Autor Téma: izrael  (Přečteno 31994 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nosko

  • Host
izrael
« kdy: 5. Července 2009, 16:59:46 »
Dobry den, chcel by som Vas poprosit ci by mi niekto mohol objasnit podstatu Izraelsko-Palestinskeho konfliktu.Na nete nachadzam dost rozporuplne info a bohuzial nemam tolko casu aby som patral hlbsie.Zaujma ma historicke pozadie a uplne povodne vlastnictvo uzemia.Za svoju nevedomost sa ospravedlnujem,nejako ma to doteraz nezaujmalo.Dakujem za ochotu.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: izrael
« Odpověď #1 kdy: 5. Července 2009, 18:23:53 »
Jooooo clovicku, to by bylo na 10000 stran popisu, a to se jeste v odhadu mirnim. V intervalu 1-1000 vet nelze odpovedet...

Elazar

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #2 kdy: 5. Července 2009, 18:35:46 »
 ;D
Izraelsko-palestinský konflikt není možné odělit od konfliktu izraelsko-arabského, ten není možné separovat od dějin druhé pol. 20. století a studené války, jeho kořeny vychází z první poloviny 20. století, kořeny celého konfliktu vznikly v 19. století... Pokud se o tom chceš něco dozvědět, zalez do knihovny a sežeň si literaturu popisující dějiny Blízkého východu v posledních dvou stech letech. Pokud na hlubší pohled nemáš dost času, tak raději nepátrej vůbec. Není nic horšího, než povrchní znalosti. Internet není možné k získávání vědomostí doporučit.

Karels

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #3 kdy: 5. Července 2009, 18:48:48 »
Já bych přece jenom jeden odkaz dal: https://special.novinky.cz/izrael/

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: izrael
« Odpověď #4 kdy: 5. Července 2009, 19:05:09 »
Mily Karelsi, rad vas po tak dlouhe dobe vidim  :)
Dovolim si s vami v odkazu nesouhlasit, mam ho offline stazeny a obcas mrknu, co tam pisou. Osobne to povazuji za dokument ne prilis faktu se drzici, natoz verohodny. A v tom je prusvih, protoze spousta veci je naopak zcela pravdiva. Goebbels by rval blahem, neni nic lepsiho, nez smichat trochu pravdy, trochu dohadu a trochu vyslovene lzi...

Elazar

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #5 kdy: 5. Července 2009, 19:08:40 »
Ten odkaz je neuvěřitelně zkratkovitý, přesně v duchu "informace snadno, rychle a hlavně hned". Takhle se historie dělat nedá. Třeba jen Sykes-Picot, jaký to byl výsledek, a co tomu všechno předcházelo, to je na déle, než na dva řádky.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: izrael
« Odpověď #6 kdy: 5. Července 2009, 19:10:28 »
No ba, rikam ze to nejde udelat par desitkami stran, natozpak zavadejicimi vetami holymi, ci jen kratsimi souvetimi.

Karels

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #7 kdy: 5. Července 2009, 19:22:11 »
Taky zdravím, no, přiznám se, že ty stránky jsem zaregistroval ještě při diskuzích na novinkách, ale moc je nastudovaný taky nemám - nechcete doporučit nějakou literaturu - přímo tituly...

Karels

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #8 kdy: 5. Července 2009, 19:25:31 »
Když už jsme u literatury, budu psát bakalářskou práci na téma "antisemitismus v antice," jenomže mám určitý problém. Nevím přesně jaká je k tomu potřeba načíst literatura. Určitě se jedna kniha nabízí: Dějiny Židů v antice od Petera Schäfera.

Nechcete mi doporučit nějaké další tituly... prosím vás...
« Poslední změna: 5. Července 2009, 19:36:31 od Karels »

nosko

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #9 kdy: 5. Července 2009, 19:49:50 »
Dakujem, mna zaujma nie minule storocie, ale prapovodny obyvatelia dnesnej Palestiny a Izraela.

Elazar

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #10 kdy: 5. Července 2009, 19:52:19 »
To byli neandrtálci.

Elazar

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #11 kdy: 5. Července 2009, 20:00:15 »
Když už jsme u literatury, budu psát bakalářskou práci na téma "antisemitismus v antice," jenomže mám určitý problém. Nevím přesně jaká je k tomu potřeba načíst literatura. Určitě se jedna kniha nabízí: Dějiny Židů v antice od Petera Schäfera.

Nechcete mi doporučit nějaké další tituly... prosím vás...

Od čeho je vedoucí práce, prob-ha?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: izrael
« Odpověď #12 kdy: 5. Července 2009, 20:05:49 »
A co knihy soudruha Nidala Saleha  ;D Pardon to už je hodně drsný vtip  ;D  >:D
יואל טייטלבוים

daniel lehotsky

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #13 kdy: 5. Července 2009, 20:08:10 »
Mugharet el Zultych,Mugharet el Tabun,Mugharet es Skhul,Amud.Treba si odskocit.Pripadne prebehnut do Irackeho Sanidaru. :)

nosko

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #14 kdy: 5. Července 2009, 20:10:19 »
Dovolim si Vas opravit, kosti neandertalcov sa nasli v Nemecku pri Dusseldorfe.Stoji tam aj socha jedneho z nich:-)  Zili sice po celej europe a aj na blizkom vychode, ale az tak daleko som to nemyslel.Prosim nepovazujte moj dotaz za nejaku provokaciu, len chcem vediet kto tam zil este pred Arabmi a Izraelcami, respektive ako dlho tam ziju dnesny araby a povodne zidovske obyvatelstvo.

nosko

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #15 kdy: 5. Července 2009, 20:16:49 »
to: daniel lehocky
Dakujem za info, bohuzial som na nete v knihkupectve nenasiel nic.Je nieco co vyslo aj v Cechach alebo na Slovensku?

Karels

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #16 kdy: 5. Července 2009, 20:19:42 »
Citovat
Od čeho je vedoucí práce, prob-ha?

Bakalářskou práci píšu na katedře latiny, myslím, že tam na to nejsou zase tolik specializovaní, něco mi doporučili, ale myslím, že se v tom líp orientujete vy.

Na judaistice v Olomouci na to byl odborník Mgr. Roman Göttlicher, ale ten s výukou skončil, zařídil si prý posilovnu... :) a když jsem mu napsal, tak mi něco přislíbil poslat, ale dalších odpovědí jsem se nedočkal.. (zřejmě posiluje triceps a na odpovědi nemá čas...  :) )

Mohou mi být doporučeny i cizojazyčné tituly, jenom ne v hebrejštině... to bych si nepočetl...  ;D
« Poslední změna: 5. Července 2009, 20:36:55 od Karels »

Elazar

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #17 kdy: 5. Července 2009, 21:26:17 »
Dovolim si Vas opravit, kosti neandertalcov sa nasli v Nemecku pri Dusseldorfe.Stoji tam aj socha jedneho z nich:-)  Zili sice po celej europe a aj na blizkom vychode, ale az tak daleko som to nemyslel.Prosim nepovazujte moj dotaz za nejaku provokaciu, len chcem vediet kto tam zil este pred Arabmi a Izraelcami, respektive ako dlho tam ziju dnesny araby a povodne zidovske obyvatelstvo.


Přísahám, že tentokrát nežertuji (jako v jiných případech). Vážně se tam v jeskyních kosti neandrtálců našly. Pokud vás ovšem zajímá izraelsko-palestinský konflikt, tak zkrátka 19.-20. století je nezbytností.

Co se týče národů, které na území žily, je to více než složité, neboť se jedná o křižovatku civilizací a kromě Židů a Arabů tam žilo těch národů opravdu hodně.
« Poslední změna: 5. Července 2009, 21:29:14 od Elazar »

daniel lehotsky

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #18 kdy: 5. Července 2009, 21:27:09 »
mozno by som skusil dejiny zidovskeho naroda od johnsona,putovani od chaima potoka,a z novsiej doby exodus od urisa.(samozrejme mimo Biblie,ta viedla bottu,layarda,opperta snad nie, :)).

daniel lehotsky

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #19 kdy: 5. Července 2009, 21:30:05 »
ps.To Elazar,tie jaskyne som tam vymenoval.(Tie cudne nazvy,to su lokality neandertalskych pozostatkov na uzemi Izraela).

daniel lehotsky

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #20 kdy: 5. Července 2009, 21:32:15 »
tie knihy boli pre Noska. :)
« Poslední změna: 5. Července 2009, 22:11:15 od daniel lehotsky »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: izrael
« Odpověď #21 kdy: 5. Července 2009, 22:08:37 »
Nechcete mi doporučit nějaké další tituly... prosím vás...

Treba meho neoblibeneho Flavia (vydal Flavius a pak jini  :) ) a naopak meho oblibeneho r. Mayera (Kapitoly z zidovskych dejin, vydala Rada zidovskych nabozenskych obci  v CSR, Praha 1989, tisk Tisk s.p. Brno, ISBN v te dobe u nas nepouzivano). Mozna bych zapatral i ve slavne trilogii Dr. M. Bice, ale tam jsou, nakolik si vzpominam, spise teologicka a archeologicka fakta.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: izrael
« Odpověď #22 kdy: 5. Července 2009, 22:13:39 »
...len chcem vediet kto tam zil este pred Arabmi a Izraelcami, respektive ako dlho tam ziju dnesny araby a povodne zidovske obyvatelstvo.

Arabove tam prisli z vychodu az hluboko (nejaka ta stovka let) za o.l. Ti, co tvrdi, ze uz tam byli, jsou mimoni.

Karels

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #23 kdy: 5. Července 2009, 22:14:15 »
Díky...

Elazar

  • Host
Re: izrael
« Odpověď #24 kdy: 5. Července 2009, 23:33:31 »
Nechcete mi doporučit nějaké další tituly... prosím vás...

Treba meho neoblibeneho Flavia (vydal Flavius a pak jini  :) ) a naopak meho oblibeneho r. Mayera (Kapitoly z zidovskych dejin, vydala Rada zidovskych nabozenskych obci  v CSR, Praha 1989, tisk Tisk s.p. Brno, ISBN v te dobe u nas nepouzivano). Mozna bych zapatral i ve slavne trilogii Dr. M. Bice, ale tam jsou, nakolik si vzpominam, spise teologicka a archeologicka fakta.

Flaviovo Contra Apionem (a Apion sám) by mělo být v tomto tématu povinností. Schaffer je celkem dobrý, také Segert alespoň z počátku pro orientaci, ale nejvíce dobrých článků lze sehnat v oodborných periodikách a sbornících. Vychází obrovské množství sborníků věnované tématu helénismu a židovství. Journal of Jewish Studies nebo Jewish Studies Quarterly (z těch nejznámějších) mají určitě desítky článků na toto téma.
I když se domnívám že téma "antisemitismus v antice" je příliš obecné a rozsáhlé a pro bakalářskou práci tudíž nevhodné. Spíš by ji měl vedoucí směřovat na nějaké užší, konkrétní téma.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15