Autor Téma: Vyjádření Cipi Livniové  (Přečteno 17243 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 860
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Vyjádření Cipi Livniové
« kdy: 13. Května 2007, 21:52:44 »
Slova ministryně zahraničí jeruzalémské vlády o dalším stahování z Judeje a Samaří v zájmu  vytvoření druhého  palestinského státu(prvním je  dnešní Jordánsko) naplňují mé nejhlubší obavy. Přesně z těchto důvodů jsem proti tomuto tomuto státnímu útvaru, nemajícímu opodstatnění,  vždy vystupoval: jakmile připustíme jeho existenci na Západním břehu, budeme muset souhlasit s tím, že si na tomto  břehu bude nárokovat území. A tedy souhlasit s tím, že tato část Erec Jisrael(lhostejno, jak velká) nebude součástí Medinat Jisrael. A zde je počátek nebezpečného  "jezinkovského"(podle známé české pohádky o Smolíčkovi) efektu: palestinští Arabové budou chtít víc a víc a ještě víc ... neboť jejich konečným cílem není "ohřát si prstíčky", ale "unést Smolíčka pacholíčka" = zlikvidovat židovský stát. Počáteční chyba se stala ve fatálním  ústupku izraelské levice v čele s duem Rabin-Peres, kterým byli uznáni Arafat a  jeho teroristická organizace jako partneři tzv. mírového procesu. Tímto aktem byl vehnán Izrael do pasti, z níž se bude jen obtížně dostávat(a bez pomoci Hospodinovy se z ní nejspíš nedostane). Budou-li ovšem politici  jako C. Livniová tuto past ještě prohlubovat, budeme se my, prostí pěšáci sionismu, muset o to víc modlit, aby důsledky jejich činů nepředstavovaly  pro židovskou republiku  komplikaci řešitelnou pouze za cenu vysokých obětí. Dnes bohužel sklízíme trpké plody politiky, za kterou se svého času za obrovského  nadšení světa opitého vidinou chamberlainovského pojetí míru rozdávaly Nobelovy ceny.
« Poslední změna: 13. Května 2007, 22:00:16 od mrstejskal »

nillbert

  • Host
Re: Vyjádření Cipi Livniové
« Odpověď #1 kdy: 13. Května 2007, 22:19:00 »
to nejsi sám Lubomíre, kdo proti tomu vystupoval, to snad každej soudnej člověk ;-)
já sem šel ještě dál :-) ...mnohem dál :-)) žel zatím jsem stále jen ten prostý pěšák :-)
...ale příde den! ;-))

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vyjádření Cipi Livniové
« Odpověď #2 kdy: 13. Května 2007, 22:56:26 »
...ale příde den! ;-))

Ehmm, tohle uz jsem nekde slysel  ;D
Ovsem z prohlaseni Livniove se mi dela spatne, viz ty clanky z hlavni stranky. Des a hruza. Jen doufejme, ze se vse obrati k dobremu driv, nez bude Izrael pod vojenskou palbou sousedu...

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Vyjádření Cipi Livniové
« Odpověď #3 kdy: 14. Května 2007, 00:04:40 »
současné vedení je nebezpečné protože je v rámci boje o moc všehoschopné jelikož vidí že stejně padne, pakliže by šlo o humor zajisté velmi černý, nicméně věřím v řízení nebes, jinak bychom tu nebyli již dávno a tudíž když to vše má smysl vytrváme a lidé jako Livny jsou pouze potvrzením že nejde o ruku a moc lidskou ale že tu jsme navzdory všemu.

nillbert

  • Host
Re: Vyjádření Cipi Livniové
« Odpověď #4 kdy: 14. Května 2007, 02:27:53 »
Ehmm, tohle uz jsem nekde slysel  ;D

...taky stavěli dálnice  ;D ...a protože to dělali oni tak my nebudem?  ;-)

Jinak Cipi L. - to už je na válečnej soud. Ta ženská je šílená.
« Poslední změna: 14. Května 2007, 12:49:50 od nillbert »

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Vyjádření Cipi Livniové
« Odpověď #5 kdy: 30. Září 2007, 01:23:13 »
Ehmm, tohle uz jsem nekde slysel  ;D

...taky stavěli dálnice  ;D ...a protože to dělali oni tak my nebudem?  ;-)

Jinak Cipi L. - to už je na válečnej soud. Ta ženská je šílená.
Zdravím,aby ,bylo líp, tak musí být nejdřív zle.   Fanuel

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15