Autor Téma: Překlepy  (Přečteno 23533 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #25 kdy: 3. Května 2007, 14:16:39 »
Tak vidím logický rozpor v argumentaci. Pokud má někdo velké pravomoci ohledně nějaké otázky, pak není bezvýznamný.

On měl velké pravomoce, ovšem do toho co se chápe pod pojmem vůdce (Vader tuším napsal jeden z vůdců nacistického Německa) tak do toho měl dost daleko. Navíc jeho pravomoce byly omezeny pouze na oblast likvidace evropských židů (a toho co s tím souviselo).

Aby nedošlo k nedorozumění, on samozřejmě způsobil (pozn. nejenom on) smrt několika miliónů židů, ovšem jeho pozice v hierarchickém žebříčku nebyla nikterak vysoká. Měl pravomoci (viz konference ve Wansee) k tomu aby realizoval konečné řešení židovské otázky a ostatní subjekty Třetí říše mu byly povinny v tom být nápomocny.

Spíš mám dojem, že někteří lidé se dost těžko vyrovnávají s tím, že člověk který

Max

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #26 kdy: 3. Května 2007, 14:24:36 »
Aby nedošlo k nedorozumění, on samozřejmě způsobil (pozn. nejenom on) smrt několika miliónů židů, ovšem jeho pozice v hierarchickém žebříčku nebyla nikterak vysoká.

Zeptám se tedy jinak - kdo byl ještě Eichmannovým nadřízeným kromě Hitlera a Himmlera?

Yan

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #27 kdy: 3. Května 2007, 14:33:41 »
Měly armádní strukturu, výstroj, výzbroj. Byli vojensky organizovaní, bojovali. Co to tedy bylo? Společnost přátel žehu?

Byli tím, co již plyne částečně z názvu - Schutzstaffeln der NSDAP. Byly to ozbrojené oddíly zločinecké organizace NSDAP. Byly vytvořené NSDAP a Hitler jim velen nikoliv z titulu vrchního velitele německých ozbrojených sil, ale z titulu vůdce NSDAP.

Mohu-li citovat Wikipedii (neb nemám nyní při ruce literaturu) tak SS byly rozčleněny na:

   
  • Allgemenie-SS - původní teritoriálně členěné SS, které se s postupem doby staly jakousi reservou pro další složky nacistického režimu
  • Waffen-SS - ozbrojené křídlo, vybudované jako stranická paralela Wehrmachtu
  • SS-Totenkopfverbände - oddíly strážní služby v koncentračních táborech
  • policejní jednotky - kromě samostatné pořádkové policie (Ordnungspolizei - Orpo) byla součástí SS i bezpečnostní policie (Sicherheitspolizei - Sipo) zahrnující kriminální policii (Kriminalpolizei - Kripo) a Gestapo. SiPo byla později spojena se stranickou bezpečnostní službou Sicherheitsdienst v RSHA pod vedením Reinharda Heydricha.

Podstatné je, že SS byly ozbrojeným nástrojem NSDAP, nikoliv Německé (resp. Velkoněmecké) říše. Nebyla to armáda. Byla to ozbrojená složka zločinecké organizace a tato ozbrojená složka byla sama prohlášena za zločinnou.


I samotná Wiki uvádí, že Hodnosti SS v podstatě odpovídaly klasickým vojenským hodnostem., tedy nejednalo se o armádu.

Wehrmacht po válce byla respektovaná jako řádná německá armáda, i přes dílčí zločiny, na nichž se podílela. Na rozdíl od SS, které byly deklarovány jako zločinecká organizace.


Mám dojem, že trochu slovíčkaříte. Slovo armáda jsem použil ve větě (cituji) Každá armáda má trochu jiný systém hodností (konec citace) a šlo o to, že když srovnáte hodnosti např. francouzské, britské, americké a třeba japonské armády, tak také nedostanete kompletní vyplněnou tabulku se všemi hodnostmi. Některé hodnosti budou někde chybět (tak z hlavy mě napadá podporučík, který většinou nebývá, ale někde se vyskytuje). Proto jsou nutné ekvivalenty hodností, neb to nejde vždy po sobě, a Vám se ekvivalent nelíbil.....

Pozn.: SS byla po válce prohlášena za zločineckou organizaci, ovšem se skutečností že Waffen SS byly vojensky užívanou silou, s vojenskou strukturou, výzbrojí, výcvikem i hodnostmi to nic nemění. Na frontě je zapotřebí vojsko, mafie nestačí.

Max

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #28 kdy: 3. Května 2007, 14:43:24 »

Mám dojem, že trochu slovíčkaříte. Slovo armáda jsem použil ve větě (cituji) Každá armáda má trochu jiný systém hodností (konec citace) a šlo o to, že když srovnáte hodnosti např. francouzské, britské, americké a třeba japonské armády, tak také nedostanete kompletní vyplněnou tabulku se všemi hodnostmi. Některé hodnosti budou někde chybět (tak z hlavy mě napadá podporučík, který většinou nebývá, ale někde se vyskytuje). Proto jsou nutné ekvivalenty hodností, neb to nejde vždy po sobě, a Vám se ekvivalent nelíbil.....

Pozn.: SS byla po válce prohlášena za zločineckou organizaci, ovšem se skutečností že Waffen SS byly vojensky užívanou silou, s vojenskou strukturou, výzbrojí, výcvikem i hodnostmi to nic nemění. Na frontě je zapotřebí vojsko, mafie nestačí.

Možná máte s tím slovíčkařením pravdu, nicméně má to z mého pohledu svůj smysl. Armádu obecně považuji za instituci nutnou a přijatelnou. Může být užita k rozumným účelům i zneužita, ale principiálně je to instituce neutrální. Oproti tomu SS považuji za odpočátku zločinnou organizaci, zaměřenou na páchání zla v nejvlastnějším smyslu toho slova.

Waffen SS nebyla armáda. Byla to po vojensku organizovaná složka zločinecké organizace. Pokud mafiáni využívají organizaci založenou na principu hierarchie a kvazivojenských hodností, pořád to z jejich zločinecké ozbrojené síly nedělá armáda - např. yakuza nebo sicilská mafie takto fungovaly, resp. fungují také.

Waffen SS pak navíc byly jen jednou z částí SS, tou která byla armádě vnějškově nejpodobnější. Další části SS ovšem dělaly věci, které měly s činností standardní armády pramálo společného.

Yan

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #29 kdy: 3. Května 2007, 14:50:52 »
Aby nedošlo k nedorozumění, on samozřejmě způsobil (pozn. nejenom on) smrt několika miliónů židů, ovšem jeho pozice v hierarchickém žebříčku nebyla nikterak vysoká.

Zeptám se tedy jinak - kdo byl ještě Eichmannovým nadřízeným kromě Hitlera a Himmlera?

Nevim, nevím totiž přesně jaké místo ve struktuře zaujímalo "to oddělení" které vedl. Koncentrační tábory nejsou zrovna tím o co bych se v rámci 2ww nějak výrazněji zajímal. Nicméně myslím že tam patřil ještě Heydrich. Zde předpokládám námitku že byl v roce 1942 zabit, to je pravda ovšem jeho funkce šéfa RSHA převzal tuším Kaltenbrunner. Na druhý straně, to kolik máš nadřízených z tebe vůdce ještě nedělá, to je spíš o autonomii toho kteréhooddělení.

Yan

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #30 kdy: 3. Května 2007, 14:57:18 »
Waffen SS nebyla armáda. Byla to po vojensku organizovaná složka zločinecké organizace. Pokud mafiáni využívají organizaci založenou na principu hierarchie a kvazivojenských hodností, pořád to z jejich zločinecké ozbrojené síly nedělá armáda - např. yakuza nebo sicilská mafie takto fungovaly, resp. fungují také.

Teď se loučím, budu večer.
Mafie nedokáže provést tankový útok, obsadit Charkov či naopak tankový útok odrazit. Vojsko (vycvičené, vyzbrojené, disciplinované) ano. Já ho můžu nenávidět, zbožňovat či třeba jím pohrdat, ale vzít ho na vědomí musím. Zvlášť když na mě bude útočit.

Max

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #31 kdy: 3. Května 2007, 15:06:45 »
Počet nadřízených ukazuje, jak vysoko jsem v hierarchii. Pokud Eichmann byl podřízen při "končeném řešení židovské otázky" jen Hitlerovi a Himmlerovi, pak byl č. 3 v holocaustové mašinerii.

Nejsem si zcela jistý, zda Kaltenbrunner, resp. Heydrich se starali o vyhlazování Židů nebo zda E. byl podřízen jen dvojici H+H. Ale i kdyby tam byl ještě šéf RSHA, pak by E. byl stále č. 4. Pořád hodně vysoko v hierarchii.



K druhému příspěvku - mafie to dokáže, pokud jí stát dovolí se vyzbrojit těžkými zbraněmi. Schopnosti neříkají nic o charakteru dané organizace. V ex-Jugoslávii také bojovaly zločinecké jednotky a nikdo nenazývá (děly, těžkými kulomety vybavené) bosenkosrbské jednotky armádou.

nillbert

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #32 kdy: 3. Května 2007, 15:48:06 »
přátelé pozoruji to od začátku , ale nechtěl jsem se vměšovat - ale ted už musim, eichmann opravdu nebyl žádnej vůdce, byla to nula která losem osudu v soukolí systému měla přidělenu důležitou funkci - ale byla kdykoliv nahraditelná kymkoliv jinym, kterej by svou funkci plnil stejně - jakmile ze soukolí vypadl - opět z něj byla naprostá nula žijící v domě bez elektřiny a teplé vody

nazývejme ho třeba pohlavár, v odborné literatuře se mu nejčastěji říká "vedoucí referátu".... ale  vůdce to tedy není - podle mě opravdu ne...

to je můj názor

Yan

  • Host
Re: Překlepy
« Odpověď #33 kdy: 27. Května 2007, 22:19:54 »
Ve článku "Místo mezi národy" se píše:
.....V Sudetech mělo, podle Hitlera, německé obyvatelstvo početní převahu a 3 miliony Němců si proto ? co jiného? ? zasloužili samostatný stát, neboli právo na sebeurčení a chtěli se odtrhnout od 7 milionů obyvatel Československa......

Řekl bych že něco je špatně. Ten počet obyvatel prostě neodpovídá. Otázka zní, zda tam má chybu Benjamin Netanjahu nebo Karel Orlík (překladatel).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Překlepy
« Odpověď #34 kdy: 27. Května 2007, 22:26:59 »
Souhlasím.

Národnosti ČSR

celkem    13,5 mil.
Češi    6,7 mil.    50 %
Němci    3,1 mil.    23 %
Slováci    2,0 mil.    15 %
Maďaři    0,8 mil.    5,5 %
Karpatorusíni    0,5 mil.    3,5 %
ostatní    0,5 mil.    4 %

(sčitání lidu 1921, zaokrouhleno)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15