Autor Téma: Krestanstvo vs. Judaismus  (Přečteno 22005 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

vlastimirrybar

  • Host
Krestanstvo vs. Judaismus
« kdy: 9. Srpna 2009, 19:27:38 »
čo vy na to ?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #1 kdy: 10. Srpna 2009, 01:35:37 »
Coze ? Na co ? Byl byste ta k laskav, a zkusil se nekdy vymacknout smyslplne ? Predstavte si, jak rychle by se dovtipila obsluha, kdybych prisel na benzinku a rekl "Tak jo"  >:( Vy jste vazne darecek.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #2 kdy: 10. Srpna 2009, 14:16:30 »
čo vy na to ?
  Zdravím, proč ne??? Ale je nutné se učit od první třídy a ne od páté, jako křesťané a další modlo - služebníci.
                                                 Stanek (Fanuel)

martindeporres

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #3 kdy: 10. Srpna 2009, 14:35:52 »
čo vy na to ?
  Zdravím, proč ne??? Ale je nutné se učit od první třídy a ne od páté, jako křesťané a další modlo - služebníci.
                                                 Stanek (Fanuel)
Zdravím.  Mně to připadá jak vztahy v rodině se třemi dětmi. Ten nejstarší je nejmoudřejší, má zodpovědnost, ten druhý se sice snaží dohonit toho prvního, sice někde podvědomě má uloženo, že ho bude dohánět těžko, ale ta snaha tu je, a ten třetí, nejmadší jasně vidí, že  na ty dva starší už rozhodně nemá, tak je to  enfant terrible se vším všudy,  dělá bordel, žádná špinavost mu není dost špinavá, prostě  na zabití.

Elazar

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #4 kdy: 10. Srpna 2009, 15:09:56 »
Absolvovat minimálně 1. až 5. třídu by některým lidem vskutku prospělo. Domníval jsem se, že od dob Marie Terezie je to povinné.

chawwa

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #5 kdy: 13. Srpna 2009, 21:39:30 »
čo vy na to ?
křest.vs.judais.tož my na to-pořád to stejné- nekonečné debaty.

jedokaj

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #6 kdy: 30. Prosince 2009, 21:38:35 »
Potkal jsem jednoho amerického turistu, který se rozplýval dojmy z krásných
náboženských zážitků, které se mu dostaly v Izraeli-svaté zemi. Řekl mi tehdy:
„Zkuste dát nějakému izraelskému Židovi Bibli a hned uvidíte, kolik náboženství
a náboženské svobody je v Izraeli. Pokud by vás viděl policista, budete ihned
uvězněn.“
Myslím si že také niečo vo svete nie je možné nebol som v Izraeli takže neviem.

jedokaj

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #7 kdy: 30. Prosince 2009, 21:46:46 »
Křesťanům je dovoleno provozovat kult jen v chrámech, pokud kněz nebo
kdokoli mluví o nauce Bible mimo chrámový prostor, hrozí mu rozsudek pěti let
vězení. Stejných pět let vězení hrozí komukoli, kdo by dal izraelskému Židovi
Bibli nebo jinou tiskovinu. Dokonce je trestný i pouhý akt dobrotivosti či
laskavosti křesťana vůči Židovi (jako jsou dárky), neboť může být vykládán jako
pokus o konverzi Žida na křesťanství a rovněž může být trestán pětiletým
vězením.

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #8 kdy: 23. Května 2010, 07:01:20 »
Ty poslední příspěvky se mě nezdají. Sice jsem v Israeli nebyl, ale vím, že se jedná o mnohovrstevnatou a tolerantní společnost. Nevěřím, že by mne tam měkdo chtěl uvěznit za darovanou bibli, byť by to byl i Nový Zákon.  :-X
יוחנן

janagab

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #9 kdy: 23. Května 2010, 08:31:15 »
nevím, proč by měl kdo komu dávat na ulici Bibli - pokud Bibli někdo chce, jistě si ji opatří. taky by mi bylo podezřelé, kdyby mi na ulici někdo vnucoval nějakou náboženskou literaturu. cítila bych to jako nátlak.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #10 kdy: 23. Května 2010, 09:17:51 »
Cha cha cha, jsou nějaké zákony proti misii v Izraeli, ale mě samotné se stalo, že mi byla nějakými misionáři vnucována Bible tedy Starý a Nový Zákon a další brožurky, vedle toho stáli na ulici uniformovaní policisté, tak jsem si jim stěžovala, a tito pokrčili rameny a řekli, mi, že se nic neděje, ať si těch lidí (misionářů) nevšímám. Neslyšela jsem, že by se zákon proti misii někdy ve skutečnosti uplatnil. Naopak vidím často aktivní misionáře. Zejména Jews for Jesus a podobné sekty. Přála bych všem katolíkům a evangelíkům, aby se jim praktikovalo náboženství s takovou lehkostí a samozřejmostí jako v Izraeli, všude na Středním východě.
 

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #11 kdy: 23. Května 2010, 10:11:38 »
To Zoom.
Ale Svědky Jehovovy u Vás nemáte, heč ?  Proti těm je štěnice milé a přátelské zvířátko. Tam bych uplatnění příslušného zákona docela přivítal.
יוחנן

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #12 kdy: 23. Května 2010, 11:07:42 »
To se velice mýlíte, máme a kolik .... Dokonce jsem jednou viděla v Akku během festivalu divadla jednoho herce , že tam měli stánek. A nikdo jim v jejich činnosti nebránil. Mají spoustu peněz a židi jsou pro ně ta nejdůležitější cílová skupina. Naštěstí teď vzhledem ke světové krizi i jejich zdroje poněkud vyschly, takže jsou méně vidět.

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #13 kdy: 23. Května 2010, 12:21:47 »
Tak to jsem opravdu netušil. A jaké jsou prosím národnosti ev. státní příslušnosti ? Nebo je to namícháno ?
Já jsem asertivní a podařilo se mě jich vícekrát zbavit slušnou formou, ale dalo to dost práce. Hlavně je nepustit přes práh domu. Někdy jsou mezi nimi i lidé, kteří nějak doplatili na nepřízeň osudu a oni následně podlehli té jejich filosofii. Jsou vidět v podchodech, u obchoďáků apod. kde zpravidla nabízí svoje periodikum "Strážná věž".
יוחנן

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #14 kdy: 23. Května 2010, 12:35:39 »
Chovají se úplně stejně jako kdekoli jinde a jsou mezi nimi izraelci ruského a neruského původu ale i američani apod. Jsou trochu víc opatrnější, než v ČR.

martindeporres

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #15 kdy: 24. Května 2010, 08:00:58 »
Kdysi mi lezli SJ do baráku, že si chtějí se mnou popovídat. Odpověděl jsem jim, že si s nimi rád popovídám na téma užitečnosti Svaté Inkvizice v boji proti bludařům. Od té doby mám od nich klid. ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #16 kdy: 24. Května 2010, 13:28:32 »
Ke mě Svědci občas (tak jednou ročně) zajdou. Jsou to vždy velmi milí a zdvořilí lidé, které mezi futry vyslechnu, vezmu si od nich Strážnou věž a zdvořile se rozloučíme. Jinak je vídám jen postávat na nárožích a bez nějakého pokřikování (jen tiše stojíce s časopisem v ruce) nabízet onen bulletin. Takže proti nim nic nemám  :)

Mimochodem - misie, tedy nabídka spásy nevěřícím, je základním posláním křesťanství a osobně vnímám misijní činnost SJ jako němou výčitku vůči křesťanským církvím v ČR, které se takto nechovají. Do kostela přijde až ten, kdo opravdu usilovně hledá. Nabídnout sám informace je v dnešní "reklamní" době mnohem účinnější  ;)

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #17 kdy: 24. Května 2010, 18:49:12 »

Mimochodem - misie, tedy nabídka spásy nevěřícím, je základním posláním křesťanství a osobně vnímám misijní činnost SJ jako němou výčitku vůči křesťanským církvím v ČR, které se takto nechovají. Do kostela přijde až ten, kdo opravdu usilovně hledá. Nabídnout sám informace je v dnešní "reklamní" době mnohem účinnější  ;)
To je pravda, ale jako většina věcí, i tato končí zase u peněz. Nechat opravit schody, nebo dát peníze na "reklamu" ?  Např. u nás v malém městě u Brna, kam se sjíždí i věřící z okolních obcí, je katolický kostel přeplněný. A tak by to vyhrály ty schody.
יוחנן

janagab

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #18 kdy: 24. Května 2010, 19:15:21 »
to Scooolie: no s tím teda absolutně nesouhlasím. v dnešní době, kdy jsou informace dostupné nevím, proč by mi měl někdo vnucovat nějaké Strážné věže. když budu chtít, náboženství si najdu - a vůbec to nemusí být v kostele. věřící člověk se přece neprojevuje pravidelným chozením do kostela a účastí na těchto masových akcích, ne? Misie je sice posláním křesťanství, jenže blbě vyložená. Sdělovat poselství máte právo pouze tomu, kdo o to stojí.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #19 kdy: 24. Května 2010, 21:00:34 »
Domnivam se, ze to svata cirkev vidi jinak, židy např. nutili jezuiti chodit na kazani do kostela jeste v 18. stol.  :'( Vtip je totiy presvedcit prave tz neverici, věřící nejsou tolik zajímaví.

janagab

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #20 kdy: 24. Května 2010, 21:38:25 »
no, jak to vidí "svatá" církev nevím (možná se to už taky trošku oproti minulým stoletím mění), ale, jak to vidí běžný věřící - teda aspoň já - vím zcela jasně. víra je pro mě něco niterného a nedotknutelného a rozhodně nějací pouliční "misionáři" ve mě důvěru nevyvolávají (příležitostí, jak si z vlastní vůle informace opatřit je totiž dost). raději si zajdu Bibli koupit do obchodu, než bych si ji na ulici od někoho vzala. a přesvědčování (včetně nabízení náboženské literatury někde na ulicích)? .... malinko mi to evokuje první krok k vymývání mozků....
ale de facto Vašemu argumentu tento můj postoj vůbec neodporuje.

martindeporres

  • Host
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #21 kdy: 25. Května 2010, 08:45:22 »
Ke mě Svědci občas (tak jednou ročně) zajdou. Jsou to vždy velmi milí a zdvořilí lidé, které mezi futry vyslechnu, vezmu si od nich Strážnou věž a zdvořile se rozloučíme. Jinak je vídám jen postávat na nárožích a bez nějakého pokřikování (jen tiše stojíce s časopisem v ruce) nabízet onen bulletin. Takže proti nim nic nemám  :)

Mimochodem - misie, tedy nabídka spásy nevěřícím, je základním posláním křesťanství a osobně vnímám misijní činnost SJ jako němou výčitku vůči křesťanským církvím v ČR, které se takto nechovají. Do kostela přijde až ten, kdo opravdu usilovně hledá. Nabídnout sám informace je v dnešní "reklamní" době mnohem účinnější  ;)
No, měl jsem možnost se s několika dlouholetými Jehovisty potkat v práci. Vliv vymývání mozků je na nich silně znát.  Je tam systém, že sice něco nabídnou, aby se člověk cítil jakoby lépe, ale pokud se člověk  chce dostat na nějakou vyšší úroveň, už ho tam systém spirituality SJ nepustí. Je tam příliš zdůrazněn Stvořitel jako trestající policajt, ale velice málo jako milující Otec.  Silné pěstování pocitu viny v lidech, aby byli snáze ovladatelní. Zahleďte se těm lidem pozorně do očí. Nejsou ty oči tak úplně normální.

P.S. Nevíte, co je s Vaderem?
« Poslední změna: 25. Května 2010, 08:48:31 od martindeporres »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #22 kdy: 25. Května 2010, 10:40:59 »

Mimochodem - misie, tedy nabídka spásy nevěřícím, je základním posláním křesťanství a osobně vnímám misijní činnost SJ jako němou výčitku vůči křesťanským církvím v ČR, které se takto nechovají. Do kostela přijde až ten, kdo opravdu usilovně hledá. Nabídnout sám informace je v dnešní "reklamní" době mnohem účinnější  ;)
To je pravda, ale jako většina věcí, i tato končí zase u peněz. Nechat opravit schody, nebo dát peníze na "reklamu" ?  Např. u nás v malém městě u Brna, kam se sjíždí i věřící z okolních obcí, je katolický kostel přeplněný. A tak by to vyhrály ty schody.

Tak to prostě máte kliku na to, kde žijete. V takovém případě samozřejmě by bylo pošetilé vyhazovat peníze na "reklamu"  :)


to Scooolie: no s tím teda absolutně nesouhlasím. v dnešní době, kdy jsou informace dostupné nevím, proč by mi měl někdo vnucovat nějaké Strážné věže. když budu chtít, náboženství si najdu - a vůbec to nemusí být v kostele. věřící člověk se přece neprojevuje pravidelným chozením do kostela a účastí na těchto masových akcích, ne? Misie je sice posláním křesťanství, jenže blbě vyložená. Sdělovat poselství máte právo pouze tomu, kdo o to stojí.

Sdělovat poselství se má každému. Zkuste pochopit, že z křesťanského pohledu všichni nekřesťané (snad s výjimkou židů - tam se pohled v rámci křesťanství liší) směřují k opravdu nehezkému konci. A pokud váš bližní směřuje k nehezkému konci a neví o tom, že k němu směřuje, budete čekat, jestli na to sám přijde nebo mu to řeknete a nabídnete pomoc?
Příklad: Víte, že schody do sklepa jsou čerstvě umyté nějakým novým přípravkem a fakt hodně kloužou. Počkáte, až na to vaše hodná sousedka přijde sama nebo ji upozorníte?

BTW: Sdělovat poselství mám právo komukoliv. To jen komunisté tvrdili, že ne. Šíření informací je právo  :) Pokud nevnucuji. Což Svědci jaksi nedělají - nebo Váš někdo (násilím, hrozbou) nutí je vyslechnout? Stačí prostě říci: "Děkuji, ale mě to nezajímá. Promiňte, nashledanou." Stejně, jako odpovídáte na jakékoliv jiné "reklamní" nabídky, které Vás neosloví.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #23 kdy: 25. Května 2010, 10:42:32 »
Domnivam se, ze to svata cirkev vidi jinak, židy např. nutili jezuiti chodit na kazani do kostela jeste v 18. stol.  :'( Vtip je totiy presvedcit prave tz neverici, věřící nejsou tolik zajímaví.

Tak samozřejmě. Věřící už jsou spasení. Teď jde o ty ostatní.
Jinak je docela velký rozdíl mezi nucením chodit do kostela (což samozřejmě je hloupost) a nabídkou nějaké náboženské literatury (což lze přijmout nebo odmítnout, dle vlastního uvážení a bez následků).

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Krestanstvo vs. Judaismus
« Odpověď #24 kdy: 25. Května 2010, 19:03:28 »

Mimochodem - misie, tedy nabídka spásy nevěřícím, je základním posláním křesťanství a osobně vnímám misijní činnost SJ jako němou výčitku vůči křesťanským církvím v ČR, které se takto nechovají. Do kostela přijde až ten, kdo opravdu usilovně hledá. Nabídnout sám informace je v dnešní "reklamní" době mnohem účinnější  ;)
To je pravda, ale jako většina věcí, i tato končí zase u peněz. Nechat opravit schody, nebo dát peníze na "reklamu" ?  Např. u nás v malém městě u Brna, kam se sjíždí i věřící z okolních obcí, je katolický kostel přeplněný. A tak by to vyhrály ty schody.
Tak to prostě máte kliku na to, kde žijete. V takovém případě samozřejmě by bylo pošetilé vyhazovat peníze na "reklamu"  :)
-----------------
Nemyslím, že je to případ ojedinělý, spíše je asi velký rozdíl mezi Čechami a Moravou.  Nedávno jsem slyšel část rozhovoru mezi pražsky mluvícími a vzdělaně vypadajícími pány v brněnské tramvaji (teda šalině), kteří byli patrně poprvé na Moravě. Jednak žasnuli nad tím, co to tady pijeme za pivo "ti lidi to pijou, tak je to snad k pití", druhak vrtěli hlavičkami nad tou religiozitou "je to vůbec možný ?". Vypadali, jako kdyby právě objevili nový kmen Křováků.  Jo, nejsou to jen 3 - 4 kraje, je to Morava. S prominutím, už jsem se dostal mimo téma.


יוחנן

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15