohl strpět akreditaci představitele Džamáhiríje u Svatého stolce i v podobě osoby Kaddáfího, spíše, když každý, kdo ve Vatikánu bydlí, je vatikánským občanem. A bydlet ve Vatikánu fakticky lze, jak dokazují rodiny švýcarských gardistů, ba tam lze míti i stan (teoreticky), hned vedle heliportu ve vatikánských zahradách. Pokud by papež Kaddáfího přijal, není soudní moci, která by ho vyvlekla do Haagu (kam možná patří po Blairovi a spol.). Exteritorialita Svatého stolce se vztahuje třeba i na Radio Vaticana, což je 0,5 km2 v obci Sta Maria di Galeria u Říma a dál třeba objekt Ospedale Bambino Gesú, též v Římě, který je také "půdou papeže". Ostatně, ještě nedávno to byla nejmodernější dětská nemocnice v Římě, zejména proto...že Vatikán, jako odběratel (Lateránské smlouvy) neplatí vodu, plyn, elektřinu (platí Italové)...a pak, Vatikán vůbec nezná DPH na léky, zboží, tabák, služby.(Postavit si knižní stánek u sv. Petra, balit v něm knihy a blízkou vatikánskou poštou expedovat zásilky do Čech, by možná bylo návodem, jak se vůbec hanebné DPH na knihy zbavit). Poskytnout refugium Kaddáfímu by možná pomohlo léčit pošramocenou pověst církve. Pokud by pontifex a všech 558 držitelů diplomatických pasů Svatého stolce-nebylo proti. :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 24. Duben 2011, 11:19:43
to gv. myslím a doufám, že asylum a refugium je rozdíl, který jsou čtenáři s to chápat :)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Duben 2011, 09:41:06
https://www.cnn.com/video/data/2.0/video/bestoftv/2011/04/24/exp.sotu.0424.graham.libya.gadhafi.cnn.html (https://www.cnn.com/video/data/2.0/video/bestoftv/2011/04/24/exp.sotu.0424.graham.libya.gadhafi.cnn.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Duben 2011, 20:23:01
Husní Mubárak byl převezen do káhirské vězeňské nemocnice. ::) .
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 25. Duben 2011, 20:27:51
A Shulgumm, který ho do této situace dostal, zastupuje "zájmy" Libyjské nár. rady v Kataru (jde o ředitele tendenční al-Džazíry)... ???
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: zoom kdy 26. Duben 2011, 10:39:27
Dosud převezen nebyl (Mubrak) je pořád v Sharm el Sheich. Ale má být v blízké době převezen. Doufejme, že mu nebe bude milosrdné i když jeho "konto" je jistě velni zatížené.
Kromě toho jsou (syrské) tanky již v Damašku, a není proto, aby zkoumaly pevnost silnic.
Co se děje v Lybii asi nikdo pořádně neví.
No a i Izraeli je také celkem dusno (nemyslím meteorologicky). 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 27. Duben 2011, 07:19:22
Milí čtenáři: mon cher ami Bibin i já Vám jen osvěžujeme v pamětech pojmy, které jistě sami dobře znáte. 
Pokud vnímáme Muamara jako rostlinný druh, pak refugiem chápeme území jeho výskytu (skoro se to blíží pojmu "biotop").  :D   
Z tohoto hlediska už samotná džamahirija je jeho refugiem. O asylum by se jednalo, kdyby se Muamar ujal povolání prodavače knih a brožur ve vatikánském pouličním kiosku.  ;D
 
Větší starosti mi činí mediálně šířená aktuální informace, že Al Kajda tajně umístila někde na území EU jadernou nálož, kterou odpálí, jakmile bude dopaden Ussáma a způsobí tak nukleární peklo.
Dvě věci:
1.Předpokládám, že shodou okolností bude oznámeno, že došlo k zatčení Ussámy přesně v momentě, kdy dojde k havárii reaktoru v některé ze stovek evropských jaderných elektráren.
2. Diverzní jaderná nálož Al Kajdy bude s určitostí uschována právě někde v nějakém legitimním jaderném zařízení, kde její radiace nebude nápadná.
 
Myslel bych proto, proč v osobě Muamara zabíjet slepici, která snáší zlatá vejce? Všichni víme, jak nesnáší Al Kajdu, tak proč by nám s jejím odstraněním nepomohl v Evropě? Místo toho mu (teď už i kámoši z Itálie) bombardují jeho refugium...
 
Takhle to vypadá, že co nevidět dojde k havárii jaderné elektrárny (shit :-X ) Al Kajda uskuteční svoji nukleární diverzi... 

Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: martindepores kdy 27. Duben 2011, 09:23:40
Jsou tu mnohé hezké návrhy, co s Kaddáfím  :)  Mně osobně na celém tom arabském problému silně vadí jedna věc, a sice přeangažovanost EU, potažmo NATO. Myslím, že by nebyl zas až takový lapsus nechat arabský svět na pokoji, ať si to vyříkají všemi dostupnými komunikačními prostředky mezi sebou. Neb mám velice silný pocit, že EU ani pořádně neví, koho vlastně podporuje. Nehledě na to, že čím déle budou nepokoje trvat,  tím míň času a energie zbude arabským diktátorům, aby přemýšleli o tom, jakou neplechu by ještě mohli Izraeli provést.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 27. Duben 2011, 10:18:26
Exactly!  :-*
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 27. Duben 2011, 18:17:36
Ze by Syrie take sla cestou revoluce? Co na to rika Izrael? Nevyjadruje se?
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Duben 2011, 01:40:41
lézají. Není to výraz bratrství a lásky, a byla -li knížka BHL o tomto obdařena špatným úsudkem, není tedy zárukou, že špatnch úsudků se nedopouští akademik i nadále. navic rozkličuje li mírové hamasníky (to jsou ti, bojující proti Muammarovi) se zlými hamasníky, kteří útočí na jím verbálně milovaný Eretz. Pan BHL se jeví nejem mně jako hochštapler vědy, jíž se snaží dokázaz nedokazatelné, a rád by Libyi rozvrtal tak zdařile, jako svého času Banghadéš (z níž byl ovšem pro činnost přesahující jeho mandát-vypovězen).
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Duben 2011, 01:48:35
zmizela mi první část...tak jen vysvětlivku: Hernard Henri Levy se pustil ve 24 do traktování procesů v Bangladéši, podle něj mistrně, podle jinývh mizerně.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Duben 2011, 01:55:39
pravda, dvě v noci nesvědčí exaktnímu výkladu. Byl intelektuál pařížské revoluce, a tak to také pojmul, co na tom, že číst uměla třetina populace, kterou trápily monzuny, mizerný stav zavlažování, cest i zdravotnické péče. BHL odejel, a na svém zámečku se to snažil "položit" na papír.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: bibin kdy 28. Duben 2011, 09:30:46
nicméně,mé rychlé reakce na BHL (a tudíž i špatné) je třeba doplnit dvěma údaji: BHL bezvýhradně podporuje Sarkózyho, a dopis 61 zástupců libyjskch kmenů sice není falzem, ale vypovídá pouze o situaci v Kyrenajce. Tripolsko podporuje stav, jaký zatím je, možná také proto, že blízkost zemí (Burkina Faso, Guinea) dává tušit, že podpora tamních prezidentů Kaddáfímu prosakuje na sever, do Libye. BHL by měl být upřímný (alespoň sám k sobě) a přiznat si, že jeho  první "vědecká práce o levici v Bangladéši" skončila tím, že ho, revolucionáře pařížských brigád roku 68., levice bengálská vyhostila postrkem ze zrodivšího se státu...což by nebylo nic neobvyklého, kdyby o čtyřicet let později neorganizoval politické hnutí v Benghází. Správně řekl de Villepin:" s Kaddáfím stojí a padá současný francouzský prezident, který se pustil do podivné soukromé války.."
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tomsik kdy 30. Květen 2011, 12:28:48
Marshallův plán pro arabský svět


to snad ne :-[  politici jsou vazne mimo realitu, Italie pomalu bankrotuje stejne jako cela EU ale je treba nasypat penize do stredomori, ja nevim jestli uz si EU nedela srandu
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Talmid kdy 30. Květen 2011, 14:49:48
naprostý souhlas :-[
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Tamar kdy 7. Červen 2011, 11:00:37
jak zpovzdálí sleduju ty revoluce a bouře a nepokoje.. najednou mi úplně vyvstala před očima animovaná mapa.. jako když se sleduje počasí a pohyb mraků..
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 12. Září 2011, 12:54:22
Názov skupiny je  Egypt a Tunis ale povedzme si že názov je neaktuálny lebo sa jedná aj o  :  Sýriu, Jemen, Bahrajn,  Omán, Líbyu.

treba pozerať aj takúto televíziu:
https://www.ilibya.tv/ilibyajihad.htm (https://www.ilibya.tv/ilibyajihad.htm)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 18. Září 2011, 11:21:49

Protivládni demonštranti v Jemene zastavili vyučovanie na univerzite   SANÁ. Tisíce protivládnych demonštrantov v sobotu vtrhlo do univerzity v jemenskom hlavnom meste Sanaá, postrhávali obrazy prezidenta Alího Abdalláha Sáliha a zabránili začatiu vyučovania. Oznámila to tlačová agentúra Associated Press.
Mnohé školy sú zavreté, pretože ich využívajú ako základne vojaci, ktorí sa pridali k opozícii. Vo viac než 60 školách v južnom Jemene zároveň zriadili prístrešok pre ľudí, ktorí stratili domovy počas bojov medzi vládnymi jednotkami a islamistickými militantmi.https://www.sme.sk/c/6060024/protivladni-demonstranti-v-jemene-zastavili-vyucovanie-na-univerzite.html
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 19. Září 2011, 11:15:55
Arabská jar sa môže skončiť zle   Američania sa pripravujú aj na najhoršie scenáre. Po pádoch diktátorov môže prísť chaos nevídaných rozmerov. Líbyi hrozí dlhý konflikt, boj o palestínsky štát môže oslabiť Izrael aj USA a v egyptských voľbách môžu vyhrať islamisti.
1. Po arabskej jari príde horúca palestínska jeseň
prebraté z:
https://www.sme.sk/c/6060665/arabska-jar-sa-moze-skoncit-zle.html

„Čelíme arabskému prebúdzaniu, aké sme si ani nevedeli predstaviť a takmer nikto to nepredpovedal,“ povedala v rozhovore pre New York (https://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=8883255&ids=7) Times šéfka americkej diplomacia Hillary Clintonová (https://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=8883253&ids=6). A ako napísal americký denník so zmenou arabských lídrov môže Washington (https://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=8883254&ids=7) stratiť vplyv v regióne. Najrizikovejšia je teraz podľa amerického denníka otázka palestínskeho štátu, ktorú Američania v OSN zablokujú. To len nahnevá kedysi tradičných spojencov USA v regióne, akými sú Egypt (https://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=8883256&ids=5) či Turecko.
2. Turci napínajú svaly
Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan sa začal štylizovať ako jeden z najväčších advokátov Palestínčanov. Zminimalizoval diplomatické vzťahy s Izraelom a vyhráža sa, že k do Stredozemného mora pošle svoje vojnové ľode, aby prelomil izraelskú blokádu pásma Gazy.
3. Egyptské voľby
Egypt do Mubarakovho pádu stál plne za mierovou zmluvou s Izraelom. Tá je teraz ohrozená. Izraelčania museli evakuovať svoju ambasádu v Káhire, po tom ako na ňu zaútočili egyptskí radikáli. Dočasná vojenská vláda už vypísala nové voľby na november tohto roka. Môže sa stať, že z nich vzídu víťazne islamisti a obavy o krehký mier na Blízkom východe sa ešte zvýšia.
4. Kaddáfího koniec
Aj po vyhnaní plukovníka Kaddáfího z jeho sídla v Bab Azíziji stále prebiehajú v Líbyii tvrdé boje. Líbyjský diktátor je údajne stále v krajine, kde sa snaží vyvolať gerilovú vojnu proti povstaleckej vláde, ktorú už uznali aj Číňania a Rusi. V tradične kmeňovo rozdelenej krajine, ktorá nemá skúsenosti s demokraciou, môže hroziť dlhodobý konflikt. Jeho výsledok môže mať vplyv na revoltu v Sýrii, kde už teraz volajú tisícky ľudí heslá: Dnes Kaddáfí, zajtra Asad.
5. Revolta proti Asadovi
V jednom si Američania s Turkami predsa len rozumejú. Ankara (https://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=8883250&ids=1) ostro kritizuje represie proti sýrskemu oby〜vateľstvu a sýrskemu režimu Bašara Asada predpovedá koniec. Tomu sa snaží zabrániť Irán, ktorý je najväčší Asadov spojenec a pomáha mu zastaviť čoraz častejšie revolty.
6. Nepredvídateľnosť
„Veci sa hýbu. Američania však neriadia vlak. Len naň reagujú a nikto nevie, kam ide,“ napísali New York Times o arabskej jari. Líbya nemusí byť posledná, Kaddáfího koniec môže nakopnúť revolty v ďalších krajinách ako Bahrajn, Jemen či Maroko.
 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 19. Září 2011, 14:49:33
Vojaci v Jemene zastrelili najmenej 22 protivládnych demonštrantov   SANÁJednotky verné jemenskému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi spustili dnes paľbu do davu protivládnych demonštrantov v metropole Saná. Najmenej 22 ľudí prišlo o život a stovky ďalších utrpeli zranenia.
Ostreľovači rozmiestnení na strechách budov začali strieľať ostrými nábojmi na tisíce účastníkov opozičného zhromaždenia. Desiatky osôb odviedla polícia, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na jemenskú opozíciu.
Protestujúci požadovali odchod prezidenta Sáliha a potrestanie činiteľov, zodpovedných za krvavé potláčanie demonštrácií. Dnešný zásah bol najkrvavejším za niekoľko mesiacov, čo podľa pozorovateľov poukazuje na eskaláciu napätia v dlhodobej politickej kríze v Jemene.
V štvrti Hasaba v jemenskej metropole dnes opäť pokračovali zrážky medzi príslušníkmi prezidentovej republikánskej gardy a stúpencami vplyvného šejka Sádika Ahmara, ktorý sa po vypuknutí protestov postavil proti režimu. Po zotmení sa mesto po náhlom výpadku elektrického prúdu ponorilo do úplnej tmy.Čítajte viac:  https://www.sme.sk/c/6060980/vojaci-v-jemene-zastrelili-najmenej-22-protivladnych-demonstrantov.html (https://www.sme.sk/c/6060980/vojaci-v-jemene-zastrelili-najmenej-22-protivladnych-demonstrantov.html#ixzz1YOzw41Ip)

 
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 27. Září 2011, 15:30:36
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/245739-libyjsti-rebelove-vstoupili-do-syrty-podrezavaji-lidem-hrdla-tvrdi-svedci.html (https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/245739-libyjsti-rebelove-vstoupili-do-syrty-podrezavaji-lidem-hrdla-tvrdi-svedci.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 28. Září 2011, 17:56:49
Zdá sa že "prodemokratickí" demonštranti sú dosť kvalitne vyzbrojení a vyškolení. Musia mať minimálne stinge a ako vieme na obsluhu stingrov treba dobré vyškolenie keď títo mieroví demionštranti zostrejulú bojové lietadlá.
https://www.sme.sk/c/6074768/clenovia-kmenov-zostrelili-v-jemene-armadne-lietadlo.html (https://www.sme.sk/c/6074768/clenovia-kmenov-zostrelili-v-jemene-armadne-lietadlo.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Říjen 2011, 08:35:31
Hezky to načechral "Czech PM" ve Washingtonu... ::)
 
https://www.eju.org/news/world/czech-pm-warns-increased-iranian-influence-after-arab-spring (https://www.eju.org/news/world/czech-pm-warns-increased-iranian-influence-after-arab-spring)
 
Myslím, že si nechám patentovat trakař.... :P
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 26. Září 2012, 14:59:29
Božie mlyny melú pomaly ale isto Linka:

https://www.sme.sk/c/6546733/mladika-ktory-zajal-kaddafiho-uniesli-a-zabili.html (https://www.sme.sk/c/6546733/mladika-ktory-zajal-kaddafiho-uniesli-a-zabili.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 29. Leden 2013, 14:48:49
Súčastne k súčastným nepokojom v Egypte proti prezidentovi Mursím.
Ľudské dejiny postupujú v cykloch a cyklicky sa opakujú.
Mursího v Egypte isto zvrhne krvavá revolúcia. v Egypte bude druhá revolúcia, V dejinách sa to stáva. Vo Francúzku tiež po 1. revolúcii nasledovala 2-há jakobínska. Aj V Rusku po 1. revolúcii keď zosadili cára nasledovala 2-há revolúcia boľševikov proti menševikom a eserom.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: santos kdy 30. Leden 2013, 10:24:43
No keď sa začne  mela v Egypte cca okolo 70 milionov ľudí tak to Lýbia alebo Sýria je oproti tomu len obyčajná Švejkovina.
Bude to tvrdé, prosto hrozné.
Na tento piatok sú zvolané obrovské manifestácie.

https://www.sme.sk/c/6683925/proti-egyptskemu-prezidentovi-sa-postavili-muzi-v-ciernych-maskach.html (https://www.sme.sk/c/6683925/proti-egyptskemu-prezidentovi-sa-postavili-muzi-v-ciernych-maskach.html)
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: Talmid kdy 30. Leden 2013, 16:32:19
a o co, že to jsou tzv. "liberálové" tj. sekularisti, kterým došla trpělivost. Jsou samostatní, myšlenkově spadají pod opozici, vznikly na internetu a dost možná je ani nikdo neplatí.
Název: Re:Egypt a Tunis
Přispěvatel: cogavec kdy 30. Září 2016, 01:41:53
nicméně,mé rychlé reakce na BHL (a tudíž i špatné) je třeba doplnit dvěma údaji: BHL bezvýhradně podporuje Sarkózyho, a dopis 61 zástupců libyjskch kmenů sice není falzem, ale vypovídá pouze o situaci v Kyrenajce. Tripolsko podporuje stav, jaký zatím je, možná také proto, že blízkost zemí (Burkina Faso, Guinea) dává tušit, že podpora tamních prezidentů Kaddáfímu prosakuje na sever, do Libye. BHL by měl být upřímný (alespoň sám k sobě) a přiznat si, že jeho  první "vědecká práce o levici v Bangladéši" skončila tím, že ho, revolucionáře pařížských brigád roku 68., levice bengálská vyhostila postrkem ze zrodivšího se státu...což by nebylo nic neobvyklého, kdyby o čtyřicet let později neorganizoval politické hnutí v Benghází. Správně řekl de Villepin:" s Kaddáfím stojí a padá současný francouzský prezident, který se pustil do podivné soukromé války.."


Francouzi v libyjské krizi záměrně zhatili možnost vzniku společné panafrické měny,pro kterou měl Muamar K. vyčleněno 143 t zlata a obdobné množství ve stříbře.Sledovali i jiné cíle,uniklý email:


httpss://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/12659 (http://httpss://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/12659)