Autor Téma: Sabatai ben Meir HaCohen.  (Přečteno 28353 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Elazar

  • Host
Re: Sabatai ben Meir HaCohen.
« Odpověď #50 kdy: 24. Června 2009, 11:31:12 »
Eleazare,samozrejme to zavani handrkovanim o slovicka(scholasticka disputa? :)).Ale nie,mne ide o opoznavanie.Na slovickach zalezi ci je to tragedia a ci komedia. :).Preto som to riesil otazkou,,..k parcialnym bytostiam,da sa priradit clovek?a dal som jednu z moznych odpovedi,ze ano.Spravne je naznacene,ze nie sme bytostami(taktiez),,uplnymi."Ale kedze treba precvicovat sede bunky(a la Poirot)Tak sa pokusim rozvinut ,,moju variantu".,,Pocas siestich dni boli stvorene nebesia a zem,dna siedmeho bola stvorena menucha.Prisiel sabat,prisla menucha a svet bol ,,UPLNY."Pocas Sabatu sa s clovekom nieco stane.V predvecer Sabatu dava Hospodin cloveku nesama Jetera,spomina ben Lakis.A dalsi..,,V tento den clovek dostava dusu naviac...,ktora je Uplne dokonala po vzore buduceho sveta."Z tohoto uhla pohladu mozeme na chvilocku pozerat na cloveka ako parcialneho? :)S pozdravom.To je zaver.

To o nešama jetera je všechno pravda, jenže nešama jetera je, jak už její název praví, "navíc", a navíc je velký rozdíl mezi tímto světem a budoucím. V budoucím světě člověk bude nepochybně "šalem" a vlastně je i o šabatu, který je oknem do bdoucího světa, ale ony bytosti nebudou "dokončeny" nikdy, ani v budoucím světě, protože to se jich až tak netýká.

P. S. Šacha a Metatrona jsem zminila kvuli povestne opone v Holesovske synagoze.

No, tam toho Metatrona je všude plno, je to zkrátka výspa chasidim :D
« Poslední změna: 24. Června 2009, 11:33:03 od Elazar »

daniel lehotsky

  • Host
Re: Sabatai ben Meir HaCohen.
« Odpověď #51 kdy: 24. Června 2009, 15:49:10 »
Mila Sad,samozrejme kontextovo akoby ste mi slova z ust brala.Ta odbocka bola podkontextova. :).
To Elazar)som rad ze sme sa ,,parcialne"zhodli. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15