Judaismus > Rabín odpovídá na Vaše dotazy

Aliyah a nové jméno

(1/3) > >>

Traveller:
Přestěhuji se do Izraele zanedlouho a chtěl bych vybrat si dobré nové jméno – znící dobře v hebrejštině, odpovídající mému charakteru a spojující mne s mými židovskými předky. Jsem člověk úplně světský, ale pokud tomu rozumím, toto je pravě otázka pro rabína – ale kdo z rabínů mohl by v tomto mi pomoc? Nyní jsem v Praze, a letím do Izraele už za par týdnů...

petahyah:

--- Citace: Traveller kdy 11. Října 2009, 21:17:27 ---Přestěhuji se do Izraele zanedlouho a chtěl bych vybrat si dobré nové jméno – znící dobře v hebrejštině, odpovídající mému charakteru a spojující mne s mými židovskými předky. Jsem člověk úplně světský, ale pokud tomu rozumím, toto je pravě otázka pro rabína – ale kdo z rabínů mohl by v tomto mi pomoc? Nyní jsem v Praze, a letím do Izraele už za par týdnů...

--- Ukončit citaci ---

Co třeba Jojliš jako já?  ;D

Scooolie:

--- Citace: petahyah kdy 11. Října 2009, 21:24:12 ---
--- Citace: Traveller kdy 11. Října 2009, 21:17:27 ---Přestěhuji se do Izraele zanedlouho a chtěl bych vybrat si dobré nové jméno – znící dobře v hebrejštině, odpovídající mému charakteru a spojující mne s mými židovskými předky. Jsem člověk úplně světský, ale pokud tomu rozumím, toto je pravě otázka pro rabína – ale kdo z rabínů mohl by v tomto mi pomoc? Nyní jsem v Praze, a letím do Izraele už za par týdnů...

--- Ukončit citaci ---

Co třeba Jojliš jako já?  ;D

--- Ukončit citaci ---

Petahya,okamžitě toho nechaj. Mám poprskaný monitor od kafe  ;D

zoom:
To je moc vážný dotaz. Protože jméno má velký vliv i na celkovou situaci člověka. Já bych jméno hned neměnila. Počkala bych, až jak se budete v Izraeli cítit, co pro Vás bude důležité a také jsou tu skutečně rabíni, kteří v takové situaci pomohou.
Dříve přistěhovalcům měnili jména hned po příjezdu a nebylo to vždy šťastné. Lidé z toho měli a někteří ještě doud mají traumata.
Takže bych radila počkat, porozhlédnout se a pak teprve měnit. Jméno nejsou fusekle, aby se měnily jen tak narychlo.
Příjmení je možná dobré změnit, podle nějakého předka, v jehož šlépějích jdete.
Počítejte ovšem s tím, že veškeré dokumenty máte na svoje stávají jméno a vždy budete muset dokazovat, že na dokumetu, třeba diplomu uvedený člověk jste Vy a na to budete mít jeden jediný papír, tedy potvrzení z ministerstva vnitra, že Vám změníli jméno. Nervózní úředníci, mohou být v takové situaci někdy dezorietováni a následně ještě více nervózní, což může mít neblahý vlv na samotné jádro věci, kvůli které jsete se na úřad dostavil.

Elazar:
Souhlas se Zoom. To je vážná věc. Pokud nemáte hebrejské jméno, které jste dostal po brit mila nebo po konverzi, tak nespěchejte. Projděte si třeba seznamy hebrejských / izraelských jmen a zjistěte, které se vám líbí, co se k vám hodí. Své jméno musíte mít nejen rád, to se musí stát vaší identitou.
U příjmení je možné postupovat podle určitých klíčů, ale klidně si můžete ponechat stávající (pokud je třeba Goldstein nebo Horowitz či Levi - to měnit nemusíte  ;D ).

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi