Autor Téma: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci  (Přečteno 34851 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #25 kdy: 13. Května 2007, 20:53:20 »
Myslim, ze vrchni rabinat trochu prehnal, podivam se jeste co si o tom mysli ortodoxni autority. Problem ovsem je v tom, ze v Izraeli jsou sekularni zide naprosto nevybaveni nabozensky a intelektualne se stretnout s jinym nabozenstvim. Proto asi chtel rabinat zabranit setkani, problem je ze sekularni zide na rabinat stejne kaslou a pujdou tam a mohou se stat obeti misie, zatimco verici a praktikujici zide poslechnou rabinat a nepujdou tam, cimz vlastne nechaji sekularni napospas misii a k vzajemnemu obohaceni nedojde. Skoda. Ja si myslim, ze kdyz si je clovek svym jisty, tak se nemusi bat konfrontace. Ja se ji alespon nebojim, protoze presne vim, kde jsou hranice. Skoda, chtela jsem tam jet.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #26 kdy: 13. Května 2007, 21:23:35 »
Dva dny stará zpráva říká, že se tím vrchní rabinát znovu zabývá a že možná stanovisko přehodnotí.

Jinak souhlasím se ZOOM - kdo si je svojí vírou jistý, ten se nemusí debaty bát... Jak by asi vznikla Nachmanidova disputace, kdyby Nachamanides řekl, že se radši s těmi křesťany nebude bavit?  ;)

(Tam se naopak jednalo o zjevné podcenění přípravy z křesťanské strany, kdy oponenti byli zjevně o třídu méně vzdělaní než Nachmanides a navíc si dopředu příliš věřili)

nillbert

  • Host
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #27 kdy: 13. Května 2007, 22:10:41 »
Ja si myslim, ze kdyz si je clovek svym jisty, tak se nemusi bat konfrontace. Ja se ji alespon nebojim, protoze presne vim, kde jsou hranice.

To je bohužel tragický omyl mnoha lidí. Myšlenková indoktrinace je - a zvláště u křestanských sekt a jejich nadháněčů - již na tak zrůdné úrovni , že pro ní není problém zblbnout vysokoškolsky vzdělaného člověka aby se dal vykastrovat a po té spáchal sebevraždu. Před nacisty, komunisty a misionáři nemůže být člověk nikdy dost na pozoru. Zcela souhlasím s původním rozhodnutím rabinátu - musíme bránit ty naivnější z nás.
« Poslední změna: 14. Května 2007, 03:32:07 od nillbert »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #28 kdy: 13. Května 2007, 22:54:02 »
Nille, to je presne to, o cem jsem psal. My v galutu mame uz trening, ale na necvicene a nic zleho netusici Zidy z Izraele, to muze pusobit jako srapnel.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #29 kdy: 13. Května 2007, 23:21:51 »
Před nacisty, komunisty a misionáři nemůže být člověk nikdy dost na pozoru. Zcela souhlasím s původním rozhodnutím rabinátu - musíme bránit ty naivnější z nás.

Nille, to je presne to, o cem jsem psal. My v galutu mame uz trening, ale na necvicene a nic zleho netusici Zidy z Izraele, to muze pusobit jako srapnel.

Přesně s tímhle odůvodněním (jen zaměňte "nacisty, komunisty a křesťany" za "židy") se pálili ve středověku na hranicích Talmudy a další židovská literatura... Aby byli chráněni ti méně odolní. Tenkrát křesťané....

Otevřená společnost vyžaduje odolnost. Není-li společnost otevřená, musí se připravit na reciproční jednání. Snaha o zákazy a omezování z židovské strany je vodou na mlýn těm křesťanským kruhům, které mají židovství v neoblibě. Budou volat po recipročních krocích. Omezení křesťansko-židovských vztahů, k návratu k ostře vyhraněné protižidovské liturgii, atd. Ve finále se to obrátí proti židům. Dialog vždy více potřebuje ten méně početný, zranitelnější slabší. A při vší úctě k židům - ve vztahu ke křesťanům jsou zranitelnější židé....

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #30 kdy: 14. Května 2007, 00:24:35 »
V rámci volné společnosti je tudíž možné nechat se dívat děti jak nahá žena vystřílí někomu mozek z hlavy a dítě se potom rozhodne být svobodně cudné a uhnout pohledem a být nenásilné. Pakliže se někdo dospělejší myslí že jej něco takového neovlivní tak se velmi mýlí, třeba nebude vrahem a bude i skutečně nesouhlasit ale buď se stane hrubším nebo uzavřenějším.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #31 kdy: 14. Května 2007, 00:53:37 »
V rámci volné společnosti je tudíž možné nechat se dívat děti jak nahá žena vystřílí někomu mozek z hlavy a dítě se potom rozhodne být svobodně cudné a uhnout pohledem a být nenásilné. Pakliže se někdo dospělejší myslí že jej něco takového neovlivní tak se velmi mýlí, třeba nebude vrahem a bude i skutečně nesouhlasit ale buď se stane hrubším nebo uzavřenějším.

To je samozřejmě pravda. Ale jak to souvisí s otevřeností společnosti ve vztahu k náboženským setkáním či šířeji, ve vztahu k hlásání odlišného náboženského přesvědčení?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #32 kdy: 14. Května 2007, 01:42:34 »
Přesně s tímhle odůvodněním (jen zaměňte "nacisty, komunisty a křesťany" za "židy") se pálili ve středověku na hranicích Talmudy a další židovská literatura... Aby byli chráněni ti méně odolní. Tenkrát křesťané....

To myslej vazne, Scooolie ? Jakoupak ve stredoveku vykonavali Zide misijni cinnost? Koho "ohrozovali" vyukou Tory a Talmudu? No nikoho, ucili jen a pouze sami sebe, slo tam o misiji krestanu - "spalime vam to, a snad vam dojde, ze MY mame pravdu".
Jde o to, ze krestanska sofistikovanost misijni cinnosti je dovedena temer k dokonalosti. Chudaci Mayove nebo Eskymaci, nemeli zadnou sanci. Muslimove si to vynahrazuji trosku jinak. Zide nemisionari. Ani slovem, ani mecem. Zit vedle sebe muzem, ale nesnazme se sousedovi dokazat, ze je heretik (voni, Scooolie, samozrejme heretik jsou, ale nemam potrebu jim to dokazovat  ;D )

nillbert

  • Host
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #33 kdy: 14. Května 2007, 02:03:10 »
Přesně s tímhle odůvodněním (jen zaměňte "nacisty, komunisty a křesťany" za "židy") se pálili ve středověku na hranicích Talmudy a další židovská literatura... Aby byli chráněni ti méně odolní. Tenkrát křesťané....

To je naprosto nesmyslné, alogické a absurdní srovnání.

nillbert

  • Host
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #34 kdy: 14. Května 2007, 02:16:19 »
Otevřená společnost vyžaduje odolnost. Není-li společnost otevřená, musí se připravit na reciproční jednání. Snaha o zákazy a omezování z židovské strany je vodou na mlýn těm křesťanským kruhům, které mají židovství v neoblibě. Budou volat po recipročních krocích. Omezení křesťansko-židovských vztahů, k návratu k ostře vyhraněné protižidovské liturgii, atd. Ve finále se to obrátí proti židům. Dialog vždy více potřebuje ten méně početný, zranitelnější slabší. A při vší úctě k židům - ve vztahu ke křesťanům jsou zranitelnější židé....

Čim mi to vyhrožujou Skůlosů?! "křestanské kruhy které nemají židovství v oblibě" jsou hlupáci co si neuvědomujou že křestanství neni původně nic jinýho než židovská sekta! Ježíš byl Žid, jeho rodiče byly Židi (oba, OBA) , všichni apoštolové byly Židi atd.atd.! To je jako bys mi vyhrožoval že opět zvítězí ve vašem náboženství demence a vnitřní schýza! No tak, zvítězí - co nadělám... ale smůla to bude pro vás...
A tím si vůůůbec nebud jistej kdo je tu zranitelnější a slabší!
A dialog neni misie! Přečti si třeba práci V. Tydlitátové - kterou si chtěl "přede mnou chránit"...haha - https://www.tydlitatova.net/moznostidialogu.htm

....tak Vade čekám že ted ti zmodraj hvězdičky a mě zmizej úplně :-))

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #35 kdy: 14. Května 2007, 02:45:38 »
....tak Vade čekám že ted ti zmodraj hvězdičky a mě zmizej úplně :-))

Nemyslim, ze je duvod menit barvu a pocet hvezdicek  :D
BTW ten clanek je zajimavy, to bezesporu, i kdyz ohanet se jmeny Pinchase Lapida, Elie Wiesela a Franze Rosenzweiga (z nichz dila prvniho a tretiho pravidelne konci v moji skartovacce, a toho prostredniho proste nemusim) mi pripadne jemne uchylne  ;D Kazdopadne se mi to jevi tak, ze pani Vera je velmi tolerantni clovek. Vic takovych.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #36 kdy: 14. Května 2007, 09:23:24 »
K Jicchakovu postoji, kdy je treba deti chranit pred TV a pod. plne souhlasim, ovsem je diametralni rozdil mezi tim, nechat deti koukat na horor a poviat si s pani ktera je jineho nabozenstvi napr. o tom, jak ochranit deti pred nasilim, ktere serviruje televize a jine sdeloviaci prostredky. Ten zakaz je take trochu divny z toho hlediska, ze vrchni rabini a dalsi vazeni rabini se pravidelne ucastni konfereci o spolecnem postoji ve veci napr. miru apod. spolecne s predstaviteli jinych cirkvi. Domnivam se, ze jim to nekdo pripomenul. Rabinat ovsem trestuhodne zanedbava aktivitu proti misii. Bohuzel vim velmi presne o cem mluvim. A pravdou je ze neinformovana verejnost muze byt k misii nachylnejsi.
Jinak Scooolie s temi Talmudy ve stredoveku to byl snad ulet z unavy. Svata cirkev je palila, protoze potrebovala prece nepritele a ne proto, ze by se obavala zidovske misie. 

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #37 kdy: 14. Května 2007, 11:17:39 »
To myslej vazne, Scooolie ? Jakoupak ve stredoveku vykonavali Zide misijni cinnost? Koho "ohrozovali" vyukou Tory a Talmudu? No nikoho, ucili jen a pouze sami sebe, slo tam o misiji krestanu - "spalime vam to, a snad vam dojde, ze MY mame pravdu".
Jde o to, ze krestanska sofistikovanost misijni cinnosti je dovedena temer k dokonalosti. Chudaci Mayove nebo Eskymaci, nemeli zadnou sanci. Muslimove si to vynahrazuji trosku jinak. Zide nemisionari. Ani slovem, ani mecem. Zit vedle sebe muzem, ale nesnazme se sousedovi dokazat, ze je heretik (voni, Scooolie, samozrejme heretik jsou, ale nemam potrebu jim to dokazovat  ;D )

Myslím to vážně Vade. Samozřejmě, že Židé žádné misie nekonali. Jenže argumentace, jako dnes proti konferenci. Už sama existence odlišných (nepřijatelných) náboženských názorů byla v očích některých tehdejších církevních představitelů hrozbou. Už jen to, že existovali židé, kteří uznávali Boha, ale neuznávali Ježíše za Mesiáše - už to bylo v očích tehdejší církve hrozbou pro "nepřipravené a naivní křesťany", aby pochybovali o své víře... Podobná argumentace se vede nyní proti oné konferenci. Akorát se z opačné strany....
Samozřejmě, že křesťanské misie jsou dotažené takřka k dokonalosti. Jenže - jak správně poznamenala ZOOM - to by měl být spíš důvod, aby se náboženská veřejnost akce zúčastnila a případně na misijní pokusy reagovala - a ne ponechala sekulární nevzdělance napospas...
(Vidí Vader, to je právě ta otázka úhlu pohledu - z křesťanského pohledu, kdy víš, že bližní je heretik a jde špatnou cestou, je nedostatkem lásky k bližnímu, když ho na to neupozorníš...  :) )

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #38 kdy: 14. Května 2007, 11:36:30 »
Otevřená společnost vyžaduje odolnost. Není-li společnost otevřená, musí se připravit na reciproční jednání. Snaha o zákazy a omezování z židovské strany je vodou na mlýn těm křesťanským kruhům, které mají židovství v neoblibě. Budou volat po recipročních krocích. Omezení křesťansko-židovských vztahů, k návratu k ostře vyhraněné protižidovské liturgii, atd. Ve finále se to obrátí proti židům. Dialog vždy více potřebuje ten méně početný, zranitelnější slabší. A při vší úctě k židům - ve vztahu ke křesťanům jsou zranitelnější židé....

Čim mi to vyhrožujou Skůlosů?! "křestanské kruhy které nemají židovství v oblibě" jsou hlupáci co si neuvědomujou že křestanství neni původně nic jinýho než židovská sekta! Ježíš byl Žid, jeho rodiče byly Židi (oba, OBA) , všichni apoštolové byly Židi atd.atd.! To je jako bys mi vyhrožoval že opět zvítězí ve vašem náboženství demence a vnitřní schýza! No tak, zvítězí - co nadělám... ale smůla to bude pro vás...
A tím si vůůůbec nebud jistej kdo je tu zranitelnější a slabší!
A dialog neni misie! Přečti si třeba práci V. Tydlitátové - kterou si chtěl "přede mnou chránit"...haha - https://www.tydlitatova.net/moznostidialogu.htm

....tak Vade čekám že ted ti zmodraj hvězdičky a mě zmizej úplně :-))



 Nille. Já samozřejmě nikomu ničím nevyhrožuji. To, že popisuji, co by se mohlo stát, snad není vyhrožování, ne?
S těmi křesťanskými kruhy, nemajícími židy v oblibě, to není tak jednoduché. Vše, co říkáš, si samozřejmě uvědomují. Ale razí tzv. teorii nahrazení, kdy říkají, že Boží zaslíbení Izraeli bylo přenešeno na křesťany... Je to sice (dle současného většinového názoru) teorie nesprávná, ale rozhodně to není nic primitivního.
S tím, že křesťanství vzniklo jako židovská sekta já samozřejmě problém nemám, spíš to vadí některým židovským učencům. Zkus se někdy zeptat nějakého rabiho, zda křesťanství vyrostlo z židovských kořenů a možná se budeš divit, že to popře (lidsky tenhle názor chápu, je za ním snaha zdůraznit zásadní odlišnost mezi křesťanstvím a židovstvím, nicméně historicky to správně není).
Pokud by výrazně posílil protižidovský směr v křesťanství, byla by to smůla především pro židy. Prostě křesťanů je mnoho a jejich podpora Izraeli je značná. Pokud by ustala nebo dokonce se přesunula k nepřátelům Izraele, bylo by to fatální. Jen se podívej, jaká je dnes v USA nejvlivnější a nejsilnější skupina podporovatelů Izraele - Bibli věřící křesťané. Američtí Židé jsou až druzí v pořadí a navíc jsou to často levicoví liberálové, kteří mají často výhrady k lecčemus v izraelské politice...

Samozřejmě, že dialog a misie je něco zcela jiného. Ale v případě té konference byl zamítnut dialog z obavy z případného možného misijního působení, které bylo jednak nejisté, jednak na jeho nebezpečí upozornila jedna nová "protimisijní organizace", zatímco jiná starší žádné nebezpečí neviděla. Takže mám za to, že nebezpečí mohlo být přeceněno a trochu mi to připomíná Krylův výrok: "V rámci boje proti alkoholismu jsme zastřelili dítě se sáčkem rumových pralinek."

« Poslední změna: 14. Května 2007, 21:30:09 od Jicchak »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #39 kdy: 14. Května 2007, 11:39:23 »
....tak Vade čekám že ted ti zmodraj hvězdičky a mě zmizej úplně :-))

Barvy hvězdiček neznamenají nic. Byly tak přednastavené - jsou odlišné pro Administrátora, Globální moderátory, atd.
U "prostých uživatelů" se ještě mění jejich počet, kdy s narůstajícím počtem příspěvků přibývají hvězdičky od 1 až k 5.
Pokud si všimneš, tak různé jsou i barvy uživatelů podle skupin - Admin červený, Globální moderátoři tmavě modří, Editoři světle modří...

Nikomu samozřejmě nic měnit není důvod.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #40 kdy: 14. Května 2007, 11:56:54 »
Ten zakaz je take trochu divny z toho hlediska, ze vrchni rabini a dalsi vazeni rabini se pravidelne ucastni konfereci o spolecnem postoji ve veci napr. miru apod. spolecne s predstaviteli jinych cirkvi. Domnivam se, ze jim to nekdo pripomenul. Rabinat ovsem trestuhodne zanedbava aktivitu proti misii. Bohuzel vim velmi presne o cem mluvim. A pravdou je ze neinformovana verejnost muze byt k misii nachylnejsi.
To mě napadlo také - že možná v tom mohl být (třeba nevědomý) osten - o čem důležitém by si ženy mohly povídat? O ničem. Tak se nic nestane, když to nepovolíme. A pak teprve dodatečně se nad tím zamysleli pořádně.
Zásadní aktivitou proti misií je vzdělání. Člověk, který ví čemu a proč věří, je odolný a připravený se bránit. Naopak snadným terčem jsou lidé nábožensky dezorientovaní, vlažní, neznalí. Platí to naprosto obecně, nejen ve vztahu judaismu ke křesťanským misiím. Stejnému problému čelí křesťanské denominace vůči různými novým sektám, Svědkům Jehovovým, mormonům, atd. Vždy jsou ke konverzi nejsnáze přístupní lidé, kteří jsou ve vlastním náboženství vlažní, nevzdělaní. Ti pak mění náboženskou příslušnost, aniž by pořádně věděli od čeho a proč odcházejí...


Jinak Scooolie s temi Talmudy ve stredoveku to byl snad ulet z unavy. Svata cirkev je palila, protoze potrebovala prece nepritele a ne proto, ze by se obavala zidovske misie. 

Církev je pálila proto, že se chtěla zbavit jakékoliv konkurence. Katolíci nepřítele nepotřebovali, ale viděli ho v každém, kdo nebyl katolík (jak hezky si to notuje s dnešním islámem, že?) Stejně katolíci jednali i proti nekatolickým křesťanským směrům.

nillbert

  • Host
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #41 kdy: 14. Května 2007, 17:22:59 »
Barvy hvězdiček neznamenají nic. Byly tak přednastavené - jsou odlišné pro Administrátora, Globální moderátory, atd.

Myslim že v tomhle se taky pleteš :-) ....o ostatnim už radši ani nemluvě :-))
Asi se ti to zobrazuje jinak než nám...

Např. do včerejška si je měl zelený jen ty , všichni moderátoři je měli modrý , ted je má Vad a Jicchak zelený jako ty a já furt modrý.... tak to aspon vidim já...

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #42 kdy: 14. Května 2007, 17:56:13 »
Nilli, neblazni kvuli barve hvezdicek se preci nebudes rozcilovat. Vzdycky budou odlisne nazory na postoje ktere clovek ventiluje a jsou lidi, kterym se Tvoje stranky a zpusob vyjadrovani proste nelibi a jsou lidi, kterym se libi, tak budme radi, ze ty hvezdy jsou modre a ne zelene. Ja za to budu hrdina a zatelefonuji na rabinat do Jeruzalema, jak je to s tim krestanskym mecheche pro damy a pripadne se tam pojedu podivat.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #43 kdy: 14. Května 2007, 18:03:41 »
Bezva, rozpravou nad barvou a poctem hvezdicek zabijeme noc a nackove se budou radovat  ;D
Zoom: pokud tam pojedes, napsala bys, prosim, nejaky kratky clanek?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #44 kdy: 14. Května 2007, 18:07:18 »
Che che Nille, já teď už 15 minut marně pátrám, jak to, že ty hvězdy jsou jinak barevné, když jste všichni v téže skupině (Globální moderátoři) a máte stejná práva... Když jsem psal o těch stejně barevných hvězdičkách, tak jsem se na jejich barvu ani nepodíval, protože jsem si to ještě pamatoval z doby instalace fóra. Opravdu netuším, v čem je háček... Každopádně já v tom prsty nemám.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #45 kdy: 14. Května 2007, 18:13:36 »
Tak poslední odbočka off topic - už jsem na ty barvy hvězdiček přišel  :) :) :)

V diskusi, kde je někdo veden jako "moderátor diskuse" (a umístěných témat) má zelené hvězdy. Zde ze záhlaví vyplývají pro mě, Jicchaka a Vadera. Jinak administrátor má klasicky červené cihlové, globální moderátoři a editoři shodně modré. Tajemství proutěného košíku odhaleno!

Já jsem nejdřív uděloval "moderátory" pro jednotlivé diskuse. Ale pak dostal Vader, Jicchak a Nillbert Globální moderátory - kteří mají moderátorské pravomoci pro libovolnou diskusi, takže už těmto 3 lidem tato práva jednotlivě nedávám (je to zbytečné).

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #46 kdy: 14. Května 2007, 18:16:50 »
Samořejmě, pokud tam pojedu tak bych to tady okomentovala, ale měla bych jednu podminku - ruzove hvezdicky prosim.  ;D No a než jsem to napsala tak vyšlo najevo že se musim spokojit s modrými - OK smířím se s tím. ::)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #47 kdy: 14. Května 2007, 18:25:29 »
Samořejmě, pokud tam pojedu tak bych to tady okomentovala, ale měla bych jednu podminku - ruzove hvezdicky prosim.  ;D No a než jsem to napsala tak vyšlo najevo že se musim spokojit s modrými - OK smířím se s tím. ::)

Byl bych Ti velmi vdecny za postrehy z konference i pripadne zprostredkovani vyjadreni rabinatu ohledne celeho pripadu. Jsem vdecny vsem, kteri sem prinaseji nove informace, at uz s nimi souhlasim, nebo ne.
BTW ja by chotel krasnyje zvjozdy, ja ne belogvardejec  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #48 kdy: 14. Května 2007, 18:33:11 »
BTW ja by chotel krasnyje zvjozdy, ja ne belogvardejec  ;D


Samořejmě, pokud tam pojedu tak bych to tady okomentovala, ale měla bych jednu podminku - ruzove hvezdicky prosim.  ;D No a než jsem to napsala tak vyšlo najevo že se musim spokojit s modrými - OK smířím se s tím. ::)

Tak ono by to udělat šlo. Každý byste museli dostat svoji kategorii a k tomu barvu zvjózd  ;D

nillbert

  • Host
Re: Vrchní rabinát zamítl křesťansko-židovskou konferenci
« Odpověď #49 kdy: 14. Května 2007, 21:18:38 »
Nilli, neblazni kvuli barve hvezdicek se preci nebudes rozcilovat.

Já jsem přece naprosto klidný :-)

Ale úplně se uklidním až se vrátíš z té konference nepokřtěná :-)) ...do té doby - musím se přiznat - zůstanu přece jen poněkud rozvrkočený :-))
« Poslední změna: 14. Května 2007, 21:25:47 od nillbert »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15