Všeobecná kategorie > Kultura, hudba, literatura

Eurovize 2007 - bez izraelské účasti ve finále

(1/4) > >>

mrstejskal:
Úderem deváté večerní začal 10. května v Helsinkách semifinálový koncert soutěže o Velkou cenu Eurovize  2007, ve kterém jako druzí zazpívali zástupci Izraele. Pop-music židovské republiky reprezentovala skupina TEAPACK s písní Push the Button(o které jsme na hlavní stránce Eretzu v minulosti již referovali, konkrétně 2. března 2007).

Impuls ke vzniku kapely TEAPACK dalo jedno osudové setkání v kibucu na jihu Izraele: jeho protagonisty byli autor, producent a pozdější vedoucí zpěvák kapely KOBI OZ a hráč na basovou kytaru GAL PEREMEN. K nim se později přidali další muzikanti z okolních kibuců a města Sderot(o němž obvykle  informujeme  na Eretzu v poněkud chmurnějších souvislostech). Zbývajícími členy formace jsou RAMI JOSIFOV(kytara, mandolína), MEIR AMAR(PC, zvukové efekty), MOTTI  YOSEFF(bicí), DANI ABERJEL(kytara) a NOAM JANKELEVIČ(klávesy, akordeon).

Na  helsinské semifinálové soutěžní přehlídce vystoupili Izraelci jako druzí. Píseň Push the Button bohužel evropské diváky nezaujala a skupina TEAPACK se tak do finálového klání neprobojovala. Po loňském předposledním místě Edieho Butlera jsme svědky dalšího neúspěšného angažmá izraelské populární hudby v tomto celoevropském měření sil. Útěchou nám může být snad jen to, že při své eurovizní premiéře propadla také Česká republika(domů poslalo evropské hlasující obecenstvo skupinu Kabáta i s její Malou dámou).

nillbert:
No nevim jestli nám může být útěchou právě tohle :-))
...přece když vyhoříš neni pro tebe útěcha že chytnul i sousedovic barák... :-)
.........nebo jo? :-)

mrstejskal:

--- Citace: nillbert kdy 11. Května 2007, 00:00:54 ---No nevim jestli nám může být útěchou právě tohle :-))
...přece když vyhoříš neni pro tebe útěcha že chytnul i sousedovic barák... :-)
.........nebo jo? :-)

--- Ukončit citaci ---

Psychologicky to někdy pomáhá, snad podle pořekadla, že sdílený smutek je poloviční a sdílená radost dvojnásobná.

nillbert:
já jsem na to chvíly koukal (Push the Button jsem ale propás) a podle mě ty soutěžící byly dost bída :-) nevim noo :-)

ale text k Push the Button se mi zdál dobrej :-) (psali o něm před měsícem na novinky.cz)

Vader:

--- Citace: nillbert kdy 11. Května 2007, 00:13:12 ---ale text k Push the Button se mi zdál dobrej :-) (psali o něm před měsícem na novinky.cz)

--- Ukončit citaci ---

Muj osobni dojem je ten, ze nikoho nezajima poselstvi ani text. Proste se jim bud libi choreografie a hudba, nebo nelibi. Ale nepremysli o tom. Ale mozna se zase uuuplne pletu.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi