fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Politika v Zemi Izrael => Téma založeno: gvodrazka kdy 4. Března 2009, 08:48:39

Název: Hillary Rodham Clinton v Izraeli
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Března 2009, 08:48:39
"Izrael nemůže tolerovat nukleární Írán" řekl Olmert při příležitosti návštěvy minystryně zahraničí U.S.A. "... a já jsem slyšel presidenta Obamu resolutně protestovat proti nukleárnímu Íránu."

K dnešním zprávám Jerusalem Online: dvě pusinky pro Hillary – no řekněte, nebyl Šimon neodolatelný?  ;) Jeho šmajchl je velmi roztomilý… ידידים ותיקים: jedidim vatikim - jak je nazval deník Hajom. Šimon skutečně hýřil dobrou náladou. I na ostatních fotkách na stránkách světového tisku jakoby omládl. :D

Název: Re: Hillary Rodham Clinton v Izraeli
Přispěvatel: zoom kdy 4. Března 2009, 10:29:28
Jako by jste to nevěděl, SImon bude v politice, dokud nenastane mir, takže navěky. Ale na svůj věk je opravdu perfektní i v projevech. Škoda jen, že opustil manželku.
Název: Re: Hillary Rodham Clinton v Izraeli
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Března 2009, 14:15:19
 :)

Škoda jen, že opustil manželku. To říká kdo: on, nebo manželka? ;D

Ještě bych k pilotnímu článku "USA obnovují vztahy se Sýrií"  od Cvi Ben Gedalyahu doplnil, že Hillary mimo jiné připomněla obnovení u.s. – syrských rozhovorů. U.S. administrativa vysílá dva experty, viz

https://www.newsru.co.il/mideast/04mar2009/2jews_108.html

Z těchto podrobností se dovídáme, že se jedná o našince, kteří jsou sice specialisty na vztahy U.S.A. - Blízký východ, ale jaksi mi u nich chybí zkušenosti ve vztazích Izrael – Blízký východ. Předpokládám, že budou svůj postup konzultovat i s Izraelem. ;)

Název: Re: Hillary Rodham Clinton v Izraeli
Přispěvatel: zoom kdy 4. Března 2009, 14:24:33
No když jsme u toho bulváru, manželka řekla, že nechce aby se nadále zabýval politikou a on chtěl. Takže každý zůstal při svém, manželka v bytě v Tel Avivu. A Šimon v prezidentské rezidenci v Jeruzalémě.
Jinak co se týká těch dvou expertů, obávám se, že to nebude tak jednoduché. Oni mohou být mírotvorně-krasodušně demokraticky naladění a pochopitelně v tom tkví jisté nebezpečí, vezmeme-li v úvahu, kdo je partner pro jednání.
Název: Re: Hillary Rodham Clinton v Izraeli
Přispěvatel: gvodrazka kdy 4. Března 2009, 14:58:55
 ;D

To je právě to, co jsem se snažil naznačit. Ale doufám, že ač sebevětší experti, nebudou snad dělat "účet bez hostinského"... ;D