Autor Téma: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut  (Přečteno 66473 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #25 kdy: 1. Listopadu 2009, 18:58:18 »
Eva to správně pochopila, i člověk, jehož názory se mi nelíbí má právo na to je vyjádřit. To se učíme už v Talmudu, že petachya  ;D

Každý má podle Talmudu právo vyjádřit se, když ale názor neodpovídá hlavnímu názorovému proudu, může to skončit až exkomunikací jako třeba v případě Eliezera ben Hyrkana nebo Gamaliela II ;D  >:D  ;D
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #26 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:01:57 »
Eva to správně pochopila, i člověk, jehož názory se mi nelíbí má právo na to je vyjádřit. To se učíme už v Talmudu, že petachya  ;D

Každý má podle Talmudu právo vyjádřit se, když ale názor neodpovídá hlavnímu názorovému proudu, může to skončit až exkomunikací jako třeba v případě Eliezera ben Hyrkana nebo Gamaliela II ;D  >:D  ;D

Kde byl Eli’ezer ben Horkenos a Gamli’el II. exkomunikován?

Eliezer byl poslán k šípku stím, aby na podporu svého tvrzení povolával zázraky (což by se zrovna tobě mohlo líbit) a zrovna Gamliel II. ho odstranil ze Sanhedrinu (kvůli kalendáři), ale nebyl exkomunikován, jako třeba B. Spinoza - minimálně se k němu dnešní židovství zná a jeho názory zůstaly zachovány v Mišně. A Gamliel byl na krátkou dobu odvolán z úřadu nasiho, protože se choval hloupě a urážel Jehošuu ben Chananju. Po krátkém intermezzu Elazara (ohóó...  ;) ) ben Azarji se do úřadu vrátil.
« Poslední změna: 1. Listopadu 2009, 19:08:37 od Elazar »

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #27 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:11:40 »
Protože jsem úspěšně absolvoval základní školu (i když už hodně dávno), tak dokážu posoudit, že třeba detailní popis nebe a pekla včetně rozměrů obsažený v Talmudu je úplná pitomost, a že autor byl buď duševně chorý, nebo obelhával své souvěrce.


Duševně chorý je ten, kdo za duševně choré označuje lidi žijící v 6. století, za to, že si mysleli to, co si mysleli. Ty by sis to v té době myslel taky.



Naopak, chápu pověrčivost a nevzdělanost některých autorů, ale tento případ je typickou ukázkou LŽI nebo duševní choroby, nejedná se o pověru či nevzdělanost!
Autor byl buď duševně chorý, a opravdu věřil, že byl v nebi a pekle, které pak ve svém pominutí měřil, to by bylo lepší vysvětlení, NEBO vědomě lhal o své návštěvě nebe a pekla, i o rozměrech nebe a pekla. Nebo lhali, ti kteří tuto lež citovali! Tuto lež nelze omlouvat 6 stoletím.
Já nenapadám ty, kteří v tuto lež věřili, oni věřili autoritě, a slepě přijali vše co autorita tvrdila, ja napadám autora lži!
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #28 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:18:02 »
Protože jsem úspěšně absolvoval základní školu (i když už hodně dávno), tak dokážu posoudit, že třeba detailní popis nebe a pekla včetně rozměrů obsažený v Talmudu je úplná pitomost, a že autor byl buď duševně chorý, nebo obelhával své souvěrce.


Duševně chorý je ten, kdo za duševně choré označuje lidi žijící v 6. století, za to, že si mysleli to, co si mysleli. Ty by sis to v té době myslel taky.



tento případ je typickou ukázkou LŽI nebo duševní choroby, nejedná se o pověru či nevzdělanost!

Jak to víš?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #29 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:25:23 »
Eva to správně pochopila, i člověk, jehož názory se mi nelíbí má právo na to je vyjádřit. To se učíme už v Talmudu, že petachya  ;D

Každý má podle Talmudu právo vyjádřit se, když ale názor neodpovídá hlavnímu názorovému proudu, může to skončit až exkomunikací jako třeba v případě Eliezera ben Hyrkana nebo Gamaliela II ;D  >:D  ;D

Kde byl Eli’ezer ben Horkenos a Gamli’el II. exkomunikován?

Eliezer byl poslán k šípku stím, aby na podporu svého tvrzení povolával zázraky (což by se zrovna tobě mohlo líbit) a zrovna Gamliel II. ho odstranil ze Sanhedrinu (kvůli kalendáři), ale nebyl exkomunikován, jako třeba B. Spinoza - minimálně se k němu dnešní židovství zná a jeho názory zůstaly zachovány v Mišně. A Gamliel byl na krátkou dobu odvolán z úřadu nasiho, protože se choval hloupě a urážel Jehošuu ben Chananju. Po krátkém intermezzu Elazara (ohóó...  ;) ) ben Azarji se do úřadu vrátil.

Nebyl to náhodou Gamaliel II, který byl dočasně exkomunikován za stanovení svátků podle přímého pozorování Měsíce, tedy za užití konkurenčního a nepřátelského saducejského systému?
A Eliezer ben Hyrkanos trvale za nesouhlas ve věci rituální nečistoty nedostavěné lodi, a to i přes předložené důkazy?
Ale dějiny píšou vítězové, a tak jsou za oficiální považovány jejich názory, oni jsou ti správní, spravedliví a čestní hoši.

Ale ať už to bylo podle mé, nebo vaší verze, je to typická ukázka talmudické tolerance k jiným názorům  ;D
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #30 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:28:11 »
Ale ať už to bylo podle mé, nebo vaší verze, je to typická ukázka talmudické tolerance k jiným názorům  ;D

To rozhodně, souhlasím. Talmud ani Mišna v té době sice fyzicky neexistovaly, ale když byly později zapsány, zanechaly nám názory obou protistran.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #31 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:29:12 »
Protože jsem úspěšně absolvoval základní školu (i když už hodně dávno), tak dokážu posoudit, že třeba detailní popis nebe a pekla včetně rozměrů obsažený v Talmudu je úplná pitomost, a že autor byl buď duševně chorý, nebo obelhával své souvěrce.


Duševně chorý je ten, kdo za duševně choré označuje lidi žijící v 6. století, za to, že si mysleli to, co si mysleli. Ty by sis to v té době myslel taky.




tento případ je typickou ukázkou LŽI nebo duševní choroby, nejedná se o pověru či nevzdělanost!

Jak to víš?

Pověra nebo nevzdělanost by to byla, kdyby netvrdil, že v nebi a pekle osobně byl, a že nebe a peklo měřil!
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #32 kdy: 1. Listopadu 2009, 19:31:53 »
Ale ať už to bylo podle mé, nebo vaší verze, je to typická ukázka talmudické tolerance k jiným názorům  ;D

To rozhodně, souhlasím. Talmud ani Mišna v té době sice fyzicky neexistovaly, ale když byly později zapsány, zanechaly nám názory obou protistran.

Ale už ne informace o ceně za ten nesprávný názor  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #33 kdy: 1. Listopadu 2009, 22:59:09 »
Pověra nebo nevzdělanost by to byla, kdyby netvrdil, že v nebi a pekle osobně byl, a že nebe a peklo měřil!

Mám kompromisní řešení:
Co když v nebi a pekle skutečně byl a prostě to jen nesprávně změřil (neb všichni jsme lidé omylní), resp. nesprávně si zapamatoval, co změřil (neb všichni jsme jen lidé omylní) a pak v dobré víře to prostě ostatním sdělil?  ;)

A propo: Bez toho, že bych chtěl tvrdit, že ty rozměry jsou dobře - podle čeho se soudí, že jsou špatně?  ;)

achab

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #34 kdy: 2. Listopadu 2009, 02:07:41 »
be*H

 /1/Petachjahu. A chcete vůbec umět číst talmud ?
/2/ A lašon ha-ra (coby kategorie definovaná Chofec chajim) to pochopitelně je.
Gut woch

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #35 kdy: 2. Listopadu 2009, 07:23:52 »
Zdravím, a jak to bylo na počátku?
Nebudeš jísti krve, ale do země ji vypustíš, neboť krev jest duše.Nebudeš jíst mršinu ani ničeho uhynulého psům ji zanecháš!!
 Každé maso,co je odkrveno a požehnáno člověkem, modlitbou je košer:  díky (B) Abrahámův,Izákův,Jakobův,Stankův, že jsi nám seslal potravu. Ovšem to požehnání musí být v souladu (vykrveno) s (B) pouště s (B) IZRAELE jinak je to přestupek a možnost (B) požádat o odpuštění a žádný prostředník mezi (B) a člověkem nemusí být. Jsou jen dva smrtelné hřichy na něž se nevztahuje (B) odpuštění, milost, krom záchrany života. Jsou to pojídání (pití) krve a z cizoložení zapření (JHVH), když člověk poznal a přijal dobrovolně (B) přikázání dvanáctero. Odejít a zapřít (B), když tedy člověk se seznámil s pravdou a pojídání krve je smrtelný hřích a i ten bývá z (B) milosti v některých případech smázán a není na něj vzpomínáno.  Učte se jen dvanáctero je to klíč, co Izraelity, bude sjednocovat (co ti zachrání život 2018) a ne rozdělovat, to máš vždy před očima  (dvanáctero) to čiń pro (B) slávu a svatost.
Stanek (Fanuel)     >:D 8) >:D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #36 kdy: 2. Listopadu 2009, 08:04:28 »
petahya, mte skutečně problém, který jsem tu chtěla všera pojmenovat, ale bylo mi v tom zabráněno, teď ale už nemohu, jste sice vzdělaný, ale polovzdělaný, to vám asi chtěl i říci Achab. Nelze si nalistovat něco v Talmudu, vytrhnout ze souvislosti a pak citovat a rozčilovat se. Talmud se musí studovat stále, aby člověk viděl souvislosti a rozuměl jim a také k tomu studovat komentátory.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #37 kdy: 2. Listopadu 2009, 08:49:46 »
petahya, mte skutečně problém, který jsem tu chtěla všera pojmenovat, ale bylo mi v tom zabráněno, teď ale už nemohu, jste sice vzdělaný, ale polovzdělaný, to vám asi chtěl i říci Achab. Nelze si nalistovat něco v Talmudu, vytrhnout ze souvislosti a pak citovat a rozčilovat se. Talmud se musí studovat stále, aby člověk viděl souvislosti a rozuměl jim a také k tomu studovat komentátory.

Aha takže ten kdo s úžasem a otevřenou pusou nepadne před moudry rabínů na zadek, je polovzdělaný  ;D zatímco ten kdo slepě kýve všemu a žasne nad tím co je v Talmudu psáno je mudrc  ;D
Některá tvrzení rabínů nejsou zasazena do hlubšího kontextu, nemají širší souvislosti, jako třeba trvzení o návštěvě nebe a pekla a informace o měření nebe a pekla! Prostě je to lež nebo představa duševně chorého člověka.
Navíc je se NErozčiluji, naopak já se bavím. Nechápu proč bych se měl rozčilovat na tvrzením typu: Země je placatá a leží na hřbetech mořských oblud.  ;D  ???  ;D
Ano Talmud se musí studovat stále, student se přece musí naučit co si vlastně má myslet. Musí se přece naučit co si myslel rabín A o tom co si myslel rabín B, že si myslel rabín C, .....že svým textem myslel rabín Z  ;D
A ten kdo si myslí něco jiného než si myslel rabín A, o tom co si myslel rabín B, o tom co si myslel rabín C, ....o tom co napsal rabín Z je v lepším případě heretik, v horším případě antisemita, skinhead a člen Dělnické Strany  ;D
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #38 kdy: 2. Listopadu 2009, 09:11:46 »
Svojí naprosto neadekvátní reakcí jste potvrdil že ´mám pravdu. raději bych ovšem se mýlila. Zejména závěr vašeho expose svědčí opravdu o duševné velikosti  ::)

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #39 kdy: 2. Listopadu 2009, 09:37:29 »
be*H

 /1/Petachjahu. A chcete vůbec umět číst talmud ?
/2/ A lašon ha-ra (coby kategorie definovaná Chofec chajim) to pochopitelně je.
Gut woch

/1/Nemohu touhou umět číst Talmud spát.
/2/ To tedy znamená že rabíni a charedim mají imunitu, patent na pravdu a jsou nedotknutelní, mohou si prakticky dělat co chtějí a vždy to je správné, a nikdo nemůže na jejich špatné chování poukázat (třeba předražené košer potraviny = okrádání souvěrců, nebo nezákonný obchod z lidskými orgány), jinak je to lašon ha-ra. Musíme tedy být jako ty tři opice, nevidět, neslyšet a nemluvit, dobře si to ti hoši rabínští vymysleli  ;D
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #40 kdy: 2. Listopadu 2009, 09:45:01 »
P., jako ty tři opice jsi akorát ty. Nevidíš, neslyšíš - b-hužel, mluvíš a opakuješ pořád totéž jako kolovrátek. Jsi nemocný člověk.
« Poslední změna: 2. Listopadu 2009, 10:21:49 od Elazar »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #41 kdy: 2. Listopadu 2009, 10:06:58 »
Nebuďte na sebe oškliví. Jsem v tomto sporu prostý, nezaujatý divák, a tak celkem chápu - do určité míry - stanoviska obou stran.

Petahyah občas rozhýbe debatu tím, že drsně zaryje. Což, jak naprosto přesně popsal o pár příspěvků výše Elazar, vyvolá obranný reflex i u lidí, kteří by s obsahem příspěvku - pokud by byl formulován umírněněji - souhlasili.
Vím, o čem je řeč, protože pravidelně musím provádět obhajobu katolíků ve světle občasných výkřiků "papež z HJ" apod. Přičemž jinak pokud občas potkám nějakého skutečného katolíka jsem připraven vést důslednou polemiku o (dle mého soudu) nesprávné katolické interpretaci toho a ono. Ale pak zazní nějaký ten výkřik o "papanazi" nebo "odpovědnosti za smrt lidí, kvůli odporu ke kondomům" a já musím jít bojovat za katolíky ať chci nebo nechci, neb lidská blbost a zlovolné pomluvy nesmí být ponechány volnému šíření bez odporu  ;)

Ovšem na druhou stranu, a to má zase Petahyah pravdu, i když své dotazy formuluje provokativně, ne vždy na ně dostane odpovědi. Jeho vyjádření na adresu autora výroku o rozměrech pekla je sice pravda neuctivé, ale odpovědi, jak tedy má být autor onoho výroku vnímán, se nedočkal...

Na soudcování tohoto sporu nemám ani náznakem znalosti. Tak je jedna žádost: Nebuďte na sebe bez vážného důvodu, zbytečně, oškliví (což v sobě obsahuje i žádost "nebuďte oškliví na ty, kterých si jiní váží a útok na ně se jich může dotknout"). Díky  :)

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #42 kdy: 2. Listopadu 2009, 10:21:19 »
Ovšem na druhou stranu, a to má zase Petahyah pravdu, i když své dotazy formuluje provokativně, ne vždy na ně dostane odpovědi. Jeho vyjádření na adresu autora výroku o rozměrech pekla je sice pravda neuctivé, ale odpovědi, jak tedy má být autor onoho výroku vnímán, se nedočkal...

Asi takto Scooolie - domníváte se poté, co tady p. předvedl za výlev, že má vůbec smysl mu na některé věci odpovídat? Jeho vaše/moje/zoom/achabova/kohokoli odpověď nezajímá. Já jsem mu třeba na tu jeho poslední otázku odpověď dal, ale jeho to prostě nezajímá. Ani trochu. Má názor a ten zkrátka sděluje. Je to stejný případ jako karaite.cz (kdoví, jestli to není jedna a tatáž osoba, vzhledem k jeho zálibě v barvičkách a tučném písmu bych se i vsadil, že ano  ;) ). Sděluje ho sprostě a neurvale (s těmi opičkami přišel také on).

Budete snad odpovídat a marnit čas nad odpovědí někomu, kdo by vám už po stopadesáté psal: "Protestanti jsou kacíři a zlo" a vždy by si našel nějakou záminku, jak obvinit právě ty protestantské kacíře z toho, co se děje? Asi ne, že. ;) Jak je možné, že s Vámi, zoom nebo Vaderem je možné vždy debatovat slušně, věcně a bez krve (mezi Vámi a Vaderem je to občas solidní flamewar, ale to se mezi přáteli stává) a s některými lidmi naopak nikdy? Kde (nebo spíše u koho) je chyba?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #43 kdy: 2. Listopadu 2009, 10:32:06 »
Elazar: Je to prostě židovský sekulár. Co byste od nich chtěl?  ;D Já nemám tušení, kdo je Petahyah ani vy a koneckonců většina lidí na tomhle diskusním fóru, takže by bylo možné, že Petahyah bude nějaký ten židovský protestant (Tóra, Tóra nic než Tóra, komentáře nečteme :) ), ale na druhou stranu P. si utahuje i z dvojího vydání Tóry pro Mojžíše a to by asi u karaitů tak snadno neprošlo...

Ale ten příměr s protestantskými kacíři je dobrý! :D Kdyby to byl katolík nebo pravoslavný, tak bych mu v reakci musel překopírovat nějaký výrok od Lutera nebo Kalvína. Kdyby rýpal Žid, tak by stačilo asi jen prosté přetištění Zdrávas Maria, abych vrátil úder ;D

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #44 kdy: 2. Listopadu 2009, 10:35:47 »
Elazar: Je to prostě židovský sekulár. Co byste od nich chtěl?  ;D

To bych neřekl ani omylem

Já nemám tušení, kdo je Petahyah ani vy a koneckonců většina lidí na tomhle diskusním fóru, takže by bylo možné, že Petahyah bude nějaký ten židovský protestant (Tóra, Tóra nic než Tóra, komentáře nečteme :) ), ale na druhou stranu P. si utahuje i z dvojího vydání Tóry pro Mojžíše a to by asi u karaitů tak snadno neprošlo...

Naopak, to pochází od současného podání karaitů.

Ale ten příměr s protestantskými kacíři je dobrý! :D Kdyby to byl katolík nebo pravoslavný, tak bych mu v reakci musel překopírovat nějaký výrok od Lutera nebo Kalvína. Kdyby rýpal Žid, tak by stačilo asi jen prosté přetištění Zdrávas Maria, abych vrátil úder ;D

A kdyby to byl takový zběhlý sběhlý protestant?  :D

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #45 kdy: 2. Listopadu 2009, 11:24:25 »
Co Vy nato ze tato diskusia bude uzavrena lebo zbytocne vyvolava novu reakciu a ta donasa  anti reakciu,  nema to konec. Skoda nervov. Nie sme na Prateri alebo v Disneylande, tam su rozne kolotoce. Tema sa uz vobec nezhoduje s nadpisom, je citliva a mnohych pravom rozhorcuje.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #46 kdy: 2. Listopadu 2009, 11:28:42 »
Ovšem na druhou stranu, a to má zase Petahyah pravdu, i když své dotazy formuluje provokativně, ne vždy na ně dostane odpovědi. Jeho vyjádření na adresu autora výroku o rozměrech pekla je sice pravda neuctivé, ale odpovědi, jak tedy má být autor onoho výroku vnímán, se nedočkal...

Asi takto Scooolie - domníváte se poté, co tady p. předvedl za výlev, že má vůbec smysl mu na některé věci odpovídat? Jeho vaše/moje/zoom/achabova/kohokoli odpověď nezajímá. Já jsem mu třeba na tu jeho poslední otázku odpověď dal, ale jeho to prostě nezajímá. Ani trochu. Má názor a ten zkrátka sděluje. Je to stejný případ jako karaite.cz (kdoví, jestli to není jedna a tatáž osoba, vzhledem k jeho zálibě v barvičkách a tučném písmu bych se i vsadil, že ano  ;) ). Sděluje ho sprostě a neurvale (s těmi opičkami přišel také on).

Budete snad odpovídat a marnit čas nad odpovědí někomu, kdo by vám už po stopadesáté psal: "Protestanti jsou kacíři a zlo" a vždy by si našel nějakou záminku, jak obvinit právě ty protestantské kacíře z toho, co se děje? Asi ne, že. ;) Jak je možné, že s Vámi, zoom nebo Vaderem je možné vždy debatovat slušně, věcně a bez krve (mezi Vámi a Vaderem je to občas solidní flamewar, ale to se mezi přáteli stává) a s některými lidmi naopak nikdy? Kde (nebo spíše u koho) je chyba?

Máte pravdu jsem antisemita a sekulární palestinský karaita bez vzdělání, fanatik a heretik obdivující konzervativní katolíky, mesiány a protestantské kacíře, WASPs i s KKK, zakuklený sekulární sionista a židobolševik, svobodní zednář, člen Národního Odporu a vererán Lidových milicí, KGB a SS. Zavraždil jsem Jicchaka Rabina, nakazil jsem Arafata, ukřižoval Ježíše, udělal jsem Zlaté tele, vyhnal jsem židy ze Španělska, pálil jsem Talmud, odmítl jsem udělat potrat paní Hitlerové, dělal jsem si legraci z mesiáše Šchneersona, Džughašviliho jsem naverboval k bolševikům,....prostě jsem typický nepřítel pravověrného žida jako jste vy  ;D
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #47 kdy: 2. Listopadu 2009, 11:37:15 »
Co Vy nato ze tato diskusia bude uzavrena lebo zbytocne vyvolava novu reakciu a ta donasa  anti reakciu,  nema to konec. Skoda nervov. Nie sme na Prateri alebo v Disneylande, tam su rozne kolotoce. Tema sa uz vobec nezhoduje s nadpisom, je citliva a mnohych pravom rozhorcuje.

Super, buďme tedy jako ty tři opice, mebudeme nic nevidět, slyšet a říkat. Někdo nám tady napíše co si máme myslet, a my s tím budeme nadšeně souhlasit a opakovat správné myšlenky.

A teď zpět k tématu.

Co třeba otevřený bojkot/boycott/bojkott (nebo jak je to správně česky) předraženého košer masa a prodejců, kteří okrádají své souvěrce?
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #48 kdy: 2. Listopadu 2009, 11:52:10 »
Co Vy nato ze tato diskusia bude uzavrena lebo zbytocne vyvolava novu reakciu a ta donasa  anti reakciu,  nema to konec. Skoda nervov. Nie sme na Prateri alebo v Disneylande, tam su rozne kolotoce. Tema sa uz vobec nezhoduje s nadpisom, je citliva a mnohych pravom rozhorcuje.
Já jsem poměrně velký odpůrce uzavírání témat. Vycházím z prosté úvahy, že komu nějaké téma nesedne, ten toto téma přece může sám ignorovat a není nezbytně nutné dávat paušální zákaz debaty těm, kterým prostě debata stále ještě z nějakého důvodu přijde únosná...

Co třeba otevřený bojkot/boycott/bojkott (nebo jak je to správně česky) předraženého košer masa a prodejců, kteří okrádají své souvěrce?

Zcela jistě se setkáte s nadšeným souhlasem - pokud současně řeknete co dál.
Tento bojkot, aby měl nějaký účinek, by musel být dostatečně dlouhý. Pak tedy by kupující buď museli mít k dispozici jiného, cenově přijatelnějšího, dodavatele nebo by se z nich museli stát vegetariáni. A samozřejmě je zde riziko, nikoliv zcela malé, že prodejce v případě bojkotu prostě košer maso přestane trvale nabízet úplně. Sice na tom bude tratit, ale on si najde nějaký jiný obor podnikání, na kterém se zahojí - ale zákazníci si takto sami zlikvidují jednoho z prodejců (eventuálně více prodejců, případně všechny v daném místě)...
Bojkot má smysl jen tehdy, když je alternativní zdroj, z něhož může bojkotující nakupovat, nebo se bojkotující smíří s tím, že nakupovat dané zboží vůbec nebude...


Elazar: Je to prostě židovský sekulár. Co byste od nich chtěl?  ;D
To bych neřekl ani omylem

Já nemám tušení, kdo je Petahyah ani vy a koneckonců většina lidí na tomhle diskusním fóru, takže by bylo možné, že Petahyah bude nějaký ten židovský protestant (Tóra, Tóra nic než Tóra, komentáře nečteme :) ), ale na druhou stranu P. si utahuje i z dvojího vydání Tóry pro Mojžíše a to by asi u karaitů tak snadno neprošlo...
Naopak, to pochází od současného podání karaitů.

Ale ten příměr s protestantskými kacíři je dobrý! :D Kdyby to byl katolík nebo pravoslavný, tak bych mu v reakci musel překopírovat nějaký výrok od Lutera nebo Kalvína. Kdyby rýpal Žid, tak by stačilo asi jen prosté přetištění Zdrávas Maria, abych vrátil úder ;D

A kdyby to byl takový zběhlý sběhlý protestant?  :D

Hmm... tak, že by karaita?  :D
Zběhlý sběhlý protestant... ti jsou nebezpeční  ;D Asi nejsnazší by bylo obvinit ho, že je jehovista, pravoslavný nebo katolík, který si hraje na protestanta, aby zaséval bludy  ;D

Zina

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #49 kdy: 2. Listopadu 2009, 11:52:43 »
Pane Petahyah,co takhle se stát vegetariánem,nebo být sedlákem a pěstovat si vše sám? Nic ve zlém,ale na vesnicích dostanete téměř všechno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15