Autor Téma: Kolonizace světa?  (Přečteno 19409 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ari180

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #50 kdy: 23. Listopad 2009, 21:07:02 »
Elazare,ja len pochybujem ze ty hosi,volajuci "odpor" a "nic než národ" boli schopni sposobit bezprostredny zanik demokracie,slobody slova a ludskych prav. Na to by bolo treba trochu viac nez len par sto,vygumovanych vyholenych nacisticych hlav. Na rozdiel od nich, moslimov je v EU niekolko milionov a samozrejme maju tendenciu sa rozrastat. Len si porovnajte co dokazali ceski extremisti a co sfanatizovana moslimska mladez v Parizi (a te sme este nic nevideli). Ja len hovorim,ze radsej by som zil vo svete,kde by bol zakazany islam,hoci ako ste podotkli by to nemuselo byt fer voci niektorym moslimom. Ako keby som mal zit v svete kde vladne saria a zakazane by bolo takmer vsetko.

martindeporres

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #51 kdy: 25. Listopad 2009, 12:50:23 »
Elazar. Jen mám ještě jeden dovětek. Jestliže tvrdíte, že se nemůžete chovat k nejrůznějším živlům stejně jako se chovají oni k vám, nepopíráte tím Tóru? Pravidlo oko za oko, zub za zub??? Já vím, v módě jsou nejrůznější pseudohumanistické žvásty, ale když jsou stavěna práva zločince nad práva oběti, je něco v nepořádku.

Elazar

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #52 kdy: 25. Listopad 2009, 15:48:58 »
Nevím, jestli se k takové demagogii vůbec má cenu vyjadřovat.
O Tóře víte kulové, o jejích zásadách a principech rovněž a nadto tady mícháte dohromady dvě nesouvisející věci.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #53 kdy: 25. Listopad 2009, 17:07:01 »
martindeporres a jeho zmínka o podílu gastarbeiterů:

 – velmi diskutabilní fenomén světové historie. Vezmeme-li si za příklad historii Wienu, zjistíme, že Wien v podstatě postavili čeští gastarbeiteři. I když to je pro ně trochu nepřesný název, neboť tak úplně cizinci nebyli, když Rakušáci i Češi (kromě jiných) spadali pod trůn vlídného mocnáře Franz Josefa.


Napadá mne, že každý národ, který si není schopen zajistit výkon i té nejodpornější práce vlastním národním kádrem a pozve si na výkon této práce cizince (a apriorně už v ten moment se těmto cizincům nadřazuje - i když jen na trhu pracovních sil), pozvolna upadá.
Národ, který odmítá umazat si ručičky a stávající se národem „běloručků“, se jaksi pozvolna odsuzuje do role pána, se kterým nakonec bude lstivě manipulovat jeho mazaný sluha.

Nemluvě už vůbec o demografických, populačních, sociálních a politických efektech – což je téma zde ze všech stran již hojně prodiskutované.

Právě na těchto druhotných efektech se ukazuje, jak nemoudré a zhoubné je tendence nějakého národa, rezervovat si pro sebe (teď to úmyslně přeženu) jen práci bankovních ředitelů a pro gastarbeitery rezervovat práce počínaje vyvážením popelnic a konče pracemi pomocného nemocničního personálu.

Žádná ze současných světových ideologií není schopna přesvědčit občany nějakého státu, kteří se nalézají v nižším nebo velice nízkém sociálním statusu, aby se dobrovolně nechali zařadit do práce tomuto statusu odpovídající. Herec Menšík kdysi prohlásil, že se těší na dobu, ve které budou zase holiči holit a zedníci zdít a pradleny prát. Bylo to v dobách, kdy zedníci zastávali funkce generálních ředitelů a pradleny funkce kulturträgerů. Menšíkovi se tenkrát evidentně zastesklo po dobách, kdy  rodiny považovaly za jakési poslání, když od pradědečka až po pravnuka bylo v rodině tradicí povolání řezníků, nebo povozníků, nebo cihlářů, mydlářů atd. atd…. A nestěžovaly si, že nemají syna ministrem financí, nebo bankéřem. Znaly své možnosti, avšak v rámci svých možností se snažily až do úpadu a nezřídka se proto stalo, že od řemeslníka vznikl ve třetí generaci celý řemeslnický koncern. Prostě se vypracovaly, neboť věděly, že majetek není loterie, ale dřina.

Nemocí dnešních národů je hochštapleřina. Každý íkváč trvá na tom, že bude ředitelem podniku a na manuální práci si zjedná pracovní sílu z nějakého zbídačelého rozvojového státu, nad kterou bude dělat ramena, protože ta pracovní síla se před ním bude lámat v pase a blahořečit mu, že jí zachránil před hladomorem.
Jenže ve slabosti gastarbeiterů je jejich síla. Mají obrovskou motivaci, dotáhnout to na vysoké posty. Italové přicházeli do US ve velmi bídných stavech, pak se nějak prostříleli k vyššímu vzdělání a ve třetích a čtvrtých generacích se nechávají volit do politiky.
Štěstí pro US, že Italové jsou kulturním přínosem. Mezi těmi, co dnes něco v US znamenají  nejsou výjimkou italská jména. Totéž platí o jiných národnostech – Holanďané, Němci, Švédové, Irové a tak dále. 

Některé země však nemají na nacionální původ gastarbeiterů tak nějak štěstí. No, ale nezoufejme - třeba muslimové přestanou být v nějaké generaci tak silně nekompatibilním prvkem v křesťanské euroamerické civilizaci. ;D

martindeporres

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #54 kdy: 26. Listopad 2009, 08:15:26 »
Elazar: jen se vyjádřete a nebojte se rozepsat.  Klidně si myslete, že to vysvětlujete malému dítěti nebo totálnímu blbovi. Jestli je to demagogie, tak proč. Rád se poučím. (naprosto bez jakékoliv ironie)
gvodrazka: díky za moudrý příspěvek. Jsem vždycky rád, když sem něco napíšete, neb to má hlavu a patu a jde ke kořeni věci.
« Poslední změna: 26. Listopad 2009, 08:19:22 od martindeporres »

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #55 kdy: 30. Listopad 2009, 12:47:53 »
No, ale nezoufejme - třeba muslimové přestanou být v nějaké generaci tak silně nekompatibilním prvkem v křesťanské euroamerické civilizaci. ;D

(Vy jste tak příjemně pozitivní..  ;). Fakt..) Myslíte, že to bude dřív, než jich bude (v Evropě) třikrát tolik, co evropanů? ;D

(Já nevím.. nejsem pesimista, spíš optimista, ale nejsem si jistá, jestli tady optimismus není jen nějakým hadrem, co si dáváme před oči, abysme se na to nemuseli koukat..)

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #56 kdy: 30. Listopad 2009, 15:08:23 »
To Mrs. Marcela:

Příkladem národa, který nechce dát muslimům šanci, jsou Švýcaři, kteří odmítli, aby jejich jódlování z kopce na kopec bylo pravidelně přehlušováno ječením muezzinů. Nebyla by to odporná kakafonie, nýbrž progresivní "unplugged" live stereo "ethno" performance - a o to se nerozvážně připravili.  ;D

Až jich bude třikrát tolik, co Evropanů, tak jim to tu přenecháme (poslední zhasne a zamkne) a přemístíme se do ropných rájů, odkud jim za drahé peníze budeme dodávat to, co zbylo ve vrtech. Oni nám zase budou dodávat brambory a kvalitní bordeaux. ;D

« Poslední změna: 30. Listopad 2009, 15:15:20 od gvodrazka »

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #57 kdy: 30. Listopad 2009, 15:29:15 »
Ha ha ha.. uklidnil jste mě, milý pane, idu s vama..  ;D ..

martindeporres

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #58 kdy: 2. Prosinec 2009, 20:23:55 »
Elazar: Hmm, asi se od Vás odpovědi nedočkám.  Shodit nepříjemnou otázku bez dalšího ze stolu tím, že někoho obviním z demagogie, je velice snadné. A dokáže to i člověk, který ví o Tóře ještě kulovější, než vím já. Berte to tak, že se sem skutečně chodím poučit v diskusi v lidmi, kteří jsou  třeba výše než já a mohou být mými učiteli. A nějaké emoce nad tím, někdo napíše něco, co mi zrovna nejde pod nos házím stranou. Nejde mi o nějaké prosazení svého názoru a ega, ale o pravdu.

Elazar

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #59 kdy: 2. Prosinec 2009, 22:01:20 »
Tak za prvé, milý deporresi: Já nejsem nikomu povinován tady dávat či nedávat odpovědi, stejně jako nejsem povinován se bavit s nějakým blbem v hospodě, který nadává na "špinavé cikány" apod.
Mám na práci i užitečnější věci, byť se na zprávy z eretzu i na nové příspěvky chodím dívat docela často.

Za druhé: Pravidlo oko za oko, zub za zub neznamená, že "když se tamten chová jako prase, budu se tak chovat i já", nebo dokonce "když on zákon porušuje, poruším ho i já". Kromě toho, že se jedná o úplně jiný pricip, tak zdravě uvažujícímu jedinci vůbec nemůže přicházet na mysl, že by ZÁKON tvrdil, že k naplnění ZÁKONA SE ZÁKON MUSÍ PORUŠIT. Koho taková zhovadilost jen napadne, je demagogem - a to je to nejslušnější slovo, které mě v danou chvíli napadá.

Tvoje otázka nebyla ani tak nepříjemná jako spíše nesmírně, ba přímo nebetyčně, blbá. A věnovat této blbosti deset minut bylo cca desetkrát více, než si zasloužila. Nazdar.

martindeporres

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #60 kdy: 3. Prosinec 2009, 11:15:21 »
 ;D Já jsem snad někde napsal, že se MUSÍME chovat stejně nebo že se MUSÍ porušit zákon? Viz pár příspěvků zpět z debaty se scoooliem.  Tak trochu mi podsouváte něco, co není mé. :) Ale nic, beru jako normální že když s někým někdo nesouhlasí,  tak ho obviní z čehokoliv.  Z demagogie, blbosti, rasismu,  pedofilie, zoofilie .... Jak jsem už psal, jde mi o klidnou diskusi bez emocí.  A u vás vidím, že s vámi ty emoce cloumají.  ;D   

Elazar

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #61 kdy: 3. Prosinec 2009, 12:43:43 »
Vzhledem k tvým rasistickým příspěvkům na adresu Romů, za které jsi tu kdysi dostal podmínečný ban, si myslím, že ani já, ani Scooolie ti nepodsouváme nic, co by sis ve skrytu duše nemyslel.

martindeporres

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #62 kdy: 3. Prosinec 2009, 13:06:08 »
Ten ban jsme si s vaderem vyříkali a on pochopil, o co šlo a uznal že to nebylo o rasismu. Když už tak mi ukažte, kde jsem se podle vás rasismu dopustil. Dělím lidi podle toho, jak se chovají, ne podle barvy kůže. Zase podsouváte.  To je přesně o tom, že když chci někde něco mermomocí vidět, tak to tam vidím i když to tam není. :)  P.S. s jedním Romem tady na netu hraju celkem pravidelně šachy. Zkuste se ho zeptat, jestli mám na něj rasistický  řeči. Má nick Milan Cezar
« Poslední změna: 3. Prosinec 2009, 14:43:41 od martindeporres »

Offline Tomsik

 • Starší člen
 • ****
 • Příspěvků: 407
 • Pohlaví: Mužské
  • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #63 kdy: 4. Prosinec 2009, 18:59:29 »
 ;D pojdme to odlehcit a povidejme si o tom, jak cesti Romove kolonizuji Kanadu  ;D jejich skolsky system je z nich pry mirne v soku  ;D jaka nahodicka
(nic proti nim, kazdy ma svuj styl)

Offline Tamar

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 688
 • skype: mar.se22
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #64 kdy: 4. Prosinec 2009, 19:36:56 »
ha ha.. Tomšíku.. to je jako bys chtěl odlehčit most hejnem slonů..  :D

Offline Vader

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 624
 • Pohlaví: Mužské
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #65 kdy: 13. Prosinec 2009, 18:33:56 »
Valka se zrejme blizi a malokdo si to uvedomuje...
(no snad me neukamenujete ;D)

Chvalte Hospodina a podavejte munici  >:D

martindeporres

 • Host
Re: Kolonizace světa?
« Odpověď #66 kdy: 14. Prosinec 2009, 08:21:47 »
  Talibance je možné obdivovat pro jejich přesvědčení, víru a vzájemnou věrnost, tvrdí anglikánský biskup britských vojenských sil Stephen Venner.   Pan biskup skutečně zaperlil. Příště bude obdivovat pedofily za jejich lásku k dětem.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14