fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Náměty ohledně podoby tohoto fóra => Téma založeno: Vader kdy 10. Duben 2007, 20:40:41

Název: Biblicky software
Přispěvatel: Vader kdy 10. Duben 2007, 20:40:41
No, rozhodne nemuzu tvrdit, ze je mam rad oba, to ne, ale muzu tvrdit, ze mam rad jich, ze to tak promptne opravili  ;)
BTW zkouseli nekdy software DAVAR ? Je to IMHO  o hodne lepsi nez Theophilos, je to narozdil od BibleWorks totalne free a je to relativne male. Pokud nemaj tistenou Hebraicu, tohle by jim mohlo pomoct i ve studiu Bible, ne jen pro orientaci ve jmenech (ve kterych je za tech par tisic let chaozz jak v Babylone)
Název: Biblicky software
Přispěvatel: Scooolie kdy 10. Duben 2007, 20:47:12
Rádo se stalo. Nerad jich uvádím do náboženských rozpaků, byť neúmyslně  :)

Davar i Theophilios mám doma. Teď mi přišlo avízo na Davar 3.0. Ty jsi říkal, že se s tvůrci nějak znáš. Jestli máš chuť, můžeme udělat vzájemnou reklamu...

Jinak z webových aplikací mám docela rád https://www.biblenet.cz/bible/index.php (https://www.biblenet.cz/bible/index.php) - pro nich je docela uživatelsky přívětivé, že tam je oddělen SZ a NZ (když tedy použiji křesťanskou terminologii).
Název: Biblicky software
Přispěvatel: Vader kdy 10. Duben 2007, 20:51:41
Hlavni autor Davaru, pan Planeta, se ode mne zatim dostal jen ke slibu, ze ho navstivim. Vzdycky mi to zhati bud zdravi, nebo prehrsle prace. Nechci k nemu jit s prazdnou, kdyz uz Davar 2 i 3 pouzivam, chci ho podporit. Coz me vede k uvaze, ze az bude Eretz bohaty, mohl by krome reklam ci recenze nabidnout (treba i jednorazove) i nejakou tu odmenu za drinu.
Název: Biblicky software
Přispěvatel: Jicchak kdy 10. Duben 2007, 22:47:23
Upozorňuji na responsa a dbs a další programy kde jsou na disku tisíce knih.
Název: Biblicky software
Přispěvatel: Vader kdy 11. Duben 2007, 08:56:14
Pokud jsem se dival spravne, tak DBS stoji  v zavislosti na verzi az $700. Na to bohuzel opravdu nemam. Takze prozatim zustanu u Davar3. Je to sice "jenom" nastroj pro praci s Bibli, ale rekl bych, ze uz se limitne blizi profesionalite.
Název: Biblicky software
Přispěvatel: Scooolie kdy 11. Duben 2007, 10:49:14
Coz me vede k uvaze, ze az bude Eretz bohaty, mohl by krome reklam ci recenze nabidnout (treba i jednorazove) i nejakou tu odmenu za drinu.

Tenhle nápad se mi líbí také. I ve vztahu k řadě lidí, co sem pravidelně či nepravidelně píší. Až (pokud) na to jednou bude, tak se rozhodně těším na to, že budeme moci spolutvůrcům přispět na letenky nebo na studium v HolyLandu. Ne sice miliony, ale ono třeba i 100 USD se hodí - jsou-li...
Název: Biblicky software
Přispěvatel: Vader kdy 11. Duben 2007, 14:38:12
Amen amen
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: Avniela kdy 3. Prosinec 2007, 18:34:19
Nevíte někdo o nějaké konkordanci k tanachu v hebrejštině?
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: Vader kdy 3. Prosinec 2007, 18:43:12
To, mila Avnielo, bohuzel nevim, tedy alespon ne v tistene podobe. Nicmene pokud otazku rozsirim, pak opet doporucim genialni software DAVAR (odkaz na DAVAR3 i starsi verze je na hlavni strance Eretzu), kter7 je v podstate all-in-one. Vzhledem k tomu, ze tistenou mam k dispozici pouze konkordanci Svedku ***, pouzivam DAVAR pro hledani a porovnavani ve vsech modulech.
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: Avniela kdy 3. Prosinec 2007, 19:21:21
Tištěnou mám od Gerharda Lisowskeho - zakoupeno v České biblické společnosti. Má ale, sice hezké, ale dost špatně čitelné písmo. Jsem ale samozřejmě ráda, že ji vůbec mám. Myslela jsem spíš na netu. Nevíte jak by se to řeklo hebrejsky? Myslím to slovo konkordance. Davar mám, tu starší verzi. Hanba mě tříská, že ho tak málo používám, tak jsem se honem koukla, ale že by tam byla přímo konkordance se mi nezdá (anglicky psaným stránkám se vyhýbám). Davar totiž jako slovník používám jen občas, dost jsem zvyklá na slovensko-hebrejský slovník od p.Trabalky, který považuju za svůj poklad. Je dost obsažný. Je ale pravda, že je škoda Davar více nevyužívat.
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: Vader kdy 3. Prosinec 2007, 19:28:00
Mel sem na mysli funkci vyhledavani, tak zastane konkordanci dobre. Je fakt, ze si musite najit presny tvar nebo jen koren hebrejskeho slova, ale slovnik Falco (obsazeny v Davar3) je dosti obsahly. Z hebrejskych modulu mam nejradeji ten, ktery oddeluje predpony a pripony a zduraznuje tak koren slova.
Jinak hebrejsky by to melo byt (bez zaruky na neomylnost) ???????????
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: Avniela kdy 3. Prosinec 2007, 19:55:39
Výborně, je to tak. Hned ten první odkaz vypadá opravdu jako konkordance. (To hledané slovo je tučně, tak se trochu orientuju - hebrejsky umím jen o málo líp než anglicky, tedy maličko). Děkuji velmi. Mimochodem ten první odkaz je na www.snopi.com (https://www.snopi.com) a tam mají skvělou cvičebnici hebrejského písma on-line. Jednoduché a rychlé učení základních znaků - tedy písmenek.
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: myroch kdy 4. Prosinec 2007, 14:10:11
????
wow, dokonce je tam i nástroj na výuku psaní na hebrejské klávesnici, to se hodí :)

?????
Název: Re: Biblicky software
Přispěvatel: Avniela kdy 4. Prosinec 2007, 16:13:50
Díky za úpravu odkazu. Napíšu ještě detailnější odkaz do sekce Hebrejština.