fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 19. Října 2011, 21:15:41

Název: FOTBAL: ME "17" a ME "19" PRO ROK 2012 (k)
Přispěvatel: mrstejskal kdy 19. Října 2011, 21:15:41
ME "17" - kvalifikace
Evropský fotbalový šampionát hráčů do 17 let pořádá  v roce 2012 Slovinsko. Izrael byl ve dnech 12. až 17. října 2011 hostitelem kvalifikační skupiny č. 13, v níž jeho reprezentace také účinkovala. Žel, s nevalným výsledkem.

Hrálo se na stadionech  Rišon le Cionu a Bat Jamu.

Výsledky Izraele v kvalifikaci:
Řecko - Izrael ... 4:1
Izrael - Švýcarsko ... 3:2
Island - Izrael ... 1:0

Konečná tabulka kvalifikační skupiny č. 13:
1. Island ... 6 bodů - postoupil do nadstavbové části kvalifikace (Elite Round)
2. Švýcarsko ... 4 b. (GD +3) - postoupilo do Elite Round
3. Řecko ... 4 (+2) - postoupilo do Elite Round
4. Izrael ... 3 body - vyřazen

---
ME "19" - kvalifikace
Evropské mistrovství fotbalistů do 19 let bude hostit v roce 2012 Estonsko. Izrael hraje v páté kvalifikační skupině, jejímž je současně pořadatelem. Vybrány pro ni byly stadiony v Bat Jamu a Rišon le Cionu (podobně jako v případě "izraelské" skupiny pro ME sedmnáctek), aby se nakonec ukázalo, ledacos je do jisté míry jinak.

Program skupiny č. 5:
08/11/2011
Srbsko - Litva ... 0:0 - hráno v Bat Jamu
ČR - Izrael ... 1:2
Skóre otevřel  v 19. minutě Kunc a Češi vedli 1:0. Vše se změnilo v závěru prvního poločasu. Nejprve ve 41. mínutě srovnal Ben Azubel a v nastaveném čase Omer Nachmani proměnil penaltu. Mladí Izraelci se ujali vedení 2:1 a tento stav po bezbrankové druhé polovině zápasu se nezměnil. Hrálo se v Herzliji.

Důležitý údaj - kdo postupuje. První dva z každé skupiny a  nejlepší tým z třetího místa. Do pozice na třetím místě v každé skupině se započítávají pouze výsledky proti soupeřům na prvním a druhém místě tabulky dané soutěže.

Tabulka po prvním hracím dnu vypadá následovně:
1. Izrael ... 3 body
2.-3. místo ... Srbsko a Litva ... po 1 bodu
4. ČR ... zatím bez bodu

10/11/2011
Srbsko - Izrael ... 1:0 (hráno v Herzliji)

ČR - Srbsko ... 1:0 (hráno v Bar Jamu)
Izrael - Litva ... 2:2 (hráno v Herzliji)
Závěrečné dva duely přinesly konečné umístění tabulce - a částečné rozhodnutí o tom, kdo z této skupiny postoupí do další části - elitní kvalifikace. Pro Izrael byl jeho duel s Litvou infarktovým zápasem s ne příliš dobrým koncem.

Ale popořádku. Češi vítězstvím nad Srby vybojovali další tři body a s třemi z předchozí části kvalifikace jich mají šest, což znamená  postup do Elite Round. Kdyby izraelská devátenáctka porazila Litvu, měla by také šest bodů a jistotu postupu v kapse. Přitom toto vítězství nebylo daleko:

Skóre sice otevřel v nastavení první půle Litevec Kapustas, do šaten šel tedy izarel s nevýhodou v podobě stavu 0:1, ale v 60. minutě druhé poločasu nejprve Hajtham Halabi srovnal na 1:1 a těsně před koncem zápasu, v 87. minutě, zvýšil Šahar Hirš na veledůležitých 2:1. Pak už jen stačilo výhodu udržet a Elite Round by byla nejen snem, ale jistotou.  Míč je ovšem kulatý a tak se stalo to, co zapůsobilo jako studená sprcha. V 90. minutě vyrovnal za hosty Jefišovas na konečný stav 2:2. Litevci tím kromě sebevědomí nic nezískali, zato izraelské reprezentaci zančně zkomplikovali vysněný postup, jak ukazuje konečné pořadí:

1. ČR ... 6 bodů
2. Srbsko ... 4
3. Izrael ... 4 body - Izralci a Srbové mají stejné skóre, stejný počet vstřelených branek; proto Srby posunul na postupovou příčku lepší výsledek vzájemného zápasu;
4. Litva ... 2 body

Navzdory tomu Izrael dnes, kdy je psán tento příspěvek (14. 11. 2011) není zcela bez šancí. Mezi týmy, které se umístily na třetím místě je se čtyřmi body první. Což znamená, že by postoupil - kdyby ovšem byly zápasy ve všech skupinách dokončeny. Tak tomu ale, žel,  není. Izraelskou pozici by ještě mohly ohrozit výsledky v 9. skupině, kterou hostí  Eskisehir na severozápadě asijské části Turecka, a která  se bude dohrávat 16. 11. 2011. Na pořadu jsou utkání Turecko (zatím 4 body a GD +3) vs Polsko (3 body) a Lucembursko (bez bodu a bez šance na postup) vs Gruzie (4 body, GD +2).

Ve hře je tedy několik neznámých, a tak vyčkejme do skončení fotbalového programu skupiny 9. Jisté je jedno: že o postupovém osudu Izraele se už nerozhoduje doma, ale v Turecku.

Aktualizace/16. 11. 2011
Jak to tedy v Turecku dopadlo? Příznivě. Hostitelé skupiny remizovali 2:2 s Poláky a Lucembursko podlehlo Gruzii 0:2. To znamená, že Izrael z týmů, které skončily v tabulce třetí,  zůstává na nejvyšší příčce - a postoupil do Elitní kvalifikace.