Autor Téma: Víno.  (Přečteno 36316 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Víno.
« Odpověď #25 kdy: 30. Května 2009, 23:10:56 »
Dovolte, abych Vas informovala. V Izraeli, jakozto kolebce judaismu (cca od roku 135 byla cisarem Hadrianem Judea prejmenovana na Palestinu)i krestanstvi, je od pocatku 4. stol. mnoho klasteru a kostelu, ktere dodnes slouzi ruznym krestanskym obcim. Jednim z nejstarsich krestanskych spolecenstvi jsou napriklad Armeni, kteri maji svuj patriarchat ve St. Meste v Jeruzaleme. V mnoha klasterech jsou mnisi ruznych narodnosti. Zde spise jde k jakemu radu patri. V jednom klastere mohou byt mnisi / jeptisky ruznych narodnosti. Pokud se tyce onech "mlcicich bratru", ruzna narodnost vubec nevadi. ;)

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Víno.
« Odpověď #26 kdy: 31. Května 2009, 00:06:05 »
...to je zname ze cely zivot sa len ucime. Treba sa vediet opytat a vzdy sa najde niekto kto ma na mieste odpoved. Aj teraz sa to stalo, pani Zoom Vam dala tu najspravnejsiu odpoved ako je to s tymi klastormi.
Ja osobne som sa stretla s mniskou (jeptiskou) ktora pochadza zo Slovenska a je v klastori kde su mnisky z roznych europskych ale aj africkych statov. Aj ona patri do radu nehovoriacich. V tomto klastore sa sestry zaoberaju vyrobou keramickych nadobi.
Pytate sa ohladne tolerancii. Nebudem sa vztahovat k osobam a k bezpecnostnym opatreniam v klastoroch lebo moje informacie su neni plne a mozu byt aj mylne. Ale mozem len podotknut ze Izrael vie byt tolerantny ale problem je ze k Izraelu mnohe staty a ich predstavitelia su neni tolerantni.

Prajem Vam savua tov

Magda

kjan

  • Host
Re: Víno.
« Odpověď #27 kdy: 11. Června 2009, 14:15:19 »
Nebudem sa vztahovat k osobam a k bezpecnostnym opatreniam v klastoroch lebo moje informacie su neni plne a mozu byt aj mylne. Ale mozem len podotknut ze Izrael vie byt tolerantny ale problem je ze k Izraelu mnohe staty a ich predstavitelia su neni tolerantni.

Omlouvám se za nejasnou formulaci, měl jsem na mysli bezpečnostní opatření obecně, i když v těch klášterech určitě také nějaká mají. Také jsem si všimnul, že každý ústupek ze strany Izraele se mu nakonec vymstil, ať už to bylo opuštění jižního Libanonu, nebo po vysídlení pásma Gazy. Myslím, že se ani nelze divit tvrdšímu postoji některých izraelských politiků.
Šalom
Kjan

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Víno.
« Odpověď #28 kdy: 11. Června 2009, 16:44:47 »
to je ok - neomluvajte sa. Ja som tomu rozumela ako ste to napisal.
Vasa definicia je spravna. Mnohi nevedia pochopit postoj nasich politikov. Tu treba rozhodovat bez emocii, je to vsak tazke.

Shalom

Magda

dudusko

  • Host
Re: Víno.
« Odpověď #29 kdy: 22. Srpna 2009, 18:27:56 »
Tak pokud by Vader ten přívlastek "patoků vztahoval na červená vína, pak bych s ním byl zajedno a rozšířil bych to i na jeho milovanou Moravu :)
V Čechách a na Moravě by snad mělo být zakázáno pěstovat červené víno :), tady prostě pro to nikdy nebyly a nebudou klimatické podmínky, aby se z toho mohlo udělat něco jiného než maximálně tak stolní víno k jídlu.
To v bílém vínu je to jiná situace, to se zde může povést a často se tak děje. Pokud si některý vinař troufne jít do nevýnosné odrůdy Sylvaner a povede se ročník a on to nezkazí, je to radost. Ale to se zase občas povede i v Čechách.

Pomerne resolutne nesouhlasim s vyse uvedenym vyrokem o cervenych vinech. Pokud srovnam cenove stejne cervene vino mistniho puvodu s viny dovezenymi do "supermarketu". Tedy si radeji koupim cervene od sveho vinare. Ovsem vzdycky peclive volim rok a odrudu. Mate pravdu v tom, ze pestovani cerveneho vina je severne od Znojma (kde na nej zase nejsou pudy) dost osemetne. Ovsem zatracovat tak zasadne, to i p rijde nefer.

dudusko.

kjan

  • Host
Re: Víno.
« Odpověď #30 kdy: 25. Srpna 2009, 09:37:25 »
Opravdu ta pitelnost červených vín souvisí se sluncem a vždy mě více chutnala vína z jižnějších oblastí. Zvláště ta "plnotučná" s 12,5 - 14,0 % , která jsou současně měkčí, a tudíž s menším obsahem kyselin. Ale už např. i Levická Frankovka z oblasti jižních svahů u slovenské Nitry je příjemnější. Ale také bych moravská červená nezatracoval, někteří mají rádi tvrdá vína bílá a někeří třeba i červená. :)

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Víno.
« Odpověď #31 kdy: 2. Listopadu 2009, 21:05:20 »
Zrovna jsem si dnes objednal pres znameho koser cervene suche jakostni, tak jsem zvedav:) Puvodem tedy z CR.  ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Víno.
« Odpověď #32 kdy: 2. Listopadu 2009, 22:07:20 »
Nebudete zklamán.  :D

jochanan

  • Host
Re: Víno.
« Odpověď #33 kdy: 15. Listopadu 2009, 02:43:22 »
Praha a okolí ... na Bělohorské vcelku rozpačité, vždy jim tam vykoupím zásoby, paní konstavovala: že už jsem tam zas ... ??? Praha 9, Pešlova: skvělé, vždy zájem, vpuštěn a obsloužen i mimo otevírací dobu, na vysoké svátky řečeno: že ho židi vykoupili, ale pro mě ty dvě až čtyři lahve schoval :))) jjo to je obchodník :)

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Víno.
« Odpověď #34 kdy: 15. Listopadu 2009, 19:51:02 »
Tak muj kontakt vino nedodal:( Myslite, ze je rozumne si vino koupit po webu a nechat si ho poslat domu? Jde to vubec?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Víno.
« Odpověď #35 kdy: 15. Listopadu 2009, 20:42:26 »
Zkuste třeba tohle : https://www.terravinifera.cz/default.php?id=25&ai=21&lang=cz. No a  Chrámce jistě také třeba budou umět poslat anebo poradit.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Víno.
« Odpověď #36 kdy: 15. Listopadu 2009, 21:27:27 »
Zdravím,

Crámce můžu směle doporučit. Je to malý, téměř rodinný podnik. Můžete věřit, že co si objednáte, to také dostanete.

Lechem

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Víno.
« Odpověď #37 kdy: 17. Listopadu 2009, 22:41:48 »
Aktuální zpráva z Českého vinařství Chrámce (Facebooku):

Dobré chrámecké víno možná mají i za vaším rohem! Až do 24.11. si můžete v každém hypermarketu TESCO zakoupit chrámecká vína v akci se slevou. Za zvláštní pozornost stojí Zweigeltrebe jakostní za 34,90 Kč. Pro fanoušky chrámeckého vinařství na FB můžeme prozradit, že v těchto lahvích se skrývá Zweigeltrebe kabinet 2005.

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Víno.
« Odpověď #38 kdy: 17. Listopadu 2009, 23:56:22 »
Aktuální zpráva z Českého vinařství Chrámce (Facebooku):

Dobré chrámecké víno možná mají i za vaším rohem! Až do 24.11. si můžete v každém hypermarketu TESCO zakoupit chrámecká vína v akci se slevou. Za zvláštní pozornost stojí Zweigeltrebe jakostní za 34,90 Kč. Pro fanoušky chrámeckého vinařství na FB můžeme prozradit, že v těchto lahvích se skrývá Zweigeltrebe kabinet 2005.

To ale, předpokládám, nebude košer produkce, že?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Víno.
« Odpověď #39 kdy: 18. Listopadu 2009, 08:19:16 »
Nemám tušení. Ale podle ceny předpokládám, že skutečně ne. Jinak by někteří překupníci obchodníci košer produkty museli rychle přistavět sklady  ;)

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Víno.
« Odpověď #40 kdy: 18. Listopadu 2009, 14:53:22 »
Nemám tušení. Ale podle ceny předpokládám, že skutečně ne. Jinak by někteří překupníci obchodníci košer produkty museli rychle přistavět sklady  ;)
Proto jsem se ptal, jestli mám běžet do stavebnin :D

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Víno.
« Odpověď #41 kdy: 15. Prosince 2009, 15:41:38 »
Jak mě doporučil pan Vader, podíval jsem se do toho obchodu benediktů, kde mají mimo jiné izraelská vína. Na jednom je nalepen český štítek, kde je uvedeno, že víno je "košer pro pesach".  To mě zarazilo, jestli to není na vyhození z domu, což by byla škoda, víno vypadá jinak velice dobře.  Je to prosím možné, aby víno bylo "košer pro pesach", nebo je to ptákovina ?
Kjan
יוחנן

Elazar

  • Host
Re: Víno.
« Odpověď #42 kdy: 15. Prosince 2009, 16:42:15 »

Offline Kjan_

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Pohlaví: Mužské
Re: Víno.
« Odpověď #43 kdy: 18. Prosince 2009, 15:52:31 »
Ano, zkoušel jsem to i jinde a poučil se.
יוחנן

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15