Judaismus > Recepty

ROŠ HASANA a další svátky

(1/14) > >>

zoom:
Vážení, napadlo by mě, že by mohlo být docela zajímavé dát sem na fórum informace o tom, jak sestavit sváteční menu na oba dny svátku Roš hašana a na další svátky. Co vaříte před půstem Jom kipur a co nabízíte po půstu ... Je dobré to uděat s předstihem, aby si každý stihl to či ono vyzkoušet.  ;)

Vader:
Feferonky. Feferonkovy salat, feferonkovy strudl (vyborny kdyz se tam krom feferonek da i spenat), proste feferonky 100x jinak. Kdyz zdravi dovoli, tak feferonky nalozene v lesnim medu (na RHS).
A ne ze me tu nekdo obvini, ze si delam srandu. Myslim to vazne.

petahyah:

--- Citace: Vader kdy  4. Září 2009, 10:18:21 ---Feferonky. Feferonkovy salat, feferonkovy strudl (vyborny kdyz se tam krom feferonek da i spenat), proste feferonky 100x jinak. Kdyz zdravi dovoli, tak feferonky nalozene v lesnim medu (na RHS).
A ne ze me tu nekdo obvini, ze si delam srandu. Myslim to vazne.

--- Ukončit citaci ---

Můžou být použity místo feferonek i chalapeňos nebo habaněros?

lechem:
Zdravím,

já a zelenina, to né. Takže kachna 100x jinak, eventuelně taky kapřík. Když se vydaří sumeček, je to ještě lepší.

Lechem

Vader:

--- Citace: petahyah kdy  4. Září 2009, 13:53:41 ---Můžou být použity místo feferonek i chalapeňos nebo habaněros?

--- Ukončit citaci ---

Jiste, pouzivam univerzalni lidovy nazev ze zvyku. Kdyz chci v nekterem okolnim hyper-super-mega-giga-marketu jalapeno, habaneru nebo nedej B-ze bhut jolokia, tak na me civi a ze se jdou zeptat vedouciho. Necekam. Vim ze zkusenosti, ze prijde a rekne "nemame". Je lepsi se optat na feferonky a hle, v regalu se najdou alespon jalapenos. A co se jidla tyce, kdyz se da do spenatoveho strudlu nejmin 1/4 lidovych feferonek, chutna taky dobre a muj zlucnik si hovi.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi