fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 9. Července 2010, 22:09:01

Název: WINDSURFING 2010: ME A MS (k)
Přispěvatel: mrstejskal kdy 9. Července 2010, 22:09:01
Evropský šampionát

Konal se v polských Sopotech ve dnech 2. až 9. července 2010. Na něm se ve skvělé formě představil Šahar Cubari, bronzový medailista z olympijských her  2008 a ze světového šampionátu konaném v témže roce na Novém Zélandu.

Loni (2009) zvítězil ve své kategorii RS:X na evropském mistrovství  u břehů Tel Avivu a letos v Sopotech si triumf zopakoval. Do Izraele se vrátil se zlatou medailí.

---
Šahar Cubari - ZLATO pro Izrael
---

Dle sportovní stránky serveru Haarec.com za ni obdrží 50 tisíc NIS, ovšem polovina této částky náleží jeho trenérovi.

*

Umístění dalších izraelských účastníků dle webu závodu:

Muži:
10. místo - Nimrod Mašiah ... skóre 85 (Cubari měl 27)
18. místo - Šlomi Ayoubi ... 130
29. místo - Ron Asulin ... 184
Celkem závodníků ... 32

Ženy
16. místo ... Maajan Davidovičoví ... 161
20. Lee Korzicová ... 183 - dobré umístění vzhledem k tomu, že ve čt 8/7 měla kolizi s pádem do vody a do zbývajících závodů nenastoupila;
24. místo ... Lior Šimoniová ... 215
34. místo ... Nican Maajanová ... 304
Cekem závodnic ... 41

**

Psáno 5. 9. 2010
Mistrovství světa ve třídě RS:X

Konal se v dánském Kerteminde od 27. 8. do 5. 9. 2010.  Izrael šampionát obeslal pěti surfaři a pěti surfařkami, koučem byl Gal Friedman. Nejúspěšnější byl Nimrod Mašiah, který získal třetí místo ve zlaté skupině, což znamenalo bronzovou medaili. Zařadil se tak po bok Gala Fridmana a Amita Inbara, kteří jediní mají ve sbírce  více než jednu medaili z mistrovství světa.

---
Nimrod Mašiah - bronz pro Izrael
---

Body Mašiaha v jednotlivých jízdách:
7 - 12 - 2 - 1 - 6 - 3 - 5 - 3 - (22) - 12 ... celkem 51 bodů

Do zlaté skupiny (57 účastníků) se po kvalifikační fázi dostali dále Šahar Cubari, jehož 17. místo je zklamáním, Šlomi Ajoubi (49. místo) a Liran Machlev (51. místo).

Z izraelských surfařek byla v Dánsku nejlepší Lee Korzicová.  Ve zlaté skupině skončila celkově šestá z 33. účastnic.

---
Lee Korzicová - 6. místo
---

Body Korzitcové v jednotlivých jízdách:
3 - 5 - 3 - 16 - 10 - 4 - 2 - (22) - 16 ... celkem 59 bodů

Do zlaté skupiny se kvalifikovala ještě Maajan Davidovičová, která skončila na celkovém 29. místě. Poslední bodovanou  závodnicí byla Nican Maajanová. Ve stříbrné skupině skončila třicátá první z 33 závodnic.

*

Předolympijský doslov

Pohled na tyto a také předchozí výsledky v uplynulých dvou letech jsou nejen oku lahodící. Tedy pokud patříme mezi  fandy izraelského sportu. Současně představují  podhoubí pro rodící se  spor mezi dvěma nejlepšími surfaři. Řeč je o Cubarim na jedné a Mašiahovi na druhé straně a jejich účasti na letních olympijských hrách v Lodýně (resp. na surfařském závodišti ve Weymouthu). Do letních her je sice relativně daleko, nicméně olympijská pravidla vytvářejí jiskření už teď. Jde o to, že ve třídě RS:X, kterou oba Izraelci jezdí,  bude moci být každá země reprezentována pouze jedním závodníkem. Koho vybrat, když oba jsou na tom výkonnostně velmi dobře - a oba mají šanci vrátit se s medailí? Toť otázka.

Mnohé naznačí šampionáty v příštím roce, zejména mistrovství světa. Napoví především izraelskému olympijskému výboru, který bude muset nakonec rozhodnout.  Cubari, nebo Mašiah?  Ano, o to teď v izraelském vrcholovém windsurfingu běží. Spíše menší a útlý, čtyřiadvacetiletý  Šahar, nebo vysoký a svalnatý, o dva roky mladší  Nimrod?  Odpověď: Záležet bude - samozřejmě - především na nich. Na druhou stranu ale ... nebude právě kvůli prestižní  bitvě těchto  dvou velikánů sledování špičkového izraelského windsurfingu zajímavější? Myslíte-li si,  že ano, pak "víteje na palubě".