fórum komunity Eretz
Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 17. Července 2011, 07:51:59
-
Čtrnáctý světový šampionát ve vodních sportech, tedy nejen v plavání (World Aquatics Championships), se konal od 16. do 31. července 2011 v Šanghaji na východním pobřeží kontinentální Číny.
Izraelská účast v jednotlivých odvětvích
Skoky do vody
Bez izraelské účasti
Vodní pólo
Bez izraelské účasti
Plavání v bazénu
Muži
Gal Nevo
Jakov-Jan Toumarkin
Jonatan Kopelev
Guy Barnea
Nimrod Šapira Bar-Or
Ženy
Amit Ivryová
Anna Volchkovová
Dálkové plavání
Muži: Juval Safra
Synchronizované plavání
Inna Joffeová
Anastasia Glouškovová
Jevgenia Tetelbaumová
*
VÝSLEDKY - synchronizované plavání
17/07/2011
Jednotlivkyně - kvalifikace technického programu
A. Glouškovová ... skončila na 10.-11. místě, o které se podělila s Američankou Killmanovou. Je to první úspěch na šampionátu, neboť Anastasia postoupila do finálového závodu mezi 12 nejlepších. Dodejme, že z 33 hodnocených plavkyň.
Její výsledky v kvalifikaci:
Provedení ... 44,000/Celkový dojem ... 43,700/Součet ... 87,700 bodů;
Jednotlivkyně - finále technického programu
A. Glouškovová
Provedení ... 43,900/Celkový dojem ... 43,600/Součet ... 87,500 bodů;
Anastasia skončila na 10. místě (z 12 finalistek);
Dvojice - kvalifikace technického programu
A. Glouškovová/I. Joffeová (náhradnice J. Tetelbaumová)
Provedení ... 43,600/Celkový dojem ... 42,400/Součet ... 86,000 bodů.
Izraelská děvčata sice skončila na pěkném 14. místě z 42 účastnic, ale do dvanáctičlenného finálového závodu nepostoupila.
---
19/07/2011
Dvojice - kvalifikace volného programu
A. Glouškovová/I. Joffeová (náhradnice J. Tetelbaumová)
Technické provedení ... 42,630/Umělecký dojem ... 42,210/Součet ... 84,840 b.
Celkově ... 18. místo z 43 zúčastněných dvojic; do finálového závodu izraelská děvčata nepostoupila.
---
20/07/2011
Jednotlivkyně - kvalifikace volného programu
Anastasia Glouškovová
Technické provedení ... 43,040/Umělecký dojem ... 42,950/Součet ... 85,990
Anastasia se umístila na 11. pozici (z 32 hodnocených) a postoupila do dvanáctičlenného finále.
Jednotlivkyně - finále volného programu
Anastasia Glouškovová
Technické provedení ... 43,120/Umělecký dojem ... 43, 480/Součet ... 86,600
Anastasia si oproti kvalifikaci o jedno místo polepšila a ve dvanáctičlenném finále skončila na 10. místě.
*
VÝSLEDKY - dálkové plavání
20/07/2011
Muži - 10 km
Juval Safra
Čas ... 1:58:48,3 hod/Ztráta na vítěze ... 4:23,6 min/Celkové umístění ... 37. posice z 62, kteří závod dokončili;
22/07/2011
Muži - 5 km
Juval Safra
Čas ... 56:34,2 min/Ztráta na vítěze ... 17,1 sec/Celková pozice ... skvělé 18. místo z 50 hodnocených plavců;
*
VÝSLEDKY - plavání (od 24. 07. 2011)
50m
Znak - muži
Guy Barnea - rozplavba 4
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 25,18 sec ... 7. místo - postup do semifinále
Výsledek v semifinále: Čas ještě lepší než v rozplavbě ... 25,09 sec - postup do finále
Výsledek ve finále: Čas 25,01 sec, stejně jako Američan Nicholas Thoman, spolu obsadili 6. místo.
Znak - ženy
Anna Volchkovová - rozplavba 3
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 30,59 sec ... 44. místo z padesáti sedmi, do semifinále nepostoupila;
Motýlek - ženy
Amit Ivryová - rozplavba 6
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 26,83 ... 16. místo -postoupila do šestnáctičlenného semifinále
Výsledek v semifinále: Čas 26,79 ... poslední místo, do finále nepostoupila
---
100 m
Volný způsob - muži
Nimrod Šapira Bar-Or - rozplavba 11
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 49,41 sec ... 35. misto ze sto pěti, do semifinále nepostoupil;
Znak - muži
Guy Barnea - rozplavba 4
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 54,43 sec, šestnácté místo spolu se Sunem (k. Čína) - do semifinále postoupil pouze jako náhradník, protože ve vzájemném měření sil se Sunem zaplaval čas 55,12 sec a soupeř byl o setinu sekundy rychejší; v semifinále Guy jako náhradník šanci už nedostal;
Jonatan Kopelev - rozplavba 5
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 54,90 sec, 25. místo z padesáti, do semifinále nepostoupil;
Znak - ženy
Anna Volchkovová- rozplavba 2
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 1:03,13 min, 34. místo z padesátí tří. do semifinále nepostoupila;
Prsa - muži
Gal Nevo - rozplavba 4
Pozn.: K této rozplavbě viz příspěvek na blogu moderátora sekce ZDE
(https://stejskal.bigbloger.lidovky.cz/c/202086/Plavecke-MS-Iran-opet-nezklamal.html)Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 1:02,32 min, 45. místo z 81 hodnocených, do semifinále se nekvalifikoval;
Motýlek - ženy
Amit Ivryová - rozplavba 5
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 59,56 sec, 24. místo ze čtyřiceti sedmi, do semifinále nepostoupila;
---
200 m
Volný způsob - muži
Nimrod Šapira Bar-Or - rozplavba 5
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 1:48,11 min ... 12. místo - Nimrod postoupil do šestnáctičlenného semifinále;
Výsledek v semifinále: Čas 1:48,59 min, předposlední, 15. místo, do finále nepostoupil;
Znak - muži
Jakov-Jan Toumarkin - rozplavba 3
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 1:58,21 min - nový izraelský národní rekord ... 11. místo znamená postup do šestnáctičlenného semifinále.
Výsledek semifinále: Čas horší než v rozplavbách, 1:59,92 min, znamenal poslední místo.
Znak - ženy
Anna Volchkovová - rozplavba 2
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 2:13,99 min ... 25. místo z třiceti devíti, do semifinále nepostoupila, nicméně vytvořila nový národní rekord na této trati.
Motýlek - muži
Gal Nevo - rozplavba 2
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 1:59,68 min ... 27. místo ze čtyřiceti, do semifinále nepostoupil;
Polohový závod - muži
Gal Nevo - rozplavba 6
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 1:59,98 min ... 15. místo - postup do šestnáctičlenného semifinále;
Výsledek v semifinále: Čas 1:59,67 ... 11. místo - do osmičlenného finále nepostoupil;
---
400 m
Volný způsob - muži
Gal Nevo - rozplavba 5
Celkový výsledek v rozplavbách: Čas 4:25,96 min ... 23. místo z třiceti čtyř startujících, bojovalo se o osm míst ve finále, kam se ovšem Gal nekvalifikoval. Upřímně: Od této disciplíny očekával víc. (V Říme 2009 vytvořil na této trati izraelský rekord 4:11,51 min).
---
Pozn.: Ačkoli šanghajský šampionát je také kvalifikací na letní olympijské hry 2012, tuto záležitost v rámci tohoto tématu sledovat nebudeme a k tomu, kdo z izraelských plavců bude v Londýně 2012 reprezentovat se vrátíme, budeme-li živi a zdrávi, až na příslušné stránce věnované nadcházejícím OH.
---
Shrnutí:
Izraelská stopa na šampionátu - dva nové národní rekordy, šestkrát postup do semifinále, třikrát postup do finále, bez medaile.
**