Autor Téma: Michael Jackson  (Přečteno 10709 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

janagab

  • Host
Michael Jackson
« kdy: 26. Června 2009, 19:51:21 »
Na celé dnešní události (smrti popového krále) mě překvapila jedna věc - jeho bratr řekl (bylo to v hlavních zprávách na ČT1) - Allah ať je s ním. Docela mě to překvapilo (přiznám se, že nemnile). Byl M. Jackson muslim? Víte to někdo? Chápu, že v takové situaci by to asi nemělo být prioritní, ale nemůžu se tomu ubránit, pro mě to doce zásadní je. Stejně jako otázka vyznání Obamy. Ten se mi docela jednoznačně začíná profilovat jako muslim. Já to mám za docela důležitou  věc. Co myslíte? Jana

Michall

  • Host
Náboženství nejsou ekvivalentní, zatímco lze porovnávat míry ortodoxie
« Odpověď #1 kdy: 26. Června 2009, 21:51:52 »
či různé tradice v jednom systému, jak z něj vykročíme ven, máme prázdné ruce. Religionisté se sice snaží uživit všelijakými konstrukcemi a hledáním společného, ale bývá to trapas. Tak kdosi vymyslel animismus, podobně jako Tolkien "své" vlastní dějiny. Už jak se liší jazyky a terminologie, i s velkou interkulturní kompetencí, začne to skřípat. Navíc každé náboženství jde dopředu. Lze jistě žít v kontaktu s lidmi té které tradice, ale pořád je to poněkud zvenku. Významný a slavný "špion" v jednom náboženství přes důkladná studia byl snadno odhalen, když si myl  vous.

K studiu máme i český a v češtině příběh arabisty Musila, doma se ho pokoušeli nálepkovat, kdo přelouskne jeho 10 000 stránek, co asi česky jsou, zjistí docela unikátní tvar jeho myšlení i praxe. A to je ještě tak 5 000 stran anglicky a německy, ty zatím obdivuji jen na dálku, ač se u orientálního úřadu dobře spí i v autě, studovat v metropoli není snadné. Kdyby to někdo chtěl naskenovat, hardware a svačiny  poskytnu. O co spíše muž z docela jiné kultury, než je naše.Co můžeme pochopit? Obecně nějak musí ctít zbožnost svého otce, konverze jsou možné, ale úplné jsou až v třetí generaci. I jeho snadnost, jak změnil "církev", resp. jakousi reformovanou kongregaci, resp. v jaké před tím vězel, signalizuje jeho plastický přístup. Jinak on o ničem nic nikdy neřekne, podobně jako naše marketingová levice, má jen připravené prefabrikáty, pečlivě vycizelované, konečně jeho země je ve válce, už s ohledem na vdovy a sirotky musí tak jednat.

Nu až vydá paměti, budeme moudřejší, až se za 100 let otevře archiv, ještě více, ale všechno se neuvolní nikdy, papežství drží i renesanční texty

martindeporres

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #2 kdy: 5. Července 2009, 11:30:51 »
Asi před 2 lety proběhlo na netu, že Jackson konvertoval k islámu "aby měl lehčí život". Co je na tom pravdy, nevím.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Michael Jackson
« Odpověď #3 kdy: 5. Července 2009, 13:31:48 »
Uri Geller (izraelcan zijuci v Londyne), najlepsi priatel od Jacksona to potvrdil.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Michael Jackson
« Odpověď #4 kdy: 5. Července 2009, 13:40:59 »
Asi před 2 lety proběhlo na netu, že Jackson konvertoval k islámu "aby měl lehčí život". Co je na tom pravdy, nevím.

Nedávno psali, že mnoho lidí kolem Jacksona (včetně jeho bratra) byli muslimové, přesněji řečeno členové pro muslimy heretické afro-americké skupiny Nation of Islam. Několik lidí potvrdilo v tisku, že před nimi pronesl aš šaháda, a také pár lidí potvrdilo jeho protižidovské výroky.
יואל טייטלבוים

Rudolf Sob

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #5 kdy: 8. Července 2009, 18:38:16 »
Michael Jackson konvertoval na muslimskou viru na podzim 2008 v LA, California zrejme pod vlivem sveho bratra Jermaine, ktery take zmenil viru
(  puvodne byli Svedci Jehovovi ). Pokud si pamatuji tak Cat Stevens byl svedkem ceremonie. Dohady existuji, ze Jackson dluzil asi 10 milionu dolaru jakemusi seikovi, a ze mu prechod  na muslimskou viru ulehci podminky splaceni.     

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Michael Jackson
« Odpověď #6 kdy: 8. Července 2009, 23:30:30 »
Michael Jackson konvertoval na muslimskou viru na podzim 2008 v LA, California zrejme pod vlivem sveho bratra Jermaine, ktery take zmenil viru
(  puvodne byli Svedci Jehovovi ). Pokud si pamatuji tak Cat Stevens byl svedkem ceremonie. Dohady existuji, ze Jackson dluzil asi 10 milionu dolaru jakemusi seikovi, a ze mu prechod  na muslimskou viru ulehci podminky splaceni.     


Přesně tak. https://eretz.cz/content/view/7302/41/

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Michael Jackson
« Odpověď #7 kdy: 9. Července 2009, 09:25:32 »
Michael Jackson konvertoval na muslimskou viru na podzim 2008 v LA, California zrejme pod vlivem sveho bratra Jermaine, ktery take zmenil viru
(  puvodne byli Svedci Jehovovi ). Pokud si pamatuji tak Cat Stevens byl svedkem ceremonie. Dohady existuji, ze Jackson dluzil asi 10 milionu dolaru jakemusi seikovi, a ze mu prechod  na muslimskou viru ulehci podminky splaceni.    


Přesně tak. https://eretz.cz/content/view/7302/41/

Takže byl Michael Jackson sunita wahábita, nebo byl příslušníkem Nation of Islam?  ???

« Poslední změna: 9. Července 2009, 16:11:48 od petahyah »
יואל טייטלבוים

Zina

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #8 kdy: 9. Července 2009, 15:35:38 »
O lidech kteří mění víru každý rok pochybuji,že jsou schopni vůbec něčemu věřit.Pro mne je to dost nepochopitelné.

Zina

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #9 kdy: 9. Července 2009, 15:43:49 »
Michael Jackson byl skvělý zpěvák,ale to je asi tak vše co si o něm myslím.

Rudolf Sob

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #10 kdy: 9. Července 2009, 17:52:10 »
Vidite, zprava na Eretz.cz , akorat nevim proc je 4.7 milionu liber pouze 2.2 milionu dollaru , to spis naopak. 

martindeporres

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #11 kdy: 9. Července 2009, 19:10:39 »
Přejte mu klid.  Jen Nejvyšší, budiž veleben, ví, jak to s ním všechno přesně bylo.  Jestli byl muslim nebo budhista jebo Jehovista, ono je to šumafuk.  Plno lidem udělal radost, jak se na něm podepsala doma výchova a jaký životní břemeno si sebou táhnul, to není na nás, abychom posuzovali. Máme pořád co dělat sami se sebou. Skoro mám pocit, že čím víc se člověk snaží duchovně někam dohrabat, tím víc práce na sobě vidí. ;)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Michael Jackson
« Odpověď #12 kdy: 10. Července 2009, 13:37:21 »
čím víc se člověk snaží duchovně někam dohrabat, tím víc práce na sobě vidí. ;)

bingo..   ;)

daniel lehotsky

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #13 kdy: 10. Července 2009, 13:53:20 »
Kdosi se divil,jak lehce se kraci po ceste vecnosti,ritil se toitz dolu.(sa mi zda Kafka) ;D

vlastimirrybar

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #14 kdy: 9. Srpna 2009, 19:38:47 »
 JACKSON BOL IBA IMITACIA CLOVEKA

martindeporres

  • Host
Re: Michael Jackson
« Odpověď #15 kdy: 10. Srpna 2009, 08:11:02 »
JACKSON BOL IBA IMITACIA CLOVEKA
že by právě proto na ten islám přešel?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15