Judaismus > Rabín odpovídá na Vaše dotazy

SEMICHA LE-RABBANUT - ordinace rabína a zrušení tohoto jmenování

(1/13) > >>

petahyah:
Ze zahraničních médií se dozvídáme o zadržení pěti amerických rabínů, kteří jsou obviněni z podvodu, korupce – uplácení politiků v USA a Izraeli, praní špinavých peněz přes židovské charitativní organizace a obchodu s lidskými orgány.

Jedná se o:

Rabín Saul Kassin (87) – synagoga Šaarej Sijon v Brooklinu
Rabín Elijahu ben Chajim (58) – kongregace Ohel Jakov v Dealu
Rabín Edmond Nahum (56) – synagoga v Dealu
Rabín Mordechaj Fish (56) – kongregace Ševes Achim v Brooklinu
Rabín Lavel Schwartz (57) - kongregace Ševes Achim v Brooklinu

Můj dotaz zní, lze těmto rabínům odebrat SEMICHA LE-RABBANUT?
Kdo může odebrání navrhnout a kdo o něm rozhoduje?
Nebo existuje jiný systém trestání rabínů, kteří spáchali „civilní“ zločiny?
Je trestná činnost rabínů zamlžována nebo utajována, tak jako například pedofilní aféry katolických kněží?
Je odsouzený rabín navždy jako autorita znemožněn, nebo po výkonu dostane nějakou trafiku v nějaké zapadlejší komunitě?
Může být zrušena platnost HETER HORAA?

Scooolie:
Stručně česky zde - https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/usa-politici-a-rabini-prali-penize-kseftovali-s-organy_130763.html

gvodrazka:
 :(

To je zase jednou pošušňáníčko pro antisemity! Obzvláště se mi "líbí", že agent FBI "infiltroval" mezi rabbis. To snad ani nebyl obyčejný fízl, to musel být nějaký "wunderrebbe"... ;D

petahyah:

--- Citace: gvodrazka kdy 24. Července 2009, 13:45:45 --- :(

To je zase jednou pošušňáníčko pro antisemity! Obzvláště se mi "líbí", že agent FBI "infiltroval" mezi rabbis. To snad ani nebyl obyčejný fízl, to musel být nějaký "wunderrebbe"... ;D


--- Ukončit citaci ---

Někdo ale musel dát antisemitům příčinu k radosti!
Kriminálníci z řad rabínů, by měli být exemplárně potrestáni i v rámci židovské komunity, pokud budou židovské autority dělat v této kauze mrtvého brouka, bude to jen voda na mlýn antisemitů. Antisemitům se "potvrdí" to co o židech hlásají - třeba, že se vzájemně kryjí při trestné činnosti, že jim Talmud povoluje (ne-li nařizuje) okrádat góje, že uplácejí a ovládají politiku a ekonomii, a to že kšeftují s orgány gójů zapadá do konceptu legend o panenské krvi v macesech!  ;D

Infiltrovat se mohl nějaký slušný rabín, ale podle zahraničního tisku to nebyl rabín, ale člověk, který je požádal o vyprání ilegálních peněz, a tito rabíni-zločinci souhlasili a peníze proprali.

Zina:
Pane petahyah nezlehčuji takový čin,ale řekněte mě proč by židé měli být vyjimkou.Stávají se takové věci v každé zemi a lidi jsou všude stejní.No a antisemité budou žvanit vždycky.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi